FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 2668
FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dni stwarzania
Pokoja

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1774

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-18, 22:51   Temat: Uzupełnienie do Rdz. 2:19,20
Pokoja napisał/a:
Na podstawie Konkordancji Stronga treść rdz. 2:19,20 można przetłumaczyć nastepująco:

19. Ukształtował Jehowa Bogów z ziemi wszelkie ptactwo niebios, wszelkie dzikie zwierzęta, a wyprowadził przeciw człowiekowi, by wzajemnie patrzyli na siebie, jaki rodzaj wyprowadzić, kiedy wyprowadzić; A każda istota żywa, jakiej nada imię miała mieć taką pamiątkę (piętno) człowieka .
20. Człowiek pamiątką (piętnem), nadał imię wszelkiemu ptactwu niebios, wszelkiemu bydłu i wszelkim dzikim zwierzętom 20b. Lecz dla człowieczego nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia.


Komentarz

Ukształtował Jehowa Bogów z ziemi wszelkie ptactwo niebios, wszelkie dzikie zwierzęta - to są stworzenia z męskiej strony życia człowieka (α - Ω)

wyprowadził przeciw człowiekowi (α - Ω) - wyprowadził w człowieku/ z człowieka/ dla człowieka; człowiek znaczy taki sam (homo); W człowieka z Rdz. 2:7 po jego ukształtowany z mułu (zaprawy) ziemi, Bóg tchnął dech życia by stał się duszą wszelkiego życia na ziemi. Ta istota, dech mająca to homo (taki sam) dech mający. Używając języka matematycznego można powiedzieć, że jest to wspólny mianownik wszystkich stworzeń na ziemi, czyli jest to człowiek ziemski - (α) stworzenia Bożego na ziemi. Wszystkie stworzenia, czy to beztlenowce, czy tlenowce mają dech życia, więc jest to człowiek w najszerszym tego słowa znaczeniu.

każda istota żywa, jakiej nada imię miała mieć taką pamiątkę (piętno) człowieka (α - Ω) - człowiek ten jest Bożym sposobem działania; przez dawanie różnego pietna zostały wyprowadzone różne rodzaje stworzeń. Stosownie do tego piętna otrzymywały one odpowiednią nazwę.

20. Człowiek (α - Ω) pamiątką (piętnem), nadał imię wszelkiemu ptactwu niebios, wszelkiemu bydłu i wszelkim dzikim zwierzętom - stworzenia w męskiej stronie życia

20b. Lecz (w śród męskiej strony życia człowieka), dla człowieczego (syna człowieczego z Rdz. 1:27,28 - Ωz) nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia. Pomoc ta znalazła się jednak w żeńskiej stronie życia człowieka. W piątym dniu stwarzania stronę tą stronę, stanowiło środowisko wodne, a stronę męską środowisko atmosferyczne. W szóstym dniu stwarzania, podobnie jest podzielone środowisko lądowe, aby został stworzony człowiek na obraz Boży, jako mężczyzna i niewiasta, Rdz. 1:27. Stworzeni są razem, co oznacza, że ich kształtowanie odbywało się równolegle w tym samym czasie po zesłaniu głebokiego snu na człowieka α - Ω.

Drugi raz rzekę zwano Gichon: Ta przekształca całą „czarną ziemię”. Rdz. 2:13 KS

W czwartym dniu stwarzania, na planecie Ziemi nastąpiła przerwa w dziele stwarzania. Zmiana nastąpiła jednak w sferze nieboskłonu, na którym po raz pierwszy stały się dostrzegalne źródła światła. Były to wielkie zmiany kosmiczne, akcentujące działanie nieba, Jb. 38:31-38. O tych zmianach napisano w Apokalipsie 6:12-14; 8:10-12; 9:1,2; Iz. 13:10; 34:4. Opisy tam zawarte, są swego rodzaju echem tej epoki, według zasady: Najpierw to, co cielesne a potem to, co duchowe.

„Czarna ziemia” – to powierzchnia ziemi, która w tym dniu stała się w dużej części czarna z powodu opadnięcia ciał niebieskich i ich pyłów. Na dużych obszarach lądu zapanowała ciemność (pyły w atmosferze i na lądzie, czyniące go czarnym, nieurodzajnym) i człowieka sen z Rdz. 2:21 (zmniejszenie aktywności życia organicznego na dużych obszarach, tj. 1/3 planety Ziemi). Życie na planecie w dużym stopniu zamarło, zostało uśpione. W tym śnie z Rdz. 2:21 Jehowa Bogów nadał człowiekowi ZAKON z Rdz. 2:16,17,14, dla wprowadzenia i utrzymania różnorodności istot od piątego dnia stwarzania.

Gichon = „Wytryskujący” lub „Wylewanie” – z powodu pokrycia olbrzymich obszarów powierzchni Ziemi materią kosmiczna, przyciśnięte nią wody rzek wytryskiwały a morza wylewały. Z tego to powodu zapewne, rzeka przekształcała czarną ziemię. Ślad kataklizmu z tamtej epoki jest widoczny do dzisiaj w pustyniach, szczególnie Afryki Azji południowej i Australii jako w dużej części martwa pamiątka, ale nie jest to już czarna ziemia. Pustynia ta ma zakwitnąć, dlatego przez wietrzenie zmienia się jej stan.
  Temat: Dni stwarzania
Pokoja

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 1774

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-18, 11:35   Temat: Dni stwarzania
Dariusz napisał/a:
Te dni stwarzania, czyli jak nazywacie je, epoki, nakładały się na siebie. Jako przykład:

A Jehowa Bóg kształtował z ziemi wszelkie dzikie zwierzę polne i wszelkie latające stworzenie niebios i zaczął przyprowadzać je do człowieka, żeby zobaczyć, jak nazwie każde z nich; i jak ją człowiek nazwał — każdą duszę żyjącą — tak się nazywała
(Rodz 2:19)

Latające stworzenia były generalnie stworzone w piątym dniu, jednak powyższy tekst wskazuje, że nawet w szóstym dniu Bóg dalej stwarza latające stworzenia. Wniosek? Poszczególne dni stwarzania nie rozpoczynały się dopiero wtedy, gdy poprzedni dzień się skończył. Przynajmniej w przypadku piątego i szóstego dnia, epoki te zachodziły na siebie. Tak więc nie chodzi o dosłowne dni (tu zachodzenie/zazębianie się jest niemożliwe) ale raczej pod pojęciem dnia kryje się jakiś proces, który został uruchomiony i występował nawet wtedy, gdy Bóg przystąpił do innego procesu.
Ciekawe też są w tym opisie stwarzania czasowniki hebrajskie.


Drugie sprawozdanie o stworzeniu (II spr.o stw.), rozpoczynające się od Rdz. 2:4, opisujące nam stwarzanie człowieka od "ALFY" (dusza życia ziemskiego) stworzenia Bożego na ziemi (Rdz. 2:7), aż do pojawienia się męszczyzny i niewiasty (Rdz. 2:21-25 OMEGA stworzenia Bożego na ziemi), gdzie cały czas jest używane określenie człowiek (dalej jako α - Ω), różni się bardzo od pierwszego sprawozdania, Rdz. 1:1-2:3. W pierwszym sprawozdaniu określenie człowiek jest użyte dopiero w Rdz. 1:26 i odnosi się do człowieka na obraz (OMEGA stworzenia Bożego na ziemi) i na podobieństwo Boże (OMEGA stworzenia Bożego we Wszechrzeczy) dalej jako Ωz i Ωn (wprowadzam te określenia dla rozróżnienia przekazów sprawozdań).

II spr.o stw., w poruszonej przez Ciebie kwestii, ukazuje nam człowieka α - Ω, najpierw w stanie obojnaczym, Rdz. 2:18. Od piątego dnia stwarzania, następuje rozdział na płeć męską i żeńska. Gdy Jehowa zamierzył uczynić pomoc człowiekowi α - Ω, to nie od razu stworzył mężczyznę i niewiastę. Płeć meska i żeńska, pojawiła się najpierw w środowisku wodnym w piątym dniu stwarzania, a dopiero potem w szóstym dniu stwarzania w środowisku ladowym, jako samce i samice, a na końcu jako męzczyzna i niewiasta.

Tam gdzie hebrajskie określenie przetłumaczono na polskie żebro, powinno być strona, strona życia. Wtedy określenie to w piątym dniu stwarzania, odnosi się najpierw do srodowiska wodnego i lądowego. Podział następuje także w szóstym dniu stwarzania. Z stworzeń piątego dnia stwarzania, Bóg nie wyprowadził z (przwiódł do) człowieka α - Ω istot wodnych, a stworzeń szóstego dnia stwarzania Bóg nie wyprowadził z (przyprowadził) np płazów, aby nazwał. Wszystkie jednak stworzenia otrzymały nazwą od człowieka α - Ω, gdyż człowiek na obraz Boży (Ωz) miał panować nad wszystkimi stworzeniami wywodzącymi się z meskiej i z żeńskiej strony życia człowieka α - Ω

Na podstawie Konkordancji Stronga treść rdz. 2:19,20 można przetłumaczyć nastepująco:

19. Ukształtował Jehowa Bogów z ziemi wszelkie ptactwo niebios, wszelkie dzikie zwierzęta (męska strona życia człowieka), a wyprowadził przeciw człowiekowi (α - Ω), by wzajemnie patrzyli na siebie, jaki rodzaj wyprowadzić, kiedy wyprowadzić; A każda istota żywa, jakiej nada imię miała mieć taką pamiątkę (piętno) człowieka (α - Ω).
20. Człowiek (α - Ω) pamiątką (piętnem), nadał imię wszelkiemu ptactwu niebios, wszelkiemu bydłu i wszelkim dzikim zwierzętom 20b. Lecz (w śród męskiej strony życia człowieka), dla człowieczego (syna człowieczego z Rdz. 1:27,28 - Ωz) nie znalazła się pomoc dla niego odpowiednia.
  Temat: PONOWNE NARODZENIE
Pokoja

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 1156

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-18, 10:25   Temat: PONOWNE NARODZENIE
Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W tekstach, na które się powołałeś, wystepuje greckie określenie anagennaö, które oznacza: zrodzić ponownie, odrodzić, ale odnosi się ono do nadzieji tego, co ma nastąpić w przyszłości.

Nadzieja i powołanie, które ziści się w przyszłości, to nie to samo co zrodzenie.
Np. rodzice spłodzili dziecko, gdyż chcieli, aby w przyszłości ich syn został dziedzicem ich królestwa.
To że dziecko potem będzie kształtowane w tym kierunku, nie zmienia faktu, że dziecko się już urodziło, nie dopiero urodzi, gdy będzie już tym lekarzem, ani też nie zradza jakby to miał być proces.
Zresztą nie ma czegoś takiego jak zradzanie. Takie pojęcie ukuli katolicy, aby wyjaśniać, jak to jest z Jezusem, że wiecznie się rodzi (zradza).


Określenie nr 313 - zrodzić ponownie, odrodzić jest użyte tylko dwa razy w 1Pio. 1:3,23 i odnosi się tylko do pozostałej resztki według wyboru łaski wywodzącej się z cielesnego Izraela, który do czasu w większości uległ zatwardziałości.

Cytat:
Rzym. 11:1-7
1. Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud? Bynajmiej. Przecież i ja jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z pokolenia Beniamina.
2. Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył, […]
5. […] obecnie pozostała resztka według wyboru łaski.
6. A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską.
7. Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości, (BW)
Gal. 2:9
9. Otóż, gdy poznali okazaną mi łaskę, Jakub i Kefas, i Jan, którzy są uważani za filary, podali mnie i Barnabie prawicę na dowód wspólnoty, abyśmy poszli do pogan, a oni do obrzezanych; (BW)
1 Piotr. 1:2-5
1. Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, do wychodźców rozproszonych po Poncie, Galacji, Kappadocji, Azji i Bitynii, wybranych
2. Według powziętego z góry postanowienia Boga, Ojca, poświęconych przez Ducha ku posłuszeństwu i pokropieniu krwią Jezusa Chrystusa: Łaska i pokój niech się wam rozmnożą.
3. Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
4. Ku dziedzictwu nieznikomemu i nieskalanemu, i niezwiędłemu, jakie zachowane jest w niebie dla was,
5. Którzy mocą Bożą strzeżeni jesteście przez wiarę w zbawienie, przygotowane do objawienia się w czasie ostatecznym. (BW)
1 Piotr. 2:9-10
9. Ale wy jesteście rodem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście rozgłaszali cnoty tego, który was powołał z ciemności do cudownej swojej światłości;
10. Wy, którzy niegdyś byliście nie ludem, teraz jesteście ludem Bożym, dla was niegdyś nie było zmiłowania, ale teraz umiłowania dostąpiliście. (BW)


Powyższe teksty odnoszą się do powstania narodu duchowego, królewskiego kapłaństwa w Chrystusie, dzięki zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, czyli odnoszą do ponownego narodzenia, ale narodu. Nie odnoszą się do ponownego narodzenia pojedynczych jednostek. Oczywiście naród składa się z jednostek, ale najpierw dla innych narodów ma znaczenie tak zorganizowany naród, który ma swojego władcę (Jezusa Chrystusa) w CHRYSTUSIE. Pojedyncze, fizyczne jednostki mają swoje znaczenie, dopiero wtedy, gdy staną się znane na zewnątrz tego narodu. Podobnie jest z duchowym narodem, pochodzącym z nieskazitelnego nasienia, a tym jest Pan Jezus Chrystus, Głowa duchowego, nowego narodu. Jest on Głową narodu w CHRYSTUSIE (byt składający się z 144 000).

Narodzenie narodu duchowego jest ponownym narodzeniem, odnoszącym do tej części narodu Izraela, która pozostała jako resztka według wyboru łaski. W odniesieniu do narodzonych z Żydów i z pogan NT używa innych określeń, oznaczających proces, obejmujący różne etapy życia. Oznaczone są one numerami:
1080 – zrodzić, spłodzić (zwłaszcza o ojcu); stworzyć; wydać, zrodzić; urodzić się
2227 – ożywić, przywrócić do życia, wskrzesić, ocucić.

To jest jednak inne zagadnienie od powyższego, a tych w omawianej kwestii nie można mieszać. Dla Żydów, którzy byli pod Przymierzem Zakonu Synaju (Mojżeszowego - ZS), Wieczne, Święte Przymierze jest Nowym Przymierzem, ale nie dla tych z pogan, którzy nie byli pod ZS, a jednak stali się uczestnikami powołania niebiańskiego przez wszczepienie w drzewo Oliwne.
  Temat: Wielki ucisk w widzeniu świadków Jehowy
Pokoja

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 625

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-14, 10:43   Temat: Wielki ucisk w widzeniu świadków Jehowy
Dariusz napisał/a:
Steve Sondej napisał/a:
Podobnie uważam, że Wielki Ucisk należy do królestwo duchowego. Nie będziemy w stanie doświadczyć tego fizycznie.


A jednak doświadczymy tego fizycznie:

bo potem będzie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i już nigdy więcej nie będzie.  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych owe dni zostaną skrócone.
(Mat 24:21,22)

Skoro Wielki Ucisk może zagrażać naszym ciałom, to znaczy, będziemy doświadczać tego fizycznie.


Ten wielki ucisk miał mieć miejsce w Wieku Ewangelii, gdyż z Mt. 24:21,22, 29,30 wynika, że po nim upadną autorytety (gwiazdy) i ukaże się znak Syna Człowieczego. Ten wielki ucisk jest też opisany w Ap. 7:9-17. Obecnie nastał czas pokuszenia, który przychodzi na wszystkich mieszkańców ziemi, Ap. 3:10.
  Temat: PONOWNE NARODZENIE
Pokoja

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 1156

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-14, 10:26   Temat: PONOWNE NARODZENIE
Dariusz napisał/a:
nike napisał/a:
Czy ktokolwiek w tym życiu narodził się ponownie?

Najwidoczniej tak. Pisał o tym Piotr:

Niech będzie wysławiany Bóg i Ojciec naszego Pana, Jezusa Chrystusa, bo okazał nam wielkie miłosierdzie: dzięki wskrzeszeniu Jezusa Chrystusa zrodził nas na nowo, żeby nam dać niezachwianą nadzieję
(1 Piotra 1:3)

Bo przez słowo żywego i wiecznego Boga zostaliście zrodzeni na nowo — nie ze zniszczalnego, ale z niezniszczalnego nasienia
(1 Piotra 1:23)

Piotr nie napisał, że chrześcijanie będą dopiero zrodzeni, ale że już zostali zrodzeni (czas przeszły).
Nie pozostaje nam nic innego, jak powtórzyć za tymi słowami: Tak, niektórzy dostąpili nowego zrodzenia za życia.


W tekstach, na które się powołałeś, wystepuje greckie określenie anagennaö, które oznacza: zrodzić ponownie, odrodzić, ale odnosi się ono do nadzieji tego, co ma nastąpić w przyszłości. Jeśli chodzi o ponowne zrodzenie, to możemy je odnieść do Głowy Nowego Stworzenia, którą jest Chrystus Pan. Czy to samo, poczynając od Pięćdziesiątnicy możemy odnieść do całego Nowego Stworzenia. Raczej nie, gdyz jest napisane:

Cytat:
Hebr. 2:5-9
5. Bo nie aniołom poddał świat, który ma przyjść, o którym mówimy.
6. Stwierdził to zaś ktoś, kiedy gdzieś powiedział: Czymże jest człowiek, że pamiętasz o nim? Albo syn człowieczy, że dbasz o niego?
7. Uczyniłeś go na krótko nieco mniejszym od aniołów, Chwałą i dostojeństwem ukoronowałeś go,
8. Wszystko poddałeś pod stopy jego. A poddawszy mu wszystko, nie pozostawił niczego, co by mu poddane nie było. Teraz jednak nie widzimy jeszcze, że mu wszystko jest poddane;
9. Widzimy raczej tego, który na krótko uczyniony został mniejszym od aniołów, Jezusa, ukoronowanego chwałą i dostojeństwem za cierpienia śmierci, aby z łaski Bożej zakosztował śmierci za każdego. (BW)


Z tego tekstu wynika, że nastąpiło narodzenie Głowy (ta też pierwsza, wyłania się przy narodzeniu według fizycznego ciała), ale jeszcze nie całego duchowego Ciała Nowego Stworzenia. Ten proces trwa, aż do skompletowania całego Małego Stadka (144 000).
  Temat: Spór - wojna w niebie
Pokoja

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 2011

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-10, 22:58   Temat: Spór - wojna w niebie
Dariusz napisał/a:
Dzięki. Toż to bełkot religijno-fantastyczny.
Nie kupuję tego.


To nie jest na sprzedaż. Nie handluję Słowem Bożym.
Postaw konkretny zarzut, chociaż jeden, a przekonasz się, ile jest warta Twoja krytyka.
  Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Pokoja

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 439

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2019-06-10, 22:55   Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Dariusz napisał/a:
wątpię czy znajdzie się ktoś, kto chciałby wejść w temat..


Jeśli temat jest wystarczająco przedstawiony, to po co? Podsumowanie wątku pomoże czytelnikowi zapoznać się z jego istotna kwestią, zawartą w jednym poście.
  Temat: Upadek Człowieka
Pokoja

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 580

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2019-06-10, 22:47   Temat: Upadek Człowieka
zion599 napisał/a:
Dobrze ze wrócił ten temat
Cytat:
co chciał w ten sposób udowodnić człowiekowi?

To jest źle zadane pytanie, gdyż Bóg nie po to zabronił tego człowiekowi, aby coś udowodnić,
a jedynie przestrzec tak jak np masz na drodze"Zakaz wjazdu roboty na drodze"
To jak wjedziesz w jakiś dół licz się z tym ze w najlepszym wypadku samochód pojdzie do serwisu a w najgorszym ze już na szpital będzie za późno.

nooo i poniekąd jeszce jest druga kwestia , czyli pytanie po co Bóg poinformował o tym Ewę i Adama a no po to bo to był akt zaufania


To jest odpowiedź godna uwagi, gdyż Bóg nie postępuje w taki sposób, aby mieć na kogoś jakiś "paragraf" według zasady: „pokaż mi człowieka, a znajdę na niego paragraf". Bóg nas uczy, że za dokonywane złe wybory są konsekwencje karne.
  Temat: Spór - wojna w niebie
Pokoja

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 2011

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-10, 09:37   Temat: Spór - wojna w niebie
Dariusz napisał/a:
Coraz ciekawiej się robi 8-)
Jeśli Szatana, istotę duchową, Biblia określa wężem, to dlatego, że tak wyglądał? :roll:
Jeśli Biblia Jezusa nazywa Barankiem to też chodzi o podobieństwo fizyczne?
Potomstwem Biblia nazywa nie tylko fizyczne dzieci, ale i duchowe. Jeśli naśladujesz usposobienie Diabła to jesteś jego dzieckiem. Na pewno nie fizycznym.


Jakby rozumiesz kwestię, a jednak nie rozumiesz mojej myśli.
Człowiek cielesny rodzi się z cielesnej matki, a ten z kolei może się stać, albo człowiekiem wiary, poświęconym Bogu prawdziwemu, albo bałwochwalcą. To wtórne jest duchowe w znaczeniu pozytywnym, albo negatywnym.

Chrystus Pan, powiedział:
Cytat:
Mat. 25:41
41. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. (BW)
Obj. 20:10
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
(BW)


Do "jeziora ognia", zostali wrzuceni też "morze" śmierć i Hades oraz bojaźliwi, Ap. 20:14; 21:8. To jest sześciu aniołów Diabła z Mt. 25:41. Bestia z morza to byt ujednolicony w czasie dominowania Chrześcijaństwa. W jej skład wchodzą cztery bestie z 7 rozdz. Dan. Chodzi więc o imperia uniwersalne człowieka, gdyż w czasie jego upadku mają naturę zwierzęcą. Jeżeli więc ktoś z przedstawicieli człowieka na obraz Boży, należał do stowarzyszenia grupy, której symbolem był wąż, to symbolicznie zostało wyrażone, że to wąż zwiódł kobietę. Podobnie jest i z innymi stowarzyszonymi grupami, których kapłani ukrywają się pod symboliczną postacią, np. boga Dagona (na głowie otwarta paszcza ryby, a dawniej i dolne okrycie upodobniające ogon rybi), czy Apisa, itd.

Warto jest przy tym zwrócić uwage na fakt, że ożywiony obraz bestii i Babilon Wielki nie zostali wrzuceni do "jeziora ognia". Babilon Wielki raczej ten ogień rozpala i na niego przychodzą różne plagi w czasie tego ognia. Do plag zaliczona jest śmierć, smutek i głód
  Temat: Spór - wojna w niebie
Pokoja

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 2011

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-10, 08:10   Temat: Spór - wojna w niebie
Dariusz napisał/a:
No nie gadaj, główne założenie Branhama jest takie, że właśnie Ewa wspołżyła z wężem i z tego potomstwa urodził się Kain. Stąd więc mamy obecnie na świecie dwa plemiona, plemię węża i plemię człowieka.
Odjazd totalny.
A ty tutaj teraz piszesz toczka w toczkę to samo...
Badacze Pisma Świętego nigdy nie mieli takich wierzeń.


W tym poście jest syczenie węża, gdyż w moim nauczaniu jest miejsce dla człowieka niewierzącego i wierzącego. Wyrażając się tak obrazowo: Człowiek niewierzący (na obraz Boży, Rdz. 1:27) myślał, że przez współżycie z niewiastą, czynionego człowieka wiary (na podobieństwo Boże, Rdz. 5.1,2) można wydać w łatwy sposób potomstwo wiary, a to jest niemożliwe. Człowiek cielesny rodzi się, a człowiek wiary staje się. Poza tym Chrystus Pan faryzeuszy nazwał plemieniem żmijowym. Czy myślisz, że faryzeusze byli żmijami z wyglądu?
  Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Pokoja

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 439

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2019-06-09, 14:31   Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
A zakazane dodawanie, odejmowanie i zamienianie słów to już Tobie pasuje

Nie pasuje, ale jeśli wiesz co to znaczy translatoryka to byś takich pytań nie zadawał.
Oczywiście, że zmienianie sensu słów mi nie pasuje dlatego odrzucam twoje wywody, bo tam właśnie to robisz.


Pozostaje mi, już chyba, tylko napisać podsumowanie, gdy znajdę na to czas.
  Temat: Spór - wojna w niebie
Pokoja

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 2011

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-09, 14:28   Temat: Spór - wojna w niebie
Dariusz napisał/a:
Piszesz jak Branhamowcy... :shock: :shock: :shock:
Toś Badacz, czy cholera wie kto?

:oops: To Ty podszywasz się pod ŚJ?
Nauki Branhama w swojej powierzchownej radykalności są bardzo podobne do nauk Świadków Jehowy,
https://www.chlebznieba.pl/index.php?id=348
  Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Pokoja

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 439

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2019-06-09, 12:42   Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Dziwne, że pomijasz ten stały akcent w moich postach tego wątku.

Przecież to proste dlaczego: ja go nie akceptuję. Nie pasuje ani do kontekstu, łamie reguły gramatyki


A zakazane dodawanie, odejmowanie i zamienianie słów to już Tobie pasuje :?: :!:
Poza tym tłumacze treści 1Kor. 11:26 elastycznie potraktowali tekst, tłumacząc: śmierć Pańska, śmierć Pana i Pańska kara śmierci (dla tych, którzy zgasili Ducha Świętego w sobie).
W moim przekonaniu uczyniłem wszystko, co należy w tej kwesti. Po napisaniu podsumowania wątku, rozstrzygnąć to w duchu wiary będzie mógł już sam czytelnik. Nie zamierzam toczyć bezustannego sporu, tak jak dał przykład sługa Jehowy wierny i rozumny:

Cytat:
Mat. 12:18-21
18. Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha mego, a On obwieści narodom sąd.
19. Nie będzie się spierał i nie będzie krzyczał, i nikt na ulicach nie usłyszy głosu jego.
20. Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości.
21. A w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję.
(BW)
  Temat: Spór - wojna w niebie
Pokoja

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 2011

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2019-06-09, 12:31   Temat: Spór - wojna w niebie
Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Teksty, które podałeś odnoszą się do matki, która dopuszczając się odstępstwa od Boga miała cielesne potomstwo z kim innym.

Jak wytrzasnąłeś ten wniosek z Rodz 3:15? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
A to cielesne potomstwo to kto i z kim ma je mieć niewiasta?


W dniu szóstym Bóg wyraził zamysł, aby uczynić człowieka na obraz (stworzenie cielesne/fizyczne) i podobieństwo (stworzenie duchowe) swoje (Rdz. 1:26), ale w dniu tym stworzył go tylko na obraz swój, Rdz. 1:27. Obdarzył go wtedy tylko pierwiastkiem człowieka na podobieństwo swoje, ale w tym dniu takim go nie uczynił. Dokończenie tego zamysłu następuje w sabat Boży, trwający 7 000 lat (nadal trwa), Rdz. 2:1-3; 5:1,2. Tak więc Słowo z Rdz. 1:26 nie stało się wtedy ciałem. Ono stało się ciałem, dopiero po narodzeniu doskonałego Jezusa (jednostka fizyczna), który stał się Chrystusem (jednostka duchowa z swoją Świątynią). Od wtedy jest już uczyniony człowiek na obraz i podobieństwo Boże. W ten sposób słowo z Rdz. 1:26, stało się ciałem, J. 1:14.

Potomkowie człowieka na obraz Boży są synami/aniołami Bożymi z Rdz. 6:1-4, posłanymi przed czynieniem w sabat Boży człowieka na jego podobieństwo. Nawet Kain powiedział, że ktokolwiek spotka go, to zabije go za to, że zabił Abla. Jeżeli był tylko Adam i Ewa, to kto inny mógł go spotkać i zabić? W odpowiednim czasie z pośród potomstwa tego człowieka, Bóg wybrał parę, mężczyznę i niewiastę nazwaną później Adamem i Ewą. Niewiasta najpierw obcowała z kimś innym, a dopiero później z Adamem.
Końcówka treści z Rdz. 3:6 KS wskazuje, że Ewa po spożyciu zakazanego owocu była mu narzucona, a dopiero później miała Abla z Adamem, Rdz. 4:1:

Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. Rdz. 3:6 BG

co więcej była narzucona mężowi, pomimo jedzenia Rdz. 3:6 KS

Adam poznał żonę Ewę, rodzicielkę urodzonego Kaina, mówiącą w sercu: Otrzymałam męża obok Jahwe, Rdz. 4:1 KS


Ewa mogła rozumieć, że na niej i na Kainie (potomku jej) spełnia się treść promienia nadziei z Rdz. 3:15. Była rodzicielką Kaina, zanim obcowała z Adamem. Uważała go za obiecanego potomka obok Jehowy, ale po zabici przez niego Abla, zrozumiała, że jest on przeciwnikiem Jehowy, a Seta urodziła w miejsce Abla.

Jeżeli byłoby tylko jedno obcowanie z którego narodzili się Kain i Abel, to można by wyciągnąć wniosek, że urodzeni dwaj bracia byli bliźniakami, ale takiej informacji nie podano. Nie jest tu napisane jak w Rdz. 4: 25, że: obcował Adam jeszcze raz z żoną swoją, a ta poczęła i porodziła Abla. Wyjaśnieniem jest przekład według Stronga, czyli Ewa dla zdobycia mądrości, zerwała [...] owoc (z zakazanego drzewa genealogicznego) i jadła., najpierw bez Adama W ten sposób sprzeciwiając się Boskiemu zakazowi z Rdz. 2:16,17; 3:2-6, stała się nieczystą. Oznaczać to może że Kain nie jest synem Adama, lecz synem bożym, czyli anielskim olbrzymem z Ewy z Rdz. 6:4. Kain był od złego, 1Jn. 3:12. Stąd wniosek że cała linia rodowa, którą rozpoczął to nefilimi, czyli potomstwo synów Bożych.
  Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Pokoja

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 439

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2019-06-09, 11:29   Temat: Czy według 1 Kor. 11:26 należy ogłaszać śmierć Pańską?
Dariusz napisał/a:
Dziwne byłoby, gdyby Paweł chciał przez to powiedzieć, że ZAWSZE, ZA KAŻDYM RAZEM, ILE RAZY spożywamy, to za każdym razem swoją karę śmierci zapowiadamy.


Ap. Paweł w 1Kor. 11:26 nie odniósł się do wszystkich poswięconych, prawidłowo traktujących/spożywających Wieczerzę Pańską, lecz tylko do Koryntian, którzy niegodnie ją spożywali. Bogacze ucztę sobie urządzali i to napietnował. Tylko tacy, jeżeli nie zaniechają tej praktyki, ogłaszają sobie Pańską karę śmierci. Oni nie muszą iść gdzieś i komuś o tym ogłaszać, lecz sobie to zapowiadają. Ci, którzy godnie traktują symbole Wieczerzy, spożywając je nie ogłaszają sobie Pańskiej kary śmierci. Nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy w czasie gdodnego spożywania Wieczerzy mówili o zwycięskiej śmierci Pana, o okupie itp.

Dziwne, że pomijasz ten stały akcent w moich postach tego wątku.
 
Strona 1 z 178
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 10.18 sekund. Zapytań do SQL: 23