Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 10532
FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: witam
nike

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 103

PostForum: Witamy!   Wysłany: 2018-09-29, 20:56   Temat: witam
Wejdź w jego profil to znajdziesz, on juz tutaj nie pisze
  Temat: OGIEŃ SYMBOLEM ZNISZCZENIA
nike

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 133

PostForum: Wersety biblijne   Wysłany: 2018-09-25, 11:33   Temat: OGIEŃ SYMBOLEM ZNISZCZENIA
Zapraszam wierzących w wieczne męki :-D
  Temat: Trojca w Biblii tak czy nie - jaka jest prawda ...
nike

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 478

PostForum: Nauki biblijne   Wysłany: 2018-09-22, 17:32   Temat: Trojca w Biblii tak czy nie - jaka jest prawda ...
Konstantyn wprowadza Trójcę
Konstantyn, cesarz rzymski, miał widzenie i w konsekwencji za religię swego cesarstwa w 313 roku naszej ery uznał chrześcijaństwo. Jego wpływ w sprawach kościelnych stał się dominujący. Odczuwając obawę, że kontrowersja między Ariuszem i Atanazym oraz podział jaki wywołała zagrażają jedności cesarstwa, zwołał na swój koszt na sobór w Nicei w przybliżeniu tysiąc biskupów. Przybyło jedynie trzystu osiemdziesięciu czterech. Większość powstrzymała się z obawy dostania się pod kontrolę biskupa Rzymu, który podtrzymywał trynitarskie poglądy. Biskup ten jednak, pomimo upływu miesięcy spędzonych na argumentowaniu, nie zdołał doprowadzić większości z trzystu osiemdziesięciu czterech biskupów do uznania Trójcy.
Ostatecznie Konstantyn rozstrzygnął sprawę w 325 roku n. e. i Nicejskie Wyznanie Wiary (trynitarskie) ogłoszono jako obowiązujące zasady wiary chrześcijańskiej a wszystko, co byłoby jej przeciwne, jako herezję. Ariusz i inni antytrynitarscy biskupi zostali ekskomunikowani a pozostali antytrynitarze skazani na banicję z terytorium cesarstwa. W ten sposób Konstantyn, chociaż nawet nie był członkiem kościoła ani ochrzczonym, rozstrzygnął kwestię sporną i dlatego był i jest uważany przez wielu za twórcę Trójcy.
Trynitaryzm jednak został ostatecznie sformułowany na pierwszym soborze w Konstantynopolu w 381 roku n. e., gdy uchwalono dekret o osobowości i boskości Ducha Świętego, pomimo że historyk Harnack (Mc Clintock and Strong´s Cyclopedia, tom I, str. 392) dowodzi, iż większość chrześcijan w trzecim stuleciu wierzyła, że święty Duch jest tylko mocą Bożą. Na soborze w Efezie w 431 roku n. e. i w Chalcedonie w 450 roku n. e. przyjęto, że Jezus istnieje w połączeniu dwóch natur, ludzkiej i Boskiej. Ubocznym produktem ostatniego soboru było dodanie Maryi jako uzupełnienie Trójcy. Oświadczenie głosi, że powinna być przyjęta i czczona jako Theotokos, "Matka Boga".
Widocznym więc jest, że trynitaryzm pierwotnie nie był przyjęty mocą argumentacji przemawiającej na jego korzyść, lecz na podstawie władzy cesarza Konstantyna i jego następców, którzy przemocą narzucili dogmat Trójcy światu chrześcijańskiemu skazując na banicję i degradując jego oponentów, mających zdecydowanie lepsze argumenty w debatach nad tą kwestią. Większość ludu chrześcijańskiego początkowo opowiadała się po stronie oponentów i traktowała naukę o Trójcy jako obcą wierzeniu, które przeważało od czasów Chrystusa i Apostołów. Jednak musieli się ugiąć przed mocą cesarzy, którzy zmusili poddanych do przyjęcia tego błędu.
Kontrowersje trwały wiele stuleci zanim oponenci tej doktryny zostali zmuszeni do poddania się. Trynitarze zawdzięczali swoje zwycięstwo armiom, generałom i cesarzom, co ponownie wykazuje, że ta doktryna nie była rozpowszechniona mieczem Ducha (Efez. 6:17), lecz mieczem Cesarstwa Rzymskiego.
Dogmat Trójcy bez dalszego rozważania powinien być rozpoznany jako nieprawdziwa doktryna i bezwzględnie odrzucony przez wszystkich myślących ludzi, nawet jeśli jedyną podstawą byłoby to, co dotychczas przedstawialiśmy, a mianowicie: Słowo Trójca nie znajduje się nigdzie w Biblii (jak to wykazuje konkordancja biblijna). Nie pojawia się ono nawet w chrześcijańskiej literaturze do początku trzeciego stulecia naszej ery. Trynitarze zmuszeni są przyznać, że dogmat Trójcy nie został zupełnie dopracowany przed czwartym stuleciem. Żydzi, Boski lud przymierza starotestamentowego i kustosz Starego Testamentu (Rzym. 3:1,2), nigdy nie trzymali się nauki o jakiejś Trójcy, nie występuje również najmniejsza aluzja do niej w Talmudzie, lub w woluminach zawierających rabinackie pisma na temat Starego Testamentu.
Trynitarze jednak wbrew tym wszystkim rozważaniom upierają się, że Stary i Nowy Testament nauczają o Trójcy. Pewne wersety rozważane powierzchownie, z powodu błędnego ich tłumaczenia przez zwolenników dogmatu Trójcy, zdają się w niektórych przypadkach przychylać do tej nauki. Jednak, wersety te właściwie zrozumiane tak nie nauczają. Obecnie poddamy badaniu nauki Pisma Świętego na ten temat, włączając szczególnie te, które, jak twierdzą trynitarze, nauczają ich doktryny, ponieważ wszystkie ważne przedmioty w zakresie doktryny i praktyki winny być określone na podstawie Pisma Świętego (Izaj. 8:20; Dz.Ap. 17:11; 1 Kor. 2:5; 1 Tes. 5:21; 1 Jana 4:1), w zgodności z uświęconym rozumem i faktami (Izaj. 1:18).
  Temat: Czy Jezus jest Bogiem?
nike

Odpowiedzi: 535
Wyświetleń: 40810

PostForum: Jezus   Wysłany: 2018-09-21, 13:01   Temat: Czy Jezus jest Bogiem?
ipococito, Ja wiem,że był jeden Archanioł

Jud 1:9 bt5 "Gdy zaś archanioł Michał, tocząc rozprawę z diabłem, spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię ukarze!"
  Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
nike

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 691

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-20, 21:24   Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
Henryk napisał/a:
Czyżbyś droga „Nike” nie miała Orędownika? :-?

Orędownika miała klasa M.Stadka , czyli Nowe Stworzenia,Oni byli spłodzeni z D.Św. i nad nimi była śmierć wtóra gdyby zgrzeszyli przeciw temu Duchowi.
  Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
nike

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 691

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-20, 11:27   Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
Słudzy piszą,ze pośrednik będzie działał tak dokładnie w Tysiącleciu, przy odrestaurowaniu ludzkości. A w czasie kiedy wybierała się klasa M.Stadka to kiedy zgrzeszyli był orędownik, który bronił ich przed Sprawiedliwością Bożą, ORĘDOWAŁ ZA NIMI.
Pośrednika rola jest inna, on nie broni on załatwia transakcje.
  Temat: Własność Chrystusowa
nike

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 313

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-20, 10:30   Temat: Własność Chrystusowa
Pokoja, Pokoja skoro ja zgadzam się ze sługą to dla czego nie mogę wkleić Jego wypowiedzi?
Ty niby jesteś badaczem, ale chyba ja jeszcze nie widziałam w twoich postach wypowiedzi br. Russella, ale Strong figuruje w każdym twoim poście i to na pierwszym miejscu.
Strong nie był badaczem tylko dobrym tłumaczem, to jest twój idol?
  Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
nike

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 691

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-19, 22:46   Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
A rzeczywiście, pomyliłam się, przepraszam POKOJA. :-D

1J 2:1 bg "Dziatki moje! to wam piszę, abyście nie grzeszyli; i jeźliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego;"
1Tm 2:5 bg "Boć jeden jest Bóg, jeden także pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus."
Jest grupa tekstów które mówią o orędowniku [obrońcy], i jest grupa tekstów które mówią o pośredniku.

Orędownik:
Tom 4 str.149,174,199,318,354,637,
Tom 5 str. 4,5,183,250,
Tom 6 str. 493,506,864
FD str. 148 , itd.

Pośrednik:
Tom 1 str. 14,104,107,279,
Tom 2. str. 134,177,179,
Tom 3. str. 44,103,167,298,299,368
Tom 4. str. 375,468,570,631 itd.

miłej lektury życzę :-D
  Temat: Własność Chrystusowa
nike

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 313

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-19, 22:06   Temat: Własność Chrystusowa
Br.Johnson Tomie II Stworzenie:

Według w.26 Adam nie tylko był stworzony na obraz Boga, ale także na podobieństwo Boga i Logosa, tzn. otrzymał królewską władzę panowania nad ziemią i jej wielorakimi formami życia. Stanowiło to jego podobieństwo do Boga i Logosa. Właściwe tłumaczenie stosownej części w.26 potwierdza, że właśnie to kryje się pod wyrażeniem „według podobieństwa naszego": „Według podobieństwa naszego niech panuje także nad [dzikimi zwierzętami ziemi, tak podaje Septuaginta i manuskrypt syryjski] rybami morskimi i nad ptactwem niebieskim i nad oswojonymi zwierzętami i nad całą ziemią i nad wszelkim pełzającym stworzeniem pełzającym po ziemi". Słowa tego przekładu dostarczają nam definicji Boskiego podobieństwa w Adamie - jego władzy nad tą planetą i jej wszystkimi różnorodnymi formami życia.
  Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
nike

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 691

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-19, 10:26   Temat: Z kim rozmawiał Pan Jezus?
Pokoja napisał/a:
Szatę usprawiedliwienia posiadają wyłącznie poświęceni i wierni Panu.
Tacy mają Orędownika- kogoś kto jest im pomocny, wstawia się za nimi u Ojca.

NIE. Każdy kto przystępuje do Boga i uznaje,ze Jezus za niego umarł otrzymuje usprawiedliwienie i ma prawo np. modlenia się do Boga, chociaż nie jest poświęconym.
Zdanie które zacytowałeś odnosi się tylko do klasy M.Stadka, bo to tylko ONI mieli w W.Ewangelii kiedy był wybór do tej klasy ORĘDOWNIKA my mamy POŚREDNIKA
  Temat: Własność Chrystusowa
nike

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 313

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-19, 10:19   Temat: Własność Chrystusowa
Pokoja, Zacytowałam z Tomu VI co to jest podobieństwo i jak mamy rozumieć to słowo.
Jeżeli ja coś tworzę i mówię to będzie na mój obraz, to o czym myślę, że to coś w jakimś sensie będzie mnie przypominać prawda?
  Temat: Kim była Samarytanka?
nike

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 235

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-18, 10:23   Temat: Kim była Samarytanka?
Pokoja, Ja uważam,ze ty domyślasz się rzeczy których nigdy nie było, filozofujesz chyba zbyt mocno, członkowie gwiezdni tak nie kombinowali na siłę, byleby moja racja była,
  Temat: Własność Chrystusowa
nike

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 313

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-18, 10:11   Temat: Własność Chrystusowa
Pokoja napisał/a:
Najpierw, czyli na Początku Bóg wyrażał Słowo = Logos i wszystko przez nie się stawało, a bez niego nic, Jan. 1:1-3. Ostatni zamysł, który Bóg wyraził Słówem jest zamysł uczynienia człowieka na obraz i podobieństwo swoje, Rdz. 1:26. W dniu szóstym wykonało się ono, tylko przez stworzenie człowieka na obraz Boży, Rdz. 1:27. Brakuje tam informacji, że uczynił go w tym dniu też na podobieństwo swoje. Ta część zamysłu Bożego została wykonana wraz z narodzeniem się doskonałego człowieka z Marii Panny, gdy stał się Chrystusem (obraz i podobienstwo w jednostce), a następnie po Pięćdziesiątnicy (zesłanie Ducha Świętego Boga Ojca) w CHRYSTUSIE (Głowa i Ciało, czyli Pan Jezus Chrystus i jego Kościół).

Pokoja napisał:
Cytat:
Ostatni zamysł, który Bóg wyraził Słowem jest zamysł uczynienia człowieka na obraz i podobieństwo swoje, Rdz. 1:26. W dniu szóstym wykonało się ono, tylko przez stworzenie człowieka na obraz Boży, Rdz. 1:27. Brakuje tam informacji, że uczynił go w tym dniu też na podobieństwo swoje

Br.Russell Komentarz.---
1Moj. 1:26 Uczyńmy=> Wyrażenie użyte w liczbie mnogiej, wskazuje na fakt, że "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga", czyli Bogiem.
Na wyobrażenie nasze=> Z podobnymi władzami umysłu, możnością rozumowania, pamięci, woli, sądu, przymiotów moralnych, poczucia sprawiedliwości i miłości.
To nie znaczy ten pierwszy promyk zmysłów.
Poczucia o moralności jak twierdzą ewolucjoniści.
Uczynienie człowieka na ziemskie wyobrażenie swojego Stwórcy było w tym celu, ażeby mógł być odpowiednim władcą ziemi.
Według podobieństwa naszego=> Królem ziemi, jak Bóg jest Królem wszechświata.
Niech panują=> Wyraz tu użyty jest w liczbie mnogiej, co oznacza iż nie tylko Adam miał być królem, ale wszyscy razem i nie jeden nad drugim, ale jak Bóg zamierzył.
1Moj. 1:27 Stworzył tedy Bóg człowieka=> Tu nie jest powiedziane, ażeby wody wydały człowieka, lub żeby ziemia miała go wydać.
Na wyobrażenie swoje=> Ziemski obraz samego siebie.
Mózg najniższej klasy człowieka posiada 68 kubicznych cali objętości, podczas, gdy najwyższego typu małpa posiada mózg tylko 34 kubicznych cali objętości.
Na wyobrażenie Boże=> Z władzą rozumowania, moralnym uświadomieniem.
Gdyby Adam był niedoskonałym takie wyrażenie byłoby bez znaczenia.
Czy mógłby ktoś podrapany i poskrobany swój portret uznać za swoją podobiznę, lub czy mógłby się czuć zadowolonym z posiadania syna pozbawionego rozumu?
Stworzył je=> Przymioty człowieka w całym znaczeniu tego słowa nie były tylko w jednej płci.

Pokoja napisał:

Cytat:
Ta część zamysłu Bożego została wykonana wraz z narodzeniem się doskonałego człowieka z Marii Panny, gdy stał się Chrystusem (obraz i podobienstwo w jednostce), a następnie po Pięćdziesiątnicy (zesłanie Ducha Świętego Boga Ojca) w CHRYSTUSIE (Głowa i Ciało, czyli Pan Jezus Chrystus i jego Kościół).

Tylko,że tutaj mówisz o Jezusie, a w Rodzaju jest o ADAMIE.

Tom VI Russell-----

Nie mamy rozumieć, aby to “wyobrażenie” odnosiło się do kształtu fizycznego, lecz raczej odnosi się do władz moralnych i intelektualnych wielkiego Ducha, odpowiednio uformowanego do jego natury i warunków ziemskich. Co się zaś tyczy “podobieństwa”, to ono się odnosi do władz panowania nad ziemią i jej mieszkańcami, tak jak Bóg jest Królem nad Wszechświatem. Tutaj jest pole do walki między Słowem Bożym a modernizmem; cały świat, szczególnie uczeni, licząc w to pionierów myśli i kierowników wszystkich teologicznych seminariów i profesorów na różnych katedrach, oddają hołd Bogu uczonych, zwanemu “Ewolucją". Te dwie teorie są rozbieżne, zatem jeżeli teoria o prawie Rozwoju jest prawdziwą, wtedy Pismo Święte, od Księgi Rodzaju aż do Księgi Objawienia, jest fałszywym. Jeżeli zaś Biblia jest prawdziwą, wtedy teoria Rozwoju odnośnie człowieka, jest fałszywą we wszystkich jej szczegółach.
  Temat: Własność Chrystusowa
nike

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 313

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-17, 13:06   Temat: Własność Chrystusowa
Tak wynika z twoich postów, przynajmniej ja tak zrozumiałam.
  Temat: Kim była Samarytanka?
nike

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 235

PostForum: Jesli masz pytanie   Wysłany: 2018-09-17, 08:55   Temat: Kim była Samarytanka?
Nie wszystkie wydarzenia w Biblii są pisane po kolei jak historia, jest trochę tu i trochę tam, a wiec nie można trzymać się kurczowo tekstów po kolei.
 
Strona 1 z 703
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 23