FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Moj Chrystus Polamany”
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2017-12-13, 16:38   "Moj Chrystus Polamany”

"Moj Chrystus Polamany”- Ramona Cue Romano S.I.

- Jak ci sie zdaje, jacy ludzie mnie szukaja? Ludzie weseli i szczesliwi nie pamietaja o mnie, nie potrzebuja mnie, ani nie pragna mnie widziec na swych zebraniach gwarnych i szalenczych, bo ja im psuje zabawe...Wowczas, gdy sa szczesliwi, ja jestem zbyteczny. Lecz trzymaja mnie w rezerwie, aby gdy przyjdzie cierpienie...
- Alez nie maja prawa, Panie - zaprotestowalem gwaltownie.
- Zamilknij. I nie oskarzaj. Bo ty jestes taki sam. Wszyscy jestescie tacy sami. Trzymacie mnie w rezerwacie na dzien waszego cierpienia; na moment, gdy cos w zyciu przyniesie wam udreke. Mowisz, ze nie maja prawa. Ale tak mowi sie jezykiem sadow i kodeksow. A ja jestem Miloscia. Miloscia nieskonczona, ktora daje wam moznosc postepowac ze mna wbrew prawu. Poniewaz kocham was nieskonczenie. Rozumiesz?
- Nie, nie rozumiesz, aczkolwiek starasz sie zrozumiec. I w Ewangelii to czytales (....), ze szukaja mnie ludzie, ktorych drecza jakies problemy lub zmartwienia; ktorzy z jakiegos powodu mnie potrzebuja.
- Ale to Cie pomniejsza, Panie. To Cie poniza.
- Nie uzywaj jezyka prawniczego i sadowego, bo wtedy jestes zgubiony;
Spojrz na mnie polamanego i roztrzaskanego, mow jezykiem milosci, a wtedy zaczniesz rozumiec. Moja radoscia jest to, ze mnie potrzebuja. Moim przeznaczeniem jest leczyc bol.
- (...) A coz ja, ktory dzwigam wszystkie cierpienia wszystkich ludzi, wszystkich ras, we wszystkich momentach historii?
Dostrzezone wszystkie i skumulowane wszystkie w jednej chwili wiecznosci ciaza na mnie jednoczesnie. Od pierwszego cierpienia Adama i lez Ewy... az do ostatniego jeku ostatniego mieszkanca, ktory zaplacze na ziemi.
- Jak mozesz to wytrzymac, Panie?
- Bo kocham. Lecz oto widzisz konsekwencje tego: spojrz na mnie. Ukrzyzowany na Kalwarii. A teraz... bez twarzy, okaleczony, bez jednego ramienia i z noga ucieta w polowie. Ty mnie nazywasz "Moj Chrystus Polamany". Zgoda. Polamany przez wszystkie cierpienia, udreki, zmartwienia wszystkich ludzi. Jezeli bedziesz bardzo zdrowy i nic cie nie bedzie bolalo, ani nie bedziesz chrzescijaninem, ani nie bedziesz moj. Ja przyciagam jak magnes, (...) wszystkie cierpienia ludzkie. Ci, ktorzy sa moi, maja udzial w tej mojej wlasciwosci. O ile zaczniesz upodabniac sie do Chrystusa, zaczna cie szukac, otaczac, oblegac. lamac cierpienia ludzi. I staniesz sie malenkim polamanym Chrystusem; ty sam dla twoich braci - i przez nich.



Fragment ksiazki Ramona Cue Romano S.I. pt. "Moj Chrystus Polamany"



ps :
CHSCH- Mozesz pomoc innym dajac 1% , Chrzescijanskiej Sluzbie Charytatywnej czyli CHSCH w jej roznych dzialaniach charytatywnych i prospolecznych np. dla powodzian oraz ludzi biednych i chorych itp. w Polsce lub za granica ( CHSCH pomaga wszystkim nie ma tu znaczenia swiatopoglad czy rasa itp. osob w potrzebie ! ) mozesz o tym przeczytac na stronie www.chsch.org.pl
Pomoc CHSCH mozna w rozny sposob w razie jakichs pytan mozesz napisac lub dzwonic do CHSCH ( adres lub telefon jest na stronie ) mozesz tez ta wiadomosc podac innym razem mozemy wiecej ,..... z gory dziekujemy i liczymy na Ciebie teraz i w przyszlosci ...
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13