FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jezusa Nazarejczyk czyli Jezus a alkohol ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 3819
Poziom: 46
HP: 1196/7478
 16%
MP: 3554/3570
 99%
EXP: 215/224
 95%
Wysłany: 2017-09-11, 16:37   Jezusa Nazarejczyk czyli Jezus a alkohol ....

Jezusa Nazarejczyk czyli Jezus a alkohol ....

1 Kor. 6:9-10
9. Albo czy nie wiecie, ze niesprawiedliwi Krolestwa Bozego nie odziedzicza? Nie ludzcie sie! Ani wszetecznicy, ani balwochwalcy, ani cudzoloznicy, ani rozpustnicy, ani mezoloznicy,
10. Ani zlodzieje, zas chciwcy, ani pijacy, zas oszczercy, ani zdziercy Krolestwa Bozego nie odziedzicza.
(BW)

Jezusa nazywano Nazarejczykiem .... ( ta nazwa nie musi pochodzic tylko od rodzimego miasta Jezusa Nazaretu bo moze tez oznaczac sluby Nazyreatu pamietajmy ze Nazarejczykiem byl tez Jan Ch a moze i brat Jezusa Jakub Sprawiedliwy I biskup zboru Jerozolimy jak podaje mam Biblia i tradycja np patrz ew Luk 1,5 i apokryfy itp. )

Nazireat (od hebr. נזיר, nazir, poswiecenie) – opisany w Biblii i oparty na prawie Mojzesza, ( 4 kg Mojzeszowa inaczej Kg Liczb 6, 2-8 ) czasowy lub wieczysty slub pelnego poswiecenia sie Bogu. Osoba skladajaca sluby, czyli nazirejczyk (nazyrejczyk), zobowiazywal sie na caly czas trwania slubow do: abstynencji od wszelkich napojow alkoholowych, wlacznie z octem winnym oraz spozywania winogron ( Kg Liczb 6,3), niestrzyzenia wlosow i brody ( Kg Liczb 6,5), niezblizania sie do zwlok (Kg Liczb 6,7).

W przypadku naruszenia zasad nazireatu musi zostac on przerwany i uniewazniony. Po zlozeniu odpowiedniej ofiary i oczyszczeniu slub nazireatu moze zostac zlozony na nowo.

Nazirejczycy podlegali szczegolnemu traktowaniu w spolecznosci Izraela, dlatego w ksiega Amosa 2, 11-16 znajduje sie opis kary, jaka Bog zsyla na tych, ktorzy podaja im wino

Jezus zrobil cud w Kanie G... ew Jana 2 1-11 by pomoc mlodej parze ( choc nie wiadomo czy to bylo wino alkoholowe czy nie ) bo to wino mialo inny smak niz reszta jak podaje ewangelia ale nawet tego wina Jezus nie pil bo nie pisze o tym ew Jana a poza tym wino w czasie Paschy (WP) mialo byc bez kwasu bo kwas to symbol grzechu dlatego mialo sie usuwac kwas z domu przed swietem tak kazalo prawo mojzeszowe 2 Mojzeszowa 12 , 15 i jeszcze jeden dowod ze Jezus byl Nazarejczykiem (a wiec nie pil alkoholu) i dlatego miedzy innymi nie chcial pic wina alkoholowego przed ukrzyzowaniem na krzyzu o czym pisze w ewangelii .... ew Mat 27, 34

Uczen ap Pawla Tymoteusz ( Tym 1 , 5 ,23 )mial nie pic samej wody bo mial chory zoladek tylko wode z sokiem a oto co ap Pawel radzil innym w tej sprawie ... Dobrze jest nie jesc miesa i nie pic wina ani nic takiego, co by twego brata przyprawilo o upadek. (Rzymian 14:21)

zrodla Biblia i rozne ksiazki oraz internet ....

ps :

Cialu, jako swiatyni ducha nalezy sie troska, co wiaze sie z powstrzymywaniem od uzywania narkotykow w tym alkoholu, tytoniu oraz takich uzywek, jak kawa czy herbata albo wieprzowiny itp. pokarmow ktore Biblia uznaje za nieczyste ( wedlug ksiega Mojzesza ) nauka teraz potwierdza ze sa to rzeczy niezdrowe i dlatego adwentysci sa czasem jaroszami itp. choc nie jest to zasada ....

Pic czy nie pic? Podano 50 argumentow, wedlug ktorych warto zdecydowac sie na to drugie. Oto one. Jestem chrzescijaninem i nie pije....

https://chnnews.pl/slowo/item/3110-poda ... n-pic.html

Wino w Biblii

Uzycie napojow alkoholowych stalo sie wrogiem publicznym numer jeden. Prawdziwa cena, jaka ludzkosc placi za uzywanie alkoholu, znacznie przewyzsza dane statystyczne dotyczace pieniedzy i wyraza sie w tragediach dzieci opoznionych w rozwoju, przemocy, wypadkach, wykorzystywaniu dzieci i wspolmalzonkow, rozwodach, gwaltach, rozbojach, chorobach i zgonach.

Stopniowe porzucanie calkowitej abstynencji przez wielu chrzescijan zostalo spowodowane wiara w sankcjonowanie przez Biblie umiarkowanego spozycia napojow alkoholowych. Takie podejscie doprowadzilo miliony chrzescijan do pijanstwa uzasadnianego rzekomymi tekstami biblijnymi.

W tej przystepnie napisanej ksiazce, ktora jest skroconym wydaniem pracy pod tym samym tytulem, dr Samuele Bacchiocchi rzuca smiale wyzwanie powszechnie panujacemu mysleniu i stanowi wiedzy. Jego staranne badania nieodparcie ukazuja, ze Biblia konsekwentnie naucza calkowitej abstynencji jako Bozego nakazu.

O AUTORZE
Dr Samuele Bacchiocchi jako pierwszy nie-katolik ukonczyl Gregorianski Pontyfikalny Uniwersytet w Rzymie. Otrzymal zloty medal od papieza Pawla VI za osiagniecie akademickiego wyroznienia summa cum laude [z najwyzsza pochwala – przyp. red]. Otrzymal takze stopnie naukowe w USA i sluzyl jako misjonarz w Etiopii. Jest autorem kilku bestsellerow, ktore otrzymaly korzystne recenzje wielu uczonych. Tym samym pomagal tysiacom sluchaczy w lepszym zrozumieniu i poznaniu duchowych realiow.

Wino w Biblii - Wydawnictwo Orion plus - sklep internetowy

www.orionplus.pl

Biblia pic czy nie pic kazanie Jaroslaw Jarosz

http://www.youtube.com/watch?v=uIhl9s2HuBo
_________________
tom68
 
     
HejnalistaM 

Potwierdzenie wizualne: 213123322
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 15
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2018-05-15, 10:52   

Ewangelia według Mateusza 11.16
„Komu zaś przyrównam to plemię? Podobne jest chłopiętom siedzącym na rynku, które wołając do rówieśników,mówią: Śpiewaliśmy wam, a nie tańczyliście, zawodziliśmy, a nie płakaliście.
Albowiem przyszedł Jan nie jedząc ani nie pijąc, i powiadają: Czarta ma.
Przyszedł Syn Człowieczy, jedząc i pijąc i mówią: Oto człowiek obżerca i winopilca, przyjaciel celników i grzeszników. I usprawiedliwiona jest mądrość od synów swoich.”

Sam Jezus osobie powiedział, że: Syn Człowieczy, jedząc i pijąc. - I to zarzucali mu faryzeusze.
Jedzenie i picie nie jest grzechem. Kto je dla Pana je a kto nie je dala Pana nie je.
Bo post był i Nazaret był po to by umieć się powstrzymać od rzeczy cielesnych dla Boga.Bo na przykład później, gdy natrafi się szansa na np. cudzołóstwo by umiał pohamować ciało i pociąg jego.

Ale trzeba myśleć o miłości i wierze – Bóg wspiera wierzących, kto kocha Boga z całego serca i miłuje bliźniego nie będziegrzeszyć.Bo możesz pić wino zachowując umiar.
A miłując bliźniego możesz pic wino radując się z chrześcijanina którynp. cię odwiedził. – I gdzie tu grzech?
Ale wszystko z umiarem i dla celu, nie po to by pod pozorem wolności ukrywać grzech i pijaństwo.
Bo kto miłuje Boga nie będzie pił za wiele wina, by przez to nie zhańbić Boga, by, jako sługa Boży nie uczynić czegoś nie godnego. Tak samo jedząc, tak samo robiąc cokolwiek innego.


Co Jezus mówił o jedzeniu i piciu:

Ewangelia według Marka 7.14
CO PLUGAWI CZŁOWIEKA.

„A przywoławszy znów rzesze, mówił im: Słuchajcie mnie wszyscy, a zrozumiejcie.
Nie ma żadnej rzeczy zewnątrz człowieka, która by, wchodząc weń, splugawić go mogła; lecz rzeczy, które wychodzą z człowieka, te są, które plamią człowieka.
Jeśli kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.
A gdy od rzeszy wszedł do domu, pytali go uczniowie jego o przypowieść.
I rzekł im: Także i wy nierozumni jesteście? Nie rozumiecie, iż nic z tego co z zewnątrz wchodzi w człowieka, nie może go splamić,bo nie wchodzi w serce jego, ale w brzuch idzie, i do wychodu odchodzi, czyszcząc wszystkie potrawy?I powiadał, że co wychodzi z człowieka, to plami człowieka.Gdyż z wnętrza, z serca ludzkiego wychodzą myśli złe, cudzołóstwa, porubstwa, zabójstwa,
kradzieże, łakomstwa, złości, zdrada, bezwstyd, złe spojrzenia, bluźnierstwa, pycha, głupota.
Wszystko to złe z wewnątrz pochodzi i plami człowieka.”Napisałeś:
„jeszcze jeden dowod ze Jezus byl Nazarejczykiem (a wiec nie pil alkoholu) i dlatego miedzy innymi nie chcial pic wina alkoholowego przed ukrzyzowaniem na krzyzu o czym pisze w ewangelii .... ew Mat 27, 34”

Przeczytaj ciut wcześniej tą samą ewangelie
EwangeliaMat26.26
„Gdy zaś oni wieczerzali, wziął Jezus chleb, błogosławił, łamał i dawał uczniom swoim, i rzekł: Bierzcie i jedzcie, to jest ciało moje.A wziąwszy kielich, dzięki czynił, i dał im, mówiąc: Pijcie z tego wszyscy.
Albowiem to jest krew moja Nowego Testamentu, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.A powiadam wam: Nie będę pił odtąd tego owocu winnego szczepu, aż do dnia owego, gdy go z wami będę pił nowy w królestwie Ojca mego.”

A jeżeli nie będzie pił odtąd, to oznacza, że wcześniej pił. A teraz nie będzie pił aż do…”aż do dnia owego, gdy go z wami będę pił nowy w królestwie Ojca mego”
Nie pił go, bo przed chwilą obiecał.


Jeśli ktoś nie chce pić, albo jeść nie będę go zmuszał…

List do Rzymian 14.1-17
Słabego zaś w wierze przyjmujcie; bez sporów o zapatrywania.
Jeden bowiem wierzy, że może jeść wszystko; a kto jest słaby, niech jada jarzyny.

Ten, co je, niechaj nie gardzi nie jedzącym; a ten co nie je, niech nie sądzi jedzącego; Bóg bowiem go przyjął.

”… Kto dnia przestrzega, dla Pana przestrzega; a kto jada, dla Pana jada, gdyż Bogu dzięki czyni. A kto nie je, dla Pana nie je i Bogu dzięki czyni.
Nikt bowiem z nas nie żyje sobie i nikt sobie nie umiera.
Albowiem czy żyjemy, Panu żyjemy; czy umieramy, Panu umieramy. Czy więc żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.”


” …Wiem i mam ufność w Panu Jezusie, że nic nie jest samo przez się nieczyste, tylko temu jest nieczyste, który coś uważa za nieczyste.
Jeśli bowiem dla pokarmu zasmucasz brata swego, już nie postępujesz według miłości. Nie zatracaj pokarmem swoim tego, za którego Chrystus umarł.
Niechże więc dobro nasze nie będzie bluźnione.
Albowiem królestwo Boże nie jest pokarmem i napojem, ale sprawiedliwością i pokojem i weselem w Duchu Świętym.Ważne jest wnętrze człowieka i uczynki nie zaś to co jemy czy pijemy, bardzo martwię się o ciebie i o adwentów. Myślicie ze Jezus rozmnażałby coś co uważał za moralnie złe?
Jezus to rozmnażał, a ty chcesz tego zakazywać?

Pijaństwo jest grzechem dlatego należy nie pić.
Obżarstwo jest grzechem dlatego mam przestać jeść?
Trzeba zachować umiar.

Piszesz:
Cialu, jako swiatyni ducha nalezysie troska, co wiazesie z powstrzymywaniem od uzywanianarkotykow w tym alkoholu, tytoniu oraz takich uzywek, jak kawa czy herbata albo wieprzowiny itp.

Pierwszy do koryntian 6.12
„Wszystko mi wolno, ale nie wszystko pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja pod niczyją władzę się nie poddam.”

Czy to jedzenie czy picie, czy moje na tym świecie życie – wszystkiemu nie należy się podawać w niewole. Ale wszystko Bóg stworzył, i myślę że nawet dla narkotyków można znałeś dobre zastosowanie : morfina znieczulenie. – po prostu jak by ludzie byli dobrzy i posłuszni Bogu nigdy nie użyli by niczego do złego celu.


Księga Eklezjastyka31. 32
„Ludziom stoi za żywot wino w miarę pite; jeśli je miernie pijesz, będziesz trzeźwy.
Cóż to za życie dla tego, któremu brak wina?
Co odejmuje życie? Śmierć.
Wino dla uweselenia stworzone jest od początku, a nie dla pijaństwa.
Radością duszy i serca wino miernie pite.
Zdrowiem jest duszy i ciała mierne picie.
Wino, zbytnio pite, sprawia rozjątrzenie i gniew i wiele upadków.
Gorzkością duszy - wino zbytnio pite.
Śmiałość pijaństwa jest powodem upadku głupiego, umniejsza siły i zadaje rany.”My nie miłujemy świata, ale mamy przebywać na świecie ku chwale Boga, świat sam z siebie nie był zły, bo Bóg go stworzył , ale to co na świeciezwiodło naszego ducha, dlatego umarliśmy my w ciele by żyć przez Chrystusa Bogu.
Dlatego to co robimy w ciele nie robimy dla siebie ani dla ciał ale dla Boga, wszystko co Bóg stworzył możemy używać do dobrego, uważając by nie dać się temu co na świecie zniewolić, ani zwieść.
Czekając czasu aż wypełnimy jego wole i do ponownegoprzyjścia Jezusa Chrystusa który uczyni nas podobnym sobie.

Ale skoro wino dla uweselenia stworzone jest od początku – to nie dziwne że Jezus rozmnożył je na weselu. Użył je do tego czego ma służyć .


Pierwszy do Koryntian 6.12
„Wszystko mi wolno, ale nie wszystko pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja pod niczyją władzę się nie poddam.
Pokarm dla brzucha, a brzuch dla pokarmów; lecz Bóg i ten i te zniweczy; ciało zaś nie dla rozpusty, ale dla Pana, a Pan dla ciała.
Bóg zaś i Pana wskrzesił i nas wskrzesi przez moc swoją.”
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 3819
Poziom: 46
HP: 1196/7478
 16%
MP: 3554/3570
 99%
EXP: 215/224
 95%
Wysłany: 2018-05-15, 19:04   

Od Noego po Heroda Antypasa widać w Biblii skutki picia alkoholu :cry:
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1239 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10995
Poziom: 66
HP: 10090/22932
 44%
MP: 0/10949
 0%
EXP: 507/508
 99%
Wysłany: 2018-05-15, 21:49   

Tomasz G napisał/a:
Od Noego po Heroda Antypasa widać w Biblii skutki picia alkoholu :cry:


HHHHEE a tego to nie wiedziałam hehe :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 3819
Poziom: 46
HP: 1196/7478
 16%
MP: 3554/3570
 99%
EXP: 215/224
 95%
Wysłany: 2018-05-16, 11:28   

Nika - ale to jest prawda biblijna :lol:
_________________
tom68
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1239 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 10995
Poziom: 66
HP: 10090/22932
 44%
MP: 0/10949
 0%
EXP: 507/508
 99%
Wysłany: 2018-05-16, 12:40   

Być może,ze tak, bo Noe byl pierwszym chyba upitym hehehe
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 3819
Poziom: 46
HP: 1196/7478
 16%
MP: 3554/3570
 99%
EXP: 215/224
 95%
Wysłany: 2018-05-16, 16:37   

Noe być może nie wiedział że mu sok winogronowy na arce zafermentował ale co z tego wyszło to wiemy - Cham okazał się chamem :-/
_________________
tom68
 
     
ipococito 
nikt


Potwierdzenie wizualne: 34
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 46
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 8/13
 61%
Wysłany: 2018-08-15, 15:35   

Jeszua zbliżał się do zwłok gdy wskrzeszał zmarłych.
_________________
http://biblos.feen.pl/vie...p=106645#106645
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 3819
Poziom: 46
HP: 1196/7478
 16%
MP: 3554/3570
 99%
EXP: 215/224
 95%
Wysłany: 2018-08-15, 20:50   

Dla Jezusa to nie byli zmarli :-P
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12