FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepowiadanie przyszłości ze snów
Autor Wiadomość
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2017-06-26, 12:37   Przepowiadanie przyszłości ze snów

Zazwyczaj Kościół negatywnie odnosi się do wszelkich prób poznania przeszłości ale przecież w Biblii mamy przykłady ludzi kurzy takie życzy robili np w Księga Rodzaju Józefa który trafnie przepowiadał przyszłość ze snów
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Ostatnio zmieniony przez Hansel1 2017-06-26, 12:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-28, 15:15   Re: Przepowiadanie przyszłości ze snów

Hansel1 napisał/a:
Zazwyczaj Kościół negatywnie odnosi się do wszelkich prób poznania przeszłości ale przecież w Biblii mamy przykłady ludzi kurzy takie życzy robili np w Księga Rodzaju Józefa który trafnie przepowiadał przyszłość ze snów

W starożytności nie było Biblii, więc Bóg przekazywał swoją wolę na różne sposoby - między innymi przez sny. Dzisiaj mamy kompletne Słowo Boże, więc prorocze sny nie występują. Wszelkie przepowiadanie przyszłości za pomocą snów w naszych czasach ma związek ze spirytyzmem.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2018-06-28, 21:53   

Hansel1 napisał/a:
Przepowiadanie przyszłości ze snów
Zazwyczaj Kościół negatywnie odnosi się do wszelkich prób poznania przeszłości ale przecież w Biblii mamy przykłady ludzi kurzy takie życzy robili np w Księga Rodzaju Józefa który trafnie przepowiadał przyszłość ze snów


Demoniczne wykorzystanie widzeń i snów

Demony często wykorzystują widzenia dla pozyskania i zrobienia odpowiedniego wrażenia na tych, którzy są podatni na ich wpływy. Wielu ludzi o dobrych zamiarach zapomina, że "mamy mocniejszą mowę prorocką", i dobrze czynimy, gdy zwracamy na nią uwagę (2 Piotra 1:19). Ludzie ci są pod wielkim wrażeniem widzeń, mając pewność, że pochodzą one jako bezpośrednie objawienie z nieba. Prawda, że zanim Pismo Święte było w całości podane, Bóg udzielał pewnych wizji, które zawierały wskazówki dla Jego ludu, lecz obecnie dzięki natchnionemu Pismu Świętemu, człowiek Boży jest dostatecznie wyposażony do wykonywania wszelkiej dobrej pracy (2 Tym. 3:16,17) - nie potrzebuje więcej żadnych widzeń.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4515/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2018-06-29, 23:16   

nike napisał/a:
Hansel1 napisał/a:
Przepowiadanie przyszłości ze snów
Zazwyczaj Kościół negatywnie odnosi się do wszelkich prób poznania przeszłości ale przecież w Biblii mamy przykłady ludzi kurzy takie życzy robili np w Księga Rodzaju Józefa który trafnie przepowiadał przyszłość ze snów


Demoniczne wykorzystanie widzeń i snów

Demony często wykorzystują widzenia dla pozyskania i zrobienia odpowiedniego wrażenia na tych, którzy są podatni na ich wpływy. Wielu ludzi o dobrych zamiarach zapomina, że "mamy mocniejszą mowę prorocką", i dobrze czynimy, gdy zwracamy na nią uwagę (2 Piotra 1:19). Ludzie ci są pod wielkim wrażeniem widzeń, mając pewność, że pochodzą one jako bezpośrednie objawienie z nieba. Prawda, że zanim Pismo Święte było w całości podane, Bóg udzielał pewnych wizji, które zawierały wskazówki dla Jego ludu, lecz obecnie dzięki natchnionemu Pismu Świętemu, człowiek Boży jest dostatecznie wyposażony do wykonywania wszelkiej dobrej pracy (2 Tym. 3:16,17) - nie potrzebuje więcej żadnych widzeń.


Jak to pogodzić z następującą treścią:

Cytat:
Dz.Ap. 2:17-18
17. I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;
18. Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. (BW)


Do kogo to się odnosi? Kim są ci nazwani: "słudzy moi", a kim są ci nazwani "wasi"?
To może pomoc wyjaśnić kwestię widzeń w dniach ostatecznych.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7102
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5525/7220
 76%
EXP: 47/373
 12%
Wysłany: 2018-06-30, 08:43   

Pokoja napisał/a:


Jak to pogodzić z następującą treścią:

Cytat:
Dz.Ap. 2:17-18
17. I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;
18. Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. (BW)


Do kogo to się odnosi? Kim są ci nazwani: "słudzy moi", a kim są ci nazwani "wasi"?
To może pomoc wyjaśnić kwestię widzeń w dniach ostatecznych.

„Dni ostateczne” to okres od Ofiary Jezusa do dziś, i nawet dalej...
Niech dowodem będą słowa: Hbr 1:2 bg "W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił."
„Sługa mój” to z pewnością ktoś inny niż „wszelkie ciało”.
Słudzy Pańscy to Kościół Wieku Ewangelii.
„Wszelkie ciało” to ludzkość okresu Tysiąclecia.

Znalazłem alternatywne tłumaczenie tego proroctwa na okres Tysiąclecia:
„Teraz zauważmy wyrażenie: „Starcom waszym sny się śnić będą, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą”. Wolimy inne tłumaczenie, które jak wierzymy, oddaje zamierzoną myśl, a mianowicie: „Wasi młodzieńcy będą widzieć chwalebne widzenia” (o restytucji, błogosławieństwach itp. w procesie wypełnienia), „o których śnili wasi starcy” (dotyczy rzeczy, o których mieli niejasną nadzieję i mętne zrozumienie i za którymi tęsknili). „
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1982_2_01.htm
Takie tłumaczenie proroctwa Joela jest łatwe do przyjęcia przez każdego.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2018-06-30, 08:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2018-06-30, 10:50   

Pokoja napisał/a:
Dz.Ap. 2:17-18
17. I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;
18. Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. (BW)


Do kogo to się odnosi? Kim są ci nazwani: "słudzy moi", a kim są ci nazwani "wasi"?
To może pomoc wyjaśnić kwestię widzeń w dniach ostatecznych.



Joela 2 :28 „A potem [po rzeczach wymienionych w poprzedzającym ten werset kontekście, łącznie z okropnym spustoszeniem dokonanym przez wielkiego antychrysta i małego antychrysta (sekciarski protestantyzm); po Wieku Ewangelii, do którego ograniczone jest powołanie do Królestwa niebiańskiego, niewidzialnego], wyleję Ducha mego na wszelkie ciało [dosłownie: dla wszelkiego ciała; jest to obietnica restytucji, jakiej Bóg udzieli ludzkim dzieciom], a prorokować [tzn. uczyć] będą synowie [cielesny Izrael] wasi [Chrystusa] i córki wasze [poganie, łącznie z odstępczymi Żydami, którzy odpadli od Przymierza Mojżeszowego, tymi odstępczymi Żydami, którzy odrzucali proroków Starego Testamentu, tymi odstępczymi Żydami, którzy odrzucili Chrystusa i apostołów, gdy ci głosili swe poselstwo w żniwie Wieku Żydowskiego, tymi odstępczymi Żydami, którzy przez cały Wiek Ewangelii cierpią w wyniku przekleństwa, jakie ściągnęli na nich ich ojcowie, mówiąc: „Krew jego na nas i na dzieci nasze”]; starcom waszym sny się śnić będą [Starożytni Godni ---prorocy St.T.będą dostrzegać głębsze rzeczy z Boskiego objawienia], a młodzieńcy wasi [Młodociani Godni---lud boży poświęcający się przed inauguracją Królestwa] widzenia widzieć będą [prostsze rzeczy Boskiego słowa]”..

Sługi i służebnice to dwie niebiańskie klasy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4515/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2018-07-03, 18:37   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Cytat:
Dz.Ap. 2:17-18
17. I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;
18. Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą. (BW)


Do kogo to się odnosi? Kim są ci nazwani: "słudzy moi", a kim są ci nazwani "wasi"?
To może pomoc wyjaśnić kwestię widzeń w dniach ostatecznych.

„Dni ostateczne” to okres od Ofiary Jezusa do dziś, i nawet dalej...
Niech dowodem będą słowa: Hbr 1:2 bg "W te dni ostateczne mówił nam przez Syna swego, którego postanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez którego i wieki uczynił."


Jest to uzasadnione zrozumienie, co do czasu trwania każdego z dni ostatecznych (tysiącletnie).
Dni ostateczne w najszerszym znaczeniu jest siedem (dla klas wybranych, Rdz. 41:25-36), a w węższym cztery (Rdz. 47:18-21) i te rozpoczynają się od czasu Milenium, w którym nastała Pięćdziesiątnica, jako "pierwociny" rzeczywistej Milenijnej PIĘĆDZIESIĄTNICY.
Takich milenijnych dni jest wtedy cztery, z których jeden wychodzi poza powyższe siedem.
1/5/47. Milenium w czasie którego nastąpiła działalność Pana Jezusa i Kościoła pierwotnego;
2/6/48. Milenium dominacji Człowieka Grzechu;
3/7/49. Milenium Sabatowe Paruzji Chrystusa ("jak złodziej w nocy") – dzień ostateczny wybranych;

4/8/50. Milenium Jubileuszowe Epifanii Paruzji Chrystusa – dzień ostateczny dla niewybranych.
O takich czterech okresach w podobieństwie jest napisane w Eze. 47 rozdz. (cztery razy po tysiąc stóp). Także o cudowne zboże do zasiania pól proszono Józefa w piątym roku nieurodzaju, co odpowiada prośbie uczniów: Panie naucz nas modlić się, Jak Jan nauczył uczniów swoich. Pan Jezus wskazał, aby proszono: "Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj". To właśnie miało być w nas zasiane i rosnąć w piątym Milenium sabatu Bożego (trwającego 7 Mileniów). Następnie zebrane w "Żniwie" - Milenium Małej i Dużej Reformacji:
Pięć zasad protestantyzmu - podstawowe zasady teologii protestanckiej wyrażone w języku łacińskim w formie haseł: Sola scriptura ("Tylko Pismo"), Sola fide ("Tylko wiarą"), Sola gratia ("Tylko łaska"), Solus Christus ("Tylko Chrystus"), Soli Deo gloria ("Tylko Bogu chwała"). https://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%99%C4%87_zasad_protestantyzmu

Ruch Paruzji Chrystusa ("jak złodziej w nocy"), jako oddolny, rozwija się według tych zasad.
Milenium Epifanii Paruzji Chrystusa - Milenium Wielkiego Jubileuszu Ziemi i człowieka, też będzie według tych zasad. Jest to "cudowne zboże Józefa" na trzy lata. Milenium Wielkiego Jubileuszu Ziemi i człowieka, jako poza - figura rocznego Jubileuszu ziemi w Izraelu jest czymś innym niż Milenium Jubileuszu Ziemi i narodu Izraela, według niedoskonałej "joty". Naród Izraela jest figuralnie wyżej od innych narodów, dlatego w dwójnasób był karany (za siebie i innych) i w dwójnasób jest wynagradzany (od innych według niedoskonałej "joty" i od Boga według figury, ukazanej w rocznym Jubileuszu ziemi w Izraelu. Nikt nie może zaprzeczyć, że z datą 1874/5 roku wiąże się narodowy powrót Żydów do ich własnej ziemi - Zmartwychwstanie narodu to jest, ale jeszcze nie jest to zmartwychwstanie umarłych, które nastąpi dopiero w pełni czasu Żydów i narodów, Rz. 11:12,15,25. Tak na marginesie dodam, że według innego porządku wypełnia się przypowieść o "pszenicy i kąkolu" w odniesieniu do czasu "żniwa". Bez wdawania się w szczegóły wierzę, że ono rozpoczęło się w 1874r.

Henryk napisał/a:
„Sługa mój” to z pewnością ktoś inny niż „wszelkie ciało”.
Słudzy Pańscy to Kościół Wieku Ewangelii.
„Wszelkie ciało” to ludzkość okresu Tysiąclecia.
http://www.nastrazy.pl/archiwum/1982_2_01.htm


Mi jest dane rozumieć, że "Słudzy moi" to Członkowie Kościoła spośród tych, którzy byli ukształtowani Bogu w Przymierz Synaju/Mojżeszowym, Gal. 3:23,24
Synowie, córki, starcy i młodzieńcy wasi to klasy zbawionych, poczynając od Członków Kościoła, wywodzących się z pogan, czyli spośród tych, którzy nie byli ukształtowani Bogu w Przymierz Synaju/Mojżeszowym, lecz byli pod prawem zakonu natury, Rz. 2:14-16; Gal. 4:3. Z pośród nich tworzą się pierwociny Nowego Stworzenia, czyli Kościół Chrystusowy:

Cytat:
Efez. 2:14-18
14. Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni,
15. On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka
16. I pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń;
17. I przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko.
18. Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu.
(BW)


Pod pojęciem "słudzy" też są: synowie, córki, starcy i młodzieńcy, ale wasi - Joel zwracał się do mieszkańców ziemi, a nie tylko do Żydów.
Ci wszyscy stanowią "wszelkie ciało" S i NT. Inaczej to ujmując, do wszelkiego ciała należy:
1. Głowa - Pan Jezus Chrystus;
2. 120 uczniów z dnia Pięćdziesiątnicy - fundament Kościoła
3. 5 000 Żydów, którzy się opamiętali i odwrócili z przewrotności, Dz. 4:31
4. Samarytanie - prozelici
5. Prześladowcy Kościoła – nawróceni w Wieku Ewangelii - np. Saul z Tarsu/Ap. Paweł;
6. Poganie od Korneliusza;
7. Uczniowie Jana Chrzciciela, którzy się zgorszyli z Pana Jezusa (pierwsi stali się ostatnimi).

Teraz zwróćmy uwagę na użycie określeń nr 3706 i 3700 z Dz. 2:17. Oznaczają one:
3700 - być widzianym, ukazywać się; zobaczyć, ujrzeć; zjawić się w widzeniu, ukazać się
3706 - widzenie, jasnowidzenie; wizja; wygląd

Określenia te tylko raz w Dz. 2:17, występują razem. Określenie nr 3706 w znaczeniu pozytywnym występuje dwa razy w Ap. 4:3, a jeden raz w Ap. 9:17 w znaczeniu negatywnym. Inne określenie nr 3705 (rzecz widziana, widok; senne widzenie, sen), odnosi się do tego, co miało być widziane. Występuje ono razem z określeniem nr 3700 też tylko jeden raz w Dz. 16:9 w odniesieniu do Wieku Ewangelii i jeden raz w Dz. 7:30,31,35 w odniesieniu do Starego Testamentu.
Na podstawie Konkordancji Stronga, końcową treść z Dz. 2:17 można przetłumaczyć następująco: Wasz młodzieńczy wygląd (3706) zjawi się w widzeniu (3700); Starszyzna widzeniami sennymi (1797) wyśni (1798) was.

Wasz młodzieńczy wygląd (3706) zjawi się w widzeniu (3700)
Cytat:
1 Kor. 13:11-12
11. Pókim był dziecięciem, mówiłem jako dziecię, rozumiałem jako dziecię, rozmyślałem jako dziecię; lecz gdym się stał mężem, zaniechałem rzeczy dziecinnych.
12. Albowiem teraz widzimy przez zwierciadło i niby w zagadce; ale na on czas twarzą w twarz; teraz poznaję po części, ale na on czas poznam, jakom i poznany jest. (BG)
Efez. 3:14-19
14. Dlatego skłaniam kolana swoje przed Ojcem Pana naszego Jezusa Chrystusa,
15. Z którego się wszelka rodzina na niebie i na ziemi nazywa;
16. Aby wam dał według bogactwa chwały swej, żebyście byli mocą utwierdzeni przez Ducha jego w wewnętrznym człowieku;
17. Aby Chrystus przez wiarę mieszkał w sercach waszych;
18. Żebyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani będąc, mogli doścignąć ze wszystkimi świętymi, która jest szerokość i długość, i głębokość, i wysokość;
19. I poznać miłość Chrystusową przewyższającą wszelką znajomość, abyście napełnieni byli wszelaką zupełnością Bożą. (BG)
Efez. 4:7-16
7. Lecz każdemu z nas dana jest łaska według miary daru Chrystusowego.
8. Dlatego Pismo mówi: Wstąpiwszy na wysokość, wiódł pojmanych więźni i dał dary ludziom.
9. Ale to, że wstąpił, cóż jest, jedno iż pierwej był zstąpił do najniższych stron ziemi?
10. A który zstąpił, ten jest, który i wstąpił wysoko nad wszystkie niebiosa, aby napełnił wszystko.
11. I tenże dał niektóre Apostoły, a niektóre proroki, a drugie ewangielisty, drugie też pasterze i nauczyciele.
12. Ku spojeniu świętych, ku pracy usługiwania, ku budowaniu ciała Chrystusowego;
13. A iżbyśmy się wszyscy zeszli w jedność wiary i znajomości Syna Bożego, w męża doskonałego, w miarę zupełnego wieku Chrystusowego,
14. Abyśmy więcej nie byli dziećmi, chwiejącymi się i unoszącymi się każdym wiatrem nauki przez fortel ludzki i przez chytrość podejścia błędem.
15. Ale szczerymi będąc w miłości, rośnijmy w onego we wszystkiem, który jest głową, to jest w Chrystusa,
16. Z którego wszystko ciało przystojnie złożone i spojone we wszystkich stawach, przez które jeden członek drugiemu posiłku dodaje przez moc, która jest w każdym członku, według miary jego, wzrost ciału należący bierze ku budowaniu samego siebie w miłości.(BG)
1 Jan. 3:2
2. Najmilsi! teraz dziatkami Bożemi jesteśmy, ale się jeszcze nie objawiło, czem będziemy; lecz wiemy, iż gdy się on objawi, podobni mu będziemy; albowiem ujrzymy go tak, jako jest.
(BG)


Pan Jezus, jako doskonały, oddał życie w młodym wieku. To ten młodzieńczy wygląd miał się ukazać w wizji dzięki temu, że Bóg Ojciec postanowił oddać siebie przez Ducha Świętego swego tym, którzy mieli i jeszcze mają być ukształtowani na podobieństwo Chrystusowe. O kolejnych sześciu zjawieniach się w widzeniu zmartwychwstającego Chrystusa, czytamy w 1Kor. 15:5-8. Chrystus za życia Ap. Pawła, zjawił się w widzeniu:
1. Ap. Piotrowi;
2. Dwunastu przedstawicielom narodu Izraela (z Judaszem);
3. Pięciuset uczniom naraz;
4. Jakubowi.
5. Wszystkim Apostołom, czyli jedenastu (bez Judasza)
6. Ap. Pawłowi, jako poronionemu płodowi

7. Objawiciel Jan w Ap. 1:7 wskazał, że doskonałość Chrystusową po jego przyjściu w czasie jego Paruzji ("jak złodziej w nocy"), ujrzy go wszelkie oko w czasie Epifanii jego Paruzji. To oznacza Restytucję zbiorową świata i indywidualną wzbudzonych z prochu ziemi.

Starszyzna widzeniami sennymi (1797) wyśni (1798) was.
W odniesieniu do wyśnienia tych, którzy odpadli, NT odnosi się tylko jeden raz w Ju. 1:8 (4-16). Chodzi w tym przypadku o przestrogę, wynikającą z upadłego, przewrotnego, bluźnierczego i buntowniczego postępowania. Ciekawy tekst w tej sprawie znajdujemy też w Ks. Hioba:

Cytat:
Job. 33:4-30
4. Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.
5. Jeżeli możesz, odpowiedz mi, przygotuj się, stań przede mną!
6. Oto ja przed Bogiem jestem taki, jak ty; także i ja jestem z gliny ulepiony.
7. Niech cię więc nie przeraża obawa przede mną, a nacisk z mej strony niech nie zaciąży na tobie!
8. Wszakże powiedziałeś mi do uszu i słyszałem brzmienie twoich słów:
9. Jestem czysty, bez grzechu, niewinny i bez zmazy.
10. Oto On doszukuje się pozorów winy przeciwko mnie, poczytuje mnie za swego wroga.
11. Moje nogi zakuwa w dyby, śledzi wszystkie moje ścieżki.
12. Otóż w tym nie masz słuszności, mówię ci; Bóg bowiem jest większy niż człowiek,
13. Po cóż spierałeś się z nim, że na żadne twoje słowa nie odpowiada?
14. Wszak Bóg przemawia raz i drugi, lecz na to się nie zważa:
15. We śnie, w nocnym widzeniu, gdy głęboki sen pada na ludzi i oni śpią na swym łożu.
16. Wtedy otwiera ludziom uszy, niepokoi ich i ostrzega,
17. Aby odwieść człowieka od złego czynu i uchronić męża od pychy.
18. Zachowuje jego duszę od grobu, a jego życie od śmiertelnego pocisku.
19. Smaga go też cierpieniem na łożu i dreszczem ustawicznym w jego kościach tak,
20. Że jego życiu obrzydł chleb, a jego duszy nawet ulubiony pokarm.
21. Jego ciało niszczeje do niepoznania, a jego kości wystają, choć dawniej były niewidoczne.
22. I tak jego dusza zbliża się do grobu, a jego życie do aniołów śmierci.
23. Jeżeli potem oręduje za nim jaki anioł, pośrednik, jeden na tysiąc, aby objawić człowiekowi jego obowiązek,
24. I zmiłuje się nad nim: Wybaw go od zejścia do grobu, otrzymałem zań okup,
25. To jego ciało odzyskuje młodzieńczą siłę, wraca do dni swojej młodości.
26. Gdy modli się do Boga, ten jest dla niego łaskawy, pozwala mu oglądać z radością swoje oblicze i tak przywraca człowiekowi jego sprawiedliwość.
27. Śpiewa przed ludźmi, mówiąc: Zgrzeszyłem i złamałem prawo, lecz mi za to nie odpłacono,
28. Odkupił moją duszę od zejścia do grobu, a moje życie mogło oglądać światło.
29. Oto Bóg czyni to wszystko z człowiekiem dwa razy, trzy razy,
30. Aby wywieść jego duszę z grobu, oświecić światłem żyjących. (BW)
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13