FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego Pamiątka Wieczerzy Pańskiej to OFIARA
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-18, 21:09   

Chociaż w czasach apostolskich obrządek Pamiątki Wieczerzy Pańskiej był bardzo prosty i zrozumiały, to z czasem pojęcie pamiątki nabrało zupełnie nowego znaczenia. Już w pismach Cypriana (lata 200-258) n.e.) pojawiło się pojęcie ofiary w odniesieniu do Pamiątki Wieczerzy Pańskiej. Początkowo łączy się ją z ofiarą samych wiernych, poświęcających się Bogu. W roku394 wprowadza się codzienną celebrację. W 787 r. na soborze nicejskim przyjęto twierdzenie, że chleb i wino używane do Wieczerzy Pańskiej ulega przeistoczeniu. W związku z tym doszło do wielu nieporozumień i starć.
W końcu jednak nauka o przeistoczeniu zwyciężyła. Doktryna ta zostaje usankcjonowana przez sobór laterański w 1215r. Papież Honoriusz III w 1220r. wprowadza adorację, tzw. podniesienie hostii, a Urban IV w 1264r. ustanawia święto Bożego Ciała wraz z uroczystymi procesjami. Tomasz z Akwinu i Albert Wielki precyzują teorię mszy. Podczas soboru w Konstancji w r. 1415 pozbawia się wiernych prawa do korzystania z kielicha. Sobór trydencki 11 XI 1551r. ostatecznie sformułował doktrynę Eucharystii; a 17 IX 1562r. doktrynę mszy.
Oto niektóre postanowienia tego soboru: "Jeśli ktoś twierdzi, że ofiara Mszy św. jest tylko ofiarą pochwalną i dziękczynną, albo wspomnieniem ofiary dokonanej na krzyżu, ale nie ofiarą przebłagalną...i że nie powinna być ofiarowana za żywych i umarłych za grzechy, kary, zadośćuczynienia i inne potrzeby - niech będzie wyklęty".
"Kto zaprzecza, że w sakramentach przenajświętszej Eucharystii prawdziwie, rzeczywiście i istotnie zawarte jest ciało i krew wraz z duszą i boskością naszego Pana Jezusa, a w związku z tym cały Chrystus i twierdzi, że jest to tylko znak, symbol i działanie, ten jest wyłączony".
"Kto mówi, że wszyscy wierzący chrześcijanie muszą zgodnie z Bożym przykazaniem... otrzymywać obie postacie (chleb i wino) Eucharystii, ten jest wyłączony" Tamże.
Jak łatwo dostrzec, rozwój nauki o ofierze eucharystii przebiegał przez długie wieki i nieprzerwanie trwa po dzień dzisiejszy. Kult eucharystii jako ofiary równej ofierze Pana Jezusa na Golgocie, stoi w centrum życia Kościoła katolickiego, zaciemniając tym samym rzeczywiste znaczenie pojednawczej i wystarczającej, jedynej ofiary Chrystusa. Jeden z kardynałów, Herbert Vaughan, stwierdził nawet, że "Msza święta przewyższa poniekąd czyn Kalwarii". (On the Holy Sacrifice of the Mass, str.42).
W myśl nauki Kościoła katolickiego, z eucharystią nierozerwalnie związany jest urząd kapłański. Jak wielkie ma on znaczenie, wynika chociażby ze słów byłego kard. S. Wyszyńskiego, który w przemówieniu podczas święceń kapłańskich powiedział: "Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirytuales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, on tego od Was chciał!

Będziecie mu rozkazywać, gdy na wasze słowa zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy...Kto ku wam patrzy, widzi w Was Boga. Kto do was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie:Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem" (Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X 1960r.).
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-18, 21:40   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
I na krzyżu też wisiało symboliczne ciało.......??

Na krzyżu to wisiało Jego ciało i cierpiał, ale kiedy kazał jeść swoje ciało kiedy żył, to czy obgryzali Go, i czy sam siebie obgryzał?


A czytasz ze zrozumieniem Pismo??
To jest CIAŁO MOJE , które za was BĘDZIE WYDANE

w wieczerniku było ofiarowanie na krzyżu wykonanie ofiary
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-18, 23:44   

Markerów napisał/a:

w wieczerniku było ofiarowanie na krzyżu wykonanie ofiary

Jezus ofiarował swe ciało, całego Ja, już w Jordanie.
Ale skąd Markerów miałby o tym wiedzieć? :roll:

Dla niego Msza jest Ofiarą i już.
Za każdym razem wzywają Jezusa z nieba, aby go ponownie złożyć na ołtarzu...
To, czego dokonał na Golgocie uważają za niepełne, niewystarczające.
Ksiądz musi "poprawić".
Bałwochwalcy, bluźniercy- odniesiecie za to karanie! :evil:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 05:40   

Henryk napisał/a:

To, czego dokonał na Golgocie uważają za niepełne, niewystarczające.
Ksiądz musi "poprawić".
:


Nie trzeba nic poprawiać manipulancie i kłamco.
i kościół też tego nie naucza wiec przestań już kłamać ....

Wszak o Jezusie mówi Pismo Święte : "Ten właśnie, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo nieprzemijające. 25 Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi. 26 Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, 27 takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. 28 Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, /ustanawia/ Syna doskonałego na wieki."[Hbr 7,]

Eucharystia nie jest powtarzaniem ofiary Jezusa, lecz jej uobecnieniem. W czasie liturgii słyszymy słowa "[...] uznaj, iż jest to ta sama Ofiara przez którą[...]".
Podobnie wyraża to katechizm o którym nie masz zielonego pojęcia : " 1367 Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną ofiarą. Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący - obecnie przez posługę kapłanów - który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny... A skoro w tej Boskiej ofierze, dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób krwawy, ofiara ta jest naprawdę przebłagalna".
Jeśliby twierdzisz, iż Eucharystia jest za każdym razem osobną ofiarą, musiałbyś zarzucić naszemu Panu, że niejako złożył ofiarę dwa razy; raz w wieczerniku i raz na krzyżu. Tymczasem Jezus ustanawiając Eucharystię w Wieczerniku nie chciał powtarzania swojej Ofiary, lecz chciał, aby ponadczasowa Ofiara realizowała się - tak jak w Starym Przymierzu - w obecności Ludu Bożego.

Przykro mi że ciała Pańskiego nie spozywasz nie masz życia w sobie :(

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2018-12-19, 05:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 05:43   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:

w wieczerniku było ofiarowanie na krzyżu wykonanie ofiary

Jezus ofiarował swe ciało, całego Ja, już w Jordanie. :roll:




Cóż za brednie
To jak było to w Jordanie poco krzyż???
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 08:49   

Henryk napisał/a:
[

Dla niego Msza jest Ofiarą i już.
l:



Tak msza jest ofiarą jedną i tą samą przez Chrystusa Pana naszego dokonana
Nie jest żadną nową inną czy powtarzaną lecz tą jedną nie powtarzalną wieczną jak i On sam Chrystus jest wieczny .......
Amen......
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2018-12-19, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-19, 09:26   

Markerów napisał/a:
Cóż za brednie
To jak było to w Jordanie poco krzyż???

Nic nie zmieniło się przez dwa tysiące lat. Jakże pasują do Markerowa słowa Jezusa:
Mt 23:13 bt5 "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą."

Nawet nie rozumie tak prostej rzeczy, czym jest zanurzenie w Chrystusa, a poucza innych.
Rz 12:1 bt5 "A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu miłą, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej."
Kol 2:12 bt5 "jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił."
Słyszałeś kiedykolwiek pojęcie: poświęcenie się Bogu aż do śmierci?

Dla Markerowa poświęceniem jest odprawienie mszy (nie)świętej za darmo.
Zabić Chrystusa w jakieś intencji bez zysku,- to dopiero wyrzeczenie.
Do kotła ze smołą- gdzie Twoje miejsce! :-D
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 10:43   

Henryk napisał/a:

Nic nie zmieniło się przez dwa tysiące lat.


Oj nic a nic

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.

Sprzeczali się więc między sobą Żydzi (a teraz Henryk i inni sekciarze) mówiąc: Jak On może nam dać /swoje/ ciało do spożycia?

Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.Ciało moje jest PRAWDZIWYM POKARMEM , a Krew moja jest PRAWDZIWYM NAPOJEM .
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki."

TO jest chleb który z nieba zstąpił
Kiedy św. Jan chciał przekazać, iż Jezus stał się człowiekiem, napisał : "A Słowo stało się CIAŁEM i zamieszkało wśród nas.
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2018-12-19, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-19, 11:31   

Markerów napisał/a:
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

Tak więc antychryst wraz ze swymi wyznawcami, zrobili za pomocą czarów ciało i krew z mąki. :mrgreen:
Pewnie jeszcze pszenicznej, choć "pierwocinami" był jęczmień...
Ale w tym kłamstwie to szczególik!

I dają owieczką do jedzenia mówiąc: "oto prawdziwe ciało i krew Jezusa."
- Na swój sposób genialne.
Szatan nie taki głupi. :-/
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 11:54   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

Tak więc antychryst wraz ze swymi wyznawcami, zrobili za pomocą czarów ciało i krew z mąki. :mrgreen:
Pewnie jeszcze pszenicznej, choć "pierwocinami" był jęczmień...
Ale w tym kłamstwie to szczególik!

I dają owieczką do jedzenia mówiąc: "oto prawdziwe ciało i krew Jezusa."
- Na swój sposób genialne.
Szatan nie taki głupi. :-/


Nic nie jest prawdą co mowisz.... Masz jakieś argumenty czy tylko plujesz kwasem i swymi prywatnymi wypocinami??
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-19, 12:00   

Markerów napisał/a:
Masz jakieś argumenty czy tylko plujesz kwasem i swymi prywatnymi wypocinami??

Do Ciebie żadne argumenty nie przemówią- zjadaczu własnego boga. :-(
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 12:12   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Masz jakieś argumenty czy tylko plujesz kwasem i swymi prywatnymi wypocinami??

Do Ciebie żadne argumenty nie przemówią- zjadaczu własnego boga. :-(


Jak mają przemawiać jak żadnych nie przedstawiłes?

Jedynie co przedstawiasz ti niski poziom merytoryki ignorancjie i szyderstwa.... Gratuluję...
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-19, 12:41   

Markerów napisał/a:
Jak mają przemawiać jak żadnych nie przedstawiłes?

Jedynie co przedstawiasz ti niski poziom merytoryki ignorancjie i szyderstwa.... Gratuluję...

To zjadanie boga jest takim samym "wypełnianiem" polecenia Jezusa jak:
Mt 16:24 bt5 "Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje."
No to pozawieszali sobie na szyjach krzyżyki na złotych lub srebrnych łańcuszkach, co większy dewot to większy krzyż.
Adoracje tego krzyża, kościoły pod wezwaniem tegoż... :shock:
Ktoś z rozpędu dołoży medalik- pewnie też zaczarowany przez księdza...

Może na razie wystarczy FAKTÓW, które nazywasz szyderstwami. :-(
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2018-12-19, 12:46   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jak mają przemawiać jak żadnych nie przedstawiłes?

Jedynie co przedstawiasz ti niski poziom merytoryki ignorancjie i szyderstwa.... Gratuluję...

To zjadanie boga jest takim samym "wypełnianiem" polecenia Jezusa jak:
Mt 16:24 bt5 "Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje."
No to pozawieszali sobie na szyjach krzyżyki na złotych lub srebrnych łańcuszkach, co większy dewot to większy krzyż.
(


I kolejna twoja manipulacjia....
Nie ze względu na słowa Pana Jezusa katolicy noszą krzyżyk na szyi przestań już bredzic...
Typowe taktyki nie ma argumentów w jednym temacie to następny się porusza......
Pisz w temacie.....
Poza tym pocusz w ogóle tyskutuje z manipulantem....
Zejdź mi z "oczu" szatanie pa pa...
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2018-12-19, 12:59   

Markerów napisał/a:
Nie ze względu na słowa Pana Jezusa katolicy noszą krzyżyk na szyi przestań już bredzic...

Czyżby ze względu na Maryję? :shock:
Taką pośredniczkę do Pośrednika?

A pierwszym "przekazującym" musi być ksiądz.
Oczywiście nie zapominajmy o pieniążkach za fatygę. :lol:
- Oczywista sprawa, że "co łaska". :-o
Pora już wyzwolić się spod ich władzy!
Niech zajmą się uczciwą pracą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13