FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Świętego
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
  Wysłany: 2017-05-11, 13:04   Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Świętego

Ostatnio rozmawiałem z kobietą śJ przy stojaku. Wziąłem sobie Strażnicę i zapytałem ich z ciekawości dlaczego tak silnie odcinają się od spuścizny Ch. T. Russella.
Na to ona (i jej koleżanka obok) powiedziały: "To nieprawda, bardzo cenimy pastora Russella"
Zapytałem ze zdziwieniem: "To dlaczego odcinacie się od niemal jego wszystkich nauk. Dziś to Wasza religia, by wykluczyła swojego protoplastę"

Rozmawialiśmt tak troszkę o różnicach i Pani ta powiedziała, ze "Rydwan Jehowy ciągle się porusza, a dyliżanse niektórych osiadły na mieliźnie".
Spytałem ją wtedy, czy nie boi się tak pysznego zachowania, bo przechwałki, ze ich "karawana" jedzie, choć stale ma jakieś usterki i wypadki, nie musi wcale oznaczać, że są lepsi. Kiedy powiedziałem o nowych światłach względem nauki o pokoleniu czy sodomitach, a nawet Bożym Narodzeniu, to Pani stała się dużo bardziej niemiła.

Zapytałem dlaczego stała się tak agresywna, a ona do mnie: "Bo pewnie jesteś odstępcą".

Po pierwsze, powiedziałem jej, ze nigdy nie przeszliśmy na Ty, a po drugie, że mówienie o faktach w sposób spokojny, nie oznacza mojego odstępstwa. A po trzecie nigdy śJ nie byłem. Kobieta stwierdziła, że kłamię, bo za dużo wiem o śJ.

Na koniec jej powiedziałem, ze skoro ona to wszystko, co ja, wie, to dlaczego jest jeszcze świadkiem Jehowy?
Pani strzeliła focha i odwróciła się w drugą stronę.

Przyznaję, ze było mi głupio, bo ludzie na nas patrzyli i słuchali... nie chciałem być dla niej niemiły i nie byłem, za to ona mnie strasznie swoim zachowaniem zaskoczyła :-/

Kochani, niech ten temat będzie takim impulsem do zobaczenia różnic między tymi (na poczatku bardzo bliskimi) religiami.

W co wierzą BPŚ i śJ, czy te wierzenia się różnią; jaką mają nadzieję; jak się modlą; czy się spotykają na wspólnych zebraniach, itd. itd.

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Al Makot 
Sola scriptura

Potwierdzenie wizualne: 69
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 13 Maj 2017
Posty: 15
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 5/8
 62%
Wysłany: 2017-05-13, 16:49   

Najkrócej jak można, ludzie badający pismo święte szukają wiedzy właśnie w nim. Moim zdaniem bez daru Ducha Świętego wiele się nie osiągnie w kwestii zrozumienia tego co w piśmie napisano ale ważne że się szuka prawdy właśnie tam i nigdzie indziej. Daru Ducha Bóg udziela ochoczo tym którzy Go o to proszą w modlitwach. Świadkowie mają za najwyższy autorytet swoje ciało kierownicze (w tej chwili siedmiu panów z USA) i publikacje przez nich wydawane. Zresztą inne religie podobnie usprawiedliwiają odstępstwa od pisma świętego a to tradycją a to tym że do istniejących manuskryptów odstępcy coś dopisali albo coś usunęli itp.
1Piotra 2:2 "Jako nowo narodzone niemowlęta pragnijcie czystego mleka słowa Bożego abyście dzięki niemu rośli" tego starajmy się trzymać. Pozdrawiam
_________________
Nie bierzcie całego świata na poważnie i tak nie wyjdziecie stąd żywi.
 
     
Olus 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 113 razy
Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 3860
Poziom: 47
HP: 1115/7965
 14%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 32/234
 13%
Wysłany: 2017-05-13, 21:17   

Cytat:
1Piotra 2:2 "Jako nowo narodzone niemowlęta pragnijcie czystego mleka słowa Bożego abyście dzięki niemu rośli" tego starajmy się trzymać. Pozdrawiam

Jeśli jesteśmy niemowlętami.
Dorośli jedzą też pokarm stały.
_________________
(2) Strzeż moich przykazań, a będziesz żył, strzeż mojego wskazania jak swej źrenicy! (3) Przywiąż je do swoich palców i wypisz je na tablicy swojego serca(Prz 7:2)
(2) Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, (3) albowiem miłość względem Boga polega
na spełnianiu Jego przykazań,a przykazania Jego nie są ciężkie(1Jan 5:2,3)

https://www.youtube.com/watch?v=ScjViSj6jiE
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-16, 17:04   

Polecam stronę oficjalną ŚJ

www.jw.org

Na tej stronie można wyszukać wiele ciekawych tematów biblijnych,są też filmy dla dzieci i dla dorosłych,słuchowiska biblijne,telewizja Broadcasting.Biblia we wszystkich językach i języki migowe.
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-05-11, 12:58   

bartek212701 napisał/a:
Ostatnio rozmawiałem z kobietą śJ przy stojaku.

Szczerze mówiąc, zawsze z rezerwą podchodzę do opisów rozmów, których nie słyszałem.
Na jednym z for, dość dawno czytałem wpis jak ktoś też opisywał swoją rozmowę ze Świadkami. Podał akurat takie szczegóły, że domyśliłem się, że byłem świadkiem tej rozmowy choć nie uczestnikiem.
Jednak opis był tak tendencyjny i zniekształcony, że zastanawiałem się, czy ten gość naprawdę tam był i tak rozmawiał :-D
Opisy na forach takich rozmów, jak to ktoś ze Świadków zachował się tak czy siak, albo jak to ktoś tych biednych Świadków zapędził w tzw. 'kozi róg' na ogół mają tylko posmak sensacji. Ani to zweryfikować, ani rzetelnie ocenić. Ale pisać sobie każdy pisze co i jak chce.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2021-09-20, 10:00   

Dariusz napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Ostatnio rozmawiałem z kobietą śJ przy stojaku.

Szczerze mówiąc, zawsze z rezerwą podchodzę do opisów rozmów, których nie słyszałem.
Na jednym z for, dość dawno czytałem wpis jak ktoś też opisywał swoją rozmowę ze Świadkami. Podał akurat takie szczegóły, że domyśliłem się, że byłem świadkiem tej rozmowy choć nie uczestnikiem.
Jednak opis był tak tendencyjny i zniekształcony, że zastanawiałem się, czy ten gość naprawdę tam był i tak rozmawiał :-D
Opisy na forach takich rozmów, jak to ktoś ze Świadków zachował się tak czy siak, albo jak to ktoś tych biednych Świadków zapędził w tzw. 'kozi róg' na ogół mają tylko posmak sensacji. Ani to zweryfikować, ani rzetelnie ocenić. Ale pisać sobie każdy pisze co i jak chce.

A ja myślę, że każdy zwierzak kręci sie w okół swojego ogona i ty Dariusz tak robisz, bo doskonale wiesz jak rozmawiacie przy stojakach, kiedy wyczujecie,ze to odstępca, lub badacz i po co naciągasz strunę skoro i tak już mocno naciągnięta jest.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2021-09-20, 13:49   

nike napisał/a:
A ja myślę, że każdy zwierzak kręci sie w okół swojego ogona i ty Dariusz tak robisz, bo doskonale wiesz jak rozmawiacie przy stojakach, kiedy wyczujecie,ze to odstępca, lub badacz i po co naciągasz strunę skoro i tak już mocno naciągnięta jest.


Nike, co ma zrobić Dariusz, skoro przy stojakach zawsze były pustki.
Chociaż tutaj sobie popisze i częściowo mu ulży 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3167

Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 175/195
 89%
Wysłany: 2023-12-02, 08:57   Re: Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Święte

bartek212701 napisał/a:
Ostatnio rozmawiałem z kobietą śJ przy stojaku..Kiedy powiedziałem o nowych światłach względem nauki o pokoleniu czy sodomitach, a nawet Bożym Narodzeniu, to Pani stała się dużo bardziej niemiła. Zapytałem dlaczego stała się tak agresywna, a ona do mnie: "Bo pewnie jesteś odstępcą". Pani strzeliła focha i odwróciła się w drugą stronę.
Przyznaję, ze było mi głupio, bo ludzie na nas patrzyli i słuchali... nie chciałem być dla niej niemiły i nie byłem, za to ona mnie strasznie swoim zachowaniem zaskoczyła.

Nic w tym zaskakującego nie ma. Do rozmów nie można nikogo zmuszać. Ta Pani Świadek nie mogła odejść od stojaka, ale Pan mógł natychmiast odejść, kiedy zauważył, że nie chce z Panem dalej rozmawiać. Dlaczego więc przedłużał Pan rozmowę ?
Cytat:
Kochani, niech ten temat będzie takim impulsem do zobaczenia różnic między tymi (na początku bardzo bliskimi) religiami. W co wierzą BPŚ i śJ, czy te wierzenia się różnią; jaką mają nadzieję; jak się modlą; czy się spotykają na wspólnych zebraniach, itd. itd.

Aby wiedzieć, w co wierzą Badacze należy najpierw podać, którzy. Ruch Badaczy nie jest ruchem jednolitym. W Polsce działa zarówno Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego (russelici) jak i Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego. Obie organizacje zostały zarejestrowane w 1960 r., ale sami Badacze pojawili się w naszym kraju już na początku XX w. Ruch Epifanistów w Polsce wydaje dwa główne czasopisma: dwumiesięcznik Sztandar Biblijny i kwartalnik Teraźniejsza Prawda oraz czasopisma specjalne, książki i traktaty biblijne.
Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego w RP liczy blisko 2 tysiące członków. Organizacja posiada 61 zborów, a jej główna siedziba znajduje się w Krakowie. Najwięcej Wolnych Badaczy mieszka w Małopolsce. Zrzeszenie posiada własne wydawnictwo o nazwie „Na Straży”, zajmujące się publikacją materiałów religijnych.
Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego w Polsce obecnie liczy około 215 członków. Organizacyjnie dzieli się na zbory, które są jednostkami autonomicznymi. W 2011 r. takich zborów było piętnaście. Główna siedziba znajduje się w Bydgoszczy. Stowarzyszenie wydaje dwumiesięcznik „Świt Królestwa Bożego i wtórnej obecności Jezusa Chrystusa” w nakładzie kilkuset egzemplarzy.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-02, 09:55   Re: Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Święte

Fedorowicz napisał/a:
[. W Polsce działa zarówno Stowarzyszenie Badaczy Pisma Świętego (russelici) jak i Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego. Obie organizacje zostały zarejestrowane w 1960 r.,


A to przez poprzednie wieki oblubienica badacka była w śpiączce czy jak ?
Może w niebycie.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2023-12-02, 11:54   Re: Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Święte

Fedorowicz napisał/a:
Obie organizacje zostały zarejestrowane w 1960 r., ale sami Badacze pojawili się w naszym kraju już na początku XX w. [...]Zrzeszenie posiada własne wydawnictwo o nazwie „Na Straży”, zajmujące się publikacją materiałów religijnych.[...]Stowarzyszenie wydaje dwumiesięcznik „Świt Królestwa Bożego i wtórnej obecności Jezusa Chrystusa” w nakładzie kilkuset egzemplarzy.

Skąd pan bierze podobne informacje?! :shock:
Tak "z lekka" odbiegają od rzeczywistości. :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-02, 12:54   Re: Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Święte

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Obie organizacje zostały zarejestrowane w 1960 r., ale sami Badacze pojawili się w naszym kraju już na początku XX w. [...]Zrzeszenie posiada własne wydawnictwo o nazwie „Na Straży”, zajmujące się publikacją materiałów religijnych.[...]Stowarzyszenie wydaje dwumiesięcznik „Świt Królestwa Bożego i wtórnej obecności Jezusa Chrystusa” w nakładzie kilkuset egzemplarzy.

Skąd pan bierze podobne informacje?! :shock:
Tak "z lekka" odbiegają od rzeczywistości. :-D


Pewnie z tego samego co ty na temat kościoła katolickiego :-P
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2023-12-02, 16:21   

Pisze bzdury nazywa organizacją, co żaden badacz tak się nigdy nie nazywał, może jeszcze Fedorowicz dowie się kiedy sie urodziłam i jaki numer butów noszę.Fajny facio. A może cos o sobie łaskawy Pan napisze? Lata Pan po wyznaniach jak nie wyrażę się z czym.--- to pewnie historia Pana jest bujna, chętnie poczytam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3167

Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 175/195
 89%
Wysłany: 2023-12-02, 18:27   Re: Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Święte

Henryk napisał/a:
Skąd pan bierze podobne informacje?! :shock:
Tak "z lekka" odbiegają od rzeczywistości. :-D

To proszę przedstawić jak wyglądają fakty i skorygować moją wypowiedź.
nike napisał/a:
Pisze bzdury nazywa organizacją, co żaden badacz tak się nigdy nie nazywał..
Ja zacytowałem te informacje z netu, jeżeli jest inaczej to proszę wyjaśnić.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2023-12-02, 20:45   

Wyjaśniam, nie Życzę sobie żebyś wymyślał i pisał "russelici" ten człowiek nazywał się RUSSELL.
Może teraz coś napiszesz o twoim wyznaniu. dziękuję.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2023-12-02, 21:07   Re: Różnice między Świadkami Jehowy a Badaczami Pisma Święte

Fedorowicz napisał/a:
To proszę przedstawić jak wyglądają fakty i skorygować moją wypowiedź.

Ta wiedza nie jest Panu Federowiczowi potrzebna.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14