FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK NASTANIE POKÓJ ?
Autor Wiadomość
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-19, 21:00   

nike napisał/a:
Droga Tesso---ja nigdzie nie napisałam,że Abel nie znał Boga, ja napisałam,że Abel świadczył o Bogu, ale czy był w Organizacji sie ciebie zapytałam i co cisza w eterze jest
tessa napisał/a:
nike co mówi Biblia na temat Daniela?

Daniela 12:13

A ty nie ustawaj aż do końca.Spoczniesz ,ale gdy skończą się te dni,powstaniesz ,by otrzymać swój dział.

Czyli otrzyma nagrodę tak? co to będzie za nagroda?
tessa napisał/a:
Myślisz,że życie wieczne na ziemi nie jest wspaniałą nagrodą?

Nie, tak nie myślę, ale tez nie mysle,że ŚJehowy jako ORGANIZACJA zbierze najlepsze kaski, lepsze od STAROŻYTNYCH PROROKÓW.


Jeżeli można by wrócic do twojego posta o tych gótach i troszkę nad tymi górami i pagórkami popracować, co ONE w twoich oczach przedstawiają.?


Objawienie 20:12
12 Zobaczyłem też umarłych, wielkich i małych, którzy stali przed tronem, i otwarto zwoje. Otwarto też inny zwój — zwój życiaa. I na podstawie tego, co było napisane w zwojach, umarli byli sądzeni według swoich uczynków.

Daniel należał do wiernych sług Jehowy Boga i dostanie od Boga nagrodę życia wiecznego na ziemi.Ps 37:10,11

Cytat:
Bo oni bardziej się przysłużyli Bogu niż my obecnie żyjący.


Na podstawie jakiego wersetu tak twierdzisz?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-19, 21:39   

tessa napisał/a:
Cytat:
Bo oni bardziej się przysłużyli Bogu niż my obecnie żyjący.


Na podstawie jakiego wersetu tak twierdzisz?

List do Żydów 11 rozdział.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-19, 22:03   

nike napisał/a:
tessa napisał/a:
Cytat:
Bo oni bardziej się przysłużyli Bogu niż my obecnie żyjący.


Na podstawie jakiego wersetu tak twierdzisz?

List do Żydów 11 rozdział.


Owszem tamci prorocy byli po stronie Boga.Ale pierwsi chrześcijanie mieli budować nową duchową świątynię.
Jezus głosił w Palestynie ,a jego uczniowie mieli głosić po najodleglejsze miejsca na ziemi.

Dzieje 1:8

Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi*

Obecnie ŚJ głoszą w 240 krajach na całym świecie.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-19, 22:08   

tessa napisał/a:
Obecnie ŚJ głoszą w 240 krajach na całym świecie.

Według ONZ na świecie jest 195 krajów. (Dane na 2018 rok).
W każdym z nich KK głosi o Jezusie.
Czy to głoszenie różni się?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6181
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4650/6115
 76%
EXP: 159/330
 48%
Wysłany: 2019-01-19, 22:11   

tessa napisał/a:
nike napisał/a:
tessa napisał/a:
Pod koniec dni dojdzie do tego, że góra domu Jehowy zostanie trwale umocniona wyżej od gór i stanowczo będzie wyniesiona ponad pagórki; i koniecznie napłyną ku niej wszystkie narody.

Co będzie tą górą, czy to będzie Izrael, czy jakaś denominacja religijna?

W proroctwie z Izajasza 2:2,3 oraz Micheasza 4:1, 2 zwrócono uwagę na czas, gdy „góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza”, tak iż będą do niej tłumnie napływać ludzie ze wszystkich narodów. Okoliczność, że „góra domu Jehowy” miała przerastać inne góry i wzgórza, wskazuje na wywyższenie prawdziwego wielbienia, gdyż w starożytności na górach i wzgórzach praktykowano bałwochwalstwo.

Słowa te pierwotnie spełniły się między r. 29 a 70 n.e., gdy pod koniec dni żydowskiego systemu rzeczy wielbienie Jehowy zostało wywyższone ponad kult fałszywych pogańskich bogów.


No właśnie od wtedy wypełnia się proroctwo Izj. 2:2-4. Najpierw wypełnia się ono na Panu Jezusie i wśród uczestników powołania niebiańskiego. Wylanie Ducha Świętego Boga Ojca (DŚBO) w dniu Pięćdziesiatnicy, nastąpiło w dniach ostatecznych. Są cztery tysiącletnie dni ostateczne od czasu cielesnej działalności Pana Jezusa na ziemi.

Cytat:
Dz.Ap. 2:17
17. I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny; (BW)


Treść Izj. 2:2-4 odnosi się do tych samych dni ostatecznych, podobnie i Ap. Paweł w 2Tym. 3:1

BIBLIA GDAŃSKA
Cytat:
(2) I stanie się (1961) w ostateczne (319) dni (3117), że będzie (1961) przygotowana (3559) góra (2022) domu (1004) Pańskiego (3068) na wierzchu (7218) gór (2022), i wywyższy się (5375) nad pagórkami (1389), a zbieżą się (5102) do (413) niej wszystkie (3605) narody (1471).


Na podst Konkord. Stronga z nr
Kod:
(2) Przyjdą (1961) ostateczne (319) dni (3117); Góra (2022) domu (1004) Jehowy (3068) będzie dobrze przygotowana (3559); Będzie (1961) szczytem (7218) gór (2022), będą podniesione (5375) pagórki (1389); Wszystkie (3605) narody (1471) będą rozpromienione (5102) w duchu ustawy (413).


Na podst. KS bez nr
(2) Przyjdą ostateczne dni; Góra domu Jehowy będzie dobrze przygotowana; Będzie szczytem gór, będą podniesione pagórki; Wszystkie narody będą rozpromienione w duchu ustawy.

Dobre przygotowanie góry domu Jehowy w znaczeniu symbolicznym w odniesieniu do jednostki - osoby, wyraża "Kamień" z snu Nabuchodonozora. Kamień ten oderwał się od góry, uderzył w (bałwochwalczy) posąg z niej i przy niej uczyniony i rozbił go. "Kamień" ten następnie stał się "Wielką Górą", napełniającą całą ziemię, Daniela 2 rozdział. "Kamień" ten Psalmista nazwał "Kamieniem wierzchnim/węgielnym", a Pan Jezus odniósł go do siebie, jako dziedzica i do Królestwa Bożego. Nawet powiedział, że to Królestwo jest podobne do ziarnka gorczycy, z którego wyrasta wielkie drzewo, Mt. 13:31,32. Wszystkie denominacje chrześcijańskie powstawały na podstawie jakiejś prawdy Słowa Bożego, i dzięki temu wyrosło potężne drzewo wiary. Jednak wkrótce po tym odstępstwo od wiary, doprowadziło do powalenia prawdy na ziemię i deptanie jej, Dan. 8:11,12.

W symbolice dotyczącej "Kamienia" na uwagę zasługuje fakt, że w czasie, gdy on napełniał ziemię, to uzupełnił też i brak w "górze" z której się oderwał. "Kamień" ten oderwał się od "kamienia wierzchołkowego". "Kamień wierzchołkowy" oznacza zamysł Boży, aby uczynić człowieka na obraz i podobieństwo jego, Rdz. 1:26. Jednak w dniu szóstym, człowiek został stworzony tylko na obraz Boży z jakimś pierwiastkiem podobieństwa Bożego. Dalej używając języka symbolicznego, Pismo Święte wskazuje, że ten pierwiastek podobieństwa Bożego w człowieku, jako "Kamień" oderwał się od pierwotnej "góry". Gdy tego zabrakło na ziemi rozwinęło się skażenie i bałwochwalstwo (politeizm) w postaci posągu (złoto, srebro, miedź, żelazo i glina).

W tym zastosowaniu symboliki dotyczącej "Kamienia", pomijam jego szersze wypełnienie, które jest związane z "siedmioma czasami pogan" i z 1914 rokiem. Do tego odniosłem się w wątku do którego link podałem w stopce. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344.,

Wracając teraz do sformułowania, że:

Góra domu Jehowy będzie dobrze przygotowana; Będzie szczytem gór


Oznacza to, że oderwany "Kamień" stając się potężną "GÓRĄ", uzupełnił brak podobieństwa w człowieku, gdy narodził się doskonały Pan Jezus, na którego w wieku 30 lat, zstąpił DŚBO. Następstwem tego było tworzenie się Świątyni jego Ciała, składającej się z uczestników powołania niebiańskiego. Do nich się odnosi treść Kol. 1:13:

Cytat:
Kol. 1:13
13. Który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego,
(BW)


Gdy jest już doskonały człowiek na obraz i podobieństwo Boże i tworzy swoje duchowe Królestwo, to słowo Boże z Rdz. 1:26 stało się Ciałem, J. 1:14. Wszystko stawało się przez to Słowo Boże (J. 1:1-3), ale w sześciu dniach tygodnia stwarzania nie stało się jeszcze ono tym zamierzonym Ciałem. To Bóg czyni w sabat swój, trwajacy 7 000 lat, Żyd. 4 rozdział.

W odniesieniu do końcowej frazy z Izj. 2:2:

Wszystkie narody będą rozpromienione w duchu ustawy.

Odnosi się to najpierw do złożonej obietnicy Bożej, a następnie do wyniku jej wypełnienia:

Cytat:
Łuk. 24:49
49. A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości. (BW)

Mat. 12:18-21
18. Oto sługa mój, którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha mego, a On obwieści narodom sąd.
19. Nie będzie się spierał i nie będzie krzyczał, i nikt na ulicach nie usłyszy głosu jego.
20. Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości.
21. A w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję. (BW)

Obj. 21:24-26
24. I chodzić będą narody w światłości jego, a królowie ziemi wnosić będą do niego chwałę swoją.
25. A bramy jego nie będą zamknięte w dzień, bo nocy tam nie będzie;
26. I wniosą do niego sławę i dostojeństwo narodów. (BW)


Jest takie powiedzenie:

"Prawda jest tylko jedna", to fakt, do którego dodaję:

"Prawda jest tylko jedna", jak drzewo jest tylko jedno, ale jeśli ktoś siedząc na jednej z jego gałęzi, czy będąc tylko nią, a nie ma pojęcia czym jest drzewo, to niech sobie dopowie, co oznacza wynoszenie przez niego jego pobożności przed innymi, którzy też wchodzą w skład tego "drzewa = Prawdy"?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2019-01-19, 22:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-19, 22:30   

Henryk napisał/a:
tessa napisał/a:
Obecnie ŚJ głoszą w 240 krajach na całym świecie.

Według ONZ na świecie jest 195 krajów. (Dane na 2018 rok).
W każdym z nich KK głosi o Jezusie.
Czy to głoszenie różni się?


https://www.jw.org/pl/%C5...-calym-swiecie/

ŚJ głoszą dobrą nowinę o królestwie,którą głosił też Jezus będąc na ziemi.

Łukasza 8:1
Wkrótce potem ruszył w drogę od miasta do miasta i od wsi do wsi, głosząc i oznajmiając dobrą nowinę o królestwie Bożym. A było z nim dwunastu,

Mateusza 24:14

I ta dobra nowina o Królestwie będzie głoszona na całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. A potem nadejdzie koniec.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-19, 23:46   

tessa napisał/a:
Owszem tamci prorocy byli po stronie Boga.Ale pierwsi chrześcijanie mieli budować nową duchową świątynię.
Jezus głosił w Palestynie ,a jego uczniowie mieli głosić po najodleglejsze miejsca na ziemi.

Ja nie mówię o pierwszych chrześcijanach, bo oni jeżeli wytrwali to mieli prawo nalezeć do klasy Maluczkiego stadka [Oblubienicy Chrystusowej] bo żyli w okresie kiedy był wybór do tej klasy.
Co jednak ze Starożytnymi sługami JHWH? :-D
tessa napisał/a:
zieje 1:8

Gdy zstąpi na was duch święty, otrzymacie moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie, w całej Judei, Samarii i aż do najdalszego miejsca na ziemi*”

Ja się zgadzam z tym tekstem byli Św.Jehowy,, bo świadczyli o Bogu, ale czy pierwsi chrześcijanie należeli do ORGANIZACJI ŚJehowy? pytam się w każdym poście.

Ja tez jestem Ś.Jehowy bo gdzie tylko mam okazję to o NIM JA GŁOSZĘ [OPOWIADAM, ŚWIADCZĘ]

Każdy jeden obojętnie w jakiej jest denominacji, czy wyznaniu, jeżeli opowiada o Bogu, o Jezusie o Królestwie , to jest ŚJehowy bo o NIM ŚWIADCZY.

tessa napisał/a:
Obecnie ŚJ głoszą w 240 krajach na całym świecie.


To nie ma znaczenia ile was jest i w ilu krajach głosicie . Pan patrzy na serca nasze, i nie tylko na nasze, na wszystkie, które przychodzą skruszone do Pana.

Tesso dobra nowina będzie też głoszona przez 1000 lat w restytucji, aż do chwili kiedy Jezus odda królestwo Bogu Ojcu, wtedy to ten co się ostoi to będzie doskonałym fizycznie, i umysłowo, natomiast w tym życiu kiedy jesteśmy nie doskonali i szatan nie jest jeszcze związany, to nie spodziewajmy się ,że zostaniemy doskonałymi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-01-20, 07:57   

tessa napisał/a:
ŚJ głoszą dobrą nowinę o królestwie,którą głosił też Jezus będąc na ziemi.

Domyślam się, że masz na myśli dokładnie TĄ, którą i Wy głosicie.
A głosicie m.in. to, że tylko teraz jest czas na nawrócenie się, bo inaczej nastąpi zagłada w nadchodzącym Armagedonie. Ocaleni pozostaną wyłącznie ci, co zgłoszą swój akces do „Organizacji Jehowy”.

Nie czekacie nawet na powrót Chrystusa, na pracę jego uwielbionego Ciała w nawracaniu ludzkości, która będzie trwała tysiąc lat. :-P

Warto zaznaczyć fakt, że ta „Organizacja” była pierwotnie jedynie firmą rozprowadzającą literaturę o tematyce biblijnej, z Prezesem na czele.
Do dziś tak nazywacie Tych, co podawali Wam „pokarm na czas słuszny”, korzystając z „kanału łączności” wprost z Niebios.
Znamienne jest, że ten „pokarm” co jakiś czas był zmieniany. Czyżby Jehowa zmieniał zdanie? :shock:

A skoro takiej myśli nie dopuszczamy, to może oznaczać tylko jedno!
Ten „pokarm” to wyłącznie ludzka rzecz, do tego omylnych ludzi, uzurpujących sobie władzę ponad innych!

Więc może przestań tak wychwalać swoją „organizację”, twierdząc, że sam Jehowa ją założył, bo jesteście tak jak i cała reszta- częścią Babilonu Wielkiego.

A o Królestwie Bożym głoszą i inne kościoły, denominacje, grupy...
Każdy na swój sposób straszy, że tylko teraz, tylko u nas, tylko my...

A zbawienie jest w Chrystusie, dzięki okazywanej wierze w Słowa Jezusa, i nie nasza to zasługa!
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-01-20, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Torcik 

Potwierdzenie wizualne: 1512
Dołączyła: 17 Sty 2019
Posty: 7
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2019-01-20, 13:00   

Z góry przepraszam, bo może trochę nie w temacie, ale zapytam: dlaczego niektórzy używają słowa Jehowa, jako Imię Boga. Jak już, to ewentualnie Jahwe, albo YHWH, albo Bóg po prostu. W moich uszach brzmi to Jehowa fatalnie, a z tego co wyczytałam jest to nieprawidłowa nazwa, używana chyba od 19-go wieku (głowy nie dam z tą datą).
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-01-20, 14:42   

Torcik napisał/a:
Z góry przepraszam, bo może trochę nie w temacie, ale zapytam: dlaczego niektórzy używają słowa Jehowa, jako Imię Boga. Jak już, to ewentualnie Jahwe, albo YHWH, albo Bóg po prostu. W moich uszach brzmi to Jehowa fatalnie, a z tego co wyczytałam jest to nieprawidłowa nazwa, używana chyba od 19-go wieku (głowy nie dam z tą datą).


Słowo-hybryda "Jehowa" jest wynikiem połączenia samogłosek jednego słowa, ze spółgłoskami drugiego słowa;
Świadkowie Jehowy i inne sekty przemilczają fakt, iż wymowa terminu hebrajskiego "Je-HoWaH" odpowiada frazie "miotła-niszczyciel(a), ruin, ucisku", i nie może być przez "rdzeń" HWH wiązana tylko z czasownikiem "HaWaH", a o czasowniku HoWaH zaś, nic w swoich publikacjach nie wspominają; wyraz Je-HoWaH nie zawiera w sobie dwóch samogłosek "a", nie jest to JeHaWaH, ani JaH (JeH) HaWaH ani JaWa, ani JaHWeH.


https://studiumbiblijne.jimdo.com/czytelnia/tetragram-jhwh-śj/
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-20, 15:30   

Torcik napisał/a:
Z góry przepraszam, bo może trochę nie w temacie, ale zapytam: dlaczego niektórzy używają słowa Jehowa, jako Imię Boga. Jak już, to ewentualnie Jahwe, albo YHWH, albo Bóg po prostu. W moich uszach brzmi to Jehowa fatalnie, a z tego co wyczytałam jest to nieprawidłowa nazwa, używana chyba od 19-go wieku (głowy nie dam z tą datą).

Nie jest tak jak mówisz, nie dawaj głowy, bo nie będziesz ładnie wyglądała bez glowy hehe :-D
przeczytaj dokładnie ten link:

Polska:
Kościół Mariacki w Gdańsku - Jehowa trzykrotnie w cytacie z Księgi Ezechiela 37:4-6 na epitafium. Tetragram co najmniej w 9 innych miejscach.
Bazylika archikatedralna w Gdańsku-Oliwie - tetragram na ołtarzu św. Michała Archanioła i co najmniej 9 razy w innych miejscach.
Konkatedra św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim- JEHOWAH w napisie umieszczonym pod organami.
Pomnik Jezusa na jasnogórskich błoniach w Częstochowie - tetragram.
Zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim - tetragram.
Bazylika Kolegiacka św. Andrzeja w Olkuszu - tetragram zapisany jest w pisowni masoreckiej.
Katedra św. Michała Archanioła w Łomży - tetragram.
Kolegiata Wszystkich Świętych w Sieradzu - tetragram nad głównym ołtarzem.
Sanktuarium Pojednania w Łęgowie - tetragram.
Kościół św. Józefa w Zabrzegu - tetragram.
Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu - tetragram.
Kościół Imienia Jezus we Wrocławiu- tetragram na sklepieniu przebiterium.
Kościół Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach- tetragram na zewnątrz kościoła.
Kościół Parafialny Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu- tetragram.
Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej - tetragram.
Kościół św. Marcelina w Rogalinie - tetragram.
Kościół św. Małgorzaty w Krasiejowie - tetragram nad ołtarzem.
Kościół w Kwidzynie - IEHOVA.
Kościół w Świdnicy - tetragram.
Kościół w Jaworze - tetragram.
Kościół w Charbrowie - tetragram.
Kościół MB Częstochowskiej w Kiezmarku - Jehova.
Kościół NMP w Kowarach - tetragram.
Kościół Zgorzelecu - Jahve.

Chciałam wstawić link, ale chyba nie można, to jest tylko w Polsce całego świata nie skopiowałam.

Warto wspomnieć,ze Bazylika w Gdańsku ma ponad 500 lat a więc Jehowa to nie IXX wiek jak myślisz.

Warto wspomnieć,ze Żydowska gramatyka nie ma samogłosek , chyba najbardziej po polsku to Jehowa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-20, 15:33   

Markerów napisał/a:
Torcik napisał/a:
Z góry przepraszam, bo może trochę nie w temacie, ale zapytam: dlaczego niektórzy używają słowa Jehowa, jako Imię Boga. Jak już, to ewentualnie Jahwe, albo YHWH, albo Bóg po prostu. W moich uszach brzmi to Jehowa fatalnie, a z tego co wyczytałam jest to nieprawidłowa nazwa, używana chyba od 19-go wieku (głowy nie dam z tą datą).


Słowo-hybryda "Jehowa" jest wynikiem połączenia samogłosek jednego słowa, ze spółgłoskami drugiego słowa;
Świadkowie Jehowy i inne sekty przemilczają fakt, iż wymowa terminu hebrajskiego "Je-HoWaH" odpowiada frazie "miotła-niszczyciel(a), ruin, ucisku", i nie może być przez "rdzeń" HWH wiązana tylko z czasownikiem "HaWaH", a o czasowniku HoWaH zaś, nic w swoich publikacjach nie wspominają; wyraz Je-HoWaH nie zawiera w sobie dwóch samogłosek "a", nie jest to JeHaWaH, ani JaH (JeH) HaWaH ani JaWa, ani JaHWeH.



https://studiumbiblijne.jimdo.com/czytelnia/tetragram-jhwh-śj/




A ty to powinieneś się wstydzić jako ksiądz [mam takie podejrzenia co do ciebie] nie znasz słowa Jehowa? A więc w kościele nad tobą jest napis Jehowa, a ty twierdzisz,ze to miotla, a wiec MODLISZ SIE DO MIOTŁY??? Coraz bardziej zadziwia mnie twoja WIEDZA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-20, 18:40   

nike ,już odpowiedziałam ci co Bóg obiecał swym starożytnym sługom .Nastanie zmartwychwstanie prawych i nieprawych.

Dzieje 24:15

I pokładam w Bogu nadzieję, tak samo zresztą jak oni, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych.


Cytat:
czy pierwsi chrześcijanie należeli do ORGANIZACJI ŚJehowy? pytam się w każdym poście.


Hebrajczyków 2:12,13

Będę oznajmiał twe imię swoim braciom; wpośród zboru będę cię wysławiał pieśnią”.  I znowu: „Będę w nim pokładał ufność”. I znowu: „Oto ja i dziecięta, które mi dał Jehowa”.

Jakuba 5:14-15

Choruje ktoś wśród was? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim, nacierając go oliwą w imię Jehowy. 15 A modlitwa wiary uzdrowi niedomagającego i Jehowa go podniesie. Jeśli zaś popełnił grzechy, będzie mu to przebaczone.

2Tymoteusza 2:19

Mimo to trwały fundament Boży dalej stoi, mając tę oto pieczęć: „Jehowa zna tych, którzy do niego należą” oraz: „Niech każdy, kto wymienia imię Jehowy, wyrzeknie się nieprawości”.

Hebrajczyków 10
23 Trzymajmy się mocno publicznego oznajmiania naszej nadziei, bez wahania, bo wierny jest ten, który obiecał. 24 I zważajmy jedni na drugich, żeby się pobudzać do miłości i do szlachetnych uczynków, 25 nie opuszczając naszych wspólnych zebrań, jak to niektórzy mają w zwyczaju, ale zachęcając się nawzajem, i to tym bardziej, gdy widzicie przybliżanie się dnia.

W Księdze Micheasza 4:5 czytamy:

„Wszystkie ludy, każdy z nich, będą chodzić w imieniu swego boga”. A co można powiedzieć o prawdziwych chwalcach Boga? Proroctwo Micheasza odpowiada: „My natomiast będziemy chodzić w imieniu Jehowy, naszego Boga, po czas niezmierzony, już na zawsze”.


W książce These Also Believe (Oni także wierzą) profesor Charles S. Braden przyznał: ‛Świadkowie Jehowy dosłownie pokryli całą ziemię swoim świadczeniem. Szczerze mówiąc, żadne inne ugrupowanie religijne na świecie nie wykazuje takiej gorliwości i aktywności w szerzeniu dobrej nowiny o Królestwie, jak Świadkowie Jehowy. Ruch ten najprawdopodobniej będzie nadal rósł w siłę’.
Autor tych słów rzeczywiście miał rację! Kiedy napisał je 50 lat temu, na całym świecie głosiło zaledwie 300 000 Świadków. Ciekawe, co by powiedział dzisiaj, gdy liczba głosicieli wzrosła do przeszło ośmiu milionów.

Izajasza 43

 5 Nie bój się, bo ja jestem z tobą.
Ze wschodu przyprowadzę twoje potomstwo
i zbiorę cię z zachodu.
 6 Powiem północy: ‚Wydaj ich!’,
a południu: ‚Nie zatrzymuj ich!
Sprowadź moich synów z daleka i moje córki z krańców ziemi,
 7 każdego, kto jest nazywany od mojego imienia,
kogo stworzyłem na swoją chwałę,
kogo ukształtowałem i uczyniłem’.

Jeremiasza 33

14 „‚Nadchodzą dni’, oświadcza Jehowa, ‚gdy spełnię dobrą obietnicę, którą złożyłem w związku z ludem Izraela i Judy. 15 W tych dniach i w tym czasie wzbudzę Dawidowi dziedzica odznaczającego się prawością i będzie on w tej ziemi działał na rzecz sprawiedliwości i prawości. 16 W tych dniach Juda zostanie wybawiona i Jerozolima będzie mieszkać bezpiecznie. I to miasto będzie nazywane: „Jehowa jest naszą prawością”’”.


Cytat:
Ja tez jestem Ś.Jehowy bo gdzie tylko mam okazję to o NIM JA GŁOSZĘ [OPOWIADAM, ŚWIADCZĘ]


Co zatem stoi na przeszkodzie abyś przyłączyła się do ludu Jehowy?

Cytat:
Tesso dobra nowina będzie też głoszona przez 1000 lat w restytucji, aż do chwili kiedy Jezus odda królestwo Bogu Ojcu, wtedy to ten co się ostoi to będzie doskonałym fizycznie, i umysłowo, natomiast w tym życiu kiedy jesteśmy nie doskonali i szatan nie jest jeszcze związany, to nie spodziewajmy się ,że zostaniemy doskonałymi.


Biblia podaje,że w tysiącleciu zostaną otwarte nowe zwoje.

Objawienia 20

. 12 Zobaczyłem też umarłych, wielkich i małych, którzy stali przed tronem, i otwarto zwoje. Otwarto też inny zwój — zwój życia. I na podstawie tego, co było napisane w zwojach, umarli byli sądzeni według swoich uczynków

W zwojach tych najprawdopodobniej znajdą się wymagania Jehowy dotyczące żyjących wtedy ludzi. Dzięki studiowaniu tych wymagań wszyscy, łącznie ze wskrzeszonymi z martwych, dowiedzą się, jaka jest wobec nich wola Boża. Wspomniane zwoje niewątpliwie pozwolą nam jeszcze lepiej wejrzeć w umysł Jehowy.
W rezultacie mieszkańcy rajskiej ziemi posiądą głębsze zrozumienie natchnionego Słowa Bożego oraz nowych zwojów. Dzięki temu będą traktować się nawzajem z miłością, szacunkiem i godnością

(Izaj. 26:9).

 Całym sobą tęsknię za Tobą w nocy, moje serce wciąż Cię szuka. Kiedy sądzisz ziemię, jej mieszkańcy uczą się, czym jest prawość


Wyobraź sobie, jaki program edukacyjny będzie realizowany pod przewodnictwem Króla, Jezusa Chrystusa!
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-01-20, 20:11   

nike napisał/a:
[

A ty to powinieneś się wstydzić jako ksiądz [mam takie podejrzenia co do ciebie] nie znasz słowa Jehowa? A więc w kościele nad tobą jest napis Jehowa, a ty twierdzisz,ze to miotla, a wiec MODLISZ SIE DO MIOTŁY??? Coraz bardziej zadziwia mnie twoja WIEDZA.


Co ty masz z tym księdzem? :) nigdy nim nie byłem nie jestem i nie będę daj sobie na wstrzymanie....
W Kościele na demna nie ma żadnego Jehowa.....
Jeśli chodzi o zamieszczone w Kościele Mariackim w Gdańsku formę jehowah to Słowo to umieszczone jednym z epitafium, pochodzi z 1591 r.
. W kościele tym, w latach 1529-1939, odbywały się nabożeństwa luterańskie (kościół odebrano katolikom). Protestanci używali określenia „Jehowa”, co widoczne jest w ich Biblii Gdańskiej z 1632 r. - Wj 6:3. To, że w wielu naszych kościołach widnieje tetragram JHWH, źle świadczy o np takich odlamach jak ŚJ
Bywa, że są to w Polsce świątynie z XIII w. i widać, że imię Jahwe nie było nigdy u nas tajone. Wręcz przeciwnie, było ono znane i szanowane w czasach, gdy nikt nie wiedział, że powstaną ŚJ badacze czy inne sekty .
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2019-01-20, 20:57   

Markerów napisał/a:
Co ty masz z tym księdzem? :) nigdy nim nie byłem nie jestem i nie będę daj sobie na wstrzymanie..

Już dawno dałabym sobie na wstrzymanie,żebyś mi dawno się przedstawił , bo ja przypominam sobie,że już kiedyś się pytałam :-D
Markerów napisał/a:
W Kościele na demna nie ma żadnego Jehowa.....

W twoim może nie ma, ale chyba zauważyłeś ,że w dużo polskich kościołach jest Jehowa, lub Jahwe i nazwa ta jest przynajmniej 500 lat w Polsce, a nie od 19-tego wieku jak to pisze Torcik. A o innych państwach nawet nie wspomnę.
Markerów napisał/a:
Jeśli chodzi o zamieszczone w Kościele Mariackim w Gdańsku formę jehowah to Słowo to umieszczone jednym z epitafium, pochodzi z 1591 r.
. W kościele tym, w latach 1529-1939, odbywały się nabożeństwa luterańskie (kościół odebrano katolikom). Protestanci używali określenia „Jehowa”, co widoczne jest w ich Biblii Gdańskiej z 1632 r. - Wj 6:3. To, że w wielu naszych kościołach widnieje tetragram JHWH, źle świadczy o np takich odlamach jak ŚJ

Dlaczego więc w Mariackim nie zamalowali tej nazwy?
Markerów napisał/a:
Bywa, że są to w Polsce świątynie z XIII w. i widać, że imię Jahwe nie było nigdy u nas tajone. Wręcz przeciwnie, było ono znane i szanowane w czasach, gdy nikt nie wiedział, że powstaną ŚJ badacze czy inne sekty .

Badaczy ani ŚJ. nie było w 13 wieku a już słowo Jehowa istniało co na niektórych witrynach w rzymskim kościele.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13