FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego Bóg dopuścił do Holocaustu
Autor Wiadomość
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-28, 18:12   Dlaczego Bóg dopuścił do Holocaustu

Według mnie Bóg dał ludziom wolną wolę .Od czasu ,gdy Żydzi przyczynili sie do zabicia Jezusa ,Bóg nie wyróżnia już żadnego narodu.

Rzymian 10:12
12 Bo nie ma różnicy między Żydem a Grekiem. Nad wszystkimi jest ten sam Pan, szczodry dla wszystkich, którzy Go wzywają.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-01-29, 09:08   Re: Dlaczego Bóg dopuścił do Holocaustu

tessa napisał/a:
Według mnie Bóg dał ludziom wolną wolę .Od czasu ,gdy Żydzi przyczynili sie do zabicia Jezusa ,Bóg nie wyróżnia już żadnego narodu.

Rzymian 10:12
12 Bo nie ma różnicy między Żydem a Grekiem. Nad wszystkimi jest ten sam Pan, szczodry dla wszystkich, którzy Go wzywają.


Jednak nawet wierzących wyróżnia! :-o
Jedni spożywają emblematy, inni jedynie „obserwują”...

Rz 1:16 nwt-pl "Albowiem nie wstydzę się dobrej nowiny, jest ona przecież mocą Bożą ku wybawieniu każdego, kto wierzy, Żyda najpierw, ale także Greka:"
Rz 2:10 nwt-pl "ale chwała i szacunek. i pokój dla każdego, który czyni to, co dobre, dla Żyda najpierw, a także dla Greka."

Rz 11:28-29 nwt-pl "Owszem, w odniesieniu do dobrej nowiny są nieprzyjaciółmi ze względu na was, ale w odniesieniu do wyboru [Bożego] są umiłowani ze względu na swych praojców. (29) Gdyż dary i powołanie od Boga nie są czymś, czego by on żałował."

Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże."
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-01-29, 09:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-29, 11:55   

Rzymian 11

7 Co więc powiemy? Izrael nie osiągnął tego, o co pilnie zabiegał. Osiągnęli to tylko wybrani+. Pozostali mieli przytępione zmysły+, 8 tak jak napisano: „Bóg zesłał na nich ducha głębokiego snu+, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą — i jest tak po dziś dzień”+. 9 Również Dawid mówi: „Niech ich stół stanie się dla nich sidłem, pułapką, przeszkodą, o którą się potkną, i odpłatą. 10 Niech ich oczy pogrążą się w ciemności, żeby nie widzieli. I spraw, żeby ich plecy zawsze były zgięte”.

Niemniej wśród pierwszych chrześcijan byli też Żydzi.Żydami byli apostołowie i apostoł Paweł.Dlatego pisze takie słowa:

Rzymian 11

Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud?+ W żadnym wypadku! Przecież ja też jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina. 2 Bóg nie odrzucił swojego ludu, który pierwotnie wybrał*+. Czy nie wiecie, co Pisma mówią o Eliaszu, jak uskarżał się Bogu na Izraela? 3 „Jehowo*, pozabijali Twoich proroków, zniszczyli Twoje ołtarze. Zostałem tylko ja i teraz chcą zabić mnie*”+. 4 Co jednak Bóg mu oświadczył? „Zachowałem dla siebie 7000 ludzi, którzy nie ugięli kolan przed Baalem”+. 5 Podobnie i teraz istnieje ostatek+ wybrany przez Boga dzięki Jego niezasłużonej życzliwości.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2019-01-29, 12:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-01-29, 22:32   

tessa napisał/a:
wśród pierwszych chrześcijan byli też Żydzi.Żydami byli apostołowie i apostoł Paweł.Dlatego pisze takie słowa:

Rzymian 11

Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud?+ W żadnym wypadku! Przecież ja też jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina. 2 Bóg nie odrzucił swojego ludu, który pierwotnie wybrał*+.


Jedna mała uwaga:

Użycie w tych wierszach określeń Czy Bóg odrzucił i nie odrzucił jest sprzeczne z treścią wiersza 15:

(15) Jeśli bowiem ich odrzucenie oznacza dla świata pojednanie, to Co będzie oznaczać ich przyjęcie, jeśli nie życie spośród umarłych?

W wierszu 1 i 2 powinno być:
Czy Bóg wzgardził i nie wzgardził

Wzgarda jest czymś więcej niż odrzucenie. Nie wzgardził, ale odrzucił, co jest wtedy zgodne z wierszem 15 .
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-30, 12:46   

Cytat:
W wierszu 1 i 2 powinno być:
Czy Bóg wzgardził i nie wzgardził


W interlinii w 1 i 2 wersecie jest słowo odepchnął.Natomiast w wersecie 15 jest słowo odrzucił.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2019-01-30, 13:18   

tessa napisał/a:

Według mnie Bóg dał ludziom wolną wolę .Od czasu ,gdy Żydzi przyczynili sie do zabicia Jezusa ,Bóg nie wyróżnia już żadnego narodu.

Rzymian 10:12
12 Bo nie ma różnicy między Żydem a Grekiem. Nad wszystkimi jest ten sam Pan, szczodry dla wszystkich, którzy Go wzywają.

Bóg oczywiście,że dał Adamowi już wolną wole i Adam zgrzeszył bo nie był posłuszny Bogu w tej swojej woli.
Podobnie wszystkie narody jak również i Żydzi oni też często byli nie posłuszni Bogu i byli karani, przez Boga w różny sposób, Bóg dopuszczał różne kary na Izrael,
Holocaust chyba był najsurowszą karą jaka dosięgła naród żydowski, inne narody tez bardzo ucierpiały, ale żydowski najbardziej, za co taka kara? Ja myślę, że Żydzi w wojnę cierpieli za swych przodków, bo to ich przodkowie zabili Jezusa.

Żydzi po śmierci Jezusa dokładnie w roku 33 naszej ery zostali odrzuceni na 1845 lat niełaska ta trwała do 1878 roku i Żydzi po woli wracają do łaski Boga bo Bóg tę łaskę obiecał Abrahamowi, Jzzaakowi i Jakubowi.

"Cieszcie, cieszcie lud mój! mówi Bóg wasz. Mówcie do serca Jeruzalemu: ogłaszajcie mu, że się już dopełnił czas postanowiony jego, że jest odpuszczona nieprawość jego, i że wziął z ręki Pańskiej w dwójnasób za wszystkie grzechy swoje" (Izajasz 40:1,2).

Uważam, że tych słów nie można odczytać inaczej jak literalnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-30, 19:34   

Cytat:
Żydzi po śmierci Jezusa dokładnie w roku 33 naszej ery zostali odrzuceni na 1845 lat niełaska ta trwała do 1878 roku


Skąd ta liczba 1845? Umiesz uzasadnić biblijnie?

Izajasza 40


1 „Pocieszajcie, pocieszajcie mój lud” — mówi wasz Bóg+.
2 „Przemawiajcie Jerozolimie do serca*
i ogłaszajcie, że jej przymusowa służba dobiegła końca,
że jej wina została spłacona+.
Otrzymała z ręki Jehowy pełną* odpłatę za wszystkie swoje grzechy”+.
3 Oto głos tego, który woła na pustkowiu:
„Oczyśćcie* drogę Jehowie!+
Zbudujcie dla naszego Boga prostą drogę+ wiodącą przez pustynię+.
4 Niech każda dolina się podniesie,
a każda góra i wzgórze się obniży.
Niech wyboisty teren się wygładzi,
a nierówny — stanie się równiną*+.
5 Objawi się chwała Jehowy+
i wszyscy* ją zobaczą+,
bo tak powiedział* Jehowa”.

Izajasz pisał swe orędzie do ludu Bożego w VIII wieku pne.Prorokował,że lud Izraelski pójdzie do niewoli za swe winy.Izajasza 3:8,9 ,25,26

Jednak po 70 latach powróci z niewoli babilońskiej a sam Bóg będzie szedł na czele.

Proroctwo to spełniło się także w I wieku ,głosem wołającego na pustkowiu był Jan Chrzciciel,który przygotował drogę Mesjaszowi.
Łukasza 3:1-6
Na większą skalę słowa Izajasza spełniły się w 1919 roku gdy ostatek Izraela duchowego został wyswobodzony z Babilonu Wielkiego i podjął czyste wielbienie Boga.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-01-30, 20:02   

tessa napisał/a:
Skąd ta liczba 1845? Umiesz uzasadnić biblijnie?


Czy dla odmiany umiesz sama uzasadnić 1919 rok? ;-)
Cytat:
Na większą skalę słowa Izajasza spełniły się w 1919 roku
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2019-01-30, 21:39   

tessa napisał/a:

Skąd ta liczba 1845? Umiesz uzasadnić biblijnie?

Postaram się.

Żydzi jako naród popadli w niełaskę w tym dniu, w którym Chrystus zapowiedział ich zaślepienie: 10 Nisan 33 roku, w dniu, w którym wjechał do Jerozolimy (Łuk. 19:42). Dwa dni później Jezus ogłosił, że oni już są spustoszonym i zaślepionym narodem (Mat. 23:37-39). A zatem wjazd Chrystusa do Jerozolimy zapoczątkował ich zaślepienie, co według Zachariasza 9:9-12 zainicjowało to, co nazywa on dwójnasobem. Jeremiasz (16:18) podaje jak długo miało trwać ich karanie: przez okres, który on również nazywa dwójnasobem. Izaj. 40:2 powiada, że gdy miną cierpienia ich czasu naznaczonego, nazwanego dwójnasobem, Boska łaska zacznie do nich powracać, w wyniku czego zostaną pocieszeni.
Rzym. 11:25 podaje, że pozostaną oni w wieku Ewangelii w pełnej niełasce (czyli dwójnasobie) tak długo, jak długo trwać będzie wybór pełnej liczby wybranych z pogan. Hebrajskie słowo kephel, przetłumaczone w Izaj. 40:2 jako dwójnasób, oznacza stronę zgiętą dokładnie w połowie. Hebrajskim słowem użytym u Zach. 9:12 i Jer. 16:18 jest mishneh. Słowo to, między innymi, oznacza dokładne powtórzenie czasu lub czegokolwiek innego. Zach. 9:12 powiada, iż dwójnasób ten, w swej drugiej części, rozpoczął się w dniu wjazdu Jezusa do Jerozolimy, czyli 10 Nisan 33 roku. Zauważmy, że według chronologii biblijnej Jakub, głowa cielesnego Izraela, zmarł w kwietniu 1813 r. p.n.e. i że wówczas rozpoczął się wiek Żydowski jako odrębny od wieku Patriarchów, który zakończył się z śmiercią Jakuba. Natomiast Jezus, Głowa duchowego Izraela, zmarł w kwietniu 33 r. n.e., dokładnie 1845 lat po śmierci Jakuba. Wiemy, że w kwietniu 1878 r., dokładnie 1845 lat po śmierci Jezusa, Izrael otrzymał dwie pierwsze oznaki powracania Boskiej łaski: (1) Franz Delitzsch rozpoczął przygotowania do kolportażu swego hebrajskiego wydania Nowego Testamentu, a (2) porozumienie europejskie do zwołania Kongresu Berlińskiego, który w czerwcu 1878 roku - w tym samym czasie, gdy Delitzsch rozpoczął powszechny kolportaż swego hebrajskiego Nowego Testamentu - wprowadził pewne ułatwienia dla Żydów, mieszkających w Palestynie oraz dla innych Żydów, powracających do Palestyny. Tak więc fakty dowodzą, iż druga część dwójnasobu zakończyła się w 1878 roku, 1845 lat po śmierci Jezusa (gdy rozpoczęła się druga część dwójnasobu). A ponieważ Jakub zmarł i rozpoczął się wiek Żydowski, 1845 lat przed śmiercią Jezusa, pierwsza część dwójnasobu rozpoczęła się z śmiercią Jakuba i trwała tak długo, jak wiek Żydowski, który zakończył się z śmiercią Jezusa. Innymi słowy, jako naród mieli oni pozostawać w stanie Boskiej niełaski dokładnie tak długo, jak długo jako naród cieszyli się Jego łaską. Dlatego wieki Żydowski i Ewangelii w swoich pierwszych zakończeniach mają dokładnie tę samą długość. Dosyć osobliwe jest to, że jak trzydzieści sześć i pół roku po kwietniu 33 roku nastąpiło otoczenie Jerozolimy, w październiku 69 roku, kiedy to zakończyło się żniwo Żydowskie, tak i trzydzieści sześć i pół roku po kwietniu 1878 roku, w październiku 1914 roku, rozpoczęły się walki w okopach pierwszej wojny światowej (które zapoczątkowały pustoszenie chrześcijaństwa), i wtedy właśnie dobiegło końca żniwo wieku Ewangelii oraz siedem czasów Izraela - 2.520 lat, które rozpoczęły się w październiku 607 r. p.n.e.

Na razie tyle. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-01-30, 23:29   

tessa napisał/a:
Cytat:
W wierszu 1 i 2 powinno być:
Czy Bóg wzgardził i nie wzgardził


W interlinii w 1 i 2 wersecie jest słowo odepchnął.Natomiast w wersecie 15 jest słowo odrzucił.


Może być i odepchnął, gdyż greckie określenie o numerze 683, użyte w w. 1 i 2 oznacza: odepchnąć, odsunąć; odpędzić, odegnać; wzgardzić .
Natomiast greckie określenie o numerze 580, użyte w w. 15 oznacza:
odrzucenie, porzucenie; utrata

Gdy ktoś kogoś (z jego przyczyny) uracił (w. 15), to jeszcze nie oznacza, że go odepchnął (w. 1 i 2). Zastosowanie tych odmiennych określeń nie powoduje sprzeczności między w. 1,2 a 15. Zgodnie z Bożym przykazaniem on okazuje łaskę do tysiecznego pokolenia tych, którzy Boga miłują. Abraham miłował Boga, więc ze względu na obietnicę mu złożoną Bóg nie odepchnął Żydów, Rz, 11;28,29. Odrzucił jednak na pewien czas (w. 15).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-01-31, 10:50   Re: Dlaczego Bóg dopuścił do Holocaustu

tessa napisał/a:
Według mnie Bóg dał ludziom wolną wolę .Od czasu ,gdy Żydzi przyczynili sie do zabicia Jezusa ,Bóg nie wyróżnia już żadnego narodu.

Rzymian 10:12
12 Bo nie ma różnicy między Żydem a Grekiem. Nad wszystkimi jest ten sam Pan, szczodry dla wszystkich, którzy Go wzywają.


Tak jest, a może w pewnym znaczeniu zawsze tak było, Dz. 14:14-16. W Wieku Ewangelii jest przede wszystkim ta różnica, że niektórzy Żydzi (resztka z wyboru łaski, poczynając od Ap. Piotra), poznała, że Bóg nie ma względu na osoby, gdyż w każdym narodzie miły mu jest ten. kto go szuka, dążąc do sprawiedliwości, Dz. 10:34,35.

Bóg jednak spełni ziemskie obietnice dane narodowi Izraela. Już je spełnia, zgromadzając na Bliskim Wschodzie, Żydów z całego świata (Jer. 16:14-16; powracają do własnej ziemi Ojczystej. Temu się nie da zaprzeczyć; to jest ich narodowy Jubileusz od 1874r, dozwolony przez narody tego świata. Od 1799r., dążą one do rozwiązania kwesti tego narodu, który pozbawiony przez nich Ojczyzny, tak wiele uczynił dobrego dla nich.

Izrael przy Górze Synaj obiecał, że uczyni wszystko, co Bóg nakazuje.Mieli się przygotować na trzeci dzień, w którym z niej bezpośrednio usłyszeli głos Boży z dziesięcioma Przykazaniami. Dopiero następnego, czyli pięćdziesiątego dnia (licząc od 15 Nisana, dnia wyjścia z Egiptu), zostało zawarte z nimi Przymierze z Bogiem.

Wiek Ewangelii, rozpoczynający się narodzinami i działalnością Pana Jezusa oraz Pięćdziesiątnicą i działalnością jego Świątyni (niby kościoła), odpowiada trzeciemu dniowi przy Górze Synaj. Trzeci dzień to Tysiąc lecie, trwające od 1874r., do 2874r. Dopiero po nim nastanie Milenium Jubileuszowe dla Izraela i świata. Wtedy to "jota" prawa natury, zwróci na siebie uwagę, zgodnie z Zakonem figuralnym, który jest jej ucieleśnieniem, Rz. 2:14-16,20.

Z narodem izraelskim z Egiptu wychodzili takze z innych narodów. To tłumaczy dlaczego w porządku Zakonu Synaju Bóg w sposób ukryty zawarł już obietnice także dla innych narodów. Nie można odłączyć kwestii obietnic dla świata od kwestii obietnic dla Izraela.

Żydzi w XIX wieku nie byli tak bardzo chętni wracać do Palestyny, pokrytej nieurodzajnymi piaskami. Potrzebne było nawet stosoene ustawodastwo, ogłaszani im odpuszczenia win (koniec dwójnasobu), a także "myśliwi" czyli prześladowania w krajach przebywania Zydów:

Cytat:
Jer. 16:14-21
14. Dlatego oto idą dni, mówi Pan, że już nie będzie się mówić: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi egipskiej!
15. Lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów izraelskich z ziemi północnej, ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i sprowadzę ich z powrotem do ich ziemi, którą dałem ich ojcom!
16. Oto Ja poślę po wielu rybaków - mówi Pan - i ci ich wyłowią; potem poślę po wielu myśliwych, i ci ich upolują na każdej górze i na każdym pagórku, i w rozpadlinach skalnych.
17. Gdyż moje oczy patrzą na wszystkie ich drogi, nie są one utajone przed moim obliczem i nie jest ich wina zakryta przed moimi oczami.
18. I odpłacę im najpierw w dwójnasób za ich winę i ich grzech, że splamili moją ziemię ścierwem swoich obrzydliwości i swoimi ohydami napełnili moje dziedzictwo.
19. Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku.
20. Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie!
21. Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan.
(BW)


Tu jest przyczyna, dla której Bóg dopuścił do Holokaustu (całopalenia).

W 1914 roku stały się trzy ważne rzeczy dla Żydów i innych narodów.
1. Pastor Russell wyjaśnił przyczynę wybuchu I Wijny światowej;
2. Żydom (na podstawie karty wolnosci narodów) obiecano przywrócenie prawa do własnej Ojczyzny ze stolicą w Jeruzalem. Innym narodom także dano obietnicę do samostanowienia i suwerenności;
3. Żydzi niemieccy domagali się utworzenia Judeopolonii.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2019-01-31, 16:10   

nike właśnie Żydzi powinni rozpoznać Mesjasza w osobie Jezusa,bo mieli proroctwa o nim.Tymczasem oni nie tylko go nie poznali ,ale go odrzucili i skazali na śmierć.
Łukasza 19
41 A gdy zbliżał się do Jerozolimy, popatrzył na nią i nad nią zapłakał+, 42 mówiąc: „O gdybyś rozpoznała w tym dniu, co prowadzi do pokoju! Ale teraz jest to zakryte przed twoimi oczami+. 43 Bo nadejdą dni, kiedy twoi wrogowie zbudują wokół ciebie fortyfikację z zaostrzonych pali, okrążą cię i z każdej strony będą cię oblegać*+. 44 I zrównają cię z ziemią, a twoje dzieci zgładzą+. I nie pozostawią w tobie kamienia na kamieniu+, bo nie rozpoznałaś czasu, gdy poddawano cię osądowi*”.

Izajasza 6:9, 10
9 On rzekł: „Idź i przemów do tego ludu:
‚Będziecie ciągle słyszeć,
ale niczego nie zrozumiecie.
Będziecie ciągle patrzeć,
ale niczego nie pojmiecie.
10 Znieczul serce tego ludu,
znieczul ich uszy,
posklejaj im oczy,
żeby nie widzieli swoimi oczami
ani nie słyszeli swoimi uszami,
żeby ich serce nie rozumiało
i żeby nie zawrócili i nie zostali uzdrowieni”.

Mateusza 13

13 Właśnie dlatego mówię do nich za pomocą przykładów. Bo gdy patrzą — patrzą na próżno. Gdy słuchają — słuchają na próżno. I nie pojmują sensu+. 14 Spełnia się na nich proroctwo Izajasza: ‚Będziecie słuchać, ale na pewno nie pojmiecie sensu, i będziecie patrzeć, ale na pewno nie zobaczycie+. 15 Bo nieczułe stało się serce tego ludu i zakryli swoje uszy*, i zamknęli swoje oczy, żeby czasem nie widzieć swoimi oczami ani nie słyszeć swoimi uszami, ani nie pojąć sensu swoimi sercami, żeby nie zawrócić i żebym ich nie uzdrowił’+.

A czy dzisiejszy Izrael jest pokojowo usposobionym narodem?
Kod:
Pierwsza wojna izraelsko-arabska wybuchła 15 maja 1948 roku, w dniu proklamacji niepodległości przez państwo Izrael. 7 czerwca 1981 izraelskie siły powietrzne zbombardowały i zniszczyły iracki reaktor atomowy w Osirak.W 1982 Izrael zaangażował się w libańską wojnę domową, którą wykorzystywała Organizacja Wyzwolenia Palestyny, by z terytorium Libanu atakować i ostrzeliwać północny Izrael. Interwencja przekształciła się w wojnę libańską. W międzyczasie 1 października 1985 roku Izrael przeprowadził na terenie Tunezji operację ;Drewniana Noga;. W 1987 wybuchła pierwsza intifada, masowe powstanie Palestyńczyków przeciwko izraelskiej okupacji Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu. W ciągu następnych sześciu lat w fali przemocy, która zalała terytoria okupowane, zginęło ponad tysiąc ludzi (wielu z nich było ofiarami wewnętrznego palestyńskiego terroru)]. Przeciągające się starcia mocno osłabiały izraelską gospodarkę.

Izrael wikipedia

Nie tak wyobrażałam sobie "nawrócenie Izraela".Proroctwa o Izraelu mówiły o pokoju a nie wojnach.

Izajasza 2:4-5

.....Przekują swoje miecze na lemiesze,
a włócznie na noże ogrodnicze+.
Naród nie podniesie miecza przeciwko narodowi
ani nie będą się już uczyć sztuki wojennej+.
Przyjdźcie, potomkowie Jakuba,
[b]chodźmy w świetle Jehowy+

[/b]
Izajasza 60:18
W twojej ziemi nie usłyszy się już więcej o przemocy,
w twoich granicach — o niszczeniu i rujnowaniu.
Nazwiesz swoje mury Wybawieniem, a bramy Chwałą.

Izajasza 60:19, 20
Światła w ciągu dnia nie będzie ci już dawać słońce
i nie będzie cię oświetlał księżyc,
bo twoim wiecznym światłem stanie się Jehowa,
twój Bóg będzie twoim pięknem.
Twoje słońce już nigdy nie zajdzie
i nie będzie ubywać twojego księżyca,
bo Jehowa stanie się dla ciebie wiecznym światłem
i skończą się dni twojej żałoby.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-01-31, 17:26   

tessa napisał/a:
Nie tak wyobrażałam sobie "nawrócenie Izraela".Proroctwa o Izraelu mówiły o pokoju a nie wojnach.

Nie wszyscy wyobrażali sobie, że chrześcijaństwo tak szybko przypisze sobie wszystkie Boże obietnice dane cielesnym potomkom Jakuba... :-(

Powrót łaski do Izraela jest bezsprzeczny i widoczny literalnymi oczami.
Jeśli ktoś tego nie widzi, to zaprzecza oczywistym faktom.
Taki ktoś z równym powodzeniem może twierdzić, że nie ma takiego państwa jak Izrael.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14