FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Od kiedy Paruzja wg. Badaczy P.Św.?
Autor Wiadomość
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-03-28, 09:28   Od kiedy Paruzja wg. Badaczy P.Św.?

nike napisał/a:
A ja wierzę,że Parousja jest od 1874 roku, jest dla ciebie już wszystko jasne?


Nike, podałaś konkretny rok. Czy możesz wykazać, jak biblijnie wywodzisz tą datę?
Nie chodzi mi o to, żebyś mnie odesłała teraz do jakiejś strony badackiej...
Tak w skrócie?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-03-28, 10:26   Re: Od kiedy Paruzja wg. Badaczy P.Św.?

Dariusz napisał/a:
nike napisał/a:
A ja wierzę,że Parousja jest od 1874 roku, jest dla ciebie już wszystko jasne?


Nike, podałaś konkretny rok. Czy możesz wykazać, jak biblijnie wywodzisz tą datę?
Nie chodzi mi o to, żebyś mnie odesłała teraz do jakiejś strony badackiej...
Tak w skrócie?


Odesle Cię pewnie do Russell owskich wypocin...
Już podobny temat był poruszany...
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4809
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-03-28, 20:50   Re: Od kiedy Paruzja wg. Badaczy P.Św.?

Dariusz napisał/a:
nike napisał/a:
A ja wierzę,że Parousja jest od 1874 roku, jest dla ciebie już wszystko jasne?


Nike, podałaś konkretny rok. Czy możesz wykazać, jak biblijnie wywodzisz tą datę?
Nie chodzi mi o to, żebyś mnie odesłała teraz do jakiejś strony badackiej...
Tak w skrócie?


Jeśli tak w skrócie to takie są;
Znaki niewidzialnej paruzji Chrystusa od 1874r.;
1. Błogosławieństwo wynikające z poznania prawdy o drugiej paruzji Chrystusa;
2. Powstanie nowoczesnego ruchu wiary Chrystusowej;
3. Uznanie Żydów, jako Żydów bez wymagania, aby się stali Chrześcijanami, dla zbawienia;
4. Największe rozprężenie wszechczasów;
5. Nowoczesne prawodawstwo (konstytucja bez rewolucji);
6. Nowoczesny ruch robotniczy - dochodzenie poprawy bytu na drodze prawa;
7. Nowy stosunek do człowieka pracy.

Są to niektóre znaki procesów, rozpoczętych w 1874r.

Natomiast szerzej na ten temat napisałem, co znajduje się w linku stopki:
DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-03-29, 08:17   

Paruzja to inaczej wizyta Króla. Chcesz powiedzieć, że od 1874 roku Jezus jest obecny jako Król czyli wg. Obj 12:9 wtedy został zrzucony diabeł z nieba?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-03-30, 07:37   

Dariusz napisał/a:
Paruzja to inaczej wizyta Króla. Chcesz powiedzieć, że od 1874 roku Jezus jest obecny jako Król czyli wg. Obj 12:9 wtedy został zrzucony diabeł z nieba?


W odniesieniu do Chrystusa króla w czasie niewidzialnej paruzji od 1874r., to nie tyle wizyta, co skryta trwała obecność w sercach wierzących w czasie INAUGURACJI królowania w wieku Tysiąclecia i rozpoczęcia sądu Chrześcijaństwa przez Słowo Boże:

Cytat:
Jan. 12:46-48
46. Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie.
47. A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.
48. Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym; (BW)


Ten sąd dnia ostatecznego, dotyczący zrozumienia Słowa Bożego i porządkowania życia na świecie trwa. Temu nikt z Chrześcijan zaprzeczyć nie może, gdyż naraziłby się na komppromitację. Teraz wyraźnie świadczą o tym, toczące się dyskusje na forach internetowych. Czas ten rozpoczął się od ukazania Chrześcijaństwu i światu Boskiego Planu Wieków. Zwróciłem na niego uwagę w wątku: Porządek Pięćdziesiątnicy i Jubileuszu. a w poście: WIELKI CYKL DO MILENIUM PIĘĆDZIESIĄTNICY - JUBILEUSZU
http://biblos.feen.pl/vie...start=75#107831
https://zapodaj.net/7d75ba7bf4874.jpg.html

Okres INAUGURACJI królowania, trwał 40 lat od 1874r., do 1914r., i zakończył się uderzeniem "KAMIENIA" w stopy posągu (Dan. 2:34,35, 44,45) w 1914r., co objawiło się zakończeniem stosowania uroczystej formuły: " Król miłościwie panujący z łaski Bożej" i nastaniem SPOŁECZEŃSTWA WYBORU. To społeczeństwo jeszcze pozwoli na powrót królów, ale tylko w tym celu, aby raz na zawsze zniszczyć Babilon Wielki. Nie będzie jednak powrotu do uroczystej formuły.

Fakt wiary, że Jezus jest obecny jako Król od 1874r., nie wiąże się bezpośrednio z Ap. 12:9, lecz z Ap. 11:15. To są różne wydarzenia. Smok - Szatan diabeł z Ap. 12:9, został zrzucony z nieba przd rozpoczęciem się panowania papieskiego w 539r., które jest imitacją panowania Chrystusa.

Niewidzialna paruzja Chrystusa, rozpoczęła się "obłokami" świadków z Żydów i z Chrystusowców (Żyd. 12:1,2; Mt. 24:30; Ap. 1:7), zaangażowanych w jego dzieło. Obłok, to coś jeszcze niewyraźnego w wyznawcach, czego oko nie może wyraźnie widzieć, co się w nim kryje. Przyjdzie jednak czas ujawnienia paruzji Chrystusa i wtedy będzie go widzieć wszelkie oko, gdyż jego osobowość będzie ukształtowana w każdym wierzącym człowieku.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2019-03-30, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-03-30, 08:37   

Pokoja napisał/a:
W odniesieniu do Chrystusa króla w czasie niewidzialnej paruzji od 1874r., to nie tyle wizyta, co skryta trwała obecność w sercach wierzących

Nadajesz słowu Paruzja zupełnie inne znaczenie.
Technicznie, kiedyś, kiedy król odwiedzał jakąś część swojego królestwa, następowała tzw. Paruzja nie tylko dla zwolenników tego króla ale także dla przeciwników.

Biblia zapowiadała, że gdy Jezus obejmie władzę w niebie, to wrogowie również to odczują i nie będą zadowoleni. Poczytaj Psalm 2.

2 Dlaczego narody są wzburzone,
a ludy knują coś daremnego?
 2 Ziemscy królowie zajmują pozycje,
a wysocy urzędnicy razem się gromadzą
przeciwko Jehowie i Jego pomazańcowi.
 3 Mówią: „Zerwijmy kajdany, w które nas zakuli,
i zrzućmy więzy, które na nas nałożyli!”.
 4 Ten, który ma tron w niebiosach, będzie się śmiał,
Jehowa będzie z nich drwił.
 5 W tym czasie odezwie się do nich w gniewie,
w swoim płonącym gniewie przerazi ich,
 6 gdy powie: „To ja ustanowiłem swojego króla
na Syjonie, mojej świętej górze”.
 7 Rozgłoszę postanowienie Jehowy.
Powiedział On do mnie: „Jesteś moim synem.
Dzisiaj zostałem twoim ojcem.
 8 Proś mnie, a dam ci jako dziedzictwo narody
i na własność — całą ziemię.
 9 Potłuczesz je żelaznym berłem,
roztrzaskasz je jak gliniane naczynie”.
10 Teraz więc, królowie, wykażcie wnikliwość.
Sędziowie ziemi, dajcie się skorygować.

11 Służcie Jehowie z bojaźnią,
służcie Mu z drżeniem i radością.
12 Złóżcie hołd synowi, bo inaczej Bóg się oburzy
i znikniecie z drogi prawości,
gdyż Jego gniew szybko się rozpala.
Szczęśliwi są wszyscy, którzy się u Niego chronią.


Kiedy Jezus obejmuje władzę w niebie (Paruzja), królowie ziemscy zaczynają rywalizację. Mają szansę uznać Jezusa za króla. Zrozumiałe, że skoro mają taką szansę, król musi rozpocząć swoje panowanie PRZED tym, jak Jezus usunie owych królów.

Reszta twojego wpisu jest dla mnie za bardzo niezrozumiała, więc sobie odpuszczam komentarza.
Czemu tak archaiczny język? :-|

Pokoja napisał/a:
w 1914r., co objawiło się zakończeniem stosowania uroczystej formuły: " Król miłościwie panujący z łaski Bożej"


Kompletna nieprawda. Do dzisiaj stosuje się ów zwrot, np. w odniesieniu do wciąż żyjące Elżbiety II, królowej Anglii, ba! wciąż bije się monety z takim zwrotem na jej cześć.
https://www.mennicaskarbo...ncja-zlota.html

Podobnie jest w przypadku królowej Holandii Beatrix, panująca "z łaski Bożej".
Cytat:
1914r., i zakończył się uderzeniem "KAMIENIA" w stopy posągu (Dan. 2:34,35, 44,45) w 1914r., co objawiło się zakończeniem stosowania uroczystej formuły:


Kolejna zmyła. Proroctwo Daniela 2:44 zapowiada ZMIAŻDŻENIE królestw a nie zmianę formuły, która tak naprawdę nie ma znaczenia.

Jednak będę się trzymał prostego wyjaśnienia z Obj 12:9, gdzie zrzucenie Diabła połączono z rozpoczęciem panowania Królestwa Jezusa. Inaczej mi nie wychodzi.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-01, 23:20   

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W odniesieniu do Chrystusa króla w czasie niewidzialnej paruzji od 1874r., to nie tyle wizyta, co skryta trwała obecność w sercach wierzących

Nadajesz słowu Paruzja zupełnie inne znaczenie.


Nie nadaję innego, lecz z przekonaniem stosuję cielesny wzór do duchowej rzeczywistości. Gdy król przybywał do danego miejsca królestwa, to nie od razu się ujawniał zwolennikom i przeciwnikom. Najpierw była skryta część tej paruzji, a dopiero później jej ujawnienie im. Tak też jest i z Paruzją Chrystusa. Najpierw jest „jak złodziej w nocy”, a dopiero później zabija niegodziwca, człowieka grzechu, samą Epifanią, Paruzji swojej:

Cytat:
2 Tes. 2:8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego. (BW) 2Tm. 4:8


Są więc dwie fazy Paruzji (skryta i jawna), tak króla ziemskiego, jak i Chrystusa, króla Bożego

Tak więc w 1914r., gdy zakończyło się „siedem czasów pogan”, to Paruzja Chrystusa była jak obłoki, Mt. 24:30 nie tylko dla jego zwolenników (świadectwo wiary) ale także dla przeciwników (wichry wojen, rewolucji, zaraz, chaosu, itp.)

Dariusz napisał/a:
Biblia zapowiadała, że gdy Jezus obejmie władzę w niebie, to wrogowie również to odczują i nie będą zadowoleni. Poczytaj Psalm 2.


Psalm 2:1-9 (BG, KS, PNŚ)


Psalm 2:10-12


Psalm 2:1-12 KS i Komentarz:

1. Dlaczego narody, wyobrażając sobie próżność, knują ludami?
- używają, podległych im ludów do knucia nieprawości

2. Królowie ziemi stawiają się, książęta spiskują wspólnie przeciwko Jehowie, z powodu pomazanego:
- Bóg utrąca i ustanawia królów, Dn. 4:29

3. Rozerwijmy wyróżniająco oznakowane więzy, odrzućmy bardziej niż powrozy.
- Przymierze nieba z ziemią, dnia z nocą itp.

4. Siedząc niebo wyśmiewają, ośmieszają odnośnie Jehowy. (Ap. 13:6)
- To nie Bóg, Stwórca i Zbawiciel stworzenia się wyśmiewa z swego stworzenia. Przypisując Jehowie szyderstwa z swojego stworzenia, uczyniono z niego i w tym przypadku karykaturę jakąś.

5. Wówczas gniewem twarzy mówią ze sobą; W duchu ustawy będą przestraszonymi,
- chodzi o gniew władców, którzy też podlegają ustawom Bożym

6. Ja dla Syjonu pomazałem króla; Świętość góry.
- Najpierw dotyczy to królów Izraela, a później i Mesjasza Jehoszua (Jezusa)

7. W duchu ustawy będzie opowiedziany dekret: Jehowa w duchu ustawy rzekł: Tyś Synem, Ja czas życia zapłodniłem.
- Cały czas ST, został zapłodniony Boskim Planem Wieków, aby mógł się narodzić drugi doskonały człowiek Mesjasz Jehoszua (Jezus)

8. Kończący się udział narodów, dam z powodu posiadłości dziedzicznej ziemi; Będzie dany na żądanie.
- Miał je otrzymać i otrzymał Chrystus Pan; W jego imieniu narody mieli nadzieję pokładać

9. Będą rozbitymi naczyniami, pokruszonymi ukształtowanym berłem żelaznym.
- Najpierw miały być rozbite

10. Teraz królowie postępujcie rozważnie, poddawajcie się napominaniu, stawajcie przed sądem ziemi!
- Obowiązuje to w szczególności w Tysiącletni Sabat Pański

11. Służcie bojaźnią, drżeniem; Standardem Jehowy rozradujcie się.
- Człowiek w końcu, rzuci się przed oblicze Boga, lecz nie podobny do tworu Boga (A. Mickiewicz)

12. Pocałujcie syna, aby nie rozgniewał się; Gdy łatwo zapali się twarz, spowoduje zniknięcie sposobu postępowania. Błogosławiony każdy z powodu pokładania zaufania.
- Gniew konfliktów i wojny, objawia się na obliczach władców, władzy zwierzchniej, sługi Bożego, Rz. 13:1-5. Kto właściwie pojmuje Boży porządek, ten jest błogosławiony.

Dariusz napisał/a:
Kiedy Jezus obejmuje władzę w niebie (Paruzja), królowie ziemscy zaczynają rywalizację. Mają szansę uznać Jezusa za króla. Zrozumiałe, że skoro mają taką szansę, król musi rozpocząć swoje panowanie PRZED tym, jak Jezus usunie owych królów.

To się akurat zgadza. Wtóra, niewidzialna Paruzja Chrystusa, rozpoczęła się w 1874r., czyli 40 lat przed 1914r. Jest to czas ogłaszania na skalę światową, jego Paruzji i Inauguracja królowania.

Dariusz napisał/a:
Reszta twojego wpisu jest dla mnie za bardzo niezrozumiała, więc sobie odpuszczam komentarza.
Czemu tak archaiczny język?

Może zechcesz uprzejmie wskazać, co jest dla Ciebie takie niezrozumiałe i archaiczne, to bardzo proszę. Może będziemy się lepiej rozumieć.

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
w 1914r., co objawiło się zakończeniem stosowania uroczystej formuły: " Król miłościwie panujący z łaski Bożej"


Kompletna nieprawda. Do dzisiaj stosuje się ów zwrot, np. w odniesieniu do wciąż żyjące Elżbiety II, królowej Anglii, ba! wciąż bije się monety z takim zwrotem na jej cześć.
https://www.mennicaskarbo...ncja-zlota.html


To tylko dla tradycji religijnej Kościoła Anglikańskiego, ale i jako quasi przyczółek dla odrodzenia się monarchii i dokończenia sądu nad Babilonem Wielkim. Królowie obecnie nie mają realnej władzy, a tylko ewentualnie reprezentacyjną. Realną władzę mają rządy demokratyczne (prezydenci, premierzy, parlament), społeczeństwa wyboru. Obecnie jednak królowie, coraz bardziej podnoszą głowy, to prawda. Będą jednak przywróceni z woli ludu, a nie z łaski Bożej. Królowa Elżbieta nadała Wałęsie honorowy tytuł Książę, a papież w 1991r., uczynił krok dalej, dlatego opozycja (za pośrednictwem byłego ministra obrony narodowej za prezydentury Wałęsy), zwróciła się do niego w 2016r., o podjęcie działań w celu przejęcia władzy.

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
1914r., i zakończył się uderzeniem "KAMIENIA" w stopy posągu (Dan. 2:34,35, 44,45) w 1914r., co objawiło się zakończeniem stosowania uroczystej formuły:


Kolejna zmyła. Proroctwo Daniela 2:44 zapowiada ZMIAŻDŻENIE królestw a nie zmianę formuły, która tak naprawdę nie ma znaczenia.


Myślisz, że zmiana formuły, wiąże się tylko z formą pisma?  To niesamowite myślenie!

Dariusz napisał/a:
Jednak będę się trzymał prostego wyjaśnienia z Obj 12:9, gdzie zrzucenie Diabła połączono z rozpoczęciem panowania Królestwa Jezusa. Inaczej mi nie wychodzi.


Nie dziwi mnie to wcale, gdyż tzw. „religia prawdziwa”, w tak specyficzny sposób rozumie „nowe światło”. Zmiana goni zmianę i jedna drugiej zaprzecza. Boże światło nie jest nowe, lecz może jaśniej świecić. Jeżeli w nocy, coś słyszę, to mogę stwierdzić tylko to, że jest jakiś obiekt. Następnie, gdy się rozjaśnia, gdy jak przez mgłę widzę go, że się porusza, to stwierdzam, że jest to obiekt poruszający się. Gdy się stanie jasność, to mogę stwierdzić, że to jest np. pojazd. Następnie mogę stwierdzić, jaki to jest pojazd, itd. Żadne wcześniejsze rozpoznanie nie przestanie być aktualne, więc chociaż bardziej ogólne, to jednak będzie zgodne z prawdą.

W odniesieniu do znaczenia treści Ap. 12:9, proponuję zapoznanie się z wątkiem Spór – wojna w niebie
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4457#108137
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4457#108143

Jeżeli w tzw. „religii prawdziwej” rościsz sobie pretensje do poprawnego tłumaczenia treści Ap. 12:9, to dlaczego niby matka Michała musiała uciekać z nieba, gdy on objął panowanie, jak uważacie w 1914r? Od królestwa syna musi uciekać do królestwa diabła. Pisząc tak kolokwialnie – to się, nawet kupy nie trzyma.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-04-03, 07:32   

Pokoja napisał/a:
to dlaczego niby matka Michała musiała uciekać z nieba, gdy on objął panowanie, jak uważacie w 1914r? Od królestwa syna musi uciekać do królestwa diabła. Pisząc tak kolokwialnie – to się, nawet kupy nie trzyma.

Rzeczywiście kupy się nie trzyma twoja interpretacja.
Objawienie podaje, że niewiasta uciekła z powodu smoka, który chciał pożreć jej dziecko. Nie z powodu Michała. Tekst jest prosty.
Pustynia na którą uciekła jest 'z dala od węża' i miejsce to zostało dla niej przygotowane jako ochrona. Rozumiem, że to Bóg jej przygotował to miejsce. Oczywiście, tak jak niewiasta to symbol tak i pustynia to symbol/znak. Dziecko, które urodziła również.
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-04-03, 07:37   

Pokoja napisał/a:
4. Siedząc niebo wyśmiewają, ośmieszają odnośnie Jehowy. (Ap. 13:6)
- To nie Bóg, Stwórca i Zbawiciel stworzenia się wyśmiewa z swego stworzenia. Przypisując Jehowie szyderstwa z swojego stworzenia, uczyniono z niego i w tym przypadku karykaturę jakąś.

Nie znam ani przekładu Biblii, który by potwierdzał taki komentarz, ani nie znam innych komentarzy tak ujmujący sprawę. Po prostu poetyckie ujęcie, których wiele podobnych w Biblii.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-03, 09:20   

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
to dlaczego niby matka Michała musiała uciekać z nieba, gdy on objął panowanie, jak uważacie w 1914r? Od królestwa syna musi uciekać do królestwa diabła. Pisząc tak kolokwialnie – to się, nawet kupy nie trzyma.


Rzeczywiście kupy się nie trzyma twoja interpretacja.
Objawienie podaje, że niewiasta uciekła z powodu smoka, który chciał pożreć jej dziecko. Nie z powodu Michała. Tekst jest prosty.
Pustynia na którą uciekła jest 'z dala od węża' i miejsce to zostało dla niej przygotowane jako ochrona. Rozumiem, że to Bóg jej przygotował to miejsce. Oczywiście, tak jak niewiasta to symbol tak i pustynia to symbol/znak. Dziecko, które urodziła również.


To, co podaje Objawienie, to jedno, ale ja odniosłem się do waszej nauki, że szatan został strącony z nieba w 1914r. Znaczy to, że i niewiasta w tym roku musiała uciec z nieba na pustynię. A zarazem nauczacie, że w tym roku Michał objął królowanie. Więc gdzie tu sens, a gdzie logika. Tylko przed wyrodnym synem byłaby zmuszona uciekać. Więc, czy syn jest tym za kogo go uważacie? Czy Szatan już wcześniej nie działał na ziemi, skoro sam Pan Jehoszua (Jezus) nazwał go księciem tego świata.

Poza tym, znam symbolikę i jej znaczenie.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-03, 09:30   

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
4. Siedząc niebo wyśmiewają, ośmieszają odnośnie Jehowy. (Ap. 13:6)
- To nie Bóg, Stwórca i Zbawiciel stworzenia się wyśmiewa z swego stworzenia. Przypisując Jehowie szyderstwa z swojego stworzenia, uczyniono z niego i w tym przypadku karykaturę jakąś.

Nie znam ani przekładu Biblii, który by potwierdzał taki komentarz, ani nie znam innych komentarzy tak ujmujący sprawę. Po prostu poetyckie ujęcie, których wiele podobnych w Biblii.


Z powodu tych wielu tak zwanych, poetyckich ujęć (jak to określiłeś), ludzie bluźnią Bogu niebieskiemu:

Cytat:
Obj. 16:10-11
10. A piąty wylał czaszę swoją na tron zwierzęcia; i pogrążyło się królestwo jego w ciemnościach, i gryźli ludzie z bólu swoje języki.
11. I bluźnili Bogu niebieskiemu z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów, i nie upamiętali się w swoich uczynkach.
(BW)
(10) A piąty wylał swą czaszę na tron bestii. I jej królestwo ogarnęła ciemność, a oni zaczęli z bólu gryźć swe języki, (11) ale bluźnili Bogu nieba z powodu swych Boleści oraz swych wrzodów i nie okazali skruchy za swe uczynki. BNŚ


Czyż nie z powodu tych poetyckich ujęć, to się dzieje?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-04-04, 07:11   

Pokoja napisał/a:
Tylko przed wyrodnym synem byłaby zmuszona uciekać. Więc, czy syn jest tym za kogo go uważacie?

Wniosek tak kuriozalny, że pominę go milczeniem. Przecież nie będę się tłumaczył z twojego pomysłu.
Cytat:

Z powodu tych wielu tak zwanych, poetyckich ujęć (jak to określiłeś), ludzie bluźnią Bogu niebieskiemu: Czyż nie z powodu tych poetyckich ujęć, to się dzieje?

Nie. Werset, który zacytowałaś wskazuje na inny powód:
I bluźnili Bogu niebieskiemu z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów,


Przyczyna dla której ludzie bluźnią Bogu to plagi, jakie Bóg wylewa na niegodziwych.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-04, 09:14   

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tylko przed wyrodnym synem byłaby zmuszona uciekać. Więc, czy syn jest tym za kogo go uważacie?

Wniosek tak kuriozalny, że pominę go milczeniem. Przecież nie będę się tłumaczył z twojego pomysłu.

A co innego możesz uczynić, skoro to wskazuje na sprzeczność w nauczaniu tzw, :religii prawdziwej".

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Z powodu tych wielu tak zwanych, poetyckich ujęć (jak to określiłeś), ludzie bluźnią Bogu niebieskiemu: Czyż nie z powodu tych poetyckich ujęć, to się dzieje?

Nie. Werset, który zacytowałaś wskazuje na inny powód:
I bluźnili Bogu niebieskiemu z powodu swoich bólów i z powodu swoich wrzodów,


Przyczyna dla której ludzie bluźnią Bogu to plagi, jakie Bóg wylewa na niegodziwych.


To prawda, ale czy ci, którzy potrzebują pomocy Bożej, a których się uczy, że Bóg z nich szydzi, gdy znajdą się w nieszczęściu, są w stanie przełamać szybko tą barierę, aby się do niego zwrócić o pomoc? Jednak Adam Mickiewicz miał wiarę, aby napisać, coś takiego: Świat wróci się przed oblicze Boga, lecz nie podobny do stworu Boga (może troszeczkę inna treść, ale tak pamiętam).

Jeżeli ludzie są nauczani, że ich guru (dające "opium dla ludu"), reprezentuje Boga i jego naucza, to rozumieją, że Bóg ich karze za to, że stosują się do tych, niby jego nakazów. Dlatego bluźnią Bogu niebieskiemu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Dariusz 

Potwierdzenie wizualne: 1234
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Sie 2017
Posty: 373
Poziom: 18
HP: 7/711
 1%
MP: 339/339
 100%
EXP: 1/45
 2%
Wysłany: 2019-04-04, 14:15   

Pokoja napisał/a:
A co innego możesz uczynić, skoro to wskazuje na sprzeczność w nauczaniu tzw, :religii prawdziwej".

Zignorować twój wniosek. Przecież Świadkowie Jehowy nie nauczają tak, jak napisałaś, więc nawet nie silę się już, aby to komentować. Twój wniosek i Ty z nim sobie zostań.
Pokoja napisał/a:
To prawda, ale czy ci, którzy potrzebują pomocy Bożej, a których się uczy, że Bóg z nich szydzi, gdy znajdą się w nieszczęściu, są w stanie przełamać szybko tą barierę, aby się do niego zwrócić o pomoc?

Albo trzymamy się tekstu albo go sobie wykrzywiamy po swojemu. Tekst wyraźnie mówi o tym, że Jehowa naśmiewa się z narodów i ich głupoty, którzy odrzucają Jezusa.
Barierę robią niegodziwcy, dlatego idą na zagładę.
Czy tekst już nie ma znaczenia?
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-04, 22:29   

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
A co innego możesz uczynić, skoro to wskazuje na sprzeczność w nauczaniu tzw, :religii prawdziwej".


Zignorować twój wniosek. Przecież Świadkowie Jehowy nie nauczają tak, jak napisałaś, więc nawet nie silę się już, aby to komentować. Twój wniosek i Ty z nim sobie zostań.


Ignorowanie w tym przypadku oznacza, chowanie głowy w piasek, więc piszesz: Nic nie widzę
Nie nauczacie, że w 1914r., Szatan został strącony z nieba, a Chrystus objął królowanie? Nie jest mi znane, (jeżeli znów jest) u Was tzw. "nowe światło", ale to, co napisałeś tak:

Dariusz napisał/a:
będę się trzymał prostego wyjaśnienia z Obj 12:9, gdzie zrzucenie Diabła połączono z rozpoczęciem panowania Królestwa Jezusa.
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=5122#108133
Objawienie podaje, że niewiasta uciekła z powodu smoka, który chciał pożreć jej dziecko.
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=5122#108148


Apokalipsa w 13 rozdziale, wyraźnie wskazuje, że smok po strąceniu na ziemię, przekazał władzę na 42 miesiące, śmiertelnie zranionej bestii z morza. Oznacza to, że przemienił się, 2Kor. 11:13-15. 42 miesiące, to 1260 dni prześladowania dwóch świadków i 3,5 czasu prześladowania niewiasty. Jedno i drugie, staje się po strąceniu Szatana na ziemię i rozpoczęciu królowania przez Michała.

Jeżeli Michał, to Chrystus, to dlaczego w Ap. 11:15 wskazano, że inne panowanie, rozpoczęło się po zakończeniu 1260 dni, 3,5 dnia przy ich końcu, a także po wniebowstąpieniu dwóch świadków. Dlaczego ci (Kainici, 1J. 3:12), którzy donośnie wołają w niebie (Ap. 12:10; 1J. 2:18,19) nie mówią, że to nasz oskarżyciel, został zrzucony, lecz oskarżyciel (przyrodnich) braci naszych.

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To prawda, ale czy ci, którzy potrzebują pomocy Bożej, a których się uczy, że Bóg z nich szydzi, gdy znajdą się w nieszczęściu, są w stanie przełamać szybko tą barierę, aby się do niego zwrócić o pomoc?

Albo trzymamy się tekstu albo go sobie wykrzywiamy po swojemu. Tekst wyraźnie mówi o tym, że Jehowa naśmiewa się z narodów i ich głupoty, którzy odrzucają Jezusa.
Barierę robią niegodziwcy, dlatego idą na zagładę.
Czy tekst już nie ma znaczenia?


Tekst ma znaczenie, ale nie ten przerobiony, przemycony. W Psalmie 2:4 w BG dodano takie słowa: Ale, ten, który, w, nich. Natomiast w PNŚ dodano więcej słów: Ten, który, ma, tron, w, będzie (2x) i nich
Słowo Boże ostrzega, aby w nim, nic nie dodawać, ani odejmować pod rygorem utraty błogosławieństw i narażenia się na plagi, Ap. 22:18,19. Określenie o numerze 3427 nie oznacza tronu, lecz:
3427 - mieszkać, przebywać, siedzieć, pozostawać, usiąść, być posadzonym, mieć swoją siedzibę, być zamieszkałym, osadzić, osiąść, posadzić, osiedlić, przesiedlić, wyludnić (miasta), ożenić się (osiąść), zasiedlić; (jako składnik imienia) Joszeb (zob. 3429)
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13