FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg istnieje?
Autor Wiadomość
Hansel1

Potwierdzenie wizualne: 2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 160
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 18/25
 72%
Wysłany: 2018-01-19, 16:06   Czy Bóg istnieje?

https://www.youtube.com/watch?v=9OgHbjhS2R0
_________________
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2018-06-22, 11:45   

Czy ktoś z Was obejrzał ten filmik? Co o nim sądzicie?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2018-06-22, 13:55   

Obejrzałam, wysłuchałam.
Czy Spirytyści wierzą w Boga? Oczywiście wierzą,że Bóg istnieje, bo i szatan wierzy:
Jakob 2:19, BG------
(19) Ty wierzysz, iż jeden jest Bóg, dobrze czynisz; i dyjabli temu wierzą, wszakże drżą,


Jest różnica wierzyć w Boga-----a Bogu.

Lektor zadaje pytanie jak to może być,ze szatan zachęca do wiary w Boga, ja powiem,że oczywiście może tak być, ponieważ jest to dobra metoda do odciągania od wiary niby zachęca, a przy najbliższej okazji zniszczy definitywnie resztki wiary upatrzonej ofiary.


SPIRYTYZM JEST DEMONIZMEM
"Także aniołów, którzy nie zachowali pierwszego stanu swego, ale opuścili mieszkanie swoje, na sąd dnia wielkiego związkami wiecznymi pod chmurą zachował" (Juda 6)
NA ogół nie wierzy się obecnie w naukę biblijną, mówiącą, że atmosferę ziemską nawiedzają złe duchy. W wyniku takiego braku wiary tysiące ludzi mających dobre intencje coraz łatwiej wpada w sidła tych złych duchów. Zwyczajną metodą postępowania jest rozbudzanie ciekawości. Wówczas następuje pogoń za wiedzą, poszukujący dostaje się pod wpływ bardzo podobny hipnozie, popychający go do dalszych poszukiwań.
Czasami ciekawość bywa pobudzana przez zewnętrzne zmysły na seansach spirytystycznych, lub gdy jest używana tablica z alfabetem, celem uzyskiwania odpowiedzi na takich seansach, itp. Innym razem jest to sprawą stukającego ducha albo też może się to stać przez szept do ucha, który jest niesłyszalny dla innych. W innych znów przypadkach wiadomość przychodzi przez znajdujące się w transie media. Mówi się, że są to kontakty ze zmarłymi ludzkimi istotami, podczas gdy w rzeczywistości jest dziełem diabłów. Już to samo w sobie nadaje takiemu nawiązywaniu kontaktów specjalny urok. Ludzie czują się zaszczyceni, że zostali wybrani przez zmarłych, i że są w stanie porozumieć się z nimi. Ciekawi informacji dotyczących życia pozagrobowego zapominają, że od dzieciństwa ich uczono, że święci zmarli są daleko w niebie, a bezbożni zmarli są daleko na mękach.
Jak całkowicie się o tym zapomina pokazuje list pochodzący od pewnej katoliczki. Ona w nim opowiada, jak to po raz pierwszy otrzymała moc jasnowidzenia - dar słyszenia i widzenia tego, czego inni widzieć i słyszeć nie mogli. To z kolei pozwoliło jej porozumieć się ze złymi duchami, z upadłymi aniołami. Ci ostatni przedstawili się jej jako współmieszkańcy czyśćca, którzy przyszli do niej po pomoc. Naprzykrzając się jej w modlitwach, coraz bardziej podporządkowywali ją swej kontroli. W ostatniej chwili uratowało ją przestudiowanie niektórych pism Prawdy. Od tamtego czasu ćwiczyła swą wolę i modlitwy broniące ją przed jakąkolwiek społecznością z demonami.
Wyrafinowane metody używane przez demony
Nierzadko duchy te uosabiają Niebiańskiego Ojca i Chrystusa, nalegają na częstsze modlitwy, oskarżają o grzech, zalecają czytanie Pisma Świętego, itp. Okazuje się, że ma to na celu zdobycie większego zaufania i rozluźnienia woli u wybranych ofiar. Dopiero później czynione są niecne propozycje. Biblia jest wyszydzana a modlitwa wyśmiewana, itp. Jeśli wówczas osobnik boi się i stara się przełamać hipnotyczny łańcuch, złe duchy wyśmiewają się z niego, a czasami mówią mu, że wkrótce będą go mieć całkowicie w swej władzy i na zawsze będą go prażyć w ogniu. Jeśli osoba taka usiłuje się modlić, wkraczają i przerywają jej mówiąc, że Bóg teraz i tak jej nie wysłucha, że odeszła zbyt daleko, itp.
W niektórych wypadkach sprawy zachodzą tak daleko, że następuje całkowite załamanie ludzkiej woli i duchy całkowicie opanowują swe ofiary, niemądrze wykorzystując ich ciała. Czynią je podłymi, czasem niezrównoważonymi umysłowo, aż ostatecznie zyskują opinię niebezpiecznych jednostek i osadzani są w szpitalach dla umysłowo chorych. Nie twierdzimy, że wszyscy chorzy umysłowo opanowani są przez demony, ale zgodnie z doniesieniami, połowa mieszkańców szpitali dla umysłowo chorych jest opanowana przez demony, które w nich wstępują kierując ich wolą. Bóg przez Swoje Słowo przestrzegł Swój lud przed takimi złudzeniami. Pozwalając niektórym pomimo tego wpaść w te sidła, daje On nam po prostu wielką lekcję, a mianowicie, pokazuje okropne rezultaty nieposłuszeństwa i lekceważenia Bożego Słowa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2018-11-08, 14:49   

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
pieknyolek

Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 50
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: 2019-04-15, 13:12   

Osobiście jestem agnostykiem, w moim myśleniu nie ma Boga jako Boga, bo nie da się zdefiniować wszechświata tak banalną postacią jak Bóg. Istnieje według mnie coś co jest nad nami kontroluje nas, lecz jesteśmy zbyt głupi, żeby to zrozumieć :)



______________________________________________
http://autoskup-szczecin.eu/
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2019-04-16, 08:25   

pieknyolek napisał/a:
Osobiście jestem agnostykiem, w moim myśleniu nie ma Boga jako Boga, bo nie da się zdefiniować wszechświata tak banalną postacią jak Bóg. Istnieje według mnie coś co jest nad nami kontroluje nas, lecz jesteśmy zbyt głupi, żeby to zrozumieć :)

Czyli wierzysz w jakąś siłę nadprzyrodzoną, której tez przecież nie widzisz prawda?
Masz widzę tylko problem nazwaniem tej siły BOGIEM. :)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
pieknyolek

Potwierdzenie wizualne: 1
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 50
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 12/13
 92%
Wysłany: 2019-04-17, 10:04   

Ta siła może być np. Wyższą rasą dla której jesteśmy eksperymentem ;) Nie chce mi się wierzyć jak jakiś koleś w sukience mówił mi kiedyś że jakaś postać tworzy słowem. Troszkę zagmatwane wiem ;)


____________________________________________________
https://www.tomix.pl/35/oswietlenie+Azzardo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14