FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spór - wojna w niebie
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-16, 23:55   

Henryk napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja, Ja też mam wielki problem zrozumieć o co tobie chodzi,

Stwierdzam z przykrością, że ja nawet nie czytam już "Pokoi". :-(
Nic nie rozumiem z tego, co chce nam przekazać.


Jeżeli nie czytasz, to skąd wiesz czego nie rozumiesz. Czy jeżeli coś kiedyś wskazałeś, to nie pomogłem zrozumieć. Potrafisz wskazać, chociaż jeden przykład kiedy Tobie nie pomogłem? Jeżeli nie wskażesz, to znaczy, że poza zwykłą rolą usłużnego retora, nic ten zarzut nie znaczy.

Poza tym odpowiedź jak dla Nike.

Henryk napisał/a:
Wierzę, że On sam wie o czym pisze.


Dzięki za to, a to oznacza, że możesz otrzymać pomoc w zrozumieniu. Tylko wskaż w czym jej potrzebujesz, a zapewniam Cię, że stracisz ochotę do powielania monotonnego zarzutu bez pokrycia.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-17, 00:31   

Dariusz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Może lepiej wskaż, co jest takie ciężkie?

1.
Wszystko. Tak naprawdę NIC prostego nie piszesz. Nawet to, co uważasz za proste, nie przekazujesz prostu dla czytelników. Na forum na ogół NIKT nie odpowiada Tobie, a myślę, że dlatego, że NIKT nie rozumie twojego toku myśli.
Możesz coś zmienić?
Pokoja napisał/a:
Już mi zarzucałeś archaiczny język, ale niczym zarzutu nie poparłeś.

2.
No nie zmuszaj mnie do cytowania Twoich wpisów... :(
Pokoja napisał/a:
Także milczy Twoja klawiatura w sprawie Waszego nauczania o strącenia Szatana w 1914r., i słowach, które dodaliście do Ps. 2:4 w PNŚ:
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=5122#108159
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=5122#108160

3.
Moja klawiatura NIE milczy, tylko TY nie przyjmujesz moich wypowiedzi, których udzieliłem.
Nie mogę się tłumaczyć jako Świadek Jehowy z pomysłów, które TY wytworzyłeś.
Są Twoje a nie moje więc nie mogę się pod nimi podpisywać.
Wyjaśnienie dostałeś. Czytaj i reaguj, a nie powtarzaj wciąż swoje :(
Jeśli chcesz komentować nauki Świadków Jehowy, to je najpierw zapoznaj, a potem jeśli chcesz spróbuj obalić.
Inaczej Twoje wpisy nie mają sensu. Chyba, że chcesz gadać sam ze sobą.
Masz chęć dyskutować, czy wolisz pójść, jak setki innych, tutejszych forumowiczów w NIEBYT?


Odpowiedź taka sama jak dla Nike i Henryka.

Tak długo musiałeś szukać rady, aby powielać ten zarzut, co napisałeś jak inni przed Tobą? Zainspirowali tym Ciebie?

Poza tym:

Ad 1. Wskaż jakiej zmiany oczekujesz, gdyż może nie chcesz dostrzec innej przyczyny braku dyskusji, a tylko podobne Twojemu policzkowanie, według argumentu siły, pozbawione siły argumentu. Gdy przedstawiam tłumaczenie tekstu, to niżej znajduje się chociaż krótki komentarz. Co w nim nie jest dla Ciebie zrozumiałe, to jest proste do wskazania. Nie uciekaj. Nie szukaj pretekstu. Czy tylko na to Ciebie stać?

Ad 2. Zacytuj proszę, abym rozumiał co masz na uwadze

Ad 3.
Jeżeli Toja klawiatura NIE milczy, to proszę wskaż chociaż post, z którego wynika, że nie przyjmuje Twoich wypowiedzi, których niby mi udzieliłeś.
Za mnie się nie tłumacz. Wytłumaczę się sam. Ty obroń Wasze, które przedstawiasz jako nauki Świadków Jehowy. Nie znam Twoich wyjaśnień w kwestiach, co do, których o nie prosiłem.

W dalszej części tego Ad 3., ponownie Odpowiedź taka sama jak dla Nike i Henryka.

Moje wpisy mają sens, gdyż nie piszę sam dla siebie, 1Kor. 14:2.

Jest czas egzaminów i dodatkowa sytuacja stresowa dla uczennic i uczniów, którym życzę tak potrzebnego im spokoju, wytrwałości i pomyślnego zdania egzaminów. Czuję waszą sytuację. Chociaż za moich czasów szkolnych nie mieliśmy takich zbiorowych przeżyć, ale indywidualnie różnie bywało.

Moje wpisy mają sens. Wiem to dobrze, a Ty nawet nic nie wskazałeś. Tylko monotonnie pełnisz rolę, jakby usłużnego retora, który policzkuje na czyjeś rzyczenie
Martw się najpierw o to, aby Wasze stare, czy nowe siano, stare, czy nowe światło nie poszły w kolejny NIEBYT? Znam co najmniej trzy wasze interpretacje, dotyczące proroczego okresu 1260 dni = 3,5 czasu = 42 miesiące. Tylko pierwsze, podane w Tajemnicy Dokonanej, pochodzące z III Tomu Wykładów Pisma Świętego Pastora Russella jest poprawne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2019-04-17, 00:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-17, 07:58   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli nie czytasz, to skąd wiesz czego nie rozumiesz. Czy jeżeli coś kiedyś wskazałeś, to nie pomogłem zrozumieć. Potrafisz wskazać, chociaż jeden przykład kiedy Tobie nie pomogłem? Jeżeli nie wskażesz, to znaczy, że poza zwykłą rolą usłużnego retora, nic ten zarzut nie znaczy.

Chłopie, Bracie. Nie obrażaj się tylko spróbuj pisać zrozumiale.
Tak trudno?
Co masz na myśli, określając mnie jako "usłużny retor"? :shock:

Cytat:
Jest czas egzaminów i dodatkowa sytuacja stresowa dla uczennic i uczniów, którym życzę tak potrzebnego im spokoju, wytrwałości i pomyślnego zdania egzaminów.

Czy przypadkiem nie stawiasz siebie ciut za wysoko? :lol:
Egzaminator... :roll:
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-04-17, 08:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-17, 10:34   Usłużny Retor

http://biblos.feen.pl/vie...start=15#108195

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli nie czytasz, to skąd wiesz czego nie rozumiesz. Czy jeżeli coś kiedyś wskazałeś, to nie pomogłem zrozumieć. Potrafisz wskazać, chociaż jeden przykład kiedy Tobie nie pomogłem? Jeżeli nie wskażesz, to znaczy, że poza zwykłą rolą usłużnego retora, nic ten zarzut nie znaczy.

Bracie. Nie obrażaj się tylko spróbuj pisać zrozumiale.
Tak trudno?
Co masz na myśli, określając mnie jako "usłużny retor"?

Pisze zrozumiale dla tych, którzy jako szlachetni „Berejczycy”, poszukujący prawdy Słowa Bożego nie mają wypranych mózgów i serc. Nie myślą według narzuconego im szablonu interpretacyjnego. Pisze dla tych, którzy jako Chrystusowcy mają w sobie „sól” Słowa Bożego.
Dlaczego określiłem Ciebie, jako "usłużny retor"? Podaje dwa przykłady:

1. Kiedy Izrael obiecał wykonać wszystko, co Jehowa powiedział a kiedy był gotowy potwierdzić to na piśmie – przystąpić do Przymierza Synaju, według którego Mojżesz prowadził go już w Egipcie od czasu, gdy na tego spadały plagi? Czy obietnica była na trzy dni przed ogłoszeniem w sabat dziesięciu przykazań na Górze Synaj, czy trzy dni przed przystąpieniem Izraela w dniu Pięćdziesiątnicy do Przymierza Synaju , w które najpierw wszedł Mojżesz, gdy był w Madianie? Czy było to w 49, czy 50 dniu? Czy należy liczyć od 15, czy od 16 Nisana?
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4936#106356
Cytat:
Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
15 Nisan ..........16 Nisan........17 Nisan.......18 Nisan
uroczysty sabat..dzień zwykły..sabat zwykły..Niedziela
Święta
Przaśników

UCZNIOWIE W ZAMKNIĘCIU PRZED ŻYDAMI PRZEZ SIEDEM DNI ŚWIĘTA PRZAŚNIKÓW, J. 20:26
.....1 dzień...........2 dzień .........3 dzień..........4 dzień.........................5 dzień-6 dzień-7 dzień
------------------...................-----------------Spotkanie zmartwychwstałego
Pierwszy dzień________________________Chrystusa z uczniami swoimi
cyklu Święta Tygodni___________Pierwszy tydzień Święta Tygodni_________przed spotkaniem Pana Jezusa
(początek liczenia cyklu) ___________________________________________z Ap. Tomaszem, J. 20:26

Jednak Kpł. 23: 15, jakby sugeruje, że liczenie siedmiu tygodni, rozpoczynało się od 16 Nisana:
Cytat:
3 Moj. 23:15. Od następnego dnia po sabacie, kiedyście przynieśli snop dla dokonania obrzędu potrząsania, odliczycie sobie pełnych siedem tygodni. (BW)
(15) Naliczycie (5608) także sobie (8901) od dnia pierwszego (4283) po sabacie (7676), od dnia (3117), któregoście ofiarowali (935) snop (º6016) podnoszenia (8573), siedem (7651) tygodni (7676) zupełnych (8549) niech będzie (1961).
(16) Aż do (5704) pierwszego dnia (4283) po siódmym (7637) tygodniu (7676) naliczycie (5608) pięćdziesiąt (2572) dni (3117); tedy ofiarować (7126) będziecie ofiarę śniedną (4503) nową (2319) Panu (3068). BG

Inaczej to jednak wygląda na podstawie Konkordancji Stronga:
Kod:
(15) Według (8901) dni (3117) tygodnia (7676 tygodnia przaśników?), naliczycie (5608) siedem (7651) pełnych (8549) tygodni (7676); Następnego dnia (4283) będzie (1961) położona (935) przynajmniej pamiątka, snop (º6016) kołysania (8573).
(16) W końcu (5704), nazajutrz (4283) siódmego (7637) tygodnia (7676) głoście (5608) pięćdziesiąty (2572) dzień (3117); Przynieście (7126) nowa rzecz (2319) Jehowie (3068), ofiarę z ziarna (4503).

(15) Według dni tygodnia (tygodnia przaśników?), naliczycie siedem pełnych tygodni; Następnego dnia będzie położona przynajmniej pamiątka, snop kołysania.
(16) W końcu, nazajutrz siódmego tygodnia głoście pięćdziesiąty dzień; Przynieście nową rzecz Jehowie, ofiarę z ziarna.

Tak więc liczenie siedmiu tygodni, rozpoczynało się od 15 Nisana, a nie od 16 Nisana.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Inaczej to jednak wygląda na podstawie Konkordancji Stronga:

Domyślam się, że jesteś zupełnie przekonany o poprawności Swego tłumaczenia.
Wszyscy inni dotychczas byli w błędzie. :-?

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=4936#106361

W żaden sposób nie odniosłeś się do tej kwestii, ani nie napisałeś, że nie rozumiesz mojej argumentacji, a tylko zapytałeś retorycznie: „Wszyscy inni dotychczas byli w błędzie?”
Jeżeli jesteś szlachetnym „Berejczykiem” (Dz. 17:11), który nie jest bezmyślny, według narzuconego mu szablonu, to sam powinieneś rozpoznać, jaka jest prawidłowa odpowiedź, a nie zajmujesz rzetelnego, bezstronnego stanowiska. To jest postawa retora.

2. Nie wykazałeś też na podstawie "siły argumentu", że błędnie przetłumaczyłem treść Mt. 5:18 "jota, jak jeden róg", a nie kreska.

Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jakie znaczenie w tej wypowiedzi Pana Jezusa, ma jedna grecka jota z porządku narodów (zakonu natury)?
Dlaczego w tym tekście zamiast róg przetłumaczono kreska?

Wybacz, ale po dwóch tysiącleciach nie powinno się poprawiać tekstu, na taki jaki nam osobiście podobał by się. A co gorsza tworzyć na tej podstawie nowe teorie.

Czy Badacz Słowa Bożego, mający obecnie odpowiednie pomoce, a w tym Konkordancje Stronga ma badać Pismo Święte z klapkami na oczach, skoro jest napisane, że nic nie można do niego dodawać, ani ujmować, Ap. 22:18,19? Tak więc tysiące lat nie mają nic do rzeczy tam, gdzie jest naruszona ta zasada. Możesz zbadać to sam:
Cytat:
(17) Nie mniemajcie, abym przyszedł rozwiązywać zakon albo proroki; nie przyszedłem rozwiązywać, ale wypełnić. Mt. 5:17 BG
(18) Oto sługa mój (s. wierny i rozumny z Łk. 12:43,44 wraz z Kościołem, jako Chrystus), którego wybrałem, umiłowany mój, w którym moja dusza ma upodobanie. Złożę na niego Ducha mego, a On obwieści narodom sąd. (19) Nie będzie się spierał i nie będzie krzyczał, i nikt na ulicach nie usłyszy głosu jego. (20) Trzciny nadłamanej nie dołamie, a lnu tlejącego nie zagasi, dopóki nie doprowadzi do zwycięstwa sprawiedliwości. (21) A w imieniu jego narody pokładać będą nadzieję. Mt. 12:18-21

Czy w Mt. 12:18-21 jest napisane o doskonałym zakonie z Synaju, jako o trzcinie nadłamanej, tlącym się knocie, czy raczej o tym, co narody w sposób niedoskonały czynią według zakonu natury, Rz. 2:14-16 skoro to wszystkim narodom ma służyć, ten Sługa Jehowy?
Cytat:
18) Zaprawdę (281) bowiem (1063) powiadam (3004) wam (5213) (302): Aż (2193) przeminie (3928) niebo (3772) i (2532) ziemia (1093), jedna (1520) jota (2503) albo (2228) jedna (3391) kreska (2762) nie (3364) przeminie (3928) z (575) zakonu (3551) (302), ażby (2193) się wszystko (3956) stało (1096). BG


Określenie nr 2762 zostało przetłumaczone na kreska, a powinno być „RÓG”. Zostało dodane to czego nie ma, a odjęte to, co było. Następnie zostało odjęte określenie nr 302 – „Tak”. Sam możesz sprawdzić pozostałe, by próbować uzasadnić, co mi bezpodstawnie zarzucasz.

Kod:
(18) Zaprawdę (281) bowiem (1063) powiadam (3004) wam (5213), nie ma obawy (3364): z powodu (575) zakonu (3551), wciąż jeszcze (2193) nie (302) przeminie (3928) niebo (3772) i (2532) ziemia (1093), dopóki (2193)  jedna (3391) jota (2503) jak (2228) jeden (1520)  róg (2762) nie zwrócą uwagi (3928); Tak (302), wszystko (3956) się stanie (1096).


(18) Zaprawdę bowiem powiadam wam, nie ma obawy: z powodu zakonu, wciąż jeszcze nie przeminie niebo i ziemia, dopóki jedna jota, jak jeden róg nie zwrócą uwagi; Tak, wszystko się stanie.
Jota prawa natury ma zwrócić uwagę jak róg (trąba) prawa figury.
Cytat:
(19) Kto (3739) by (1437) tedy (3767) rozwiązał (3089) jedno (3391) z tych (5130) przykazań (1785) najmniejszych (1646), i (2532) uczyłby (1321) tak (3779) ludzi (444), najmniejszym (1646) będzie nazwany (2564) w (1722) królestwie (932) niebieskiem (3772); a (1161) ktokolwiek (3739) by (302) czynił (4160) i (2532) uczył (1321), ten (3778) będzie wielkim (3173) nazwany (2564) w (1722) królestwie (932) niebieskiem (3772).

Tekst odnosi się do jednej (3391) przykazanej Joty, a nie do przykazania. Odnosi się do rodzaju żeńskiego "Joty", a nie do rodzaju męskiego.
Kod:
(19) Jeśli by (1437)  więc (3767) który (3739) zniósł (3089) jedną (3391), tą (5130) najmniejszą (1646) przykazaną (1785 p. jotę), i (2532) w ten sposób (3779) nauczał (1321), w (1722) królestwie (932) niebieskim (3772) nazywa się (2564) najmniejszym (1646) człowiekiem (444); ale (1161) który (3739) by (302) tą (3778) wywoływał (4160) i (2532) nauczał (1321), nazywa się (2564) wielkim (3173) w (1722) królestwie (932) niebieskim (3772).

(19) Jeśli by więc który zniósł jedną, tą najmniejszą przykazaną (p. jotę), i w ten sposób nauczał, w królestwie niebieskim nazywa się najmniejszym człowiekiem; ale który by tą wywoływał i nauczał, nazywa się wielkim w królestwie niebieskim.
Henryk napisał/a:
Nasz Pan- Jezus- przeszedł na świat jako Żyd i był zobowiązany wypełnić Zakon w najdrobniejszym szczególe.

Napisane jest, że przez Logosa wszystko się stało, co się stało (J. 1:1-5), świat przez niego powstał, i to do tej własności przyszedł. Służył Żydom i innym narodom, z których wierzących uznał za domowników wiary („pieski”). Pan Jezus nie przyszedł tylko jako Żyd, ale jako potomek Adama, od którego są wszystkie narody. Przedstawiciele ich znaleźli się pod krzyżem na którym pozbawili go życia, a on im wszystkim wybaczył:
(8) Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; (9) gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia boskości (10) i macie pełnię w nim; On jest głową wszelkiej nadziemskiej władzy i zwierzchności, (11) w nim też zostaliście obrzezani obrzezką, dokonaną nie ręką ludzką, gdy wyzuliście się z grzesznego ciała ziemskiego; to jest obrzezanie Chrystusowe. (12) Wraz z nim zostaliście pogrzebani w chrzcie, w którym też zostaliście wespół wzbudzeni przez wiarę w moc Boga, który go wzbudził z martwych. (13) I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy namwszystkie grzechy; (14) wymazał obciążający nas list dłużny , który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża; Kol. 2:8-14
Henryk napisał/a:
Wszystko, co było spisane w Prawie musiał wypełnić doskonale i zupełnie. Było to przecież warunkiem życia!
Każdy najmniejszy znak zapisu Prawa, każdą literkę, kreskę w tekście, nawet ten najmniejszy znak- jotę, nie mógł pominąć.


Zwróć proszę dobrze uwagę na to, że Pan Jezus powołał się na najmniejszą grecką literę "Jota&", a nie na najmniejszą hebrajską literę "Juda". To nawet najmniejsza litera prawa narodów "Jota" ma zwrócić na siebie uwagę jak "RÓG", a nie jak jakaś kreska. Zwrócenie na siebie (Jotę) uwagi, jak RÓG jest odwołaniem się do nagłaśnianego prawa Zakonu Synaju. To w nim trąba, wykonana z rogu, odgrywała bardzo wielką rolę, zwłaszcza przy ogłaszaniu jubileuszowego roku.
Bądź rozważnym badaczem i sprawdź to dokładnie, bo stawiasz mi bezpodstawny zarzut. Prawo narodów, to prawo oparte na zakonie natury (Rz. 2:14-16), a prawo Żydów, to prawo oparte na zakonie figury, ale w łączności z naturą. Jedno nie może funkcjonować bez drugiego. Podobnie jak MAPA Elektroniczna Księgi Logistyki PKP (zakon figury jako cień rzeczywistości) nie może funkcjonować bez łączności z rzeczywistą koleją PKP (rzeczywistość zakonu natury). W zakonie figury jest ucieleśnienie wiedzy i prawdy o rzeczywistość zakonu natury, Rz. 2:20. Inaczej to obrazowo wyrażając: zakon natury to wielki gmach, a zakon figury to jakby jego makieta.

Napisałeś słusznie, że Pan Jezusa musiał wykonać wszystko:
Cytat:
każdą literkę, kreskę w tekście, nawet ten najmniejszy znak- jotę, nie mógł pominąć.
, ale w Mt. 5:18 jest napisane o greckiej :jocie”, a nie o hebrajskiej „juda”. Natomiast jest napisane o hebrajskim „ROGU”, a nie o greckiej, czy hebrajskiej kresce. Skąd takie bezpodstawne dodawanie/zamienianie. Przecinek jest w kształcie rogu i spełnia takie same zadanie w opisywaniu porządku zakonu, jak róg w spełnianiu porządku zakonu. Jeden i drugi ma za zadanie oddzielać coś w większej całości. Jeżeli Pan Jehoszua powiedział o jednym szczególnym rogu, to miał na uwadze ten, ogłaszający rok Jubileuszowy.

Nie uzasadniłeś swojego zarzutu, dotyczącego Mt. 5:18, a tylko napisałeś, że nie wolno zmieniać tego, co dano nam dwa tysiące lat temu. Moim dążeniem jest odkrycie sensu oryginalnego nauczania Pana jehoszua i jego Światyni (kościoła). Przekady, które są nam dostępne, zostały napisane wtórnie na podstawie Kodeksu Synaickiego i Aleksandryjskiego, czyli z IV i V wieku. Możesz łatwo obliczyć, ze nie mają 2000 lat. Chyba, że to też jest trudne dla Ciebie do zrozumienia. Poza tym ile błędów do tej pory rozpoznali Badacze Pisma Świętego, co sam uznajesz. Czy masz już dośćposzukiwania Prawdy Słowa Bożego i stałeś się zwolennikiem cenzury takich dążeń i ich wyników?

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jest czas egzaminów i dodatkowa sytuacja stresowa dla uczennic i uczniów, którym życzę tak potrzebnego im spokoju, wytrwałości i pomyślnego zdania egzaminów.

Czy przypadkiem nie stawiasz siebie ciut za wysoko?
Egzaminator...

Widzę, że w ogóle nie zrozumiałeś prostego kontekstu. Zarzucono mi, że z powodu niezrozumiałych postów, nikt ich nie czyta. Wy sami udowodniliście, że są czytane i nie tylko to tego dowodzi.
Młody Elihu, przysłuchiwał się jak starsi dyskutowali. Dopiero po tym, gdy zabrakło im argumentów (nawet tych, według „argumentu siły”), to zabrał głos.
W Twoim powyższym cytacie, zwróciłem uwagę na szczególny czas, gdy młodzież jest pochłonięta sprawą swojego życia, swojej przyszłości (EGZAMINY, MATURA), a wy jak retorzy posługujecie się tym, aby uzasadnić twierdzenie, że nikt moich postów nie czyta. To wy bijecie mnie po twarzy bez żadnego uzasadnienia tego. Albo konkretnie uzasadniasz zarzut, albo jesteś usłużnym retorem, aby się komuś przypodobać. Podałem dwa przykłady. Masz wybór, czy chcesz być oportunistycznym „Tesaloniczaninem”, czy szlachetnym „Berejczykiem”, Dz. 24:1-8; 5:27-42; 17:11;

Cytat:
Dz.Ap. 24:1-8
1. A po pięciu dniach przyjechał arcykapłan Ananiasz z niektórymi starszymi i z rzecznikiem prawnym, niejakim Tertullusem, aby wytoczyć sprawę przed namiestnikiem przeciwko Pawłowi.
2. A gdy go wezwano, zaczął Tertullus wygłaszać oskarżenie, mówiąc: Tobie to zawdzięczamy, iż cieszymy się zupełnym pokojem i że dzięki twojej przezorności zostały zaprowadzone reformy dla dobra tego narodu.
3. Uznajemy to, najdostojniejszy Feliksie, z wszelką wdzięcznością, zawsze i wszędzie. (Lizus i retor)
4. Lecz aby cię zbyt długo nie zatrzymywać, proszę, abyś nas pokrótce w dobroci swojej wysłuchał.
5. Mąż ten, stwierdziliśmy to bowiem, jest rozsadnikiem zarazy i zarzewiem niepokojów wśród wszystkich Żydów na całym świecie i przywódcą sekty nazarejczyków.
6. Usiłował on nawet zbezcześcić świątynię, przeto ujęliśmy go i chcieliśmy osądzić według naszego zakonu.
7. Lecz nadbiegł dowódca Lizjasz, wyrwał go przemocą z rąk naszych
8. I nakazał oskarżycielom jego udać się do ciebie; gdy go sam przesłuchasz, będziesz się mógł od niego dowiedzieć, o co go oskarżamy.
(BW)

Dz.Ap. 5:27-42
27. A gdy ich przywiedli, stawili ich przed Radą Najwyższą. I zapytał ich arcykapłan,
28. Mówiąc: Nakazaliśmy wam surowo, abyście w tym imieniu nie uczyli, a oto napełniliście nauką waszą Jerozolimę i chcecie ściągnąć na nas krew tego człowieka.
29. Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.
30. Bóg ojców naszych wzbudził Jezusa, którego wy zgładziliście, zawiesiwszy na drzewie,
31. Tego wywyższył Bóg prawicą swoją jako Wodza i Zbawiciela, aby dać Izraelowi możność upamiętania się i odpuszczenia grzechów.
32. A my jesteśmy świadkami tych rzeczy, a także Duch Święty, którego Bóg dał tym, którzy mu są posłuszni.
33. A gdy to usłyszeli, wpadli we wściekłość i chcieli ich zabić.
34. W Radzie Najwyższej powstał jednak pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, nauczyciel zakonu, którego cały lud poważał, polecił usunąć na chwilę apostołów
35. I rzekł: Mężowie izraelscy, rozważcie dobrze, co z tymi ludźmi chcecie uczynić.
36. Albowiem nie tak dawno wystąpił Teudas, podając siebie za nie byle kogo, do którego przyłączyło się około czterystu mężów; gdy on został zabity, wszyscy, którzy do niego przystali, rozproszyli się i zniknęli.
37. Po nim wystąpił w czasie spisu Juda Galilejczyk i pociągnął lud za sobą; ale i on zginął, a wszyscy, którzy do niego przystali, poszli w rozsypkę.
38. Toteż teraz, co się tyczy tej sprawy, powiadam wam: Odstąpcie od tych ludzi i zaniechajcie ich; jeśli bowiem to postanowienie albo ta sprawa jest z ludzi, wniwecz się obróci;
39. Jeśli jednak jest z Boga, nie zdołacie ich zniszczyć, a przy tym mogłoby się okazać, że walczycie z Bogiem.
40. I usłuchali go, i przywoławszy apostołów, kazali ich wychłostać, zabronili im mówić w imieniu Jezusa i zwolnili ich.
41. A oni odchodzili sprzed oblicza Rady Najwyższej, radując się, że zostali uznani za godnych znosić zniewagę dla imienia jego.
42. Nie przestawali też codziennie w świątyni i po domach nauczać i zwiastować dobrą nowinę o Chrystusie Jezusie.
(BW)
Dz.Ap. 17:6-12
6. Gdy zaś ich nie znaleźli, zawlekli Jazona i niektórych braci przed przełożonych miasta, krzycząc; Ci, co uczynili zamęt w całym świecie, przybyli i tutaj,
7. A Jazon ich przyjął; wszyscy oni postępują wbrew postanowieniom cesarza, głosząc, ze jest inny król, Jezus.
8. A lud i przełożeni miasta, gdy to usłyszeli, zaniepokoili się,
9. Lecz otrzymawszy od Jazona i pozostałych odpowiednie zabezpieczenie, zwolnili ich.
10. Bracia zaś wyprawili zaraz w nocy Pawła i Sylasa do Berei; ci, gdy tam przybyli, udali się do synagogi Żydów,
11. Którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.
12. Wielu też z nich uwierzyło, również niemało wybitnych greckich niewiast i mężów.
(BW)
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2019-04-17, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-17, 10:55   Re: Usłużny Retor

Pokoja napisał/a:
Pisze zrozumiale dla tych, którzy jako szlachetni „Berejczycy”, poszukujący prawdy Słowa Bożego nie mają wypranych mózgów i serc.

Z tego wynika, że tracisz czas, ponieważ według Twoich kryteriów takich tu nie ma.
Są natomiast inni-> z wypranymi mózgami i sercami.

Cytat:
To wy bijecie mnie po twarzy bez żadnego uzasadnienia tego.

Prośba o zrozumiałe pisanie jest "biciem po twarzy"? :shock:

Czasy egzaminów, matur, mam za sobą już ładnych kilkadziesiąt lat...
Moje dzieci też.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-04-17, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-17, 20:30   Re: Usłużny Retor

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pisze zrozumiale dla tych, którzy jako szlachetni „Berejczycy”, poszukujący prawdy Słowa Bożego nie mają wypranych mózgów i serc.

Z tego wynika, że tracisz czas, ponieważ według Twoich kryteriów takich tu nie ma.
Są natomiast inni-> z wypranymi mózgami i sercami.

Skoro wiesz lepiej, to bez komentarza.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To wy bijecie mnie po twarzy bez żadnego uzasadnienia tego.

Prośba o zrozumiałe pisanie jest "biciem po twarzy"? :shock:

Czytaj uważnie, gdyż albo masz złą wolę, albo jest tak jak się sam przyznajesz. Jak inaczej, lepiej można to zrozumieć? Chodzi mi przecież o zarzut bez uzasadnienia. Jeżeli źle napisałem, to udowodnij to, a przynajmniej wskaż, o co Tobie chodzi? Gdzie coś uzasadniłeś? Czytam tylko o narzekaniu, a gdy proszę o uzasadnienie, to Twoja klawiatura milczy, czy się zepsuła? Prosisz, abym pisał zrozumialej, ale w jakiej sprawie?

Henryk napisał/a:
Czasy egzaminów, matur, mam za sobą już ładnych kilkadziesiąt lat...
Moje dzieci też.

Nie dostrzegam w tym związku co do tego, że rozumiem sytuację obecnych uczniów w czasie strajku ich nauczycieli.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-17, 20:40   Re: Usłużny Retor

Pokoja napisał/a:
Skoro wiesz lepiej, to bez komentarza.

:lol:
Tak będzie lepiej...
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-18, 13:18   Re: Usłużny Retor

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Skoro wiesz lepiej, to bez komentarza.

:lol:
Tak będzie lepiej...


Sam wiesz najlepiej, co jest oczywiste.

Pozdrawiam
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-18, 13:44   Re: Usłużny Retor

Pokoja napisał/a:
Sam wiesz najlepiej, co jest oczywiste.

Pozdrawiam

Szkoda tylko, że sam tego nie wiesz. :-(
Życzę zdrowia!
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-19, 08:39   Re: Usłużny Retor

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Sam wiesz najlepiej, co jest (dla ciebie - dopisek) oczywiste.

Pozdrawiam

Szkoda tylko, że sam tego nie wiesz. :-(
Życzę zdrowia!


Wiem, co i kiedy jest dla mnie oczywiste z Słowa Bożego. Staje się to wtedy, gdy mój duch jest uspokojony na podstawie Ducha z niego płynącego.

Też życzę Tobie zdrowia, najbardziej duchowego.
Dziękuję za udział w dyskusji.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-19, 18:41   Re: Usłużny Retor

Pokoja napisał/a:
Wiem, co i kiedy jest dla mnie oczywiste z Słowa Bożego. Staje się to wtedy, gdy mój duch jest uspokojony na podstawie Ducha z niego płynącego.

Duch płynie z Twego ducha...

Ciekawe. :roll:
Postaraj się przetłumaczyć to na nasze, abyśmy my maluczcy z wypranymi mózgami mogli zrozumieć!
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-19, 20:29   Re: Usłużny Retor

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wiem, co i kiedy jest dla mnie oczywiste z Słowa Bożego. Staje się to wtedy, gdy mój duch jest uspokojony na podstawie Ducha z niego płynącego.

Duch płynie z Twego ducha...

Ciekawe. :roll:
Postaraj się przetłumaczyć to na nasze, abyśmy my maluczcy z wypranymi mózgami mogli zrozumieć!


Dzięki żołnierzu za słuszną uwagę. Masz punkt, jeśli pojawi się opcja pomógł.
Masz rację. Przepraszam za nietrafność w wyrażeniu, poniżej poprawnej myśli. :oops:
Teraz jest już poprawnie:

Wiem, co i kiedy jest dla mnie oczywiste z Słowa Bożego. Staje się to wtedy, gdy na podstawie Ducha z niego płynącego mój duch jest uspokojony. Wymagana jest synchronizacja.

Ok. :-D :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-19, 21:18   Re: Usłużny Retor

Pokoja napisał/a:
Ok. :-D :-D

Teraz Panie generale wszystko jest jasne. ;-)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2019-04-19, 21:32   Re: Usłużny Retor

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Ok. :-D :-D

Teraz ... wszystko jest jasne. ;-)


Tak trzymaj, to i inne kwestie staną się jasne. Głowa na dół, ale serce wiary (w komorze) w górę do Boga.
Dobrej nocy.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2019-04-20, 07:10   Re: Usłużny Retor

Pokoja napisał/a:
Tak trzymaj, to i inne kwestie staną się jasne.

Zupełnie nie zrozumiałeś mego sarkazmu... :-(
-> Panie generale, a może już Napoleonie(?).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14