FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypowiedź Prezydenta Dudy w sprawie pedofilii w KK
Autor Wiadomość
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-11, 19:31   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Jak można atakować nożem kogoś kogo się nie zna?????

To, że nie zna osobiście nie oznacza, że nie wie z jakiego powodu.

próbujesz usprawiedliwić go?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-11, 20:01   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Tylko że ja się pytałem dlaczego porównujesz Maryje matkę Pana do jakiejś artemidy...
Chyba się nie doczekam odpowiedzi

Już wielokrotnie odpowiedziałem, tylko Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że katolicka Maryja to taka Artemida, lub dla innych nacji- Diana.
Też czcili jej posągi, modlili się do nich, miała swych kapłanów i miejsca kultów.


Co ty heniu wymyslasz :)

Te twoje artemidy czy inne zboczenia to tytuł babilońskiej bogini płodności Ishtar (wspomnianej w Odysei i Iliadzie), którą grecy nazywali Astarte lub Afrodytą.
Oczywiście kult tej bogini nie jest w żaden sposób uprawiany w Kościele Katolickim – zupełnie tak samo jak to że ktoś kiedyś nazywał Baala Bogiem (czy „Panem”) nie implikuje ze Jahwe i Baal to to samo i że mówiąc do Jezusa „Pan” tak naprawdę uprawiam kult Baala. :)

Pomijając absurdalność historyczną twierdzeń o Afrodycie ( Heniek nie podajesz zresztą żadnych dowodów, poprzestając na luźnych skojarzeniach nazw i miejsc) :)
, artykuł ów jest „laboratoryjnym” przykładem błędnej metody poszukiwań biblijnych a polegającej na przeszukiwaniu Biblii wg brzmienia wyrazów. :)

Prawidłowy sposób badania problemu w Biblii jest odwrotny - szuka się wszystkich miejsc gdzie DANY TEMAT występuje (i ewentualnie dopiero wówczas bada słowa). Wystarczy odrobina krytycyzmu by zrozumieć że to iż ktoś kogoś nazywał Królową Nieba czy Diana nie oznacza ze ów nazwany i Maryja to ta sama osoba

Gdzieś coś usłyszałes i powtarzasz a wystarczy się trochę wysilić w weryfikacji. :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2019-06-11, 20:56   

Cytat:
Maryja żyje więc możemy prosić Ją o modlitwę. Tym bardziej, że nasze modlitwy zanoszone do Boga często są niedoskonałe..



Iwonko, czy ty czytasz Pismo Święte? Wiem,że czytasz to uprzejmie mi powiedz gdzie jest napisane,że mamy modlić sie do Marii? Albo czy Maria może pośredniczyć w naszych modlitwach do Boga? Bardzo proszę daj mi choć raz Biblijną odpowiedź.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-11, 21:12   

Jeżeli ja mogę ciebie osobę grzeszną prosić o modlitwę dlaczego nie miałbym prosić oto samo Maryji która żyje i jest z Chrystusem? :)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-11, 21:38   

nike napisał/a:
Cytat:
Maryja żyje więc możemy prosić Ją o modlitwę. Tym bardziej, że nasze modlitwy zanoszone do Boga często są niedoskonałe..



Iwonko, czy ty czytasz Pismo Święte? Wiem,że czytasz to uprzejmie mi powiedz gdzie jest napisane,że mamy modlić sie do Marii? Albo czy Maria może pośredniczyć w naszych modlitwach do Boga? Bardzo proszę daj mi choć raz Biblijną odpowiedź.

Nike, tak samo modlę się do Maryi jak i modlę się do Ciebie.

Czasami niektórzy powtarzają błędnie przekonanie, że niby modlimy się do Maryi. Nie... My modlimy się za wstawiennictwem, czyli prosimy o modlitwę tak samo jak i ja mogę Ciebie prosić o modlitwę. Kościół to jest wspólnota osób, którą można podzielić na trzy grupy. Do pierwszej zaliczamy wszystkich wiernych żyjących tutaj na ziemi, którzy zmierzają do uświęcenia i zbawienia i których celem jest życie wieczne w radości z Bogiem. Druga grupa to ta, która już swoje ziemskie życie przeszła ale trochę nagrzeszyła i potrzebuje oczyszczenia. Trzecia z kolei to ta, która żyje już z Bogiem w niebie. Przy czym niebo rozumiemy tutaj jako stan tej relacji. Oni żyją, są naszymi braćmi i siostrami lecz już przeszli do tej innej rzeczywistości. My ich prosimy o modlitwę tak jak i osoby z czyśćca (czyli ci oczyszczający się) potrzebują naszej modlitwy. W Kościele każdy żyje (tylko, że niektórzy już troszkę inaczej). Modlitwą pomagamy sobie nawzajem. I Maryja do tej grupy również należy z tym, że Ona jako Matka Zbawiciela ma w tym Kościele szczególne miejsce jako Ta, która uczy najpełniejszego zaufania Bogu i oddania się Mu.



Nie wiem czy zrozumiecie. Starałam się to jak najzrozumialej wyjaśnić
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2019-06-11, 22:20   

Markerów napisał/a:
Jeżeli ja mogę ciebie osobę grzeszną prosić o modlitwę dlaczego nie miałbym prosić oto samo Maryji która żyje i jest z Chrystusem?

Gdzie to jest w Biblii napisane?
Iwona napisał/a:
Nike, tak samo modlę się do Maryi jak i modlę się do Ciebie.

O to awansowałam, prosiłam o tekst Biblijny i jak zwykle nie otrzymałam.

Tak my żyjący mamy obowiązek prosić drugiego żyjącego o wstawianie się przed Bogiem o jednym czy drugim w różnych sprawach i zawsze należy wspomnieć przez JEZUSA, bo to JEZUS jest naszym pośrednikiem i nikt więcej.

1Tm 2:5 eib "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus."

Dlaczego nie pisze,że i Maria jest pośrednikiem, czyż Apostołowie nic o tym nie wiedzieli, czy zapomnieli?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-11, 22:35   

Nike, co mam Ci dać skoro wy tak naprawdę naszej wiary nie rozumiecie?

A ten fragment z 1 Tm, który powtarzasz zawsze przy okazji tematów o modlitwie przez wstawiennictwo jakiejś osoby nie ma nic wspólnego z tym tematem.
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2019-06-11, 22:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-12, 04:49   

nike napisał/a:
bo to JEZUS jest naszym pośrednikiem i nikt więcej.

1Tm 2:5 eib "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus."

Dlaczego nie pisze,że i Maria jest pośrednikiem, czyż Apostołowie nic o tym nie wiedzieli, czy zapomnieli?


Ty wiesz w ogóle na czym polega jedyne pośrednictwo Jezusa? I
Czego Pośrednikiem jest Jezus?

Przytoczmy werset w kontekście:
„(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi:
(2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.
(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga,
(4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.
(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,
(6) który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie
. (7) Ze względu na nie, ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie.
(8) Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu.”/ 1 Tm 2,1-8/

Nie ma wątpliwości: tekst biblijny mówi o pośrednictwo w zbawieniu poprzez Ofiarę Krzyżową :)

Jak widać wiersz 5 (o którym mówimy) jest w kontekście Zbawienia - zarówno poprzedzające go wiersze 3 i 4 jak i następny (6) wyraźnie do tego nawiązują.

Z drugiej strony wiersze wcześniejsze i późniejsze nawiązują do pośrednictwa ludzi - 1-2-8 do pośrednictwa wstawienniczego, zaś 7 do pośrednictwa w głoszeniu Ewangelii
fragment nawiązuje do tego, iż Jezus jest pośrednikiem Nowego Przymierza tak, jak Mojżesz był pośrednikiem Starego (Paweł w Liście do Rzymian 5,14 wyrazi to mówiąc o Mojżeszu „On to jest typem Tego, który miał przyjść”)

. Do tej sprawy zresztą nawiązuje sam Jezus w przypowieści o dzierżawcach (Łk 20,915), do tego nawiąże też w swoim ostatnim kazaniu Szczepan (Dz 7,52-53)

Gdybyśmy przyjęli proponowane przez ciebie znaczenie omawianego fragmentu pozbawione kontekstu znaczeniowego musielibyśmy zanegować nie tylko pośrednictwo św. Maryi, ale także wszelką możliwość wzajemnego wstawiennictwa pomiędzy chrześcijanami (jak też możliwość ewangelizowania kogokolwiek)
:roll:
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2019-06-12, 05:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-06-12, 05:49   

Iwona napisał/a:
Maryja żyje więc możemy prosić Ją o modlitwę. Tym bardziej, że nasze modlitwy zanoszone do Boga często są niedoskonałe..

Idź precz odemnie córo Szatana!
Jesteś mi zgorszeniem.
Dz 4:11-12 bw "On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-06-12, 05:53   

Markerów napisał/a:
Jeżeli ja mogę ciebie osobę grzeszną prosić o modlitwę dlaczego nie miałbym prosić oto samo Maryji która żyje i jest z Chrystusem? :)

Modlić może się ten co żyje. Maria- matka Jezusa oczekuje zmartwychwstania jak wszyscy ludzie.
Wbij to sobie do głowy!
Maryja nie była grzeszną? :shock:
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-12, 05:59   

co więcej jak już wszyscy wiedzą Tm 2, 5-6 nic nie mówi o pośrednictwie w sensie głoszenia, modlitwy itd., to jednak można powiedzieć, że w pewnym sensie i w tych sprawach pośrednictwo Jezusa jest jedyne – ale w sensie KONIECZNOŚCI, nigdy w sensie który uniemożliwiałby pośrednictwo w sensie współpracy w jedności z Jezusem. Jeśli ewangelizuję, przepowiadam innym Ewangelię - to w sposób oczywisty jestem pośrednikiem pomiędzy Bogiem a ludźmi. :)
Jednak moje pośrednictwo jedynie wówczas ma sens, jeśli działam w łączności, w komunii z Jezusem - i gdyby nie Jego pośrednictwo w Ofierze, zdałoby się psu na buty.

Natomiast pośrednictwo Jezusa jest samowystarczalne - i może działać bezpośrednio, bez (np. mojej) pomocy.
Jezus jest jedynym koniecznym pośrednikiem.
Zresztą o pośrednictwie apostoła mówi następny - po przytoczonych - wiersz 1 Tm 2,7:
„Ze względu na nie, ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie :)

Gdybyśmy przyjęli „rozszerzające” względem tekstu biblijnego, protestanckie rozumienie 1 Tm 2,5 musielibyśmy zanegować posługę św. Pawła i innych apostołów. :)
rozumienie jednak jest inne; Jezus jest jedynym koniecznym (i - o ile brać owo pośrednictwo dosłownie - możliwym) pośrednikiem.
Nikt z ludzi nie mógł i nie będzie mógł ludzkości zbawić - jedynie Jezus. Pośrednictwo Jezusa jest samowystarczalne - i „jedyniewystarczalne” (konieczne) - i może działać bezpośrednio, bez (np. mojej) pomocy.
To że Jezus daje nam współuczestnictwo (przez nasze wstawiennictwo, modlitwę, głoszenie Ewangelii, cierpienia) - to Łaska dla nas, a nie Jego potrzeba.
Dotyczy to także Maryi:
„Cały bowiem wpływ zbawienny Błogosławionej Dziewicy na ludzi wywodzi się nie z jakiejś konieczności rzeczowej, lecz z upodobania Bożego i wypływa z nadmiaru zasług Chrystusowych, na Jego pośrednictwie się opiera, od tego pośrednictwa całkowicie jest zależny i z niego czerpie całą moc swoją”/ JP2, 1 X 1997 Katecheza środowa/
„Maryja wypełnia swoje macierzyńskie dzieło w stałej zależności od pośrednictwa Chrystusa i od Niego otrzymuje to wszystko, co Jej Serce pragnie przekazać ludziom.”/tamże/ I nic dziwnego skoro Konstytucja Soborowa Lumen Gentium stwierdza wprost iż „żadne [...] stworzenie nie może być nigdy stawiane na równi ze Słowem Wcielonym i Odkupicielem”.

Najwybitniejszy polski mariolog, ks. S. C. Napiórkowski wyraził tę myśl w następujących słowach:
„W centrum poprawnie ustawionej świadomości chrześcijanina stoi Jezus Chrystus, Odkupiciel, Zbawiciel, Pośrednik, Kapłan, Prorok, Pasterz, Przyjaciel, Nauczyciel, Droga itd. Urzeczywistniać Kościół znaczy siać i zakorzeniać świadomość odkupienia w Chrystusie, bez którego nie ma dla nas ratunku przed grzechem i zatraceniem, nie ma odkupienia i zbawienia, nie ma chrześcijaństwa, nie ma Kościoła i Matki Kościoła. (...) Zawsze bliski, bliższy od najbliższych, bliższy niż my sami, bliższy niż umiłowani święci i Najświętsza. Wszyscy bliscy i najbliżsi, w tym święci i Najświętsza, o tyle są nam bliscy, o ile uczestniczą w nieocenionej bliskości Jezusa - Zbawiciela.”

Dlatego właśnie w Katechizmie czytamy
Macierzyńska zaś rola Maryi w stosunku do ludzi żadną miarą nie przyćmiewa i nie umniejsza tego jedynego pośrednictwa Chrystusowego, lecz ukazuje jego moc. Cały bowiem wpływ zbawienny Błogosławionej Dziewicy na ludzi... wywodzi się z nadmiaru zasług Chrystusowych, na Jego pośrednictwie się opiera, od tego pośrednictwa całkowicie jest zależny i z niego czerpie całą moc swoją”. „Żadne bowiem stworzenie nie może być nigdy stawiane na równi ze Słowem Wcielonym i Odkupicielem; ale jak kapłaństwo Chrystusa w rozmaity sposób staje się udziałem zarówno świętych szafarzy, jak i wiernego ludu i jak jedna dobroć Boża w rozmaity sposób rozlewa się realnie w stworzeniach, tak też jedyne pośrednictwo Odkupiciela nie wyklucza, ale wzbudza u stworzeń rozmaite współdziałanie, pochodzące z uczestnictwa w jednym źródle”(Katechizm 970).

I może jeszcze jeden fragment:
„Jezus, jedyny Pośrednik, jest drogą naszej modlitwy; Maryja, Matka Jezusa i Matka nasza, nie przysłania Go; Ona „wskazuje drogę” (Hodoghitria), jest jej „Znakiem”, według tradycyjnej ikonografii na Wschodzie i na Zachodzie.”(2674)

Kto wmawia nam katolikom (tak jak robi to nike) że nauka Kościoła jest inna, najzwyczajniej mówi nie prawdę żeby nie powiedzieć że kłamie...

Dlatego zostawcie swoje artemidy i inne zboczenia w kręgach swoich zbiorów
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2019-06-12, 06:01   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jeżeli ja mogę ciebie osobę grzeszną prosić o modlitwę dlaczego nie miałbym prosić oto samo Maryji która żyje i jest z Chrystusem? :)

Modlić może się ten co żyje. Maria- matka Jezusa oczekuje zmartwychwstania jak wszyscy ludzie.
Wbij to sobie do głowy!
Maryja nie była grzeszną? :shock:


Przestań zwodzić ludzi
Bo Pismo bynajmniej nie uważa „zmarłych” chrześcijan za nieżyjących: „To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.”/J 6,50/
„Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?”/J 11,26/
Wierzysz w to, ? :)
„Umarłymi” Biblia określa niewierzących (Mt 8,22).
Święci nie są „martwi” bowiem – jak powiedział Jezus nawiązując do Abrahama, Izaaka i Jakuba - „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Mt 22,32) i obiecał „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”/J 11,25
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-12, 07:57   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Maryja żyje więc możemy prosić Ją o modlitwę. Tym bardziej, że nasze modlitwy zanoszone do Boga często są niedoskonałe..

Idź precz odemnie córo Szatana!
Jesteś mi zgorszeniem.
Dz 4:11-12 bw "On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym. (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."

cytujecie fragmenty, które nie mają nic wspólnego z tematem.

Poza tym proszę mnie nie obrażać
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2019-06-12, 08:02   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Jeżeli ja mogę ciebie osobę grzeszną prosić o modlitwę dlaczego nie miałbym prosić oto samo Maryji która żyje i jest z Chrystusem? :)

Modlić może się ten co żyje. Maria- matka Jezusa oczekuje zmartwychwstania jak wszyscy ludzie.
Wbij to sobie do głowy!
Maryja nie była grzeszną? :shock:

Ale my wierzymy, że żyje. Tylko w niebie
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2019-06-12, 13:08   

Iwona napisał/a:
Poza tym proszę mnie nie obrażać

Apostoł bardzo wyraźnie pisze, że modlitwy można zanosić TYLKO przez Jezusa.

Ty, zwiedziona przez Szatana twierdzisz za poszeptem innych, że pierw musisz przekonać Maryję, aby ona przeniosła modlitwy dalej.
Ona śpi snem śmierci, jak każdy inny człowiek oczekując zmartwychwstania!
Wszystkie modlitwy, koronki, różańce, to modlitwy w próżnię!
Daremne modlitwy! A potem dziwią się, że nikt ich nie wysłuchuje w niebiosach...
Nie wierzysz Słowu Bożemu, to choć nie obrażaj apostołów i samego Chrystusa!
Cytat:
Ale my wierzymy, że żyje. Tylko w niebie

Wierzyć możecie sobie. Tylko na jakiej podstawie? :roll:
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2019-06-12, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14