FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
II Kronik 7:13-14
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2020-04-03, 11:58   II Kronik 7:13-14

Cytat:
II Kronik 7:13-14

13. Gdy zamknę niebiosa, tak iż nie będzie deszczu, albo gdy każę szarańczy, aby objadła ziemię, albo gdy ześlę zarazę na mój lud
14. I ukorzy się mój lud, który jest nazwany moim imieniem, i będą się modlić, i szukać mojego oblicza, i odwrócą się od swoich złych dróg, to Ja wysłucham z niebios, i odpuszczę ich grzechy i ich ziemię uzdrowię.


Czy myślicie, że słowa zawarte w księdze Kronik mogą się wypełnić na naszych oczach? Ze to właśnie się dzieje?

Czy nie powinniśmy teraz skupić się na słowach z Przypowieści Salomona?

Cytat:
Prz. 3:5-6

5. Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!
6. Pamiętaj o Nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie twoje ścieżki!

_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2020-04-04, 17:02   

II Kronik 7:13-14

13. Gdy zamknę niebiosa, tak iż nie będzie deszczu, albo gdy każę szarańczy, aby objadła ziemię, albo gdy ześlę zarazę na mój lud
14. I ukorzy się mój lud, który jest nazwany moim imieniem, i będą się modlić, i szukać mojego oblicza, i odwrócą się od swoich złych dróg, to Ja wysłucham z niebios, i odpuszczę ich grzechy i ich ziemię uzdrowię.

Trochę tutaj pospekuluję, bo dokładnie nie znam wykładni.
Niebiosa-----władze religijne i właśnie nie wiem co rozumieć przez zamknięcie niebios, jak to ma się odbyć.

Deszcz--- prawda religijna i to mi pasuje na Anarchię, bo wtedy nie będzie głoszona prawda, czyli nie będzie padał symboliczny deszcz na ziemię.

Na mój lud----ludem tym jest Izrael---EL----BÓG

Izrael w anarchii ma być dokładnie zniszczony

14. I ukorzy się mój lud, który jest nazwany moim imieniem---tak Izrael obecnie jeszcze czeka na Mesjasza i w anarchii przejrzą i będą gorzko płakać.

A Bóg ich przyjmie, bo to Jego lud jest.

Tak na dzień dzisiejszy ja rozumiem te teksty.
Jak coś się dowiem to napiszę.

Zgadzam się co do tekstu z Przyp. :)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-12, 18:58   

nike napisał/a:
II Kronik 7:13-14

13. Gdy zamknę niebiosa, tak iż nie będzie deszczu, albo gdy każę szarańczy, aby objadła ziemię, albo gdy ześlę zarazę na mój lud
14. I ukorzy się mój lud, który jest nazwany moim imieniem, i będą się modlić, i szukać mojego oblicza, i odwrócą się od swoich złych dróg, to Ja wysłucham z niebios, i odpuszczę ich grzechy i ich ziemię uzdrowię.

Trochę tutaj pospekuluję, bo dokładnie nie znam wykładni.
Niebiosa-----władze religijne i właśnie nie wiem co rozumieć przez zamknięcie niebios, jak to ma się odbyć.

Deszcz--- prawda religijna i to mi pasuje na Anarchię, bo wtedy nie będzie głoszona prawda, czyli nie będzie padał symboliczny deszcz na ziemię.

Na mój lud----ludem tym jest Izrael---EL----BÓG

Izrael w anarchii ma być dokładnie zniszczony

14. I ukorzy się mój lud, który jest nazwany moim imieniem---tak Izrael obecnie jeszcze czeka na Mesjasza i w anarchii przejrzą i będą gorzko płakać.

A Bóg ich przyjmie, bo to Jego lud jest.

Tak na dzień dzisiejszy ja rozumiem te teksty.
Jak coś się dowiem to napiszę.

Zgadzam się co do tekstu z Przyp. :)


Dlaczego niebiosa to władze religijne?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7073
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5569/7220
 77%
EXP: 18/373
 4%
Wysłany: 2020-04-12, 19:46   

Zibi2 napisał/a:
Dlaczego niebiosa to władze religijne?

Niebiosa w wielu miejscach symbolicznie przedstawiają nam ludzką władze nad innymi.
Duchową i cywilną- materialną, militarną, finansową...

Wynika to choćby z listu Piotra:
2P 3:12-13 bw "Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się? (13) Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość."
Przecież niedorzecznym jest, aby literalne niebiosa- miejsce przebywania Boga i aniołów zostały spalone i zniszczone.
W nich cały czas mieszka sprawiedliwość!

Są jakieś „niebiosa”, gdzie nie mieszka sprawiedliwość.

Tymi niebiosami są wyżyny współczesnej władzy. Niesprawiedliwe, butne, aroganckie, złe.
Z tych niebios będą także zrzucone „gwiazdy”- jednostki stojące najwyżej w tych „niebiosach”.

Ag 2:6 bw "Gdyż tak mówi Pan Zastępów: Jeszcze raz — za małą chwilkę— poruszę niebiosa i ziemię, morze i ląd stały."
Hbr 12:26-27 bw "Ten, którego głos wtenczas wstrząsnął ziemią, zapowiedział teraz, mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. (27) Słowa: „Jeszcze raz" wskazują, że rzeczy podlegające wstrząsowi ulegną przemianie, ponieważ są stworzone, aby ostały się te, którymi wstrząsnąć nie można."
 
     
Zibi2 

Potwierdzenie wizualne: 1963
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2020
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 3/370
 1%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2020-04-13, 07:16   

Henryk napisał/a:
Zibi2 napisał/a:
Dlaczego niebiosa to władze religijne?

Niebiosa w wielu miejscach symbolicznie przedstawiają nam ludzką władze nad innymi.
Duchową i cywilną- materialną, militarną, finansową...

Wynika to choćby z listu Piotra:
2P 3:12-13 bw "Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się? (13) Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość."
Przecież niedorzecznym jest, aby literalne niebiosa- miejsce przebywania Boga i aniołów zostały spalone i zniszczone.
W nich cały czas mieszka sprawiedliwość!

Są jakieś „niebiosa”, gdzie nie mieszka sprawiedliwość.

Tymi niebiosami są wyżyny współczesnej władzy. Niesprawiedliwe, butne, aroganckie, złe.
Z tych niebios będą także zrzucone „gwiazdy”- jednostki stojące najwyżej w tych „niebiosach”.

Ag 2:6 bw "Gdyż tak mówi Pan Zastępów: Jeszcze raz — za małą chwilkę— poruszę niebiosa i ziemię, morze i ląd stały."
Hbr 12:26-27 bw "Ten, którego głos wtenczas wstrząsnął ziemią, zapowiedział teraz, mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. (27) Słowa: „Jeszcze raz" wskazują, że rzeczy podlegające wstrząsowi ulegną przemianie, ponieważ są stworzone, aby ostały się te, którymi wstrząsnąć nie można."


O taką odpowiedź mi chodziło.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13603

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 382/608
 62%
Wysłany: 2020-04-22, 14:25   

Zapraszam do dyskusji piękny temat :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14