FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OKUP ZA WSZYSTKICH
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2020-08-21, 13:39   

Markerów napisał/a:
Z drugiej strony wiersze wcześniejsze i późniejsze nawiązują do pośrednictwa ludzi - 1-2-8 do pośrednictwa wstawienniczego( i tu chodzi między innym o wystawienictwo Maryji) , zaś 7 do pośrednictwa w głoszeniu Ewangelii

Pośrednictwa? :shock:
Jeszcze zacytuj, jak to odprawiali msze za pieniądze. :mrgreen:
Gdy żyję, mogę modlić się w intencji kogoś, kogo znam.
Jak umrę, to już za nikim nie będę prosić.

Gdzie jest sugestia, aby Maryja wstawiała się za kimkolwiek?
To jest forum Biblijne, a nie fantastyki katolickiej!
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-08-21, 17:07   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Z drugiej strony wiersze wcześniejsze i późniejsze nawiązują do pośrednictwa ludzi - 1-2-8 do pośrednictwa wstawienniczego( i tu chodzi między innym o wystawienictwo Maryji) , zaś 7 do pośrednictwa w głoszeniu Ewangelii

Pośrednictwa? :shock:
Jeszcze zacytuj, jak to odprawiali msze za pieniądze. :mrgreen:
Gdy żyję, mogę modlić się w intencji kogoś, kogo znam.
Jak umrę, to już za nikim nie będę prosić.

[b]!


No nie oprzesz się by nie sprowadzić rozmowy do rynsztoku...
Nie ma to jak zdrowa argumentacjia... :mrgreen:
No już cały henio :lol:
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2020-08-21, 17:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-08-21, 17:10   

Henryk napisał/a:
[
To jest forum Biblijne, a nie fantastyki katolickiej!


Równie dobrze mogę powiedzieć tak samo to jest forum biblijne a nie fantastyki Russellowskiej...
Już nauki o piramidach nie wspomnę :roll:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2020-08-21, 17:24   

Markerów napisał/a:
Równie dobrze mogę powiedzieć tak samo to jest forum biblijne a nie fantastyki Russellowskiej...
Już nauki o piramidach nie wspomnę :roll:

Mój Ty drogi PAJACU, na temat coś napisać potrafisz?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2020-08-21, 19:36   

Henryk napisał/a:
[
Mój Ty drogi PAJACU,...


Pokazujesz prawdziwą twarz.... Nie będę ci w tym przeszkadzał...
Brak argumentów powoduje u ciebie agresję i oburzenie....
Ale to świadczy o jednym.....
.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2020-08-21, 19:42   

Proszę was troszkę mniej dogadywań, bardzo proszę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-08-21, 21:29   

:)
Też apeluję o to aby spokojniej dyskutować
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2020-08-21, 21:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2020-08-30, 20:34   

Markerów napisał/a:
Czego Jedynym Pośrednikiem jest Jezus?

„(1) Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi:

(2) za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.

(3) Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga,

(4) który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,

(6) który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie

. (7) Ze względu na nie, ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie.

(8) Chcę więc, by mężczyźni modlili się na każdym miejscu, podnosząc ręce czyste, bez gniewu i sporu.”/ 1 Tm 2,1-8/

[...] tekst biblijny mówi o pośrednictwo w zbawieniu poprzez Ofiarę Krzyżową.
wiersz 5 (...) jest w kontekście Zbawienia - zarówno poprzedzające go wiersze 3 i 4 jak i następny (6) wyraźnie do tego nawiązują.

Tak więc cytat mówi o znanej Prawdzie chrześcijańskiej, że nie ma innej możliwości pojednania człowieka – jakiegokolwiek człowieka – z Bogiem niż Jezus, który złożył za to Ofiarę Krzyżową.
także np. w Dziejach Apostolskich, gdzie Piotr mówi o Jezusie: „I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.”/ Dz 4,12


Tak! Z tym Nowym Przymierzem, to jest bardzo ważna sprawa, aby pojąć mądrość Bożą w jego wprowadzeniu i czas, którym ono działa. O Przymierzu Zakonu Synaju (Mojżeszowym), uczy się jako o Przymierzu obrzezki, a obrzezka była wcześniej niż zawarcie tego Przymierza z Bogiem przez Izraela. Także Pascha była wprowadzona wcześniej, a sabat jest od samego początku stworzenia. Wynika z tego taki prosty wniosek, że co innego jest zawarcie tego Przymierza, a co innego jest przystępowanie do niego. Musiało być ono zawarte z Mojżeszem, skoro ten stosował się do wymagań tegoż i zgodnie z poleceniem Bożym, prowadził naród do takiego stanu, aby ten także chciał przystąpić do tego Przymierza z Bogiem. Skoro Izraela zawarł to Przymierze, to inne Przymierze, Przymierze Ducha jest dla niego Nowym Przymierzem. Nie jest ono jednak Nowym Przymierzem dla Noego, dla Abrahama, Izaaka i Jakuba, chociaż jeszcze wtedy nie została przelana krew naszego Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa. Skoro jest napisane o nowej nauce z mocą, o nowym człowieku, o sługach Nowego Przymierza, to znaczy, że Nowe Przymierze od tego czasu jest już w trakcie realizacji, chociaż na jego rzecz, Bóg zaczął działać od początku swojego sabatu. Pan Jezus zawarł je z swoimi uczniami. W ten sposób nastały czasy Chrystusowe, 1Tm. 2:6, a Ap. Paweł (tak jak i inni) był sługą tego Nowego Przymierza, 1Tm. 2:7:

Cytat:
(7) Na (1519) com ja (1473) jest postanowiony (5087) za kaznodzieję (2783) i Apostoła (652), (prawdę (225) mówię (3004) w (1722) Chrystusie (5547), nie (3756) kłamię (5574) ), za nauczyciela (1320) pogan (1484) w (1722) wierze (4102) i w prawdzie (225). BG


Kod:
(7) Ja (1473) Apostoł (652), prawdę (225) mówię (3004) w (1722) Chrystusie (5547), nie (3756) kłamię (5574); za pomocą (1722) świadectwa (4102) prawdy (225), wprowadziłem (5087) nauczycieli (1320) kaznodziejów (2783), dla (1519) pogan (1484). KS


(7) Ja Apostoł, prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię; za pomocą świadectwa prawdy, wprowadziłem nauczycieli kaznodziejów, dla pogan. KS

Znaczna część zatwardziałego Izraela miała do niego przystąpić dopiero w przyszłości. Ap. Paweł w ich sprawie, zacytował proroctwo Jeremiasz Żyd. 8:11; Rz. 11:26-29:

Jer 31:31-32 bw "Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. (32) Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan -"

Jeżeli byłaby to wypowiedź tylko Ap. Pawła, a nie cytowanie wcześniejszego proroctwa, to można by się zgodzić z tym, że to Nowe Przymierze zostanie zawarte w przyszłości. Skoro to jednak jest cytat, to nie ma w tym podstawy do zaprzeczania, że to Nowe Przymierze zostało już zawarte. Nawet Żydzi chcieli, aby on jeden Pan Jezus umarł za cały naród i aby jego krew, spłynęła na nich i na ich dzieci, dla błogosławienia ich, jak to czynił Arcykapłan, wchodzący z krwią poza zasłonę. Później zmieniał szaty i błogosławił lud.

Napisałem już w tej sprawie w wątku: Święte, wieczne Przymierze, dla kogo nowe?

http://biblos.feen.pl/vie...e+dla+kogo+nowe
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2020-08-31, 08:59   

Pokoja napisał/a:
O Przymierzu Zakonu Synaju (Mojżeszowym), uczy się jako o Przymierzu obrzezki, a obrzezka była wcześniej niż zawarcie tego Przymierza z Bogiem przez Izraela.

Mnie dla odmiany uczono, że tzw. „Przymierze obrzezki” zawarte było z Abramem- późniejszym Abrahamem.
Cytat:
 Także Pascha była wprowadzona wcześniej,

Wcześniej niż co? Pascha, a właściwie Przaśniki- to wyjście Izraela z niewoli Egipskiej.
Sama "Pascha", "Pesach" to przejście anioła śmierci przez Egipt znamiennej nocy.
Cytat:
a sabat jest od samego początku stworzenia.

Też twierdzisz, że w soboty Adam odpoczywał i Noe i Abraham? :shock:
Pozostało tylko jeszcze to udowodnić! :-D
Cytat:
Jeżeli byłaby to wypowiedź tylko Ap. Pawła, a nie cytowanie wcześniejszego proroctwa, to można by się zgodzić z tym, że to Nowe Przymierze zostanie zawarte w przyszłości. Skoro to jednak jest cytat, to nie ma w tym podstawy do zaprzeczania, że to Nowe Przymierze zostało już zawarte. 

Nowe Przymierze z „Wieczernika” nie jest „Nowym Przymierzem” z domem Judy i Izraela.
Łk 22:20 bw "Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa."
Łukasz opisuje przymierze zawarte z powołanymi i wybranymi przez Pana- Świętymi Wieku Ewangelii.
Krew Jezusa nie ma zastosowania ani za grzechy świata, ani za Izraela (i Judę).
Dla badacza Pisma takie sprawy powinny być oczywiste!
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2020-08-31, 09:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2020-08-31, 09:59   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
O Przymierzu Zakonu Synaju (Mojżeszowym), uczy się jako o Przymierzu obrzezki, a obrzezka była wcześniej niż zawarcie tego Przymierza z Bogiem przez Izraela.

Mnie dla odmiany uczono, że tzw. „Przymierze obrzezki” zawarte było z Abramem- późniejszym Abrahamem.


Oczywiście, zgadzam się z tym, ale Abraham nie był narodem. Obrzezka jednak jest znamiennym znakiem przestrzegania Przymierza Zakonu Mojżeszowego przez cielesny naród, jako całość i indywidualnie przez jednostki wierzących, bohaterów wiary., takich jak Abraham.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
 Także Pascha była wprowadzona wcześniej,

Wcześniej niż co? Pascha, a właściwie Przaśniki- to wyjście Izraela z niewoli Egipskiej.
Sama "Pascha", "Pesach" to przejście anioła śmierci przez Egipt znamiennej nocy.

Pascha była wcześniej niż zawarcie (przystąpienie Izraela) na Synaju do Przymierza, a jednak jest fundamentalna w zakonie. Mojżesz działał już weług nakazów tego Przymierza.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
a sabat jest od samego początku stworzenia.

Też twierdzisz, że w soboty Adam odpoczywał i Noe i Abraham? :shock:
Pozostało tylko jeszcze to udowodnić! :-D


To niesamowite, abyś Ty tego nie rozumiał. Skoro Bóg odpoczywał, to wierzący człowiek nie odpoczywał? Jest zakon figury, czyli Mojżeszowy (Rz. 2:20), który jest ucieleśnieniem wiedzy i prawdy o zakonie natury, Rz. 2:14-16. Czego Ty jeszcze potrzebujesz. Po upadku człowieka nie wszyscy przestrzegali sabatu, ale wierzący tak. Daltego jest napisane, że:
Cytat:
Rzym. 1:18
18. Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę.
(BW)

Narody są sądzone na podstawie jednego zakonu, a Żydzi na podstawie drugiego, ale oba są ze sobą ściśle powiązane.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli byłaby to wypowiedź tylko Ap. Pawła, a nie cytowanie wcześniejszego proroctwa, to można by się zgodzić z tym, że to Nowe Przymierze zostanie zawarte w przyszłości. Skoro to jednak jest cytat, to nie ma w tym podstawy do zaprzeczania, że to Nowe Przymierze zostało już zawarte. 

Nowe Przymierze z „Wieczernika” nie jest „Nowym Przymierzem” z domem Judy i Izraela.
Łk 22:20 bw "Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa."
Łukasz opisuje przymierze zawarte z powołanymi i wybranymi przez Pana- Świętymi Wieku Ewangelii.
Krew Jezusa nie ma zastosowania ani za grzechy świata, ani za Izraela (i Judę).


No to bardzo się dziwię takiemu nauczaniu, skoro i pastor Russell nauczał, że jest to Nowe Przymierze. Za czasu Pana Jezusa nie traktowano odrębnnie dziesięciu pokoleń Izraela i dwóch pokoleń Judy i Beniamina:
Cytat:
Łuk. 22:20,28-30
20. Podobnie i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich, to nowe przymierze we krwi mojej, która się za was wylewa.
28. Wy zaś jesteście tymi, którzy wytrwali przy mnie w pokuszeniach moich.
29. A Ja przekazuję wam Królestwo, jak i mnie Ojciec mój przekazał,
30. Abyście jedli i pili przy stole moim w Królestwie moim, i zasiadali na tronach, sądząc dwanaście plemion Izraela. (BW)
Jak. 1:1
1. Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu. (BW)


Jeśli chodzi o Apostołów, to oni zawarli to Nowe Przymierze w czasie składania w Wieku Ewangelii, ofiar tego Nowego Przymierza.
Cytat:
Ps. 50:5
5. Zgromadźcie mi wiernych moich, Którzy zawarli ze mną przymierze przez ofiarę.
(BW)



To Bereański badacz Pisma Pisma Świętego, powinien wiedzieć, to powinno dla niego być oczywiste!
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2020-08-31, 10:31   

Pokoja napisał/a:
Oczywiście, zgadzam się z tym, ale Abraham nie był narodem.

Nie rozumiem, co to ma do rzeczy?
Noe tez nie był narodem, a Bóg zawarł z Nim przymierze.
Cytat:
Obrzezka jednak jest znamiennym znakiem przestrzegania Przymierza Zakonu Mojżeszowego przez cielesny naród, jako całość i indywidualnie przez jednostki wierzących, bohaterów wiary., takich jak Abraham.

Co powiesz na fakt, że Islam także przestrzega obrzezki, a jednak jest im „nie po drodze” z Mojżeszem?
Cytat:
To niesamowite, abyś Ty tego nie rozumiał. Skoro Bóg odpoczywał, to wierzący człowiek nie odpoczywał? 

Prosiłem o dowody na przestrzeganie sabatu przez kogokolwiek, przed nadaniem Zakonu Mojżeszowi. Nie przedstawiłeś ich i nigdy tego nie uczynisz. :lol: Nie ma takich!
Bóg nie „zmęczył się”, aby musiał odpoczywać…
Cytat:
No to bardzo się dziwię takiemu nauczaniu, skoro i pastor Russell nauczał, że jest to Nowe Przymierze.

Nowe, ale nie to z Jeremiasza 31:31, które dotyczyło cielesnego Izraela i należy jeszcze do przyszłości.
Jer 31:31-33 br "Oto nadchodzą dni - mówi Pan - kiedy to zawrę z Domem Izraela (i z Domem Judy) Nowe Przymierze. (32) Nie będzie to już Przymierze jak to, które zawarłem z ich ojcami, kiedy to uchwyciłem ich za rękę i wyprowadziłem z ziemi egipskiej. Tamto Przymierze - moje Przymierze - oni złamali. Wtedy dałem im poznać, że Ja posiadam władzę - mówi Pan. (33) A oto teraz zawieram Nowe Przymierze z całym domem Izraela po tym wszystkim, co już minęło - mówi Pan: Moje prawo umieszczę w ich wnętrzu i wypiszę w ich sercach. I wtedy (znów) stanę się ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

W Wieczerniku nastąpiła inauguracja Przymierza Ofiary.
Przymierze to obejmuje jednostki „z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu”.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2020-08-31, 21:06   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Oczywiście, zgadzam się z tym, ale Abraham nie był narodem.

Nie rozumiem, co to ma do rzeczy?
Noe tez nie był narodem, a Bóg zawarł z Nim przymierze.

Nie było to jednak przymierze obrzezki.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Obrzezka jednak jest znamiennym znakiem przestrzegania Przymierza Zakonu Mojżeszowego przez cielesny naród, jako całość i indywidualnie przez jednostki wierzących, bohaterów wiary., takich jak Abraham.

Co powiesz na fakt, że Islam także przestrzega obrzezki, a jednak jest im „nie po drodze” z Mojżeszem?

Abraham obrzezał Ismaela i przekazał mu ten nakaz, ale Islam nie przystąpił narodowo do Przymierza Mojżeszowego, czyli z Synaju.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To niesamowite, abyś Ty tego nie rozumiał. Skoro Bóg odpoczywał, to wierzący człowiek nie odpoczywał? 

Prosiłem o dowody na przestrzeganie sabatu przez kogokolwiek, przed nadaniem Zakonu Mojżeszowi. Nie przedstawiłeś ich i nigdy tego nie uczynisz. :lol: Nie ma takich!
Bóg nie „zmęczył się”, aby musiał odpoczywać…

Sabat nie następuje z tego powodu, że Bóg, czy człowiek się męczy. Polega on na zaprzestaniu jednego dzieła, czyli cielesnego, aby się oddać duchowemu dziełu, Rdz. 2:2,3; J. 5:17; Żyd. 4:1-11.
Cytat:
1 Moj. 7:4,10
4. Albowiem jeszcze po siedmiu dniach spuszczę deszcz na ziemię, przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, i wygładzę wszystko stworzenie, którem uczynił, z oblicza ziemi.
(BG)

Zamiast: jeszcze po siedmiu dniach,
powinno być: już siedmego dnia KS
A to oznacza, że Noe z rodziną odpoczywał już wcześniej przez sześć dni wykonywanego dzieła, polegającego na wprowadzaniu zwierząt do Arki, a siódmego dnia spadły wody potopu i w ten sposób, zmieniły jego wcześniejszy porządek dzienny.

Także z Rdz. 8:10,12 wynika, że czekał do siódmego dnia:
Cytat:
1 Moj. 8:10,12
10. A poczekawszy jeszcze drugie siedem dni, po wtóre wypuścił gołębicę z korabia.
[...]
12. I czekał jeszcze drugie siedem dni, i wypuścił gołębicę, która się więcej nie wróciła do niego. (BG)

w. 10 - zamiast: A poczekawszy jeszcze drugie siedem dni,
powinno być: Czekał z niecierpliwością znów następnego siedmego dnia KS
w.12 - zamiast: czekał jeszcze drugie siedem dni,
powinno być: Znów oczekiwał następnego siedmego dnia KS

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
No to bardzo się dziwię takiemu nauczaniu, skoro i pastor Russell nauczał, że jest to Nowe Przymierze.

Nowe, ale nie to z Jeremiasza 31:31, które dotyczyło cielesnego Izraela i należy jeszcze do przyszłości.
Jer 31:31-33 br "Oto nadchodzą dni - mówi Pan - kiedy to zawrę z Domem Izraela (i z Domem Judy) Nowe Przymierze. (32) Nie będzie to już Przymierze jak to, które zawarłem z ich ojcami, kiedy to uchwyciłem ich za rękę i wyprowadziłem z ziemi egipskiej. Tamto Przymierze - moje Przymierze - oni złamali. Wtedy dałem im poznać, że Ja posiadam władzę - mówi Pan. (33) A oto teraz zawieram Nowe Przymierze z całym domem Izraela po tym wszystkim, co już minęło - mówi Pan: Moje prawo umieszczę w ich wnętrzu i wypiszę w ich sercach. I wtedy (znów) stanę się ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

W Wieczerniku nastąpiła inauguracja Przymierza Ofiary.
Przymierze to obejmuje jednostki „z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu”.


Nie ma dwóch Nowych Przymierzy.

144 000 to także jednostki „z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu”. , a jednak jest też napisane, że są to jednostki z dwunastu pokoleń Izraela, Ap. 7 rozdział.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2020-08-31, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2020-09-01, 09:10   

Pokoja napisał/a:
Nie było to jednak przymierze obrzezki.

Tak samo, jak nie było nim Przymierze zawarte pod górą Horeb, wbrew temu co pisałeś:
Cytat:
O Przymierzu Zakonu Synaju (Mojżeszowym), uczy się jako o Przymierzu obrzezki,


Cytat:
Zamiast: jeszcze po siedmiu dniach,
powinno być: już siedmego dnia KS

Dalej piszesz „swoją” Biblię- inną od wszystkich… :-(

Cytat:
Nie ma dwóch Nowych Przymierzy.

Mam inne zdanie: :-D
Jedno zawarł Jezus ze swymi uczniami, oraz ich następcami.
- Wszystkimi powołanymi do współdziedzictwa z Nim.
Zapieczętowane zostało to Jego krwią wylaną za kilkanaście godzin później.
Łk 22:20 bg "Także i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej, która się za was wylewa."

O innym, też Nowym Przymierzu dla cielesnego domu Izraela pisał Jeremiasz…
Jer 32:40 bw "I zawrę z nimi wieczne przymierze, że się od nich nie odwrócę i nie przestanę im dobrze czynić; a w ich serce włożę bojaźń przede mną, aby ode mnie nie odstąpili."
Sprawa jest tak prosta i oczywista, że nie sposób o tym dyskutować.
Nie wszystko co "Nowe" lub inne, musi być "takie same".
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2020-09-01, 10:33   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie było to jednak przymierze obrzezki.

Tak samo, jak nie było nim Przymierze zawarte pod górą Horeb, wbrew temu co pisałeś:
Pokoja napisał/a:
O Przymierzu Zakonu Synaju (Mojżeszowym), uczy się jako o Przymierzu obrzezki,

Nie napisałem wprost, że Słowo Boże tak uczy, lecz tak potocznie: uczy się jako o (narodowym) Przymierzu obrzezki. Może to potwierdzić Joz. 5:2-5, z którego wynika, że pierwsze pokolenie Izraela, które wyszło z Egiptu było obrzezane, ale z powodu zwątpienia zasianego przez dziesięciu zwiadowców, zostało wygubione na pustyni przez czterdzieści lat. Było to więc pierwsze obrzezanie. Jozue obrzezał drugie pokolenie, czyli to, które narodziło się na piustyni.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Zamiast: jeszcze po siedmiu dniach,
powinno być: już siedmego dnia KS

Dalej piszesz „swoją” Biblię- inną od wszystkich… :-(

Dla wierzącego, powinno być zrozumiałe, że wierzący czcili sabat Boży, nakazany prawem natury, Rz. 2:14-16. Innych nie ma co przekonywać.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie ma dwóch Nowych Przymierzy.

Mam inne zdanie: :-D
Jedno zawarł Jezus ze swymi uczniami, oraz ich następcami.
- Wszystkimi powołanymi do współdziedzictwa z Nim.
Zapieczętowane zostało to Jego krwią wylaną za kilkanaście godzin później.
Łk 22:20 bg "Także i kielich, gdy było po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich jest nowy testament we krwi mojej, która się za was wylewa."

O innym, też Nowym Przymierzu dla cielesnego domu Izraela pisał Jeremiasz…
Jer 32:40 bw "I zawrę z nimi wieczne przymierze, że się od nich nie odwrócę i nie przestanę im dobrze czynić; a w ich serce włożę bojaźń przede mną, aby ode mnie nie odstąpili."
Sprawa jest tak prosta i oczywista, że nie sposób o tym dyskutować.
Nie wszystko co "Nowe" lub inne, musi być "takie same".


Możesz mieć inne zdanie. Wszystko, co piszę w tej sprawie, piszę częściowo pod Twoim wpływem, dla dobra tego Internauty, który stara sie być obiektywnym poszukiwaczem i badaczem prawdy Słowa Bożego. Trochę w tym bezwiednie pomagasz.

Pod górą Synaj Izraelici powiedzieli: Wszystko co Jehowa nakazał uczynimy, Wyj. 19:5. Byli wtedy na pustyni w czterdziestym siódmym dniu po wyjściu z Egiptu. Mieli się przygotować na trzeci dzień (Wyj. 19:10,11), czyli na cztredziesty dziewiąty, w którym usłyszeli bezpośrednio głos Boży z Synaju, ogłaszający im dziesięc przykazań., Wyj. 19:16-17. Natomiast w dniu Pięćdziesiątnicy, dopiero przystąpili do Przymierza, według którego Mojżesz działał już wcześniej i złożył ofiary, pokropił Księge Zakonu i naród, który wtedy też przystąpił do tego Przymierza. To oznacze, że wejście w życie Przymierza Synaju, nastąpiło już wcześniej, ale Izrael jako cały naród, dopiero w dniu Pięćdziesiątnicy, potwierdził to, co zadeklarował cztery dni wcześniej.

Co w odniesieniu do Nowego Przymierza, przedstawiciele narod, jak i on zadeklarowali wcześniej w czterdziestym siódmym tysiącleciu Wielkiego Cyklu Jubileuszowego Ziemi (stworzeni), mającego trwać 50 000 lat.

Pan Jezus Chrystus, został obwołany królem Izraela. Prosili Boga o błogosławieństwo dla nich i dla ich dzieci, wynikające z przelania krwi tego sprawiedliwego:
(Mat. 27:25), aby zgromadzić rozproszone dzieci Izraela, J. 11:47-52; Jak. 1:1:

Cytat:
Łuk. 19:37-38
37. Gdy zaś zbliżał się już do podnóża Góry Oliwnej, zaczęła cała rzesza uczniów radośnie chwalić Boga wielkim głosem za wszystkie cuda, jakie widzieli,
38. Mówiąc: Błogosławiony, który przychodzi Jako król w imieniu Pańskim; Na niebie pokój I chwała na wysokościach.
(BW)
Jan. 11:47-52
47. Tedy arcykapłani i faryzeusze zwołali Radę Najwyższą i mówili: Cóż uczynimy? Człowiek ten dokonuje wielu cudów.
48. Jeśli go tak zostawimy, wszyscy uwierzą w niego; wtedy przyjdą Rzymianie i zabiorą naszą świątynię i nasz naród.
49. A jeden z nich, Kaifasz, który tego roku był arcykapłanem, rzekł do nich: Wy nic nie wiecie,
50. I nie myślicie, że lepiej jest dla nas, by jeden człowiek umarł za lud, niż żeby wszystek ten lud zginął.
51. A tego nie mówił sam z siebie, ale jako arcykapłan w owym roku prorokował, że Jezus miał umrzeć za naród.
52. A nie tylko za naród, lecz też aby zebrać w jedno rozproszone dzieci Boże.
(BW)
Mat. 27:25
25. A cały lud, odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze.
(BW)
Jak. 1:1
1. Jakub, sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, pozdrawia dwanaście pokoleń, które żyją w rozproszeniu.
(BW)

Tak wiec, gdy ofiary tych, którzy zawarli Nowe Przymierze z Panem przy ofierze, składanej w Wieku Ewangelii, zostaną dokonane, wtedy Izraelel potwierdzi to, co zadeklarował cztery tysiące lat wcześniej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2020-09-01, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13