FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tysiąclecie
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2020-09-03, 07:15   

Iwona napisał/a:
A co będzie gdy te tysiąc lat minie?

Należy się Tobie szersze wyjaśnienie.
Tym bardziej, że w seminarium nie mówiono Tobie na ten temat.
U Was (że tak sobie pozwolę napisać) jest prosto: umierasz i idziesz albo do piekła, a ci „lepsi” do czyśćca, ewentualnie nieba.
Jeśli mylę się, to proszę o sprostowanie!

Pismo święte, które jest zapisem słów Boga, Jezusa i apostołów przedstawia tę sprawę zupełnie inaczej.
Umierają wszyscy i wszyscy oczekują w grobach na wzbudzenie.
Niezależnie od przynależności do kościołów, miejsca i czasu urodzenia...
J 5:28 bt5 "Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, kiedy wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos Jego:"
Ludzie wstaną takimi, jakimi pomarli. Zazdrośni, kłótliwi, niesłowni, obłudni…
Te Tysiąc lat królowania Chrystusa jest przeznaczone w tym celu, aby pozbawić ludzi tego wszystkiego, co złe u nich.
Będzie inaczej, gdyż:
Ap 20:2-3 bt5 "I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony."
Rządy Chrystusa będą srogie, ponieważ będzie wymagana od ludzi bezwzględna sprawiedliwość.
Napisano nawet:
Ap 2:27 bt5 "a rózgą żelazną będzie ich pasał: jak naczynie gliniane będą rozbici -"
Ta przemiana charakteru, która będzie musiała nastąpić, ma być autentyczna, a nie tylko udawana pod wpływem strachu, czy przebiegłości.
Aby ostatecznie przekonać się, co rzeczywiście kieruje ludzkością, Szatan „Potem ma być na krótki czas wypuszczony."
Nastąpi ostateczna „selekcja”.
Pozostaną jedynie Zbawieni, pojednani z Bogiem, wraz z przywróceniem tego, co kiedyś ludzkość straciła.
Jestem otwarty, na dalsze rozwinięcie tematu...
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2020-09-03, 15:18   

Pokoja napisał/a:
Pomarli w Chrystusie, o których napisano w w. 16, to są ci, którzy zgasili w sobie Ducha Świętego Boga Ojca i powstali do królowania najpierw, czyli w Średniowieczu. O tej pokusie napisał Ap. Paweł w 1Kor. 4:7,8 i nie tylko tam

To tylko jedno zdanie...
Nie dziwię się, że Ty jako "Badacz" o Russelu wyraziłeś się "Guru".
Takiego pomieszania z polataniem, jakie nam przedstawiasz, dawno nie czytałem. :-(
Oby udało się jeszcze Tobie zawrócić z tej drogi... :cry:
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2020-09-03, 18:12   

Naprawdę nie trzeba czekać na śmierć , myśląc że wtedy czegoś doświadczę. Ludzie obodzie się i skosztujcie jak dobry jest tek który Jest Zamiast kosztować bożej dobroci całe życie modlą się Boże zmiłuj się nad nami. To co czytam jest porażające, totalny brak wiary . Pytam się po co Pan Jezus umarł Odpowiadam by ślepi mogli widzieć a więźniowie mogli opuścić lochy i cieszyć się obecnością Najwyższego. Problem mają sodomoici i gomoryci bo nie chodzą w cieniu Najwyższego i skwar Słońca jest dla nich nie do zniesienia
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2020-09-03, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-09-03, 19:11   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
A co będzie gdy te tysiąc lat minie?

Należy się Tobie szersze wyjaśnienie.
Tym bardziej, że w seminarium nie mówiono Tobie na ten temat.
U Was (że tak sobie pozwolę napisać) jest prosto: umierasz i idziesz albo do piekła, a ci „lepsi” do czyśćca, ewentualnie nieba.
Jeśli mylę się, to proszę o sprostowanie!

Pismo święte, które jest zapisem słów Boga, Jezusa i apostołów przedstawia tę sprawę zupełnie inaczej.
Umierają wszyscy i wszyscy oczekują w grobach na wzbudzenie.
Niezależnie od przynależności do kościołów, miejsca i czasu urodzenia...
J 5:28 bt5 "Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, kiedy wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos Jego:"
Ludzie wstaną takimi, jakimi pomarli. Zazdrośni, kłótliwi, niesłowni, obłudni…
Te Tysiąc lat królowania Chrystusa jest przeznaczone w tym celu, aby pozbawić ludzi tego wszystkiego, co złe u nich.
Będzie inaczej, gdyż:
Ap 20:2-3 bt5 "I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony."
Rządy Chrystusa będą srogie, ponieważ będzie wymagana od ludzi bezwzględna sprawiedliwość.
Napisano nawet:
Ap 2:27 bt5 "a rózgą żelazną będzie ich pasał: jak naczynie gliniane będą rozbici -"
Ta przemiana charakteru, która będzie musiała nastąpić, ma być autentyczna, a nie tylko udawana pod wpływem strachu, czy przebiegłości.
Aby ostatecznie przekonać się, co rzeczywiście kieruje ludzkością, Szatan „Potem ma być na krótki czas wypuszczony."
Nastąpi ostateczna „selekcja”.
Pozostaną jedynie Zbawieni, pojednani z Bogiem, wraz z przywróceniem tego, co kiedyś ludzkość straciła.
Jestem otwarty, na dalsze rozwinięcie tematu...



Czyli rozumiem, że w tym życiu mogę np. czcić sobie boga Zeusa i nie poniosę żadnych konsekwencji, a najwyżej w tym tysiącleciu mam szansę zmienić swój charakter poprawić się?

To po co teraz głosimy Ewangelię, po co obowiązek nawrócenia tu i teraz skoro mamy jeszcze 1000 lat tego drugiego życia (po wzbudzeniu z grobu)?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.

No to wybacz te wszystkie "bałwochwalstwa" (według ciebie). Na pewno w tysiącleciu się poprawię :)
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-09-03, 19:12   

Henryk Suchecki napisał/a:
Naprawdę nie trzeba czekać na śmierć , myśląc że wtedy czegoś doświadczę. Ludzie obodzie się i skosztujcie jak dobry jest tek który Jest Zamiast kosztować bożej dobroci całe życie modlą się Boże zmiłuj się nad nami. To co czytam jest porażające, totalny brak wiary . Pytam się po co Pan Jezus umarł Odpowiadam by ślepi mogli widzieć a więźniowie mogli opuścić lochy i cieszyć się obecnością Najwyższego. Problem mają sodomoici i gomoryci bo nie chodzą w cieniu Najwyższego i skwar Słońca jest dla nich nie do zniesienia

zmiłuj się nad nami czyli przebacz nam nasze grzechy
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2020-09-03, 19:54   

Iwona napisał/a:
zmiłuj się nad nami czyli przebacz nam nasze grzechy
Jeżeli żyjesz pod Łaską w Panu Jezusie Pomazańcu to jakie grzechy, jeśli on zapłacił za nie cenę, swoje Życie. A jeśli pod Prawem to zapłatą za grzech jest faktycznie śmierć
Myślę że Bóg zmiłował się nad nami i przebaczył nam nasze grzechy w Panu Jezusie Chrystusie . Jeśli prosimy go jeszcze raz o to samo to znaczy że mu nie wierzymy
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-09-03, 20:20   

Henryk Suchecki napisał/a:
Iwona napisał/a:
zmiłuj się nad nami czyli przebacz nam nasze grzechy
Jeżeli żyjesz pod Łaską w Panu Jezusie Pomazańcu to jakie grzechy, jeśli on zapłacił za nie cenę, swoje Życie. A jeśli pod Prawem to zapłatą za grzech jest faktycznie śmierć
Myślę że Bóg zmiłował się nad nami i przebaczył nam nasze grzechy w Panu Jezusie Chrystusie . Jeśli prosimy go jeszcze raz o to samo to znaczy że mu nie wierzymy

no ok ale wypadałoby przeprosić gdy np. kogoś się oszukało czy popełniło się inny grzech. Mimo wszystko
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2020-09-03, 21:32   

Iwonko jak zauważyłam, to chcesz się bogu poświęcać dla nagrody???

Biblia mówi,ze kto teraz w tym złym życiu poświęca się Bogu, to w TYSIĄCLECIU BEDZIE takiej osobie lżej dojść do doskonałości i w krótszym czasie niż 1000 lat.

Ale masz rację ,ze ci co wierzą w pogańskie bóstwa to też wstaną w TYSIĄCLECIU i będą mieli szansę osiagnąć ZBAWIENIE.

BO JEZUS ZŁOŻYŁ OKUP ZA CAŁĄ LUDZKOŚĆ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6181
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4650/6115
 76%
EXP: 159/330
 48%
Wysłany: 2020-09-03, 22:06   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pomarli w Chrystusie, o których napisano w w. 16, to są ci, którzy zgasili w sobie Ducha Świętego Boga Ojca i powstali do królowania najpierw, czyli w Średniowieczu. O tej pokusie napisał Ap. Paweł w 1Kor. 4:7,8 i nie tylko tam

Takiego pomieszania z polataniem, jakie nam przedstawiasz, dawno nie czytałem.


A konkretnie, to o co Tobie chodzi Henryku? Czy możesz to łaskawie wskazać, czy tylko jak zwykle, ograniczysz się do paplania klawiaturą.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-09-04, 06:02   

nike napisał/a:
Iwonko jak zauważyłam, to chcesz się bogu poświęcać dla nagrody???

Biblia mówi,ze kto teraz w tym złym życiu poświęca się Bogu, to w TYSIĄCLECIU BEDZIE takiej osobie lżej dojść do doskonałości i w krótszym czasie niż 1000 lat.

Ale masz rację ,ze ci co wierzą w pogańskie bóstwa to też wstaną w TYSIĄCLECIU i będą mieli szansę osiagnąć ZBAWIENIE.

BO JEZUS ZŁOŻYŁ OKUP ZA CAŁĄ LUDZKOŚĆ.

Przede wszystkim chcę się Bogu poświęcić z miłości do Niego i do ludzi
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2020-09-04, 06:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2020-09-04, 08:10   

Iwona napisał/a:
Przede wszystkim chcę się Bogu poświęcić z miłości do Niego i do ludzi


Dlaczego wiec u ciebie jest to zdanie:

Iwona napisał/a:
Czyli rozumiem, że w tym życiu mogę np. czcić sobie boga Zeusa i nie poniosę żadnych konsekwencji, a najwyżej w tym tysiącleciu mam szansę zmienić swój charakter poprawić się?

To po co teraz głosimy Ewangelię, po co obowiązek nawrócenia tu i teraz skoro mamy jeszcze 1000 lat tego drugiego życia (po wzbudzeniu z grobu)?


EWANGELIĘ GŁOSISZ NIE DLA : BYĆ KIMŚ W TYSIĄCLECIU, ALE Z MIŁOŚCI FILII [OBOWIĄZKOWEJ] DLA BLIŹNIEGO.

1Kor 9:16 kul "Bo głoszenie Ewangelii nie jest mi powodem do chwały, zmusza mnie do tego konieczność, i biada mi, gdybym Ewangelii nie głosił."


Mt 10:8 pop "Uzdrawiajcie ogarniętych niemocą, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, usuwajcie demony. Za darmo otrzymaliście, darmo dajcie."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2020-09-04, 10:19   

Iwona napisał/a:
Czyli rozumiem, że w tym życiu mogę np. czcić sobie boga Zeusa i nie poniosę żadnych konsekwencji, a najwyżej w tym tysiącleciu mam szansę zmienić swój charakter poprawić się?

Dlaczego uważasz, że Bóg daje się naśmiewać?! :shock:
Skoro wiesz, że Bóg jest jeden, znasz Jego wolę i świadomie chciałabyś tę wolę lekceważyć?!
Heb 10:29 bt5 "Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski."
Łk 12:48 bt5 "Ten zaś, który nie poznał jego woli, a uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele powierzono, tym więcej od niego żądać będą."
Cytat:
To po co teraz głosimy Ewangelię,

Ludzie czynią to wielu bardzo różnych pobudek.
Niestety najczęściej „motorem” jest pieniądz i chęć władzy nad sumieniami.
Cytat:
po co obowiązek nawrócenia tu i teraz

Daj jakiś biblijny dowód na ten „obowiązek” nawrócenia świata „tu i teraz”!
Mamy obowiązek opowiadania radosnej nowiny o mającym nastać Królestwie. „Nawrócenie” nie jest w naszej mocy- to dzieło Pana.
Cytat:
skoro mamy jeszcze 1000 lat tego drugiego życia (po wzbudzeniu z grobu)?

Ja nie wątpię w to, co mówił Jezus. Dlaczego Ty nie wierzysz w Jego słowa?
Czas „tu i teraz” nie jest zamierzony przez Boga na „nawrócenie świata”, lecz na wybranie i przygotowanie Oblubienicy- Ciała Chrystusowego, aby w tysiącleciu byli zdolni nawrócić i pojednać świat ze Stwórcą.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2020-09-04, 10:21   

Pokoja napisał/a:
czy tylko jak zwykle, ograniczysz się do paplania klawiaturą.

Też Ciebie kocham.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2020-09-04, 13:53   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Przede wszystkim chcę się Bogu poświęcić z miłości do Niego i do ludzi


Dlaczego wiec u ciebie jest to zdanie:

Iwona napisał/a:
Czyli rozumiem, że w tym życiu mogę np. czcić sobie boga Zeusa i nie poniosę żadnych konsekwencji, a najwyżej w tym tysiącleciu mam szansę zmienić swój charakter poprawić się?

To po co teraz głosimy Ewangelię, po co obowiązek nawrócenia tu i teraz skoro mamy jeszcze 1000 lat tego drugiego życia (po wzbudzeniu z grobu)?


EWANGELIĘ GŁOSISZ NIE DLA : BYĆ KIMŚ W TYSIĄCLECIU, ALE Z MIŁOŚCI FILII [OBOWIĄZKOWEJ] DLA BLIŹNIEGO.

1Kor 9:16 kul "Bo głoszenie Ewangelii nie jest mi powodem do chwały, zmusza mnie do tego konieczność, i biada mi, gdybym Ewangelii nie głosił."


Mt 10:8 pop "Uzdrawiajcie ogarniętych niemocą, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, usuwajcie demony. Za darmo otrzymaliście, darmo dajcie."

Napisałam tak specjalnie ponieważ według tego co piszecie ten bliźni ma jeszcze sporo czasu na nawrócenie (1000 lat) więc po co się teraz śpieszyć
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2020-09-04, 15:32   

Iwona napisał/a:
Napisałam tak specjalnie ponieważ według tego co piszecie ten bliźni ma jeszcze sporo czasu na nawrócenie (1000 lat) więc po co się teraz śpieszyć

Widzisz jaki jest ogrom Bożej miłości, że nawet w naszych małych głowach nie mieści się fakt, że i dla tych co dziś nie uwierzą jest wyraźna nadzieja na przyszłość! :-D
Powtarzamy po raz któryś już: Jezus oddał życie za wszystkich ludzi!
Natomiast przelał krew tylko za tych, co są posłuszni Jego woli.

Bałwochwalstwo jest przeciwne Jego woli. :-(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13