FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PROROKOWANIE DWÓCH ŚWIADKÓW I ZABICIE ICH PRZEZ BESTIĘ
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 628 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 3974
Poziom: 47
HP: 1035/7965
 13%
MP: 3803/3803
 100%
EXP: 146/234
 62%
Wysłany: 2021-02-17, 23:59   PROROKOWANIE DWÓCH ŚWIADKÓW I ZABICIE ICH PRZEZ BESTIĘ

Apokalipsa 11:1-6


Apokalipsa 11:7-12


Apokalipsa 11:13-18


Apokalipsa 11:18-19


CD objaśnień do tłumaczenia tekstu Pisma Świętego na podstawie Konkordancji Stronga
http://biblos.feen.pl/vie...p=113752#113752

Treść Apokalipsy 11:1-19 na podstawie Konkordancji Stronga i komentarz:

PROROKOWANIE DWÓCH ŚWIADKÓW I ZABICIE ICH PRZEZ BESTIĘ


(1) I dano mi pręt mierniczy podobny kijowi pastuszemu, mówiąc: Wstań, a odmierz świątynię Bożą i ołtarz i to złożenie hołdu przy tym samym.
- Ołtarz – ołtarz do kadzenia w Miejscu Świętym
złożenie hołdu– chodzi o przejście Arcykapłana poza zasłonę do Miejsca Najświętszego z krwią ofiary, aby pokropić po ubłagalni i przed nią (był wykrapiany znak krzyża). Było to związane z oddaniem hołdu, gdyż musiał się schylić pod zasłoną. Po wyjściu z Miejsca Najświętszego, Arcykapłan zmieniał szaty i wychodził błogosławić lud. Według cienia tej figury, tworzy się rzeczywistość Chrystusowa. Chrystus w szatach chwały, dokonuje dzieła Restytucji.

(2) A dziedziniec poza świątynią, wydaj na świat, na zewnątrz i nie mierz go, ponieważ także poganie pozwolą chodzić po świętym mieście czterdzieści i dwa miesiące.
- także poganie pozwolą
– z powodu niemożności wypełnienia zakonu i braku wiary, naród żydowski pozbawił siebie prawa do posiadania suwerennego państwa. Pozwolił przez to mocarstwom, deptać to prawo przez 2520 lat do 1914r., kiedy to prawo, zostało mu przywrócone. Natomiast Chrześcijanie na deptanie prawa Świątyni duchowej, pozwolili przez czterdzieści dwa miesiące w czasie zinstytucjonalizowanego odstępstwa od wiary. Trwało to w latach 539-1799, gdy system papieski przejął władzę w Eklezja (Zbór Chrystusowy), Dn. 11:36-39; 2Tes. 2:2-4; Ap. 13:5.

(3) Więc pozwolę dwom świadkom, odziać się worami włosianymi, i mi będą prorokami, tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
- Dwaj świadkowie są symbolami natury (człowiek na obraz Boży, król, ST, Mojżesz) i łaski (człowiek na podobieństwo Boże, kapłan, „Eliasz”/Eklezja, NT), które jak dwa cheruby, strzegą drogi życia. Pan tych świadków jest trzecim, czyli Arcyświadkiem. Ci dwaj świadkowie w Średniowieczu (539 -1799r.) byli w odzieniu poniżenia, ale czynili co należy na czas słuszny. ST i NT niby uważano za tak święte, że w konsekwencji tej bigoterii były trzymane w martwych językach. Pomimo tego ograniczenia, stawało się to, co jest napisane w Słowie Bożym ST i NT.

(4) To są dwa drzewa oliwne i dwa świeczniki, twarzą w twarz, stojące mocno przy Panu ziemi.
- Natura i łaska to dwie podstawy Bożej rzeczywistości, cielesnej i duchowej. Cielesne jej postrzeganie zabija, ale duchowe ożywia, 1Kor. 15:45. W rzeczywistości tej są drzewa wytwarzające surowiec, czyli oliwę i zapotrzebowanie na nią, czyli świecznik. Z drzew oliwnych, czyniono oliwę do oświetlania i do namaszczania.
Z drzewem oliwnym natury, wiąże się otrzymanie ducha Bożego w akcie stworzenia. Z drzewem natury, wiąże się doświadczenie dobrego i złego – grzech i upadek człowieka. Powiązania człowieka poszły w dół do stworzenia, co zapoczątkowało rozwój bałwochwalstwa.
Natomiast z drzewem życia, wiąże się powrót człowieka do społeczności z Bogiem przez wiarę w jego Duchu Świętym. Powiązania człowieka idą w górę do Stwórcy przez osobowość, co zapoczątkowało wzywanie Jehowy, imienia Boga Ojca i pojednanie z nim przez krzyż Chrystusowy. Z duchowym drzewem oliwnym, wiąże się otrzymanie ducha Bożego w akcie odkupienia.

(5) A jeśli ktoś, czymś sam chce szkodzić, z powodu ust (Dn. 7:8) wywoła nienawistny ogień i tym samym pożre samego siebie; jeśli ktoś czymś w ten sposób im chce szkodzić nawet zabiją, jest konieczne.


sam chce szkodzić
– anty – Chrystus i ci którzy mają jego ducha.
z powodu ust (Dn. 7:8) wywoła nienawistny ogień – O tym ogniu jest napisane w Ap. 13:13: zuchwale czyni znaki wobec ludzi, ażeby ogniem z nieba spowodować, nawet zejście z góry na dół na ziemię; wg. KS
nawet zabiją, jest konieczne – Babilon wielki, zgodnie z natchnieniem Bożym ma być spalony w ogniu anarchii, Ap. 17:16,17; 18:8

(6) Ci mają moc zamknąć samo niebo, aby deszcz nie padał za dni proroctwa tych samych; Mają moc wody obrócić w krew, i uderzyć ziemię wszelką plagą, ilekroć, jeśliby chcieli.
- Tak jak podczas pobytu Eliasza na odosobnieniu nie padał deszcz, tak i podczas wielkiego odstępstwa od wiary nie było błogosławieństwa, wynikającego ze zrozumieniem Prawdy z nieba, czyli ze Słowa Bożego. Nie było, ponieważ Zbór (Eklezja) Chrystusowy był prześladowany. Z powodu braku "deszczu Prawdy", czyli braku zrozumienia cieni zakonu, dotyczących składanych ofiar, były one postrzegane, wyłącznie jako odpychający przelew krwi, a nie jako instrukcja, dla uczestników powołania niebiańskiego, którzy poświęcili się i ofiarowali Bogu na służbę Nowego Przymierza. W związku z tym Słowo Boże ostrzega przeciwników w Izaj. 28:14-20.
Cytat:
14. Dlatego słuchajcie słowa Pana, wy szydercy, panujący nad tym ludem, który jest w Jeruzalemie!
15. Ponieważ mówicie: Zawarliśmy przymierze ze śmiercią i z krainą umarłych mamy umowę, więc gdy nadejdzie klęska potopu (bicz gwałtowny), nie dosięgnie nas, gdyż kłamstwo uczyniliśmy naszym schronieniem i ukryliśmy się pod fałszem,
16. Dlatego tak mówi Wszechmocny, Pan: Oto Ja kładę na Syjonie kamień, kamień wypróbowany, kosztowny kamień węgielny, mocno ugruntowany: Kto wierzy, ten się nie zachwieje.
17. I uczynię prawo miarą, a sprawiedliwość wagą. Lecz schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody („deszcz wody Prawdy”).
18. I wasze przymierze ze śmiercią zostanie zerwane, a wasza umowa z krainą umarłych nie ostoi się. Gdy nadejdzie klęska potopu, zostaniecie zdeptani.
19. Ilekroć nadejdzie, pochwyci was, a będzie nadchodzić każdego ranka, we dnie i w nocy i tylko grozą będzie rozumienie objawienia.
20. Gdyż za krótkie jest łoże, aby się można wyciągnąć, a za wąskie przykrycie, aby się można otulić. (BW) oraz Rz. 1:18.
Izaj. 29:9-15
9. Zdrętwiejcie i pozostańcie zdrętwiali, zaślepcie się i trwajcie w zaślepieniu! Upijcie się, lecz nie winem, zataczajcie się, lecz nie od mocnego napoju.
10. Gdyż Pan wylał na was ducha twardego snu i zamknął wasze oczy, to jest proroków, i zakrył wasze głowy, to jest jasnowidzów.
11. Dlatego z widzeniem tego wszystkiego jest u was tak, jak ze słowami zapieczętowanej księgi; gdy się ją poda temu, który umie czytać, i powie: Przeczytaj to, proszę, wtedy on odpowiada: Nie potrafię, gdyż to jest zapieczętowane;
12. A gdy się poda księgę takiemu, który nie umie czytać, i powie: Przeczytaj to, proszę, wtedy on odpowiada: Nie umiem czytać.
13. I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, tak że ich bojaźń przede mną jest wyuczonym przepisem ludzkim,
14. Dlatego też Ja będę nadal dziwnie postępował z tym ludem, cudownie i dziwnie, i zginie mądrość jego mędrców, a rozum jego rozumnych będzie się chował w ukryciu.
15. Biada tym, którzy głęboko ukrywają przed Panem swój zamysł, których działanie odbywa się w ciemności i którzy mówią: Kto nas widzi? Kto wie o nas? (BW)
Jer. 16:19-21
19. Panie, mocy moja, twierdzo moja i ucieczko moja w dniu niedoli! Do ciebie przyjdą narody od krańców ziemi i powiedzą: Tylko złudę posiedli nasi ojcowie, nicości, z których nie ma pożytku.
20. Czy człowiek może uczynić sobie bogów? Przecież to nie są bogowie!
21. Dlatego oto Ja sprawię, że poznają, tym razem sprawię, że poznają moją rękę i moją moc i będą wiedzieli, że moje imię jest Pan. (BW)


Ap. 11:7 A gdy dokończą świadectwa swojego, bestia wstępująca na serca, z powodu świata podziemnego, wywoła bitwę z tymi samymi, także zwyciężą a ona zabije ich.

bestia wstępująca na serca
– polega to na zakrywaniu złych skutków jej minionego panowania, a koncentrowanie uwagi i uczuć ludzkich (przez „granie i śpiewanie” z Izj. 23:16), koncentrowanie tych na domniemanej chwale tego minionego panowania, kształtowanej dla opanowania serc ludzkich, aby uzyskać od nich, ich podparcie, dla wprowadzenia Nowego Porządku Świata. Sprzyjają temu różne osiągnięcia człowieka w różnych dziedzinach życia, które z jednej strony ułatwiają życie, ale z drugiej strony, stopniowo ograniczają wolność i zniewalają człowieka.


wywoła bitwę z tymi samymi - Bitwa była wywołana poza dwoma świadkami, aby w pośredni sposób walczyć z nimi, pociągała za sobą ofiary osób, zaangażowanych w walce.

(8) Nawet ulice trupów, w duchu zuchwałej Sodomy i Egiptu, nazywają sobie według obywateli, gdzie także Pan nasz, którego ukrzyżowano.
wywoła bitwę z tymi samymi
- Bitwa była wywołana poza dwoma świadkami, aby w pośredni sposób walczyć z nimi, pociągała za sobą ofiary osób, zaangażowanych w walce. Gdy w wyniku upływu czasu, zrozumiano którzy z nich wywarli skuteczny wpływ na ukształtowanie porządku pokoleń to, albo budowano im pomniki, albo nazywano ulice na ich cześć.

Pan tych dwóch świadków jest trzecim, czyli arcyświadkiem, co jest zgodne z zasadą:
Cytat:
aby na oświadczeniu dwu lub trzech świadków była oparta każda sprawa. Mt. 18:16; P.Pr. 19:15

Ap. 11:3 w zw. z w. 8 jest w zgodzie z tą zasadą? Wcześniej w Apokalipsie, też jest napisane o dwóch, albo trzech świadkach, na których ma być oparta każda sprawa, Ap. 1:4,5; 2:13; 3:14.
Oto oni:
I.
Cytat:
(4) Jan do siedmiu zborów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu duchów, które są przed jego tronem, (5) i od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
- Jezus Chrystus jest świadkiem wiernym, (Pan natury i łaski), Ap. 1:5.

II. A do anioła zboru w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma ostry miecz obosieczny. (13) Wiem, gdzie mieszkasz, tam, gdzie jest tron szatana; a jednak trzymasz się mocno mego imienia i nie zaparłeś się wiary we mnie, nawet w dniach, kiedy Antypas, świadek mój wierny, został zabity u was, gdzie szatan ma swoje mieszkanie. Ap. 2:13
- Antypas, świadek mój wierny (z łaski cierpiący, dla sprawy Bożej, wierni, wyzwoleni z upadłego świata natury, poddanego szatanowi) Ap. 2:13.

III.
Cytat:
(14) A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego: Ap. 3:14

- Amen, świadek wierny i prawdziwy, koniec stworzenia Bożego
(natura Nowego Stworzenia Bożego, duchowego) Ap. 3:14.

Sedno
1. Jezus Chrystus jest świadkiem wiernym, (Pan natury i łaski), Ap. 1:5.
2. Antypas, świadek mój wierny (z łaski cierpiący, dla sprawy Bożej, przez wiernych, wyzwolonych z upadłego świata natury, poddanego szatanowi) Ap. 2:13.
3. Amen, świadek wierny i prawdziwy, koniec stworzenia Bożego
(Nowe Stworzenie Boże w naturze duchowej)
Ap. 3:14.

Ap. 11:9. A trupów swoich ludzi z pokoleń i języków i narodów wystrzegali się trzy i pół dnia; nawet trupom ich, włożonym do grobów nie darowali winy:
- Od śmierci Pana Jezusa do jego zmartwychwstania też opłynęło 3.5 doby, tak jak w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, gdy Pismo Święte było zakazane przez 3.5 roku.
Napisane jest, że karą za grzech jest śmierć. Obecnie mówi się, że o zmarłych nie należy mówić źle. Obecnie można zauważyć, jak zakłady pogrzebowe, niektórym uczestnikom, dają białe róże, aby wrzucono je na trumnę przed jej zasypaniem. Ma to symbolizować, że ta zmarła osoba już zapłaciła za swoje grzechy, więc jest już niewinna, albo że osoba wrzucająca kwiaty nie mamy już do nie pretensji. Wiersz 9, wskazuje jednak na całkiem przeciwną postawę, czego dobitnym przykładem jest synod trupi, w czasie którego papież Stefan VI, sądził trupa zmarłego papieża Formozusa
https://pl.wikipedia.org/wiki/Synod_trupi

W czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej, pozbawiono szacunku ciała tych których ścinano gilotyną. Taki los spotkał arystokrację w różnych krajach wtedy i później, np. w 1848r.

Gdy zasadę Mojżeszową i Ezechiela, zastosujemy w odniesieniu do sposobu mierzenia czasu, czyli liczby 1260 dni, to otrzymujemy 1260 lat i 3.5 dnia. Trzy i pół czasu = 1260 dni, według zasady "rok za dzień", daje 1260 lat, a według zasady dzień za rok wynosi 3.5 dnia.
Jest 3.5 dnia śmierci Pana Jezusa i dwóch świadków (co w ich przypadku oznacza 3,5 roku);
Jest 3.5 roku służby Pana Jezusa;
Jest 1260 lat (symboliczne 1260 dni, 3.5 czasu) prorokowania dwóch świadków w worach i żywienia niewiasty na pustyni z dala od smoka.
Jest też 1260 lat małego rogu z Dn. 7:25 i bestii z Ap. 13:5

(10) A mieszkając na ziemi radowano się koło nich i rozweselano; więc posłano jako dar nawzajem, dlatego że mieszkając na ziemi, próbowali darów. tych dwóch proroków
- Członkami osób uznanych za święte, obdarowywano się nawzajem, jako relikwiami, Jest to także wyraz braku szacunku dla zmarłych.

(11) A po trzech i pół dniach, z powodu tych samych, Bóg przybył duchem życia, więc stanęli na nogach swoich, a wobec tych samych bojaźń wielka padła na tych będących widzami.
(12) Także pojęli doniosły głos z nieba, mówiący samym: Wstępujcie tutaj! I w czasie obłoku, względem nieba wstępowali na serca, a nieprzyjaciele ich patrzyli na nich.

- Dwaj świadkowie zostali uznani za godnych, aby wstąpić na serca ludzkie w celu ich odmiany. Objawiło się to w ten sposób, że powstało duże zapotrzebowanie na tłumaczenie Pisma Świętego na narodowe języki świata. Czyniły to Towarzystwa Biblijne, które zaczęły powstawać od początku XIX wieku.

(13) W czasie owej godziny, powstał także zuchwały wstrząs. A w czasie wstrząsu, zabito sławę siedmiu tysięcy ludzi; i to dziesiąta część obywateli przegrała, także pozostałych przestraszono, więc dali chwałę Bogu niebieskiemu.
- oznacza to upadek autorytetów w czasie ostatecznym, trwającym od 1799 r. W Słowie Bożym jest to nazwane zaćmieniem słońca, poczerwienieniem księżyca i spadaniem gwiazd

(14) Biada druga rozeszła się, oto trzecią biada opowiedzą szybko.
(15) Więc zatrąbił siódmy Anioł i stały się głosy doniosłe na niebie, mówiące: Królestwa świata stawały się Panu naszemu, więc Chrystus ich, będzie królem i to na wieki wieków.
oto trzecią biada opowiedzą szybko
– treścią tej biady jest zemsta (Rz. 12:19; 2Tes. 1:6-10) za deptanie i tłumienie prawdy, Dan. 8:11-14; Rz. 1;18.
Kod:
[…] słuchajcie słowa JHWH mężowie naśmiewcy […]. Ponieważ (3588) zachowujecie się dumnie (559): Uczyniliśmy (3772) przymierze (1285) obok (854) królestwa śmierci (4194) od (5973) otchłani (7585) zaprowadzamy porządek (6213) proroków (2374), bicz (7885) gwałtowny (7857) [nie (3808) dosięgnie nas (935), kiedy (3588) przejdzie (5674); ponieważ (3588) kłamstwo (3577) uczyniliśmy (7760) schronieniem (4268), fałszywą przysięgę (8267) zatailiśmy (5641).
Na podstawie Konkordancji Stronga

Cytat:
Schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody, I wasze przymierze ze śmiercią zostanie zerwane, a wasza umowa z krainą umarłych nie ostoi się. Gdy nadejdzie klęska potopu (bicz gwałtowny), zostaniecie zdeptani. Ilekroć nadejdzie, pochwyci was, a będzie nadchodzić każdego ranka, we dnie i w nocy i tylko grozą będzie rozumienie objawienia. Gdyż za krótkie jest łoże, aby się można wyciągnąć, a za wąskie przykrycie, aby się można otulić. NP).


zachowujecie się dumnie - mówicie w sercu swoim
Uczyniliśmy przymierze - zawarliśmy układ, jako roszczący sobie pretensję, aby być jako kamień z Dan 2;34,35;
obok królestwa śmierci – jako kamień obok królestwa posągu z 2 rozdz. Daniela, chociaż są gliną;
od otchłani - bestia występująca z otchłani błędu
zaprowadzamy porządek proroków – Nowy Porządek Świata;
bicz gwałtowny (z Iz 11:4 i 2Tes 2:8; Jer. 16:19-21) nie dosięgnie nas kiedy przejdzie; ponieważ kłamstwo uczyniliśmy schronieniem – nadzieją na trwanie władzy, sławy i bogactwa;
fałszywą przysięgę zatailiśmy – konsensus okryty tajemnicą milczenia, dotyczy np. tłumaczenia Mt. 28:19 przez w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego; zamiast – w moim imieniu.
kłamstwo uczyniliśmy schronieniem – prowadząc za pośrednictwem emisariuszy, do tworzenia różnych ruchów religijnych (córki Babilonu Wielkiego), aby na ich koszt doświadczać różne swoje dywagacje, błędne dogmaty. Czynią to z nadzieją na trwanie w stanie dumy z fałszywych roszczeń;
tylko grozą będzie rozumienie objawienia – Objawienie (Apokalipsa), została już spisana w ST w Księgach różnych proroków. Księga Apokalipsy NT jest wypadkową (ujednoliceniem) tych opisów z ST. Podobnie jest jak w przypadku czerech bestii z 7 rozdz. Ks. Daniela. W Wieku Ewangelii, łączącym wszystkie narody, doszło do ujednolicenia ich pod postacią bestii wychodzącej z morza (a później z otchłani), smoka i fałszywego proroka. Wszystkie cztery bestie razem wzięte, posiadają to samo co bestia z Apokalipsy, Jer. 16:19.

Właściwa treść Mt. 28:19 to:

„Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody w moim imieniu, ucząc ich przestrzegać to, co
wam rozkazałem.”
http://www.filadelfiamedi...20Mat.28.19.pdf

[color=blue] (16) Także dwudziestu czterech starszych (prezbiterów), oni siedząc na stolicach swoich, twarzą w twarz Bogu, upadli na oblicza swoje i pokłonili się Bogu, mówiąc:
(17) Dziękujemy tobie, Panie Boże wszechmogący, że pojęliśmy zmysłami moc twoją wielką i zostaliśmy królami; ta była i ta będzie!
(18) Więc gniewają się narody, także przyszedł gniew twój i czas sądzenia umarłych; także pozwoliłeś mianować sług, twoich proroków i świętych oraz bojących się imienia twego, małych i wielkich, więc zniszczysz to zepsucie świata.
dwudziestu czterech starszych
– to szczególni bohaterowie wiary, opisani w Żyd. 11 rozdz., i szczególne proroctwa Starego Testamentu ;
ta była i ta będzie – dotyczy to wielkiej mocy Bożej, która była z doskonałym człowiekiem i będzie z tym, który dzięki okupowi Chrystusowemu, dostąpi Restytucji;
gniewają się narody – w szczególny sposób od 1914 r., gdy zakończyło się "siedem czasów pogan" i nastał czas wypowiedzenia dzierżawy władzy, danej symbolicznemu posągowi z snu Nabuchodonozora, Dan. 2:38

[color=blue] (19) Także otworzono świątynię Bożą w niebie i ukazała się Arka Przymierza jego w świątyni jego; więc pojawił się blask, oraz głosy, i grzmoty, i wstrząsy i grad wielki.
otworzono świątynię Bożą w niebie
– pozwala to na ujawnienie tego, co było czynione w przeszłości, a w szczególności w Średniowieczu, co zostało opisane w rozdziałach Apokalipsy od tego rozdziału (Ap. 11:2) do Ap. 21:15.

W następnych postach tego wątku, zostaną rozwinięte różne kwestie tego rozdziału.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14