FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lud dla imienia Bożego
Autor Wiadomość
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-30, 15:48   

[quote="Henryk"]
tessa napisał/a:
Cytat:

A byłeś może na zgromadzeniu Świadków Jehowy?

A byłaś kiedyś na konwencji Badaczy Pisma Świetego?

Cytat:
Porównanie niezbyt właściwe :(

Droga Tesso- wiwatujący tłum nie zawsze oznacza wolę i akceptację Bożą.
TY, i tobie podobni mają akceptować wyłącznie pokarm podawany kanałem.


Co znaczy słowo konwencja?

Widocznie Bóg to zaakceptował ,bo nie zesłał ognia z niebios:)
Znasz książkę ŚJGłosiciele królestwa Bożego?
Co ciekawe ,że tylko Świadkowie Jehowy głoszą tak jak Jezus imię Boże Jehowa.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2021-05-30, 15:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2021-05-30, 16:47   

tessa napisał/a:

Co znaczy słowo konwencja?

Dokłądnie to samo, co u Was "kongres".
Cytat:
Widocznie Bóg to zaakceptował ,bo nie zesłał ognia z niebios:)

Bóg dozwala na wszelakie zło, nie karając od razu zoczyńców.
Cytat:
Znasz książkę ŚJGłosiciele królestwa Bożego?

Znam.
Cytat:
Co ciekawe ,że tylko Świadkowie Jehowy głoszą tak jak Jezus imię Boże Jehowa.

Nieprawda! Jezus ani raz nie odezwał się do Ojca po Imieniu. Miał dla Niego szacunek.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-30, 18:26   

Cytat:

Cytat:
Co ciekawe ,że tylko Świadkowie Jehowy głoszą tak jak Jezus imię Boże Jehowa.

Nieprawda! Jezus ani raz nie odezwał się do Ojca po Imieniu. Miał dla Niego szacunek


Czy uważasz za brak szacunku zwracanie się po imieniu? I czy Bóg zabronił wymawiania swego imienia?Absolutnie nie.

Rzymian 15:9

i by narody wychwalały Boga za Jego miłosierdzie. Tak jak napisano: „Dlatego będę Cię otwarcie wychwalał wśród narodów i będę wysławiał Twoje imię pieśnią”.

Jest to proroctwo o Pomazańcu Jezusie Psalm 18:49
Daniela 9:19
O Jehowo, usłysz nas! O Jehowo, przebacz nam! Zwróć na nas uwagę, Jehowo, i działaj! Przez wzgląd na samego siebie nie zwlekaj, Boże mój, bo to miasto i ten lud nazwano od Twojego imienia”.

2 Kronik 14:11
Wtedy Asa zaczął błagać Jehowę, swojego Boga: „Jehowo, potrafisz pomóc zarówno tym, którzy są potężni, jak i tym, którzy są słabi. Pomóż nam, Jehowo, nasz Boże, bo polegamy na Tobie i w Twoje imię wyruszyliśmy przeciwko tej wielkiej armii. Jehowo, Ty jesteś naszym Bogiem. Nie pozwól, żeby pokonał Cię zwykły człowiek”.

Psalm 30:8
Do Ciebie, Jehowo, wołałem, Ciebie, Jehowo, błagałem o łaskę.

A sam Jezus mówił:

Łukasza 4:12

Jezus mu odparł: „Powiedziano: ‚Jehowy, swojego Boga, nie wolno ci wystawiać na próbę’.

Łukasza 4:18

Wtedy podano mu zwój proroka Izajasza, a on go rozwinął i znalazł miejsce, gdzie było napisane: „Jehowa dał mi swojego ducha, bo mnie namaścił, żebym głosił dobrą nowinę biednym. Posłał mnie, żebym oznajmiał jeńcom wyzwolenie, a niewidomym odzyskanie wzroku, żebym zdruzgotanym niósł wolność, żebym ogłaszał czas przychylności Jehowy”.

Hebrajczyków 13:15

Przez Jezusa zawsze składajmy Bogu ofiarę wysławiania, czyli owoc naszych warg, publicznie mówiąc o Jego imieniu

Nie wstydzimy się imienia Bożego ,tylko głosimy o nim publicznie ,tak jak czynili to pierwsi chrześcijanie.

3 Jana 6,7

Oni zaświadczyli przed zborem o twojej miłości. Proszę, wypraw ich w drogę w sposób godny Boga. Bo wyruszyli ze względu na Jego imię, niczego nie oczekujące od ludzi z innych narodów.
Jana 17:6,26

Wyjawiłem Twoje imię ludziom, których mi dałeś ze świata. Byli Twoi, a Ty powierzyłeś ich mnie i przestrzegają Twojego słowa.

Dałem im poznać Twoje imię i dalej będę to robił, żeby przejawiali taką miłość, jaką Ty darzysz mnie, i żebym dzięki temu pozostawał z nimi w jedności”.

Czy można poznać to imię nie używając go?

W Psalmie 140:14 czytamy:

Prawi z pewnością będą wysławiać Twoje imię,
prostolinijni będą mieszkać przed Twoim obliczem

Wysławianie imienia Bożego jest wręcz powinnością Jego sług.Także w niebie.

Objawienie 19:6

I usłyszałem coś, co brzmiało jak głos ogromnej rzeszy oraz jak odgłos wielu wód i potężnych gromów: „Wysławiajcie Jah, bo Jehowa, nasz Bóg, Wszechmocny, zaczął królować!

My Świadkowie Jehowy szczycimy się imieniem Bożym

Psalm 105:3

Szczyćcie się Jego świętym imieniem.
Niech ci, którzy szukają Jehowy, cieszą się w sercach
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2021-05-31, 15:31   

Cytat:
tessa napisała/
Co ciekawe ,że tylko Świadkowie Jehowy głoszą tak jak Jezus imię Boże Jehowa.

Tesso możesz zacytować tekst, gdzie Jezus zwraca się do swojego Ojca po imieniu?
Cytat:
tessa napisała/
Czy uważasz za brak szacunku zwracanie się po imieniu? I czy Bóg zabronił wymawiania swego imienia?Absolutnie nie.

Ale też nie zachęcał, znasz tekst, gdzie Bóg zachęca do wołania Jehowa, Jahwe w każdym czasie.
Cytat:
Tessa napisała/
Rzymian 15:9
i by narody wychwalały Boga za Jego miłosierdzie. Tak jak napisano: „Dlatego będę Cię otwarcie wychwalał wśród narodów i będę wysławiał Twoje imię pieśnią”.

W imię człowieka, czy istoty duchowej jest w komponowany, cały charakter danej osoby, jak mówimy "będę chwalić twoje imie"--- powinniśmy mieć na uwadze : "chwalimy ciebie BOŻE"
Co ci daje tesso, że co drugie słowo mówisz JEHOWA?
Powiedz szczerze uważasz BOGA JEHOWĘ za swojego OJCA NIEBIAŃSKIEGO, czy na ojca ziemskiego krzyczysz hej Antek [lub inne imie] podejdź do mnie? Jeszcze w dziewiętnastym wieku do ojca sie mówiło PANIE OJCZE, a do niebiańskiego?
Każdy kto czyni wolę BOGA jest Jego świadkiem, bo świadczy o nim.
Podobno jakaś kobieta na wsi dała swojej krowie na imię jehowa, chciała dokuczyć Świadkom mieszkającym w pobliżu, czy ona to zrobiła wierząc ,ze To Boga jest imię, NIE ona po prostu była dewotką w krk.
Czy wy czasem nie ponosicie za to winy? Zastanów się i pomyśl.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-05-31, 16:08   

Nike Jezus często modlił się do Boga,ale żadnej jego modlitwy nie zapisano.Zapisano jednak modlitwy hebrajskich świadków Jehowy.Możesz sobie poczytać mowę Marii matki Jezusa:

Łukasza 1:46-55

46 Na to Maria powiedziała: „Moja dusza wywyższa Jehowę,
47 a mojego ducha przepełnia radość z powodu mojego Wybawcy, Boga,
48 bo zwrócił uwagę na swoją niewolnicę mimo jej niskiego stanu. Odtąd wszystkie pokolenia będą mnie uznawać za szczęśliwą,
49 bo Wszechmocny* uczynił dla mnie wielkie rzeczy. Jego imię jest święte.
50 Z pokolenia na pokolenie okazuje On miłosierdzie tym, którzy się Go boją
51 Swoim ramieniem dokonał potężnych dzieł, rozproszył tych, którzy mają wyniosłe serca. 52 Zrzucił z tronów możnych, a wywyższył mało znaczących.
53 Głodnych nasycił dobrymi rzeczami, a bogatych odprawił z niczym.
54 Przyszedł z pomocą swojemu słudze, Izraelowi, pamiętając o miłosierdziu,
55 które obiecał okazywać na wieki Abrahamowi i jego potomstwu, tak jak powiedział naszym praojcom.

Maria użyła imię Boże i uważała je za święte. Tak też wychowała swego syna Jezusa.
Jezus śpiewał pieśni ku chwale Jehowy.

Hebrajczyków 2:11-13

Bo wszyscy — zarówno uświęcający, jak i uświęcaniu — pochodzą od jednego i z tego powodu Jezus nie wstydzi się nazywać ich „braćmi”,
12 gdy mówi: „Będę oznajmiał Twoje imię swoim braciom, będę Cię pieśnią wysławiał w zborze”. 13 Powiedział też: „Będę Mu ufał” oraz „Ja i dzieci, które mi dał Jehowa”.
Psalm 22:22
To,że ludzie nie wiedzą kim jest Jehowa jest żałosne.

Nie znaczy to jednak ,że należy przestać głosić o tym imieniu.

Rzymian 10:13-15
13 ;Każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony;.
14 Ale jak będą Go wzywać, jeśli w Niego nie uwierzyli? A jak w Niego uwierzą, jeśli o Nim nie słyszeli? A jak usłyszą bez głoszącego?
15 A jak będą głosić, jeśli nie zostali posłani? Tak jak napisano: ;Jak piękny jest widok tych, którzy głoszą dobrą nowinę o czymś lepszym!;

Nike ty wierzysz w Jehowę oznajmiaj więc Jego imię ludziom ,którzy go nie znają.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2021-05-31, 17:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2021-05-31, 20:16   

Cytat:
tessa napisała/
Łukasza 1:46-55

46 Na to Maria powiedziała: „Moja dusza wywyższa Jehowę,

W tych tekstach w j. hebrajskim jest JHWH przeczytałam wiersz 46 z Łukasza, w grece jest KIRIOS nie jest to jednak modlitwa.
Ja nie neguję, że Żydzi nie znali imienia Boga znali, tylko dla szacunku do Boga nie wypowiadali, zamieniali na ADONAJ ---Bóg mój.
Ja wyraźnie poprosiłam o teksty modlitwy Jezusa, lub jakiś tekst w którym Jezus odzywa się do swojego Ojca Jehowo, bo ty tak tesso napisałaś.
Cytat:
tessa napisała/
Maria użyła imię Boże i uważała je za święte. Tak też wychowała swego syna Jezusa.
Jezus śpiewał pieśni ku chwale Jehowy.

jeszcze raz powtarzam, że się zgadzam, że Maria znała imię Boga, i Jezusowi na pewno o Bogu opowiadała, jak był dzieckiem, przy chrzcie wstąpił na Jezusa Duch Święty i przypomniał sobie swoje życie w niebie jako LOGOSA.
Tesso napisałaś, że Jezus śpiewał o Jehowie, być może, że śpiewał, tylko nie wiem gdzie jest to napisane, ty pewnie wiesz, bo piszesz, więc proszę podaj namiar.
A nawet jak śpiewał, bo na pewno śpiewał jest dowód , jak po zakończeniu wieczerzy zaśpiewali pieśń i sie rozeszli, nie śpiewali na pewno o Boga imieniu, tylko do Boga o Jego całym jestestwie i o Jego chwale, tak myślę, być może i ja myślę, że w tej pieśni użyli JHWH, ale to nie było chwalone imię jakie to piękne, tylko całe JESTESTWO BOGA NAJWYŻSZEGO, jego cztery podstawowe przymioty charakteru MIŁOŚĆ, MĄDROŚĆ, MOC, SPRAWIEDLIWOŚĆ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2021-05-31, 20:43   

Nigdy do swojego ojca nie powiedziałem Stasiu, Stanisławie Stachu, to by zostało przez niego odebrane jako brak szacunku . Zawsze było tatusiu ,tato. Nikt z obcych nie miał prawa tak do niego powiedzieć, tylko ktoś z rodziny. Jeśli ktoś nie jest w Jezusie Mesjaszu , to też nie powie do Najwyższego tatusiu . Pierwsze słowa w glossali które wypłynęły z mojego ducha pod namaszczeniem ducha świętego były Abba, Abba. Minęły lata gdy mądrość boża objawiła mi znaczenie tego wydarzenia. Nie dziwi mnie fakt że ktoś z zewnątrz tak zwraca się do Najwyższego przez YHWH . I to nie jest niepoprawne , wręcz przeciwnie . Mówi to o tej osobie że traktuje Pana Boga poważnie i z respektem . Fakt że pozycjonuje Pana Jezusa jako archanioła jest barierą która zatrzymuje w odsłonięciu pełni prawdy o Łasce jaką mamy w jego Synu Będąc usynowieni możemy wołać tatusiu.
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2021-05-31, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-06-01, 15:17   

Gdy ktoś jest daleko od Boga ,to mówi Boże ,Ojcze.To jest poprawnie nie przeczę.

Ale gdy ktoś chce być przyjacielem Boga to musi poznać Jego imię .Jak przyjaciele się do siebie zwracają?
Gdy się z kimś przyjaźnisz, to często używasz jego imienia. Czy z przyjaźnią z Bogiem miałoby być inaczej?

Najpierw muszą się sobie przedstawić.I tak Bóg czyni,przedstawia się z imienia .

„Jam jest Jehowa. To jest moje imię” (Izajasza 42:8)

Pan Jezus w modlitwie wzorcowej powiedział "Ojcze nasz ,który jesteś w niebie niech będzie uświęcone Twoje imię"
Co to znaczy?
Powiedział ,że w modlitwie mają uświęcać imię Boże Jehowa.Jak ważne to było dla Jezusa?
Najważniejsze ,bo postawił to,na pierwszym miejscu.

Abraham został przyjacielem Jehowy Boga.I jak zwracał się do Niego?
Jakuba 2:23
Tym samym spełnił się następujący fragment Pism: „Abraham uwierzył Jehowie i w rezultacie został uznany za prawego. Został też nazwany przyjacielem Jehowy
Rodzaju 18:30

Abraham odezwał się po raz kolejny: „Jehowo, proszę, nie gniewaj się, ale pozwól mi jeszcze raz coś powiedzieć. Przypuśćmy, że znajdzie się tam tylko 30”. On odparł: „Jeśli znajdę tam 30, nie uczynię tego”.

Wszyscy słudzy Jehowy zwracali się do Boga po imieniu i Bóg się na nich przez to nie gniewał:)
W sumie imię Boże zostało wymienione w PISMACH HEBRAJSKICH przeszło 7000 razy,a w PISMACH GRECKICH przeszło 200 razy.
To wskazuje jak imię Boże jest ważne dla Boga.Bóg dał taki zwyczaj aby mówić do Niego po imieniu.U ludzi panuje inny zwyczaj i ja się temu nie dziwię ,bo przecież myśli Boże to nie myśli ludzi.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2021-06-01, 15:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2021-06-01, 20:47   

Cytat:
tessa napisała/
Pan Jezus w modlitwie wzorcowej powiedział "Ojcze nasz ,który jesteś w niebie niech będzie uświęcone Twoje imię" Co to znaczy?

Pisałam w poprzednim poście, o ile go czytałaś to wiesz co przez IMIĘ ja rozumiem.
Święć się imię twoje=> Zwrot ten wyraża adorację, docenienie Boskiej dobroci i wielkości oraz odpowiednią cześć. Gdy kierujemy do Pana prośbę, pierwszą naszą myślą nie ma być myśl samolubna, tycząca nas samych, ani też taka myśl, która odnosiłaby się do spraw tych, którzy są nam drodzy, ale właśnie Bóg ma być pierwszy we wszystkich naszych myślach, zamierzeniach i planach.
Imię JHWH powinniśmy używać w zniosłych słowach np. w naszych modlitwach, w naszych pieśniach i my tak sie staramy robić.
A nie szastać na prawo i lewo, ponieważ jak pisałam ludzie nie wierzą, i nie rozumieją że JHWH jest imieniem Boga tylko jest to nazwa Świadków Jehowy i z tego się wyśmiewają.
Ja często np. w rodzinie zwracam uwagę, bo często co niektórzy : "wiesz te jehowitki gadały", albo:--" jehowce" itp. nie przynosi to chluby BOGU NAJWYŻSZEMU, ANI SZACUNKU DLA NIEGO I TO JEST WINA WASZA NIESTETY.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-06-02, 14:35   

To już Bóg osądzi tych ludzi ,którzy blużnią imieniu Bożemu.My ,jako Jego świadkowie mamy ogłaszać ludziom to imię.Od tego zależy ich życie.Ezechiela 38:23
Czy wiesz jak faryzeusze mówili,że Jezus to pijak i żarłok,zawsze prawda była solą w oku
złych ludzi.Ale to się już niedługo zmieni:)
Piszesz,że śpiewacie pieśni ku czci JHWH,czy mogłabyś mi taką pieśń przesłać na priva?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2021-06-02, 14:50   

tessa napisał/a:
.My ,jako Jego świadkowie mamy ogłaszać ludziom to imię.Od tego zależy ich życie.Ezechiela 38:23

To jakiś skrajny przejaw bezmyślności i braku logicznego myślenia!
Przywilejem ludu Bożego jest opowiadać o Bogu, o Jego miłości i cudownym planie, jaki przygotował dla ludzi. Masz opowiadać o Bożym charakterze, Jego Miłości do stworzenia.

Nie polega ta trąbieniu wszystkim na prawo i lewo Jego Imienia!
Czy takiej prostej sprawy nie rozumiecie? :shock:
Ogłosisz człowiekowi Imię Boga i już człowiek jest zbawiony?
- Tak przecież twierdzisz, że życie człowieka zależy od znajomości imienia Boga!
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2021-06-03, 20:52   

tessa napisał/a:
To już Bóg osądzi tych ludzi ,którzy blużnią imieniu Bożemu.My ,jako Jego świadkowie mamy ogłaszać ludziom to imię.Od tego zależy ich życie.Ezechiela 38:23
Czy wiesz jak faryzeusze mówili,że Jezus to pijak i żarłok,zawsze prawda była solą w oku
złych ludzi.Ale to się już niedługo zmieni:)
Piszesz,że śpiewacie pieśni ku czci JHWH,czy mogłabyś mi taką pieśń przesłać na priva?

Za co ich ma osądzać Bóg, za niewiedzę?
Oni nie bluźnią świadomie Bogu, ci ludzie świadomie naśmiewają się z ŚJ. a nie z Boga.
Owszem nie podoba mi się co robią, ale nie wierzę,że Bóg ich za to odrzuci, ażeby Bóg kogoś skazał, to najpierw musi mu stworzyć warunki, czyli odseparować szatana, i tak będzie po z martwych wzbudzeniu ludzkości w Królestwie ludzkość w warunkach przyjaznych będzie się restaurować.
Tak, śpiewamy pieśni ku czci Boga i ku czci Jezusa, czasami w niektórych zwrotkach jest imię Boga zacytowane, ale jak juz pisałam w IMIENIU JHWH jest cały BÓG JEGO CHARAKTER, JEGO MĄDROŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, MIŁOŚĆ, MOC. i my wychwalamy całego Boga, a nie tylko Jego imię, raczej szanujemy to imię a nie szastamy nim.

Jeżeli chodzi o nasze pieśni to znajdują się w internecie po nazwą PIEŚNI BRZASKU TYSIĄCLECIA CHÓR ŚPIEWA. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
tessa 

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 03 Sty 2017
Posty: 205
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 11/30
 36%
Wysłany: 2021-06-04, 13:42   

nike napisał/a:
tessa napisał/a:
To już Bóg osądzi tych ludzi ,którzy blużnią imieniu Bożemu.My ,jako Jego świadkowie mamy ogłaszać ludziom to imię.Od tego zależy ich życie.Ezechiela 38:23
Czy wiesz jak faryzeusze mówili,że Jezus to pijak i żarłok,zawsze prawda była solą w oku
złych ludzi.Ale to się już niedługo zmieni:)
Piszesz,że śpiewacie pieśni ku czci JHWH,czy mogłabyś mi taką pieśń przesłać na priva?

Za co ich ma osądzać Bóg, za niewiedzę?
Oni nie bluźnią świadomie Bogu, ci ludzie świadomie naśmiewają się z ŚJ. a nie z Boga.
Owszem nie podoba mi się co robią, ale nie wierzę,że Bóg ich za to odrzuci, ażeby Bóg kogoś skazał, to najpierw musi mu stworzyć warunki, czyli odseparować szatana, i tak będzie po z martwych wzbudzeniu ludzkości w Królestwie ludzkość w warunkach przyjaznych będzie się restaurować.
Tak, śpiewamy pieśni ku czci Boga i ku czci Jezusa, czasami w niektórych zwrotkach jest imię Boga zacytowane, ale jak juz pisałam w IMIENIU JHWH jest cały BÓG JEGO CHARAKTER, JEGO MĄDROŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ, MIŁOŚĆ, MOC. i my wychwalamy całego Boga, a nie tylko Jego imię, raczej szanujemy to imię a nie szastamy nim.

Jeżeli chodzi o nasze pieśni to znajdują się w internecie po nazwą PIEŚNI BRZASKU TYSIĄCLECIA CHÓR ŚPIEWA. :-D


Za wyśmiewanie się z innej wiary i innych ludzi.

„Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Nie byłoby właściwe, bracia moi, żeby się tak dalej działo” (JAKUBA 3:10).

„Jest taki, który mówi bezmyślnie, jakby zadawał pchnięcia mieczem” — czytamy w biblijnej Księdze Przysłów 12:18.

Przybywa ludzi, dla których przeklinanie jest normą. „Odrzućcie od siebie to wszystko: srogie zagniewanie, gniew, zło, obelżywe słowa i sprośną mowę z waszych ust” (Kolosan 3:8)
Z Biblii wyraźnie wynika, że Jehowa Bóg potępia wszelkie krzywdzące wypowiedzi.

Dowiadujemy się z niej na przykład, że prorok Elizeusz stał się celem ataków słownych gromady chłopców. „Zaczęli się z niego naśmiewać” i „mówili do niego: ‚W górę, łysku! W górę, łysku!’” Jehowa, który bada serca, dostrzegł, że dziećmi kierowała złośliwość, toteż bardzo poważnie potraktował tę napaść. Jak dalej czytamy, 42 małych szyderców przypłaciło swój postępek życiem (2 Królów 2:23, 24).
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2021-07-28, 21:07   

a, kto według waszej doktryny tessa są braćmi Pana Jezusa?
To są wasi pomazańcy?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2021-07-28, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13