FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻYCIE PRZYSZŁE PRZEZ ZMARTWYCHWSTANIE - NIE REINKARNACJĘ
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2682
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 53/177
 29%
Wysłany: 2022-03-05, 10:57   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Poza tym to jedynie spekulacja, że Ewa umarła w dniu zjedzenia owocu, nawet przy założeniu, że dzień to 1000 lat.

W ten sposób nie ma najmniejszego sensu powoływać się na Biblię.
Zanegować, czy poddać w wątpliwość można dosłownie wszystko.
Na zasadzie znanej od dawna: "wprawdzie tekst podaje tak, ale uświęcona tradycja twierdzi siak".

Widzisz Henryku, to jest tak. Jak ja coś podaję z Biblii i piszę o swoim zrozumieniu to...spekuluję, wymyślam itp.
W odwrotnym przypadku, gdy to "wy" podajecie własne interpretacje, a ja "protestuję" to okazuje się, że nie wierzę w Biblię, i podważam itd.
Wierzę, ale rozsądnie i krytycznie patrzę oraz staram się poprzeć także innymi źródłami.
Przecież nie jest tam wyraźnie napisane, że Ewa umarłą natychmiast, tego samego dnia, bo u Boga dzień to tysiąc lat. Tyle i tylko tyle. A właściwie co to znaczy? Że Ewa umarła tego samego dnia, ale żyła jeszcze tysiąc lat :mrgreen: Śmieszne, prawda?, ale... , to się zgadza! Ma poparcie w odkryciach fizyki kwantowej. Istnieje wieczne TERAZ, a więc jednocześnie żyjemy i jednocześnie/na innym "poziomie" jesteśmy martwi, a na jeszcze innym może właśnie się rodzimy :-D
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751

Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-05, 11:42   

Wiesława napisał/a:
A właściwie co to znaczy? Że Ewa umarła tego samego dnia, ale żyła jeszcze tysiąc lat :mrgreen:


Masz Dobre spostrzeżenia. Gdyby Bóg stworzył ludzi tylko szóstego dnia, a nie stworzył później Adama i Ewy po siódmym dniu, w którym odpoczywał, to by znaczyło, że odpoczywał po zaistnieniu odstępstwa, a przecież jeśli nastąpiło odstępstwo, to Bóg się tym zajął a nie odpoczywał. To co zauważyłaś jest dla mnie dowodem, że Adam i Ewa zostali stworzeni po siódmym dniu, w którym miało miejsce Boże odpocznienie

Łk 23:43 BT5 "Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś będziesz ze Mną w raju."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-05, 13:23   

Wiesiu w jednym poście chyba do Henryka napisałaś,że wydaje ci się,że chcemy się ciebie pozbyć, niech ci się taka głupota już więcej nie wydaje.
Masz prawo się z czymś nie zgadzać, to jest forum do wypowiadania się, a nie egzamin. :lol: :lol: :lol:
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2682
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 53/177
 29%
Wysłany: 2022-03-05, 13:35   

nike napisał/a:
Wiesiu w jednym poście chyba do Henryka napisałaś,że wydaje ci się,że chcemy się ciebie pozbyć, niech ci się taka głupota już więcej nie wydaje.
Masz prawo się z czymś nie zgadzać, to jest forum do wypowiadania się, a nie egzamin. :lol: :lol: :lol:

To się cieszę bardzo :)
Nike, to nie jest tak, że ja dam głowe za sprawę reinkarnacji i będę z uporem maniaka kogokolwiek "nawracać" (co nie daj Boże) czy nakłaniać do zaakceptowania moich poglądów.
Ja po prostu od wielu lat w różnych przekazach (mam tu na myśli książki, czasopisma - kiedy jeszcze nie było internetu, a teraz i w internecie) trafiam, co jakiś czas na takie informacje i staram się je połączyć w logiczną całość. Jest coraz więcej badań i są coraz doskonalsze metody poznawania tych niejawnych dla naszych oczu spraw. Ja nie wierzę w każdy przekaz, jak leci i jestem bardzo sceptyczna do wielu, ale jednak COŚ w tym jest.
Biorąc także pod uwagę co KrK zrobił z wieloma dokumentami i robi do dziś (choćby utajnia dokumenty niewygodne, albo utrudnia dostęp badaczom) uważam, że nalezy poważnie wziąć pod uwagę, że te sprawy zostały usunięte z PS. Nie da się tego wykluczyć, a to co zostało należy przebadać i to nie z niechęcią, ale obiektywnie. Wzmianki są i nie ma co przed tym uciekać i upierać się że każdy kto je zauważa, to szatan lub jego sługa.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-05, 15:38   

Cytat:
Poza tym to jedynie spekulacja, że Ewa umarła w dniu zjedzenia owocu, nawet przy założeniu, że dzień to 1000 lat.


Bóg powiedział, że umrze i umarła.
Nie chodzi, kiedy wyrok był wykonany.
Obecnie w państwach, gdzie jest wykonywana kara śmierci, nikt po ogłoszeniu wyroku nie jest od razu pozbawiany życia.
Nie raz skazańcy czekają kilka lat.
Chyba słyszałaś o celach śmierci.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13