FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WIDZENIE JEZUSA --- WIDZENIE OJCA
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-08, 22:30   

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
nike napisał/a:
Która część mojego posta zaprzecza tekstom które zacytowałaś?

Ty wyznaczyłaś jakiejś bzdurne daty. .

Zgadzam się z tobą, tylko, że ja tych dat nie pisałam, tylko Pokoja, a ponieważ ja w nie wierzę, to musiałam cos napisać.

A tomy pastora Russella czytałaś? Przecież tam jest napisane o 1874 roku i 1914. Ja tylko dostrzegam w nich sens tego, co jest zgodne z Słowem Bożym. Nic więcej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-08, 22:51   

wybrana napisał/a:
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.


Czy ja te słowa Pana Jezusa, gdzieś podważyłem, że tak do mnie piszesz?
Ty podważasz słowa Pana Jezusa twierdząc, że On się nie powoływał na ST.
Wiadomo, że Jego Królestwo nie jest stąd.
Bo obecnie ziemia jest królestwem szatana, co Pan Jezus potwierdził.
Natomiast planeta jako ziemia ma istnieć na wieki jak powiedzieli prorocy.
ale ty im nie wierzysz :-(
Pan Jezus powiedział do faryzeuszy - wierzycie Pismom, a one o mnie mówiły, więc jakże mi uwierzycie :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-08, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-09, 10:30   

Pokoja napisał/a:

Pominęłaś jednak wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem, lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

Szczerze?
Bzdury gadasz.
Na początku były dwie drogi chrześcijaństwa, Jeden to zbór Jakuba, całkowicie judeo-chrześcijański, który zniknął na dobre w 135 roku, a drugi judeo-pogański, który utworzył Paweł, a kontynuował od IV wieku KrK w łączności z Kontantynem.
W momencie ukazania się Jezusa po Zmartwychwstaniu i zachętą, aby Tomasz włożył palec w ranę nikt nie myślał o "mocy ziarna i działaniu natury, ani o Zborze Chrystusowym.
Nie chce mi się z tobą gadać, bo jesteś mistrzem manipulacji i skręcania w poboczne tory. Chcesz za wszelką siłę postawić na swoim. Proszę bardzo, mnie to nie przeszkadza, ale ja mam swój obraz zarówno chrześcijaństwa, jak i wiary oraz religii.
Takie bicie piany mnie nie ciekawi.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-09, 11:05   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pominęłaś jednak wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem, lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

W momencie ukazania się Jezusa po Zmartwychwstaniu [...] nikt nie myślał o "mocy ziarna i działaniu natury, ani o Zborze Chrystusowym.

Pan Jezus jednak nauczał inaczej:
Cytat:
Mat. 13:24. Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły. (BG)

W tej przypowieści wskazał, że w jego Zborze (Eklezja), obok dobrego zboża będą rosły chwasty, czyli, że razem będą. W Zborze zorganizowanym według wizji Jakuba, filarami byli także jego brat Jan i Ap. Piotr. W tym czasie w Zborze też już były chwast, np Ananiasz i Safira.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-09, 11:14   

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pominęłaś jednak wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem, lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

W momencie ukazania się Jezusa po Zmartwychwstaniu [...] nikt nie myślał o "mocy ziarna i działaniu natury, ani o Zborze Chrystusowym.

Pan Jezus jednak nauczał inaczej:
Cytat:
Mat. 13:24. Inne podobieństwo podał im, mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. (25) A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł. (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły. (BG)

W tej przypowieści wskazał, że w jego Zborze (Eklezja), obok dobrego zboża będą rosły chwasty, czyli, że razem będą. W Zborze zorganizowanym według wizji Jakuba, filarami byli także jego brat Jan i Ap. Piotr. W tym czasie w Zborze też już były chwast, np Ananiasz i Safira.

Ty chyba nie nadążasz.
Dyskusja zaczęła się (ze mną) w momencie, gdy nie zgodziłam się z wstawianiem przez ciebie tekstu - słowa "w widzeniu". To jest temat, a nie przypowieści, które w tym momencie z tym, czy ukazał się Jezus żywy, czy apostołowie mieli zwidy, nie ma żadnego znaczenia.
Już wiesz, dlaczego uważam, że rozmowa z tobą jest biciem piany?
Ty mi nie uświadamiaj co mówił Jezus. Ty wytłumacz się, dlaczego akurat "widzeniu" u Stronga przypadło ci do gustu. Bo tak ci pasuje, prawda? I nie obchodzi cię, że wszystkie przekłądy, a także wykładnie mówią, że ukazał się Jezus żywy. Ty będziesz mnie uczył o eklezji i ziarnie. Weź się ogarnij.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-09, 12:16   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pominęłaś jednak wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem, lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

Dyskusja zaczęła się (ze mną) w momencie, gdy nie zgodziłam się z wstawianiem przez ciebie tekstu - słowa "w widzeniu". [...] Ty wytłumacz się, dlaczego akurat "widzeniu" u Stronga przypadło ci do gustu.

Jeżeli tłumaczenie na podstawie Konkordancji Stronga, które do mnie bardzo przemawia, uważasz za chybione, to czym się przejmujesz :?: :?: :?: Czy tym, że Ty i inni macie dobra zrozumienie :?: :!:
Ja nie potrzebuje się z Tobą wadzić. A Ty :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-09, 12:26   

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pominęłaś jednak wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem, lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

Dyskusja zaczęła się (ze mną) w momencie, gdy nie zgodziłam się z wstawianiem przez ciebie tekstu - słowa "w widzeniu". [...] Ty wytłumacz się, dlaczego akurat "widzeniu" u Stronga przypadło ci do gustu.

Jeżeli tłumaczenie na podstawie Konkordancji Stronga, które do mnie bardzo przemawia, uważasz za chybione, to czym się przejmujesz :?: :?: :?: Czy tym, że Ty i inni macie dobra zrozumienie :?: :!:
Ja nie potrzebuje się z Tobą wadzić. A Ty :?:

Nie chodzi o przepychanki. Czy nie rozumiesz, że pisząc, iż Apostołowie mieli przed sobą jedynie jakieś widziadło/złudzenie tym samym podważasz cały sens Zmartwychwstania Jezusa oraz naszego, przyszłego powstania z martwych. O to chodzi.
Idąc za twoim tłumaczeniem możemy wyciągnąć wniosek, że Apostołowie byli w jakimś amoku, "pod wpływem" procentów albo nartotyków :roll:
Tu nie chodzi o to, że tobie pasuje dodać!!! słowko "w widzeniu", ale o KONSEKWENCJE tego dodania. Czy rozumiesz o czym ja piszę?
Co z tego, że Strong podaje szereg znaczeń, ale czy to było w ORYGINALE? Jesli było, to dlaczego wszystkie tłumaczenia tego nie uwzględniają. A powinny. Dlatego powinny, bo DODANIE tego słówka zmienia znaczenie, zmienia treść.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-03-09, 12:48   

Pokoja bardzo proszę trzymaj się tematów.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-09, 12:53   

nike napisał/a:
Pokoja bardzo proszę trzymaj się tematów.

Nike, już wczoraj chciałam cię zapytać, ale mi umknęło. Czy możesz powiedzieć jak w greckim oryginale jest to tłumaczone? Co sądzisz o tym "w widzeniu". Może rozdmuchuję, ale mnie się wydaje, że to jest sprawa bardzo ważna, jeśli mamy wierzyć tak, jak nas ucza.
Jesli to tylko jakieś zwidy i urojenia to ja nie widzę potrzeby, aby w ogóle wierzyć i mienić się chrześcijanką. Wszak my, jako kultura i spadkobiercy zachodu, pogaństwa właściwie wyznajemy pawlizm, a nie chrześcijaństwo. To Paweł i tylko on ukształtował oblicze religii jaką my wyznajemy.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-03-09, 14:52   

Do wybranej, czy ty uważasz,że z głupimi rozmawiasz, co maja znaczyć słowa wyszukiwarka, słownik , czytelnia, kontakt? czy ty uważasz,że my nie umiemy sobie znaleźć tekstów?
Nie podoba mi się twoje zachowanie.
Temat tego działu jest WIDZENIE JEZUSA --- WIDZENIE OJCA i proszę się do niego stosować.
Dziękuję :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-03-09, 14:52   

Wiesława napisał/a:
Wszak my, jako kultura i spadkobiercy zachodu, pogaństwa właściwie wyznajemy pawlizm, a nie chrześcijaństwo. To Paweł i tylko on ukształtował oblicze religii jaką my wyznajemy.

Wiesławo. Wybacz, ale znowu naczytałaś się opracowań jakichś "autorytetów" z koziej wólki. :-(
Co ty Piszesz? Czym różni się w naukach Paweł od Piotra, Jan od Jakuba?

Niegłupia z Ciebie babka, więc nie dawaj sobie aż tak wciskać ciemnoty!
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-03-09, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-09, 15:52   

nike napisał/a:
Do wybranej, czy ty uważasz,że z głupimi rozmawiasz, co maja znaczyć słowa wyszukiwarka, słownik , czytelnia, kontakt? czy ty uważasz,że my nie umiemy sobie znaleźć tekstów?
Nie podoba mi się twoje zachowanie.
Temat tego działu jest WIDZENIE JEZUSA --- WIDZENIE OJCA i proszę się do niego stosować.
Dziękuję :-D

Ten drugi post pod nim był przeze mnie świadomie wysłany. Ten o którym piszesz, nie wiem jakim cudem się tam znalazł - może moje błędy w kopiowaniu. Chciałam go anulować ale tu nie znalazłam takiej opcji.
Jeżeli jest taka opcja, to napisz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-09, 17:49   

Wiesława napisał/a:
pisząc, iż Apostołowie mieli przed sobą jedynie jakieś widziadło/złudzenie tym samym podważasz cały sens Zmartwychwstania Jezusa oraz naszego, przyszłego powstania z martwych. O to chodzi.
Idąc za twoim tłumaczeniem możemy wyciągnąć wniosek, że Apostołowie byli w jakimś amoku, "pod wpływem" procentów albo nartotyków
Tu nie chodzi o to, że tobie pasuje dodać!!! słowko "w widzeniu", ale o KONSEKWENCJE tego dodania. Czy rozumiesz o czym ja piszę?


Jeszcze raz
Wiesława napisał/a:
podważasz cały sens Zmartwychwstania Jezusa oraz naszego, przyszłego powstania z martwych. O to chodzi.
Czy rozumiesz o czym ja piszę?


Wiesławo! Bardzo dobrze Ciebie rozumiem. Bardzo dobrze rozumiem Twoje zatroskanie o strzeżenie tajemnicy wiary w czystym sumieniu. Tak przynajmniej chcę odbierać Twoje dążenie kontynuowania dyskusji w tym wątku. Doceniam to, więc wnioskuję, że powodem Twoich zastrzeżeń, co do niby mojej manipulacji tekstem jest chybione mniemanie o znaczeniu określenia Stronga nr 3708 w znaczeniu "ukazać się w widzeniu". Już troche napisałem o tym tu:
http://biblos.feen.pl/vie...start=45#116244

Określenie nr 3708 w znaczeniu "ukazać się w widzeniu" nie ma nic wspólnego z widziadłem/złudzeniem w jakimś amoku, "pod wpływem" procentów albo narkotyków.

Moje zrozumienie określenia Stronga nr 3708 w znaczeniu "ukazać się w widzeniu" i uzasadnienie, dla jego użycia do zmartwychwstałego Chrystusa, uwzględnia wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem (jedną fizyczną osobą), lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

Określenie nr 3708 w NT użyto 58 razy, a najczęściej (22 razy), występuje w Ew. Jana, co jest bardzo znamienne ze względu na fakt, że napisał ją pod koniec I wieku i bardzo wiele takich zjawień było za nim. Zjawianie się Pana Jezusa w widzeniach różnym osobom, polegało na mądrym poznaniu jego zasad z czasu życia i zastosowaniu ich przez odpowiednie osoby w nowej rzeczywistości po jego zmartwychwstaniu, gdy organizowała się jego Eklezja (Zbór
To, co czynił Pan Jezus za swego życia, jako jedna osoba, to po jego zmartwychwstaniu w uczniach jego, oni zaczęli się uczyć go zastąpić dla kontynuowania dzieła Bożego na ziemi (2Kor. 5:16-21), tak jak im to zapowiedział i nakazał, Łuk. 24:46-49; Dz. 1:6-8. Nauczyli się, aby w miejsce Pana Jezusa mówić innym: Pokój Wam, zgodnie z tym zaleceniem, które im pozostawił, J. 14:27. Dlatego czuli upoważnienie, aby to czynić. Podobnie było z okolicznością, spożywania z nimi posiłku, Łuk. 24:41-43 i J. 21:13:

Różni uczniowie Pana Jezusa, ale każdy z nich z osobna, coś czynili na podobieństwo tego, co czynił on. Dzięki temu Duch Świętego Boga Ojca, którego otrzymali w tym celu zaraz po zmartwychwstaniu w nich Chrystusa, przypominał (J. 16:13-15; Łuk. 24:25-27, 44-47; J. 2:22) im różne wypowiedzi z poleceń i jego nauczanie, czy działanie. W ten sposób Pan Jezus z sywm sposobem rozwiązywania różnych problemów, zjawiał się w ich widzeniu problemu i potrzebie jego rozwiazania. To nie są urojenia.

Przykładowo: Gdy oglądamy jakieś udokumentowane zdarzenia z czasu życia jakiejś ważnej dla nas osoby, (z którą mieliśmy ważny, zażyły kontakt), aby znaleźć rozwiązanie, dla nowych wyzwań i problemów, to w takim przypadku można powiedzieć (napisać), że ukazał się w widzeniu (wizji), dla rozwiązania problemu przez odpowiednią osobę, czy grupę. To nie są urojenia pod wpływem środków dopingujących. W taki sposób organizatorzy życia społecznego i państwowego, podpatrują zarejestrowane zdarzenia z minionej przeszłości (także naturę), aby je stosownie wykorzystać szerzej do rozwiązania problemów wyzwań w aktualnej rzeczywistości. To nie są urojenia, lecz zastosowanie czyjegoś doświadczenia, mądrości, dla realizacji jakiejś wizji w nowej rzeczywistości.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-09, 18:28   

Pokoja napisał/a:
Bardzo dobrze Ciebie rozumiem.

Pokoja, teraz to i ja cię rozumiem. Zamęt się zrobił przez nieporozumienie. To ja źle zinterpretowałam twój wpis, jako zaprzeczenie zmartwychwstania. Gdyby nie to nieszczęsne "w widzeniu" nie byłoby tego kłopotu.
Dzięki za wyjaśnienia. I cierpliwość ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-09, 20:59   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Bardzo dobrze Ciebie rozumiem.

Pokoja, teraz to i ja cię rozumiem. Zamęt się zrobił przez nieporozumienie. To ja źle zinterpretowałam twój wpis, jako zaprzeczenie zmartwychwstania. Gdyby nie to nieszczęsne "w widzeniu" nie byłoby tego kłopotu.
Dzięki za wyjaśnienia. I cierpliwość ;-)


Cieszę się razem z Tobą :-D ;-)
Ja wierzę, że Pan Jezus Chrystus jest godzien naszej wiary przez Słowo swoje i w ten sposób jest razem z nami przez wzajemne dochodzenie w dyskusji do poznania i cierpliwość, dla osiągnięcia zrozumienia Jego osobowości i naszej w Chrystusie, aż do osiągnięcia jego doskonałości w słusznym przez Boga przewidzianym czsie, Mat. 18:19,20; 28:20; Efz. 4:13-16.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-09, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13