FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bog Starego i Nowego Testamentu ...
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 11:56   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:

Jezus jedynie przyszedł do swoich...

Oczywiście. Między innymi jest to dowód na to, że Paweł idąc do pogan utworzył własną teologię i własny Kościół, który z czasem przybrał nazwę KrK ;-)

Skoro taka jesteś pewna, to teraz wykaż różnicę pomiędzy naukami Pawła z Tarsu, a naukami Jezusa.
Starczą dwie, trzy...
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-10, 12:20   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:

Jezus jedynie przyszedł do swoich...

Oczywiście. Między innymi jest to dowód na to, że Paweł idąc do pogan utworzył własną teologię i własny Kościół, który z czasem przybrał nazwę KrK ;-)

Skoro taka jesteś pewna, to teraz wykaż różnicę pomiędzy naukami Pawła z Tarsu, a naukami Jezusa.
Starczą dwie, trzy...

Właściwie i ściśle mówiąc to cała teologia Pawła jest bardzo racjonalna i ukierunkowana na utworzenie organizacji.
Paweł nie powołuje się na nauki Jezusa, bo ich nie znał.
Zwróć uwagę na to, że Jezus jako Żyd wypełniał / wykonywał wymogi Zakonu. Inna sprawa, że ukazywał je w innym, właściwym świetle (np.sprawa - sabat, że jest dla człowieka , nie odwrotnie). Paweł, wiedząc, że wśród pogan nie ma takiej możliwości, zaczął głosić różne "ulgi", różne myk-myki. Nie powinni się obrzezywać, w sprawach jedzenia ulgi, w sprawach sabatu ulgi itd. Przecież jego Listy to głównie praktyczne wskazówki i porady, oraz odpowiedzi na wątpliwości słuchaczy.
Henryk, ja uznaję Pawła jako mądrego intelektualistę i twórcę całej zachodniej części chrześcijaństwa. Jednak z ścisłymi naukami Chrystusa, gdy chodził i głosił swoje nauki jako Jezus to raczej dużo wspólnego nie ma.
Jezus nauczał, aby za darmo uczyć i głosić, a Paweł mówi, że "
„Ten, kto pobiera naukę wiary, niech użycza ze wszystkich swoich dóbr temu, kto go naucza” (Gal 6, 6)
Różnie Jezus i Paweł traktują sprawę rozwodów. Jezus mówi, że oddalić żonę można z powodu jej nierządu. Paweł w 1Kor co najwyżej separację rozważa.
Dokładne omówienie zajęłoby sporo czasu i wiele stron i jest wielowątkowe.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-10, 12:47   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Henryk napisał/a:

Jezus jedynie przyszedł do swoich...

Jak możesz rozsiewać takie kłamstwo?

J 1:9-12 BW "Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. (10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. (11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. (12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,"

Wiem, że piszesz tak jedynie z nieświadomości...

No teraz to już plączesz.
Piszesz, że przyszedł do swoich, gdy ja pisałam o narodzie Izraelskim.
Póżniej podajesz werset wyjaśniający i z nim się zgadzam.
Urodził się jako potomek plemienia Judy, który nie należał do zakonu Lewitów.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-10, 12:57   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:

Jezus jedynie przyszedł do swoich...

Oczywiście. Między innymi jest to dowód na to, że Paweł idąc do pogan utworzył własną teologię i własny Kościół, który z czasem przybrał nazwę KrK ;-)

Skoro taka jesteś pewna, to teraz wykaż różnicę pomiędzy naukami Pawła z Tarsu, a naukami Jezusa.
Starczą dwie, trzy...

Właściwie i ściśle mówiąc to cała teologia Pawła jest bardzo racjonalna i ukierunkowana na utworzenie organizacji.
Paweł nie powołuje się na nauki Jezusa, bo ich nie znał.
Zwróć uwagę na to, że Jezus jako Żyd wypełniał / wykonywał wymogi Zakonu. Inna sprawa, że ukazywał je w innym, właściwym świetle (np.sprawa - sabat, że jest dla człowieka , nie odwrotnie). Paweł, wiedząc, że wśród pogan nie ma takiej możliwości, zaczął głosić różne "ulgi", różne myk-myki. Nie powinni się obrzezywać, w sprawach jedzenia ulgi, w sprawach sabatu ulgi itd. Przecież jego Listy to głównie praktyczne wskazówki i porady, oraz odpowiedzi na wątpliwości słuchaczy.
Henryk, ja uznaję Pawła jako mądrego intelektualistę i twórcę całej zachodniej części chrześcijaństwa. Jednak z ścisłymi naukami Chrystusa, gdy chodził i głosił swoje nauki jako Jezus to raczej dużo wspólnego nie ma.
Jezus nauczał, aby za darmo uczyć i głosić, a Paweł mówi, że "
„Ten, kto pobiera naukę wiary, niech użycza ze wszystkich swoich dóbr temu, kto go naucza” (Gal 6, 6)
Różnie Jezus i Paweł traktują sprawę rozwodów. Jezus mówi, że oddalić żonę można z powodu jej nierządu. Paweł w 1Kor co najwyżej separację rozważa.
Dokładne omówienie zajęłoby sporo czasu i wiele stron i jest wielowątkowe.

A to ciekawe ile Jezus propagował rytualne uczynki Zakonu?
Tylko dzięki Ap.Pawłowi zniesiono rytualne uczynki zakonu - takie jak ofiary ze zwierząt.
Paweł dopełnił naukę Jezusa. Gdyby nie Ap.Paweł, to zgodnie z ujętym poglądem Piotra i Jakuba, chrześcijaństwo nie było by dla pogan możliwe.
Czy Paweł głosił Jezusa - tak głosił, bo Jezus jest wciąż żywy i pozwala, by wierzący słyszał Jego głos. Duch Prawdy podpowiada i poucza.
Takich powołanych przez Jezusa Apostołów przez okres prawie 2 tyś. lat jest wielu, by prawda się utrzymała. Wielu za głoszenie tej prawdy straciło życie. Są to powołani żołmierze Jezusa na Ołtarzu.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-03-10, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-10, 13:16   

wybrana napisał/a:

A to ciekawe ile Jezus propagował rytualne uczynki Zakonu?

Nie rozumiem o co ci chodzi.
Czytaj ze zrozumieniem.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-03-10, 13:27   

Jezus to obraz Boga Ojca dla mnie prywatnie Jezus jest ważniejszy od ap Pawła :-D
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 14:03   

wybrana napisał/a:

No teraz to już plączesz.

Spokojna głowa. :-D
Cytat:
Piszesz, że przyszedł do swoich, gdy ja pisałam o narodzie Izraelskim.
Póżniej podajesz werset wyjaśniający i z nim się zgadzam.

Nie bardzo wiem z czym zgadzasz się?
Cytat:
Urodził się jako potomek plemienia Judy, który nie należał do zakonu Lewitów.

No i co z tego wynika? Do zakonu Rubena, czy Naftalego też nie należał. :-?
Był jednak według ciała potomkiem Abrahama.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 14:17   

wybrana napisał/a:
A to ciekawe ile Jezus propagował rytualne uczynki Zakonu?
Tylko dzięki Ap.Pawłowi zniesiono rytualne uczynki zakonu - takie jak ofiary ze zwierząt.

Co Ty nie powiesz? :shock:
A czy przypadkiem nie spowodował tego brak świątyni? A także zakończenie się pewnego okresu przepowiedzianego przez proroków na setki lat przed tym faktem? ;-)
A kto przepowiedział, że nawet kamień na kamieniu nie pozostanie z niej?
Takiej głupoty, jak zniesienie ofiar ze zwierząt przez Pawła, jeszcze nikt nie wymyślił!
Należy się Tobie medal za głupotę!
Cytat:
Paweł dopełnił naukę Jezusa. Gdyby nie Ap.Paweł, to zgodnie z ujętym poglądem Piotra i Jakuba, chrześcijaństwo nie było by dla pogan możliwe.

No... coraz mroczniej robi się…
Nauki Jezusa nie wystarczały, i Paweł musiał „dopełnić”.
Niektórzy do dziś mówią, że tamta Ofiara Jezusa to za mało i jest potrzeba ofiarować Go codziennie w tysiącach kościołów.
Cytat:
Czy Paweł głosił Jezusa - tak głosił, bo Jezus jest wciąż żywy i pozwala, by wierzący słyszał Jego głos. Duch Prawdy podpowiada i poucza.

Domyślam się, że Tobie jakiś duch podpowiada…
Wiesz kogo mam na myśli? :-|
Cytat:
Takich powołanych przez Jezusa Apostołów przez okres prawie 2 tyś. lat jest wielu, by prawda się utrzymała. Wielu za głoszenie tej prawdy straciło życie. Są to powołani żołmierze Jezusa na Ołtarzu.

A wybrana jednym z tych żołnierzy?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 16:21   

Wiesława napisał/a:
Właściwie i ściśle mówiąc to cała teologia Pawła jest bardzo racjonalna i ukierunkowana na utworzenie organizacji.

No i powiedz nam, jaką to organizację utworzył, czy pragnął dopiero utworzyć?
Cytat:
Paweł nie powołuje się na nauki Jezusa, bo ich nie znał.

Nasza Wiesława także nie widziała Jezusa, ale nauki Jezusa to już zna? Jakim cudem?:shock:
Zastanawiam się, jakiego tu słowa użyć?
Powtarzasz za kimś brednie…
- Bo mam wrażenie, że dyskutuję nie z Wiesławą, a cały czas z jakimiś odstępczymi opracowaniami, którymi nas tu chcesz karmić.
Cytat:
Zwróć uwagę na to, że Jezus jako Żyd wypełniał / wykonywał wymogi Zakonu. Inna sprawa, że ukazywał je w innym, właściwym świetle (np.sprawa - sabat, że jest dla człowieka , nie odwrotnie). Paweł, wiedząc, że wśród pogan nie ma takiej możliwości, zaczął głosić różne "ulgi", różne myk-myki.
Nie powinni się obrzezywać, w sprawach jedzenia ulgi, w sprawach sabatu ulgi itd. Przecież jego Listy to głównie praktyczne wskazówki i porady, oraz odpowiedzi na wątpliwości słuchaczy.

A zastanowiłaś się kiedyś, kto miał przestrzegać Zakonu i czy obowiązywał on także pogan?
Litości! :cry:
Cytat:
Henryk, ja uznaję Pawła jako mądrego intelektualistę i twórcę całej zachodniej części chrześcijaństwa. Jednak z ścisłymi naukami Chrystusa, gdy chodził i głosił swoje nauki jako Jezus to raczej dużo wspólnego nie ma.

To samo co poprzednio- jakiego słowa tu użyć, aby oddać dosadnie to co myślę...
Cytat:
Jezus nauczał, aby za darmo uczyć i głosić, a Paweł mówi, że "
„Ten, kto pobiera naukę wiary, niech użycza ze wszystkich swoich dóbr temu, kto go naucza” (Gal 6, 6)

Paweł mówił dokładnie to samo co i Jezus.
Łk 10:7 BG "A w tymże domu zostańcie, jedząc i pijąc to, co mają; albowiem godzien jest robotnik zapłaty swojej; nie przechodźcie się z domu do domu."
Mt 10:10 BW "Ani torby podróżnej, ani dwu sukien, ani sandałów, ani laski; albowiem godzien jest robotnik wyżywienia swego.
Co do nauczania Jezusa, to dotyczyło wykorzystywania cudownych darów Ducha:"
Mt 10:8 UBG "Uzdrawiajcie chorych, oczyszczajcie trędowatych, wskrzeszajcie umarłych, wypędzajcie demony. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie."
To mieli darmo dawać, to nie mogło być powodem bogacenia się.
Natomiast udzielenie gościny, czy noclegu nie było znowu takim obciążeniem dla słuchaczy.
A wiesz jak postępował sam Paweł, którego tak bardzo nie uważasz?
2Tes 3:7-8 UBG "Sami bowiem wiecie, jak należy nas naśladować, ponieważ nie żyliśmy wśród was nieporządnie; (8) Ani u nikogo nie jedliśmy chleba za darmo, ale pracowaliśmy w trudzie i zmęczeniu we dnie i w nocy, aby dla nikogo z was nie być ciężarem."
Różnie Jezus i Paweł traktują sprawę rozwodów. Jezus mówi, że oddalić żonę można z powodu jej nierządu. Paweł w 1Kor co najwyżej separację rozważa.
I znowu powtarzanie po kimś głupot...
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-10, 16:37   

Henryku, ja nie wiem, czy jakakolwiek dyskusja ma sens, skoro ty podsumowujesz każdy inny pogląd niż twój własny takimi zwrotami, jak: "Nasza Wiesława także nie widziała Jezusa, ale nauki Jezusa to już zna? Jakim cudem?:shock:
Zastanawiam się, jakiego tu słowa użyć?
Powtarzasz za kimś brednie…
- Bo mam wrażenie, że dyskutuję nie z Wiesławą, a cały czas z jakimiś odstępczymi opracowaniami, którymi nas tu chcesz karmić."
:"Litości! :cry: "
albo"
To samo co poprzednio- jakiego słowa tu użyć, aby oddać dosadnie to co myślę..."

Przecież ja nikogo nie pouczam, nie namawiam do zmiany własnych poglądów i wiele razy zaznaczam, że moge się mylić. Nie chcę ani ciebie, ani nikogo karmić herezjami. Nie powtarzam też czyichś nauk, a jeśli coś przeczytam i ktoś wyraża podobny pogląd do mojego, to daję źródło. Jesli nie mogę znależć to piszę o tym, informuję też jak najdokąłdniej, jak tylko pamiętam skąd czerpię takie a nie inne informacje. Przecież w sumie każdy z nas jedynie powtarza czyjeś nauki. Ty też sam nie wymyśliłeś tego, czym się tu z nami dzielisz, tylko masz te wiadomości z kazań, wykładów, studiowania wspólnotowego itp. Dlaczego moje poglądy sa :dołowane"? A może to ja mam rację? Wiesz co kiedyś odnośnie Pawła przeczytałam, był to dla mnie szok tym bardziej, że uzasadnienia cytatami z jego listów były mocne. Otóż ktoś udowadniał, że Paweł to druga Bestia z Biblii i podobno Jan mocno to podkreślał w swoich listach. Co by było, gdybym tu powklejała takie rewelacje? Ale skąd mamy wiedzieć czy facet który opracował ten temat na 100% nie ma racji? Bo nas tak nauczono, ale gdyby nam powiedziano, że Paweł to bestia i pierwszy s fałszywych apostołów i faktycznie Jan o tych sprawach pisze....to ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-10, 19:52   

Każdy kto choć raz miał styczność z PŚ ma świadomość, że kara śmierci
w świecie biblijnym jest czymś naturalnym i Pan Bóg jednoznacznie
oznajmił, które grupy ludzi mają podlegać tego typu karze, m.in.
mordercy, gwałciciele, sodomici i gomorytki, bałwochwalcy, cudzołożnicy
czy czarownice(w tym przypadku Biblia jasno wskazuje, że takich osób
nie wolno pozostawić przy życiu - Wj 22:17). Niektórzy fantazjują, że
Jezus coś w tej kwestii zmienił, jednak nie raczą podać mocnych dowodów
na potwierdzenie swojego stanowiska.


Taka jest prawda i Pan Jezus tym słowom nie zaprzeczył.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-10, 20:44   

Wiesława napisał/a:
Różnie Jezus i Paweł traktują sprawę rozwodów. Jezus mówi, że oddalić żonę można z powodu jej nierządu. Paweł w 1Kor co najwyżej separację rozważa.
Dokładne omówienie zajęłoby sporo czasu i wiele stron i jest wielowątkowe.

Zwróć uwagę Wiesiu, że apostoł Paweł w tej kwesti nie raz mówił.
Ze to ja doradzam nie Pan Jezus.
Zresztą apostoł Paweł nie raz mówił, że to Jego rady.
Jednak według mnie jest 12 apostołem, którego Pan Jezus wybrał.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-10, 20:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-11, 09:11   

Krystian napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Różnie Jezus i Paweł traktują sprawę rozwodów. Jezus mówi, że oddalić żonę można z powodu jej nierządu. Paweł w 1Kor co najwyżej separację rozważa.
Dokładne omówienie zajęłoby sporo czasu i wiele stron i jest wielowątkowe.

Zwróć uwagę Wiesiu, że apostoł Paweł w tej kwesti nie raz mówił.
Ze to ja doradzam nie Pan Jezus.
Zresztą apostoł Paweł nie raz mówił, że to Jego rady.
Jednak według mnie jest 12 apostołem, którego Pan Jezus wybrał.

Jakim cudem odczytujecie inną myśl Pawła, niż wypowiedź Jezusa? :shock:
Jezus dozwolił na rozwód z powodu zdrady.
Zdrada żony upoważnia męża do oddalenia jej. Mąż jest zwolniony z zawartego kontraktu.
Przecież małżeństwo nie jest sakramentem (obrzędem liturgicznym), jak to chcą widzieć niektóre kościoły, a ich przedstawiciele uzurpują sobie prawo do udzielania jakichś „niewidzialnych łask”) lecz jedynie zawarciem umowy między małżonkami, w obecności świadków.

Jeśli zdrada, czyli cudzołóstwo nie nastąpiło, to jest barak podstaw do unieważnienia małżeństwa. Żadna ze stron nie zerwała umowy, a co za tym idzie żadna ze stron nie powinna zawierać ponownego małżeństwa. Stąd polecenie separacji.
1Kor 7:10-13 BP "Do tych zaś, którzy wstąpili w związek małżeński, zwracam się z nakazem nie swoim, lecz danym przez Pana: niech żona nie odchodzi od męża. (11) Jeśliby zaś odeszła, niech pozostanie samotna lub ponownie połączy się ze swoim mężem. Podobnie i mąż niech nie oddala od siebie żony. (12) Pozostałym małżeństwom oświadczam ja, a nie Pan: Jeżeli któryś z braci ma żonę niewierzącą, a ona zgadza się z nim nadal mieszkać, niech jej nie oddala. (13) Podobnie jeżeli jakaś kobieta wierząca ma niewierzącego męża, a ten zgadza się mieszkać z nią, niech nie zrywa z nim związku małżeńskiego."

Czy mamy jakieś przykłady udzielania ślubu przez Jezusa, apostołów, czy kapłanów starotestamentowych? Czy ktokolwiek z ludzi posiada taką władzę?
To młodzi w obecności świadków i samego Boga zawierają umowę.
Mt 19:5-6 BW "I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. (6) A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza."
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-11, 12:02   

Henryk napisał/a:
Pozostałym małżeństwom oświadczam ja, a nie Pan: Jeżeli któryś z braci ma żonę niewierzącą, a ona zgadza się z nim nadal mieszkać, niech jej nie oddala. (13) Podobnie jeżeli jakaś kobieta wierząca ma


Ja się z Tobą Henryku zgadzam w tej kwestii.
Chodziło mi tylko, że Apostoł Paweł czasem mówił tylko jakie ma rady, a nie że pisał jak mu Pan przekazał.
Zapodany przez Ciebie werset pogrubiłem.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13