FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto obecnie jest Królem nad światem ?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-15, 10:59   

radek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Siedem głów, to siedmiu władców dni

Na jakiej podstawie z Pisma Świętego tak twierdzisz i jak długo trwały te dni?


To, że dzień ma władcę dowiadujemy się od Jezusa, gdy mówi, że Syn Człowieczy jest Panem Szabatu

Mat 12:8 BT5 "Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu."

Z księgi Daniela dowiadujemy się o Królu Południa

Dan 11:5 BT5 "A król południa się wzmocni, lecz jeden z jego książąt przewyższy go siłą i zapanuje nad państwem większym niż jego własne."

Z Objawienia dowiadujemy się o nawiązaniu siedmiu głów do siedmiu królów

Ap 17:9-10 BT5 "Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór, na których siedzi Niewiasta. (10) I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać."

To, że istotny jest podział na dzień i noc wynika z księgi Jeremiasza, która nawiązuje do przymierza z dniem i z nocą

Jr 33:19-26 BT5 "Pan skierował słowo do Jeremiasza: (20) Tak mówi Pan: Jeżeli możecie złamać moje przymierze z dniem i moje przymierze z nocą, tak że nie nastąpi ani dzień, ani noc w swoim właściwym czasie, (21) to może być także zerwane moje przymierze z moim sługą, Dawidem, by nie miał syna zasiadającego jako król na jego tronie, i z moimi sługami, kapłanami-lewitami. (22) Jak niezliczone są zastępy niebieskie, niezmierzony piasek morski, tak samo pomnożę potomstwo sługi mojego, Dawida, i moich sług, lewitów. (23) Pan skierował do Jeremiasza następujące słowo: (24) Czy nie zauważyłeś, co ten lud mówi: Pan odrzucił dwie rodziny, które wybrał. Tak więc gardzą moim ludem, jakby już nie był narodem w ich oczach. (25) Tak mówi Pan: Jeżeli nie istnieje moje przymierze z dniem i nocą, jeśli nie ustaliłem praw nieba i ziemi, (26) wtedy będę mógł odrzucić potomstwo Jakuba i Dawida, mojego sługi, nie biorąc z jego rodu panujących nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Przecież odmienię ich los i zlituję się nad nimi."

To, że siedem głów nawiązuje do dni, a nie nocy, wynika z tego, że Smok miał na głowach diademy, a jego charakterystyczną cechą była barwa ognia

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."

Trwać mogły pryncypialnie od poranka do wieczora, chociaż z księgi Daniela można doszukać się przepychanek króla północy z królem południa

Dn 11:11 BT5 "Król zaś południa zapłonie gniewem i wyruszy, by walczyć z królem północy, który przeciwstawi mu wielkie mnóstwo; jednak mnóstwo to wpadnie w jego ręce."

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
dziesięć rogów to noc. Smok składający się z siedmiu głów i dziesięciu rogów, ma nad nimi władzę, lecz uzurpuje sobie władzę Boga.

Na jakiej podstawie z Pisma Świętego twierdzisz, że dziesięć rogów to noc?


Istota podziału siedmiu głów i dziesięciu rogów na dni i okresy nocne wynika tak jak pisałem z Jeremiasza i przymierza z dniem i z nocą. A więc skoro siedem głów włada dniami, to dziesięć rogów dotyczy władzy nad okresami nocnymi. Bestia wychodząca z morza miała na rogach diademy, ponieważ pod niebem ciemność przeważała nad światłością

Ap 17:12-14 BT5 "A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz z Bestią. (13) Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą oddają Bestii. (14) Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek zwycięży ich, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni."

Iz 9:1 BT5 "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło."

J 3:19 BT5 "A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki."

Pokoja napisał/a:
Dlaczego smok ma władzę nad tym, co Bóg stworzył?


Bo Bóg na to pozwolił tak, jak pozwolił na wypróbowanie Hioba

Pokoja napisał/a:
Czy Twoje wyjaśnienie, zmierza w kierunku wyjaśnienia kwestii, kto obecnie jest królem świata?


Nie mam wątpliwości, że Bóg

Ap 19:6 BT5 "I usłyszałem jakby głos wielkiego tłumu, i jakby głos mnogich wód, i jakby głos potężnych gromów, które mówiły: Alleluja, bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący."

Pokoja napisał/a:
bestii z Dan. 7:7,8 wyrwano trzy rogi. Skoro to nie było zrzucenie poroży, to co oznaczało takie wyrwanie trzech rogów bestii/zwierzęciu?


Może to oznaczać przekazanie władzy Bestii mającej dziesięć diademów, przez Smoka mającego diademów siedem

Ap 13:2 BT5 "Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę."


Na razie pomijam odniesienie się do mglistego sensu Twoich szczególowych wyjaśnień.
Mam jednak zasadnicze pytanie co do Twojch wyjaśnień:

Jeżeli głowy smoka i bestii oznaczają władców dni (nie wnikam w Twoje pojmowanie w kwestii długości tych dni), a Bóg różne istoty/bestie morskie i niebieskie, stworzył dopiero w piatym dniu, to w jaki sposób mogły one być władcami dni od pierwszego dnia stwarzania?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-15, 11:28   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli głowy smoka i bestii oznaczają władców dni (nie wnikam w Twoje pojmowanie w kwestii długości tych dni), a Bóg różne istoty/bestie morskie i niebieskie, stworzył dopiero w piatym dniu, to w jaki sposób mogły one być władcami dni od pierwszego dnia stwarzania?


Niebo stworzone było na początku, a patroni konkurujących ze sobą ciemności i światłości, zamieszkiwali niebo

Rdz 2:16-17 BT5 "A tak przykazał Pan Bóg człowiekowi: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać do woli, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz."

Rdz 3:22 BT5 "Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się jak jeden z Nas: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki."

O Smoku wyposażonym w siedem głów i dziesięć rogów, który ukazał się na niebie dowiadujemy się dopiero w Objawieniu Janowym

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-15, 14:07   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem?

radek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli głowy smoka i bestii oznaczają władców dni (nie wnikam w Twoje pojmowanie w kwestii długości tych dni), a Bóg różne istoty/bestie morskie i niebieskie, stworzył dopiero w piatym dniu, to w jaki sposób mogły one być władcami dni od pierwszego dnia stwarzania?

Bóg na początku stwarzania oddzielił światłość od ciemności, która była nad bezmiarem wód.
Niebo stworzone było na początku


Zgadzam się w sprawie czasu pojawienia się światłości i wydzielenia jej z ciemności. Niejako nasza światłość, została wyprowadzona z stanu, który dla nas jest ciemnością, ale nie dla Boga.

Cytat:
1Krl. 8:12) […] Pan […] będzie mieszkał w mroku! (odpowiednik mroku Miejsca Najświętszego – Szekina)
Rdz. 1:2) A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód. (3) I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się światłość.
Ps. 139:12) […] ciemność […] przed tobą, […] jest jasna jak dzień, Ciemność jest dla ciebie jak światło.
J. 1:5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.

Ps. 36:10) Bo u ciebie jest źródło życia, W światłości twojej oglądamy światłość.


Określenie stworzyć jest najpełniejszym stanem aktu stworzenia, na które składa się to, co cielesne i to, co duchowe. Jedne ze znaczeń określenia nr 1254 (stworzyć) oznacza też być tłustym, utuczyć się. Zgodnie z 1Kor. 15:45,46 świat ducha był kształtowany po upadku człowieka, a powstał dopiero w wyniku działalności Pana Jezusa i jego Eklezja. Tak więc nie jest zgodne z Słowem Bożym to, co się twierdzi w Chrześcijaństwie, że niebo i ziemia zostały stworzone na samym początku przed nastaniem tygodnia stworzenia.
W dniu piątym zostały stworzone tylko stworzenia wodne i atmosferyczne, a w dniu szóstym został stworzony tylko człowiek na obraz Boży, tylko na obraz Boży, Rdz. 1:27. To było uczynione w całej cielesnej kompozycji, ale wymaga jeszcze napełnienia go chwałą Bożą, co wtedy się jeszcze nie stało. Bóg jednak w tym dniu wyraził zamysł, aby uczynić człowieka na obraz i podobieństwo, Rdz. 1:26. To oznacza, że dzieło stworzenia jest kontynuowane w dniu siódmym, czyli w sabat Boży, jako dzieło duchowe, aby człowiek został wyzwolony z niewoli skażenia, ku chwalebnej wolności dzieci Bożych, Rz. 8:19-21.
Fakt, że stworzenie obejmuje cały tydzień, a nie tylko sześć dni, wynika z zestawienia Wyj. 20:11 i 31:15-17 z Rdz. 1:1. W dwóch pierwszych tekstach jest napisane tylko o uczynieniu w sześciu dniach i o odpocznieniu w dniu siódmym. Natomiast w Rdz. 1:1 cały ten okres jest nazwany stworzeniem, co oznacza, że dzieło duchowe z dnia siódmego jest dopełnieniem stworzenia. Jest Nowym Stworzeniem. Do czasu pełni jego zaistnienia obowiązuje prawda, że Bóg jest wszystkim, we wszystkim i ponad wszystkim. Po pojednaniu się z nim stworzenia będzie tylko wszystkim we wszystkim.

Nie jest zgodne z Słowem Bożym, że niebo i ziemia były stworzone na samym początku, gdyż nie osiągnęły swojej pełni, a tego wymaga dokonanie stworzenia

radek napisał/a:
patroni konkurujących ze sobą ciemności i światłości, zamieszkiwali niebo


Skoro z Boga wszystko się wyłoniło, to nawet jeśli są jacyś patroni, to jednak wszystko nadal jest w Bogu, a ten mieszka w ciemności, w mroku obłoku, Wyj. 2:21; 40:34,35.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-15, 15:30   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

wybrana napisał/a:

Smok i bestia z morza miały zadaną ranę w I wieku. Tą raną był upadek świątyni jerozolimskiej.
Dalsza część Apokalipsy mówi, ze bestia ponownie się odrodzi i będzie działać w Babilonie rzymskim.
Szczególnie rozdział 16 - 18 dokładnie opisuje jej działanie i upadek.


Pokoja napisał/a:

Chcesz dać do zrozumienia, że głową smoka i bestii był naród żydowski i rzymski? Czy inaczej należy rozumieć treść Twojego wpisu?
Poza tym rozdziały 16 - 18 opisują wyjście bestii z morza, już jako jej wyjście z otchłani na zginienie. Ukazują one ostateczną, śmiertelną walkę. Średniowiecze nie było taką ostateczną walką. Ta rozpoczęła się dopiero w XX wieku i innych "spazmów, bólów porodowych" w postaci wojen światowych, gdy świat został podzielony na dwa obozy i szatan szatana wygania.

Ja nie piszę o narodzie, lecz o miejscu działania bestii.
O miejscu duchowego nierządu.

A rozdział upadku bestii ujęty w rozdziale 16, 17, 18 nastąpi na końcu czasu i nie możemy określić czy to jest wiek xx, xxx czy .........
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-15, 15:42   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Ludzi nie wierzących on ma pod kontrolą, gorzej jest z wierzącymi.

nike napisał/a:
Dlatego LUD BOŻY MUSI MIEĆ ZAWSZE KONTROLĘ NAD SWOIM UMYSŁEM.

Wiesława napisała/
Ja nigdy nie mogłam pojąć i nadal nie mogę tego podziału na lud wierzący i reszta świata.Takie rozwarstwienie wskazuje na to, że nie ma jednego stwórcy, że Bóg nie jest ani miłosierny, ani kochający, ani sprawiedliwy.

Tutaj masz troszkę racji, bo słowo "wierzący", to tyczy się każdego jeżeli w coś wierzy, np: Poganie---w bożki różne, Ateiści chyba w siebie, jeżeli są uczeni, to w tą swoją naukę, itp.
Jednak ogólnie jest przyjęte, przynajmniej w Europie, ale też i w Ameryce i w innych krajach, nie pogańskich, że wierzący to taki co wierzy w Boga, Jezusa i Biblię. Ja o takich ludziach myślałam, gdy napisałam "WIERZĄCY"
I tak-- szatan chce jak najwięcej ludzi pozyskać i to czyni bardzo skutecznie, a szczególnie mu zależy na ludziach wierzących, bo z nimi raczej mu trudniej idzie.
To nie jest rozwarstwianie, bo księciem tego świata jest szatan i on ma wszystkich pod kontrolą niewierzących w Boga.
Ponieważ wierzący człowiek ma też własną wolę, więc ma też skłonności do grzechu, bo nie jest doskonałym, to kiedy szatan się zorientuje, że to fajny kąsek, więc krąży i często nas przechytrzy i mu ulegamy, aż do naszego opamiętania, Bóg ani Anioł stróż nie ingerują w naszą własną wolę, miłość do Boga ma wypływać z naszego szczerego serca, a nie NA SIŁĘ.
W Tysiącleciu, to wszyscy ludzie będą musieli się opowiedzieć komu chcą służyć, jeżeli opowiedzą się za szatanem to po prostu zostaną unicestwieni i pamięć po nich zaginie.
Tak ja tę sprawę rozumiem. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-03-15, 18:20   

Czyli jakaś nadzieja jeszcze jest. I tego się trzymajmy.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-15, 19:00   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem?

Pokoja napisał/a:
Nie jest zgodne z Słowem Bożym, że niebo i ziemia były stworzone na samym początku, gdyż nie osiągnęły swojej pełni, a tego wymaga dokonanie stworzenia


Proces stwarzania jeszcze trwa, ponieważ plan Boży jest większy niż to czego ludzie doświadczają obecnie

J 5:17 BT5 "Lecz Jezus im odpowiedział: Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam."

Wypełnianie Prawa w pełni przynosi obfity owoc. W niebie panuje najwyższa sprawiedliwość i każdy poprzez wzrost Duchowy może uświadomić sobie niebo a następnie oferować swoje niebo temu, kto będzie godny. Bóg mierzy jak ludzie wypełniają Prawo i konfrontuje skuteczność ludzi z problemami zewnętrznymi

Iz 28:17 BT5 "I wezmę sobie prawo za miarę, a sprawiedliwość za pion. Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa, a wody zaleją kryjówkę."

A Ci, którzy poznali Syna Człowieczego są równi Aniołom niebiańskim

Łk 20:35-36 BT5 "Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. (36) Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania."

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
patroni konkurujących ze sobą ciemności i światłości, zamieszkiwali niebo


Skoro z Boga wszystko się wyłoniło, to nawet jeśli są jacyś patroni, to jednak wszystko nadal jest w Bogu, a ten mieszka w ciemności, w mroku obłoku, Wyj. 2:21; 40:34,35.


Piękna asumpcja

Mat 8:12 BT5 "A synowie królestwa zostaną wyrzuceni na zewnątrz - w ciemność; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów."

Jeśli Dobry jest tylko jeden, to jest świadomy, że nie ma wsparcia od nikogo, zobowiązując się jednocześnie być wsparciem dla każdego

Mat 19:17 BT5 "Odpowiedział mu: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania."

Jk 3:17 BT5 "Mądrość zaś [zstępująca] z góry jest przede wszystkim czysta, dalej - skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-15, 22:15   

Doprawdy dużo ciekawych i ważnych myśli tekstów, zostało przedstawionych, ale jakoś nie mogę uchwycić, że dobrze one wyrażają kwestię królowania nad ziemią, związaną z panowaniem bestii.
Inspirowałem w tym kierunku, więc może dla odmiany, podzielę się z Wami tym, jak to rozumiem.

Zacznę od posągu ze snu Nabuchodonozora, który wytłumaczył Daniel (według zrozumienia otrzymanego we śnie, Dan. 2:19), a w związku z tym i od widzenia sennego wodza na łożu, które widział także Daniel i podyktował to, aby na rozkaz zostało spisane

BIBLIA GDAŃSKA
Cytat:
1. Roku (8140) pierwszego (2298) Balsazara (1113), króla (4430) Babilońskiego (895), miał (2370) Danijel (1841) sen (2493) i widzenia (2376) swoje *(~7217) na (5922) łożu (4903) swem; tedy (116) spisał (3790) on sen (2493), i sumę (7217) rzeczy (4406) powiedział (560).
2. A mówiąc (6032) Danijel (1841) rzekł (560) Widziałem (2370) (1934) w widzeniu (2376) mojem w (5974) nocy (3916), a oto (718) cztery (703) wiatry (7308) niebieskie (8065) potykały się (1519) na morzu (3221) wielkiem (7229);


Na podst. K.S. do badania
Kod:
1. Roku (8140) pierwszego (2298) Belszassara (1113), króla (4430) Babilońskiego (895), widział (2370) Daniel (1841), widzenie (2376) snu (2493) wodza (7217) na (5922) łożu (4903); zaraz potem (116) sprawa (4406) snu (2493) była opisana (3790) - wódz (7217) rozkazał (560).   
2. Daniel (1841) udzielając odpowiedzi (6032), przekazał (560): Widziałem (2370) nastąpiło (1934) widzenie (2376) nocy (3916); oto (718) morze (3221) wielkie (7229), wezbrało (1519) podczas (5974) czterech (703) wiatrów (7308) niebieskich (8065);


Tekst wg. KS do czytania
1. Roku pierwszego Belszassara, króla Babilońskiego, widział Daniel, widzenie snu wodza na łożu; zaraz potem sprawa snu była opisana - wódz rozkazał.
2. Daniel udzielając odpowiedzi, przekazał: Widziałem nastąpiło widzenie nocy; oto morze wielkie, wezbrało podczas czterech wiatrów niebieskich;


Najpierw przedstawię sposób interpretacji bardzo ogólnie, aby ten kto jest zainteresowany mógł łatwiej zrozumieć, a dopiero później, wejdziemy w szczegółówe wyjaśnienia, jeżeli taka zajdzie potrzeba.

Otóż posąg ze snu Nabuchodonozora, składa się z czterech głównych części (głowa ze złota, piersi i ramiona ze srebra, brzuch i biodra z brązu, a nogi najpierw tylko z żelaza, a później w dwóch kolejnych partiach, zmieszane z gliną), które zostały nazwane królami/królestwami. Podobny porządek, ale w postaci czterech bestii, został przedstawiony w Dan. 7:3-27. Przy czwartej bestii, najpierw jest sama, a później wyrasta 10 rogów, a następnie mały róg przed którym trzy z 10, zostały wyrwane. Wniosek jest taki, że władza imperialna na początku mieni się być ludzką, ale gdy przestaje oddawać chwałę Bogu, okazuje się bestialską, Dz. 12:21-23.
Bez wchodzenia w szczegóły można zauważyć, że cztery bestie, wychodzące z morza, razem wzięte mają siedem głów i dziesięć rogów, czyli tyle samo, co smok na niebie (Ap. 12:3) i bestia wychodząca z morza, Ap. 13:1.
Następnie należy zauważyć, że ta z Ap. 13:1-5 ma cechy wszystkich czterech bestii z Dan. 7:3-8, dlatego jest do nich podobna. Bestia lew i pantera razem mają sześć skrzydeł, co umożliwiało wzniesienie się do nieba, jako smokowi. Chociaż smok jest bytem większym od bestii, to jednak ta jest jego przedstawicielem, uosabia go w tej części, na której od niego otrzymała władzę. Strącenie smoka z nieba, wiązało się z jego zranieniem, dlatego bestia rozpoczęła panowanie już z zranioną głową (taką władzę otrzymała). Śmiertelne zranienie przez wyrwanie trzech rogów, nastąpiło na głowie czwartej bestii z Dan. 7:7,8.
Najpierw odrębnie panowały cztery uniwersalne imperia pogańskie (Babilon, Persja, Grecja, Rzym), w których narody po złożeniu okupu przez Pana Jezusa, korzystały z łaski głoszeniem Ewangelii im wszystkim. W tym czasie pogaństwo – smok, walczące z Chrystianizmem za czasu Dominatu cesarza Dioklecjana, po raz kolejny, wzbiło się w pychę, co wiązało się z nadaniem cech boskości. Było to apogeum ubóstwienia władzy pogańskiej, rozpoczęte przez Nabuchodonozora. Trwająca walka w niebie, doprowadziła do zniszczenia Zachodniego Cesarstwa Rzymskiego, a wraz z nim trzech narodów ariańskich (Herulowie, Ostrogoci i Wandalowie). W wyniku tego wyłoniony został w Cesarstwie Rzymskim, adoptowany system władzy, władzy papieskiej (podobnie jak przez cesarza Juliusza, adoptowany został Tyberiusz). Wtedy powstała śmiertelna rana i nastąpiło zerwanie więzi kulturowej i filozoficznej z starożytnością. To oznaczało wstąpienie bestii do otchłani błędu. Wraz z rozprzestrzenieniem się Chrześcijaństwa pod zwierzchnictwem Konstantyna Wielkiego, a później i papieża na terytorium byłego Zachodniego i nadal panującego wschodniego Cesarstwa Rzymskiego (greckiego), panowała śmiertelnie zraniona bestia z morza, która symbolizuje świat chrześcijański, działający w sferze pogańskiej (Babilon Wielki). Faktycznie to jej władzę wykonywała bestia dwurożna, która mówiła jak smok, czyli jak władza pogańska.
W Ap. 13:11,12 ukazany jest byt (fałszywy prorok), który jako uzurpator przez swoisty zamach stanu, dokonał zranienia smoka, strącając go z nieba w czasie wojny na niebie. Bytem system władzy duchowieństwa, które pod zwierzchnictwem papiestwa, zaczęło zwodzić mieszkańców, aby utworzyć posąg bestii z morza. Powstało Państwo Kościelne i Święte Cesarstwo Rzymskie, a później Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Obecnie mamy Unię Europejska. To wszystko jest zmierzanie do odtworzenia dawnego Imperium.
Tą bestię księcia (szatan) może pokonać tylko Bóg (Ap. 13:4b; 6:17), jako król Wszechświata i ziemi i ci z nim, którzy wierzą w niego i jemu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-18, 23:35   

Może jeszcze ktoś coś ma do dopisania w temacie

Zapraszam :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-21, 21:53   

nike napisał/a:
Może jeszcze ktoś coś ma do dopisania w temacie

Zapraszam :-D

Mam uboczne pytanie:
Jak pogodzić podporządkowanie się władzy zwierzchniej, wiedząc, że za nią kryje się takze smok śmiertelnie zraniony w czasie wojny na niebie i jego przedstawiciel, czyli bestia wychodząca z morza, już z śmiertelnie zranioną głową (głową państwa rzymskiego, głową czwartej bestii z 7 rozdz. Ks. Daniela)?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14