FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ZUPEŁNA EWANGELIA
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-04-04, 14:24   

nike napisał/a:
Tak Wiesiu, to jest całkiem realne, wstaniemy jako ludzie, w jakiś sposób musimy być też podobni do siebie, bo inaczej to sie nie poznamy, w różny sposób można się poznać, po zachowaniu, po ruchach, też po urodzie. Bóg wie jak będzie dla nas najlepiej i najwygodniej.
Niektóre rzeczy, sytuacje musimy brać też na wiarę, bo jak na razie to mamy nasze mózgi za słabe do zrozumienia BOSKICH spraw.

Wiesława napisał/a:

Oczywiście że musimy brać na wiarę i to dużo spraw. Jednak tu widze to zupełnie inaczej. Pomyśl. Jak to byłoby możliwe, aby wszyscy!!! ludzi nagle zaczęli żyć jednocześnie. Jeśli dobrze cię zrozumiałam, bo może nie to masz na myśli.

Chyba jednak mnie źle zrozumiałaś, ja chyba nigdzie nie pisałam, że wszyscy wstaniemy jednego dnia, a niektórzy jeszcze mówią, że na golasa to ja pierwsza bym się śmiała, gdybym zobaczyła grubą babę na golasa, wystarczy, że sama siebie sie wystraszyłam jak znienacka spojrzałam w lustro kiedy wstałam z łóżka a byłam w koszuli, w pewnym wieku to już nie ma na co patrzeć heheh
Ja uważam, że z martwych wzbudzani będziemy kolejno, ostatni zmarli będą wstawać pierwsi [mam na myśli tych z przed królestwem]. Wydaje mi się to bardzo logiczne, bo jak taka osoba wstanie która nie tak dawno zmarła to jest na bieżąco i wie co to np. komputer, telewizor itp a gdyby Adam wstał pierwszy ? to by się tylko wystraszył.
Jest taki tekst:------1Kor.15:22----23
Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.
A każdy w swoim porządku: jako pierwszy Chrystus, potem ci, którzy są Chrystusowi w czasie jego przyjścia,
Warto tutaj wspomnieć, że dniem sądu dla wybranych jest wiek Ewangelii, to jest klasa niebiańska, która wraz z Jezusem będzie w Tysiącleciu uczyć nas ludzi się odrestaurowywać.
" (1 Piotra 4:17; Dz.Ap. 3:19-21; 17:31; 2 Piotra 3:7,8; Izaj. 25:6-9; 26:9;35)?
Wiesława napisał/a:

Poza tym pisze w PS, że powstanie z martwych będzie w INNYCH ciałach.

Tutaj należy rozgraniczyć, tych co idą do nieba z tymi co zostaną na ziemi, tekst zacytowany przez ciebie mówi o klasie niebiańskiej.
Flp 3:21 EIB "On przekształci nasze upadłe ciała, nada im postać taką, jaką ma Jego ciało w chwale. Uczyni to tą mocą, którą również wszystko inne może sobie poddać."
Wiesława napisał/a:

Mówisz, że poznajemy się po zachowaniu, urodzie itd. Zgadza się. I dlatego właśnie mamy duszę i ŚWIADOMOŚĆ, która trwa po smierci ciała. Ona nie umiera i jest nadal aktywna. Po wzbudzeniu ciała duch/dusza/świadomość znowu może być aktywna w ciele. Tak to widzę w wielkim skrócie. Bo, prawdę mówiąc jeszcze więcej mogłabym pisać, ale chyba nie tym razem ;-)

Tylko, że w Biblii jest napisane,że-------DUSZA JEST TO CZŁOWIEK I UMIERA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-04-04, 15:58   

nike napisał/a:
niektórzy jeszcze mówią, że na golasa to ja pierwsza bym się śmiała, gdybym zobaczyła grubą babę na golasa, wystarczy, że sama siebie sie wystraszyłam jak znienacka spojrzałam w lustro kiedy wstałam z łóżka a byłam w koszuli, w pewnym wieku to już nie ma na co patrzeć heheh

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Znam ten ból, wierz mi, z autopsji :mrgreen: :mrgreen:
Tak, Nike. Widzę, że źle cię zrozumiałam. Teraz już wiem o czym piszesz, chociaż pewnie za chwilę zapomnę i znowu będę dopytywać. Jestem po prostu do innych nauk przyzwyczajona i wbito mi do głowy inne sprawy. Trudno się przestawić, ale widzę, że to o czym piszesz ma sens.
Jedno nadal trudno mi pojąć. Tą klasę niebiańską. Pamiętam, że już przewijały się w dyskusjach wersety, ale ja nie jestem pewna, czy macie w tej sprawie rację. Nie będę się sprzeczać, bo nie mam mocnych argumentów oraz, tak dogłębnie nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Takie sprawy, których nie potrafię sobie wytłumaczyć po prostu oddaję Bogu. Nie musze wszystkiego rozumieć i wiedzieć, a być może właśnie ta sprawa mnie nie dotyczy i nie jest mi dane jej zrozumienie.
nike napisał/a:
Tylko, że w Biblii jest napisane,że-------DUSZA JEST TO CZŁOWIEK I UMIERA.

Niby tak, ale tu bym poprawkę wzięła na badania z zakresu fizyki. Być może w tamtych czasach tak rozumieli, ale mamy mocne dowody na to, że świadomość, a więc pamięć i dorobek życia naszego ziemskiego nie ginie. Każda komórka w naszych ciałach ma w sobie "całość", a świat duchowy, do którego trafiamy po śmierci ciała naprawdę istnieje i podobno jest bardziej realny niż ten nasz obecnie widzialny. Ale ja nie byłam, nie widziałam, a jeśli byłam to nie pamiętam. Wymazanie pamięci tez ma cel, ale to inna bajka.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-04-04, 20:20   

Wiesława napisał/a:

Niby tak, ale tu bym poprawkę wzięła na badania z zakresu fizyki. Być może w tamtych czasach tak rozumieli, ale mamy mocne dowody na to, że świadomość, a więc pamięć i dorobek życia naszego ziemskiego nie ginie. Każda komórka w naszych ciałach ma w sobie "całość", a świat duchowy, do którego trafiamy po śmierci ciała naprawdę istnieje i podobno jest bardziej realny niż ten nasz obecnie widzialny. Ale ja nie byłam, nie widziałam, a jeśli byłam to nie pamiętam. Wymazanie pamięci tez ma cel, ale to inna bajka.

Ja się zgadzam,że musi być zachowana nasza pamięć, bo przecież całe nasze życie obecne będziemy pamiętać.
Tchnienie życia, które Adam dostał od Boga [dech żywota] bez którego Adam był kompletny, ale nie żywy, a tchnienie to ożywiło Adama, i jest przekazywane potomstwu Adama czyli wszystkim nam przy rodzeniu się , przy naszej śmierci wraca do Boga, a przy wzbudzeniu z grobu Bóg nam to tchnienie odda i doskonale będziemy wiedzieli kim jesteśmy.
Nie jest to ani duch, a tym bardziej dusza nieśmiertelna, tylko oddech Boga Najwyższego, który nas ożywił, jako niemowlęta i ożywi jak zostaniemy wzbudzeni z grobu. Podobnie jak ratujemy topielca wpuszczamy mu do ust swój oddech i topielec zaczyna żyć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-10-03, 07:02   Re: ZUPEŁNA EWANGELIA

[quote="Pokoja"][quote="Henryk"]
Krystian napisał/a:

[color=blue]I ujrzałem umarłych -
quote]


Druga księga opisuje sąd nad czynami tych, których wyda "morze umywalni" (oczyszczeni z grzechu).



Kiedy to oczyszczanie miało by się dokonać?🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13