FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukrainizacja narodu polskiego
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-18, 11:09   Ukrainizacja narodu polskiego

Czy zauważyliście, że nie tylko strony internetowe, polskie strony, coraz częściej podają informacje w dwóch językach? Ja zauważyłam jeszcze coś i jak tu stoję, jestem o krok od całkowitego odcięcia się od internetu. Często z komórki przeglądam sobie YT, najczęściej muzyki szukam fajnej lub coś z historii albo filmu itp. Od kilku dni WSZYSTKO ukazuje mi się po ukraińsku. Trafia mnie jasna cholera. Nie pomaga zaznaczanie, że mnie nie interesuje, że szukaj po polsku...Nie ma opcji. Ja uważam, że to jest początek końca Polski i eliminacja języka jak za czasów zaborów.
I jeszcze jedna sprawa, która mnie bulwersuje i woła o pomstę.
"Kto uniknie powołania? [LISTA]" Kto nie pójdzie w kamasze? "...urzędnicy Sejmu, Senatu, Kancelarii Prezydenta praz KPRM. Na liście są członkowie zarządu Narodowego Banku Polskiego, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, kierownictwo Narodowego Funduszu Zdrowia, funkcjonariusze służb (m.in. Policji, CBA czy Straży Marszałkowskiej), a nawet doradcy ministrów i gminni urzędnicy. " https://www.msn.com/pl-pl...270de65bccf43f8
Czyli ci co wywołują wojnę i do nie podrzegają są bezpieczni.
Czy wiecie, że w kraju jest schronów dla 1%ludności? Czyli akurat dla tych urzędasów. Dla włądz sa od dawna samoloty w pełnej gotowości podstawione. Niech ich piekło pochłonie.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-04-18, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-04-18, 19:18   

Cytat:
Czy wiecie, że w kraju jest schronów dla 1%ludności? Czyli akurat dla tych urzędasów. Dla włądz sa od dawna samoloty w pełnej gotowości podstawione. Niech ich piekło pochłonie.


Spoko Wiesiu ;-)
Ja wierzę, że nie długo będzie paruzja
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-19, 08:38   

Krystian napisał/a:
Ja wierzę, że nie długo będzie paruzja

Śmiem wątpić. Wiele narodów przedchrześcijańskich miało taką samą nadzieję. Nie bez powodu. W dalekiej przeszłości zjawiali się wśród różnych ludów na calej ziemi różni przybysze/bogowie z nieba (najczęściej), bo i z morza też przybywali do niektórych. Uczyli o stworzeniu człowieka z gliny, uczyli moralności-dekalogu, uczyli miłości wzajemnej, szacunku do wszelkiego życia oraz praktycznych umiejętności. Obiecali swój powrót. Ludzie czekali, wielu czeka do dziś. Jak zgubna jest ta wiara mogli się przekonać dobitnie mieszkańcy Ameryki, gdy przybyli do nich bogowie w osobach hiszpańskich konkwistadorów. To był koniec wielu pradawnych kultur, narodów. Może tak ku pamięci warto przypominać sobie historię świata od czasu do czasu.
Bez sensu jest jakieś czekanie, które raczej nigdy nie nastąpi, a jak już to nie wiadomo kim będą przybysze i skąd, no i jaki będzie cel ich przybycia.
A tymczasem jest jak jest, a jest coraz gorzej i wszystko zmierza do totalnej zagłady całej planety.
Bo powrót kogokolwiek w celu ratowania ludzi ma sens kiedy jeszcze jest co ratować, lub kogo.
Tak to widzę.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-04-19, 14:43   

Cytat:
Krystian napisał/
Ja wierzę, że nie długo będzie paruzja


Parousja ----znaczy dokładnie po polsku ----obecność ---i ja wierzę na podstawie chronologii biblijnej, że Jezus jest obecny w atmosferze ziemskiej już 148 lat. i wykonuje ogromną pracę dla naszego wyzwolenia.
Jezus jako człowiek się nam już nie pokarze, ponieważ swoje ludzkie życie oddał na krzyżu za nas, obecnie jest w duchowym ciele i wraz ze swoją Oblubienicą, odnawiają życie na ziemi dla nas.
Jak częściowo przygotują ziemię to zacznie się Inauguracja Królestwa Bożego, z Jezusem jako Królem tego Królestwa.

Cytat:
Wiesława napisała/
Śmiem wątpić. Wiele narodów przedchrześcijańskich miało taką samą nadzieję.

Można zadać pytanie skąd ci ludzie mieli tę nadzieję? Bo jeżeli z Biblii tak jak ją mieli uczniowie Jezusa, to cierpliwie czekali, a jeżeli mieli tę nadzieję z innych źródeł to :-----szatan potrafi przedstawić siebie jako anioła światłości, żeby zwieść ludzkość:-------
2Kor 11:14 BG "A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości."

Cytat:
Wiesława napisała/
Nie bez powodu. W dalekiej przeszłości zjawiali się wśród różnych ludów na calej ziemi różni przybysze/bogowie z nieba (najczęściej), bo i z morza też przybywali do niektórych. Uczyli o stworzeniu człowieka z gliny, uczyli moralności-dekalogu, uczyli miłości wzajemnej, szacunku do wszelkiego życia oraz praktycznych umiejętności. Obiecali swój powrót.


Przykład ---przed potopem Aniołowie materializowali się i nawet płodzili potomstwo męskie, stąd sławni Herosi, olbrzymi, pół-bogowie itd. MITOLOGIA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-20, 09:48   

nike napisał/a:


Parousja ----znaczy dokładnie po polsku ----obecność ---i ja wierzę na podstawie chronologii biblijnej, że Jezus jest obecny w atmosferze ziemskiej już 148 lat. i wykonuje ogromną pracę dla naszego wyzwolenia.
Jezus jako człowiek się nam już nie pokarze, ponieważ swoje ludzkie życie oddał na krzyżu za nas, obecnie jest w duchowym ciele i wraz ze swoją Oblubienicą, odnawiają życie na ziemi dla nas.
Jak częściowo przygotują ziemię to zacznie się Inauguracja Królestwa Bożego, z Jezusem jako Królem tego Królestwa.

Myślę, że tą sprawę należy bardzo dokładnie przeanalizować i będę wdzięczna za rozmowę.
Szczególnie chciałabym, pewnie już nie pierwszy raz się tego czepiam, abyście mi uzasadnili tą OBECNOŚĆ W ATMOSFERZE.
Dla mnie kluczowym tekstem jest Ap.1,7:"7 Oto nadchodzi z obłokami,
i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.
I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi5."/BT/
oraz
Mt. 24:36-44 :""Lecz o tym dniu i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam mój Ojciec. (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Jak bowiem za tych dni przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do tego dnia, w którym Noe wszedł do arki; (39) I nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i zabrał wszystkich – tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie w polu, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, ponieważ nie wiecie, o której godzinie wasz Pan przyjdzie. (43) A to wiedzcie, że gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze ma przyjść złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie spodziewacie." (UBG)"

Może warto też zacytować z PWN "paruzja «według Nowego Testamentu i doktryny wczesnego chrześcijaństwa: ponowne przyjście Chrystusa na świat przed Sądem Ostatecznym» i "paru•zja (wydarzenie zbawcze) -zji, -zję"
https://sjp.pwn.pl/slowniki/paruzja.html
Podam jeszcze jeden link, gdzie szerzej zdefiniowano, ale nie będę cytować, bo za dużo na jeden post.
https://polszczyzna.pl/paruzja-co-to-jest-definicja-przyklady/
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-20, 09:52   

Dodam jeszcze, że może byłoby dobrze założyć temat paruzji (jeśli nie ma go), bo tutaj zupełnie nie pasuje.
Jeszcze dodam, że poszukałam sobie waszą stronę https://badaczebiblii.pl/drugie-przyjscie-mesjasza-czy-ujrzy-go-wszelkie-oko/ i zaraz ją przeczytam, aby chociaż trochę pojąć skąd macie takie zrozumienie. Mam trochę zajęć i tak z doskoku i chaotycznie zaglądam. Podam jeszcze jedną stronę z którą tylko trochę się zapoznałam, ale tak właśnie mnie uczono również u protestantów (bo z czasów katolickich w ogóle nic nie pamiętam w tym temacie, oprócz straszenia piekłem).
https://www.komentarzbibl...mt_24_36-44.php
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-04-20, 11:58   

Wiesława napisał/a:
chciałabym, pewnie już nie pierwszy raz się tego czepiam, abyście mi uzasadnili tą OBECNOŚĆ W ATMOSFERZE.
Dla mnie kluczowym tekstem jest Ap.1,7:"7 Oto nadchodzi z obłokami,
i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.
I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi5."/BT/


Nie łatwo jest człowiekowi przebłagać Boga Duchowo, lecz i o takiej możliwości wspomina Pismo. Proces powstania martwych poruszają te fragmenty

Koran 35:9
9. Bóg jest Tym, który posyła wiatry i one wzburzają chmury; wtedy
pędzimy je ku martwej krainie i ożywiamy przez to ziemie po jej
śmierci. Takie jest zmartwychwstanie!


Kpł 6:13-14 BT5 "Oto dar Aarona i jego synów, który złożą Panu w dniu namaszczenia jednego z nich: będzie to ofiara pokarmowa wieczysta - jedna dziesiąta efy najczystszej mąki, z tego połowa rano, a połowa wieczorem. (14) Będzie ona przyrządzona na patelni z oliwą. Kiedy będzie rozrobiona, przyniesiesz ją. Ofiarujesz ją jako ofiarę pokarmową podzieloną na kawałki. Będzie to woń miła Panu."

Ciekawy jest też fragment rozmowy z Hiobem

Hi 38:18-40 BT5 "Czy zgłębiłeś przestrzeń ziemi? Powiedz, czy znasz to wszystko? (19) Którędy droga do mieszkania światła? A gdzie siedziba mroku, (20) abyś go zawiódł do jego granicy i rozpoznał ścieżki do jego domu? (21) Jeśli to wiesz, to się wtedy zrodziłeś, a liczba twych dni jest ogromna. (22) Czy dotarłeś do zbiorników śniegu? Czy widziałeś zbiorniki gradu? (23) Na czasy gniewu je chowam, na dzień utarczki i wojny. (24) Czy tą drogą rozdziela się światło, i wschodni wiatr wieje po ziemi? (25) Kto kopał kanały ulewie lub drogę grzmiącej chmurze, (26) by deszcz padał na ziemię bezludną, na pustkowie, gdzie nie ma człowieka, (27) by nasycić piaszczyste pustkowie i zieloną trawą je pokryć? (28) Czy deszcz także ma ojca? A kto zrodził krople rosy? (29) Z czyjego łona lód wyszedł? Kto rozmnożył szron z nieba? (30) Jak woda krzepnie na kamień, powierzchnia głębiny się ścina? (31) Czy gwiazdy Plejad połączysz? Rozluźnisz więzy Oriona? (32) Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną i wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? (33) Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi? (34) Czy głos swój podniesiesz do chmur, by cię ulewa przykryła? (35) Czy poślesz pioruny i pójdą, i powiedzą ci: Oto jesteśmy? (36) Kto ibisowi dał mądrość i rozum dał kogutowi? (37) Kto mądrze liczy chmury, wylewa niebieskie bukłaki, (38) gdy gleba stwardnieje na bryłę, a pola zamienią się w grudy? (39) Czy lwicy zdobyczy nałowisz, nasycisz żarłoczność lwiątek, (40) gdy one mieszkają w kryjówkach, w gęstwinie siedzą na czatach?"

Wiesława napisał/a:
Mt. 24:36-44 :""Lecz o tym dniu i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam mój Ojciec. (37) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. (38) Jak bowiem za tych dni przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do tego dnia, w którym Noe wszedł do arki; (39) I nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i zabrał wszystkich – tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. (40) Wtedy dwóch będzie w polu, jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. (41) Dwie będą mleć na żarnach, jedna będzie wzięta, a druga zostawiona. (42) Czuwajcie więc, ponieważ nie wiecie, o której godzinie wasz Pan przyjdzie. (43) A to wiedzcie, że gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze ma przyjść złodziej, czuwałby i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. (44) Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie spodziewacie." (UBG)"


Powyższy wers wyjaśniłem poniższym postem

http://biblos.feen.pl/vie...p=117044#117044
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-20, 13:38   

Mnie tu nic nie rozjaśniłeś. Temat paruzji jest wydzielony, tu: http://biblos.feen.pl/vie...p=117171#117171
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13