FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piramida Bożym świadkiem?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-05, 12:05   

nike napisał/a:
Jak poczytasz, dokładnie co jest pod linkiem podanym na stronie, to zrozumiesz.
Ja uważam,że Wielka Piramida jest dokumentem potwierdzającym Biblię.

Iz 19:19 BG "Dnia onego stanie ołtarz Pański w pośród ziemi Egipskiej, a słup wystawiony będzie Panu przy granicy jego."

Przeleciałam tylko, ale postaram się tekst przeczytać w całości. Tyle mi się nazbierało do czytania książek, ebuków, tekstów na kompie, a do tego do słuchania, a jeszcze do tego...szycie i pogoda ładna :roll: , a ... i wojna lada dzień. Nie wiem gdzie oczy zawiesić :mrgreen: :lol:
Jak przeczytam to wrócę do tematu.
Już na teraz moje wątpliwości wytlumaczę, bo są badania piramid. Tu ciągle na bieżąco coś jest badane, odkrywane, interpretowane. Najprawdopodobniej piramidy są pozostałością jeszcze sprzed potopu lub może krótko po nim wybudowane. Do tego sfinks. One mają ślady działalności wody przez długi czas, erozja, więc nie ma mowy o datowaniu na tysiąc i trochę lat p.ne. Są duuużo starsze. Chefren nie zbudował Wielkiej Piramidy na pewno itd.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-05, 12:11   

Henryk napisał/a:
Dokładniej, potwierdzającym Plan zbawienia ludzkości.
Nachylenie korytarzy, ich wygląd, umiejscowienie, wymiary(!).

Całe mnóstwo korytarzy jeszcze nie odkryto. Jedynie przy mapowaniu jakimś urządzeniem bardzo nowoczesnym (nie pamiętam nazwy, a nie mam czasu szukać teraz w książce) stwierdzono wolne przestrzenie w kształcie pomieszczeń/komnat i korytarze.
Oczywiście, że piramidy z kultem i grobowcami nie mają nic wspólnego.
Do mnie bardzo przemawia teoria Hancocka , obficie uzasadniona wykresami, wyliczeniami o astronomicznych wskazówkach dla ludzkości.
Trochę o autorze tu https://lubimyczytac.pl/autor/44425/graham-hancock
I nie, to nie jest spiskowa teoria, bo z książki dowiadujemy się o naukowych źródłach tego pomysłu.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-05, 14:15   

Wiesława napisał/a:
Najprawdopodobniej piramidy są pozostałością jeszcze sprzed potopu lub może krótko po nim wybudowane.

Gdy Wielka piramida był budowana, wejście jej podobno wskazywało na ówczesną gwiazdę polarną- wskazującą północ. Była nią wtedy gwiazda Alfa Draconis- biały karzeł.
Jest to wysoce prawdopodobne kilka tysięcy lat temu.
Dziś, na wskutek precesji planet jest nią Ursae Minoris, współczesna północna gwiazda biegunowa.
Cykl zmiany orientacji osi obrotu wynosi około 26 000 lat.
Stąd ktoś biegły w geometrii i astronomii mógłby bez trudu wyznaczyć tamtą datę.
Jednak i tak to wszystko pozostaje w sferach spekulacji…
Nie wiemy, kiedy i kto ją budował. Domyślać możemy się wyłącznie Architekta.
Sugestia, że budowniczym był Melchizedek nie jest do obronienia.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-05, 14:17   

Przeczytałam 3/4 i dość. I wy mnie nazywacie "spiskowcem"? :roll:
Takiego nagromadzenia teorii spiskowych i głupot wręcz już dawno nie czytałam. Skoro wierzycie w prawdziwość tego tekstu to musicie też wiedzieć, że " Piramida pozbawiona jest jakichkolwiek starożytnych napisów. Znaki, o których mówi pułkownik Vyse, są źle sformułowane i zupełnie niepodobne do mistrzowsko wyrytych hieroglifów, jakie wszędzie można znaleźć w Egipcie;" - no pewnie. Bo to nie Egipcjanie ją wybudowali. Technologie, jaki użyto użyto do wznoszenia tej piramidy są na ziemi, jak dotąd nieznane. Czyli, albo została zbudowana przez obce lub pozaziemskie cywilizacje, albo w tak pradawnych czasach, że po tamtej ziemskiej cywilizacji został tylko ten znak.
No i na tym zdaniu:"są one po prostu "znakami kamieniarskimi", niedbale wykonanymi czerwoną farbą dla orientacji budowniczych układających kamienie. Wśród tych prostych znaków są kartusze dwóch królów o imionach Khufu lub Cheops oraz Nu-shufu. Nu-shufu podobno był bratem Cheopsa i rządził wraz z nim podczas panowania czwartej dynastii, kiedy była budowana Wielka Piramida." powinnam zakończyć czytanie, ale dzielnie jeszcze trochę poczytałam.
Dawno udowodniono, że Hufu nie miał z budową nic wspólnego. Co najwyżej (to też udowodniono) odnowił fragment i ten fragment oznaczył właśnie "znakiem kamieniarskim".
Skoro takie fantazje i nieprawidłowości są od początku artykułu to te częsci o kombinowaniu przeznaczenia ludzkości i wpasowania tego do biblijnych przekazów jest po prostu żałosne lub arcy teorią spiskową.
Nieprawdą też jest, że piramidy w Amerykach są wyłącznie z ściętym czubkiem. Poza tym piramidy są na całym świecie, dosłownie. Od Islandii, Wysp brytyjskich, po Azję a nawet Japonię.
Odkłądam artykuł. Sorki, ale temu mówię "nie".
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-05-05, 15:37   

A co ty za artykuł czytałaś podaj link
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-05, 17:51   

nike napisał/a:
A co ty za artykuł czytałaś podaj link

Na poprzedniej stronie dałaś link http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-05-05, 20:06   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
A co ty za artykuł czytałaś podaj link

Na poprzedniej stronie dałaś link http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm

Napisałaś coś o czerwonym kamieniu itp. Więc się zapytałam.

Jeżeli ci ta strona nie odpowiada, to nic innego ci się o piramidzie wielkiej co bym miała ci sie nie spodoba. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 07:49   

nike napisał/a:
Jeżeli ci ta strona nie odpowiada, to nic innego ci się o piramidzie wielkiej co bym miała ci sie nie spodoba. :-D

Trudno się dziwić, że tak wielu naśmiewa się z teorii, że Wielka piramida może być „Bożym Świadkiem”.
Jednak, gdy pozna się czas od umieszczenia człowieka w Ogrodzie do Potopu.
Od Potopu do nadania Prawa.
Pozna się prawdę o upadku człowieka, czas trwania Wieku żydowskiego, moment przyjścia Pana…
Nastanie Wieku ewangelicznego i zasady stania się „dzieckiem Bożym”…
Gdy to „nałożymy” na wykres, to ujrzymy zadziwiające proporcje pomiędzy czasem, a wymiarami korytarzy. A także kształt korytarzy i komnat zdają się krzyczeć, co przedstawiają!

No, ale gdy twierdzimy, że człowiek wyewoluował i stanął na nogi ileś set tysięcy lat temu... :-(
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-06, 09:40   

Henryk napisał/a:
No, ale gdy twierdzimy, że człowiek wyewoluował i stanął na nogi ileś set tysięcy lat temu..

I tu pokazuje się twoja ignorancja i niesprawiedliwość.
A poza tym, skoro uważasz, że macie w swojej nauce tak fundamentalną prawdę o piramidzie to grzechem jest, że o tym z całym światem się nie dzielicie.
Czyżby wstyd przed absurdalnością pomysłu, a może pycha?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 09:54   

Wiesława napisał/a:

I tu pokazuje się twoja ignorancja i niesprawiedliwość.
A poza tym, skoro uważasz, że macie w swojej nauce tak fundamentalną prawdę o piramidzie to grzechem jest, że o tym z całym światem się nie dzielicie.
Czyżby wstyd przed absurdalnością pomysłu, a może pycha?

I tu wychodzi czysta, niczym nie skażona złośliwość Wiesławy. :-D
"Nauka" o piramidzie nie jest "fundamentalną prawdą", jedynie dla mnie i podobnym mi, jest jeszcze jednym dowodem na prawdomówność Boga.
Dla jednych absurdy, dla innych niekoniecznie.
Podobnie jak i cała Biblia, łącznie z listami Pawła. ;-)
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-05-06, 13:16   

Wiesiu to ty zaczęłaś o piramidzie i jak zauważyłam, ze coś ci się w niej spodobało, podałam link, gdzie na forum o piramidzie jest i nic więcej.
Jesteśmy ludźmi wolnymi, a nie zniewolonymi, że musimy wyznawać to czy to.
Nie podoba się nam coś nie uznajemy tego i idziemy dalej, i tak róbmy.
Czy to głupie, beznadziejne okaże się w Tysiącleciu, ja lubię dociekania jak już pisałam więc to co lubię to robię.
Pytasz się Henryka czemu nie objawiamy tej wiedzy całemu światu, a no dlatego, że to uczeni jak profesor Smyth i inni w dziewiętnastym wieku objawiali światu,ze Piramida Cheopsa nie jest tylko zwykłą piramidą grobowcem, bo jest precyzyjnie wyliczona itd. Pastor Russell podchwycił tę wiedzę i tak to się zaczęło mniej więcej.
A wiedzy nigdy nie za dużo jest :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-15, 11:50   

nike napisał/a:
Wiesiu to ty zaczęłaś o piramidzie

:) Chyba jednak jakieś nieporozumienie zaszło. Dyskusję zaczął jakiś user Olus Wysłany: 2017-08-14, 08:49 Piramida Bożym świadkiem?
Piramida Bożym świadkiem?, a twój link jest tu 2017-08-14, 09:40
Wielka Piramida i Biblia,

Proszę przeczytać z jakiego punktu widzenia Badacze Biblii i nie tylko patrzą na WIELKA PIRAMIDĘ.

http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm
Mnie wtedy na tym forum na pewno nie było.
Co do wyjaśnienia tej sprawy i postu Henryka w sprawie zakodowanego planu zbawienia ludzkości w niej - nie wiem.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-15, 11:55   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Najprawdopodobniej piramidy są pozostałością jeszcze sprzed potopu lub może krótko po nim wybudowane.

Gdy Wielka piramida był budowana, wejście jej podobno wskazywało na ówczesną gwiazdę polarną- wskazującą północ. Była nią wtedy gwiazda Alfa Draconis- biały karzeł.
Jest to wysoce prawdopodobne kilka tysięcy lat temu.
Dziś, na wskutek precesji planet jest nią Ursae Minoris, współczesna północna gwiazda biegunowa.
Cykl zmiany orientacji osi obrotu wynosi około 26 000 lat.
Stąd ktoś biegły w geometrii i astronomii mógłby bez trudu wyznaczyć tamtą datę.
Jednak i tak to wszystko pozostaje w sferach spekulacji…
Nie wiemy, kiedy i kto ją budował. Domyślać możemy się wyłącznie Architekta.
Sugestia, że budowniczym był Melchizedek nie jest do obronienia.

Oczywiście. To jest temat bardzo szeroki. Nie wiem kto twierdzi, że Melchizedek ją budował. Ja tak chyba nie pisałam, a jeśli pisałąm, to miałam jakieś pomieszanie umysłu - powodu nie znam :shock: 8-) , nic nie bralam :roll:
Jest taka teoria, jedna z kilku, że włąśnie tak zorientowana (według gwiazd) piramida pokazuje kiedy ją budowano i wskazuje też jakie kolejne konstelacje będą miały wpływ na naszą planetę. Dokłądnie się to zgadza z tym, że np. przeszliśmy (a właściwie jesteśmy w trakcie przechodzenia) z ery Ryb do Wodnika. Podobno ona też wskazuje resty, jak to dziś się modnie przyjęło mówić. W sensie zmiany globalne całej populacji i kolejne etapy rozwoju ludzkości. (Z tego, co obecnie widać to chyba będzie reset do jaskoniowców).
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-05-15, 11:59   

Henryk napisał/a:

No, ale gdy twierdzimy, że człowiek wyewoluował i stanął na nogi ileś set tysięcy lat temu..

Jedno drugiemu nie przeczy. I nie ma co się wyśmiewać z innego rozumienia przekazów biblijnych, jak tylko ściśle literalnych, bo te prowadzą właśnie do kpin z PS. A nawet wielu zrezygnowało z wiary, kiedy wciska się na siłę absurdy do glów ludziom, którzy mają dowody na inną historię ludzkości.
Biblia nie jest podręcznikiem, nie jest książką naukową. Bóg i nauka nie stoją w opozycji, ani żadnym konflikcie do siebie.
Lektura książek na przykład Michala Hellera pięknie wyjaśnia Boga, fizykę, matematykę, religię, teologię, stworzenie itd.otd.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-05-15, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-05-15, 13:20   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesiu to ty zaczęłaś o piramidzie

:) Chyba jednak jakieś nieporozumienie zaszło. Dyskusję zaczął jakiś user Olus Wysłany: 2017-08-14, 08:49 Piramida Bożym świadkiem?
Piramida Bożym świadkiem?, a twój link jest tu 2017-08-14, 09:40
Wielka Piramida i Biblia,

Proszę przeczytać z jakiego punktu widzenia Badacze Biblii i nie tylko patrzą na WIELKA PIRAMIDĘ.

http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm
Mnie wtedy na tym forum na pewno nie było.
Co do wyjaśnienia tej sprawy i postu Henryka w sprawie zakodowanego planu zbawienia ludzkości w niej - nie wiem.

Ja wiem,że ciebie wtedy nie było, napisałaś w tym czasie co tutaj jesteś, coś tam o piramidzie, więc ja ponieważ wiedziałam,że taki temat na forum jest podałam link i tak się to zaczęło.:-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13