FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piramida Bożym świadkiem?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-15, 17:50   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesiu to ty zaczęłaś o piramidzie

:) Chyba jednak jakieś nieporozumienie zaszło. Dyskusję zaczął jakiś user Olus Wysłany: 2017-08-14, 08:49 Piramida Bożym świadkiem?
Piramida Bożym świadkiem?, a twój link jest tu 2017-08-14, 09:40
Wielka Piramida i Biblia,

Proszę przeczytać z jakiego punktu widzenia Badacze Biblii i nie tylko patrzą na WIELKA PIRAMIDĘ.

http://aletheia.badacz.org/strony/lit/piramida.htm
Mnie wtedy na tym forum na pewno nie było.
Co do wyjaśnienia tej sprawy i postu Henryka w sprawie zakodowanego planu zbawienia ludzkości w niej - nie wiem.

Ja wiem,że ciebie wtedy nie było, napisałaś w tym czasie co tutaj jesteś, coś tam o piramidzie, więc ja ponieważ wiedziałam,że taki temat na forum jest podałam link i tak się to zaczęło.:-D

Masz rację. Już sobie przypominam. To moje pisanie o piramidach zaczęłam gdzieś w innym temacie. Nie zrozumiałam. Zamęt jakiś zrobiłam, ale już załapałam. :-D
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2023-12-27, 09:44   

Markerów w temacie Boże narodzenie pisał:
Cytat:
No widzisz.. zapomniał dodać jeszcze czytanie z kamieni Piramid 🤔


Już kiedyś pisałem, lecz warto przypomnieć.
Wielka piramida pod Gizą jest tematem dziesiątek teorii- mniej lub bardziej fantastycznych.
Zadziwia świat nauki z wielu dziedzin.

Sam fakt, że nie posiadała żadnych napisów, przedmiotów, poza jedynie pustym sarkofagiem w którym nigdy nikogo nie pochowano, jest zadziwiający. A budowla była ukończona!
Piramida nigdy nie była grobowcem, nie taki musiał być cel jej budowy.
Wymiary pochodzą z pracy egiptologa prof. C. Piazzi Smytha.
Umieścił je w rękopisie i wysłał listem do Russella z Clova, Ripon, Anglia, 21 grudnia 1890 r.
Jednak nie „czytanie z kamieni” jest zastanawiające a wnętrze.
Do środka wchodzi się ponad poziomem gruntu. Wchodzimy przestronnym, szerokim i gładkim korytarzem stromo w dół, aż do galerii poniżej poziomu gruntu. Tam ślepo kończy się komorą.
Bez problemu można tam ześlizgnąć się.
Mt 7:13 BGN "Wejdźcie przez ciasną bramę; bowiem przestronna jest brama i szeroka droga, która prowadzi na zatracenie, i wielu jest tych, którzy przez nią wchodzą;"
W pewnej odległości od wejścia pojawia się inny korytarz, ale prowadzący stromo pod górę.
Wąski i kończący się tak, że jego koniec należy pokonać na kolanach.
Mt 7:14 BGN "a ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, i niewielu jest takich, którzy ją znajdują."
Przy końcu korytarza opadającego w dół jest jeszcze jeden korytarz. Nieregularny, nie ociosany, wąski, wyglądający na niedokończony, miejscami pionowo w górę, prowadzący do „komory królowej” i jeszcze wyżej do „komory króla”.
Mt 18:11 EKU "Syn Człowieczy przyszedł przecież, by ratować to, co zginęło."


Każdy, kto nie zna choćby w zarysie Planu Stwórcy względem ludzkości, będzie naśmiewał się z rzeczy, o których nie ma najmniejszego pojęcia!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-27, 09:51   

Dla przypomnienia
Russell już w pierwszym swym tomie pt. „Boski Plan Wieków”, na załączonym wykresie (Plan Wieków), opisał piramidę jako potwierdzającą zamiary Boga dotyczące zbawienia człowieka, jak i przeszłego, teraźniejszego i przyszłego świata

W innym miejscu, wspominając Wielką Piramidę, dodał, że „niektórzy orzekli, że jest to dzieło boskiego pochodzenia” oraz, iż jest to „boskie dzieło”

W 1889 r. Russell wydał drugi tom swych wykładów pt. „Nadszedł Czas”, w którym na końcu zapowiedział wydanie kolejnego tomu mówiącego wiele o piramidzie:

„Następny tom wykazuje (...) że Wielka Piramida Egipska jest na świadectwo Boskie (Izaj. 19:19, 20), a świadectwo to dokładnie i z kompletną zgodnością odnosi się do Boskiego Planu Wieków, łącznie z jego czasami i okresami”

W 1891 r. Russell wydał trzeci tom swoich wykładów pt. „Przyjdź Królestwo Twoje”, który zawiera obszerny rozdział poświęcony piramidzie ma on tytuł:
„Świadectwo Kamienia Bożego jako Świadka i Proroka, którym jest Wielka Piramida w Egipcie”

Czego uczył Russell o piramidzie Cheopsa?

Otóż trzeba zaznaczyć, że nie nazywał on jej piramidą Cheopsa, gdyż uważał, że budowniczym jej był prawdopodobnie Melchizedek
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-27, 09:56   

Po Pierwsze;
Russell uważał piramidę za tak samo ważną jak Biblię, gdyż po pierwsze, jak podaje tytuł rozdziału o niej, uważano ją za „Świadka i Proroka” Bożego. Mało tego, nazywano ją „‘Świadkiem’ Wielkiego Jehowy”

Po drugie,:
wydaje się, że piramida rozszerzała badaczom „kanon” Biblii ponieważ piramidę Cheopsa uważali oni za „Biblię w Kamieniu”. Przykładowo czego nie było w Biblii, to uzupełniała to piramida. Tak uczono na przykład o roku 1910:
„Czy nie jest to bardzo znamienna harmonia między tym ‘świadkiem’ a biblią. Daty Październik 1874 i Październik 1881 są akuratnymi, zaś 1910 chociaż nie znajduje się w Piśmie Świętym, to jednak możemy spodziewać się jakiegoś wydarzenia lub doświadczenia w Kościele przy końcu jego karyery” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 413).

Pytanie co na to sola scriptura :lol:


Po trzecie,:
Russell zrównywał pod względem ważności kwestionowanie Biblii i piramidy nazywając jej naukę „natchnioną”. Uczył on:
„W ten sposób przedstawiamy tego ‘Świadka’, lecz spodziewamy się, że jego świadectwo natchnione tak samo będzie kwestionowane, jak i świadectwo Pisma Świętego, przez księcia ciemności, boga świata tego i przez tych, których umysły są zaciemnione na prawdę” („Przyjdź Królestwo Twoje” s. 362).

Mało tego, Russell poprzez piramidę i Dn 12:4 udowadniał, że w 1799 r. rozpoczęły się czasy ostateczne:
„Tajemnice Wielkiej Piramidy nie prędzej zaczęły być odkrywane, aż przyszedł przepowiedziany przez proroka Daniela ‘Czas ostateczny
’ (Dn 12:4, 9, 10) gdy miała rozmnożyć się umiejętność...”
(„Przyjdź Królestwo Twoje” s. 362; por. s. 17).

Chociaż podkreślano, jak widać, boskie pochodzenie piramidy, to jednak badacze ośmielili się zmieniać pewne elementy swych wyliczeń. Stało się to gdy mijał oczekiwany przez nich rok 1914
:roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2023-12-27, 11:21   

Niewątpliwie to, co jest budowane na Słowie Bożym, ma cechy piękna i harmonii

‭‭Księga Psalmów‬ ‭127:1‬ ‭BW1975‬‬
[1] Pieśń pielgrzymek. Salomonowa. Jeśli Pan domu nie zbuduje, Próżno trudzą się ci, którzy go budują. Jeśli Pan nie strzeże miasta, Daremnie czuwa stróż.

https://bible.com/bible/3490/psa.127.1.BW1975

Można by przypuszczać, że drugim Meczetem oprócz tego w Mekce, z dwóch, które opisane są w Koranie jest Wielka Piramida. Sam zwrot Zep Tepi wyraźnie nawiązuje do dopełniania okrążeń, o którym mowa w Koranie

Koran 17:1
1. Chwala Temu, który przeniósl Swojego sluge noca z Meczetu swietego
do meczetu dalekiego
, którego otoczenie poblogoslawilismy, aby mu
pokazac niektóre Nasze znaki. Zaprawde,.On jest Slyszacy, Widzacy!


Koran 2:125
125. I oto uczynilismy ten Dom miejscem nawiedzania i miejscem
bezpiecznym. I wezcie sobie jako miejsce modlitwy stacje Abrahama.
Zawarlismy przymierze z Abrahamem i Isma`ilem: "Oczysccie Mój Dom dla
odprawiajacych okrazenia
, dla tych, którzy pozostaja w medytacji, i dla
tych, którzy sie pochylaja i wybijaja poklony."


O zataczaniu podobnego kręgu czasu jest też w Biblii, choć nie aż tak sugestywnie

‭‭Objawienie św. Jana‬ ‭12:14‬ ‭BW1975‬‬
[14] I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pół czasu, z dala od węża.

https://bible.com/bible/3490/rev.12.14.BW1975
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-12-27, 11:21   

radek napisał/a:
Niewątpliwie to, co jest budowane na Słowie Bożym, ma cechy piękna i harmonii

‭‭Księga Psalmów‬ ‭127:1‬ ‭BW1975‬‬
[1] Pieśń pielgrzymek. Salomonowa. Jeśli Pan domu nie zbuduje, Próżno trudzą się ci, którzy go budują. Jeśli Pan nie strzeże miasta, Daremnie czuwa stróż.

https://bible.com/bible/3490/psa.127.1.BW1975

Można by przypuszczać, że drugim Meczetem oprócz tego w Mekce, z dwóch, które opisane są w Koranie jest Wielka Piramida. Sam zwrot Zep Tepi wyraźnie nawiązuje do dopełniania okrążeń, o którym mowa w Koranie

Koran 17:1
1. Chwala Temu, który przeniósl Swojego sluge noca z Meczetu swietego
do meczetu dalekiego
, którego otoczenie poblogoslawilismy, aby mu
pokazac niektóre Nasze znaki. Zaprawde,.On jest Slyszacy, Widzacy!


Koran 2:125
125. I oto uczynilismy ten Dom miejscem nawiedzania i miejscem
bezpiecznym. I wezcie sobie jako miejsce modlitwy stacje Abrahama.
Zawarlismy przymierze z Abrahamem i Isma`ilem: "Oczysccie Mój Dom dla
odprawiajacych okrazenia
, dla tych, którzy pozostaja w medytacji, i dla
tych, którzy sie pochylaja i wybijaja poklony."


O zataczaniu podobnego kręgu czasu jest też w Biblii, choć nie aż tak sugestywnie

‭‭Objawienie św. Jana‬ ‭12:14‬ ‭BW1975‬‬
[14] I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby poleciała na pustynię na miejsce swoje, gdzie ją żywią przez czas i czasy, i pół czasu, z dala od węża.

https://bible.com/bible/3490/rev.12.14.BW1975


No tak ,... Koran :roll:
🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14