FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-19, 11:01   Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Tora, czyli pięć pierwszych Ksiąg w Biblii, jest fundamentem nie tylko judaizmu, ale i chrześcijaństwa. Często nazywa się Torę Księgami Mojżeszowymi, co sugeruje, że Mojżesz jest ich autorem. Za pierwszego egzegetę, który zakwestionował autorstwo Mojżeszowe, uznaje się żydowskiego uczonego Abena Ezrę, żydowskiego uczonego i poetę, matematyka, astrologa i filozofa urodzonego w II połowie XI wieku (1092 r.). Od XVI - XVIII wieku cała lawina biblistów wysuwała zastrzeżenia coraz poważniejsze. Spory na ten temat ciągnęły się do końca XVIII wieku i zostały rozstrzygnięte na gruncie nowożytnej biblistyki, która ostatecznie odrzuciła Mojżeszowe autorstwo Pięcioksięgu.
Analiza Ksiąg obejmuje kryteria teologiczne, literackie, językowe, kodeksów prawnych itd.
Ważną cechą Tory jest jej paralelność, to znaczy pisze się o tym samym co najmniej dwukrotnie, ale w inny. sposób. Pięcioksiąg powstał przez połączenie wielu źródeł jak fragmenty dokumentów, dawnych pieśni i ustnych tradycji.
Rozważając Pięcioksiąg należy pamiętać o różnorodności gatunków literackich tam występujących. Są tam więc pieśni, sagi rodzinne, reguły prawne, rozważania mądrościowe, a nawet katechezy.
Utwory ujęte w Torze powstawały etapami, a ich zredagowanie nastąpiło po niewoli babilońskiej.
Głównym, czy podstawowym dowodem na to, że Pięcioksiąg nie został spisany przez Mojżesza jest to, że język hebrajski, jaki znamy z Biblii w czasach życia Mojżesza dopiero raczkował. Głównym przekazem i środkiem wyrazu były ustne opowieści, które dopiero kilkaset lat potem, w środowisku kapłańskim najpewniej, zostały spisane jako fragmenty opowieści i zredagowane przez nich. Było to w VI, V i IV wieku, już po powrocie z babilońskiej niewoli.
cdn.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-19, 12:03   Re: Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Wiesława napisał/a:
Spory na ten temat ciągnęły się do końca XVIII wieku i zostały rozstrzygnięte na gruncie nowożytnej biblistyki, która ostatecznie odrzuciła Mojżeszowe autorstwo Pięcioksięgu.

Tyle cytatów...
A teraz jakieś konkrety! :lol:

Cytat:
Głównym, czy podstawowym dowodem na to, że Pięcioksiąg nie został spisany przez Mojżesza jest to, że język hebrajski, jaki znamy z Biblii w czasach życia Mojżesza dopiero raczkował.

Dowód z buta wyjęty...
Kto twierdzi, że Tora była pierwotnie spisana po hebrajsku?!
Chyba jedynie autorzy tego paszkwila.
Język Polski tez nie był wtedy znany, a mamy biblię po Polsku. I jaki wniosek? :roll:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-05-19, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-19, 12:58   Re: Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Spory na ten temat ciągnęły się do końca XVIII wieku i zostały rozstrzygnięte na gruncie nowożytnej biblistyki, która ostatecznie odrzuciła Mojżeszowe autorstwo Pięcioksięgu.

Tyle cytatów...
A teraz jakieś konkrety! :lol:

Cytat:
Głównym, czy podstawowym dowodem na to, że Pięcioksiąg nie został spisany przez Mojżesza jest to, że język hebrajski, jaki znamy z Biblii w czasach życia Mojżesza dopiero raczkował.

Dowód z buta wyjęty...
Kto twierdzi, że Tora była pierwotnie spisana po hebrajsku?!
Chyba jedynie autorzy tego paszkwila.
Język Polski tez nie był wtedy znany, a mamy biblię po Polsku. I jaki wniosek? :roll:

Jesteś NIEMOŻLIWY. Ty się po prostu boisz prawdy. Coś ci wbito do głowy i zrobisz wszystko, aby urwać łeb każdej rozmowie.
Wyśmiewasz cytaty. A jak miałam zacząć temat? Mam sfotografować swoje notatki, tudzież podkreślenia i uwagi w różnych książkach i je tu wstawić?! To dopiero miałbyś używanie.
Jedno ci powiem Henryk. Człowiek, Żyd,znawca swojej religii i swoich Pism w gronie sobie podobnych myśleli, zastanawiali się, porównywali, szukali w dokumentach i stwierdzili na przełomie XII wieku, że Mojżesz nie MÓGŁ napisać tzw. Ksiąg Mojżeszowych, a dziś ty do mnie wyskakujesz, że Polacy nie mieli języka swojego. Czy wiesz, że mówimy o XIII wieku p.ne. Tak niektórzy datują życie Mojżesza. I dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że POLACY W TYM CZASIE NIE MIELI SWOJEGO JĘZYKA.
Takimi postami, jak pokazałeś powyżej ucinasz wszelką rozmowę i zniechęcasz do dzielenia się informacjami. Tak, posiłkuję się wikipedią, tak piszę z fragmentów książek, które zgromadziłam obok siebie w tym temacie. Przed chwilą byłam w mieszkaniu córki i przyniosłam jeszcze dwie książki, aby odświeżyć sobie pamięć i wiedzę włączyć do rozmowy.
Ale NIC ODE MNIE JUŻ W TYM TEMACIE NIE BĘDZIE.
Dziękuję za dyskusję. Dostajesz ode mnie punkt za pomoc. Pomogłeś mi kolejny raz uświadomić sobie, że od fundamentalistów należy wiać i to w podskokach. Nie ma rozmowy. Dziękuję.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-19, 13:12   Re: Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Wiesława napisał/a:
i stwierdzili na przełomie XII wieku, że Mojżesz nie MÓGŁ napisać tzw. Ksiąg Mojżeszowych, a dziś ty do mnie wyskakujesz, że Polacy nie mieli języka swojego.

Niektórzy stwierdzili, że Maryja żyje i modli się za Katolików...

Z podobnymi "sensacjami" powinnaś uderzać na zupełnie inne fora.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-19, 13:19   Re: Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
i stwierdzili na przełomie XII wieku, że Mojżesz nie MÓGŁ napisać tzw. Ksiąg Mojżeszowych, a dziś ty do mnie wyskakujesz, że Polacy nie mieli języka swojego.

Niektórzy stwierdzili, że Maryja żyje i modli się za Katolików...

Z podobnymi "sensacjami" powinnaś uderzać na zupełnie inne fora.

Czy ciebie całkiem pogięło z tej nienawiści do mnie?
cytat:" Encyklopedia PWN
Mojżesz, żył w 1. poł. XIII w. p.n.e., główny twórca i prawodawca judaizmu, prorok uznawany w 3 tradycjach religijnych: judaizmie, chrześcijaństwie i islamie.
Żył w 1. poł. XIII w. p.n.e.."
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Mojzesz;3942731.html#:~:text=Encyklopedia%20PWN.%20Moj%C5%BCesz%2C%20%C5%BCy%C5%82%20w%201.%20po%C5%82.%20XIII,ostatnich%20ksi%C4%85g.%20%C5%BBycie.%20Wed%C5%82ug%20nich%20urodzi%C5%82%20si%C4%99%20
Co mnie obchodzą katolicy i ich modły do kogokolwiek? W dodatku w tym temacie i w kontekście Tory. Ręce opadają.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-19, 13:45   Re: Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Wiesława napisał/a:
Czy ciebie całkiem pogięło z tej nienawiści do mnie?

Tak często powtarzasz moją nienawiść do Ciebie Wiesławo, że niedługo sam w nią uwierzę.

Twoim argumentem- powtarzanym bezkrytycznie za kimś- że Mojżesz nie mógł być autorem swych pięciu Ksiąg jest to, że... nie znał Hebrajskiego.
Nikt nigdy nie twierdził, że w czasach Mojżesza pisano po Hebrajsku. Ten język jeszcze nie istniał!

Inne zdanie niż posiada oponent, nie świadczy o nienawiści.
Oczywiście, jeśli chodzi o mnie!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-19, 14:36   Re: Tora - kto, kiedy, w jakim celu ją spisał/zredagował

Wiesława napisał/a:
Pięcioksiąg powstał przez połączenie wielu źródeł jak fragmenty dokumentów, dawnych pieśni i ustnych tradycji.

Samo użycie określenia Toldah, odnoszące się do różnych dzieł przed Mojżeszem, świadczy o tym, że on tego nie spisał. Niezależnie od tego, w jakiej formie one były. Poza tym już napisałem, że: TORA w większości tekstu nie jest napisana w pierwszej osobie, lecz w trzeciej: Jehowa powiedział do Mojżesza, a nie Jehowa powiedział do mnie, tak jak jest np. w wielu miejscach w Ks. P.Pr. 1:9,19,34,41; 2:1; 3:1 itp., itd
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-19, 15:32   

Pokoja napisał/a:
Samo użycie określenia Toldah

To kolejny z całego szeregu dowodów.
Pokoja napisał/a:
nie jest napisana w pierwszej osobie, lecz w trzeciej: Jehowa powiedział do Mojżesza

Zgadza się. To zauważono w XI wieku; sami nauczyciele i rabini żydowscy o tym wiedzieli i zwracali uwagę podczas swoich badań na swoimi Księgami. Ale Henryk powie, że to moja wina i dowód z mojego buta wzięty.
Chciałam po kolei analizować, ale sam widzisz. Odechciało mi się. Mam dość brania na klatę każdego gnoju jakim mnie niedouki obrzucają.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-19, 16:00   

Wiesława napisał/a:
Mam dość brania na klatę każdego gnoju jakim mnie niedouki obrzucają.

Pomijając wiek, a także płeć...
Na forum o tematyce biblijnej, gdy poruszamy temat Boga, takie słowa chyba nie przystoją nikomu...
Więc hamuj się Wiesławo!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-19, 23:01   

Wiesława napisał/a:
Chciałam po kolei analizować, ale sam widzisz. Odechciało mi się. Mam dość brania na klatę każdego gnoju jakim mnie niedouki obrzucają.

Pan Jezus, słusznie ostro powiedział w Mat. 23:27-36, ale nie należy nadużywać ostrego języka.
Wielu przyznaje się do Pana Jezusa bez nazywania go Panem, ale zaprzeczają temu przez prowokacyjny stosunek do innych. Gdy się im coś nie podoba (obraza uczuć religijnych), kąsają, ale merytorycznie nie dyskutują.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-05-19, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-20, 10:42   

Pokoja napisał/a:
Gdy się im coś nie podoba (obraza uczuć religijnych), kąsają, ale merytorycznie nie dyskutują.

Pokoja- mój Ty przyjacielu...
Nie pisz o cymbałach, to nie będą Tobie tak samo odpowiadać.
Ja jedynie cytuję Twoje słowa.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-20, 11:12   

Henryk napisał/a:
Na forum o tematyce biblijnej, gdy poruszamy temat Boga, takie słowa chyba nie przystoją nikomu...

Sobie to powiedz. Zacząłeś, Henryk. Ja nawet w temacie, w pierwszym wpisie żadnych pytań nie stawiałam, niczego nie podważałam, jedynie podałam informacje, które są dostępne dla każdego zainteresowanego. Aż dziw bierze, że ty, taki bogobojny i zapatrzony w Biblię człowiek, nie wertujesz na okrągło wszelkiej dostępnej literatury na temat Tory i Pśw. w ogóle. Ja dałam informacje z intencją dalszego pisania w temacie. Na końcu chciałam postawić konkretne pytania i ewentualnie w dyskusji podzielić się punktem widzenia innych osób. Twój atak, ni z gruszki ni z pietruszki, od razu zniweczył całość. Inkwizycja się tym zajmowała i widzę, że idea ta nadal ma się dobrze. W mojej głowie się nie mieści, jak można tak dyskredytować osoby inaczej myślące, wyśmiewać, dokuczać na prawo i lewo...Co wy chcecie tym osiągnąć? Czy myślicie, że takie osoby porzucą natychmiast swoje poglądy, jakże często poparte mocnymi dowodami, i zaprzeczając sobie i wszystkiemu zaczną wierzyć, jak fundamentaliści niereformowalni?
Takie działanie daje skutki wręcz odwrotne. Czy wiesz, że zniechęcasz jedynie do...wiary? do religii? Ja nie chcę być wśród osób, które oszukują same siebie i próbują w tą retorykę wciągnąć innych.
Wyśmiewaniem, poniżaniem niczego nie osiągniesz.
I tak temat się skończył zanim się na dobre rozpoczął.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-20, 22:31   

Wiesława napisał/a:
Ja dałam informacje z intencją dalszego pisania w temacie. Na końcu chciałam postawić konkretne pytania i ewentualnie w dyskusji podzielić się punktem widzenia innych osób. […] Inkwizycja […] i widzę, że idea ta nadal ma się dobrze. W mojej głowie się nie mieści, jak można tak dyskredytować osoby inaczej myślące, wyśmiewać, dokuczać na prawo i lewo...Co wy chcecie tym osiągnąć? Czy myślicie, że takie osoby porzucą natychmiast swoje poglądy, jakże często poparte mocnymi dowodami[…] Czy wiesz, że zniechęcasz jedynie do...wiary? do religii? Ja nie chcę być wśród osób, które oszukują same siebie i próbują w tą retorykę wciągnąć innych.
Wyśmiewaniem, poniżaniem niczego nie osiągniesz.


To naprawdę niesamowite i przykre, aby ktoś tak się czuł na Forum Miłośników Pisma Świętego. „Im głębiej w las”, tym więcej prawd, które zaskakują na tym forum. Gdy się zadaje pytanie dyskutantowi: Jak ci się podoba las i jego dobrodziejstwa, to on odpowiada, że jeszcze nie może tego obiektywnie ocenić, gdyż drzewa mu to zasłaniają. Co to oznacza? Czy naiwną obronę dogmatów bez podstawy w Słowie Bożym, czy najzwyczajniejsze zwiedzenie, o którym napisał pastor Russel w II Tomie Nadszedł czas.
Cytat:
Macaulay pisze:
„Nie można w żaden sposób zaprzeczyć, że forma rządzenia w Kościele Rzymskim jest arcydziełem ludzkiej [my powiedzielibyśmy – szatańskiej] mądrości. Prawdą jest, że żaden inny system władzy nie mógł wprowadzić takich doktryn przy tak dużych przeciwnościach. Doświadczenie dwunastu stuleci, pełnych wydarzeń, oraz pomysłowość i cierpliwa opieka czterdziestu pokoleń polityków doprowadziły ten system do takiej doskonałości, że pomiędzy organizacjami politycznymi zajmuje on najwyższe miejsce”.
Dalej napisał (Ostateczny koniec Antychrysta):
W 2 Tes. 2:8-12 apostoł Paweł pisze o Antychryście następujące słowa: „którego Pan zabije duchem ust swoich i zniesie objawieniem przyjścia swego”.
„Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie Szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną ponieważ nie przyjęli miłości Prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość”.
w czasie obecności Pańskiej (właśnie teraz, po roku 1874), Szatan użyje tego systemu – Antychrysta (jednego ze swoich najważniejszych narzędzi, mających na celu zwodzenie i panowanie nad światem), a także innych swoich pomocników, aby stawić jak największy opór nowemu porządkowi rzeczy, który właśnie ma być ustanowiony. Będzie wykorzystywał każdą, najmniejszą nawet okoliczność, całą wrodzoną słabość i całe samolubstwo rodzaju ludzkiego, aby zapewnić sobie pomoc ich serc, rąk i piór w tej ostatecznej walce przeciwko wolności i całkowitemu rozjaśnieniu Prawdy. Uprzedzenia pojawią się tam, gdzie przesłoniłaby je w pełni poznana Prawda. Wielu zostanie zwiedzionych i sprowadzonych na manowce wielką gorliwością i różnymi związkami stronników. Stanie się tak nie dlatego, że Bóg zaciemnił Prawdę do takiego stopnia, żeby nie mogła prowadzić prawdziwie poświęconych, lecz dlatego, że zwiedzeni ludzie nie byli wystarczająco gorliwi w poszukiwaniu i używaniu Prawdy, danej jako „pokarm na czas słuszny”. Wtedy właśnie okaże się, że zwiedziona klasa przyjęła Prawdę nie dlatego, że ją umiłowała, lecz raczej powodowana była tradycją, formalnością lub strachem.
Oczekujemy również, że Antychryst zmieni i złagodzi swoją politykę, aby odzyskać sympatię i nawiązać praktyczną współpracę (a nie rzeczywiście się jednoczyć) z ekstremistami ze wszystkich denominacji protestanckich, które nawet teraz dążą do nominalnego zjednoczenia się z sobą i z Rzymem – zapominając przy tym, że prawdziwa jedność powstaje i trwa dzięki Prawdzie, a nie na mocy dekretów, konwencji i praw. Chociaż taka współpraca protestantów i katolików może się niektórym wydawać niemożliwa, to jednak widzimy już niewątpliwie znaki szybkiego zbliżania się takiego związku. Przyśpiesza to jeszcze tajna działalność papiestwa wśród jego ludzi, przez co politycy chętni do współpracy z nim otrzymują wysokie stanowiska w rządach.
Można również oczekiwać, że wkrótce pojawią się prawa, które stopniowo <str. 361> ograniczą wolność osobistą pod pretekstem konieczności i dobra publicznego. Krok po kroku, wkrótce okaże się, że niezbędne jest sformułowanie jakiegoś „prostego prawa religijnego”.
Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w niedalekiej przyszłości, jako część ucisku – nawet wcześniej, niż najcięższy ucisk tego „dnia gniewu” spadnie na świat i zniszczy całą konstrukcję społeczną ziemi (co będzie przygotowaniem do nowego, lepszego świata pod rządami prawdziwego Chrystusa) – jeszcze przed tym wszystkim nastąpi surowa próba dla prawdziwie poświęconego Kościoła, podobna do tego, co działo się w dniach tryumfu papiestwa. Teraz zmienią się jedynie metody prześladowań – będą bardziej wyrafinowane i lepiej dopasowane do cywilizacji obecnych czasów: ostrza, kleszcze i koła przyjmą formę sarkazmu i donosicielstwa, ograniczenia wolności oraz socjalnego, finansowego i politycznego bojkotu.

Powyższe jest przestrogą na tym forum i w zborach, w których pod wpływem intryg zewnętrznych, wprowadzana jest cenzura, czyli stopniowe odbieranie wolności dla słowa, a tym bardziej dla Słowa Bożego. Badacze Pisma Świętego, zasłynęli dzięki otwartości na Słowo Boże, więc coś takiego jak bojkot jest czymś poniżającym i świadczy o wzrastającym wpływie papiestwa na ten ruch.

Cytat:
IV Tom (PRZEDMOWA WALKA ARMAGIEDDONU)

Kościół katolicki mówi: “Nie oglądajcie się za siebie! Nie pytajcie o nic, co tyczy się kościoła!” Protestantyzm także mówi: “Jesteśmy wielcy, jesteśmy mądrzy, wiemy już bardzo dużo. Siedźcie cicho, to nikt się nie dowie, że nic nie wiecie!” Wszyscy mówią (skrzeczą): “Mówimy wam, że jeśli będziecie wypowiadać się przeciwko obecnemu porządkowi, to staną się rzeczy okropne”. Partie polityczne również w tym uczestniczą. Wszystkie oświadczają: “Jakakolwiek zmiana będzie oznaczać straszną katastrofę!” Jedni dzięki własnej odwadze, a inni z poparciem władzy, wszyscy jednak jednogłośnie skrzeczą do ludzi, że jakakolwiek zmiana zrujnuje obecny porządek. W języku naszych dni: “Siedź cicho!” – to porządek obowiązujący w kościele i państwie, jednak ludzie pobudzani są do działania przez strach.

Na krótką chwilę, jak rozumiemy na podstawie Pisma Świętego, zatryumfują połączone siły Armagieddonu. Wolność słowa, korespondencji oraz inne swobody, które pojawiły się w naszych czasach jako wytchnienie dla mas, zostaną bezwzględnie zniesione pod pretekstem wyższej konieczności, chwały Bożej, zaleceń kościoła, itp. Zawór bezpieczeństwa zostanie zatkany

To, czego ludzie będą się starali uniknąć przez zawiązywanie unii, federacji itp., zostanie tym samym przyspieszone. Inne fragmenty Pisma Świętego informują nas, że Bóg będzie reprezentowany przez Mesjasza i że On stanie po stronie mas: “Tego czasu powstanie Michał [podobny do Boga – Mesjasz]” – Dan. 12:1. Ujmie władzę, obejmie królestwo w sposób zgoła nieoczekiwany dla tych, którzy bezpodstawnie twierdzili, iż są Jego królestwem oraz że posiadają upoważnienie do królowania w Jego imieniu i zamiast Niego. Nasz Pan oświadczył: “Komu się stawiacie za sługi ku posłuszeństwu, tegoście sługami, komuście posłuszni”. Niektórzy służą Szatanowi i błędowi, twierdząc jednocześnie, że są sługami Boga i sprawiedliwości. Inni zaś mogą służyć Bogu nieświadomie, jak choćby Saul z Tarsu, który “mniemał, że Bogu posługę czyni” prześladując Kościół.

Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że lepiej mieć najgorszy rząd niż żyć bez rządu. Będą zatem poszukiwali ulgi w głosowaniu oraz w pokojowym przywróceniu porządku, mającym na celu wyeliminowanie zła oraz oddanie monopoli i zakładów użyteczności publicznej oraz bogactw naturalnych w ręce ludu dla dobra ogółu. Do przesilenia dojdzie, gdy dotychczasowi stróżowie prawa staną się jego gwałcicielami i wystąpią przeciwko woli większości wyrażonej w wyborach. Strach przed przyszłością popchnie rozsądne masy do desperacji, a anarchia będzie skutkiem niepowodzenia socjalizmu.


W powyższych cytatach, zostało wyrażone kto i w jaki sposób będzie dążył do zwiedzenia ludzi, aby użyć ich w walce przeciwko Prawdzie i jej zajaśnieniu. Osiąga to przez prowadzenie tajemnej działalności miedzy ludźmi, aby popierać tych, którzy mu sprzyjają.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-05-20, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-21, 07:57   

Pokoja napisał/a:
To naprawdę niesamowite i przykre, aby ktoś tak się czuł na Forum Miłośników Pisma Świętego.

Pomyliłeś fora Pokoja.
To, na którym piszesz jest forum Miłośników Pisma Świętego.
Nie jest to forum teorii spiskowych i wykrzywiania znaczenia słów zawartych w Biblii.

Raptem po dwóch tysiącleciach COŚ natchnęło Pokoję, do właściwego odczytania słów wypowiedzianych przez Jezusa, apostołów i proroków.
Tyle lat była niezrozumiała, aż urodził się Pokoja? :shock:

Byli już tacy, co zostali „oświeceni w głębokim lesie”. To światło pochodziło z innego źródła niż im wydawało się.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-05-21, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-21, 09:24   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To naprawdę niesamowite i przykre, aby ktoś tak się czuł na Forum Miłośników Pisma Świętego.

Pomyliłeś fora Pokoja.
To, na którym piszesz jest forum Miłośników Pisma Świętego.
Nie jest to forum teorii spiskowych i wykrzywiania znaczenia słów zawartych w Biblii.

Raptem po dwóch tysiącleciach COŚ natchnęło Pokoję, do właściwego odczytania słów wypowiedzianych przez Jezusa, apostołów i proroków.
Tyle lat była niezrozumiała, aż urodził się Pokoja? :shock:

Byli już tacy, co zostali „oświeceni w głębokim lesie”. To światło pochodziło z innego źródła niż im wydawało się.


Cytat:
Dz. 2:17) I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny; (18) Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.

J. 16:12) Mam wam jeszcze wiele do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie; (13) lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi. (14) On mnie uwielbi, gdyż z mego weźmie i wam oznajmi. (15) Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi.

2Pio. 1:20) Przede wszystkim to wiedzcie, że wszelkie proroctwo Pisma nie podlega dowolnemu wykładowi. (21) Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym.


Czy nie lepiej w sposób merytoryczny, jak to czynili badacze za czasów Międzynarodowego Stoważyszenia Badaczy Pisma Świętego, zbadać tłumaczenie na podstawie Konkordancji Stronga (Co czynię, jak Pokoja), niż stawiać zarzuty bez pokrycia?

Wiesława dobry zarzut Tobie Henryku postawiła, że duperelami się zajmujesz, ale uciekasz od merytorycznej dyskusji, a mienisz się być rzetelnym obroncą wiary, dlatego odpowiednio do takich osób, stosuje się treść Rz. 2:24 (zamiast poganie w tym przypadku odnosi się do inaczej wierzących, Dz. 10:34,35).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14