FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnicza przeszłość
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-05, 12:18   

Pokoja napisał/a:
Co do Twojej uwagi/zarzutu: ten wybitny umysł, na rozkaz byle królewiątek idzie zabić swojego jedynaka, danego mu od samego Boga.

:-D :-D Masz rację i żebyś jakiegoś uszczerbku na zdrowiu nie załapał (jakieś zawalątko serducha) z powodu mojej obrazoburczej wypowiedzi, od razu daję aneks do wypowiedzi. Królowie zostali nazwani królewiątka gdyż patrzę na władze z perspektywy dzisiejszej i mojego stosunku do władz politycznych współczesnych NAM. No i już znasz mój stosunek do prezudenciątek, premierówek, prezesików itd.itp. Cóż, nawet jeśli ta władza jest od samego Boga, to ufam, że chwilowa, że Pan Bóg ma ogromne poczucie humoru i wkrótce na poważnie zacznie obsadzać stanowiska władz ludźmi poważnymi. Na przykład proponuję Pana Jezusa na Premiera Świata. Wiadomo, że premier rządzi, a prezydent to figura. PJ już sobie prezydenta wybierze. Zgodzę się na każdego z Jego wyboru ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-05, 14:36   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Co do Twojej uwagi/zarzutu: ten wybitny umysł, na rozkaz byle królewiątek idzie zabić swojego jedynaka, danego mu od samego Boga.


Masz rację i żebyś jakiegoś uszczerbku na zdrowiu nie załapał (jakieś zawalątko serducha) z powodu mojej obrazoburczej wypowiedzi, od razu daję aneks do wypowiedzi. Królowie zostali nazwani królewiątka gdyż patrzę na władze z perspektywy dzisiejszej i mojego stosunku do władz politycznych współczesnych NAM.

Dzięki Bogu nie dążę w sprawach religijnych i nie tylko do szukania rózgi prawa, aby kogoś wydać pod jego rygory, chociaż odwrotnie, zdarza się, J. 19:11. To delikatna, subtelna sfera, która w czasie działania mocy okupu Chrystusowego nie pobudza do tego, aby szukać pretekstu do zarzutu obrazy uczuć religijnych. Trzeba szukać mocy prawdy Bożej, gdyż ta dodaje sił, Izj. 50:4-7.
Jeśli chodzi o władze, to trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Bóg ustanawia władze i strąca władze, Dz. 12:23; Dan. 5:20; 2:20,21; Rz. 3:4-6; 1:18. Nawet przy Świątyni, uczyniono targowisko, a na końcu jaskinię zbójców, ale Bóg to ukrócił w 70 roku. Bóg jest cierpliwy, dlatego ludzie są skłonni do bezprawia, ale i gniew wywiera, gdy bezprawie wyda swój jadowity owoc.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-06, 12:28   

Wiesława napisał/a:
A tu wieści z frontu biblijnego. Kolejny wykład zaczynam słuchać https://www.youtube.com/w...soK4t8&index=11
pt."Tajemnica ŚWIĄTYNI Izraela: Przybytek, Namiot Spotkania [Tora 11]"
Tak to ciągnę, bo nie mogę się trzech ostatnich doczekać z tego cyklu. :)


Jeżeli oglądałaś/ słuchałeś (i odwrotnie :-D ), to co myślisz o tym porządku, który przedstawił :-D Dominikanin, Marcin Majewski. On powiedział coś takiego:

1. Według wzoru Świątyni Salomona, zbudowano Przybytek na pustyni;
2. Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami - Torę spisano później niż za czasów Mojżesza;
3. Opis porządku budowy Świątyni, według porządku stwarzania świata :-D , a może odwrotnie;
4. W Świątyni Żydzi, czuli się jak w niebie;
5. Zamiast Świątyni (Boga) jest prawo;
6. Izraela Świątyni, Izraelem Księgi;
7. Izraela w diasporze po wygnaniu, Izraelem Mesjasza.

Mi to się kojarzy z poniższymi zdarzeniami:

1. Żołnierze na Westerplatte tak dzielnie się bronili, ponieważ poszli prosto do nieba („ Prosto do nieba czwórkami szli, żołnierze z Westerplatte.
2. Na ilustracjach religijnych, Pan Jezus jest ukazywany w szatach kapłanów, dlatego oni, jako jego następcy także muszą takie nosić.
3. Mieliśmy podstawę, aby palić na stosie w Średniowieczu, ponieważ tak przetłumaczyliśmy sobie tekst, że Bóg przyjął ślubowanie Jeftego, aby złożyć jedynaczkę, jako całopalenie,
itp. itd.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-05-06, 12:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-15, 11:41   

Ciekawe Odkryto ślady tajemniczego miasta pod piaskami pustyni? Legendarne miasto Ubar
https://www.youtube.com/w...sybbbrhw03c010c
A teraz jedziemy na Marsa https://www.youtube.com/watch?v=OeEJFnmB-0s
Kolejna anomalia zauważona na Marsie - Jakie są wyjaśnienia?
Jakieś zdanie macie w temacie?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-05-15, 13:40   

Polecam osobom lubiącym logikę - "Wywiad z Bogiem"

https://www.youtube.com/watch?v=1eeWS4ENR60
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-15, 18:10   

radek napisał/a:
Polecam osobom lubiącym logikę - "Wywiad z Bogiem"

https://www.youtube.com/watch?v=1eeWS4ENR60

Pada zdanie: "Waszym wielkim problemem jest brak wybaczania". Uważa, że to jest sedno wszystkiego. Bóg, czy w ogóle istoty wyższe od nas mają wybaczanie w swojej naturze. Absolutnie wszystko może być wybaczone. Idea reinkarnacji jest, moim zdanie, bardzo sprawiedliwa. Ale nie mówię tu o takiej prześmiewczej sprawie, jak to niektórzy kwitują, że nabroisz i będziesz świnią w chlewie u złego rolnika :roll: (bo to po prostu nie jest możliwe z uwagi na to, że dusza człowieka zawsze wciela się w istotę rozumną - w człowieka).
Dusza się uczy, wiele razy musi wejść w ciało, różnych sytuacji i stanów doświadczyć, aby się doskonalić, a także zbierać informacje. W końcu i tak, po zrealizowaniu planu Stwórcy, przechodzi do kolejnego etapu, zbliża się do doskonałości, aż osiąga zjednoczenie z Bogiem. W tym sensie dusza jest wieczna. Nic, co Bóg stworzył nie może zginąć, umrzeć na zawsze, zatracić się.
Radek, super widoki pięknych zabytków. Jestem zachwycona.
Niedawno słuchałam kilku wykładów o podobnych tematach. Podaję link do całej strony wyszukiwarki, ale te moje były inne. Dyskusje z okazji czyjegoś jubileuszu. Fajne, ale bardzo długie, więc daruję sobie wklejki. https://www.bing.com/vide...B519357036AACB2
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-05-16, 07:08   

Tajemnica wybaczania polega na tym, że świat jest skomplikowany, sposób wybaczenia musi uwzględniać wszystkie zawiłości i okoliczności stworzonego problemu. Powiedzenie po prostu "wybaczam" jest jedynie przedstawieniem intencji, a nie rozwiązaniem problemu. Dopiero mądra rozmowa z podsądnym i wprowadzenie go na właściwą drogę jest pełnym naprawieniem sytuacji. Tu się okazuje wartość mądrości

Dan 12:3 BT5 "Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-16, 08:54   

radek napisał/a:
Tajemnica wybaczania polega na tym, że świat jest skomplikowany, sposób wybaczenia musi uwzględniać wszystkie zawiłości i okoliczności stworzonego problemu. Powiedzenie po prostu "wybaczam" jest jedynie przedstawieniem intencji, a nie rozwiązaniem problemu. Dopiero mądra rozmowa z podsądnym i wprowadzenie go na właściwą drogę jest pełnym naprawieniem sytuacji. Tu się okazuje wartość mądrości

Dan 12:3 BT5 "Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze."
I tak, i nie.
Ja uważam, że komplikacje świata mają mniej wspólnego z wybaczaniem niż nasze osobiste nastawienie.
Wybaczenie musi nastąpić w sercu, w obszarze najgłębszego "ja".
Naturalnie, że żadne wypowiedzenie słowa "wybaczam" (czy "przepraszam") nic nie znaczy. Przed takimi deklaracjami należy sprawę przemyśleć w sercu. Dotyczy to obu stron każdego konfliktu.
Zawiłości i okoliczności, jak piszesz, należy rozważyć, "przegadać", wyjaśnić (jeśli chodzi o konflikty między małżonkami, znajomymi itp., związkami międzyludzkimi najogólniej mówiąc).
Ale przeprosiny i wybaczenie musi (tak mi się wydaje) wynikać zawsze z poziomu serca.

Nieco inaczej z tym procesem wybaczania jawi się sytuacja na poziomie np. globalnym. Mam tu na myśli np. krzywdy wyrządzone narodom, populacjom przez złe osoby, systemy. Może masz jakieś przemyślenia w tej sprawie?
Ja na teraz powiem, że jakaś odpowiedź jest w tym filmiku, który podałeś, chociaż w takie przekazy nie wierzę. Jednak biorąc pod uwagę reinakarnację, jako sprawę na TAK, na jej istnienie, wtedy sprawy nawet zbrodni największych nabierają jakiegoś sensu. I patrząc na wszystkich ludzi, jako na jedność dusz z jednego źródła, ale na różnych etapach rozwoju (nauki) duszy, uważam, że należy wybaczać. Zawsze i wszystko. Jezus wybaczył wszystko i wszystkim.

PS. Tam w filmiku mowa jest o Hitlerze. Mnie to wcale nie oburza, ale na coś innego chcę zwrócić uwagę. Na tego typu filmy z rzekomymi przekazami (czy to od samego Boga-haha, czy od jakichkolwiek świętych, dusz, Jezusow, Maryj itp). Otóż całkiem niedawno trafiłam na podobny filmik osoby ponoć bardzo uznawanej w tego typu przekazach. I ona mówiła, że w zaświatach rozmawiała z jakąś duszą znającą losy Hitlera po śmierci/jego duszy po prostu. (Nawiasem mówiąc osobiście ponoć z JP2 i Ojcem Pio też była na czacie ;-) ). Do Hitlera wracam, otóż podobno ta dusza była tak zmartwiona (łagodnie mówiąc), że poprosiła Siłę Wyższą o unicestwienie jej, bo nie mogła znieść ciężaru, jaki na niej spoczął w tej ziemskiej inkarnacji, jako Hitlera.
Zmierzam do tego, że ... w takie przekazy nie wierzę i im nie ufam i zalecam ostrożność.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-16, 14:50   

Wiesława napisał/a:
radek napisał/a:
Tajemnica wybaczania polega na tym, że świat jest skomplikowany, sposób wybaczenia musi uwzględniać wszystkie zawiłości i okoliczności stworzonego problemu. Powiedzenie po prostu "wybaczam" jest jedynie przedstawieniem intencji, a nie rozwiązaniem problemu. Dopiero mądra rozmowa z podsądnym i wprowadzenie go na właściwą drogę jest pełnym naprawieniem sytuacji. Tu się okazuje wartość mądrości

Dan 12:3 BT5 "Mądrzy będą świecić jak blask sklepienia, a ci, którzy nauczyli wielu sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki i na zawsze."
I tak, i nie.
Ja uważam, że komplikacje świata mają mniej wspólnego z wybaczaniem niż nasze osobiste nastawienie.
Wybaczenie musi nastąpić w sercu, w obszarze najgłębszego "ja".
Naturalnie, że żadne wypowiedzenie słowa "wybaczam" (czy "przepraszam") nic nie znaczy. Przed takimi deklaracjami należy sprawę przemyśleć w sercu. Dotyczy to obu stron każdego konfliktu.
Zawiłości i okoliczności, jak piszesz, należy rozważyć, "przegadać", wyjaśnić (jeśli chodzi o konflikty między małżonkami, znajomymi itp., związkami międzyludzkimi najogólniej mówiąc).
Ale przeprosiny i wybaczenie musi (tak mi się wydaje) wynikać zawsze z poziomu serca.

Oczywiście Wiesławo, że samo przepraszam nic nie znaczy, jeżeli w sercu nadal jest gorycz. Prawdziwe wybaczenie przychodzi wtedy, gdy przebaczajacy widzi, że krzywdzący zrozumiał swoje zgubne dla siebie takie traktowanie go i zmienił swój sosób postępowania.
Podam taki przykład:
Ten ktory krzywdził, lekceważył i wykorzystywał w różny sposób człowieka uczynnego (niedoświadczonego życiowo), znalazł się w jakimś czasie w sytuacji bezbronnej. W tym czasie nadszedł krzywdzony i coś nim targnęło nad czym nie mógł zapanować z poczucia krzywdy (tak podwiadomość dała mu o sobie znać). Gdyby nie przypadek to krzywdzący poniósł by śmierć na miejscu. To tak bardzo do iego przemówiło, że stali się dla siebie bliskimi osobami. Jeden i drugi coś wielkiego zrozumieli z tego doświadczenia.

Wiesława napisał/a:
Nieco inaczej z tym procesem wybaczania jawi się sytuacja na poziomie np. globalnym. Mam tu na myśli np. krzywdy wyrządzone narodom, populacjom przez złe osoby, systemy. [...] uważam, że należy wybaczać. Zawsze i wszystko. Jezus wybaczył wszystko i wszystkim.

PS. Tam w filmiku mowa jest o Hitlerze. Mnie to wcale nie oburza, ale na coś innego chcę zwrócić uwagę. Na tego typu filmy z rzekomymi przekazami (czy to od samego Boga-haha, czy od jakichkolwiek świętych, dusz, Jezusow, Maryj itp). Otóż całkiem niedawno trafiłam na podobny filmik osoby ponoć bardzo uznawanej w tego typu przekazach. I ona mówiła, że w zaświatach rozmawiała z jakąś duszą znającą losy Hitlera po śmierci/jego duszy po prostu. (Nawiasem mówiąc osobiście ponoć z JP2 i Ojcem Pio też była na czacie ;-) ). Do Hitlera wracam, otóż podobno ta dusza była tak zmartwiona (łagodnie mówiąc), że poprosiła Siłę Wyższą o unicestwienie jej, bo nie mogła znieść ciężaru, jaki na niej spoczął w tej ziemskiej inkarnacji, jako Hitlera.
Zmierzam do tego, że ... w takie przekazy nie wierzę i im nie ufam i zalecam ostrożność.


Chwała Wiesławie, że w takie absurdalne demagogie nie wierzy :idea:
Takie służą tylko podpieraniu fałszywych dogmatów i nic więcej.
To są sprawy demoniczne, więc należy być rozwaznym w stosunku do nich.
Są demony w czarnych szatach, które wiedzą jak człowieka odpowiednio przygotować do odbioru takich od nich wymodlonych przekazów.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-24, 18:57   

https://www.youtube.com/watch?v=zoFfvGfjaGE
"Legendarny Sumeryjski Król Enmeduranki i Kilka Ciekawostek"
Czy to Henoch? Podobieństwa, ciekawostki.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-24, 20:45   

Nie ma w Biblii tekstu,że Henoch został zabrany do NIEBA, jest taki:------Rodz.5:24---

I chodził Enoch z Bogiem, a nie było go więcej, bo go wziął Bóg.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-25, 08:44   

nike napisał/a:
Nie ma w Biblii tekstu,że Henoch został zabrany do NIEBA, jest taki:------Rodz.5:24---

I chodził Enoch z Bogiem, a nie było go więcej, bo go wziął Bóg.

W Ks.Henocha, którą wywalono z Biblii pisze inaczej. Niektórzy chrześcijanie mają ją w Kanonie i myślę, że ta Księga wiele wyjaśnia.
Tam jest wprost napisane i opisane, że został wzięty do nieba. Jakoś nikogo nie dziwi Pawła wyprawa (schizofrenia?), ale opis Henocha już jest nie do przyjecia.
Mniejsza z tym. Dałam jako ciekawostkę, a nie dogmat wiary.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-25, 09:57   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Nie ma w Biblii tekstu,że Henoch został zabrany do NIEBA, jest taki:------Rodz.5:24---

I chodził Enoch z Bogiem, a nie było go więcej, bo go wziął Bóg.

W Ks.Henocha, którą wywalono z Biblii pisze inaczej. Niektórzy chrześcijanie mają ją w Kanonie i myślę, że ta Księga wiele wyjaśnia.
Tam jest wprost napisane i opisane, że został wzięty do nieba. Jakoś nikogo nie dziwi Pawła wyprawa (schizofrenia?), ale opis Henocha już jest nie do przyjecia.
Mniejsza z tym. Dałam jako ciekawostkę, a nie dogmat wiary.

Księga Henocha nigdy nie należała do Biblii, wiem,że to jest ciekawostka, bo na dogmat wiary to ksiąg chyba sie nie stosuje, tylko jakieś teksty, czy opowiadania z ksiąg.
Wiesiu ty wierzysz w Nowy Testament, a tam jest taki tekst:--------
J 3:13 BR "Nikt nigdy nie wstąpił do nieba oprócz Syna Człowieczego, który z nieba zstąpił."
Henoch żył jeszcze przed potopem, więc do nieba nie mógł być zabrany przed Jezusem, a więc gdzie?
Ja wierzę, że Bóg go zabrał w jakieś miejsce, gdzie było mu wygodnie czekać na czas w którym jeszcze miał zaistnieć, to nie nasza sprawa gdzie, w tysiącleciu dowiemy się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-25, 23:41   

[quote="nike"]J 3:13 BR "Nikt nigdy nie wstąpił do nieba oprócz Syna Człowieczego, który z nieba zstąpił."

Jeśli chodzi o Syna Człowieczego, to powinniśmy wiedzieć, że Ezechiel i Daniel też zostali nazwani synami człowieczymi. O innych bohaterach wiary można napisać podobnie.

Tekst z J. 3:1313. Więc nikt zszedł z góry na dół względem nieba, lecz tylko Syn człowieczy, schodzi z góry na dół z powodu nieba. Tych słów nie wypowiedział Pan Jezus, lecz pisarz Ewangelii pod koniec I wieku. Dowodzi tego zmiana osoby mówiącej, najpierw w pierwszej osobie (J. 3:1-11), a następnie o trzeciej osobie.

nike napisał/a:
Henoch żył jeszcze przed potopem, więc do nieba nie mógł być zabrany przed Jezusem, a więc gdzie?
Ja wierzę, że Bóg go zabrał w jakieś miejsce, gdzie było mu wygodnie czekać na czas w którym jeszcze miał zaistnieć, to nie nasza sprawa gdzie, w tysiącleciu dowiemy się.

Imię Hnoch znaczy „poświęcony”, czyli odnosi się do tych, którzy działali w sferach władców (Elohim).

Rdz. 5:24. Enoch był przyprowadzony Bogu; Stamtąd powodował chodzenie Bogu, ponieważ ostrzeżeniaby nie było.
Ju. 14. 14. A tym prorokował Enoch, siódmy od Adama, mówiąc: Oto Pan idzie wśród tysięcy swoich świętych,
Hbr. 11:5. Enoch zmieniony wiarą, nie doświadczał śmierci; Nie przekonał się, ponieważ zmienił go Bóg; albowiem przed przemianą, miał dobrą opinię, bardzo podobał się Bogu.
(6) A bez wiary nie można podobać się Bogu; albowiem ten, co przystępuje do Boga, wierzyć musi, że jest Bóg, a że nagrodę daje tym, którzy go szukają.


Treść tych tekstów, pozwala wnioskować, że świat przedpotopowy był mściwy, więc zabijał.
Treść Ju. 3,4, 11, 14,15 od czasu Kaina, mordercy brata, odnosi się do potępionych i do Boga. Juda w ten sposób wskazał na przestępczy, potępiony rodzaj, istniejący od Kaina. Pan Jezus wcześniej w swym nauczaniu mówił o przewrotnym pokoleniu, na które ma spaść krew wszystkich pomordowanych na ziemi, poczynając od sprawiedliwego Abla, Mt. 23:35; 24:34.
Może to oznaczać, że Henoch umierając przedwcześnie (ofiarniczo) nie doświadczył procesu umierania.
Napisałaś Nike, że Henoch, gdzieś przebywa, gdzie mu jest inaczej, lepiej. To wygląda ta jakiś stan bezradności, wynikający z tego, że już dano Henochowi życie wieczne i gdzieś przebywa u Pana Boga za piecem, ale nie wniebie. Już w Przyp.Sal. 30:4., postawiono pytanie: Ktokolwiek wstąpi na niebo będzie powalonym? kto zbierze dłońmi wiatr? Jakiego rodzaju szatą zamknie wody? kto kończąc się, sprawi poruszenie wszystkim ludom ziemi? Jaka sława z powodu tego? Jaką sławę syna poznamy poprzez doświadczenie?
Jest człowiek na obraz Boży i syn człowieczy, czyli człowiek na podobieństwo Boże, jako syn człowieczy. Tak więc pytanie o los wstępujacych do nieba było zadawane jeszcze przed pobytem Pana |Jezusa na ziemi. Z Synem człowieczym (Głowa i Ciało) jest podobnie jak z Chrystusem (Głowa i Ciało), więc określenie Syn Człowieczy z J. 3:13 nie odnosi sie tylko do Pana Jezusa
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-29, 08:10   

Tytuł wywiadu "Biblista o odkryciach w Izraelu: To małe skrawki, ale bardzo ciekawe" https://www.youtube.com/watch?v=z8T9koDw-VE
Dotyczy Ks.Zachariasza i Nahuma odkryte na Pustyni Judzkiej w Grocie Grozy.
Ciekawe jest też to, że kolejny raz potwierdza się, że Bożego Imienia nie wymieniano.
I taka refleksja: a dziś? Imię to jest wręcz wyświechtane, na prawo i lewo, a w dodatku poprzekręcane do granic absurdu.
Zwróćcie też uwagę, że odkryte teksty są w języku greckim.
Druga refleksja to taka, że nie ma co kotów drzeć o każde słówko, które mamy w naszych tłumaczeniach, bo jak widać teksty bardzo si ę od siebie różnią (od oryginalnych znajdowanych co jakiś czas). Jest wiele wersji tekstów, co społeczność, co tradycja to inne słowa.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14