FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-28, 19:36   

Gdy formy zrozumienia i poznania były nadal wypaczane w następnych pokoleniach, to Bóg osobiście postanowił przyjść do ludzi.
Mechilzedek, Abraham, Mojżesz i wielu Proroków przekazywali prawdę. Jednak prawda ta była formą ustnego przekazu.
Szybko ludzie ją wypaczali i tworzyli własne ustalenia, które przyczyniały się do umacniania ich władzy.
Mojżesz dużo poznał nauk z Salemu i pragnął je przekazać.
Póžniej potworzono mity na temat plag egipskich i globalnego potopu.
Bóg nie zesłał globalnego potopu. Opisywany potop jest wielką powodzią na terenie Mezopotami, gdzie żył Noe.
Mojżesz wyprowadził Izraelitów z Egiptu ale tam nie było żadnych plag zesłanych.
Potop i plagi egipskie są wymysł na potrzeby religii, by podkreślić znaczenie swojego plemiennego bóstwa i by mieć plemienną przewagę nad innymi plemionami.
Izraelici byli bardziej religijni i bardziej rozproszeni po świecie niż inne narody.
Przekaz przez ten naród dawał większe możliwości przekazu na świat.
Poza tym te wschodnie tereny były kolebką rozwoju cywilizacji ludzi.
Na tych terenach wylądowali aniołowie tzw.korpus rozwoju i kształtowania życia.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-29, 06:48   

wybrana napisał/a:
Na tych terenach wylądowali aniołowie tzw.korpus rozwoju i kształtowania życia.

To był batalion i przybyli w takich okrągłych talerzach. :mrgreen:

Bardzo poważnie jestem zaniepokojony Wybraną!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-29, 07:59   

Pokoja napisał/a:
na każdym kroku odkrywam, jak wielu manipulacji tekstem dokonano i jak wiele innego przekazu przemycono do Biblii, wykorzystując ukształtowane poszanowanie, dla pierwotnego przekazu.

Jako ciekawostkę chhttps://www.youtube.com/watch?v=z8T9koDw-VE "cę ci polecić dziś odkryte przeze mnie króciutkie video/wywiad o odkryciu tekstu "Biblista o odkryciach w Izraelu: To małe skrawki, ale bardzo ciekawe"
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-05-29, 08:05   

wybrana napisał/a:
Mojżesz dużo poznał nauk z Salemu i pragnął je przekazać.

Od kogo Mojżesz czerpał prawdy z Salemu i co to jest Salem? I kiedy to było lata proszę, jeszcze piszesz,że inni prorocy jacy nazwiska podaj, bo to co piszesz jest bardzo ciekawe. Więc chcę i ja się dowiedzieć tej prawdy.
wybrana napisał/a:
Mojżesz wyprowadził Izraelitów z Egiptu ale tam nie było żadnych plag zesłanych.
Potop i plagi egipskie są wymysł na potrzeby religii, by podkreślić znaczenie swojego plemiennego bóstwa i by mieć plemienną przewagę nad innymi plemionami.


Faraon tak swoich niewolników oddał , na dzień dobry, bo już mu się znudzili?
Potop, pewnie go nie było, tylko skąd się wzięły MAMUTY zamrożone w kraju lodu? Pewnie sobie pomorsować poszli i źle coś obliczyli czy tak?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-29, 08:53   

Wiesława napisał/a:
Książki i jeszcze raz książki.
Dla mnie takim impulsem pierwszym były moje osobiste wątpliwości już podczas czytania NT. Pierwsze - co się stało na drodze do Damaszku? I zaraz po nim następne - gdzie zniknął Paweł na 3 lata. To pierwsze niby całkiem jasne i proste, każdy umie wyjaśnić, ale okazuje się, że jest inne wyjaśnienie, a właściwie kilka innych. Chodzi o to, że pewne choroby, wywołane grzybami, dają dokładnie takie same efekty, jakich on doznał wtedy. Są one popularne w tamtych krajach, w tamtym klimacie. No i nade wszystko fakt, że jedynie Paweł sam o sobie świadczy.
[...] Zabito posłańca. [...]
Na jedno ci zwrócę uwagę. 2List Piotra właśnie o tym mówi:"Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy [tj. Chrystusa], który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi (2 P 2,1-3)."

Jeśli chodzi o te trzy lata, to on napisał, że tak się stało, aby on nie budował na terenie działania Apostołów. Gdy jednak to wydało dobry owoc, to przybył na spotkanie z Ap. Piotrem Jakubem i Janem, aby się nie okazało, że na darmo biegł.
Jaka jest podstawa do podania, że "Zabito posłańca"?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-29, 09:06   

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
Mojżesz dużo poznał nauk z Salemu i pragnął je przekazać.
Cytat:

Od kogo Mojżesz czerpał prawdy z Salemu i co to jest Salem? I kiedy to było lata proszę, jeszcze piszesz,że inni prorocy jacy nazwiska podaj, bo to co piszesz jest bardzo ciekawe. Więc chcę i ja się dowiedzieć tej prawdy.

wybrana napisał/a:
Mojżesz wyprowadził Izraelitów z Egiptu ale tam nie było żadnych plag zesłanych.
Potop i plagi egipskie są wymysł na potrzeby religii, by podkreślić znaczenie swojego plemiennego bóstwa i by mieć plemienną przewagę nad innymi plemionami.


Faraon tak swoich niewolników oddał , na dzień dobry, bo już mu się znudzili?
Potop, pewnie go nie było, tylko skąd się wzięły MAMUTY zamrożone w kraju lodu? Pewnie sobie pomorsować poszli i źle coś obliczyli czy tak?

Naprawdę o naukach Melchizedeka w Salemie nie słyszałaś?

A o epokach zlodowacenia ziemi słyszałaś?
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-05-29, 09:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-29, 09:45   

Pokoja napisał/a:
Jeśli chodzi o te trzy lata, to on napisał, że tak się stało, aby on nie budował na terenie działania Apostołów

Nie o to chodzi.
Po wydarzeniu pod Damaszkiem Paweł znika na 3 lata. W którymś miejscu mówi, że brał nauki bezpośrednio od Jezusa. Czyli, jak to rozumieć? Był w niebiosach na wykładach? Kosmici go porwali na szkolenie? Gdzie się zaszył na 3 lata? A potem wyskoczył z naukami i tworzeniem zborów, a w niektróych miejscach jego nauki sa inne niż Jezusa. Chodzi o przesłanie, intencje.
Widać też od początku spór i to ostry między faktycznymi Apostołami, znającymi osobiście Pana Jezusa, a Pawłem.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-29, 09:48   

Pokoja napisał/a:
Zabito posłańca

Nie mogę odszukać miejsca, gdzie tak się wyraziłam. Możesz wskazać? Przypuszczam, że chodzi o skrót myślowy, ale wytłumaczę, gdy przeczytam całość swojego wpisu.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-29, 10:19   

wybrana napisał/a:

Naprawdę o naukach Melchizedeka w Salemie nie słyszałaś?

No właśnie. :)
Tu: https://www.biblijny.org/...0posiada%C5%82.
"Król Salemu i kapłan Boga Najwyższego. Abraham spotkał go w dolinie Szewe, po rozgromieniu królów którzy pojmali jego bratanka Lota. Melchizedek przyniósł Abrahamowi chleb i wino, oraz pobłogosławił Abrahama, który złozył mu, jako kapłanowi, dziesięcinę z wszystkiego, co posiadał." itd.
Tu: https://przemeknowakowski.wordpress.com/2016/04/02/tajemniczy-krol-salemu-ponadwymiarowi-2015/
"Biblia niewiele mówi na temat samego Melchizedeka. Opisano go jako króla Salemu i kapłana Boga Najwyższego. Salim lub Salem było miastem położonym w Dolinie Jor­danu, a jego nazwa wywodziła się od słowa „szalom”, czyli pokój. Z czasem dodano do tego wyrazu początkowy człon „jeru”, kojarzony z miejscem, w którym Abraham miał ofiarować swego syna Izaaka, przemianowanym później na wzgórze Moria. Możliwe, że Melchizedek był po prostu królem Jerozolimy, a jego tytuł oznaczał „władcę pokoju”, przybywającego z innego, nieznanego nam świata. Inna z hipotez zakłada, że był on jednym z pasterskich królów Egiptu (!), którzy zbudowali Wielką Piramidę – jedyny z siedmiu cudów świata, który przetrwał do dzisiejszych cza­s" itd.
A tu obrazu https://www.bing.com/imag...ImageHoverTitle
Tu https://imagexinnovation.com/pl/10-intrygujacych-faktow-na-temat-melchizedeka-z-biblii/
No i przede wszystkim tu: "Melchisedek zaś, król Salemu, wyniósł chleb i wino. A był on kapłanem Boga Najwyższego." 1Mj.14,18 :-D
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-05-29, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-05-29, 12:48   

wybrana napisał/a:
nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
Mojżesz dużo poznał nauk z Salemu i pragnął je przekazać.
Cytat:

Od kogo Mojżesz czerpał prawdy z Salemu i co to jest Salem? I kiedy to było lata proszę, jeszcze piszesz,że inni prorocy jacy nazwiska podaj, bo to co piszesz jest bardzo ciekawe. Więc chcę i ja się dowiedzieć tej prawdy.

wybrana napisał/a:
Mojżesz wyprowadził Izraelitów z Egiptu ale tam nie było żadnych plag zesłanych.
Potop i plagi egipskie są wymysł na potrzeby religii, by podkreślić znaczenie swojego plemiennego bóstwa i by mieć plemienną przewagę nad innymi plemionami.


Faraon tak swoich niewolników oddał , na dzień dobry, bo już mu się znudzili?
Potop, pewnie go nie było, tylko skąd się wzięły MAMUTY zamrożone w kraju lodu? Pewnie sobie pomorsować poszli i źle coś obliczyli czy tak?

Naprawdę o naukach Melchizedeka w Salemie nie słyszałaś?

A o epokach zlodowacenia ziemi słyszałaś?


Wybrana proszę ciebie odpisz mi na moje konkretne pytania, a nie pytaj ogólnie co słyszałam lub nie słyszałam.oki CZEKAM
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-29, 14:13   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:

Naprawdę o naukach Melchizedeka w Salemie nie słyszałaś?

No właśnie. :)
Tu: https://www.biblijny.org/...0posiada%C5%82.
"Król Salemu i kapłan Boga Najwyższego. Abraham spotkał go w dolinie Szewe, po rozgromieniu królów którzy pojmali jego bratanka Lota. Melchizedek przyniósł Abrahamowi chleb i wino, oraz pobłogosławił Abrahama, który złozył mu, jako kapłanowi, dziesięcinę z wszystkiego, co posiadał." itd.
Tu: https://przemeknowakowski.wordpress.com/2016/04/02/tajemniczy-krol-salemu-ponadwymiarowi-2015/
"Biblia niewiele mówi na temat samego Melchizedeka. Opisano go jako króla Salemu i kapłana Boga Najwyższego. Salim lub Salem było miastem położonym w Dolinie Jor­danu, a jego nazwa wywodziła się od słowa „szalom”, czyli pokój. Z czasem dodano do tego wyrazu początkowy człon „jeru”, kojarzony z miejscem, w którym Abraham miał ofiarować swego syna Izaaka, przemianowanym później na wzgórze Moria. Możliwe, że Melchizedek był po prostu królem Jerozolimy, a jego tytuł oznaczał „władcę pokoju”, przybywającego z innego, nieznanego nam świata. Inna z hipotez zakłada, że był on jednym z pasterskich królów Egiptu (!), którzy zbudowali Wielką Piramidę – jedyny z siedmiu cudów świata, który przetrwał do dzisiejszych cza­s" itd.
A tu obrazu https://www.bing.com/imag...ImageHoverTitle
Tu https://imagexinnovation.com/pl/10-intrygujacych-faktow-na-temat-melchizedeka-z-biblii/
No i przede wszystkim tu: "Melchisedek zaś, król Salemu, wyniósł chleb i wino. A był on kapłanem Boga Najwyższego." 1Mj.14,18 :-D

Dziękuje za podane wyjaśnienia i linki.
Cała wiara Abrahamowa łączy sie z Melchizedekiem, bo Abraham zawarł przymierze z Melchizedekiem, że te nauki będzie rozszerzał.
Myślę, że Nike nie czytała, bo nadal zadaje pytania.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-05-29, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-29, 15:07   

wybrana napisał/a:
Cała wiara Abrahamowa łączy sie z Melchizedekiem, bo Abraham zawarł przymierze z Melchizedekiem, że te nauki będzie rozszerzał.
Nawet więcej.
Istnieje takie przypuszczenie (wiele lat temu padło nawet w Zborze, jako ciekawostka), że to sam Jezus się pokazał jako pierwowzór. Widzę, że w tym artykule też ten wątek poruszono, aż się zdziwiłam.
"Jeszcze śmielszy wniosek poja­wił się w gnostycznych pismach od­krytych w 1945 roku w Nag Hammadi. Zgodnie z tamtejszym zapi­sem Melchizedek nie był nikim in­nym, jak tylko samym Jezusem, któ­ry tak jak swoje późniejsze wciele­nie żyje, naucza i zmartwychwstaje po śmierci. Podobną interpretację wysuwają Marek Eremita i Filon z Aleksandrii, uważający króla Sale­mu za wcielenie Logosu, pośrednika między boskim umysłem i ludzkim stworzeniem. Wszystkie te szalone na pozór teorie mają jeden punkt wspólny: nie uważają Melchizedeka za byt materialny.

Dodatkowego smaczku zagadko­wej proweniencji tej postaci dodaje też wypowiedź świętego Pawła. W I wieku naszej ery bardzo żywy był spór o pochodzenie Jezusa i jego uprawnienia do publicznego głosze­nia prawd wiary. Jeden z uczonych w piśmie powiedział wprost: „Wy, chrześcijanie, mówicie nam, że Jezus może być naszym arcykapłanem, (…) ale kapłan musi mieć rodowód udowadniający, że pochodzi z poko­lenia Lewiego jakkolwiek wy sami przyznajecie, że Jezus pochodzi z pokolenia Judy. Przepraszamy bar­dzo, ale dla nas Abraham jest nad­rzędnym przywódcą i przykładem. My nie uznamy Jezusa”. Co na to święty Paweł? Otóż powołuje się w debacie właśnie na casus króla Sa­lemu: „Wspomnijcie Melchizedeka, zapis w Księdze Wyjścia wykazuje, że tak wielki kapłan nie ma rodowo­du; a Mesjasz jest zarówno królem, jak i kapłanem, którego kapłaństwo jest na wzór Melchizedeka. Abraham był pośledniejszy niż Melchizedek. Powinniście więc przesunąć nacisk z Abrahama na Jezusa i przestać uważać, że kwestia rodowodu jest tak ważna. Jeżeli zastanowicie się, w jakim stopniu Melchizedek jest pierwowzorem Jezusa, wówczas le­piej zrozumiecie to, czego dokonał Chrystus”. Czyżby więc sam święty Paweł uważał, że osoba Melchizede­ka ma głęboki związek z Synem Bożym?" https://przemeknowakowski.wordpress.com/2016/04/02/tajemniczy-krol-salemu-ponadwymiarowi-2015/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-29, 16:54   

wybrana napisał/a:
Cała wiara Abrahamowa łączy sie z Melchizedekiem, bo Abraham zawarł przymierze z Melchizedekiem, że te nauki będzie rozszerzał.

A skąd masz wiedzę, o przymierzu Abrahama z Melchizedekiem?
Miałaś sen, czy osobiste objawienie?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-29, 17:11   

Siedem przykazań, głoszonych przez Melchizedeka, były następujące:

93:4.7 (1017.9) 1. Nie będziesz służył żadnemu Bogu poza Najwyższym Ojcem, Stwórcą nieba i ziemi.

93:4.8 (1017.10) 2. Nie będziesz wątpił w to, że tylko wiara jest potrzebna do wiecznego zbawienia.

93:4.9 (1017.11) 3. Nie będziesz świadczył fałszywie.

93:4.10 (1017.12) 4. Nie będziesz zabijał.

93:4.11 (1017.13) 5. Nie będziesz kradł.

93:4.12 (1018.1) 6. Nie będziesz cudzołożył.

93:4.13 (1018.2) 7. Nie będziesz okazywał braku szacunku rodzicom i starszym.

Chociaż nie pozwalano składać ofiar w granicach kolonii, Melchizedek dobrze wiedział, jak trudno jest nagle wykorzenić długo utrwalone obyczaje i w związku z tym zaproponował ludziom substytut, w postaci sakramentu chleba i wina, w miejsce starszych ofiar z ciała i krwi. Jest zapisane, że „Melchizedek, król Salemu, wyniósł chleb i wino”. Ale nawet takie, ostrożne innowacje, nie przyjęły się w pełni; wszystkie plemiona miały swe pomocnicze punkty czczenia na peryferiach Salemu, gdzie składały ofiarowania i ofiary całopalne. Nawet Abraham uciekł się do tej barbarzyńskiej praktyki po swym zwycięstwie nad Kedorlaomerem; po prostu nie mógł zaznać spokoju, zanim nie złożył tradycyjnej ofiary. I Melchizedek nigdy nie wykorzenił zupełnie tendencji do składania ofiar z religijnych praktyk swoich wyznawców, nawet u Abrahama.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-29, 17:16   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Z jakiej ilości powołanych wybrano tylko małą trzódkę? - brednie piszesz i przeczysz nauce Jezusa.

Ze wszystkich powołanych.
Mt 22:14 BT5 "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych."
Powołani, to nie źli ludzie ze świata.

Może to tylko drobiazg, ale nie tylko Małe "Stadko", wybrano z powołanych, lecz także Wielkie Grono. Jednak tylko Małe "Stadko" z wybranych okazała się wierną do końca.
1. Powołani to najszersze Grono uczestników powałania niebiańskiego. Ci z nich, którzy nie zostali wybrani,zgasili w sobie Ducha Świętego Boga Ojca, dlatego stanowią klasę drugiej śmierci, umarli w Chrystusie;
2. Wybrani z powołanych - Wielkie Grono, to ci, którzy zasmucili w sobie Ducha Świętego Boga Ojca, dlatego stanowią klasę zasypiających w wierze;
3. Wierni z wybranych - Małe "Stadko", które żyło aktywnie w swej ofierze względem drugiej paruzji Chrystusa, 1Tes. 4:17. Oni to są powołanymi, wybranymi a zarazem wiernymi, Ap. 17:14.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13