FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Księga Rodzaju 1,24-25
Autor Wiadomość
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-03, 17:06   

Księga Rodzaju 14,22-24

"Lecz Abram odpowiedział królowi Sodomy: " Czyli Abram odpowiedział królowi Sodomy, nieświadomemu błogosławionego zwycięstwa Abrama nad Kedorlaomara militarną koalicją. "Podnoszę rękę swą do Pana, Boga Najwyższego" Czyli składam przysięgę swą Wszechmogącemu Bogu Najwyższemu "stworzyciela nieba i ziemi" "że nie wezmę ani nitki, ani rzemyka sandałów, " Czyli, że nie wezmę ani przędzy na tkaninę, ani rzemyka na sandały. Bo za czasu Abrama znane było rzemiosło tkackie i garbarskie " ani niczego z tego wszystkiego, co należy do ciebie," Czyli z tego wszystkiego, co należy do ciebie, nie może należeć do mnie "abyś nie mógł powiedzieć: To ja wzbogaciłem Abrama," Czyli aby nie mógł powiedzieć, potomek Kanaana, syn Chama, który został przeklęty, czyli nie wypełniający woli Wszechmogącego Boga. Oddany szatanowi, by być jego medium, nieświadomy co czynią jego bracia bliźniacy synowie Noego (Rdz.9,25-27) "Nie chcę nic, oprócz tego, co spożyli słudzy" Czyli nie chcę nic, co należy do ciebie, bo co należy do ciebie przeklętego, nie może należeć do mnie, oprócz żywności," co spożyli słudzy" moi w błogosławionym zwycięstwie nad Kedorlaomera militarną koalicją, oraz działu należnego mężom, "którzy poszli ze mną, Anerowi, Eszkolowi i Mamremu" Czyli oraz działu należnego z błogosławionego zwycięstwa, mężom Amoryckim, którzy poszli z Abramem, bracią Anerowi, Eszkolowi i Mamremu "niech oni wezmą swój dział", czyli niech bracia Amoryci wezmą swój należny im dział z błogosławionego zwycięstwa nad Kedorlaomera militarną koalicją ( Rdz.14,22-24)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-07, 17:16   

Księga Rodzaju.15,1-5

"Po tych wydarzeniach" Czyli po błogosławionym zwycięstwie nad Kedorlaomera militarną koalicją, i po spotkaniu z nieświadomym błogosławionego zwycięstwa królem Sodomy oraz Melchisedeka, władcą monarchii, hierarchii i instytucji hieratycznej "doszło Abrama w widzeniu następujące słowo Pana:" Czyli doszedł dźwięk akustyczny do Abrama i otrzymał w wizji następujące: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik wizualnej informacji Wszechmogącego "Nie bój się Abramie," Czyli nie bój się Kananejczyków Abramie, "Jam tarczą twoją;" Czyli Jam ochroną twoją "zapłata twoja będzie sowita ! " Czyli otrzymasz należność swoją, która będzie obfita ! "Wtedy Abram odpowiedział: Panie Boże, cóż mi możesz dać, gdy ja schodzę bezdzietny," Czyli na tą informację Abram odpowiedział: Wszechmogący Boże, cóż mi możesz dać, czy możesz mi dać potomka, gdy ja zbliżam się do kresu mojego życia bez potomka " a dziedzicem domu mego będzie Eliezer z Damaszku" Czyli a wszystko, co należy do mnie, będzie należało do Eliezera z Damaszku "Potem rzekł Abram: " Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik akustyczny informacji Abrama "Przecież nie dałeś mi potomka, więc mój domownik będzie dziedzicem moim" Czyli przecież nie mam potomka, bo mi go nie dałeś, więc do tego, który służy w moim domu będzie należało wszystko, co należało do Abrama "Wówczas doszło go słowo Pana: " Czyli wówczas doszło Abrama: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik akustycznej informacji Wszechmogącego "Nie ten będzie dziedzicem twoim " Czyli nie do tego należeć będzie wszystko, co do Abrama należało " lecz ten, który będzie pochodził z wnętrzności twoich, będzie dziedzicem twoim." Czyli ten, który będzie pochodził z wewnętrznie ukształtowanego rodzaju informacji twojej, do tego będzie należało wszystko, co należało do Abrama. " Potem wyprowadził go na dwór i rzekł :" Czyli potem wyprowadził Abrama na zewnątrz i rzekł:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik akustycznej informacji Wszechmogącego do Abrama "Spójrz ku niebu i policz gwiazdy, jeśli możesz je policzyć ! " Czyli spójrz w kierunku nieba i policz gwiazdy, których policzyć nie możesz I rzekł do niego " Czyli słowo, dźwięk, wibracja- nośnik informacji akustycznej Wszechmogącego do Abrama, zamieszczony we wszechinformacji " Tak liczne będzie potomstwo twoje," Czyli którego policzyć nie możesz ( Rdz.15,1- 5)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-10, 18:44   

Księga Rodzaju 15,6-9

"Wtedy uwierzył Panu," Czyli wtedy Abram uwierzył Wszechmogącemu gdy doszło: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik akustycznej informacji do Abrama. I wizja słowa, dźwięku - nośnika wizualnej informacji Wszechmogącego, że jest ochroną Abrama oraz, że dziedzicem Abrama będzie ten, który będzie pochodził z wewnętrznie ukształtowanego rodzaju informacji Abrama. I że tak liczne będzie Abrama potomstwo, którego jak na niebie gwiazd, Abram policzyć nie mógł "a on poczytał mu to ku usprawiedliwieniu" Czyli a Wszechmogący uznał Abrama wiarę za uzasadnioną. Analogicznie do każdego z nas, których wiara jest uzasadniona w potomstwie Abrama, w którym ma udział każdy z nas w Jezusie Zbawicielu. Najdoskonalszy wzór w nie negowaniu i w nie manipulowaniu rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Pisma Świętego Wszechmogącego Boga. By nie ponieś śmiertelnych konsekwencji "Potem rzekł do niego:" Czyli następnie rzekł: słowo,dźwięk, wibracja - nośnik akustycznej informacji Wszechmogącego do Abrama "Jam jest Pan, który cię wywiódł z Ur chaldejskiego," Czyli jam jest Wszechmogący, który Abrama wyprowadził z Ur chaldejskiego, którzy mają swoją religię i swoją naukę, która nie jest według wskazań Wszechmogącego "aby ci dać tę ziemię w posiadanie" Czyli aby Abramowi i jego potomstwu dać na wieki w posiadanie ziemię kanaanejską (Rdz.13,15)" A on odpowiedział: Panie Boże, po czym poznam, że ją posiądę ?" Czyli Abram odpowiedział: Wszechmogący Boże, po czym poznam, że ziemię kanaanejską posiądę ? " On zaś rzekł:" Czyli Wszechmogący natomiast rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik akustycznej informacji Wszechmogącego do Abrama "Sprowadź mi trzyletnią jałówkę i trzyletnią kozę, i trzyletniego barana," Czyli, bo u trzyletnich rodzajów informacji zakończył się proces doskonałego ukształtowania funkcjonalnego, wewnętrznego i zewnętrznego. Rodzajów informacji z jedną formą ruchu w formie energetycznej we wszechinformacji "nadto synogarlicę i gołębicę" Czyli ukształtowane funkcjonalnie, wewnętrznie i zewnętrznie rodzaje informacji z jedną formą ruchu w czasoprzestrzeni w formie energetycznej we wszechinformacji. Czyli symboliczna analogia do podziału społecznego potomków Abrama: król, lud pospolity, dworzanie oraz prorok i kapłan (Rdz.15,6-9)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
Ostatnio zmieniony przez wiktorio12 2022-06-10, 18:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-14, 17:34   

Księga Rodzaju 15,10-14

"I sprowadził mu to wszystko, i rozciął na poły,` Czyli i w podziałach społecznych potomków Abrama będą też wewnętrzne podziały społeczeństwa `i położył jedną połać na przeciw drugiej,` Czyli wewnętrzny podział społeczny: król przeciw królowi, lud pospolity, przeciw ludowi pospolitemu i dworzanie przeciw dworzanom `lecz ptaków nie dzielił` Czyli lecz prorok i kapłan będą ponad podziałami `Wtedy zleciały ptaki drapieżne do padliny,` Czyli wtedy przybędą zaborcze narody, bo wewnętrzny podział społeczny będzie dla nich informacją do zaboru `lecz Abram je odpędził ` Czyli lecz Abram symbolicznie nie dopuścił do zaboru `A gdy zachodziło słońce,` Czyli a gdy zanikła świadomość `ogarnął Abrama twardy sen,` Czyli doświadczył Abram utraty świadomości `wtedy też opadły go lęk i głęboka ciemność` Czyli wtedy też doświadczył Abram lęku o utratę życia i dogłębne pozbawienie świadomości `I rzekł do Abrama:` Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik akustycznej informacji do Abrama `Wiedz dobrze,` Czyli teraz będziesz świadomym, że twoje doświadczenia z utratą świadomości, z lękiem o utratę życia i pozbawienie dogłębnej świadomości będą doświadczeniami potomstwa twojego ` że potomstwo twoje przebywać będzie jako przechodnie w ziemi, która do nich należeć nie będzie `Czyli, że potomstwo twoje przebywać będzie jako przybysze - przechodnie w ziemi potomków synów Noego, braci bliźniaków ( Rdz.5, 32) `która do nich należeć nie będzie` Czyli która do potomków Abrama należeć nie będzie `i będą tam niewolnikami,` Czyli i będą tam bez świadomości, że są potomkami Abrama, który jest potomkiem syna Noego, braci bliźniaków (Rdz.5,32) `i będą ich ciemiężyć przez czterysta lat` Czyli i utracą świadomość, z lękiem o pozbawienie życia i dogłębną utratę świadomości przez czterysta lat `Lecz ja także sądzić będę naród, któremu jako niewolnicy służyć będą;` Czyli lecz Wszechmogący Bóg także doświadczy naród, który potomków Abrama doświadczył: utratą świadomości, lękiem o utratę życia i pozbawieniem dogłębnej świadomości `a potem wyjdą z wielkim dobytkiem` Czyli a potem wyjdą z niewoli z wielkim doświadczeniem nie świadomości i wielkim dobytkiem za niewolniczą pracę przez czterysta lat. Czyli analogicznie do każdego z nas, bo doświadczenia nie świadomości potomków Abrama są naszymi doświadczeniami nie świadomości. Bo jesteśmy potomkami synów Noego, braci bliźniaków (Rdz.5,32) którzy mają udział w potomstwie Abrama, czyli w Jezusie Zbawicielu. Najdoskonalszym wzorze w nie negowaniu i w nie manipulowaniu rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Pisma Świętego Wszechmogącego Boga. By nie ponieś śmiertelnych konsekwencji (Rdz.15,10-14)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-17, 19:23   

Księga Rodzaju 15,15-21

"A ty odejdziesz do ojców swoich w pokoju" Czyli Abram przyłączony zostanie do przodków swoich, przeżywając życie bez konfliktowo "i będziesz pogrzebany w późnej starości" Czyli i Abram będzie pogrzebany gdy dożyje późnej starości "Lecz dopiero czwarte pokolenie wróci tutaj," Czyli lecz dopiero czwarte pokolenie Abrama wróci do ziemi kanaanejskiej, którą Wszechmogący Bóg dał Abramowi i potomkom Abrama na wieki (Rdz.13,15) "gdyż przed tym czasem nie dopełni się wina Amorytów" Czyli gdyż do tego czasu przeklęte potomstwo Kanaana, syna Chama będzie medium szatana w negowaniu i w manipulowaniu rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Wszechmogącego Boga (Rdz.9,25) A za czynienie falowych zakłóceń w systemie duchowo - informacyjnym, na pewno poniosą śmiertelne konsekwencje od potomków Abrama "A gdy słońce zaszło" Czyli a gdy nie było pokoleniowej świadomości, że Abram i potomstwo Abrama są błogosławieństwem, w którym Wszechmogący Bóg będzie wypełniał swoją wolę (Rdz.12,1- 8) w której udział mają potomkowie synów Noego, bracia bliźniacy (Rdz.5,32) Czyli każdy z nas w Jezusie Zbawicielu "i nastała ciemność," Czyli i nastał brak pokoleniowej świadomości błogosławieństw "oto ukazał się dymiący piec" Czyli oto gdy nastał brak pokoleniowej świadomości błogosławieństw. Wtedy nastąpił podział społeczny potomków Abrama, który był źródłem konfliktów społecznych. A gdy był konflikt społeczny wtedy nastąpił wewnętrzny podział społeczny potomków Abrama. A wewnętrzny podział społeczny, potomków Abrama był informacją do zaboru. " i płonąca pochodnia, które przesuwały się między owymi połaciami " Czyli i słowa Pisma Świętego Wszechmogącego Boga,które wskazują na wszelkie podziały, które są źródłem wszelkich konfliktów ( Ps.119, 105) "W dniu tym zawarł Pan przymierze z Abramem mówiąc:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji. Czyli w dniu tym zawarł Wszechmogący swoje zobowiązania, wobec błogosławieństw Abrama, i że ziemię kanaanejską da Abramowi i potomstwu Abrama na wieki." Potomstwu twemu daje tę ziemię, od rzeki egipskiej aż do wielkiej rzeki Eufrat:" Czyli potomstwu twojemu daje tę ziemię, od południowego zachodu aż po północny wschód. "Kenitów i Kenizytów, i Kadmonitow, i Chetytów, i Peryzytów, i Refaitów, i Amorytów,i Kananjczyków,i Girgazytów, i Jebuzytów." Czyli i podzieleni w rodzie, i podzieleni w plemieniu według swoich imion. Zrodzili plemiona według ich imion i według ich języków, i według ich krajów, i według ich narodów. potomkowie Kanaana, syna Chama, którzy są nieświadomi i przeklęci, czyli oddani szatanowi, by być jego medium w negowaniu i w manipulowaniu rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Wszechmogącego Boga. A za czynienie falowych zakłóceń w systemie duchowo - informacyjnym, na pewno poniosą śmiertelne konsekwencje od potomków Abrama (Rdz.15,15-21)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-20, 19:02   

Księga Rodzaju 16,1-5

"A Saraj, żona Abrama, nie urodziła mu dzieci,` Czyli, bo u Saraj, żony Abrama, nie było procesu kilkukrotnego rozradzania się. Ukończonego urodzeniem ukształtowanych funkcjonalnie rodzajów informacji w formie energetycznej z formą ruchu we wszechinformacji `lecz miała niewolnicę, Egipcjankę, imieniem Hagar` Czyli lecz miała niewolnicę, Egipcjankę o umownym imieniu Hagar, z plemienia Chawila podzielonego w plemieniu Kusza, syna Chama (Rdz.2,11;10,6-7) którego potomstwo zostało przeklęte (Rdz.9,25) `Rzekła więc Saraj do Abrama:` Czyli, słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Saraj do Abrama `Oto Pan odmówił mi potomstwa,` Czyli oto Wszechmogący nie dał mi potomstwa `obcuj proszę, z niewolnicą moją,` Czyli Saraj wolą było, by Abram rozpoczął akt rozradzania się z jej niewolnicą, z przeklętego potomstwa Chama `może z niej będę miała dzieci` Czyli może u niewolnicy z przeklętego potomstwa Chama, nastąpi proces kilkukrotnego rozradzania się. Ukończonego urodzeniem ukształtowanych funkcjonalnie rodzajów informacji w formie energetycznej, z formą ruchu we wszechinformacji ` I usłuchał Abram rady Saraj` Czyli i wykonał Abram Saraj wolę,która nie była wolą Wszechmogącego ` Wzięła więc Saraj, żona Abrama niewolnicę swoją Hagar, Egipcjankę - było to po dziesięciu latach pobytu Abrama w ziemi kanaanejskiej- i dała ją za żonę mężowi swemu Abramowi` Czyli wykonała więc Saraj, żona Abrama swoją wolę w niewolnicy swojej Hagar, Egipcjance z przeklętego potomstwa Chama (Rdz. 9,25) po dziesięciu latach pobytu Abrama w ziemi kanaanejskiej, którą Wszechmogący da Abramowi i potomstwu Abrama na wieki ( Rdz.13,15) i dała niewolnicę swoją za żonę mężowi swemu Abramowi. `A on obcował z Hagar, i poczęła`, Czyli a Abram rozpoczął akt rozradzanie się z niewolnicą Hagar, z przeklętego potomstwa Chama (Rdz.9,25) `Lecz gdy spostrzegła, że poczęła,` Czyli lecz gdy sobie uświadomiła, że rozpoczął się u niej proces rozradzania się `zaczęła pogardzać panią swoją` Czyli, bo rozpoczęcie u niej procesu rozradzania się było źródłem poczucia własnej wartości wobec pani swojej `Wtedy rzekła Saraj do Abrama:` Czyli wtedy rzekła: słowo,dźwięk, wibracja - nośnik informacji Saraj do Abrama: `Krzywdy mojej tyś winien !` Czyli za utratę godności Saraj, Abram odpowiedzialny, bo wykonał Saraj wolę, która była źródłem konfliktów i utratą godności Saraj `Ja sama dałam niewolnicę moją tobie za żonę,` Czyli Saraj wolą było danie niewolnicy swojej Abramowi za żonę. Nieświadoma konsekwencji wykonania swojej woli `a ona, gdy spostrzegła, że poczęła, zaczęła mną pogardzać ! ` Czyli a niewolnica, gdy uświadomiła sobie, że u niej rozpoczął się proces rozradzania się, to zaczęła okazywać własną wartość wobec swojej pani, Saraj `Niech Pan będzie sędzią miedzy mną a tobą` Czyli niech Wszechmogący osądzi moją wolę, która była źródłem utraty mojej godności, i twoje wykonanie mojej woli (Rdz.16,1-5)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-23, 19:13   

Księga Rodzaju 16,6-11

"Na to rzekł Abram do Saraj:" Czyli na te słowa rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Abrama do Saraj: "Oto niewolnica twoja jest w ręku twoim," Czyli oto niewolnica twoja jest do wykonywania twojej woli "zrób z nią, co ci się podoba ! " Czyli w twojej niewolnicy wykonuj swoją wolę " A gdy ją Saraj chciała upokorzyć," Czyli a gdy Saraj chciała swoją wolę wykonać w swojej niewolnicy "uciekła od niej" Czyli wtedy niewolnica wykonała swoją wolę i uciekła od pani swojej Saraj "I znalazł ją anioł Pański przy źródle wód na pustyni," Czyli i zastał niewolnicę posłaniec Wszechmogącego przy wykonaniu swojej woli przy źródle braku świadomości śmierci że wykonywanie swojej woli jest źródłem: konfliktów, cierpień i śmierci. I przy źródle braku świadomości życia, że wypełnianie woli Wszechmogącego Boga w nie negowaniu i w nie manipulowaniu rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Pisma Świętego Wszechmogącego Boga jest źródłem życia. W nowym systemie duchowo - informacyjnej całości "przy źródle na drodze do Szur" Czyli przy źródle braku świadomości śmierci, którym jest wykonywanie swojej woli i przy źródle braku świadomości życia, którym jest wypełnianie woli Wszechmogącego Boga. Na drodze braku świadomości źródła śmierci i życia, która prowadzi do Egiptu przez pustynie Szur "i rzekł: Hagar, niewolnico Saraj," Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji do Hagar, ze świadomością jej statutu niewolnicy Saraj "skąd przychodzisz i dokąd idziesz ?" Czyli pyta troskliwym łagodnym głosem" A ona odpowiedziała: Uciekłam przed panią moją Saraj" Czyli a niewolnica była świadoma, że uciekła przed panią swoją Saraj "Na to rzekł do niej anioł Pański:" Czyli na niewolnicy świadomą odpowiedź, że Saraj jest jej panią. Rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji do niewolnicy Hagar posłańca Wszechmogącego " Wróć do swojej pani i oddaj się pod jej władzę ! Czyli wróć do swojej pani Saraj i niech twoja pani swoją wolę wykonuje w tobie " Rzekł jeszcze do niej anioł Pański : " Czyli słowo, dźwięk, wibracja - następny nośnik informacji do niewolnicy Hagar posłańca Wszechmogącego. "Rozmnożę bardzo potomstwo twoje," Czyli zwielokrotnię procesy rozradzania się ukończone urodzeniem potomstwa twojego " tak iż z powodu mnogości nie będzie go można policzyć" Czyli tak iż z powodu zwielokrotnionego procesu rozradzania się ukończonego urodzeniem nie będzie można policzyć potomstwa twojego. "Nadto rzekł do niej anioł Pański:" Czyli oprócz tego rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji do niewolnicy posłańca Wszechmogącego" Oto poczęłaś i urodzisz syna," Czyli u niewolnicy rozpoczął się proces rozradzania się ukończony urodzeniem syna - mężczyzny" i nazwiesz go Ismael," Czyli i nazwiesz go Ismael według wykonywanej jego woli "bo Pan usłyszał o niedoli twojej" Czyli bo Wszechmogący słyszał o woli twojej pani Saraj wykonanej w tobie przez jej męża (Rdz.16,6-11)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-26, 19:00   

Księga Rodzaju 16,12-16

"Będzie to człowiek dziki," Czyli będzie to ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji w formie energetycznej z jedną formą ruchu we wszechinformacji. Nieświadomym, że wykonywanie swojej woli jest źródłem: konfliktów, cierpień i śmierci "ręka jego będzie przeciwko wszystkim," Czyli jeden nieświadomy ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji będzie wykonywał swoją wolę we wszystkim nieświadomym ukształtowanym funkcjonalnie rodzaju informacji "a ręka wszystkich będzie przeciw niemu" Czyli a wszystek nieświadomy ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji będzie wykonywał swoją wolę w jednym nieświadomym ukształtowanym funkcjonalnie rodzaju informacji "i będzie nastawał na wszystkich pobratymców swoich" Czyli i jeden nieświadomy ukształtowany funkcjonalnie rodzaj informacji będzie nieustannie swoją wole wykonywał w nieświadomych potomkach synów Noego, braci bliźniaków (Rdz.5,32) A Wszechmogący Bóg widzi i słyszy wykonywanie każdego woli i tego, który urodzi się "I nazwała Pana, który mówił do niej: "Czyli i nazwała Wszechmogącego, który mówił do niej przez swego posłańca: "Tyś Bóg, który mnie widzi", Czyli tyś Bogiem Wszechmogącym, który widzi i słyszy wykonywanie mojej woli "bo mówiła: Wszak oglądałam tutaj tego, który mnie widzi ! "Czyli bo była świadoma,że widziała i słyszała przy źródle świadomości śmierci i życia tego posłańca Wszechmogącego Boga, który widzi i słyszy wykonywanie jej woli i wykonywanie woli tego, który urodzi się." Dlatego nazwano tę studnię Studnią Żyjącego, który mnie widzi ! " Czyli dlatego źródłem świadomości śmierci i życia jest teraz Studnia Żyjącego w głębokiej świadomości,że Wszechmogący Bóg widzi i słyszy wykonywanie naszej woli i wykonywanie woli tego, który urodzi się " Jest między Kadesz a Bered" Czyli między Kadesz, w którym są tryskające źródła wód. Analogicznie do tryskającego źródła świadomości śmierci, że wykonywanie naszej woli jest źródłem: konfliktów, cierpień i śmierci. A wypełnianie woli Wszechmogącego Boga w nie negowaniu i w nie manipulowaniu rzeczywistych faktów i rzeczywistych słów Pisma Świętego Wszechmogącego Boga jest tryskającym źródłem świadomości życia w nowym systemie duchowo - informacyjnej całości. A Bered, w którym jest studnia nazwana Studnią Żyjącego w głębokiej świadomości, że Wszechmogący widzi i słyszy wykonywanie naszej woli i wykonywanie swojej woli tego, który urodzi się "Potem Hagar urodziła Abramowi syna" Czyli potem u niewolnicy Hagar, proces rozradzania się został ukończony. Urodzeniem syna - mężczyzny, potomka Abrama danego od Wszechmogącego Boga z woli Saraj, wykonanej w swojej niewolnicy Hagar przez jej męża Abrama "Abram nadał synowi swemu, którego urodziła Hagar imię Ismael" Czyli według wskazań Wszechmogącego i według jego woli, którą Wszechmogący widzi i słyszy tego, który urodzi się "A Abram miał osiemdziesiąt sześć lat, gdy Hagar urodziła mu Ismaela" Czyli potomka danego od Wszechmogącego Boga z woli Saraj, wykonanej przez jej męża Abrama (Rdz.16,12-16)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-06-29, 17:29   

Księga Rodzaju 17,1-7

"A gdy Abram miał dziewięćdziesiąt lat," Czyli wtedy Ismael miał trzynaście lat "ukazał się Pan Abramowi i rzekł do niego: " Czyli ponownie ukazał się Wszechmogący Abramowi i rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji do Abrama: "Jam jest Bóg Wszechmogący, trwaj w społeczności ze mną i bądź doskonały ! " Czyli Ja jestem Bogiem Wszechmogącym, trwaj w jedności ze mną i bądź doskonałym wzorem "Ustanowię bowiem przymierze między mną a tobą" Czyli Bóg Wszechmogący ustanawia swoje zobowiązanie wobec Abrama i zobowiązanie Abrama wobec Boga Wszechmogącego" i dam ci bardzo liczne potomstwo" Czyli i Bóg Wszechmogący da Abramowi tak liczne potomstwo, że nikt policzyć nie będzie mógł (Rdz.15,5) "Wtedy Abram padł na oblicze swoje" Czyli wtedy Abram padł na oblicze swoje przed Bogiem Wszechmogącym "a Bóg tak do niego mówił: Oto przymierze moje z tobą jest takie: Staniesz się ojcem wielu narodów" Czyli Abram stanie się ojcem wielu potomków podzielonych w rodzie, podzielonych w plemieniu według swoich imion, według swoich języków i według swoich krajów w narodach swoich "Nie będziesz już odtąd nazywał się Abram, lecz imię twoje będzie Abraham, gdyż ustanowię cię ojcem mnóstwa narodów" Czyli lecz imię twoje teraz będzie Abraham według wypełniania mojej woli w tobie, ustanowię cię ojcem potomstwa, z którego wywodzić się będzie wiele narodów " Rozmnożę więc ciebie nad miarę " Czyli Bóg Wszechmogący wypełniać będzie swoją wolę w Abramie, rozmnażając Abrama potomstwo bez miary (Rdz.15,5)" wywiodę z ciebie narody " Czyli z potomstwa Abrahama wywodzić się będzie wiele narodów " i królowie pochodzić będą od ciebie ", czyli i królowie pochodzić będą z potomstwa Abrahama "I ustanowię przymierze moje między mną a tobą i potomkami twoimi po tobie według pokoleń ich jako przymierze wieczne "Czyli i Bóg Wszechmogący ustanowi swoje zobowiązania wobec Abrahama i zobowiązania Abrahama wobec Boga Wszechmogącego, z potomkami Abrahama według pokoleń potomków ich w narodach ich jako zobowiązanie wieczne "abym był Bogiem twoim i potomstwa twego po tobie" Czyli abym był Bogiem Wszechmogącym Abrahama i potomstwa Abrahama (Rdz.17,1-7)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-07-02, 17:24   

Księga Rodzaju 17,8-11

"Ziemię, na której przebywasz jako przechodzień, całą kanaanejską dam tobie i potomstwu twemu po tobie "Czyli ziemię, na której przebywa Abraham jako przechodzień - przybysz, całą ziemię kanaanejską da Bóg Wszechmogący Abrahamowi i potomstwu Abrahama po Abrahamie "na wieczne posiadanie i będę Bogiem ich" Czyli na wieczystą własność i będzie Bogiem Wszechmogącym Abrahama i potomstwa Abrahama po Abrahamie "Nadto rzekł Bóg do Abrahama: " Czyli oprócz tego rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Boga Wszechmogącego do Abrahama "Ty zaś, a po tobie wszystkie pokolenia," Czyli Abraham, a po Abrahamie wszystkie pokolenia "dochowujcie przymierza mego" Czyli dochowujcie wzajemnych zobowiązań ustanowionych przez Boga Wszechmogącego. "A to jest przymierze moje," Czyli a to jest wzajemne zobowiązanie ustanowione przez Boga Wszechmogącego wobec Abrahama i potomstwa Abrahama po Abrahamie wobec Boga Wszechmogącego "przymierze między mną a wami i potomstwem twoim po tobie" Czyli wzajemne zobowiązania ustanowione przez Boga Wszechmogącego wobec stworzonego człowieka - rodzaj informacji i potomstwem - rodzaj informacji po stworzonym człowieku - rodzaj informacji wobec Boga Wszechmogącego "którego macie dochować:" Czyli wzajemnych zobowiązań ustanowionych przez Boga Wszechmogącego, mają zachować Abraham i potomstwo Abrahama po Abrahamie "obrzezany zostanie u was każdy mężczyzna" Czyli zostanie wykonane w społeczności waszej, krwawe oddzielenie rodzaju informacji przy zewnętrznie ukształtowanym funkcjonalnie rodzaju informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji każdy mężczyzna - rodzaj informacji z zewnętrznie ukształtowanym funkcjonalnie rodzajem informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej we wszechinformacji." Obrzezacie mianowicie ciało napletka waszego" Czyli wykonacie mianowicie krwawego oddzielenia rodzaju informacji waszej od zewnętrznie ukształtowanego rodzaju informacji z nasieniem- informacja o całości rodzaju informacji waszej " i będzie to znakiem przymierza między mną a wami " Czyli i będzie wykonane krwawe oddzielenie - nośnikiem informacji we wszechinformacji, by zakryć w obrazie holograficznym Abrahama i potomstwa Abrahama po Abrahamie, i w całym holograficznym uniwersum. Zjedzony owoc banana bez nasienia, nie dla was dla zwierząt ( Rdz.1, 29-30) Źródło zakłóceń we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacyjnych ze wszechinformacją. I będzie to dokonane krwawe oddzielenie - nośnikiem informacji we wszechinformacji o wzajemnych zobowiązaniach ustanowionych przez Boga Wszechmogącego wobec Abrahama i potomstwa Abrahama po Abrahamie, i zobowiązania Abrahama i potomstwa Abrahama po Abrahamie wobec Boga Wszechmogącego (Rdz.17,8-11)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-07-05, 17:23   

Księga Rodzaju 17,12-14

"Każde wasze dziecię płci męskiej," Czyli każde wasze potomstwo - rodzaj informacji z zewnętrznie ukształtowanym funkcjonalnie rodzajem informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej we wszechinformacji "po wszystkie pokolenia, gdy będzie miało osiem dni, ma być obrzezane; " Czyli po wszystkie pokolenia potomków Abrahama, gdy przeżyje sześciodniową cykliczność stwarzania przez Boga Wszechmogącego. I siódmy dzień szabatu - sobota dzień odpoczynku dla zdrowia naszego (Rdz.2,2-3) To w pierwszy dzień cykliczności stwarzania przez Boga Wszechmogącego, ma być wykonane krwawe oddzielenie rodzaju informacji od zewnętrznie ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji. By krwawe oddzielenie - nośnik informacji zakrył w obrazie holograficznym każdego waszego potomka i w całym uniwersum holograficznym. Zjedzony owoc banana bez nasienia, nie dla was dla zwierząt (Rdz.1,29-30) Źródło zakłóceń we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji ze wszechinformacją "podobnie też wszystkie inne dzieci, zarówno urodzone w domu jak i nabyte za pieniądze od jakiegokolwiek cudzoziemca, które nie jest z potomstwa twojego" Czyli tak samo też wszystkie inne potomstwo dane od Boga Wszechmogącego, zarówno urodzone potomstwo w społeczności Abrahama jak i kupione potomstwo za walutę płatniczą od jakiegokolwiek cudzoziemca, które nie jest z potomstwa Abrahama. Bo za czasów Abrahama znana była waluta płatnicza, za którą prowadzono handel urodzonymi potomkami danymi od Boga Wszechmogącego "obrzezany ma być zarówno urodzony w domu jak i nabyty przez ciebie za pieniądze" Czyli krwawe oddzielenie ma być wykonane zarówno u urodzonego potomka w społeczności Abrahama jak i urodzonego potomka kupionego przez Abrahama za walutę płatniczą "I będzie przymierze moje na ciele waszym jako przymierze wieczne" Czyli i będzie wzajemne zobowiązanie ustanowione przez Boga Wszechmogącego na waszym ciele - rodzaj informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji waszej jako wzajemne zobowiązania ustanowione przez Boga Wszechmogącego na wieki " A nieobrzezany mężczyzna, który nie będzie miał obrzezanego ciała napletka swego," Czyli a nie wykonanie krwawego oddzielenia u mężczyzny - rodzaj informacji z zewnętrznie ukształtowanym funkcjonalnie rodzajem informacji z nasieniem-informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej we wszechinformacji, który nie będzie miał krwawego oddzielenia rodzaju informacji swojej od zewnętrznie ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji waszej " będzie wytępiony z ludu swego, bo złamał przymierze moje" Czyli będzie wykluczony ze społeczności swojej, bo nie zachował wzajemnych zobowiązań ustanowionych przez Boga Wszechmogącego (Rdz.17,12-14)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-07-08, 18:29   

Księga Rodzaju 17,15-19

"Potem rzekł Bóg do Abrahama:" Czyli następnie rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Boga Wszechmogącego do Abrahama: "Saraj, swojej żony, nie będziesz nazywał Saraj, lecz imię jej będzie Sara" Czyli żona Abrahama nie będzie nazywana Saraj, lecz imię Saraj będzie teraz Sara. Według wypełnianej w Sarze woli Boga Wszechmogącego "Będę jej błogosławił i dam ci z niej syna" Czyli Bóg Wszechmogący będzie w Sarze wypełniał swoją wolę i da Abrahamowi z Sary potomka - syna. "Będę jej błogosławił i stanie się matką narodów," Czyli Bóg Wszechmogący będzie w Sarze wypełniał swoją wolę i stanie się Sara matką dwóch narodów (Rdz.25,23) "od niej pochodzić będą królowie narodów" Czyli od Sary potomka pochodzić będzie ród królewski dwóch narodów "Wtedy Abraham padł na oblicze swoje i roześmiał się," Czyli wtedy Abraham padł na oblicze swoje przed Bogiem Wszechmogącym i wyraził swoje emocje, bo roześmiał się " bo pomyślał w sercu swoim:" Czyli, bo o nośniku informacji Boga Wszechmogącego do Abrahama, pomyślał i rozważył go w żalu serca swego "Czyż stuletniemu może się urodzić dziecko ?" Czyli czyż u stuletniego człowieka - rodzaj informacji w formie energetycznej z jedną formą ruchu we wszechinformacji może się odbyć proces rozradzania się ? Ukończony urodzeniem potomka danego od Boga Wszechmogącego "I czyż Sara, dziewięćdziesięcioletnia może rodzić ? " Czyli i czy u Sary dziewięćdziesięcioletniego człowieka - rodzaj informacji w formie energetycznej z jedną formą ruchu we wszechinformacji może się odbyć proces rozradzania się ? Ukończony urodzeniem potomka danego od Boga Wszechmogącego "I rzekł Abraham do Boga: Oby tylko Ismael pozostał przy życiu przed twoim obliczem ! "Czyli i rzekł: słowo,dźwięk, wibracja - nośnik informacji Abrahama do Boga: Oby tylko Ismael potomek z Hagar niewolnicy egipskiej, z woli Saraj wykonanej przez jej męża Abrama, pozostał przy życiu przed Bogiem Wszechmogącym "Na to rzekł Bóg:" Czyli na to rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Boga " Nie !" Czyli nośnik negacji " Ale żona twoja Sara urodzi ci syna i nazwiesz go imieniem Izaak," Czyli ale Sara żona Abrahama urodzi syna - potomka danego od Boga Wszechmogącego i nazwie go imieniem Izaak. Według emocji, bo roześmiali się na nośnik informacji Boga Wszechmogącego do Abrahama i Sary o urodzeniu syna ( Rdz18,12) " a Ja ustanowię przymierzę moje z nim jako przymierze wieczne dla jego potomstwa po nim" Czyli a Bóg Wszechmogący ustanowi wzajemne zobowiązania ustanowione przez Boga Wszechmogącego z Izaakiem jako wzajemne zobowiązania wieczne dla Izaaka. I Izaaka potomstwa danego od Boga Wszechmogącego po Izaaku ( Rdz.17, 15-19)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-07-11, 17:43   

Księga Rodzaju 17, 20-23

"Co do Ismaela, wysłuchałem cię: Oto pobłogosławię mu i rozplenię go, i rozmnoże go nad miarę " Czyli co do Ismaela, by pozostał przy życiu przed Bogiem Wszechmogącym, to Abrahama wysłuchał Bóg Wszechmogący. Bo oto nie tylko Ismael pozostał przy życiu przed Bogiem Wszechmogącym, ale Bóg Wszechmogący w Ismaelu wypełni wolę swoją. I Ismael zrodzi plemiona i Bóg Wszechmogący rozmnoży go bez miary "Zrodzi on dwunastu książąt, i uczynię z niego naród wielki " Czyli zrodzi Ismael dwunastu książąt i według imion ich będą nazwane rody ich w plemionach ich (Rdz.25,13-16) i Bóg Wszechmogący z plemion Ismaela uczyni naród wielki " Ale przymierze moje ustanowię z Izaakiem, którego urodzi ci Sara o tym samym czasie w roku następnym" Czyli wzajemne zobowiązania ustanowi Bóg Wszechmogący z Izaakiem, którego Abrahamowi pocznie i urodzi Sara o tym samym czasie w roku następnym. Bo poczęcie i narodzenie Izaaka, Jana Chrzciciela (1Kron.24,10 ; Łuk.1,5-13) i Jezusa Zbawiciela (Łuk.1,26 ; 36 ) Było o tym samym czasie w roku następnym według kalendarza lunarnego (Rdz.1,14) " I przestał z nim mówić" Czyli i ustały nośniki informacji od Boga Wszechmogącego do Abrahama "I odszedł Bóg od Abrahama w górę" Czyli i odszedł Bóg Wszechmogący od Abrahama do wymiaru poza czasoprzestrzenią - wszechinformacja "Wtedy Abraham wziął syna swego Ismaela i wszystkich urodzonych w swym domu, i wszystkich nabytych za pieniądze," Czyli wtedy Abraham wziął syna swego Ismaela i wszystkich urodzonych w społeczności Abrahama, i wszystkich nabytych za walutę płatniczą " wszystkich mężczyzn wśród swoich domowników" Czyli wszystkich mężczyzn- rodzaj informacji z zewnętrznie ukształtowanym funkcjonalnie rodzajem informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji w formie energetycznej w śród swojej społeczności "i obrzezał napletki ich tego samego dnia, jak mu nakazał Bóg " Czyli wykonał krwawe oddzielenie rodzaju informacji ich, od zewnętrznie ukształtowanego funkcjonalnie rodzaju informacji z nasieniem - informacja o całości rodzaju informacji ich. I tego samego dnia, jak Abrahamowi nakazał Bóg Wszechmogący, tak Abraham uczynił. By ich obrzezane napletki - krwawe nośniki informacji ich. Zakryły tego samego dnia w ich obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym, owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt ( Rdz 1, 29-3o) Źródło zakłóceń we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją (Rdz.17, 20- 23)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-07-14, 18:20   

Księga Rodzaju 17,24-27

"A miał Abraham dziewięćdziesiąt dziewięć lat, gdy obrzezano jego napletek" Czyli a miał Abraham dziewięćdziesiąt dziewięć lat, gdy obrzezano jego napletek - krwawy nośnik informacji jego. By zakryć w jego obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) "Ismael zaś, syn jego, miał trzynaście lat, gdy obrzezano jego napletek" Czyli dziewięćdziesiąt dziewięcioletniemu Abrahamowi i trzynastoletniemu Ismaelowi synowi Abrahama tego samego dnia obrzezano napletki - krwawe nośniki informacji, ojca Abrahama i syna Ismaela. By zakryć w ich obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) Źródło zakłóceń we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją "Tego samego dnia zostali obrzezani Abraham i jego syn Ismael" Czyli tego samego dnia ich obrzezane napletki - krwawe nośniki informacji ojca Abrahama i syna Ismaela. Zakryły w ich obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) "Wszyscy też mężczyźni jego domu," Czyli wszystkim też mężczyznom z Abrahama społeczności, tego samego dnia zostały obrzezane napletki - krwawe nośniki informacji ich. By zakryć w ich obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz.1,29-30) "zarówno urodzeni w domu jak i nabyci za pieniądze od cudzoziemców," Czyli zarówno mężczyźni ze społeczności Abrahama jak i nabyci za walutę płatniczą mężczyźni od cudzoziemców. Tego samego dnia zostali obrzezani "zostali obrzezani z nim" Czyli wszyscy mężczyźni zarówno, ze społeczności Abrahama jak i nabyci za walutę płatniczą mężczyźni od cudzoziemców. Tego samego dnia z Abrahamem zostały obrzezane ich napletki - krwawe nośniki informacji ich. I tego samego dnia zakryły w ich obrazie holograficznym i w całym uniwersum holograficznym. Zjedzony owoc banana bez nasienia - bez informacji o całości rodzaju informacji jego , nie dla was, dla zwierząt ( Rdz. 1, 29-30) Źródło zakłóceń we wzajemnych oddziaływaniach informacyjnych, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją ( Rdz 17, 24-27)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
wiktorio12 
Tłumacz biblijny

Potwierdzenie wizualne: 12
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 277
Poziom: 15
HP: 4/488
 1%
MP: 233/233
 100%
EXP: 20/35
 57%
Wysłany: 2022-07-18, 17:15   

Księga Rodzaju 18.1-3

"Potem ukazał mu się Pan w dąbrowie Mamre, gdy siedział u wejścia do namiotu w skwarne południe" Czyli potem Abrahamowi ukazał Wszechmogący w dąbrowie Mamre Amoryty pod Hebronem, gdy przebywał w wymiarze ziemskim - wszelkich rodzajów informacji, immanentnych wymiarowi wszechinformacyjnemu - czasoprzestrzeń, w której odbywają się wzajemne oddziaływania informacyjne, wszelkich rodzajów informacji we wszechinformacji ze wszechinformacją - czasoprzestrzeń "A podniósłszy oczy ujrzał trzech mężów, którzy stanęli przed nim" Czyli Abrahama percepcja była trójwymiarowa. Bo trzech mężów w wymiarze ziemskim - wszelkich rodzajów informacji, immanentnych wymiarowi wszechinformacyjnemu - czasoprzestrzeń immanentna wymiarowi najwyższemu - źródło informacji "Ujrzawszy ich, wybiegł od wejścia do namiotu na ich spotkanie " Czyli dostrzegł trzech mężów w trzech wymiarach. Bo w ziemskim - wszelkich rodzajów informacji w formie energetycznej, immanentnych wymiarowi wszechinformacyjnemu - czasoprzestrzeń immanentna wymiarowi najwyższemu - źródło informacji. Wybiegł z wymiaru ziemskiego - wszelkich rodzajów informacji, na spotkanie trzech mężów w trzech wymiarach " i pokłoniwszy się aż do ziemi, " Czyli i pokłoniwszy się z wymiaru ziemskiego - wszelkich rodzajów informacji, immanentnych wymiarowi wszechinformacyjnemu, aż do wymiaru najwyższego - źródło informacji "rzekł: Panie, jeślim znalazł łaskę w oczach twoich," Czyli rzekł: słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji Abrahama do Wszechmogącego, że jeśli Abrahamowi udzielił Wszechmogący niezasłużonego daru "nie omijaj, proszę sługi swego." Czyli niech Wszechmogący nie przechodzi obok Abrahama, prosi Abraham Wszechmogącego. I by Wszechmogący wykonując swoją wole oznajmił Abrahamowi ( Rdz.18,1-3)
_________________
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej, zbieżnej ze świecką." Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13