FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest DUSZA ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-19, 10:04   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Co do Pawła, cóż. Raz, że powoływał proroków i wybranych jedynie Bóg, a jego ponoć powołał Jezus(którego sami przecież nie uznajecie za Boga) i to wyłącznie jest jednoosobowe świadectwo. Paweł mówi w swojej sprawie. OK. Kto chce niech wierzy, dla mnie Paweł jest mało wiarygodny, widząc owoce jego nauk po owocach KrK. Po wtóre nie dostałam nigdy odpowiedzi na moje pytanie - w różnych tematach - dlaczego wierzycie objawieniom Pawła, a nie wierzycie objawieniom innych osób. Objawieniom bardziej wiarygodnym, poświadczonym świadkami itd.Ostat

I tutaj się z tobą zgadzam, że Bóg powoływał i powołuje wybranych, Bóg też stwarzał, niebo, ziemię zwierzęta, pierwszych ludzi, [Adama i Ewę] tylko do tego stwarzania miał wykonawcę LOGOSA, BÓG jest ARCHITEKTEM wszystkiego.
Gdyby Bóg JHWH nie wysłał Jezusa do Damaszku, to Jezus by tam się nie zjawił, Jezus już mieszkał w niebie.
Druga rzecz gdyby Bóg JHWH nie zdecydował o powołaniu Pawła, to Jezus by go nie powołał.
Piszesz, że my nie uznajemy Jezusa za Boga JHWH to jest prawdą, bo Jezus jest Synem BOGA JHWH.
Ty masz ojca więc kim jesteś ojcem? czy dzieckiem ojca? Chyba jest to logiczne.
A co masz do nauk Pawła? W czym popełnił błąd?
Dlaczego wierzymy objawieniom Pawła a nie innych osób, ja wierzę w objawienia wszystkich Apostołów, a jakie inne oso by masz na uwadze?

Tak, Nike , ja znam te wykrętne uzasadnienia, ale one nie sięgają sedna zagadnień i mnie nie przekonują.
Mogę na wydechu co najmniej kilka pawłowych błędów wypisać. Nie wiem tylko, czy ma to jakikolwiek sens, skoro wiem, że i tak zaraz nastąpi atak (niekoniecznie z twojej strony) na moją osobę, a żadnej merytorycznej rozmowy, skupionej wyłącznie na problemach nie będzie. Strata mojego czasu, bo muszę od nowa poszperać w swoich notatkach, i tych spisanych i tych z komputera...
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-19, 10:08   

Pokoja napisał/a:
Co odczytałaś w Tłumaczu Gogle po wpisaniu hebrajskiego słowa ברא

Pokoja drogi. Ja wpisałam w wyszukiwarkę googla i skopiowałąm oraz wkleiłam odpowiedź. Bądź tak dobry i zrób to samo, co tobie wyszukiwarka pokazuje. Bardzo proszę. A ja tu raz jeszcze skopiuję i wkleję to, co mnie wyskakuje.
"
ברא
Wiesława
WszystkoObrazyWideoMapyWiadomości
Wyniki: 73 600Data
Słownik hebrajsko - polski: ברא / bara - Bóg żyje
https://bogzyje.pl/5029-2
ברא / bara: stwarzać. ברא (bara) w najbardziej rozpowszechnionym znaczeniu to „stworzyć”, np. Na początku Bóg stworzył niebiosa i ziemię ( Rodzaju 1:1) Bóg JHWH, jako jedyny Stwórca, stwarza świat w opisie Izajasza – w tej księdze ברא pojawia się 15 razy, najczęściej w całej Biblii. 2. ברא / bara: stwórca. To ...

Szacowany czas czytania: 4 min
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-19, 10:20   

Pokoja napisał/a:
Nie możesz, gdyż taka jest ustawka tradycyjnej teologii stworzenie

Pewnie masz rację. Twoje przemyślenia są dla mnie zrozumiałe. Dociekliwość szanuję i to bardzo.
Dla mnie nie jest niczym dziwnym, że wszystko jest zaprogramowane na jedną i tylko jedną "prawdę". Ale ten mur jest w ruinie. Coraz więcej ludzi i to już na masową skalę, najzwyczajniej budzi się i co widzą? To, że świat, nasze pojmowanie go na każdym poziomie, od mikrokosmosu do makro, są zupełnie!!! inne niż nam wmawiano przez wieki, aby nie powiedzieć - tysiąclecia. Także pojmowanie BOGA/boga/Boga oraz tzw. świętych Ksiąg zmienia się. To również dotyczy Boga przedstawionego nam w Biblii, jak i samej Księgi. Również do Jezusa należy podchodzić inaczej. Mam tu na myśli to, że Jego słowa i czyny zostały w ogromnej części przeinaczone i zmanipulowane przez ludzi, którzy się dorwali do układania kanonu. Dlatego za dobrą rzecz uważam czytanie (i rozpatrywanie) innych, pozabiblijnych przekazów, odrzuconych przez twórców Biblii(twórców kanonu). Także teksty niereligijne biorę "na tapetę" z równym szacunkiem i uwagą, bo z nich często można się dowiedzieć więcej o Bogu i Panu Jezusie niż z przekazów kościelnych (mówiąc ogólnie).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-19, 15:08   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nie możesz, gdyż taka jest ustawka tradycyjnej teologii stworzenie

Coraz więcej ludzi i to już na masową skalę, najzwyczajniej budzi się i co widzą? To, że świat, nasze pojmowanie go na każdym poziomie, od mikrokosmosu do makro, są zupełnie!!! inne niż nam wmawiano przez wieki, aby nie powiedzieć - tysiąclecia. Także pojmowanie BOGA/boga/Boga oraz tzw. świętych Ksiąg zmienia się. To również dotyczy Boga przedstawionego nam w Biblii, jak i samej Księgi. Również do Jezusa należy podchodzić inaczej. Mam tu na myśli to, że Jego słowa i czyny zostały w ogromnej części przeinaczone i zmanipulowane przez ludzi, którzy się dorwali do układania kanonu. Dlatego za dobrą rzecz uważam czytanie (i rozpatrywanie) innych, pozabiblijnych przekazów, odrzuconych przez twórców Biblii(twórców kanonu). Także teksty niereligijne biorę "na tapetę" z równym szacunkiem i uwagą, bo z nich często można się dowiedzieć więcej o Bogu i Panu Jezusie niż z przekazów kościelnych (mówiąc ogólnie).


Z tego powodu obrońcy tradycyjnej teologi stworzenia, czynią wsystko, różnego rodzaju ustawki i bariery, aby czytelnik miał klapki na oczach i widział tylko to co oni dopuszczają, aby widział. Nie badaj, nie wnikaj poza zasłonę, gdyż wszysko runie i w ten sposób zawali się cały porządek, zapewniający im bogactwo, sławę i władzę nad ludzkimi duszami.
Jeśli chodzi o Twoje uwago, dotyczace nauczania Pana Jezusa, to także zgadzam się. Jest tak bardzo wiele przeinaczeń, że odstąpiono nawet od jego prawdziwego imienia Jehoszua (Jeszu). Gdyby sprawa stanęła w sądzie, to przebiegle mogliby się tłumaqczyć, że Ewangela, której przekłady udostępnili ludowi nie dotyczy Jehoszua, lecz Jezusa. Rozpoznając tą manipulację i przemycanie innego tekstu, do czego sami się przyznają: Wzięli nasze przekłady, ale nawet ię nie zatanowią, co my chcielismy w nich przekazać (a nie co Bóg, Jehoszua, czy Apostołowie).
Wzięli nasze przekłady, ale sami się nie potrudzą, aby przetłumaczyć kodeksy Synaicki, Aleksandryjski, czy Jerozolimski.
Przekady na języki narodowe nie są natchnione, a tylko te w językach oryginałów (hebrajskim, aramejskim i greckim).

W pełni się zgadzam także z Twoimi uwagami, że należy brać pod uwagę opracowania pozabiblijne. Więcej tam można znależdź prawdy niż u odstępców od wiary, raz świętym danej. Jest napisane, że każda sprawa, powinna być oparta na zeznaniu dwóch albo trzech świadków. Świadectwa naukowe są jednym z tych świadectw, czy Świadków z Apokalipsy, 11 rozdział. Musi być zgodne to ,co wynika z wiary i to, co wynika z opracowań, badań naukowych.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-20, 07:57   

Pokoja napisał/a:
W pełni się zgadzam także z Twoimi uwagami, że należy brać pod uwagę opracowania pozabiblijne. Więcej tam można znależdź prawdy niż u odstępców od wiary, raz świętym danej.

2Tm 4:4 STERN "Tak jest, przestaną słuchać prawdy, a zwrócą się ku mitom."

2Tm 3:16 STERN "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i cenne dla nauczania prawdy, przekonywania o grzechu, poprawiania wad i ćwiczenia w prawidłowym życiu;"
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-20, 09:24   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W pełni się zgadzam także z Twoimi uwagami, że należy brać pod uwagę opracowania pozabiblijne. Więcej tam można znależdź prawdy niż u odstępców od wiary, raz świętym danej.

2Tm 4:4 STERN "Tak jest, przestaną słuchać prawdy, a zwrócą się ku mitom."

2Tm 3:16 STERN "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i cenne dla nauczania prawdy, przekonywania o grzechu, poprawiania wad i ćwiczenia w prawidłowym życiu;"

Niesłusznie podpierasz się powyższymi wersetami. Dla piszących wtedy te słowa "całym pismem" był a Tora i nic więcej. Ponadto kontekst drugiego cytatu i jego tłumaczenie nawiązują do Ks.Powt.Prawa.
To tacy ludzi, jak ty, wyciągają wyrwany werset i wklejają go, aby dopiec i zdyskredytować innych.
Naprawdę na więcej cię nie stać? Nie stać cię na własną analizę sytuacji? Litera zabija, to też mówi Pismo. Trzymanie się ślepo litery, a ty to robisz, nie doprowadzi nikogo do prawdy, do rozwoju.
Cały czas zauważam, że z tobą nie ma dyskusji. To jest taki ping-pong na wersety. Zero własnych przemyśleń, zero empatii, zero zrozumienia. Tylko to, co ci na zebraniach wbili do głowy i bezrefleksyjne wklejanki.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-20, 11:06   

Wiesława napisał/a:
Cały czas zauważam, że z tobą nie ma dyskusji. To jest taki ping-pong na wersety.

Ależ Ty dyskutujesz za słowami apostołów i samego Jezusa! :-D
Ja jedynie cytuję.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-20, 12:23   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Cały czas zauważam, że z tobą nie ma dyskusji. To jest taki ping-pong na wersety.

Ależ Ty dyskutujesz za słowami apostołów i samego Jezusa! :-D
Ja jedynie cytuję.

Akurat. Gdybym rozmawiała z Apostołami (z 12-tu) i z samym Jezusem przenigdy ni czułabym takiego dyskomfortu.
Jezus tak nie nauczał, Jego Apostołowie też nie. Pawła sobie daruj. Wczoraj kolejny raz zajrzałam do notatek. O Pawle. Swoją ewangelię głosił i każdego kto nie słuchał JEGO słów i JEGO listów po prostu przeklął. Włącznie z Jezusem, który inaczej nauczał. Więc mnie do nauk Pawła nie mieszaj. Ja oddalam jego przekleństwa. Nikt kto prawdziwie miłuje nie przeklina nikogo.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-06-20, 12:33   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Cały czas zauważam, że z tobą nie ma dyskusji. To jest taki ping-pong na wersety.

Ależ Ty dyskutujesz za słowami apostołów i samego Jezusa! :-D
Ja jedynie cytuję.

Akurat. Gdybym rozmawiała z Apostołami (z 12-tu) i z samym Jezusem przenigdy ni czułabym takiego dyskomfortu.
Jezus tak nie nauczał, Jego Apostołowie też nie. Pawła sobie daruj. Wczoraj kolejny raz zajrzałam do notatek. O Pawle. Swoją ewangelię głosił i każdego kto nie słuchał JEGO słów i JEGO listów po prostu przeklął. Włącznie z Jezusem, który inaczej nauczał. Więc mnie do nauk Pawła nie mieszaj. Ja oddalam jego przekleństwa. Nikt kto prawdziwie miłuje nie przeklina nikogo.

Możesz zacytować teks, gdzie Paweł przeklina Jezusa, bardzo proszę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-20, 15:04   

Wiesława napisał/a:
Jezus tak nie nauczał, Jego Apostołowie też nie.

:mrgreen:
Słuchajcie ludzie Wiesławy, bo apostoł Paweł to oszust! :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-20, 16:49   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Cały czas zauważam, że z tobą nie ma dyskusji. To jest taki ping-pong na wersety.

Ależ Ty dyskutujesz za słowami apostołów i samego Jezusa! :-D
Ja jedynie cytuję.

Akurat. Gdybym rozmawiała z Apostołami (z 12-tu) i z samym Jezusem przenigdy ni czułabym takiego dyskomfortu.
Jezus tak nie nauczał, Jego Apostołowie też nie. Pawła sobie daruj. Wczoraj kolejny raz zajrzałam do notatek. O Pawle. Swoją ewangelię głosił i każdego kto nie słuchał JEGO słów i JEGO listów po prostu przeklął. Włącznie z Jezusem, który inaczej nauczał. Więc mnie do nauk Pawła nie mieszaj. Ja oddalam jego przekleństwa. Nikt kto prawdziwie miłuje nie przeklina nikogo.

Możesz zacytować teks, gdzie Paweł przeklina Jezusa, bardzo proszę.

Jasne, nie ma problemu. Uważny czytelnik Listu do Galacjan zauważy, co robi Paweł, a czego nigdy nie robił Jezus, nawet gniewając się na wrogów nikogo nie przeklinał.
Cały, a na pewno wiele fragmentów tego listu wskazuje uważnym czytelnikom co tak naprawdę zrobił Paweł z Jezusową Ewangelią.
Galacjan 1:7 "Chociaż innej nie ma; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą przekręcić ewangelię Chrystusową.8 Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! 9 Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście, niech będzie przeklęty!"
Najpierw zastanówmy się, kim są ci ludzie, którzy niepokoją Galacjan i z jakiego powodu ich niepokoją. To są po prostu prawdziwi Apostołowie, którzy wreszcie dotarli do miejsc nauk Pawłą i otworzyli ludziom oczy na prawdę, bo mówili z mocy danej od Chrystusa władzy. Przecież Paweł skarży się, że wszyscy go opuścili. Dlaczego mieliby opuszczać takiego wielkiego przyjaciela. Przecież niedawno murem za nim stali, łykali każde słowo jego nauk i nagle cała Azja wyparła się go. Paweł pisze, że "jacyś ludzie". To nie jacyś pierwsi lepsi z ulicy, ale natchnienie Duchem świętym Apostołowie. Na szczęście tamten cały rejon poniechał nauk fałszywych i...zobaczcie sobie na mapie, co zostało z głoszenia pawłowego. My, pod egidą rzymskigo uzurpatora tyle szczęścia nie mieliśmy. Jego, Pawła nauki jak przyklasnąć pasowały do rodzącej władzy , do podwalin KrK.
Przeklinając tych "innych ludzi" Paweł przeklina tego, kto dał im nakaz głoszenia o Królestwie innym.
W Gal.3:13 "Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie," Paweł przechodzi samego siebie, bo przeklina Zakon/Prawo dane przez Boga samego, czego Pan Jezus NIGDY nie uczynił.
Pawłowi zależało, aby ludzie słuchali JEGO EWANGELII, a ta weług niego nie głosi Królestwa Bożego, ale jakieś dziwne idee, o których możemy punk po punkcie porozmawiać.

I jeszcze do Henryka w sprawie natchnionych Pism, które cytowałeś. Paweł miał na myśli wyłącznie swoje własne Listy i uznawał je za natchnione. Zastanów się nad tym, zanim na drugi raz tym głupim wersetem kogoś spróbujesz zdyskredytować.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-06-20, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-20, 16:51   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jezus tak nie nauczał, Jego Apostołowie też nie.

:mrgreen:
Słuchajcie ludzie Wiesławy, bo apostoł Paweł to oszust! :mrgreen:

Słuchajcie ludzie JEZUSA, bo Paweł to oszust, a za nim Henryk. I to wcale nie jest śmieszne.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-20, 17:36   

Wiesława napisał/a:
Paweł miał na myśli wyłącznie swoje własne Listy i uznawał je za natchnione. Zastanów się nad tym, zanim na drugi raz tym głupim wersetem kogoś spróbujesz zdyskredytować.

Gubisz się w tych swoich wywodach.
Raz natchnionymi są wyłącznie pisma Starego Testamentu- według Ciebie.
Teraz pisma Pawła, których podobno jeszcze nie było...
Nie ma głupich wersetów.

Są osoby, które same dyskredytują się, chcąc być mądrzejszymi od apostołów i Jezusa.
Ten się mylił, tamten dodał, inny "przeredagował"...
Jakieś prywatne teologie.
Może pora założyć jakiś kościół? :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-20, 18:07   

Henryk napisał/a:
Może pora założyć jakiś kościół?

Dziękuję, postoję.
Szkoda, że nie nauczono cię dyskutować na argumenty, a także pozbawiono cię daru samodzielnego myślenia i kilku innych.
Szukać, dociekać prawdy, obalać stereotypy, pytać, pytać i pytać, wątpić w słowa innych, wątpić w błądzących ludzi, samemu dociekać i w sercu oraz sumieniu własnym ustalać, jak się sprawy mają. To ja. Dlatego mam, jak mam. I dobrze mi z tym. Wiem, że nie jestem sama ani osamotniona w tym myśleniu. Obudzonych ludzi jest coraz więcej. Wielu już klapy spadły z oczu. Kiedyś spadną każdemu. Wszystko w swoim czasie; każdy we własnym tempie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-20, 20:19   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W pełni się zgadzam także z Twoimi uwagami, że należy brać pod uwagę opracowania pozabiblijne. Więcej tam można znależdź prawdy niż u odstępców od wiary, raz świętym danej.

2Tm 4:4 STERN "Tak jest, przestaną słuchać prawdy, a zwrócą się ku mitom."

2Tm 3:16 STERN "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i cenne dla nauczania prawdy, przekonywania o grzechu, poprawiania wad i ćwiczenia w prawidłowym życiu;"


To też :?:
9) Po swym zmartwychwstaniu, wczesnym rankiem w pierwszy dzień tygodnia, Jezus ukazał się najpierw Marii Magdalenie, z której wyrzucił siedem złych duchów. (10) Ona poszła i oznajmiła to tym, którzy byli z Nim, pogrążonym w smutku i płaczącym. (11) Ci jednak słysząc, że żyje i że ona Go widziała, nie chcieli wierzyć. (12) Potem ukazał się w innej postaci dwom z nich na drodze, gdy szli do wsi. (13) Oni powrócili i oznajmili pozostałym. Lecz im też nie uwierzyli. (14) W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego. (15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. (17) Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; (18) węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie. (19) Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. (20) Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdził naukę znakami, które jej towarzyszyły.
Tekst Nestlego Alanda, wskazuje, że jest to dopisek

1J. 5:6) Jezus Chrystus jest tym, który przyszedł przez wodę i krew, i Ducha, nie tylko w wodzie, lecz w wodzie i we krwi. Duch daje świadectwo, bo <Duch> jest prawdą. (7) Trzej bowiem dają świadectwo: (8) Duch, woda i krew, a ci trzej w jedno się łączą. (BT)

I wiele innych. Takie teksty są natchnieone?
Pismo Święte jest natchnione tylko w językach oryginałów. Nie wiedziałeś tego :?:

Należy badać Przeklady Biblii na jezyk narodowy, ale także rzetelne opracowania naukowe. To nie jest wynik odracania ucha od prawdy, lecz sposób na jej poszukiwanie, skoro człowiek grzechu, zaiadł w wiątyni Bożej, zniósł (przez mszę) stałą codzienną ofiarę okupu, powalił prawdę na ziemię, odmienił czasy i prawo, aby nikt nie zaklinał się, że Bóg by do tego nie dopuiścił, aby zniekształcono jego Słowo. O naiwni i głupi, aby uwierzyć w to, co zapisana w tej sprawie i os kutkach tego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-20, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13