FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus miał żonę i dzieci - Kod Leonarda ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-09, 14:31   Czy Jezus miał żonę i dzieci - Kod Leonarda ...

Czy Jezus miał żonę i dzieci - Kod Leonarda ...

Nie mamy żadnych pewnych dowód że Jezus miał żonę i dzieci ,.... ani Biblia.... ani źródła żydowskie czy pogańskie......
o nich nic nie piszą choć o Jezusie wspominają ..
ani Żydzi i poganie lub Muzułmanie na pewno tego by nie ukrywali bo i po co ....

ale hipotetycznie załóżmy że tacy potomkowie byli to pewnie zginęli w czasie powstań przeciw Rzymowi w Judei w I i II w n e
lub..... zakładając według książek D Browna że byli to Frankowie - królowie Merowingowie...
panowali w latach 481-751 w Galii w czasie upadania cesarstwa zachodniorzymskiego ...
upadek cesarstwa zachodniego 476 r ....

czasem mówiono o nich że mieli boską krew bo mieli w rodzinie córki cesarzy Rzymu....
podobnie jak potem carowie Ruscy byli żonaci z córkami cesarzy z Konstantynopola ....
cesarstwo wschodniorzymskie nazywane też Bizantyjskim upadek 1453 r ....
dlatego car też był boski ....

może dlatego D Brown jako laik uważa że chodzi o potomków Jezusa....

tu chodzi o pogańskich bogów których krew miała płynąć w cesarzu Rzymu i Konstantynopola ...
np, za boskiego uważany był już Juliusz Cezar bo jego rodzina..... według tradycji.....
pochodziła od Eneasza którego matka.... według mitów .....
była sama Afrodyta a sam Juliusz Cezar po śmierci został uznany za boga w Rzymie
gdy zobaczono kometę na niebie .....miała to być dusza Juliusza Cezara idąca do bogów ...
to ostatni z tej dynastii Childeryk III został obalony przez Pepina Krótkiego Karolinga i odesłany za zgoda papieża Stefana II w 751 r do klasztoru gdzie potem umarł......

ale na chwilę pomyslmy że ktoś z tej rodziny żył i są potomkowie Jezusa....

to mogliby zostać królami Izraela bo według żydowskiej tradycji tak po Ojcu jak i matce byli tylko ludźmi...

dynastia króla Dawida .

Jezus na czas pobytu na ziemi przyjął naturę ludzka, swoją boskość w pełni otrzymał z powrotem od Ojca dopiero po zmartwychwstaniu ...
np. Jezus na ziemi czyni cuda bo wierzy doskonale w Ojca .

Nawet gdyby Jezus miał żonę i dzieci to nic się nie zmienia w wierze chrześcijańskiej
( bo np. apostoł Szymon-Piotr też miał żonę o tym piszę w ewangeliach więc nie było potrzeby tego ukrywać a celibat w KRK wprowadził w pełni dopiero Papież Grzegorz VII około 1000 r n e )...

ważne jest to że pierwsi chrześcijanie żyli według Biblii a nie tradycji ( nawet i to też jest podane w tej książce D Browna ) niestety ludzie nie myślą o tym by tak żyć.... tylko o tym czy Jezus miał żonę i dzieci..... jakby to coś zmieniało w ich wierzę...


Mr 1:,29-31

29. Zaraz po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja.
30. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej.
31. On podszedł do niej i podniósł ja ująwszy za rękę, tak iż gorączka ja opuściła. A ona im usługiwała.

Flp 2:5-11
5. To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8. unizyl samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię,
10. aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.
11. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.
(BT)


W literaturze I wieku ne poza NT można przeczytać o Jezusie Chrystusie

Jednym ze świadectw pozabiblijnych mówiących o Jezusie jest.Testimonium, Flavianum,które znajduje się w dziele Józefa Flawiusza"Dawne dzieje Izraela"(Antiguitates).
Oto jego treść:

W tym czasie żył Jezus,człowiek mądry,jeżeli w ogóle można go nazwać człowiekiem. Czynił bowiem rzeczy niezwykle i był nauczycielem ludzi ,którzy z radością przyjmowali prawdę .Poszło za nim wielu Żydów jako też pogan. On to był Chrystusem, A gdy wskutek doniesienia najznakomitszych u nas mędrców, Piłat zasądził go na śmierć krzyżowa ,jego dawni wyznawcy nie przestali go miłować. Albowiem trzeciego dnia ukazał im się znów jako żywy ,jak to o nim oraz wiele innych zdumiewających rzeczy przepowiadali boscy prorocy odtąd aż po dzień dzisiejszy istnieje społeczność chrześcijan ,którzy od niego otrzymali swą nazwę."(XVIII,3,3)

I drugi fragment:

"Ananos (Annasz),będąc człowiekiem takiego charakteru i sądząc ,że nadarzyła się dogodną sposobność ,ponieważ zmarł Festus ,a Albinus był jeszcze w drodze ,zwołał Sanhedryn i stawił przed sądem Jakuba ,brata Jezusa zwanego Chrystusem, oraz kilku innych. Oskarżył ich o naruszenie Prawa i skazał na ukamienowanie" (XX,9,1,)

Inne z poza chrześcijańskich świadectw o Jezusie Chrystusie to pisma Rzymian np.

Jest list Pliniusza Młodszego (około .112 r. )namiestnika Bitynii ,napisany do cesarza Trajana. Czytamy w nim'
"Inni wymienieni w wykazie powiedzieli ,że są chrześcijanami ,lecz zaraz się zaparł i ,że wprawdzie byli nimi ,lecz być przestali .Zapewniali zaś ,że całą ich wina czy błąd polega na tym ,że zwykli byli w wyznaczonym dniu gromadzić się przed świtem i odmawiać wspólnie modlitwę do Chrystusa jakby do Boga "(Listy X ,96)

Tacyt, w Rocznikach (Annales), roku 115, omawiając prześladowania chrześcijan za cesarza Nerona podaje:
Atoli ani pod wpływem zabiegów ludzkich, ani darowizn, albo ofiar błagalnych na rzecz bogów nie ustępowała hańbiącą pogłoska, lecz wierzono, że pożar [Rzymu] był nakazany. Aby więc ja usunąć, podstawił Neron winowajców i dotknął najbardziej wyszukanymi kaźniami tych, których znienawidzono dla ich sromot, a których gmin chrześcijanami nazywał. Początek tej nazwie dał Chrystus, który za panowania Tyberiusza skazany był na śmierć przez prokuratora Poncjusza Piłata; a przytłumiony na razie zgubny zabobon znowu wybuchnął, nie tylko w Judei, gdzie się to zło wylęgło, lecz także w stolicy, dokąd wszystko, co potworne albo sromotne, zewsząd napływa i licznych znajduje zwolenników (Annales, 15, 44).
Styl fragmentu i nieprzychylność wobec chrześcijan wskazuje zdaniem uczonych na jego autentyczność.
Niektórzy w nią powątpiewali że względu na użycie nazwy "chrześcijanie" jednak znajdujemy ja już we wcześniejszych Dziejach Apostolskich: "w Antiochii też po raz pierwszy nazwano uczniów chrześcijanami" (11,26).

Swetoniusz, w Żywotach cezarów piszę, że około 49 roku cesarz Klaudiusz, panujący w latach 41-54, wypędził z Rzymu Żydów "bo nieustannie wichrzyli, podżegani przez jakiegoś Chrestosa"( pewnie chodzilo o spory wśród Żydów w Rzymie na temat osoby Jezusa Chrystusa ) .

Wspominają o tym wygnaniu Żydów Dzieje Apostolskie, r. 18, 2.

źródła różne strony oraz książki

PS : Święty Graal święta krew ....

Wielu popiera tezę że Jezus Chrystus miał potomstwo że dziś Jego potomek może zastąpić papieża jako przywódca polityczny i duchowy świata - tu poznasz jaką jest prawda o potomkach Jezusa ...

https://www.swiatksiazki....29-książka.html

Kod Leonarda da Vinci - fakt czy fikcja... Alfred J. Pallą ...

Czy opisy dzieł sztuki, obiektów oraz dokumentów w Kodzie Leonarda da Vinci Dana Browna są wiarygodne?
Czy tezy postawione przez Browna są wynikiem rzetelnych badań, czy też fikcja, a nawet próba sfałszowania historii?
Historyk Alfred J. Pallą stara się w swojej książce dać odpowiedź na te i inne pytania ...

https://lubimyczytac.pl/książka/37237/kod-leonarda-da-vinci-fakt-czy-fikcja
_________________
tom68
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-20, 15:17   

Kod Leonarda da Vinci - fakt czy fikcja... Alfred J. Pallą ...

Czy opisy dzieł sztuki, obiektów oraz dokumentów w Kodzie Leonarda da Vinci Dana Browna są wiarygodne?
Czy tezy postawione przez Browna są wynikiem rzetelnych badań, czy też fikcja, a nawet próba sfałszowania historii?
Historyk Alfred J. Pallą stara się w swojej książce dać odpowiedź na te i inne pytania ...

https://szaron.pl/religia-i-nauka/4044-kod-leonarda-da-vinci-fakt-czy-fikcja-palla-9788391525951.html
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-21, 07:34   

Tomasz G napisał/a:
Kod Leonarda da Vinci - fakt czy fikcja... Alfred J. Pallą ...

Nie czytałem tej powieści sensacyjnej Dana Browna- thrillera, który rozszedł się w 80mln. egzemplarzy.
Nie byłem też na ekranizacji tej książki.
Tekst książki został wymyślony przez autora identycznie jak i Chłopi Reymonta.
Więc pytanie "fakt czy fikcja" mija się nawet z celem.

Ps
Harry Potter sprzedał się w ilości 450 mln kopii.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-22, 11:32   

Henryk tak czy inaczej ten temat interesuje wielu ludzi i dla nich jest ten materiał oraz dla ludzi którzy muszą odp na takie pytanie w czasie ewangelizacji :lol:
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2682
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 53/177
 29%
Wysłany: 2022-06-22, 12:40   

Czyli, nieważne jakie bzdury wklejasz, nieważne ile razy to samo wklejasz, ważne żeby cokolwiek wklejać.
Henryk napisał/a:
Nie czytałem tej powieści sensacyjnej Dana Browna-

A ja czytałam tą powieść i potraktowałam jak tysiące innych powieści, które w życiu przeczytałam.
Henryk napisał/a:
Harry Potter

To próbowałam. Dałąm szansę, jak każdej powieści, która mi się nie podoba. Czytam do około 100-ej strony. Tą skończyłam na 96 i dalej już nie dałam rady. To mi do gustu nie przypadło, ani treść, ani sposób pisania. Nie widzę powodu, aby powieści o których tu piszemy popularyzować po różnych forach i rozwodzić się na ich podstawie o takich ważnych sprawach, jak Boży Syn.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-23, 10:01   

Henryk jak widać Wuka nic się nie zmieniła nadal bardzo kocha Boga i ludzi :-P
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2682
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 53/177
 29%
Wysłany: 2022-06-23, 10:38   

Tomasz G napisał/a:
Henryk jak widać Wuka nic się nie zmieniła nadal bardzo kocha Boga i ludzi :-P

Hej, ja tu jestem. Nie mów plotkarzu o mnie w trzeciej osobie.
Poza tym ciebie nikt nie prześcignie w miłości do ludzi, w wybaczaniu itp. Totalnie leżysz i kwiczysz i nawet nie zdajesz sobie sprawy w jak nędznej kondycji duchowej jesteś.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-23, 15:13   

Wuka wiesz że z Tobą nie rozmawiam i dobrze wiesz dlaczego :-P
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2682
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 53/177
 29%
Wysłany: 2022-06-23, 15:32   

Tomasz G napisał/a:
Wuka wiesz że z Tobą nie rozmawiam i dobrze wiesz dlaczego :-P
Nie, nie wiem dlaczego, nie pamiętam po prostu. Możesz ze mną nie rozmawiać, ale to ci wcale nie przeszkadza plotkować o mnie, oceniać, krytykować i źle pisać.
Hipokryta.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-23, 16:08   

Wuka możesz pisać co chcesz ja nie będę Ci odpowiadał bo masz u mnie igora i np: Henryk czy Nika dobrze wiedzą dlaczego :-P
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2022-06-23, 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2682
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 53/177
 29%
Wysłany: 2022-06-23, 17:14   

Tomasz G napisał/a:
Wuka możesz pisać co chcesz ja nie będę Ci odpowiadał bo masz u mnie igora i np: Henryk czy Nika dobrze wiedzą dlaczego :-P

Powiem wprost, bo widzę, że nie łapiesz subtelnych uwag.
Odwal się i przestań plotkować i mnie oczerniać za moimi plecami.
Dotarło?
Dla twojej informacji: ja cię mam w IGNOROWANYCH odkąd tu się zarejestrowałam.
Igora żadnego nie z nam.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-06-24, 14:12   

Wuka ja nie widzę twoich postów już nie mówiąc o ich czytaniu bo masz u mnie "gnora" wiec mnie tylko wyskakuje informacja że "ignor" znowu coś napisał :-P
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13