FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ks.Mądrości a Napomnienia Amen-em-ope
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-18, 21:08   Ks.Mądrości a Napomnienia Amen-em-ope

Bardzo ciekawe, że Biblia czerpie z egipskich pism.
Dla niektórych jest to nie do pomyślenia, ale dla mnie świadczy to o tym, że Bóg mówił i mówi do wszystkich ludów i narodów na całej ziemi. Bóg, w którego ja wierzę jest i był zawsze obecny wszędzie. Te odkryte i przetłumaczone po wielu latach teksty jedynie potwierdzają, że Bóg na dlugo przed powstaniem Biblii inspirował egipskiego człowieka/dworzanina/lekarza do napisania mądrości, a potem, długo potem, zainspirował jakiegoś Izraelitę do czerpania z tych mądrości i spisania ich i włączenia do świętej księgi.
Tytuł wykładu:"EGIPSKA BIBLIA❓ Nauki Amen-em-ope vs biblijna Księga Przysłów"
https://www.youtube.com/w...Ov5wnbS7U&t=25s
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-19, 12:45   Re: Ks.Mądrości a Napomnienia Amen-em-ope

Wiesława napisał/a:
a potem, długo potem, zainspirował jakiegoś Izraelitę do czerpania z tych mądrości i spisania ich i włączenia do świętej księgi.

Tak zwana "Księga Mądrości" jest jedynie apokryfem.
Nie pisz nieprawdy, o "włączeniu do świętej księgi"!

Sama księga powstała dopiero w I w pne i siłą rzeczy nie mógł napisać jej Salomon.

Masz wyjątkowy "dar" do karmienia się kłamstwami. :-(
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-19, 13:05   Re: Ks.Mądrości a Napomnienia Amen-em-ope

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
a potem, długo potem, zainspirował jakiegoś Izraelitę do czerpania z tych mądrości i spisania ich i włączenia do świętej księgi.

Tak zwana "Księga Mądrości" jest jedynie apokryfem.
Nie pisz nieprawdy, o "włączeniu do świętej księgi"!

Sama księga powstała dopiero w I w pne i siłą rzeczy nie mógł napisać jej Salomon.

Masz wyjątkowy "dar" do karmienia się kłamstwami. :-(

A ty kompletnie nic nie zrozumiałeś. Myślę, że nawet nie pofatygowałeś się wysłuchać o co chodzi w tym materiale.
Poza tym, to jedynie sekty protestanckie odrzucają te niewygodne Księgi. Żydzi i inne Kościoły chrześcijańskie uznają inny kanon. A ja mam wszelkie kanony gdzieś, bo one są jedynie ustaleniami ludzkimi i to pod wykładnie poszczególnych Kościołów. Dla mnie każdy tekst ma wartość.
Bóg jest Bogiem wszystkiego. Mój Bóg ma pod kontrolą wszystko i w dodatku nie wtrąca się w głupie przepychanki i nic sobie nie robi z tego, że Henryk nie uznaje Księgi takiej czy owakiej.
Dziękuję za udział w dyskusji i kolejne zniechęcenie mnie.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-18, 13:31   Re: Ks.Mądrości a Napomnienia Amen-em-ope

Wiesława napisał/a:
Bardzo ciekawe, że Biblia czerpie z egipskich pism.
Dla niektórych jest to nie do pomyślenia, ale dla mnie świadczy to o tym, że Bóg mówił i mówi do wszystkich ludów i narodów na całej ziemi. Bóg, w którego ja wierzę jest i był zawsze obecny wszędzie. Te odkryte i przetłumaczone po wielu latach teksty jedynie potwierdzają, że Bóg na dlugo przed powstaniem Biblii inspirował egipskiego człowieka/dworzanina/lekarza do napisania mądrości, a potem, długo potem, zainspirował jakiegoś Izraelitę do czerpania z tych mądrości i spisania ich i włączenia do świętej księgi.
Tytuł wykładu:"EGIPSKA BIBLIA❓ Nauki Amen-em-ope vs biblijna Księga Przysłów"
https://www.youtube.com/w...Ov5wnbS7U&t=25s


Takie zrozumienie, potwierdza posłużenie się Bileamem, który w pewnym zakresie, został przymuszony do wykonania woli Bożej, a nawet uczynił coś z własnej woli, dając proroctwo o przyjściu zbawiciela z Jakuba/ Izraela, Lb. 24:15-17. Ap. Piotr, poznał, że Bóg zawsze nie miał względu na osoby, Dz. 10:34,35. To tylko, ztwardziali Żydzi mieli wzgląd na osoby.

W Dz. 17:24-28 jest napisane, że poeci greccy prawidłowo stwierdzili, że Bóg stworzył wszystko, a w tym i narody, a więc na zasadzie pełnomocnictwa, udzielonego Adamowi i Ewie, także z woli swojej i całemu ich potomstwu, a jego stworzeniu, uczynił ludzi swoimi przedstawicielami w kontynuacji dzieła stworzenia. Świadczy o tym treść z Rz. 8:19-22, że Bóg z własnej swojej woli (a nie z woli Adama i Ewy), całe stworzenie, poddał niewoli skażenia. Dowodzi tego także treść J. 9:2,3, z której wynika, że rodzice nie grzeszą, gdy w stanie grzechu, wydają ułomne potomstwo. Nie grzeszą, ponieważ Bóg z woli swojej, pozwolił im na to, aby się wykonały jego dzieła. Dziełami tymi są:
1. Nauczenie człowieka przez doświadczenie i obserwację na sobie samym, aby poznał na czym polega dobro i zło, wynikające z łamania prawa;
2. Poznanie, że Bóg jest nam, godzien zaufania w każdej sytuacji, gdyż przygotował okup i Restytucję, aby dokonać naprawienia wszystkich rzeczy, w których jest skażenie z upadku

Ponadto w Rz. 2:14-16 jest napisane, że narody te z natury, czynią, co zakon nakazuje, chociaż Bóg, pozwolił im chodzić ich własnymi drogami (Dz. 16:15-17) to jednak szukają go w zakresie ich cząstkowego poznania, Dz. 17:24-28, aż przyjdzie czas, że nie będzie uczył bliźni bliźniego (Hbr. 8:11), gdyż cała ziemia będzie napełniona znajomością Boga, tak jak morza są napełnione wodami, Izj. 11:9; Hab. 2:14.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14