FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Boski pierwiastek w człowieku.
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-07-19, 08:43   Boski pierwiastek w człowieku.

Jak w tytule: co „Boskiego” ma w sobie człowiek?
Bóg stwarzając człowieka z pierwiastków ziemi tchnął w nieożywione ciało „dech żywota”.
To tchnienie życia, które ożywia martwe ciało jest „iskrą życia” pochodząca od Stwórcy.
 Adam był tym, który mimo upadku zdołał przekazać ulotną iskrę życia kolejnym pokoleniom.
Ta „iskra” nie daje już potomstwu życia doskonałego, bo sam Adam utracił prawo do życia wiecznego.

Cytat:
Ten, który na początku uformował człowieka na swój własny obraz, posiada moc nie tylko, aby go ponownie z prochu ziemi uformować i ponownie wzniecić w nim iskrę życia, lecz znacznie więcej – objawi zarówno swoją wszechmoc, jak i swoją nieskończoną mądrość, przywracając każdej osobie mózg podobny do obecnie posiadanego, na którym będą wyryte wszystkie wydarzenia i okoliczności, jakich dana osoba doświadczyła w obecnym życiu. Nikt inny jak tylko Nieograniczona Istota ma władzę odtworzenia każdej myśli miliardów ludzi. Ten, o którym jest powiedziane, że zna liczbę włosów na naszych głowach i bez którego wiedzy ani jeden wróbelek nie zginie – tylko On zdolny jest dokonać tak wielkiego i cudownego dzieła. Tylko jeżeli nauczyliśmy się ufać Mu przez objawienie Jego Słowa, możemy wierzyć w ten zdumiewający cud, którego obiecał dokonać.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-07-19, 10:46   

Dowód dla myślących.
W Rdz.6,3 mamy takie stwierdzenie: "Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat"

Wysnuć można z tego takie wnioski: Bóg obdarzył człowieka swoim duchem i duch ten żyje w człowieku dopóki ten chodzi po ziemi. Po śmierci ciała duch=życie człowieka wraca do Boga.
Człowiek jest duszą w ciele.
Skąd ty wziąłeś swoje nadinterpretacje to ja wiem-tak ci wpojono, a ty łykasz co dają. Brawo Badacze za nieuczciwość i stronniczość.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-07-19, 15:31   

Wiesława napisał/a:
Wysnuć można z tego takie wnioski: Bóg obdarzył człowieka swoim duchem i duch ten żyje w człowieku dopóki ten chodzi po ziemi. Po śmierci ciała duch=życie człowieka wraca do Boga.

Ameryki ani koła nie odkryła Wiesława.
Cytat:
Człowiek jest duszą w ciele.

Równie "mądrze" napiszę, gdy stwierdzę, że człowiek jest ciałem w duszy.
Czemu nie? :lol: No bo co wreszcie ważniejsze- ciało czy dusza? :lol:
Ciało według wierzeń niektórych to ulotny element, a dusza to coś trwałego. :roll:

Co za pokrętna interpretacja Wiesławy, kto ją tak omamił? - Choć właściwie znam odpowiedź...
Bóg tchnął w ukształtowane ciało człowieka dech żywota (iskrę Bożą dającą ciału życie) i człowiek stał się żywą duszą.
Pisać i wierzyć sobie można nawet w duszę nieśmiertelną ulatującą z ciała i egzystującą samodzielnie.
Słowo Boże jest jednoznaczne i nie pozostawia miejsca na spekulacje:"Wtedy PAN Bóg ukształtował człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia. I człowiek stał się żywą duszą." Rdz 2:7 UBG 

1Kor 15:45 DOS "Jak też napisano: Pierwszy człowiek, Adam, stał się, by być duszą żyjącą, ostatni Adam - by być duchem ożywiającym."
Tym „duchem”, który przywróci nam prawdziwe życie jest uwielbiony Chrystus.

Ludzie zwiedzeni kłamstwem Szatana wierzą, że dusza żyje zawsze, nigdy nie umiera, i nikt nie musi jej ożywiać ponownie.
Ten "ostatni Adam" jest im zbędny... :-|
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-07-19, 15:34   

Henryk napisał/a:
Ludzie zwiedzeni kłamstwem Szatana wierzą, że dusza żyje zawsze, nigdy nie umiera, i nikt nie musi jej ożywiać ponownie.
Ten "ostatni Adam" jest im zbędny...

Ale z ciebie buc.
Nie mam słów. Wredny dziadyga.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-07-19, 15:38   

Wiesława napisał/a:
Ale z ciebie buc.
Nie mam słów. Wredny dziadyga.

Dziękuję za diagnozę.
Nawet dobrze, że nie masz więcej słów...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-07-19, 16:10   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Ale z ciebie buc.
Nie mam słów. Wredny dziadyga.

Dziękuję za diagnozę.
Nawet dobrze, że nie masz więcej słów...

Wiesz co? To forum zdechnie przez ciebie, tak samo jak protestanckie zdechło przez kaana, a biblijne przez bobo.
Zakładasz temat po to, aby zgnoić człowieka i przypisać mu wszystko, co najgorsze. Niech cię Henryk. Wstydź się.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-07-20, 12:18   Re: Boski pierwiastek w człowieku.

Henryk napisał/a:
Jak w tytule: co „Boskiego” ma w sobie człowiek?
Bóg stwarzając człowieka z pierwiastków ziemi tchnął w nieożywione ciało „dech żywota”.
To tchnienie życia, które ożywia martwe ciało jest „iskrą życia” pochodząca od Stwórcy.


Cytat:
Rdz. 2:7. ukształtował Pan Bóg człowieka (º120) z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. [BW]


Człowieka – Przy określeniu człowiek (120), występuje znak „º”, który w tym przypadku oznacza „istotnie znacznik”, a określenie „º120”, oznacza „istotnie znacznik człowieka”. Ten „istotnie znacznik człowieka”, stał się człowiekiem – duszą, a zarazem alfą stworzenia Bożego na ziemi. Nastąpiło to w pierwszym dniu stwarzania, gdy stała się światłość czyli wtedy, gdy tylko para wydobywała się z ziemi. Taki stan trwał tylko w pierwszym dniu stwarzania. A chociaż para, wydobywała się i później, aż do dnia dzisiejszego, to jednak w czasie od drugiego dnia stwarzania istnieje coś ponadto (niebo), lub obok od trzeciego dnia stwarzania i później. Człowiek – dusza w tym pierwszym dniu, stał się podstawową komórką życia organicznego, z której wszystko inne, później zostało uczynione.

W żadnym razie treść Rdz. 2:7 nie odnosi się do Rdz. 1:27, gdy człowiek został stworzony na obraz Boży (król/Bóg ziemi), czyli Omega stworzenia Bożego na ziemi. W ten sposób od Rdz. 2:7 z pierwszego dnia stwarzania do Rdz. 1:27 w szóstym dniu stwarzania, stał się świat Adama, względem duszy żywej, 1Kor. 15:45a). Jego powiazania przez cielesność, poszły w dół do stworzenia, dlatego, rozwinęło się bałwochwalstwo.
Po upadku tego człowieka, Bóg w dniu siódmym, czyni człowieka na podobieństwo swoje (Rdz. 5:1,2), czyli kształtuje jego serce wiary – kapłana stworzenia ziemskiego. Jego powiazania przez osobowość, idą w górę do Boga – Stworzyciela, dlatego jego jakiekolwiek zaistnienie jest od początku, związane z wzywaniem imienia Jehowy/ Jahwe, Rdz. 4:26. W wyniku ukoronowania tego procesu, kształtowania serca wiary człowieka, stał się Chrystus Arcykapłanem Nowego Stworzenia. Od Rdz. 5:1,2 w „łonie” Ojca niebieskiego (Logosa ST), rozpoczęło się czynienie świata Adama, względem Ducha ożywiającego, Hbr. 12:2; 4:14-16; 1Kor. 15:45b). Narodzenie tego świata, nastąpiło wraz z rozpoczęciem działalności Pana Jezusa Chrystusa pod wpływem Ducha Świętego Boga Ojca.

Kazn. 3:18) I pomyślałem sobie: Ze względu na synów ludzkich Bóg tak to urządził, aby ich doświadczyć i aby im pokazać, że nie są czymś innym niż zwierzęta. (19) Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie. Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem. Bo wszystko jest marnością. (20) Wszystko idzie na jedno miejsce; wszystko powstało z prochu i wszystko znowu w proch się obraca. [BW]

Cytat:
Rdz. 6:3. I rzekł (559) Pan (3068): Nie (3808) będzie się wadził (1777) duch (7307) mój z człowiekiem (120) na wieki (5769), gdyż [7683] * jest (1571) [1931] ciałem (1320); i będą (1961) dni (3117) jego sto (3967) i dwadzieścia (6242) lat (8141). [BG]


Rdz. 6:3) Jehowa rzekł: Duch nie oczyści z zarzutów człowieka na wieki; zaiste on błądzi ciałem; zaistnieje okresem czasu stu dwudziestu lat. [KS]

Duch nie oczyści z zarzutów człowieka na wieki – W ten sposób została wyrażona potrzeba, zaistnienia takiego człowieka, który by potępił grzech w ciele i złożył okup. Stał się nim Pan Jezus Chfrystus.

Kod:
Rdz. 6:3. Jehowa (3068) rzekł (559): Duch (7307) nie (3808) oczyści z zarzutów (1777) człowieka (120) na wieki (5769); zaiste (1571) on [1931] błądzi [7683] ciałem (1320); zaistnieje (1961) okresem czasu (3117), stu (3967) dwudziestu (6242) lat (8141). [KS]


Cytat:
Kazn. 12:7. Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał. [BW]


Zarówno tchnienie życia z Rdz. 2:7, jak i danie Ducha, pochodzą od Boga.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-07-20, 12:19   

Wiesława napisał/a:
Zakładasz temat po to, aby zgnoić człowieka i przypisać mu wszystko, co najgorsze. Niech cię Henryk. Wstydź się.

Miałem już nie odpisywać...

Jak na razie, to wszelkie "gnoje" pochodzą od Cebie.
Niezależnie od tego jaki temat jest zakładany.

Wstydzę się jedynie tego, że na forum, gdzie niektórzy chcieli by omamiać sprawy Biblijne, rozmawiać o Bogu, o nadziei przyszłego życia, gdy już zło i ludzkie namiętności będą usunięte, pojawiają się takie osobniki jak Wiesława ze swoim jadem, przeklinaniem i niechęcią do całego świata.
Wstydzę się, że między takimi jak Wiesława i ja przebywam.

Rozmyślam nad rezygnacją z udziału.

Szkoda tylko tych, co chcą szczerze wymieniać myśli na temat nadziei, która jest w nich.
Osoby prymitywne i pozbawione elementarnej kultury, skutecznie zniechęcają do tego.
Bez wstydu- Henryk.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-07-20, 12:34   

Henryk napisał/a:
Szkoda tylko tych, co chcą szczerze wymieniać myśli na temat nadziei, która jest w nich.
Osoby prymitywne i pozbawione elementarnej kultury, skutecznie zniechęcają do tego.

A cóż innego ja zrobiłam kiedy w pierwszym poście pod twoim odpowiedziałam i to cytatem z PS na twój temat. Napisałam tak, jak rozumiem. Trzeba było odnieść się do wersetu i napisać, jakie są twoje wnioski z tego fragmentu, ale nie! Ty wolisz od szatanów wyzwać, przywołać duszę nieśmiertelną, oraz podkreślić, że Jezus dla mnie nic nie znaczy.
Baw się dobrze, Henryk.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-07-20, 12:44   

Możesz się ze mnie wyśmiewać i mówić, że jestem egzaltowana, ale takie wpisy, nieustanne, pod moim adresem zabijają we mnie resztki wiary, która gdzieś tam się tli i we mnie trwa nieustannie.
Wczoraj, kiedy przeczytałam tą twoją wredną odpowiedź na moje podjęcie dyskusji, tak się zdenerwowałam, jak dawno nie. Nawet teraz, kiedy znowu przeczytałam tamten mój wpis (jak mniemam w temacie) i twoją reakcję to od nowa przeżywam stres. Nie rozumiem co było w moim wpisie tak naganne, że z szatanem wyskoczyłeś i doszedłeś do wniosku, że Chrystus nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
Poza tym jakoś nie widzę tabunów ludzi garnących się do biblijnych rozmów z tobą. Pokoja, jak się odezwie to od razu baty zbiera, wybrana prawie już nie pisze, bo tak samo od szatanów i kto tam wie kogo jest wyzywana. Bardzo łądnie sobie z nike potakujecie...ale to tyle w dyskusjach biblijnych na tym forum. Dlatego napisałąm, że to ty zabijasz to forum tak samo, jak zrobili to moderatorzy z dwóch innych protestanckich forów.
Tyle razy się odżegnuję, że nie będę pisać, aż samej mi wstyd, że wracam. Sprężę się i sama przed sobą słowa dotrzymam, bo to już jest nie do wytrzymania.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-07-22, 15:08   

Wiesława napisał/a:
Wczoraj, kiedy przeczytałam tą twoją wredną odpowiedź na moje podjęcie dyskusji, tak się zdenerwowałam, jak dawno nie.


Ja się nie denerwuję, jak ma ktoś inne zdanie.
Są ludzie co twierdza, że ziemia jest płaska i podają swoje mocne argumenty za tym.
Ja po prostu takim ludziom współczuję.

Wiesława napisał/a:
Tyle razy się odżegnuję, że nie będę pisać, aż samej mi wstyd, że wracam. Sprężę się i sama przed sobą słowa dotrzymam, bo to już jest nie do wytrzymania.


To dla ciebie Wiesławo
wrócę nad jeziora :)

https://youtu.be/xBsu8CLwei8
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13555
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 334/608
 54%
Wysłany: 2022-07-23, 21:18   

Wiesława napisał/a:

Dowód dla myślących.
W Rdz.6,3 mamy takie stwierdzenie: "Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat

Co wynika z kontekstu Rodz. 6:3----- z kontekstu wynika, że aniołowie brali córki ludzkie za żony i właśnie o takim DUCHU tutaj jest mowa, bo to jest pomieszanie natury duchowej z ziemską.
Wiesława napisał/a:

Wysnuć można z tego takie wnioski: Bóg obdarzył człowieka swoim duchem i duch ten żyje w człowieku dopóki ten chodzi po ziemi. Po śmierci ciała duch=życie człowieka wraca do Boga.
Człowiek jest duszą w ciele. ".

Nic Wiesiu nie można wykombinować, bo każda twoja kombi nacja jest mylna.
Wiesława napisał/a:

Skąd ty wziąłeś swoje nadinterpretacje to ja wiem-tak ci wpojono, a ty łykasz co dają. Brawo Badacze za nieuczciwość i stronniczość ".

Dziękuję za brawa jesteś bardzo miła :-D
Tutaj masz dobre wytłumaczenie tego czego nie znasz.
Odpowiedź podana w Piśmie Św. mówi, że grzech nieposłuszeństwa był początkiem i że skażenie
rozciągnęło się na wszystkich z rasy Adama (Rzym. :12-19), o których jest powiedziane, iż są zrodzeni w grzechu i poczęci w nieprawości (Ps. 51:7). Lecz w dodatku do tego opis podaje, że gwałt spowodowany przez upadek człowieka został powiększony przez zewnętrzne źródło - aniołów, „synów Bożych”, którzy wespół śpiewali w zaraniu stworzenia (Ijoba 38:7), a którym była dana praca nadzorcza względem rodzaju ludzkiego.
Jednak przykład grzechu i degradacji stał się tak zaraźliwy - jak to Apostołowie Piotr i Juda
opisują - iż niektórzy z tych aniołów opuścili i porzucili swój pierwszy stan, stan anielski,
przybierając organizmy ludzkie, które mieli przywilej przyjmować w celu wyświadczania dobrodziejstw i pomagania ludzkości. Jednak niewłaściwie użyli te ciała i woleli raczej żyć jako ludzie niż być aniołami.
Opis w 1 Moj. 6:1—5 wykazuje, że ci aniołowie w ich przybranych ciałach ludzkich mieli niewłaściwe
stosunki z ludźmi (2 Piotra 2:4; Judy 6). Ci „synowie Boży” widząc „córki ludzkie, iż były piękne, brali je sobie za żony ze wszystkich, które sobie upodobali”.
W wyniku tego rodzili się im olbrzymy, ,,mocarze”, „mężowie sławni”. Opis daje do zrozumienia, że ci olbrzymi zrodzeni nieprawnie - wbrew Boskiemu zarządzeniu i rozkazowi - byli o wiele wyżsi od rodzaju Adamowego, który w owym czasie, wiele stuleci po upadku, był znacznie zdegradowany. Rodzaj Adama nie był wcale w stanie dorównać tym olbrzymom i sławnym mężom, tym półbogom, którzy tak intelektualnie jak i fizycznie byli wyżsi i panowali nad nim bezlitośnie, napełniając ziemię gwałtem.
Jak szeroko było rozpowszechnione zepsucie rodzaju ludzkiego, przez niewłaściwe stosunki z synami Bożymi, jest pokazane w 1 Moj. 6:12: I spojrzał Bóg na ziemię, a oto była skażona, gdyż wszelkie ciało skaziło drogę swoją na ziemi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-07-24, 07:43   

Krystian napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Wczoraj, kiedy przeczytałam tą twoją wredną odpowiedź na moje podjęcie dyskusji, tak się zdenerwowałam, jak dawno nie.


Ja się nie denerwuję, jak ma ktoś inne zdanie.


Zasadą forum jest: Komentuj nie obrażaj.
Należy dyskutować merytorycznie, odnosząc się do poruszanej kwestii w niej, a nie uciekać się do sarkazmu, złośliwych drwin i innych metod neo - Inkwizycji.

Czy jest Tobie obojętne, jak ktoś w chamski sposób, atakuje Ciebie za Twoje odmienne poglądy, a czyni to tylko dlatego, że wyuczył się i przyzwyczaił do czegoś innego.
Jak się wtedy czujesz. To pomoże Ci zrozumieć, jak inni się mogą czuć, nawet jeżeli w czymś błądzą, mają wątpliwości, czy też stawiają konstruktywne zarzuty, czy też dzielą się przemyślanymi wnioskami, które ich przekonują

NIE OBRAŻAJMY INNYCH, ALE KOMENTUJMY ICH WYRAŻONE MYŚLI I POMAGAJMY SOBIE W NALEŻYTYM ZROZUMIENIU PRAWDY BOŻEJ.[/center]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13