FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozpoczęcie Życia Świętego
Autor Wiadomość
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-08-14, 09:21   Rozpoczęcie Życia Świętego

Wj 40:1-15 BT5 "Tak powiedział Pan do Mojżesza: (2) W pierwszym dniu miesiąca pierwszego postawisz przybytek wraz z Namiotem Spotkania. (3) I umieścisz w nim Arkę Świadectwa, i nakryjesz ją zasłoną. (4) Wniesiesz także stół i położysz na nim to, co ma być położone, oraz wniesiesz świecznik i postawisz na nim lampy. (5) Ustawisz również złoty ołtarz do spalania kadzidła przed Arką Świadectwa i zawiesisz zasłonę u wejścia do przybytku. (6) Ołtarz zaś całopalenia postawisz przed wejściem do wnętrza Namiotu Spotkania, (7) a kadź umieścisz między Namiotem Spotkania a ołtarzem i napełnisz ją wodą. (8) Urządzisz też dziedziniec dokoła, a przy bramie zawiesisz zasłonę. (9) Wtedy weźmiesz olej namaszczenia i namaścisz przybytek oraz wszystko, co w nim jest; poświęcisz go i wszystkie jego sprzęty, i będzie święty. (10) I namaścisz ołtarz całopalenia ze wszystkimi jego przyborami, i poświęcisz go i będzie bardzo święty. (11) Namaścisz również kadź oraz jej podstawę i poświęcisz ją. (12) Wtedy przyprowadzisz Aarona i jego synów przed wejście do Namiotu Spotkania i obmyjesz ich wodą. (13) Następnie ubierzesz Aarona w święte szaty i namaścisz go, i poświęcisz go, aby Mi służył jako kapłan. (14) Każesz także przybliżyć się jego synom i ubierzesz ich w szaty. (15) Potem namaścisz ich, jak namaściłeś ich ojca, aby Mi służyli jako kapłani. Przez to zaś namaszczenie przetrwa kapłaństwo w ich pokoleniach na wieki."

Prawo dyktujące kształt służby dla Boga, umiejscowione pod względem czasowym od pierwszego dnia pierwszego miesiąca. Ładny opis nie uważacie? Czas sugeruje, że nie jest to opis zwyczajnej celebracji
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2024-01-18, 15:16   

Rozpoczęcie Życia Świętego związane jest z przemianą serca. Mhabharata wspomina króla o imieniu Hariśczandra, który dzięki złożeniu ofiary Radżasuja, trafił do siedziby boskiego Indry. Narada opisującąc tą historię podał tylko ogólniki, mówiące, że Hariśczandra, aby przeprowadzić tą ofiarę, musiał najpierw podbić wszystkich władców na świecie i rozdać jałmużnę setkom tysięcy braminów. Jak jednak osoba rozumna w jednym sercu łączy podbijanie jednych z jałmużną dla innych? Czyż Słońce Boże nie świeci nad Złymi i Dobrymi i czy deszcz Jego nie spada na jednych i drugich? Ze względu na tą wątpliwość, której nie dostrzegłem wśród słuchaczy Narady i ze względu na ducha Biblijnych proroctw potwierdzającego sens opowieści Narady, ta historia zdaje się być realna. Warto więc codziennie wzrastać i zdobywać przyjaciół na drodze Miłości i Prawdy i przez kapłaństwo uświęcać owoce tego wzrostu. Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze podobnie rozumie tą opowiastke
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13