FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg wysłuchuje wszystkich modlitw?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-14, 13:58   

Pokoja napisał/a:
Może należałoby tu wprowadzić male rozróżnienie między wysłuchaniem, a spełnieniem treści modlitwy.


Pokoja powtarzam jeszcze raz.
Bóg wysłuchuje modlitw zgodnych z Jego wolą.
Bardzo dobry dałeś przykład z tym celnikiem i faryzeuszem
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2023-03-23, 22:40   

Godna modlitwa to oddawanie czci Bogu poprzez Prawdę. To miłość do Prawdy wyniesiona ponad miłość do świata. Odprawianie tradycyjnej modlitwy kilka razy dziennie, to za mało by przemówić do Bożego serca. Idealna modlitwa to wstepowanie po stopniach prawdziwej wiedzy w dniu, którego długość wielokrotnie przekracza długość ludzkiego dnia, a pomimo tego jest to czas krótki dla Tych, którzy wybrali życie ostateczne

Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.
Ewangelia według św. Jana 4:24 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/jhn.4.24.BW1975

I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.
Objawienie św. Jana 14:3 BW1975
https://bible.com/pl/bible/3490/rev.14.3.BW1975
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 882
Poziom: 26
HP: 474/1637
 29%
MP: 0/781
 0%
EXP: 43/78
 55%
Wysłany: 2023-06-11, 13:08   

Modlitwa, jak urzekające to słowo: pełne głębi, tajemnicze, wyrażające najskrytsze żarliwe prośby oraz dogłębne dziękczynienie względem Boga. Nie jeden z nas odczuwa wielką ulgę, nadzieje, że zostanie wysłuchana.
Modlitwa najprościej ujmując to wypowiadany jednoosobowy monolog, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, które pozytywnie wpływają na naszą podświadomość ; odczuwamy wtedy pewne zaspokojenie własnych upragnionych pragnień.
A może modlitwa to tajemnicze zaklęcie wypowiadane w stosownej chwili?
Każdy doskonale stwierdza w skrytym ''sercu''- to wielki prerogatyw w pokładanej nadludzkiej nadziei, związany jest z głęboką czcią względem Istoty samego Boga, czy też zdrowia i innych życiowych kwestii ...itp.
Zazwyczaj modlimy się w trudnych chwilach w beznadziei osobistych doświadczeń, rzadko natomiast uwypukla ona dziękczynienie - cóż tacy jesteśmy.
''Jak trwoga to do Boga'' ; Czy tak jest naprawdę?
Uważam, że inne istotne pobudki skłaniają do modlitwy: '... 21 Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, mamy ufność wobec Boga, 22 i o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego,
ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba. ...'
(1 J 3,21-22 BT)
Jednak inne osoby wyrażają modlitwę w inny spektakularny sposób.
Czy taka forma zostanie wysłuchana? - subtelnie zapytam
Oto ona:
"Panie, mówiłem, tam na gałęzi drzewa siedzi kruk. Rozumiem, że Twój majestat nie może
się zniżać do mówiącego. Lecz ja potrzebuję znaku. Gdy skończę moją modlitwę, spraw, aby
ten kruk odleciał. To będzie jakby skinienie w moją stronę na znak, że nie jestem zupełnie sam
na świecie...
I patrzyłem na ptaka. Ale on siedział nieruchomo na gałęzi. Wtedy znowu zwróciłem się
ponownie.
Panie, mówiłem, masz słuszność. Twój majestat nie może się zniżać do moich żądań. Gdyby
kruk odleciał, byłbym jeszcze smutniejszy. Bo taki znak byłby znakiem danym mi przez kogoś
równego - a więc znowu przeze mnie samego, znowu byłby odbiciem moich pragnień. I ciągle
tkwiłbym w swojej samotności.
I oddawszy pokłon wróciłem.
Lecz wtedy właśnie moja rozpacz ustąpiła miejsca nieoczekiwanej radości"
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2023-06-15, 15:23   

małyfilozof napisał/a:
Modlitwa, jak urzekające to słowo: pełne głębi, tajemnicze, wyrażające najskrytsze żarliwe prośby oraz dogłębne dziękczynienie względem Boga. Nie jeden z nas odczuwa wielką ulgę, nadzieje, że zostanie wysłuchana.
Modlitwa najprościej ujmując to wypowiadany jednoosobowy monolog, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności, które pozytywnie wpływają na naszą podświadomość ; odczuwamy wtedy pewne zaspokojenie własnych upragnionych pragnień.
A może modlitwa to tajemnicze zaklęcie wypowiadane w stosownej chwili?
Każdy doskonale stwierdza w skrytym ''sercu''- to wielki prerogatyw w pokładanej nadludzkiej nadziei, związany jest z głęboką czcią względem Istoty samego Boga, czy też zdrowia i innych życiowych kwestii ...itp.
Zazwyczaj modlimy się w trudnych chwilach w beznadziei osobistych doświadczeń, rzadko natomiast uwypukla ona dziękczynienie - cóż tacy jesteśmy.
''Jak trwoga to do Boga'' ; Czy tak jest naprawdę?
Uważam, że inne istotne pobudki skłaniają do modlitwy: '... 21 Umiłowani, jeśli serce nas nie oskarża, mamy ufność wobec Boga, 22 i o co prosić będziemy, otrzymamy od Niego,
ponieważ zachowujemy Jego przykazania i czynimy to, co się Jemu podoba. ...'
(1 J 3,21-22 BT)
Jednak inne osoby wyrażają modlitwę w inny spektakularny sposób.
Czy taka forma zostanie wysłuchana? - subtelnie zapytam
Oto ona:
"Panie, mówiłem, tam na gałęzi drzewa siedzi kruk. Rozumiem, że Twój majestat nie może
się zniżać do mówiącego. Lecz ja potrzebuję znaku. Gdy skończę moją modlitwę, spraw, aby
ten kruk odleciał. To będzie jakby skinienie w moją stronę na znak, że nie jestem zupełnie sam
na świecie...
I patrzyłem na ptaka. Ale on siedział nieruchomo na gałęzi. Wtedy znowu zwróciłem się
ponownie.
Panie, mówiłem, masz słuszność. Twój majestat nie może się zniżać do moich żądań. Gdyby
kruk odleciał, byłbym jeszcze smutniejszy. Bo taki znak byłby znakiem danym mi przez kogoś
równego - a więc znowu przeze mnie samego, znowu byłby odbiciem moich pragnień. I ciągle
tkwiłbym w swojej samotności.
I oddawszy pokłon wróciłem.
Lecz wtedy właśnie moja rozpacz ustąpiła miejsca nieoczekiwanej radości"


Bardzo przemawia do mnie taki sens modlitwy: Modlitwa jest szczerym pragnieniem serca, wyrażonym słowami, albo bez słów. Zawsze czegoś pragniemy i chyba zawsze dążymy do ich realizacji. Gdy pragnienia te w ten czy inny sposób zostaną poznane przez innych i wsparte w realizacji jawnie, lub skrycie, to stają się odpowiedzią na tą modlitwę. Człowiek wierzący kieruje ją do Boga, chociaż jej spełnienie, następuje jak wyżej opisałem.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2023-12-09, 19:57   

małyfilozof napisał/a:
Modlitwa, jak urzekające to słowo: pełne głębi, tajemnicze, wyrażające najskrytsze żarliwe prośby oraz dogłębne dziękczynienie względem Boga. Nie jeden z nas odczuwa wielką ulgę, nadzieje, że zostanie wysłuchana.
jak Pan Bóg odpowiada to wiesz że to on, pewnych rzeczy trzeba doświadczyć ,po to jest życie.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2023-12-09, 20:50   

małyfilozofie, gdy moja żona była w Dani, modliłem się, aby czuła się tam bezpiecznie. Odpowiedzią było to, że zobaczyła opartego o miecz anioła który się do niej uśmiechał. Doświadczenie buduje naszą wiarę.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 882
Poziom: 26
HP: 474/1637
 29%
MP: 0/781
 0%
EXP: 43/78
 55%
Wysłany: 2023-12-09, 21:24   

Henryk Suchecki napisał/a:
małyfilozofie, gdy moja żona była w Dani, modliłem się, aby czuła się tam bezpiecznie. Odpowiedzią było to, że zobaczyła opartego o miecz anioła który się do niej uśmiechał. Doświadczenie buduje naszą wiarę.

Cześć Henryk Suchecki :lol: Nie zaprzeczam, czasami osoby doznają ''złudzeń''.
Przypuszczam, że rozmawiałeś z żoną np. przez telefon i nadmieniłeś, że zanosisz modlitwy w jej sprawie
Uważam, że nie chciała sprawić przykrości raczej umocnić Twoją wiarę, więc powiedziała jak sam nadmieniłeś.
Modlitwa, to nic innego, jak tylko monolog osobny zwracającej się do Pana Boga w myśli, mowie (szeptana, głośna w nie których sytuacjach rozpaczliwa )
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-09, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2023-12-10, 08:10   

cześć małyfilozofie, drażni mnie to mały, no niestety to nie były czasy komórkowe, to były lata 90 te, sugestia odpada. Faktycznie wygląda to jak przemowa do ściany, ale czy ściana ma uszy i moc by odpowiedzieć ?? Akurat wtedy było upalne lato i leżałem pod krzakiem , więc nie ściana tylko krzak :->
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2023-12-10, 17:30   

Henryk Suchecki napisał/a:
cześć małyfilozofie, drażni mnie to mały, no niestety to nie były czasy komórkowe, to były lata 90 te, sugestia odpada. Faktycznie wygląda to jak przemowa do ściany, ale czy ściana ma uszy i moc by odpowiedzieć ?? Akurat wtedy było upalne lato i leżałem pod krzakiem , więc nie ściana tylko krzak :->


Szatan żeby zwieść podatne serce, potrafi się nawet zamienić w anioła światłości.
2Kor.11:14 BW-----
I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2023-12-10, 20:51   

nike napisał/a:
Szatan żeby zwieść podatne serce, potrafi się nawet zamienić w anioła światłości.
jak to mówią? nie zbiera się z cierni fig
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14