FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klęski przyrody - Znaki Czasu ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2022-08-15, 11:04   Klęski przyrody - Znaki Czasu ....

Klęski przyrody - czy to jest kara albo ostrzeżenie a może "Znaki Czasu" ...

Czy powinniśmy traktować różne klęski żywiołowe na całym świecie, jako "dopust boży"?

W środowiskach religijnych czy świeckich z jednej strony możemy czasami zauważyć strach lub nadzieje który jest związany z wydarzeniami czasów końca.

Z drugiej strony wielu ludzi po prostu odpycha te wydarzenia na bok i próbuje je zastąpić racjonalny wyjaśnieniem i choć obie koncepcje duchowa i racjonalna są prawdopodobne i się nie wykluczają to pamiętajmy że dzisiejszy stan świata powstał wskutek tego co grzech zrobił naszej planecie i jej mieszkańcom i że to też skutek łamania praw Bożych i naturalnych oraz ludzkich przez ludzi a poza tym według Biblii punktem kulminacyjnym przewidywanych wydarzeń czasów końca będzie powrót Jezusa i nastanie Królestwa Bożego ...

Oz. 4:1-6

1. Słuchajcie słowa Pana, synowie Izraela, bo Pan ma powód do skargi na mieszkańców kraju: Nie ma w kraju ani wierności, ani miłości, ani poznania Boga.
2. Jest natomiast krzywoprzysięstwo, kłamstwo, zabójstwo, kradzież, cudzołóstwo, rabunek, morderstwa idą za morderstwami.
3. Dlatego kraj okrywa się żałobą i mdleją wszyscy jego mieszkańcy wraz ze zwierzętami polnymi i ptactwem niebieskim, nawet i ryby morskie giną.
4. Lecz niech nikt nie oskarża i niech nikt nie robi zarzutów, gdyż z tobą wiodę spór, kapłanie!
5. Dlatego potkniesz się za dnia, a wraz z tobą potknie się i prorok w nocy; prowadzisz swój lud do zguby.
6. Lud mój ginie, gdyż brak mu poznania; ponieważ ty odrzuciłeś poznanie, i Ja ciebie odrzucę, abyś mi nie był kapłanem, a ponieważ zapomniałeś o zakonie swojego Boga, Ja też zapomnę o twoich dzieciach.

Obj. 11:18

18. I popadły w gniew narody, lecz i twój gniew rozgorzał, i nastał czas sądu nad umarłymi, i oddawanie zapłaty sługom twoim prorokom i świętym, i tym, którzy się boją imienia twego, małym i wielkim, oraz wytracenia tych, którzy niszczą ziemię.

Obj. 22:10-12

10. I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest.
11. Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.
12. Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.

(BW)

Koszt 10 najdroższych klęsk żywiołowych na świecie wzrósł do 170 mld dolarów w 2021 r...

Są to: trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, pożary, powodzie, huragany, sztormy, długotrwałe susze, silne mrozy i śnieżyce, ulewne deszcze, lawiny, epidemie i inne zjawiska, które człowiek współczesny czasem umie już przewidywać lecz nie potrafi stawić czoła.

Dziesięć najdroższych klęsk żywiołowych tego roku spowodowało szkody szacowane na 170 mld dolarów – o 20 mld więcej niż w 2020 r.

Listę otwiera huragan Ida w USA.

https://www.euractiv.pl/s...zywiolowe-2021/

ps :

Nie tylko ryby. Zdjęcia znad Odry pokazują martwe ptaki, a nawet owcę ....

Katastrofa ekologiczna w Odrze wiąże się przede wszystkim ze śmiercią setek ryb, ale oddziałuje także na inne zwierzęta.
Wczoraj informowaliśmy o śmierci bobrów, niemieckie media donoszą z kolei o padających ptakach.
Portal oderwelle.de opublikował także zdjęcie martwej owcy, którą znaleziono w Odrze.
Nie jest jednak jasne, co było przyczyną jej śmierci.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nie-tylko-ryby-zdjecia-znad-odry-pokazuja-martwe-ptaki-a-nawet-owce/nfywc3d
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14