FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-08-09, 21:03   

Wiesława napisał/a:
Boże, Nike! Nie uwłaczaj mi w taki sposób. Ja nie o odejmowaniu i dodawaniu czasu w zależności, czy mówimy o ne. lub pne.?!
Zniechęca mnie ten brak zrozumienia dla tego o czym piszę

Nie uwłaczam ci, ale tak dokładnie to nie wiem czego nie rozumiesz?
Chronologia to liczby i można wiele rzeczy np. w Biblii odczytać w taki sposób.
Podałam ci datę, kiedy Bóg stworzył Adama, dokładnie Biblia mówi,że Adam był stworzony przy końcu szóstego dnia, a skoro dzień ma 7000 lat to akurat 4128 lat więcej jest niż połowa. A więc tylko pododawać.
Wiesława napisał/a:
Chcesz po prostu udowodnić, że z głupią nie gadasz i nie masz obowiązku odpowiedzieć na konkretne pytania. Ja już nawet nie będę ich powtarzać. Są w poprzednim wpisie.

To raczej ja się tak czuję, bo jak czegoś nie zrozumiesz to nawet Bogu ubliżasz i to w tym poście----------
Wiesława napisał/a:
Biblia się nie myli :roll: Myli się i to w wielu kwestiach, ale przede wszystkim nie jest to księga naukowa, ani o matmie, ani biologii, ani o historiii, ani o astronomii, ani o geologii. To dzieje jednego plemienia i ich boga. Często dzieje wstydliwe i brutalne zarówno tego boga jak i tego narodu (co pokazują do dziś zabijajac i wyrzucając innych ludzi z ich domów), który uważa, że cały świat ma im służyć. To jest już z założenia chore i tylko wiadomo jaki "bóg" mógł im takie coś podsunąć.

Jeżeli ja coś piszę, to dlaczego obrywa mój BÓG?, a CIĄGLE WYRZEKASZ, ZE TY JESTEŚ POKRZYWDZONA.
To co piszesz o tych krzywdach twoich to jest właśnie NIEPRAWDĄ. Ja nic z premedytacją złego do ciebie i na ciebie nie piszę. Czasami najwyżej z niedopatrzenia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-09, 22:32   

nike napisał/a:
Podałam ci datę, kiedy Bóg stworzył Adama, dokładnie Biblia mówi,że Adam był stworzony przy końcu szóstego dnia, a skoro dzień ma 7000 lat to akurat 4128 lat więcej jest niż połowa. A więc tylko pododawać.

Nike, aż odpaliłam kompa, chociaż już miałam inne plany.
nike napisał/a:
to nie wiem czego nie rozumiesz?

Nie rozumiem tego, że na podstawie takiego przykładu, jak zupełnie z innej beczki, kompletnie symboliczna sytuacja z Ezechielem, jest dla ciebie podstawą do datowania. Już pomijam, czy chodzi o datowanie powstawania ziemi i wszystkiego z Ks.Rdz. , czy też chodzi o stworzenie Adama...Przecież nie można takich obliczeń robić na podstawie leżenia proroka na jednym boku przez 7 lat!

Inna rzecz.
nike napisał/a:
Adam był stworzony przy końcu szóstego dnia, a skoro dzień ma 7000 lat to akurat 4128 lat więcej jest niż połowa. A więc tylko pododawać.

Co z tego, że przy końcu szóstego dnia? Skąd wiesz, że nie 4371 albo 3988?
Przeczytaj, ja tu wkleję fragment o Ezechieli, bo uważam go za przekomiczny, a kogoś ,kto w ogóle może przypuszczać, że to dosłowne wydarzenie uważam za zupełnie oderwanego od rzeczywistości.
Ez.4,1-4,12 "4:1
A ty synu człowieczy, weź sobie cegłę, połóż ją przed sobą i wyrysuj na niej miasto Jeruzalem,
4:2
I rozpocznij jego oblężenie: Zbuduj przeciwko niemu szańce, usyp przeciwko niemu wał, rozłóż przeciwko niemu obozy i postaw wokoło niego tarany.
4:3
Potem weź żelazną płytę i postaw ją jako mur żelazny pomiędzy sobą a miastem; i skieruj swoje oblicze w jego stronę, jakby było oblężone, jakbyś ty je oblegał. To będzie znakiem dla domu izraelskiego.
4:4
Potem połóż się na lewym boku, a Ja włożę na ciebie winę domu izraelskiego. Ile dni będziesz tak leżał, tyle dni będziesz nosił ich winę.
4:5
A Ja wyznaczę ci za lata ich winy równą liczbę dni: Trzysta dziewięćdziesiąt. Przez tyle dni będziesz nosił winę domu izraelskiego.
4:6
A gdy je skończysz, położysz się jeszcze raz, ale na prawym boku, i przez czterdzieści dni będziesz nosił winę domu judzkiego; wyznaczam ci po jednym dniu za każdy rok.
4:7
Skieruj swoje oblicze i swoje odsłonięte ramię na oblężone Jeruzalem i prorokuj przeciwko niemu.
4:8
A oto Ja nakładam na ciebie pęta i nie będziesz mógł się obrócić z jednego boku na drugi, aż skończysz dni swojej udręki.
4:9
A weź sobie pszenicy i jęczmienia, bobu i soczewicy, prosa i orkiszu, i włóż to do jednego naczynia, i zrób sobie z tego chleb; w ciągu trzystu dziewięćdziesięciu dni, gdy będziesz leżał na swoim boku, będziesz go jadł.
4:10
A pokarm, który będziesz jadł, ma być odważony: mianowicie dwadzieścia sykli dziennie; będziesz go jadł o ustalonej porze.
4:11
Również wodę będziesz pił odmierzoną: jedną szóstą hinu; będziesz ją pił o ustalonej porze.
4:12
A będziesz to jadł w postaci jęczmiennych podpłomyków, upieczonych przed ich oczami na ludzkim łajnie."
To czyste szaleństwo. Jak można coś takiego traktować dosłownie i poważnie, a do tego obliczać, że 1 dzień podczas stwarzania to 7 lat.
nike napisał/a:

To raczej ja się tak czuję, bo jak czegoś nie zrozumiesz to nawet Bogu ubliżasz i to w tym poście----------
Wiesława napisał/a:
Biblia się nie myli Myli się i to w wielu kwestiach, ale przede wszystkim nie jest to księga naukowa, ani o matmie, ani biologii, ani o historiii, ani o astronomii, ani o geologii. To dzieje jednego plemienia i ich boga. Często dzieje wstydliwe i brutalne zarówno tego boga jak i tego narodu (co pokazują do dziś zabijajac i wyrzucając innych ludzi z ich domów), który uważa, że cały świat ma im służyć. To jest już z założenia chore i tylko wiadomo jaki "bóg" mógł im takie coś podsunąć.

Jeżeli ja coś piszę, to dlaczego obrywa mój BÓG?, a CIĄGLE WYRZEKASZ, ZE TY JESTEŚ POKRZYWDZONA.
To co piszesz o tych krzywdach twoich to jest właśnie NIEPRAWDĄ. Ja nic z premedytacją złego do ciebie i na ciebie nie piszę. Czasami najwyżej z niedopatrzenia.

Ja nie czuję się pokrzywdzona, ale nie lubię manipulacji i kłamstw.
Nike, twoich rzekomych "win" nie przypisuję twojemu Bogu. Wiem, że z premedytacją nie sprawiasz przykrości i jeśli cię uraziłam, to przepraszam. Poniosło mnie.
Piszesz też, że ubliżam Bogu. Nie sądzę. Piszę brutalną prawdę, taką, jak ona jest przedstawiona na kartach Biblii. Piszę tak, jak te wydarzenia odczytują ludzie, którzy porzucili religijną ślepotę, zdjęli z oczy ciemne okulary i obiektywnie , bez emocji i zachwytów patrzą na biblijne wydarzenia. Niektórzy z Księgi zrobili sobie autentycznie bożka i dlatego tak reagują.
Nike, jaki BÓG tak postępuje? Jaki Bóg nakazuje takie absurdy? Jaki Bóg tak poniża człowieka? Jaki Bóg z jednej strony mówi - nie morduj, a z drugiej nakazuje zgładzić całe populacje, które przecież też ponoć stworzył? Zastanów się, o czym tak naprawdę jest Biblia, szczególnie ST, jak go obedrzesz z tego świętoszkowatego nalotu.
Jeszcze coś. Jeśli już chcemy mówić biblijnym datowaniu to: "dzień u Boga – trwający tysiąc lat, jak mówi 2 Piotra 3:8:
„Ale niech to jedno, umiłowani, nie będzie przed wami zakryte, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień”.

To datowanie przy ustalaniu stworzenia świata lub człowieka, długości istnienia gatunku ludzkiego itp. również można o kant sosny potłuc.
Ale przynajmniej nie wciskaj mi, że 1 dzień to 7 tysięcy lat, bo Ezechiel leżał tyle na jednym boku :oops:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-08-15, 13:18   

Wiesława napisał/a:
Co z tego, że przy końcu szóstego dnia? Skąd wiesz, że nie 4371 albo 3988?

Bo tak wynika z wyliczeń archeologicznych, nie będę tych wyliczeń podawać, ponieważ , to nie zasługuje na śmiechy i brzydkie słowa z twojej strony.
W Tysiącleciu dowiesz się wszystkiego i ja zresztą też.
A teraz coś o Ezechielu na którego bez śmiechu się nie powołujesz.
Otóż Ezechiel to prorok był i Jego proroctwa do łatwych to nie należą.
Teraz o " CEGLE"--------
Biblia Gdańska:
A ty, synu człowieczy! weźmij sobie cegłę, a położywszy ją przed sobą, wyryj na niej miasto Jeruzalem;

Warto tutaj
wspomnieć,że Biblia jest pisana w hebrajskim biblijnym języku.
Słowo hebrajskie LEWANA ma kilka znaczeń----cegła, płyta, kamień brukowy,
czyli materiał w którym się łatwo rzeźbi [pismo klinowe]

Za dni Ezechiela, w Chaldei, książka była zbiorem cegieł,
na których było wyryte pismo klinowe.
A więc chyba raczej z tej cegły to nie warto się śmiać prawda?

Wszystkie te teksty dotyczą chrześcijaństwa, [pozaobrazowa Jerozolima]

Ezechiel na boku leżący też dotyczy proroctwa o chrześcijaństwie.
Może ci się takie proroctwa wydają głupie, mnie nie, tu ukryta jest cudowna wiedza na przyszły czas.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-15, 20:26   

Cytat:

Wiesława napisał/a:
Co z tego, że przy końcu szóstego dnia? Skąd wiesz, że nie 4371 albo 3988?

Bo tak wynika z wyliczeń archeologicznych, nie będę tych wyliczeń podawać,

Nike, to nie jest prawda. Żaden archeolog czegoś takiego nigdy nie wyliczył. Oczywiście, że NIE BĘDZIESZ TYCH WYLICZEŃ PODAWAĆ, bo ich nie ma. A tylko to - te wyliczenia, mogłyby mnie zainteresować. Czyli jednak - sami się kłóćcie. Ja nie mam ani czasu, ani ochoty na bzdury.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-08-16, 07:09   

Wiesława napisał/a:
Teraz jeszcze tylko potrzebuję daty powstania świata oraz daty ulepienia Adama. I będę w domu (wariatów - jak sądzę).

Pierwszy znanym mi człowiekiem, który obliczył na podstawie Biblii czas stworzenia Adama był
James Ussher – anglikański arcybiskup Armagh i prymas Kościoła Irlandii w latach 1625–1656.
Z jego obliczeń wynikało, że Ziemia została stworzona wieczorem 22 października 4004 roku p.n.e
https://pl.wikipedia.org/wiki/James_Ussher

Wielu z nas zna słowa kolędy „Wśród nocnej ciszy”.
A ilu zwróciło uwagę na słowa w niej zawarte:
Cytat:
Ach, witaj Zbawco z dawna żądany
Cztery tysiące lat wyglądany
Na Ciebie króle, prorocy
Czekali, a Tyś tej nocy
Nam się objawił


Od Adama do Jezusa (tego wyczekiwanego Zbawcy)- cztery tysiące.
Od Jezusa do naszych czasów dwa tysiące lat.
Zostaje jeszcze tysiąc lat czasu „ochłody od obliczności pańskiej”.
Dz 3:20 UBG "I pośle tego, który był wam głoszony, Jezusa Chrystusa;"
I takim sposobem mamy cały siódmy- ostatni dzień Stworzenia.
Po nim nastąpi niekończące się Królestwo Boga, te, o które modlimy się.

Według Biblii ludzkość istnieje (około) sześć tysięcy lat. Według naukowców różnej maści, od bez mała stu tysięcy lat do kilkunastu tysięcy lat...
Uważam, że mądrość Boża zawarta w Jego Słowie, przewyższa jednak tę ludzką.

Według rachuby kalendarza Żydowskiego mamy rok 5782 od stworzenia człowieka.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-16, 09:27   

Henryk napisał/a:
Pierwszy znanym mi człowiekiem, który obliczył na podstawie Biblii czas stworzenia Adama był
James Ussher – anglikański arcybiskup Armagh i prymas Kościoła Irlandii w latach 1625–1656.
Z jego obliczeń wynikało, że Ziemia została stworzona wieczorem 22 października 4004 roku p.n.e
https://pl.wikipedia.org/wiki/James_Ussher

No cóż...Popatrzmy.
Cyt.:'Stworzył biblijne drzewo genealogiczne od pierwszych ludzi (co określił jako rok 0, Annus Mundi) ". To oznacza, ni mniej ni więcej, że nie posiadał absolutnie żadnych podstaw do robienia jakichkolwiek obliczeń. Przyjął rok Zero. Ale czy to był faktycznie rok zero? Jakie dowody i fakty miał? Czy zdajesz sobie sprawę, że takie podejście to czysty wymysl, dziecinne spekulacje?
Patrzmy dalej: "Uważał, że wygnanie Adama i Ewy z raju miało nastąpić już 10 listopada tego samego roku[3]."
To ci dopiero :oops: :shock: Wstyd i nic więcej. Z obleczeń tego aroganta wynika, że Adam i Ewa w raju byli...19 dni! Kiedy te dzieci zdążyli zrobić?, urodzić, odchować...
To, ta sytuacja pokazuje, że księżom, popom, pastorom nie należy ufać. A pisma zgromadzone w księdze zwanej Biblią traktować jako ciekawostkę nie mającą w sprawach takich, jak powstanie czegokolwiek, nic wspólnego.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-08-16, 10:13   

Wiesława napisał/a:
Z obleczeń tego aroganta wynika, że Adam i Ewa w raju byli...19 dni! Kiedy te dzieci zdążyli zrobić?, urodzić, odchować...
To, ta sytuacja pokazuje, że księżom, popom, pastorom nie należy ufać. A pisma zgromadzone w księdze zwanej Biblią traktować jako ciekawostkę nie mającą w sprawach takich, jak powstanie czegokolwiek, nic wspólnego.

Informację podałem jako ciekawostkę. Z pretensjami idź do arcybiskupa.
Nie musisz się tu wypłakiwać.

Nie mniej wszystkie wyliczenia oscylują około sześciu tysięcy lat.
Nigdzie nie występuje wiek człowieka jako kilkanaście, do kilkaset tysięcy lat, jak to sugerują „mądrzy tego świata”.
Adam z Ewą nie mieli żadnego potomka zrodzonego w Edenie.

Dla mnie Biblia nie jest „ciekawostką”, a Słowem Boga.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-16, 10:41   

Henryk napisał/a:
Informację podałem jako ciekawostkę. Z pretensjami idź do arcybiskupa.
Nie musisz się tu wypłakiwać.

Wypłakiwać :roll: :shock: Upał, jak widać. Załóż czapkę z daszkiem.
Nie brzmiało to jak ciekawostka, szczególnie, że popierasz takimi słowami:
Henryk napisał/a:
Według Biblii ludzkość istnieje (około) sześć tysięcy lat. Według naukowców różnej maści, od bez mała stu tysięcy lat do kilkunastu tysięcy lat...
Uważam, że mądrość Boża zawarta w Jego Słowie, przewyższa jednak tę ludzką.

Henryk napisał/a:
Adam z Ewą nie mieli żadnego potomka zrodzonego w Edenie.
...ale śmiertelnie zdążyli nagrzeszyć :mrgreen: I to za przyczyną najpiękniejszego syna Boga, Niosącego Światło :roll: , a Tata tak się wkurzył na tego kilkudniowego człowieka, że po wsze czasy karze, karze i karać nie przestanie nigdy :mrgreen:
Henryk napisał/a:
Dla mnie Biblia nie jest „ciekawostką”, a Słowem Boga.

Nie tylko dla ciebie. Osobiście nie mam nic przeciwko temu. Twoja sprawa.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-08-17, 08:40   

Mówisz Wiesiu tutaj o Adamie, że zgrzeszył śmiertelnie, tak zgrzeszył, ale nie śmiertelnie, bo ma zagwarantowane z martwych wzbudzenie.
Za kogo Jezus umarł? Za doskonałego człowieka, a kto był doskonałym ,Adam został stworzony jako doskonały i nikt więcej. A ponieważ musiała być równoważna ,cena, bo tego wymagała Boska Sprawiedliwość, więc Doskonały Jezus umiera za doskonałego człowieka bezpośrednio, a pośrednio za cały rodzaj ludzki, Kiedy Adam zgrzeszył, byliśmy w biodrach Adama.
Wiesława napisał/a:
...ale śmiertelnie zdążyli nagrzeszyć :mrgreen: I to za przyczyną najpiękniejszego syna Boga, Niosącego Światło :roll: , a Tata tak się wkurzył na tego kilkudniowego człowieka, że po wsze czasy karze, karze i karać nie przestanie nigdy :mrgreen:

Już kiedyś o tym pięknym synu pisałaś, ja ci napisałam kim on jest, a ty dalej tę mantrę ciągniesz, byleby BOGA NAJWYŻSZEGO PONIŻYĆ. Co to ci da Wiesiu? Wielki wstyd w Tysiącleciu to na pewno, a oprócz tego??? Bo chyba satysfakcji to nie masz żadnej w oczy Panu Bogu się naśmiewać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-17, 09:31   

nike napisał/a:
Mówisz Wiesiu tutaj o Adamie, że zgrzeszył śmiertelnie, tak zgrzeszył, ale nie śmiertelnie, bo ma zagwarantowane z martwych wzbudzenie.
Za kogo Jezus umarł? Za doskonałego człowieka, a kto był doskonałym ,Adam został stworzony jako doskonały i nikt więcej. A ponieważ musiała być równoważna ,cena, bo tego wymagała Boska Sprawiedliwość, więc Doskonały Jezus umiera za doskonałego człowieka bezpośrednio, a pośrednio za cały rodzaj ludzki, Kiedy Adam zgrzeszył, byliśmy w biodrach Adama.
Wiesława napisał/a:
...ale śmiertelnie zdążyli nagrzeszyć :mrgreen: I to za przyczyną najpiękniejszego syna Boga, Niosącego Światło :roll: , a Tata tak się wkurzył na tego kilkudniowego człowieka, że po wsze czasy karze, karze i karać nie przestanie nigdy :mrgreen:

Już kiedyś o tym pięknym synu pisałaś, ja ci napisałam kim on jest, a ty dalej tę mantrę ciągniesz, byleby BOGA NAJWYŻSZEGO PONIŻYĆ. Co to ci da Wiesiu? Wielki wstyd w Tysiącleciu to na pewno, a oprócz tego??? Bo chyba satysfakcji to nie masz żadnej w oczy Panu Bogu się naśmiewać.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-08-17, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-08-17, 09:33   

Wiesława napisał/a:
, a Tata tak się wkurzył na tego kilkudniowego człowieka, że po wsze czasy karze, karze i karać nie przestanie nigdy :mrgreen:

I Ona ma czelność pisać, że wierzy w Boga...
Chyba w tego "niosącego światło"...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-17, 09:34   

No niestety, skasowało mi post. Nie będę się wysilać ponownie.Tyle ci powiem, że nie załapałaś. Meritum jest takie, że śmieszne i absurdalne jest nauczać, że 19 dniowy, doskonały, dopiero powstały człowiek, podobny do Boga dał się tak w konia zrobić, że po kilku dniach wyleciał z raju, a do tego my wszyscy z jego bioder :mrgreen:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-08-17, 09:52   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
, a Tata tak się wkurzył na tego kilkudniowego człowieka, że po wsze czasy karze, karze i karać nie przestanie nigdy :mrgreen:

I Ona ma czelność pisać, że wierzy w Boga...
Chyba w tego "niosącego światło"...

A on ma czelność oceniać czyjąś wiarę i wyrokować. Uważaj, żebyś się nie przejechał na tej swojej świętoszkowatości.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-08-17, 10:16   

Wiesława napisał/a:
No niestety, skasowało mi post. Nie będę się wysilać ponownie.Tyle ci powiem, że nie załapałaś. Meritum jest takie, że śmieszne i absurdalne jest nauczać, że 19 dniowy, doskonały, dopiero powstały człowiek, podobny do Boga dał się tak w konia zrobić, że po kilku dniach wyleciał z raju, a do tego my wszyscy z jego bioder :mrgreen:

Co tu jest do załapywania Wiesiu,
Ty nagminnie się naśmiewasz z Boga przez którego żyjesz i to cię nie rusza? Jeszcze ciebie ruszy, tylko żeby nie było za PÓŹNO.
Kiedyś mówiłaś, że ty wierzysz w prawdziwego boga , jak prosiłam o informację o nim, to nic nie umiałaś powiedzieć, skoro jest taki prawdziwy, to dlaczego tego Boga w którego ja wierzę ten twój nie potrafi ujarzmić, nie ma siły?
Narzekasz że Bóg tylko cały czas zsyła kary, skoro twój jest prawdziwy i podobno sama miłość, niech te kary zlikwiduje, nie potrafi??
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-08-17, 10:17   

Wiesława napisał/a:
śmieszne i absurdalne jest nauczać, że 19 dniowy, doskonały, dopiero powstały człowiek, podobny do Boga dał się tak w konia zrobić, że po kilku dniach wyleciał z raju, a do tego my wszyscy z jego bioder :mrgreen:

To oczywiście jest absurdalne, ale i to, że miał dwa lata.
Słowo Boże obejmuje jawną chronologią tylko czas powstawania świata Adama względem Ducha ożywiającego, 1Kor. 15:45,46. Ten jest duchowy, który Bóg tworzy w dniu siódmym po upadku człowieka.
Dziwnym by było, gdyby w ciągu dnia stawarzania, trwającego 7 000 lat, dopiero na dwa lata przed ich zakończeniem, Bóg stworzył człowieka (niewiastę i mężczyznę), Rdz. 1:27.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14