FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak trynitaryzm wśliznął się do kościoła Adwentystów ?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-04-10, 15:37   Re: Jak trynitaryzm wśliznął się do kościoła Adwentystów ?

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Może warto jest uwzględnić jaki tekst z Mat. 28:19, faktycznie wypowiedział Pan Jezus, a nie ci, którzy przemycili inny tekst, aby podeprzeć dogmat o trójcy. On powiedział o sobie w pierwszej osobie: chrzcijcie w imię moje (albo dla sławienia mnie), a nie w trzeciej osobie w imię syna (czyli jego – w trzeciej osobie).
Mesjańskie Zbory Boże, chrzczą, tylko w Imię Pana Jezusa.
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#114468
Analiza tekstu z Ewangelii Mateusza 28:19
http://www.filadelfiamedi...20Mat.28.19.pdf

Mat. 3:13) W tym czasie sam Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan, ochrzcić się w obecności, około Jana.
(14) Ale sam Jan przeszkadzał, stosownie do uważania, mówiąc: Ja z powodu ciebie chrzczę, a ty w obecności mnie chodzisz?
(15) Ale Jezus odpowiadając, w obecności, sam rzekł: odłączę się zaraz, ponieważ w ten sposób jest nam stosowne, wypełnić wszelką sprawiedliwość; W tym czasie odłączył się sam.
(16) A ochrzczony z wody, sprawiedliwy Jezus, wstępował na serca; oto nawet same niebiosa, otwierał i doświadczał Ducha Bożego, przychodzącego przeciwko; i to podobnie jak gołąb domowy sam schodzący z góry na dół.
(17) Nawet miał na myśli mowę z niebios: Oto ten jest on Syn mój umiłowany w którym jestem zadowolony.


Żaden głos z nieba się nie rozległ w tym czasie, ponieważ o zaistniałym zdarzeniu był uświadomiony tylko Jan Chrzciciel, J. 1:33. O tym fakcie poinformował on tylko dwóch uczniów swoich, J. 1:35-37. Dodatkowym potwierdzeniem jest świadectwo jego uczniów w Efezie, zgorszyli się Panem Jezusem (Łuk. 7:19-24) i powiedzieli do Ap. Pawła, że nic nie wiedzą o Duchu Świętego (Boga Ojca), Dz. 19:2.

Gdyby w czasie chrztu Pana Jezusa rozległ się doniosły głos z nieba to nawet Uczeni w Piśmie i Faryzeusze by wiedzieli, czy cała Jerozolima, a nie tylko dwaj uczniowie od Jana Chrzciciela.

Wersety Mat 28:19 tłumaczył O. Walenty Wojciech Prokulski (ur. 4 maja 1888 w Głobikówce, zm. 26 kwietnia 1968 w Krakowie) – polski jezuita, biblista, tłumacz Ewangelii synoptycznych dla Biblii Tysiąclecia, doktor teologii. Natomiast zachodzi pytanie kim są Mesjańskie Zbory Boże i kto dokonał tej analizy ? :)


A czy podważasz jakieś argumenty z tej Analizy Mat. 28:19.
Nawet ci, którzy sporządzali pierwsze manuskrypty na podstawie kodeksu Synaickiego, czy Aleksandryjskiego, pominęli tekst z Mat. 28:19 w takim brzmieniu, jak jest w oecnie dostępnych przekładach Biblii. Uczynili tak, ponieważ wiedzieli, że tak Pan Jezus nie powiedział.
Dlaczego w Mat. 28:18 i 20 mówił w pierwszej osobie: "Dana mi jest" i "Jestem z Wami" :?:
Dlaczego więc miedzy tymi tekstami miałby powiedzieć o sobie w trzeciej osobie, a nie w pierwszej: "chrzcząc je w imię moje"
Nie powołuj się na autorytety, lecz pokaż jak Ty jesteś w stanie to logicznie wytłumaczyć.

Dla mnie liczy się poznanie prawdy, J. 8::32, a dla Ciebie, co się liczy :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-14, 18:00   Re: Jak trynitaryzm wśliznął się do kościoła Adwentystów ?

Pokoja napisał/a:
.. Natomiast zachodzi pytanie kim są Mesjańskie Zbory Boże i kto dokonał tej analizy ? :) A czy podważasz jakieś argumenty z tej Analizy Mat. 28:19.
Nawet ci, którzy sporządzali pierwsze manuskrypty na podstawie kodeksu Synaickiego, czy Aleksandryjskiego, pominęli tekst z Mat. 28:19 w takim brzmieniu, jak jest w oecnie dostępnych przekładach Biblii. Uczynili tak, ponieważ wiedzieli, że tak Pan Jezus nie powiedział.
Dlaczego w Mat. 28:18 i 20 mówił w pierwszej osobie: "Dana mi jest" i "Jestem z Wami" :?:
Dlaczego więc miedzy tymi tekstami miałby powiedzieć o sobie w trzeciej osobie, a nie w pierwszej: "chrzcząc je w imię moje". Nie powołuj się na autorytety, lecz pokaż jak Ty jesteś w stanie to logicznie wytłumaczyć. Dla mnie liczy się poznanie prawdy, J. 8::32, a dla Ciebie, co się liczy :?:

Kochany panie ! Ja zadałem pytanie jako pierwszy. Proszę zatem o odpowiedź. Kim są Mesjańskie Zbory Boże i kto dokonał tej analizy ? :-D
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-14, 18:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-04, 17:43   

nike napisał/a:
Ja wiem, co głosił Wiklif, Zwingli, Hubmajer, Miller, Luter, Serwet, Wesley i wielu innych i wiem, że Russell od nich wszystkich czerpał..

A ja dopiero teraz się od Szanownej Pani o tym dowiedziałem.. :shock:
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-07, 04:39   

nike napisał/a:
..ja raczej za dużo nie piszę o papiestwie, żeby coś mówić .. to powinniście mieć nie zbite dowody, a nie bzdury powielać..

Trafna wypowiedź ! :)
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-07, 04:51   

Benjamin.Szot napisał/a:
na temat ariańskich poglądów.. jest ciekawy artykuł :
http://biblia-odchwaszczo...oria-część-iii/
Odchwaszczona? Tylko jakoś zabrakło wzmianki o tym, że bracia polscy (arianie) oskarżeni o zdradę, szpiegowanie i służenie najeźdźcom za przewodników i wysłanników dyplomatycznych, o liczne grabieże, nierzadko połączone z profanacją, zostali wyłączeni z grupy dysydentów. Pozbawiono ich praw politycznych i religijnych, zobowiązując pod groźbą kary śmierci do opuszczenia kraju w ciągu trzech lat.

"Bracia polscy pośredniczyli w kontaktach Radziwiłłów birżańskich ze Szwedami, okazując się wkrótce wiernymi sprzymierzeńcami protestanckiego najeźdźcy. Unitarianie z kolei prosili usilnie o audiencję u Karola Gustawa oraz o korzystne cesje majątkowe (m.in. Wespazjan Szlichtyng żądał części dóbr biskupa krakowskiego). Równocześnie pomagali Szwedom przedostawać się do Chmielnickiego i Siedmiogrodu, a posłom Rakoczego – do króla Szwecji, gromadnie biorąc udział w licznych rabunkach dokonywanych przez wojsko czy ekspedycjach karnych, m.in. w Zakliczynie, Marcinkowicach, Starym Sączu i Krakowie.

Lider arian litewskich Aleksander Mierzeński pertraktował ze Szwedami o poddanie Wielkiego Księstwa Litewskiego; Mikołaj i Aleksander Lubienieccy bronili wraz z wojskami Karola Gustawa Tykocina; najeźdźców wspierali z całą pewnością Zbigniew i Seweryn Morsztynowie, Krzysztof Taszycki, Piotr Królewski i Andrzej Gnoiński. Jan, Mikołaj i Stefan Przypkowscy oraz Wespazjan Schlichting otrzymywali szwedzkie subsydia celowe, ukierunkowane na pozyskiwanie szlachty dla nowych panów. Władysław Lubieniecki był płatnym agentem, a następnie osobistym sekretarzem księcia siedmiogrodzkiego, wraz ze swym współwyznawcą Samuelem Grądzkim pośredniczył zaś w stworzeniu projektu pierwszego rozbioru Rzeczypospolitej, traktatu w Radnot."

Pasaż Wiedzy
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Bracia polscy w czasach „Potopu”
Jacek Żukowski

Takie to były prześladowane przez złych katolików niewiniątka.. :-(
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-07, 04:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14