FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mt 24:22 UBG "A gdyby te dni nie były skrócone...
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-12, 11:37   Mt 24:22 UBG "A gdyby te dni nie były skrócone...

Dla wybranych, czy przez wybranych.

Mt 24:22 UBG "A gdyby te dni nie były skrócone, żadne ciało nie byłoby zbawione. Ale ze względu na wybranych dni te będą skrócone."
Mt 24:22 WSP "Nikt nie ocaleje, jeśli ten okres nie zostanie skrócony, lecz przez wzgląd na wybranych, nie będzie to trwało tak długo."
Wszystkie dostępne mi przekłady obiecują skrócenie ucisku "dla", lub "ze względu" na wybranych.
Wyjątek stanowi Biblia Lubelska:
Mt 24:22 LUB "I gdyby owe dni nie były skrócone, nikt by nie ocalał, ale dzięki wybranym, będą owe dni skrócone."
Jak myślimy- który przekład jest poprawny i oddaje właściwą myśl?
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-05-12, 16:32   

myślę, że te dni się już wypełniły podczas oblężenia Jerozolimy, nie musisz Henryku tak po ludzku się bać
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-05-12, 16:34   

15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat.21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie.
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2023-05-12, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-05-12, 17:01   

Henryk Suchecki napisał/a:
myślę, że te dni się już wypełniły podczas oblężenia Jerozolimy, nie musisz Henryku tak po ludzku się bać

Bzdury piszesz.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-12, 18:01   

Henryk Suchecki napisał/a:
myślę, że te dni się już wypełniły podczas oblężenia Jerozolimy, nie musisz Henryku tak po ludzku się bać

Mam inne zdanie, ale dziękuję za dodanie otuchy! :lol:
Pytanie nadal aktualne: "przez", czy "dla"?
Wybrana pisze Henrykowi S.:
Cytat:
Bzdury piszesz.

Też tak uważam.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-05-12, 21:14   

wybrana napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
myślę, że te dni się już wypełniły podczas oblężenia Jerozolimy, nie musisz Henryku tak po ludzku się bać

Bzdury piszesz.
dni ostatnie mają być podobne do dni jakie były w Sodomie Gomorze. Lota nikt szczególnie tam nie prześladował, a jego żona jeszcze się oglądała za tamtą rzeczywistością, nikt gdy jest prześladowany nie patrzy tęsknie wstecz tylko gna do przodu ile fabryka mu dała. Problem leżał gdzie indziej. A jest ten sam co tam i się nasila, wystarczy pooglądać konkurs piosenki eurowizji chyba tak to się nazywa, co nieco także mogą powiedzieć co niektórzy ministranci, parada bardzo wolnych ludzi w Berlinie (nie przypadkiem znalazł się tam ołtarz pergamoński) Wiem że mają spadać samoloty bez pilotów , bo ni z tego, ni z owego piloci odfrunęli do nieba, to są dopiero głupoty. Piotr wyraźnie pisze o ogniu , tak jak w tamtych miastach A w Jerozolimie był taki głód przez długi czas że ludzie posunęli się do kanibalizmu niemowląt, co może być większym uciskiem?. O tych czasach ostatnich pisze że ludzie będą żenić się, pracować. troskać o codzienność, ale w okolicznościach gdzie dla niektórych największym celem będzie edukacja seksualna dzieci w przedszkolach. Nie wyobrażam siebie i swojej psychiki po takim praniu mózgu. Może dla Wybranej to normalność, wiem Henryku że jesteś bardziej konserwatywny, ale nie popłaca być klakierem. Proszę o argumenty, chociaż są teraz czasy, gdzie myślenie przyprawia mózg o ból. Dlatego ludzie co raz mniej z niego korzystają. Lepiej zasiąść na widowni i niby fajnie się bawić , brr. Ciekawe ze zbory pustoszeją nikt specjalnie nikogo nie nagabuje prześladuje, są zamieniane na różne cele, ale stadiony piłkarskie trzeszczą w szwach, a tam wchodzą grube tysiące.Duchowo, coraz głębszy sen ludzi ogarnia, tak to widzę.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-13, 08:51   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiem że mają spadać samoloty bez pilotów , bo ni z tego, ni z owego piloci odfrunęli do nieba,

Henryku S.
Głupstwem jest według mnie, umieszczanie wydarzeń zapisanych u Mat 24:3-28 w latach 70-tych czy 135-tych naszej ery.
Opis ten dotyczy końca doczesnego świata (epoki, ery, wieku), więc co najmniej dwa tysiąclecia później! Dotyczy czasów nam współczesnych!
Także między bajki należy włożyć wizję, porywania pilotów samolotów do niebios tak, że samoloty będą spadać na ziemię, kierowca autobusu pełnego pasażerów także nie zniknie w mgnieniu oka z tego świata. A ja, siedzący przed komputerem, także nie zniknę momentalnie z oczu mojej żony.
Jednak moje pytanie dotyczy zupełnie innej sprawy.
Jest zapowiadany ucisk, jakiego jeszcze nie było „odkąd zaczęły być narody”- a widzieliśmy już i słyszeliśmy o wielu okropnościach, potwornościach…
Eksterminacja całych narodów, światowe wojny, zarazy, głód… Czy to wszystko nie dzieje się na naszych oczach?!

Pytaniem jest, czy te wszystkie wydarzenia co niechybnie nastąpią, będą powstrzymane w nadprzyrodzony sposób z tego powodu, że na ziemi będą przebywać jeszcze „wybrani” czyli prawdziwy Kościół- małżonka barankowa, oczywiście nie mającą nic wspólnego z KrK, czy też będą te wydarzenie powstrzymane przez NICH właśnie.
Przez tych „wybranych”, już uwielbionych, po drugiej stronie”zasłony” (lub „Jordanu”) i wyposażonych w Bożą moc.
Wszystkie dostępne mi tłumaczenia w liczbie 26 poza jednym podają znaczenie słowa δια (dia) jako „z powodu wybranych”, „dla wybranych”, „ze względu na wybranych”, „przez wzgląd na wybranych”, . Jednak przyimek ten oznacza zawsze „przez”.
https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/1/chapter/24/verse/22/param/1/version/TR

Tak więc jedynie tłumaczenie Biblii lubelskiej oddaje sens wypowiedzi poprawnie, choć i tam przetłumaczono na „dzięki wybranym”.

To uwielbiony Chrystus w chwale, cała Oblubienica, pełna liczba Namaszczonych wraz z Chrystusem, zainterweniuje wreszcie w ten zwariowany świat, gdzie wszyscy wzajemnie oszukują się, mordują, prześladują…
Mk 4:39 WSP "Wtedy Jezus wstał, ujarzmił wiatr i rozkazał jezioru: - Ucisz się i uspokój! Wiatr ustał i zapanowała wielka cisza."
Ps 46:11 BGN "Przestańcie i poznajcie, że Ja jestem Bogiem; góruję nad narodami i będę wywyższony na ziemi."
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-05-13, 09:29   

Henryk Suchecki napisał/a:
wybrana napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
myślę, że te dni się już wypełniły podczas oblężenia Jerozolimy, nie musisz Henryku tak po ludzku się bać

Bzdury piszesz.
dni ostatnie mają być podobne do dni jakie były w Sodomie Gomorze. Lota nikt szczególnie tam nie prześladował, a jego żona jeszcze się oglądała za tamtą rzeczywistością, nikt gdy jest prześladowany nie patrzy tęsknie wstecz tylko gna do przodu ile fabryka mu dała. Problem leżał gdzie indziej. A jest ten sam co tam i się nasila, wystarczy pooglądać konkurs piosenki eurowizji chyba tak to się nazywa, co nieco także mogą powiedzieć co niektórzy ministranci, parada bardzo wolnych ludzi w Berlinie (nie przypadkiem znalazł się tam ołtarz pergamoński) Wiem że mają spadać samoloty bez pilotów , bo ni z tego, ni z owego piloci odfrunęli do nieba, to są dopiero głupoty. Piotr wyraźnie pisze o ogniu , tak jak w tamtych miastach A w Jerozolimie był taki głód przez długi czas że ludzie posunęli się do kanibalizmu niemowląt, co może być większym uciskiem?. O tych czasach ostatnich pisze że ludzie będą żenić się, pracować. troskać o codzienność, ale w okolicznościach gdzie dla niektórych największym celem będzie edukacja seksualna dzieci w przedszkolach. Nie wyobrażam siebie i swojej psychiki po takim praniu mózgu. Może dla Wybranej to normalność, wiem Henryku że jesteś bardziej konserwatywny, ale nie popłaca być klakierem. Proszę o argumenty, chociaż są teraz czasy, gdzie myślenie przyprawia mózg o ból. Dlatego ludzie co raz mniej z niego korzystają. Lepiej zasiąść na widowni i niby fajnie się bawić , brr. Ciekawe ze zbory pustoszeją nikt specjalnie nikogo nie nagabuje prześladuje, są zamieniane na różne cele, ale stadiony piłkarskie trzeszczą w szwach, a tam wchodzą grube tysiące.Duchowo, coraz głębszy sen ludzi ogarnia, tak to widzę.

Najpierwsz piszesz, że dni ucisku się skończyły podczas oblężenia Jerozolimy, co jest totalną bzdurą, bo cały czas trwają dni ucisku. Ten ucisk sprawia szatan, który wziął w swą niewolę większość dusz na ziemi. Szaleje, bo wie, że czas mu się kończy. Później piszesz o nieprawości ludzi i dajesz sugestię, że dla wybranej może to normalne. To brzydko z twojej strony, gdy przypisujesz komuś taką sugestię.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-13, 12:40   

Zastosowanie przyimka "dia" w innych miejscach, niż u Mat 24:22

https://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/word/id/%CE%B4%CE%B9%CE%B1
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-05-13, 16:50   

wybrana napisał/a:

Najpierwsz piszesz, że dni ucisku się skończyły podczas oblężenia Jerozolimy, co jest totalną bzdurą,
w czasie oblężenia Rzymianie ze względu na perturbacje w Rzymie na pewien czas odstąpili od Jerozolimy i to był ten czas końca ucisku ze względu na świętych w tym mieście. I w czasie tej przerwy oni opuścili mury tego miasta. I tak wypełniło się to proroctwo.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-05-13, 17:17   

Henryk napisał/a:

Opis ten dotyczy końca doczesnego świata (epoki, ery, wieku), więc co najmniej dwa tysiąclecia później! Dotyczy czasów nam współczesnych!
tzw koniec doczesnego świata trwa i jest to okres czasu od zesłania ducha świętego na zgromadzonych w wieczerniku do czasu gdy planeta Ziemia przestanie istnieć. I ten czas trwa tylko i wyłącznie na wybranych, bo ma być zgromadzona określona liczba świętych co się dzieje, a nikt nie wie kto jest tym ostatnim, który dopełni tą liczbę, tylko Najwyższy. Ot cała tajemnica końca. Bo on jest Sprawiedliwy. Oblubienice stanowią Zwycięzcy, a nie ci którzy gloryfikują dzieła szatana. Pozdrowienie pierwszych chrześcijan brzmiało Pan Jezus Zwyciężył. Co niektórzy myślą że ma przyjść i jeszcze raz zwyciężać, co jest kłamstwem
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-13, 18:47   

Henryk Suchecki napisał/a:
tzw koniec doczesnego świata trwa i jest to okres czasu od zesłania ducha świętego na zgromadzonych w wieczerniku do czasu gdy planeta Ziemia przestanie istnieć.

Trochę oryginalny wniosek wyciągnięty na podstawie Biblii.
A to, że planeta przestanie istnieć to już wnioski z jakiegoś innego źródła.
Cytat:
I ten czas trwa tylko i wyłącznie na wybranych, bo ma być zgromadzona określona liczba świętych co się dzieje, a nikt nie wie kto jest tym ostatnim, który dopełni tą liczbę, tylko Najwyższy. Ot cała tajemnica końca. Bo on jest Sprawiedliwy.

Trochę dziwny scenariusz. Świeci mają być zgromadzeni w niebie, a nieświęci w piekle?
I to jest Sprawiedliwość?
Cytat:
. Co niektórzy myślą że ma przyjść i jeszcze raz zwyciężać, co jest kłamstwem

Co niektórzy tak myślą, ponieważ tak obiecał Jezus.
Hbr 9:28 WSP "tak Chrystus jeden raz został ofiarowany, aby wziąć na siebie grzechy wielu; za drugim razem ukaże się tym, którzy go oczekują, nie z powodu grzechu, ale by ich zbawić."
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-05-13, 19:45   

święci czyli sprawiedliwi czyli małżonka baranka, stają się gwarantami wiecznej sprawiedliwości, Najwyższy który ich wybrał mylić się nie może. Ci ludzie wraz z Panem Jezusem będą zarządcami w nowej rzeczywistości, może to być cały istniejący wszechświat, gdyż nowe ciała będą dawały możliwość przemieszczania się z prędkością nadświetlną, a takich Ziem jak nasza na pewno istnieje tysiące, ilość samych galaktyk obecnie obserwowanych jest 350 miliardów dużych galaktyk oraz 3,5 biliona galaktyk karłowatych, to jest minimum co mogę wyobrażać sobie na temat przyszłości, ale mogę się mylić, bo jest napisane że przyszłych rzeczy nie sposób opisać. Tak więc nie będę komentować tych których wyobrażenie życia kończy się na tej Ziemi
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-05-13, 21:40   

Henryk Suchecki napisał/a:
Henryk napisał/a:

Opis ten dotyczy końca doczesnego świata (epoki, ery, wieku), więc co najmniej dwa tysiąclecia później! Dotyczy czasów nam współczesnych!
tzw koniec doczesnego świata trwa i jest to okres czasu od zesłania ducha świętego na zgromadzonych w wieczerniku do czasu gdy planeta Ziemia przestanie istnieć. I ten czas trwa tylko i wyłącznie na wybranych, bo ma być zgromadzona określona liczba świętych co się dzieje, a nikt nie wie kto jest tym ostatnim, który dopełni tą liczbę, tylko Najwyższy. Ot cała tajemnica końca. Bo on jest Sprawiedliwy. Oblubienice stanowią Zwycięzcy, a nie ci którzy gloryfikują dzieła szatana. Pozdrowienie pierwszych chrześcijan brzmiało Pan Jezus Zwyciężył. Co niektórzy myślą że ma przyjść i jeszcze raz zwyciężać, co jest kłamstwem

I tu Henryku Suchecki podzielam twoje zdanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14