FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Katolicki a Imię Boże
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-22, 08:59   

Fedorowicz w którym miejscu ciebie obraziłam?
Nie wierzę,że wszystkie te filmy obejrzałeś i zrozumiałeś. Może rzeczywiście perfekt znasz angielski, to dobrze,że jesteś taki mądry.
O tym,że jest to wymysł zainteresowanego to ja wiem i nie prosiłam ciebie o zainteresowanego wymysły, bo ja je znam aż za dobrze.
Fedorowicz nie musisz mnie tytułować CZCIGODNA ITP bo to już nie te czasy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-22, 17:00   

nike napisał/a:
Fedorowicz w którym miejscu ciebie obraziłam ? Nie wierzę, że wszystkie te filmy obejrzałeś i zrozumiałeś. Może rzeczywiście perfekt znasz angielski, to dobrze, że jesteś taki mądry. O tym, że jest to wymysł zainteresowanego to ja wiem i nie prosiłam ciebie o zainteresowanego wymysły, bo ja je znam aż za dobrze.

Droga Nike, w dzisiejszych czasach netu dostępne są aplikacje błyskawicznie tłumaczące teksty angielskie na język polski. Że wymienię kilka : Tłumacz Google, System: iOS | Android, iTranslate, System: iOS | Android, TripLingo, Systemy: iOS | Android, SayHi, System: iOS, Voice Translator Free, System: Android, iHandy, System: iOS, Click-translator program na Windows. Easy Rider 358, Słownik angielsko-polski 2.25, Microsoft Translator, ABBYY Lingvo x6, Ace Translator 16.3.0, Babylon NG 0.1.4, Booster 1.2 Full, English Translator 3.2 itd. :)
Tak zatem nawet kompletna nieznajomość angielskiego u kogoś nie przeszkodzi tej osobie jeśli zechce w błyskawicznym tłumaczeniu tekstów angielskich na język polski.
Cytat:
Fedorowicz nie musisz mnie tytułować CZCIGODNA ITP bo to już nie te czasy.

Moim zdaniem zawsze są dobre czasy aby okazać szacunek i miłość bliźnim, a zwłaszcza kobietom, siostrom, żonom i matkom bez których szlachetności i empatii ten zły świat by już dawno nie istniał. :)

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-22, 17:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-09-22, 20:34   

Do Fedorowicza, niemniej DZIĘKUJĘ :-D

Ja znam się na włączaniu tłumaczeń, daję sobie radę, ale ja nie mam czasu na oglądanie czy słuchaniu lub czytaniu .niektórych rzeczy dla mnie zupełnie zbytecznych.

Hebrajskie teksty znam gdzie jest JEHOWA. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-22, 20:38   

nike napisał/a:
..Hebrajskie teksty znam gdzie jest JEHOWA. :-D

Wielkie brawa dla Drogiej i Szanownej Pani ! :) :)
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-23, 19:20   

Markerów napisał/a:
Dokładnie..Żeby cokolwiek usunąć, najpierwej musiało to tam być...

Masoreci byli niezwykle precyzyjni w swej pracy kopiowania Pism Hebrajskich. JEHOWAH - יְהֹוָה ,
Oznaczenia masoreckie - samogłoska "e" pod "yod".
W Ewangelii Mateusza 5 : 18 Pan Jezus oświadczył: Prędzej Niebo i Ziemia przeminęłyby, niż gdyby miała przepaść najmniejsza litera alfabetu hebrajskiego, czyli jod ( przypominające wyglądem przecinek ) lub inna kreska z natchnionego przez samego Boga tekstu. Tym bardziej Jego Święte Imię. :)



Aaron ben Mosze ben Aszer
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-23, 19:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-23, 20:21   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Dokładnie..Żeby cokolwiek usunąć, najpierwej musiało to tam być...

Masoreci byli niezwykle precyzyjni w swej pracy kopiowania Pism Hebrajskich. JEHOWAH - יְהֹוָה ,
Oznaczenia masoreckie - samogłoska "e" pod "yod".
W Ewangelii Mateusza 5 : 18 Pan Jezus oświadczył: Prędzej Niebo i Ziemia przeminęłyby, niż gdyby miała przepaść najmniejsza litera alfabetu hebrajskiego, czyli jod ( przypominające wyglądem przecinek ) lub inna kreska z natchnionego przez samego Boga tekstu. Tym bardziej Jego Święte Imię. :)

Obrazek

Aaron ben Mosze ben Aszer


Aha . Przekonałes mnie :roll:
Super dowód 👍
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-23, 20:46   

Markerów napisał/a:
Aha . Przekonałes mnie :roll: Super dowód 👍

User zainteresowany podał wiele źródeł naukowych na temat masoretów i wymowy Imienia Bożego. Jedyna przeszkoda aby się z nimi zapoznać to język angielski. Ale dla chcącego nic trudnego Szanowny Kolego. :)
Ben Aszer, Aaron Ben Mosze, (X w.) to jeden z ostatnich przedstawicieli działającej w Tyberiadzie szkoły uczonych hebrajskiego, zwanych masoretami (hebr. masora - tradycja), zajmujących się przekazem tekstu biblijnego. Jako znawca gramatyki hebrajskiej Ben Aszer wsławił się jednym ze staranniejszych opracowań Starego Testamentu, opatrując tekst znakami samogłoskowymi i akcentami. Jego komentarze (w tym też krytyczne) stały się podstawą późniejszych wydań Biblii, a Mojżesz Majmonides poprawił swój tekst Tory na podstawie uwag Ben Aszera, uznając je za najbardziej miarodajne i autorytatywne. Jedną z barier w studiowaniu masory Biblii hebrajskiej jest brak literatury wprowadzającej w jej tematykę, zwłaszcza na gruncie języka polskiego. W opracowaniach polskojęzycznych nie znajdziemy żadnego szerszego wprowadzenia w studiowanie not masoreckich. To celowa dezinformacja i ogłupianie przez watykanistów. I nie tylko przez nich.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-23, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-23, 20:50   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Aha . Przekonałes mnie :roll: Super dowód 👍

User zainteresowany podał wiele źródeł naukowych na temat masoretów i wymowy Imienia Bożego. Jedyna przeszkoda aby się z nimi zapoznać to język angielski. Ale dla chcącego nic trudnego Szanowny Kolego. :)


Czyli jak ktoś nie zna języka angielskiego to obraża Boga?
A co z głucho niemymi ludźmi? 🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-23, 21:03   

Markerów napisał/a:
Czyli jak ktoś nie zna języka angielskiego to obraża Boga?
A co z głucho niemymi ludźmi? 🤔

Tu Kolega porusza temat zupełnie inny. Dlaczego Bóg dopuszcza zło ? Niejeden człowiek w tej sytuacji mógłby zapytać: Jak można wierzyć w Boga , dobrego i kochającego Ojca i jednocześnie doświadczać całego potwornego zła istniejącego w świecie ? Filozofując możemy zauważyć, że Bóg dopuszcza zło, gdyż tylko w ten sposób osiąga jeszcze większe dobro niż dobro świata pozbawionego jakiegokolwiek cierpienia. Najpoważniejszym argumentem tzw. teodycei wyższego dobra jest zazwyczaj wolność istot stworzonych (tzn. nie tylko ludzi, ale i aniołów). Wybór nieposłuszeństwa Bogu, Jego przykazaniom jest nadużyciem ofiarowanej wolności, samowolą i często rodzi zło całkowicie prowadząc do "niewoli grzechu".

 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-23, 21:09   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Czyli jak ktoś nie zna języka angielskiego to obraża Boga?
A co z głucho niemymi ludźmi? 🤔

Tu Kolega porusza temat zupełnie inny. Dlaczego Bóg dopuszcza zło ? Niejeden człowiek w tej sytuacji mógłby zapytać: Jak można wierzyć w Boga , dobrego i kochającego Ojca i jednocześnie doświadczać całego potwornego zła istniejącego w świecie ? Filozofując możemy zauważyć, że Bóg dopuszcza zło, gdyż tylko w ten sposób osiąga jeszcze większe dobro niż dobro świata pozbawionego jakiegokolwiek cierpienia. Najpoważniejszym argumentem tzw. teodycei wyższego dobra jest zazwyczaj wolność istot stworzonych (tzn. nie tylko ludzi, ale i aniołów). Wybór nieposłuszeństwa Bogu, Jego przykazaniom jest nadużyciem ofiarowanej wolności, samowolą i często rodzi zło całkowicie prowadząc do "niewoli grzechu".

Obrazek


Kolega chyba pomylił tematy.. albo pisze od rzeczy żeby tylko zapełnić posty..
Ogarnij się..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-24, 07:27   

Markerów napisał/a:
A co z głucho niemymi ludźmi? Kolega chyba pomylił tematy.. albo pisze od rzeczy żeby tylko zapełnić posty..

To Pan zapytał, co z głucho niemymi ludźmi. A ja się do tego odniosłem, odpowiadając że zło takie np. jak śmierć, choroby, kalectwo, niepełnosprawność istnieją z dopustu Bożego. W Królestwie Bożym zło nie będzie już istniało, a Imię Boże będzie uświęcone.

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-24, 07:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-24, 07:40   

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
A co z głucho niemymi ludźmi? Kolega chyba pomylił tematy.. albo pisze od rzeczy żeby tylko zapełnić posty..

To Pan zapytał, co z głucho niemymi ludźmi. A ja się do tego odniosłem, odpowiadając że zło takie np. jak śmierć, choroby, kalectwo, niepełnosprawność istnieją z dopustu Bożego. W Królestwie Bożym zło nie będzie już istniało, a Imię Boże będzie uświęcone.

Obrazek


Dobra bobra nie o ., nie zmieniaj tematu.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-09-24, 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-09-24, 08:05   

Fedorowicz napisał/a:
Obrazek

Od znajomego z Facebooka:
Miejscowość- Breacon.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-09-24, 08:35   

tak, tak za całe zło na Ziemi jest odpowiedzialna natura zwierząt , a nie zbuntowane serce człowieka . Jak się zmieni naturę zwierząt to na Ziemi zapanuje sprawiedliwość, pokój i radość w duchu świętym, ot mądrość ludowa. Jak niewiele trzeba by zapanowała szczęśliwość, wszystkiemu winne zwierzaki. A może wilki w owczych skórach, oto jest pytanie???
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2023-09-24, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-09-24, 08:51   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Obrazek

Od znajomego z Facebooka:
Obrazek Miejscowość- Breacon.

Piękny obraz, dzięki Panie Henryku ! Kilka słów o artyście. William Strutt pochodził z rodziny o artystycznych korzeniach. Był synem Williama Thomasa Strutta (1777–1850), znanego miniaturzysty i jego drugiej żony Mary Ann Price. Jego dziadek, Joseph Strutt (1742–1802), był znanym pisarzem i artystą. William Strutt studiował malarstwo figuratywne i historyczne w Paryżu, w pracowni Michela-Martina Dröllinga, a później w Ecole des Beaux-Arts. Malował między innymi portrety, postacie biblijne, policję konną, zwierzęta oraz ludzi dzikich, Maorysów i Aborygenów. :)

Cytat:
tak, tak za całe zło na Ziemi jest odpowiedzialna natura zwierząt , a nie zbuntowane serce człowieka . Jak się zmieni naturę zwierząt to na Ziemi zapanuje sprawiedliwość, pokój i radość w duchu świętym, ot mądrość ludowa. Jak niewiele trzeba by zapanowała szczęśliwość, wszystkiemu winne zwierzaki. A morze wilki w owczych skórach, oto jest pytanie???

To bardzo trudne, filozoficzne pytanie.
"Wilk z barankiem paść się będą razem, lew jak wół będzie jeść słomę i proch będzie pokarmem węża. Nie będą szkodzić ani niszczyć na całej mojej świętej górze, mówi Jehowa."
Zniesienie przekleństwa z umiłowanego przez Boga świata na podstawie odkupieńczej śmierci Chrystusa i mocą Jego odnawiającego Ducha rozciągnie się na zwierzęta. W nowym stworzeniu będą zwierzęta, tak jak były zwierzęta w pierwotnym stworzeniu 1 i 2 Księgi Rodzaju.
Będą doświadczały odkupienia Chrystusa tak że będą żyć ze sobą w pokoju, tak jak w pierwotnej fazie stworzenie przed przestępstwem pierwszego i niewiernego króla (1 Mojż. 1:29-31). W świecie zwierząt i roślin nie będzie śmierci. Według Izajasza pokój nie jest zwykłym brakiem wojny, ale obok harmonijnej koegzystencji i wspólnego zamieszkiwania ludzi zawiera także ideę życia w obfitości pod rządami sprawiedliwego władcy. Istota odnowionego świata, w którym pokojowo egzystują zwierzęta i ludzie, polegałaby na przywróceniu na ziemi rajskich warunków z początków jej istnienia.

Wielu komentatorów skłania się do interpretacji alegorycznej tego fragmentu, która może pójść co najmniej w dwóch różnych kierunkach. Pierwszy z nich jest uniwersalistyczny: występujące zwierzęta oznaczałyby poszczególne narody świata rozdarte konfliktami, które po interwencji nowego władcy mogą w końcu zażywać pokoju. Z kolei drugie podejście jest ekskluzywne, zawężające perspektywę proroctwa tylko do samego Izraela. W przywołanym
kontekście interpretacja czasownika gār implikuje odczytanie w co najmniej jednym ze zwierząt alegorycznego obrazu innych narodów, które tym razem będą zamieszkiwać z Izraelem w pokoju. W ten nurt wpisuje się Iz 2,1-5, gdzie centralnym miejscem jest góra
świątyni YHWH, do której nadciągną narody i będą przebywać tam w pokoju . Owo miejsce zgromadzenia ludów jest ewidentną własnością Boga , zatem zarówno
Izrael, jak i inne narody są tam „przybyszami”, a gospodarz to Jehowa Bóg.

Zamieszka (wəgār) wilk z barankiem,
i leopard z koźlęciem spocznie (yirbās),̣
i cielę i lwiątko tuczyć się będą (yimrəʾû)
razem,
i chłopiec będzie je prowadził (nohēg)̄.
I krowa i niedźwiedź paść się będą (tirʿênāh),
razem będą spoczywać (yirbəsụ̂ ) ich młode,
i lew jak wół będzie jadł (yōʾḵal) słomę.
I bawić się będzie (wəsĭʿăsăʿ) niemowlę nad norą węża,
i nad kryjówkę żmii20 dziecko swoją rękę wyciągnie (hāḏāh)
(11,6-8).
Obraz niemowlęcia bawiącego się zatem na norze kobry nie tylko nawiązuje do pokojowej koegzystencji z jadowitym zwierzęciem czy nawet do pierwotnego porządku rajskiego, zburzonego przecież interwencją właśnie węża, ale semantycznie budzi skojarzenie radości i pociechy spowodowanej bliskością samego Jehowy Boga. W Izajasza 32 w wersie 17 padają trzy konkretne określenia stanu panującego w przemienionej wspólnocie. Będą to: pokój (s̆ālôm), spokój, (hasq̆ēt) i ̣ bezpieczeństwo (betaḥ )̣. Wszystkie one są przedstawione jako pochodna zaistnienia sprawiedliwości – ṣəḏāqāh. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-09-24, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13