FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WYBORY - CHRZEŚCIJAŃSKIE ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2023-10-05, 11:15   WYBORY - CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

WYBORY - CZYLI DYLEMATY LUDZKIE I CHRZEŚCIJAŃSKIE ...

Mamy dzisiaj prosty wybór albo państwo świeckie demokratyczno liberalne dla wszystkich w tym nawet dla LGBT albo państwo autorytarne narodowo wyznaniowe np KRK .. dla mnie więc wybór jest jasny ...

OBROŃCY ŻYCIA A NIEPEŁNOSPRAWNI ....

Dla mnie płód na początku ( 2 Moj. 21,22-24). jest to tylko materiał ludzki czy płód bez głowy ( podobnie jak ciało bez ducha ) jest w pełni człowiekiem czy tylko ciałem , zresztą nie ma nakazu aborcji " nawet w trudnych przypadkach" wiec niech kobiety same decydują w swoim sumieniu co zrobić bo to one raczej w życiu dźwigają ciężar wychowywania dzieci gdyż mężczyźni odchodzą przeważnie gdy dzieci są chore , poza tym jakoś nie widziałem obrońców życia na protestach osób niepełnosprawnych a to mi daje dużo do myślenia ....

Żenadą dziś dla mnie jest dyskusja o aborcji w Polsce np z ludźmi z KRK ale nie tylko bo oni przeważnie sami nie znają ani dobrze Biblii czy nauki własnego kościoła ani prawa państwa lub życia rodzin niepełnosprawnych ... Przecież nie ma nakazu aborcji to niech katolik itp. trzyma się tylko w życiu nauki swego kościoła w tej i innych sprawach bo podobno jest chrześcijan w Polsce ponad 98%... Pytam wiec to kto robi tą aborcje .... Dziś mamy pokaz w kraju fanatyzmu i hipokryzji oraz ciemnoty ... Ja mowie wszystkim ... każdy ma sumienie i możliwość wyboru dane nam od Boga i nikomu nic do naszych decyzji i każdy niech sobie decyduje sam szczególnie w takich kwestiach jak choroba czy zdrowie itp .. ale z drugiej strony jeśli w czasie wyborów popiera się partie prawicowo chrześcijańskie to nie można mieć pretensji do nich że one tworzą państwo wyznaniowe ..

Aborcja dlaczego takie emocje ...

Bóg dał człowiekowi wolną wolę, pouczył go o skutkach grzechu, ale nie zabronił mu decydować o swoim życiu. Jako prawodawca wolał pójść na krzyż niżeli odebrać człowiekowi prawo wyboru. Nie odbierajmy my kobietom prawa decydowania o swoim ciele. Współczujmy im, pomagajmy, pouczajmy, ale w kwestii aborcji do niczego nie zmuszajmy ....

dr Julian Hatała

https://ewolucjamyslenia.pl/aborcja-dlaczego-takie-emocje/

Biblia i chrześcijanie a LGBT ....

Mnie zawsze zastanawia jedno że ludzie chętnie powołują i cytują Biblię jak chodzi o ludzi z LGBT ale jak ich zapytasz o inne nakazy Biblijne np Sabat czy abstynencje od alkoholu itd to zawsze padają dwie odp to było dla Żydów lub teraz jest nowe przymierze czasy się zmieniły itd .. w liberalno-demokratycznym państwie każdy wierzący czy nie wierzący powianiem żyć jak chce i wszyscy powinni się nawzajem szanować a wierzący powinni dawać dobry przykład innym żyjąc według ewangelii ... bo inaczej czekają nas prawa i państwa religijne tylko dla wybranych i ich wyznania a poza tym czy sam Jezus nie ostrzega nas że w dniu sądu lżej będzie wielu szczerym miastom pogańskim i samej Sodomię niż niby wielu wierzącym miastom - ew Mat. 11:21-23 ....

Kościoły a LGBT ....

Na tak zwanym Zachodzie od dawny istnieją tak zwane wolne zbory LGBT różnych denominacji protestanckich tak samo jak bywają zbory tylko dla białych lub tylko dla kolorowych a istniejące organizacyjnie poza swoimi denominacjami takie tam mają zwyczaje ... Wolne zbory ADS - LGBT - działające poza K ADS - obecnie obie organizacje utrzymują poprawne choć nieoficjalne kontakty miedzy sobą ....

Adwentyści są dumni z tego, że stanowią przyjazna społeczność. Ten gościnny duch był bardzo widoczny w dniu 19 grudnia. Pojawiła się też spora liczba byłych członków Kościoła, w tym tych, którzy opuścili Kościół, ponieważ czuli się osamotnieni. Mówili oni o "radości niewiarygodnej" i ,,wielkim dniu". Jedna osoba wyraziła uczucia wielu dobrych uczestników: ,,Nigdy nie myślałem, że zobaczę to za mojego życia. Dzięki Bogu widziałem, że stało się to w moich czasach ".

Chór LGBT W K ADS - https://youtu.be/GM4drSim0-4

Międzynarodowe Braterstwo Adwentystów Dnia Siódmego LGBT .....

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowe_Braterstwo_Adwentyst%C3%B3w_Dnia_Si%C3%B3dmego

Chrześcijanin niepełnosprawny a eutanazja ....

Chciałbym mieć możliwość eutanazji na życzenia jeśli doszedłbym do wniosku że tego właśnie potrzebuje fizycznie i psychicznie ... skoro każdy sprawny człowiek może sobie sam skrócić życie w różny sposób jeśli tylko tego chce ... tym bardziej że opieka nad chorymi w Polsce jest co raz gorsza ... bo tak zrobił np Samson jeden z bohaterów wiary z listu do Hebrajczyków ap Pawła ... Bóg dał prawo wyboru Adamowi i Ewie miedzy dobrem a złem a wiec nikt nie może go ludziom odbierać co najwyżej można przekonywać do swoich poglądów czy racji ale nie można ludziom odbierać prawa wyboru bo tak robi tylko Szatan ...

Arcybiskup i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla prosi o prawo do wspomaganego samobójstwa ...

https://www.wprost.pl/swi...amobojstwa.html

Ps :

Stanowisko Kosciola ADS w różnych sprawach ....

"Nie chcemy , by inni narzucali nam swoje poglądy i praktyki religijne , a więc działamy, by zapewnić wszystkim ludziom taka sama wolność, jakiej pragniemy dla siebie"

Międzynarodowego Stowarzyszenia Wolności Religijnej (IRLA) K ADS ...

https://adwent.pl/o-kosciele/oswiadczenia/?fbclid=IwAR0LcHG9fhziJ8KfbjVD15DBAWGdXp5x2ei0v9PJ7-OJ9_hDdAc1Gm17Poc#1464359051153-3846ecc4-5728
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14