FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna wojna
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-15, 11:07   

radek napisał/a:
najlepiej jest być po Jego stronie

Czyli po czyjej konkretnie?
Po stronie Jehowy?
Boga Ojca?
Jezusa Chrystusa?
Allacha?
Inne...
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-10-15, 11:44   

Wiesława napisał/a:
radek napisał/a:
najlepiej jest być po Jego stronie

Czyli po czyjej konkretnie?
Po stronie Jehowy?
Boga Ojca?
Jezusa Chrystusa?
Allacha?
Inne...


Czy znając Jego imię działałabyś z większym zapałem? Czy istniałaby wtedy nagroda za działanie pod wpływem tak wielkiej motywacji? Czy nie godzi się najpierw zrekompensowanie Mu naszego dotychczasowego zachowania?

Rdz 3:22-24
22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»6. 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. 24 Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia7.

Jestem przekonany, że najważniejsze na teraz jest wywiązanie się ze zobowiązań rozróżniając pomiędzy Dobrem i Złem. Nie wybierając Dobro przed oczami, lecz wybierając Dobro w sercu, tam, gdzie rozpoczyna się każda inicjatywa, każda myśl, a On w szczerych staraniach pomoże adekwatnie do sytuacji, nie przesadzając

Jego Prawa są idealne, trzeba nam jedynie zastosować "inżynierię wsteczną", by rozumieć stworzenie, w sposób pozwalający na skuteczne działanie
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
Ostatnio zmieniony przez radek 2023-10-15, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-15, 12:49   

radek napisał/a:

Czy znając Jego imię działałabyś z większym zapałem?

:roll: Jak dla mnie sprawa jest oczywista. Pokój, nie zabijaj/nie morduj.
Jak to się ma do wybicia narodów: kobiet, dzieci, starców, jako nakaz boga Izraela?
Jaki bóg mógł coś takiego nakazać, a skutki są do dziś? Daj mi IMIĘ tego boga.
Ja mogę "działać"z zapałem, ale dla pokoju. Nigdy nie dla przemocy, nawet gdy bóg tak nakazuje. Już powinno światło się zapalić w kolorze czerwonym, kiedy ktoś/ktokolwiek daje rozkaz:zabijaj.
Nie pojmuję tego moim głupim, małym rozumkiem.
Zło zawsze będzie złem.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-15, 13:17   

Palestyna w walce o byt
https://www.youtube.com/watch?v=e65nLWsyVOE
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-15, 16:30   

Nawet CNN pokazuje, co ta dzicz izraelska robi cywilom. I to ma być "zabieranie terytoriów z nakazu Boga?
Myślę, że kto popiera w tej chwili tych ludzi powinien zastanowić się nad własnym człowieczeństwem.
https://edition.cnn.com/middleeast/live-news/israel-news-hamas-war-10-15-23/index.html
Z boku jest film, na żywo leci...😭
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-10-15, 17:21   

Wiesława napisał/a:
radek napisał/a:

Czy znając Jego imię działałabyś z większym zapałem?

:roll: Jak dla mnie sprawa jest oczywista. Pokój, nie zabijaj/nie morduj.
Jak to się ma do wybicia narodów: kobiet, dzieci, starców, jako nakaz boga Izraela?
Jaki bóg mógł coś takiego nakazać, a skutki są do dziś? Daj mi IMIĘ tego boga.
Ja mogę "działać"z zapałem, ale dla pokoju. Nigdy nie dla przemocy, nawet gdy bóg tak nakazuje. Już powinno światło się zapalić w kolorze czerwonym, kiedy ktoś/ktokolwiek daje rozkaz:zabijaj.
Nie pojmuję tego moim głupim, małym rozumkiem.
Zło zawsze będzie złem.


Człowiek życie traktuje swobodnie, gdy się czymś zgorszy, odwraca się, nie wiedząc, że ominął szansę na okazanie swojego człowieczeństwa. Świat wydaje się człowiekowi tak piękny i kolorowy, że nie pojmuje, iż nie jest w nim sam. Słuchając innych z przychylnością, zwłaszcza gdy mają problemy, poszerzamy naszą perspektywę, zdobywamy wiedzę. Problemy nigdy nie są większe od rozwiązań. Rozwiązanie jednak gdy jest znane przed zaistnieniem problemu nie daje możliwości wykazania się człowiekowi. Osoba Zła nie zna Dobra, a osoba Dobra nie zna Zła. Osoba nieokreślona nie ma wiedzy i kołysze się jak trzcina na wietrze. Gdy pojawia się problem, nie mając wiedzy, najczęściej okazuje się być zgorszeniem dla drugiej strony. Ludzkość otrzymała wiele, ale czy jest ktoś, kto odwdzięczył się w sposób kompletny? Wszystkie religie gdy czegoś nie rozumieją stwierdzają, że "Bóg to załatwi". Jest tak dlatego, że inicjując swoje myśli człowiek nie wychodzi z założenia, iż zrobi wszystko żeby usłużyć Bogu, tylko zajmuje się "swoimi kolorowymi sprawami", przypominając sobie od czasu do czasu, by powiedzieć, że "Bóg to załatwi". Hierarchia jest ważna i jest jedna. A co jest fundamentem jeśli nie Słowo? I czy możliwe jest dostrzeżenie Prawdziwej hierarchii bez wykazania się? Moja rada jest taka: Jeśli ktoś widzi problem, nie widząc rozwiązania, niech nie ingeruje, aż nie zobaczy sensu tego co się dzieje. Ingerując w coś czego sensu nie znamy, moglibyśmy pogorszyć sytuację. Zauważ, że problemy zawsze są zdefiniowane i są zasadzone na słowie. Jeśli nasze serce okazuje się być Dobrą rolą dla słów, które do niego trafiają wydajemy Owoc Dobry. Co do imienia Bożego, to czy Bóg jest dumny ze swojego Stworzenia? Jeśli jest Słowem, to czy przedstawia się osobom, które nie mają szacunku do Słów, takiego jakiego on wymaga? Osoba, która chce żyć w idealnym Świecie, najperw musi w niego uwierzyć, później ugruntować nadejście tego Świata swoim zachowaniem, o którym świadczą przede wszystkim słowa
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-10-16, 12:54   

Wiesiu a którego narodu dzicz 7 października obcinała główki dzieciom i wymordowała cały Kubic?[ wioskę] a ludzi jeszcze w Gazie przetrzymują,,, to nie zbrodniarze?

Ciągle urągasz Bogu,że kazał mordować itd. a do nieba się wybierasz i co będziesz musiała wieczność siedzieć i patrzeć na tego Boga, którego nie cierpisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-16, 13:25   

nike napisał/a:
7 października obcinała główki dzieciom

Powtarzasz nieprawdę. Ta informacja została dawno wycofana, a osoba publikująca przepraszała.
nike napisał/a:
Ciągle urągasz Bogu,że kazał mordować itd. a do nieba się wybierasz i co będziesz musiała wieczność siedzieć i patrzeć na tego Boga, którego nie cierpisz?

Skończ z tą niepoważną retoryką zastaszania.
Nikomu nie uragam, a o zbrodniach z nakazu boga twojego jest w ST, wiele rozdziałów i ksiąg opisuje szczegółowo co i jak mają wykonać izraelici dla ich boga.
Czy naprawdę masz tak podwójne standardy? Czy nie widzisz, że siły zła działały wtedy i te same siły działają tera? Czy obcinanie głów jednym dzieciom jest ok, a drugim już nie? Weź się zastanów o co chodzi w tych wojnach. Oni chcą zdobyć dostęp do kopuły, tam ołtarz postawić i dalej mordować zwierzęta, aby wymusić przyjście ich mesjasza, który wymorduje resztę ludzkości i da panowanie izraelowi nad całym światem! Czy naprawdę trudno dodać 2 do 2?
Nie można usprawiedliwiać zbrodni mówiąc, że :a on też taką zbrodnię popełnił". Czy nie rozumiesz moich wpisów? Mojego NIE dla zabijania z jakiejkolwiek strony i w imię czegokolwiek i kogokolwiek? Nawet boga/Boga?
Temu nie ma końca, bo religie są jedynym i najbardziej zapalnym powodem wojen. Zawsze tak było odkąd bogowie zaczęli walczyć ludzkimi rękami.
Ja to widzę, jak na dłoni. Szkoda, że tak niewiele osób to widzi, ale dobrze, że coraz więcej to dostrzega.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-17, 18:03   

"Izrael przegrywa"
https://www.youtube.com/watch?v=WQeDlqH_OYI
Kolejny wywiad na Wbrew Cenzurze
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-10-24, 15:12   

https://www.youtube.com/w...TCSe-3lMs&t=68s
24.10.2023 - Izrael i Syria - Kronika konfliktu Izrael vs Hamas. Atak na bazy USA w Syrii.
Prawie każdego dnia są relacje z tego kanału. Chyba obiektywne.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-11-12, 23:10   

No cóż. Nieco inny obraz tego konfliktu. Film dość długi, ale warto oglądać.
IZRAEL ZOSTAWIAMY NA KONIEC
https://rumble.com/v3v69fg-izrael-zostawiamy-na-koniec.html
lub: https://wolnemedia.net/red-pill-news-12-11-2023/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13