FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-26, 02:43   Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Paląc, narażasz nie tylko siebie na utratę zdrowia, ale także tych, co muszą wdychać ten dym. Jak widzisz, nie chodzi tylko o zdrowie fizyczne ale i duchowe, bo „węże” przyciąga tak dym jak i alkohol, a bez trwania w łasce uświęcającej niemożliwe jest na bieżąco je neutralizować.
Jeden z demonów, zapytany kiedyś przez egzorcystę: “Ilu was jest tu na Ziemi?” odpowiedział: “Gdybyście nas wszystkich widzieli, to nie zobaczylibyście światła”. Te niezliczone legiony złych duchów, rozlane po Ziemi, mają swoje miejsca, w których dobrze się czują (człowiek grzeszny i bezbożny, miejsca grzeszne i bezbożne).

Używanie i nadużywanie alkoholu wyraża się złowrogo w pierwszym rzędzie na samym człowieku pijącym (przykazanie V). Alkoholik przygotowuje sobie samemu pogłębiające się uszkodzenia organiczne układu pokarmowego, wątroby (marskość) itd. Powoduje rozmyślnie uszkodzenia najwyższych ośrodków człowieczeństwa: systemu nerwowego, kory mózgowej, która w znaczeniu dosłownym rozpływa się w alkoholu. Pociąga to za sobą nieodwracalne uszkodzenia mózgu. Wystarczy wykonać mały eksperyment ‘naukowy’: włożyć rozbite jajko do garnuszka i zalać odrobiną alkoholu. Białko jajka zetnie się. Coś podobnego staje się z tkanką mózgu: wysoce rozwiniętymi białkami.
– Ten właśnie aspekt upijania się staje się, medycznie biorąc, jedną z zasadniczych przyczyn zaniku zdolności kochania i odczuwania szlachetnych uczuć. To także tłumaczy od strony medycznej, tj. biochemicznej – awantury, niekiedy nawet wymordowanie całej rodziny pod wpływem alkoholu.

Wspomniano, że toksyczność alkoholu wyraża się bezpośrednio także na układzie rozrodczym – wbrew chwiejności opinii dawniejszych autorów w tym względzie [zob. np. dr B. Leonhard, Alkohol jako narkotyk, dz.cyt. 16]. Stąd pochodzą z góry nietrudne do przewidzenia uszkodzenia potencjalnego potomstwa, któremu pijak czy pijaczka gotują najgorszą spuściznę genetyczną. Toteż picie nie może nie być oceniane bardzo surowo jako występek przede wszystkim przeciw V-mu przykazaniu w stosunku do siebie i innych, poczynając od swego rzeczywistego, czy tylko potencjalnego potomstwa.

A jak uważają piszący na forum ? Zapraszam do dyskusji.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-26, 08:08   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Fedorowicz napisał/a:
Jeden z demonów, zapytany kiedyś przez egzorcystę: “Ilu was jest tu na Ziemi?” odpowiedział: [...]

Coraz bardziej pogrąża się Pan.
Teraz dla odmiany propagowanie spirytyzmu- „rozmowa z demonami”…
Wyganianie "duchów" z człowieka...
Trochę jednak jest to pocieszające: ;-)
Mt 12:26 SNP "Jeśli szatan wygania szatana, to jest sam ze sobą skłócony. W jaki więc sposób jego królestwo ma się ostać?"
Ktoś owładnięty przez Szatana, "wygania" z innego podobnego sobie.

Pwt 18:10-12 BT5 "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; (11) nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. (12) Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza."

Każde uzależnienie jest złem. Czy to pijaństwo, alkoholizm, narkomania, lekomania, obżarstwo, nieumiarkowanie w umieszczaniu nieprzystojnych obrazków na forum...
1Kor 6:12 PSZ "Wprawdzie wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi pożytek. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie dam się zniewolić."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-26, 08:47   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Henryk napisał/a:
Coraz bardziej pogrąża się Pan.
Teraz dla odmiany propagowanie spirytyzmu- „rozmowa z demonami”…
Wyganianie "duchów" z człowieka...
Trochę jednak jest to pocieszające: ;-)
Mt 12:26 SNP "Jeśli szatan wygania szatana, to jest sam ze sobą skłócony. W jaki więc sposób jego królestwo ma się ostać?"
Ktoś owładnięty przez Szatana, "wygania" z innego podobnego sobie.

Pwt 18:10-12 BT5 "Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; (11) nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. (12) Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza."


Zacytowałem katolickie świadectwo, co nie znaczy że we wszystko wierzę. Jednak uważam że coś w tym jest. Bo dlaczego mamy w Polsce tak masową zapadalność na te nałogi ?

Czym innym jest wchodzenie w komitywę z demonami, spirytyzm a czym innym ich wypędzanie. Odnośnie wyganiania demonów to tak jak Pan Henryk wie Pan Jezus i Apostołowie wyganiali demony i nawet z nimi rozmawiali. I to niejednokrotnie. Wypędzanie złych duchów, ich egzorcyzmowanie, było niewątpliwie specyficzną cechą działalności Pana Jezusa. Święty Jan Apostoł wyraźnie poucza, iż Syn Boży objawił się po to, aby zniszczyć dzieła diabła (por. 1 J 3,8).

Przypomnijmy :
Opętany z synagogi w Kafarnaum (Mk 1,23-28; Łk 4,31-37)
W szabat Jezus przybył do synagogi, w której przebywał człowiek opętany,
dręczony przez ducha nieczystego. Na widok Chrystusa duch ustami opętanego
zaczął wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś, Święty Boży” (24). Chrystus rozkazał surowo: „Milcz i wyjdź z niego” (25). Reakcja złego ducha na słowa Jezusa była natychmiastowa. Demon, jak relacjonuje ewangelista, zaczął targać opętanym i opuścił go z przeraźliwym krzykiem.
Opętany z Gerazy (Mk 5,1-20; Mt 8,28-34; Łk 8,26-39)
Na widok Chrystusa zły duch ustami mężczyzny zapytał: „Czego chcesz ode mnie? i prosił: nie dręcz mnie” (7). Demon zapytany przez Jezusa o imię, odpowiada: „Legion, bo jest nas wielu” (9)16. Okazuje się, że jest ich wielu.
Opętany epileptyk (Mk 9,14-29; Mt 17,14-21; Łk 9,37-42a)
Córka Syrofenicjanki (Mk 7,24-30; Mt 15,21-28)
Kobieta pochylona (Łk 13,10-17)
Uczniowie byli kontynuatorami misji Pana Jezusa. Jak można dowiedzieć się z Ewangelii, Jezus wysyłał uczniów, by głosili Królestwo Boże. Apostołowie otrzymali od Chrystusa władzę uzdrawiania i egzorcyzmowania. „Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął ich wysyłać po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi” (Mk 6,7). „Dał im moc i władzę nad
wszystkimi złymi duchami i władzę leczenia chorób” (Łk 9,1).

Uczniowie po swym powrocie mówili do Jezusa: „Panie przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają” (Łk 10,17), a jest to wyrazem klęski szatana. Uczniowie jeszcze
za życia Jezusa uwalniali od złego ducha. Obok nich działali też inni egzorcyści (por. Mk 9,49), nie będący uczniami Pańskimi, którym Chrystus nie zakazywał działalności. Przed wniebowstąpieniem Pan zwrócił się do apostołów: „Tym zaś, którzy uwierzą te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać” (Mk 16,17). Taki więc będzie, poprzez wszystkie wieki, jeden ze znaków towarzyszących misji uczniów Chrystusa, razem z cudami podczas głoszenia Ewangelii.

Na marginesie Stary Testament i judaizm dopuszcza zwracanie się do zmarłych świętych cadyków (rozmowa króla Saula z Samuelem). A w KrK do świętych Kościoła. Święci to nie demony. Tak zatem werset który Pan zacytował z Powt. Prawa należy odczytać w kontekście, a nie jako bezwarunkowy nakaz. Jest zakaz wróżenia, ale Izraelici rzucali losy, tak samo Apostołowie. Bo ten zakaz dotyczył uczestnictwa w religiach pogańskich i wielbienia ich bożków.

Cytat:
Każde uzależnienie jest złem. Czy to pijaństwo, alkoholizm, narkomania, lekomania, obżarstwo, nieumiarkowanie w umieszczaniu nieprzystojnych obrazków na forum...
1Kor 6:12 PSZ "Wprawdzie wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi pożytek. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie dam się zniewolić."

Chodziło mi o to, czy Pan spożywa alkohol i pali papierosy ? Bo coś Pan pisał chyba kiedyś o jakimś eliksirze o egzotycznej nazwie "Amaretto" :)

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-26, 09:37, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-11-26, 11:32   

Nie bądźmy tak surowi względem siebie;
Nie zaszkodzi ''kieliszeczek na żołądeczek'' a dymek też troszeczkę potrzebny - takiej ''dekadencji''
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-11-26, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
aleks89 
wędrowiec

Potwierdzenie wizualne: 55
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lut 2018
Posty: 49
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 11/13
 84%
Wysłany: 2023-11-26, 13:29   

Wszystko umiarem jest ok. Nie ma co przesadzać.
Litr spirytus dziennie i trzy paczki papierosów nikomu nie zaszkodzi przecież. Ważne by nie przesadzać. By jeszcze skrzynke piwa do tego i karton fajek nie dodawać
Dla spokojnosci można dodać listek/nie więcej!/ Afobam u lub Clonazepanu.
Wszystko jest dla ludzi.
Ważny jestumiar !!! :!:
Ostatnio zmieniony przez aleks89 2023-11-26, 13:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-26, 14:40   

małyfilozof napisał/a:
Nie bądźmy tak surowi względem siebie; Nie zaszkodzi ''kieliszeczek na żołądeczek'' a dymek też troszeczkę potrzebny - takiej ''dekadencji''

Pan chociaż jest szczery. Ale pisał Pan kiedyś o schorzeniach psychicznych. Schorzenia psychiczne są "od zawsze" związane z piciem alkoholu. Np. Majaczenie czyli halucynoza alkoholowa jest typową psychozą wywołaną piciem. W przeciwieństwie do delirium, omamy mają w tym przypadku charakter słuchowy, co oznacza, że chorzy słyszą nieistniejące głosy, nierzadko należące do znajomych osób. To, co "mówią głosy", jest nieprzyjemne dla pacjenta i wywołuje jego strach oraz agresję.

Paranoja alkoholowa to zaburzenie psychotyczne, związanym z obecnością całkowicie nieprawdziwych i niepodlegających korygowaniu przekonań. Zespół amnestyczny to głębokie upośledzenie pamięci świeżej ,zapamiętywania i przywoływania nowych informacji. Chorzy swe ubytki w pamięci wypełniają fałszywymi treściami czyli konfabulacjami, a wspomnienia mieszają się im z teraźniejszością. Z powodu toksyczności etanolu, krwawień i niedoborów substancji odżywczych, minerałów i witamin u niemal 70% uzależnionych dochodzi do zaników kory mózgowej (istoty szarej). Dochodzi do uszkodzeń i zaburzeń funkcjonowania całego układu nerwowego: mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych.

Przyp.31:4 mówi, że władcom "nie wypada pić wina, albo książętom pragnąć mocnego napoju".
Inne tłumaczenie :
"nie powinni królowie upijać się winem".
Dalsza część:
",a książętom nie wolno oszałamiać się winem".
"...nie królom należy pić wino, a nie panom bawić się mocnym napojem".
"nie [przystoi] królom pić wina, ani książętom pożądać napoju odurzającego pragnąć ".
Tymi nowymi "królami i kapłanami" mają być właśnie chrześcijanie:

"Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem..u Boga wybranym i drogocennym"1 Piotra 2:4,9

"i uczyniłeś ich królami i kapłanami, żeby służyli naszemu Bogu, i mają królować nad ziemią”."Ap.5:10
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-26, 16:23   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Fedorowicz napisał/a:
Wypędzanie złych duchów, ich egzorcyzmowanie, było niewątpliwie specyficzną cechą działalności Pana Jezusa.

No tak. Zapomniałem, że przecież ksiądz, to coś więcej niż jakiś tam Pan Jezus.
Jeden taki- ksiądz Michał Olszewski wypędzał demony nawet salcesonem. Nie oparł się mu żaden diabeł! Poważnie! :-D
Cytat:
Chodziło mi o to, czy Pan spożywa alkohol i pali papierosy ?

Moje uczciwie zarobione pieniądze mogę wydać na co tylko chcę.
Mogę dać księdzu, mogę przepić.
Aby dać Panu pole do spekulacji, to napiszę: „nie zaprzeczam, nie potwierdzam”.
To samo z narkotykami.
A teraz kombinuj Pan, czy to żart, czy fakt!
Cytat:
Bo coś Pan pisał chyba kiedyś o jakimś eliksirze o egzotycznej nazwie "Amaretto"
 
Tu muszę sprostować. Myślałem wtedy o eliksirze pod nazwą „Amarena”. Ponoć kosztuje coś około 4 złotych. Nazwa podobna, ale smak chyba już nie...
Znam też nazwy kilku narkotyków, co nie znaczy Panie Fedorowicz, że jestem ich "smakoszem".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-27, 16:31   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Henryk napisał/a:
No tak. Zapomniałem, że przecież ksiądz, to coś więcej niż jakiś tam Pan Jezus.

A kto dziś ma reprezentować Pana Jezusa na planecie Ziemi ?

Cytat:
Moje uczciwie zarobione pieniądze mogę wydać na co tylko chcę.
Mogę dać księdzu, mogę przepić. Aby dać Panu pole do spekulacji, to napiszę: „nie zaprzeczam, nie potwierdzam”. To samo z narkotykami. A teraz kombinuj Pan, czy to żart, czy fakt !


Narkotyki tu odpadają, bo nie taki jest temat wątku.

Cytat:
Tu muszę sprostować. Myślałem wtedy o eliksirze pod nazwą „Amarena”. Ponoć kosztuje coś około 4 złotych. Nazwa podobna, ale smak chyba już nie...Znam też nazwy kilku narkotyków, co nie znaczy Panie Fedorowicz, że jestem ich "smakoszem".


Przepraszam za pomyłkę. Amarena pomarańczowa. Jest to kolor złota !
https://www.youtube.com/watch?v=IwgRAwwxEQ0
:lol:

Ale na poważnie. W Polsce powszechnie lekceważony jest właśnie grzech pijaństwa. Alkohol osłabia wolę, zaciemnia umysł, rozbudza niskie instynkty, przytępia szlachetne uczucia, albo je niszczy w ogóle. W takiej sytuacji człowiek jest zdolny do popełnienia nawet przestępstw i zbrodni. Przez picie traci człowiek zainteresowanie życiem religijnym, przestaje praktykować i staje się praktycznie człowiekiem niewierzącym, choćby w teorii przyznawał się do tego, że wierzy w Boga i od czasu do czasu przyszedł do kościoła. Koniecznym środkiem walki z pijaństwem oprócz żarliwej modlitwy jest abstynencja. Całkowita abstynencja jest potrzebna, gdyż głównym korzeniem pijaństwa, szczególnie w polskim społeczeństwie, są pijackie zwyczaje: przymus, namowa, fałszywe pojęcie gościnności. Praktyka całkowitej abstynencji znajduje uzasadnienie w miłości bliźniego, a przecież miłość bliźniego jest naczelnym nakazem Chrystusa. Mało jest dziś decyzji, które by tyle rodziły błogosławieństwa i radości w życiu, co decyzja abstynencji zupełnej od alkoholu.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-27, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-27, 17:31   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Fedorowicz napisał/a:
A kto dziś ma reprezentować Pana Jezusa na planecie Ziemi ?

No właśnie- mieli być jacyś reprezentanci?!
Czy Jezus upoważniał kogoś, aby Go reprezentowano?!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-27, 17:47   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Henryk napisał/a:
No właśnie- mieli być jacyś reprezentanci?! Czy Jezus upoważniał kogoś, aby Go reprezentowano?!

Ależ Szanowny Panie ! Czy nie czytał Pan wersetów o Tradycji Apostolskiej ? Tradycja Apostolska lub Tradycja to jedno z podstawowych pojęć w teologii chrześcijańskiej, szczególnie w tradycyjnych Kościołach głównego nurtu chrześcijaństwa jak katolicki, anglikański, bizantyjski i kościołów orientalnych. Rozumiana jest ona jako całokształt modlitwy, nauki i życia wiarą, które Kościół "jeden, święty, powszechny i apostolski" (Credo) otrzymał od Pana Jezusa i Apostołów.
Np. w 2. Liście do Tesaloniczan 3,6, o tradycji jest mowa jako o czymś, czego przestrzegać trzeba za cenę bycia wyłączonym ze wspólnoty wierzących:
"Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas."
"Według tego, coście od nas przejęli w sprawie sposobu postępowania i podobania się Bogu – jak już postępujecie – stawajcie się coraz doskonalszymi! " (1 Tes 4,1; por. 1 Kor 11,23; 15,1.3; Ga 1,9; Flp 4,9; Kol 2,6)
Apostołowie otrzymali od Chrystusa nie tylko zespół prawd, ale także sposób życia, moralność, całe życie pierwszej wspólnoty uczniów Chrystusa zostało w sposób duchowy zapoczątkowane przez Mistrza. Dlatego dalej w swym liście Św. Paweł zachęcał kolejnych uczniów Chrystusa do życia według tego, co „przejęli” od Apostołów.

Może ktoś wierzyć, że chrześcijaństwo skończyło się na życiu Pana Jezusa. Ja nie zabraniam. :) Ale to bardzo nierozumne wierzenie.

Wracając do tematu wątku od off -topów Pana Henryka. Komu jest potrzebne życie alkoholika ? Dłużej nie będzie podejmował żadnej uczciwej pracy, dłużej będzie kradł, kłamał, oszukiwał, znęcał się nad rodziną, dłużej będzie lekceważył higienę osobistą i będzie śmierdział na kilometr swymi odorami moczu, dłużej będzie leżał nieprzytomny, a potem leczył kaca, wpadał w depresję i histerię poalkoholową, dłużej będzie wynosił z domu co cenniejsze przedmioty, aby je spieniężyć na wódkę, dłużej będzie zanieczyszczał swe mieszkanie, klatkę schodową, osiedle mieszkaniowe swymi odchodami, petami, butelkami i śmieciami, aż się zalęgną robaki i szczury, dłużej będzie agresywnie odnosił się do każdego, dłużej będzie molestował i napadał kobiety, dzieci, starców, dopuszczał się przestępstw kryminalnych, dłużej będzie oszukiwał sam siebie i ..innych.

Przepraszam za brutalną formę wypowiedzi, ale taka jest prawda o nałogach w Polsce. A tu Pan Henryk pisze kto upoważnił, aby Pana Jezusa reprezentować w walce o moralność ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-27, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-27, 18:13   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Fedorowicz napisał/a:
Apostołowie otrzymali od Chrystusa nie tylko zespół prawd, ale także sposób życia, moralność, całe życie pierwszej wspólnoty uczniów Chrystusa zostało w sposób duchowy zapoczątkowane przez Mistrza. Dlatego dalej w swym liście Św. Paweł zachęcał kolejnych uczniów Chrystusa do życia według tego, co „przejęli” od Apostołów.

Dobrze Pan napisał. Szkoda, że nie wyciągnął Pan wniosków z tego, co Pan napisał.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-28, 15:56   Re: Palenie i picie alkoholu a życie wieczne.

Henryk napisał/a:
Dobrze Pan napisał. Szkoda, że nie wyciągnął Pan wniosków z tego, co Pan napisał.

W każdej religii znajdzie Pan zarówno osoby moralne, a nawet święte jak i upadłe moralnie.
Zapisanie się do jakiegoś wyznania niekoniecznie jest równoznaczne ze zmianą grzesznego postępowania. Wracając do tematu. Czy Pan wie, jakie są statystyki absencji w pracy spowodowanej piciem, wypadków drogowych, wypadków w miejscu pracy, przestępstw kryminalnych i wykroczeń ? Ile łez i nieszczęść ludzkich, ile rozbitych rodzin? Lista jest długa.
W tym temacie chodzi mi o pokazanie niebezpieczeństwa stopniowego uzależnienia i jego ukryty mechanizm. Osoba uzależniona od małych dawek alkoholu coraz częściej sięga po tą używkę, ponieważ z czasem przestaje odczuwać jej działanie. Następnie sięga po coraz większe dawki. Dlaczego dealer narkotykowy daje młodej, naiwnej dziewczynie pierwszą dawkę za darmo? Bo chce ją uzależnić. No, ale koniec na tym. Kto może pojąć, niech pojmuje.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-12-01, 16:53   

Nawet gdy ustanie odór napojów alkoholowych i kac po imprezie, to przeraźliwy smród dymu po papierosach pozostaje. Dym papierosowy śmierdzi okrutnie, przechodzi nim ubranie i całe mieszkanie. Szara cera, żółtawe zęby, łamliwe włosy i nieświeży oddech to obraz kobiety palącej. Nikotyna niszczy urodę kompleksowo, zaczynając od nieprzyjemnego zapachu skóry i włosów, kończąc na problemach cery, uzębienia i płytki paznokcia. Nie zostaje się alkoholikiem w jeden dzień, to długotrwały proces. Fazy alkoholizmu rozwijają się stopniowo. Od fazy prealkoholowej, ostrzegawczej do krytycznej i przewlekłej. W każdej kolejnej fazie objawów choroby alkoholowej przybywa i stają się coraz bardziej nasilone. Każdy przypadek uzależnienia od alkoholu poprzedzony jest występowaniem objawów ostrzegawczych, które często pozostają zlekceważone. Szybka i zdecydowana reakcja i pomoc otoczenia uwrażliwionego na zagrożenie może wtedy doprowadzić do zahamowania rozwoju alkoholizmu. Bez niej osobie uzależnionej niezwykle trudno jest przestać pić.

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-01, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-12-01, 20:15   

Picie jak przedstawia nam miły kolega, to nazywa się alkoholizm z wielkim uszczerbkiem dla zdrowia delikwenta.
Jak wspomniałem: '' kieliszeczek na żołądeczek'' jest wykazane.
O patologii nie wspominam sama przez się wypowiada.
Uważam, ze na forum nie uczestniczą artyści ''AA'', więc poco prelekcje
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2023-12-01, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-12-02, 00:59   

małyfilozof napisał/a:
Picie jak przedstawia nam miły kolega, to nazywa się alkoholizm z wielkim uszczerbkiem dla zdrowia delikwenta.
Jak wspomniałem: '' kieliszeczek na żołądeczek'' jest wykazane.
O patologii nie wspominam sama przez się wypowiada.
Uważam, ze na forum nie uczestniczą artyści ''AA'', więc po co prelekcje

Dziękuję pięknie za szczerą wypowiedź Drogiemu Panu w temacie w którym nikt pisać nie chce. :lol: Co do uczestników forum to są oni całkowicie anonimowi i domysły na temat ich prywatności mogą być rozmaite. Natomiast zjawisko alkoholizmu i palenia tytoniu jest masową plagą w Polsce katolickiej. Udawanie, że plaga ta nie istnieje jest pozbawione sensu. Co do reakcji Kościoła.
Słowo Bpa Tadeusza Bronakowskiego
Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych
na VIII Niedzielę Zwykłą rozpoczynającą 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Wstęp:
Kościół w Polsce już po raz 52. podejmuje ważną inicjatywę, jaką jest Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rozpoczynamy ją w niedzielę przed Popielcem, nawiązując do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełnione w czasie zabaw karnawałowych. Główną ideą Tygodnia jest włączenie wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych czy zniewoleni są innymi nałogami.

Dzisiaj, w ostatnią niedzielę karnawału, przypominamy, że zabawa bez kieliszka jest możliwa i konieczna. W naszym społeczeństwie musi wzrastać świadomość, że można być szczęśliwym bez chemicznych przyjaciół, bez odurzania się alkoholem i innymi używkami, że fundamentem prawdziwego szczęścia jest trzeźwe, wolne od nałogów życie.
https://episkopat.pl/slowo-bpa-tadeusza ... sc-narodu/

https://www.youtube.com/watch?v=DCwGtCvMd2Y

Alkoholowy terror...część wykładu prof. Żdanowa

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-12-02, 01:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13