FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jan 6:53
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2013-07-28, 07:59   Jan 6:53

J 6:53 nbg-pl "A Jezus im powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie zjecie
cielesnej natury Syna Człowieka i nie wypijecie jego przelanej krwi nie macie w sobie życia."

Joh 6:53 bt "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Mam pytanie.
Jak rozumiecie „jedzenie ciała Jezusa” i „picie Jego krwi”?
Co to oznacza?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-07-28, 13:06   

ja tak rozumiem, ze Jezus nawolywal do wiary, pamieci i trwaniu w jego Slowie, czego symboliczna pamiatka ma byc Wieczerza Panska, zaqstepujaca Zydowska pasche o podobnym znaczeniu - wszak spozywany baranek Zydowski uchronil ich pierworodnych raz, a potem byl spozywany na pamiatke. Dowodem sluzy wyjasnienie samego Pana:

Joh 6:31-67 bw "(31) Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dał im, aby jedli. (32) Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. (33) Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot. (34) Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba! (35) Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie. (36) Lecz powiedziałem wam: Nie wierzycie, chociaż widzieliście mnie. (37) Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz; (38) zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał. (39) A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym. (40) A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym. (41) Wtedy Żydzi szemrali przeciwko niemu, iż powiedział: Ja jestem chlebem, który zstąpił z nieba. (42) I mówili: Czy to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę znamy? Jakże więc teraz może mówić: Z nieba zstąpiłem? (43) Wtedy Jezus odpowiedział i rzekł im: Nie szemrajcie między sobą! (44) Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (45) Napisano bowiem u proroków: I będą wszyscy pouczeni przez Boga. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, przychodzi do mnie. (46) Nie jakoby ktoś widział Ojca; Ojca widział tylko Ten, który jest od Boga. (47) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny. (48) Ja jestem chlebem żywota. (49) Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i poumierali; (50) tu natomiast jest chleb, który zstępuje z nieba, aby nie umarł ten, kto go spożywa. (51) Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata. (52) Wtedy sprzeczali się Żydzi między sobą, mówiąc: Jakże Ten może dać nam swoje ciało do jedzenia? (53) Na to rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli nie będziecie jedli ciała Syna Człowieczego i pili krwi jego, nie będziecie mieli żywota w sobie. (54) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. (55) Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. (56) Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. (57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie. (58) Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki. (59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum. (60) Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może? (61) A Jezus, świadom, że z tego powodu szemrzą uczniowie jego, rzekł im: To was gorszy? (62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej? (63) Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem, (64) lecz są pośród was tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem od początku wiedział, którzy są niewierzący i kto go wyda. (65) I mówił: Dlatego powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli mu to nie jest dane od Ojca. (66) Od tej chwili wielu uczniów jego zawróciło i już z nim nie chodziło. (67) Wtedy Jezus rzekł do dwunastu: Czy i wy chcecie odejść?"
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-28, 19:57   Re: Jan 6:53

Henryk napisał/a:
J 6:53 nbg-pl "A Jezus im powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie zjecie
cielesnej natury Syna Człowieka i nie wypijecie jego przelanej krwi nie macie w sobie życia."

Joh 6:53 bt "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Mam pytanie.
Jak rozumiecie „jedzenie ciała Jezusa” i „picie Jego krwi”?
Co to oznacza?


Na pewno nie oznacza dosłownego spożycia zarówno ciała Jezusa, jak i jego Krwi. Gdyby tak było, to zapewne zjedli by go jeszcze podczas ostatniej wieczerzy, i tyle było by z ofiarnej śmierci Jezusa, ile by z niego pozostało po wieczerzy,- a przypuszczam, że nie wiele jak na tyle konsumujących. A swoja drogą nie bardzo rozumiem sensu pytania. Wiadomo jakie wytyczne co do krwi podało zborom Ciało Kierownicze na długo po śmierci Jezusa, a z drugiej strony sam Jezus, nie zachęcał by swoich apostołów do kanibalizmu. To co napisała Axanna, jest bliskie prawdzie, tym niemniej, ma to związek z ustanowieniem nowego Przymierza na mocy krwi, która miała być za parę godzin przelana,- między Bogiem, Jezusem i jego wiernymi uczniami. W ten wieczór Jezus nakazał czynić tak na Pamiątkę, przy czym, użyto wina i przaśnego chleba. Zapewne wina gronowego bez żadnych dodatków, symbolizującego doskonałą krew Jezusa i chleba bez użycia zakwasu, symbolizującego doskonałe niczym nie skażone ciało Jezusa.
_________________

 
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 21:16   Re: Jan 6:53

Henryk napisał/a:
J 6:53 nbg-pl "A Jezus im powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie zjecie
cielesnej natury Syna Człowieka i nie wypijecie jego przelanej krwi nie macie w sobie życia."

Joh 6:53 bt "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Mam pytanie.
Jak rozumiecie „jedzenie ciała Jezusa” i „picie Jego krwi”?
Co to oznacza?
Jezus na Wieczerzy powiedział co to oznacza, wziął chleb i powiedział:Mat. 26:26-28
26. A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje.
27. Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;
28. Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.
(BW)

Jezus na tej ostatniej Wieczerzy ustanowił ofiary z pokarmów, chleba i wina które mieli corocznie spożywać jego uczniowie na znak że są posłuszni jego słowom.
Jan. 14:23-24
23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
(BW)

Są jednak tacy ludzie którzy słowa Jezusa nie pojmują by spożywać chleb i wino na Wieczerzy, oni tylko obserwują. Dlaczego tak czynią?. Jezus odpowiada dlaczego tak czynią:Jan. 8:43-44
43. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
44. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
(BW)

Oni nie wytrwali w prawdzie a swoją sobie ustanowili.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-28, 21:40   Re: Jan 6:53

ametyst napisał/a:
Henryk napisał/a:
J 6:53 nbg-pl "A Jezus im powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie zjecie
cielesnej natury Syna Człowieka i nie wypijecie jego przelanej krwi nie macie w sobie życia."

Joh 6:53 bt "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Mam pytanie.
Jak rozumiecie „jedzenie ciała Jezusa” i „picie Jego krwi”?
Co to oznacza?
Jezus na Wieczerzy powiedział co to oznacza, wziął chleb i powiedział:Mat. 26:26-28
26. A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje.
27. Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;

28. Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.
(BW)

Jezus na tej ostatniej Wieczerzy ustanowił ofiary z pokarmów, chleba i wina które mieli corocznie spożywać jego uczniowie na znak że są posłuszni jego słowom.
Jan. 14:23-24
23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
(BW)

Są jednak tacy ludzie którzy słowa Jezusa nie pojmują by spożywać chleb i wino na Wieczerzy, oni tylko obserwują. Dlaczego tak czynią?. Jezus odpowiada dlaczego tak czynią:Jan. 8:43-44
43. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
44. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
(BW)

Oni nie wytrwali w prawdzie a swoją sobie ustanowili.


Smacznego.. Jezus ustanowił ofiarę z pokarmów....? Tak? O gościu....... Ty masz nie lada problemy...
_________________

 
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-07-28, 22:50   Re: Jan 6:53

Wiesław S. napisał/a:
ametyst napisał/a:
Henryk napisał/a:
J 6:53 nbg-pl "A Jezus im powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie zjecie
cielesnej natury Syna Człowieka i nie wypijecie jego przelanej krwi nie macie w sobie życia."

Joh 6:53 bt "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."

Mam pytanie.
Jak rozumiecie „jedzenie ciała Jezusa” i „picie Jego krwi”?
Co to oznacza?
Jezus na Wieczerzy powiedział co to oznacza, wziął chleb i powiedział:Mat. 26:26-28
26. A gdy oni jedli, wziął Jezus chleb i pobłogosławił, łamał i dawał uczniom, i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje.
27. Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;

28. Albowiem to jest krew moja nowego przymierza, która się za wielu wylewa na odpuszczenie grzechów.
(BW)

Jezus na tej ostatniej Wieczerzy ustanowił ofiary z pokarmów, chleba i wina które mieli corocznie spożywać jego uczniowie na znak że są posłuszni jego słowom.
Jan. 14:23-24
23. Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy.
24. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał.
(BW)

Są jednak tacy ludzie którzy słowa Jezusa nie pojmują by spożywać chleb i wino na Wieczerzy, oni tylko obserwują. Dlaczego tak czynią?. Jezus odpowiada dlaczego tak czynią:Jan. 8:43-44
43. Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
44. Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
(BW)

Oni nie wytrwali w prawdzie a swoją sobie ustanowili.


Smacznego.. Jezus ustanowił ofiarę z pokarmów....? Tak? O gościu....... Ty masz nie lada problemy...
Ja nie mam problemów skoro wierzę że Jezus ustanowił na Wieczerzy ofiarę z chleba i wina. Aby to zrozumieć trzeba wiedzieć że Jezus był tym barankiem ofiarnym tak jak Izrael spożywał baranka na ofiarę Paschalną.
2 Moj. 12:11
11. A w ten sposób spożywać go będziecie: Biodra wasze będą przepasane, sandały na waszych nogach i laska w ręku waszym. Zjecie go w pośpiechu. Jest to ofiara paschalna dla Pana.
(BW)

Zjedzenie baranka było ofiarą dla Pana, tak samo zjedzenie chleba i wina które przedstawia ciało i krew Baranka Paschalnego jest ofiarą dla Pana. Dlatego Jezus kazał nam abyśmy go zjedli i wypili jego krew w postaci chleba i wina bo jest to ofiara dla Pana. Kto tego nie rozumie ten nie zjada Baranka Jezusa w postaci chleba i wina i nie składa w ten sposób ofiary dla Pana. Skoro ty to potępiasz to rzeczywiście masz wielki problem.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-07-28, 23:43   

Axanna napisał/a:
ja tak rozumiem, ze Jezus nawolywal do wiary, pamieci i trwaniu w jego Slowie, czego symboliczna pamiatka ma byc Wieczerza Panska, zaqstepujaca Zydowska pasche o podobnym znaczeniu - wszak spozywany baranek Zydowski uchronil ich pierworodnych raz, a potem byl spozywany na pamiatke.


ja tak samo rozumie i dodam do tego, że spożywać powinni wszyscy
na co Bogu na takiej uroczystości obserwatorzy?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-07-28, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-29, 09:56   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
ja tak rozumiem, ze Jezus nawolywal do wiary, pamieci i trwaniu w jego Slowie, czego symboliczna pamiatka ma byc Wieczerza Panska, zaqstepujaca Zydowska pasche o podobnym znaczeniu - wszak spozywany baranek Zydowski uchronil ich pierworodnych raz, a potem byl spozywany na pamiatke.


ja tak samo rozumie i dodam do tego, że spożywać powinni wszyscy
na co Bogu na takiej uroczystości obserwatorzy?


[b]Chcę raz jeszcze to podkreślić... Po pierwsze: To co obchodzili Żydzi jako dzień Paschy, było ściśle związane z upamiętnianiem dnia, w którym, Jehowa wyprowadził ich z niewoli Egipskiej. Dziwi mnie fakt, że temat jest tyle razy omawiany, a mimo to proste zasadnicze sprawy, na które kieruje swa uwagę Biblia,-robiąc to jednocześnie w tak klarowny sposób, stanowi dla niektórych zawiły temat. W Księdze Wyjścia na temat ustanowienia corocznego obchodu Paschy możemy przeczytać następującą informację:



" A ja przejdę tej nocy przez ziemię egipską i ugodzę każdego pierworodnego w ziemi egipskiej, od człowieka do zwierzęcia, i wykonam wyroki na wszystkich bogach Egiptu. Jam jest Jehowa.  I krew będzie wam służyć za znak na domach, gdzie jesteście; a ja zobaczę krew i ominę was, i plaga ta nie spadnie na was ku waszej zgubie, gdy uderzę ziemię egipską.
 „‚A dzień ten będzie dla was stanowił pamiątkę i będziecie go obchodzić jako święto dla Jehowy przez wszystkie wasze pokolenia. Macie go obchodzić jako ustawę po czas niezmierzony"(Wyjścia 12:12-14).

Dzień Paschy, był dorocznym świętem upamiętniającym fakt wyzwolenia narodu Żydowskiego z pod ciemięskiej reki Faraona(Egiptu). Trwało to do chwili, kiedy Jezus ustanowił Nowe Przymierze, i to nie na podstawie krwi literalnego Baranka, lecz swojej własnej, która miała być przelana wkrótce po ustanowieniu tego Przymierza w dniu 14 Nisan po zachodzie słońca. Czym zatem, był nakaz obchodzenia tej skromnej uroczystości, którą ustanowił sam Syn Boży? Sam udziela na to pytanie wyczerpującej odpowiedzi:

"A wziąwszy kielich, złożył podziękowania i rzekł: „Weźcie go i między sobą podawajcie jeden drugiemu; 18 bo mówię wam: Odtąd nie będę już pił tego produktu z winorośli, aż nadejdzie królestwo Boże”.
 Wziął też chleb, złożył podziękowania, połamał go i dał im, mówiąc: „To oznacza moje ciało, które ma być dane za was. Czyńcie to na moją pamiątkę”.  I tak samo kielich — gdy już spożyli wieczerzę — mówiąc: „Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi, która ma być za was wylana"(Łukasza 22:17-19).

Wyraźnie mówi,że to skromne święto, miało stanowić Pamiątkę, zawarcia Nowego Przymierza i śmierci Jezusa, która umożliwiła przez dostarczenie odpowiedniego okupu, realizację Bożego zamierzenia co do ziemi i ludzi którzy będą spełniać wolę Bożą, nie tak jak sami chcą, lecz zgodnie z wymaganiami Bożymi. To Przymierze dotyczyło, spraw Królestwa, o czym Jezus mówi w innym miejscu. Nie dotyczyło wszystkich Żydów. Pierwotnie zawarł je z jedenastoma Apostołami, w dniu Pięćdziesiątnicy zlewając Ducha Świętego na 120 uczniów,- jednocześnie objął tym przymierzem szersze grono uczniów. do roku 36 n.e. tym przymierzem byli objęci uczniowie pochodzenia Żydowskiego jak też z pośród Samarytan:

"Także sam Szymon uwierzył, a gdy już został ochrzczony, wciąż przebywał z Filipem i zdumiewał się na widok dokonujących się znaków i wielkich, potężnych dzieł.
 Kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana;  a ci, przybywszy, modlili się za nich, by otrzymali ducha świętego. 1 Jeszcze bowiem na żadnego z nich nie zstąpił, lecz tylko zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa.  Wtedy wkładali na nich ręce i ci odtąd otrzymywali ducha świętego"(Dz.Apostolskie 8:13-17).

Po roku 36 n.e. Przymierzem co do Królestwa zostali objęci również ludzie z narodów, do których niekiedy Biblia odnosi określenie z(pośród Pogan), czyli nie Żydów.
"Piotr zszedł więc na dół do tych mężczyzn i rzekł: „Oto ja jestem tym, którego szukacie. Z jakiego powodu jesteście tu obecni?” Oni rzekli: „Korneliusz, setnik, mąż prawy i bojący się Boga oraz cieszący się dobrą opinią u całego narodu żydowskiego, otrzymał za pośrednictwem świętego anioła Boskie polecenia, żeby cię wezwał do swego domu i posłuchał tego, co masz powiedzieć”. "27 A rozmawiając z nim, wszedł do środka i zastał wielu zgromadzonych,  i rzekł do nich: „Dobrze wiecie, że niedozwolone jest dla Żyda przyłączyć się lub podejść do człowieka innego rodu; a jednak Bóg mi pokazał, że żadnego człowieka nie powinienem nazywać skalanym albo nieczystym.  Dlatego przyszedłem — i to bez sprzeciwu — gdy po mnie posłano. Pytam zatem o powód, dla którego posłaliście po mnie”.
 Toteż Korneliusz rzekł: „Cztery dni temu, licząc od tej godziny, modliłem się w swoim domu o godzinie dziewiątej, gdy oto stanął przede mną mężczyzna w jasnej szacie  i powiedział: ‚Korneliuszu, twoja modlitwa została łaskawie wysłuchana, a twoje dary miłosierdzia zostały przypomniane przed Bogiem.  Poślij więc do Joppy i wezwij Szymona, który ma przydomek Piotr. Człowiek ten gości nad morzem w domu Szymona, garbarza’.  Od razu więc posłałem do ciebie, ty zaś dobrze uczyniłeś, że tutaj przyszedłeś. A zatem wszyscy jesteśmy tu teraz obecni przed Bogiem, aby usłyszeć wszystko, co ci Jehowa nakazał powiedzieć”.
 Wtedy Piotr otworzył usta i rzekł: „Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy,  lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe.  Posłał słowo do synów Izraela, aby im oznajmić dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa: Ten jest Panem wszystkich innych"(Dz.Apostolskie 10:21,22,27-36).

Czy wszyscy mieli udział w braniu udziału w tej uroczystości, która Syn Boży ustanowił na Pamiątkę? To jest już osobny temat. Szkoda tylko, że wałkujemy go w kółko, i nikt go nie rozumie. Tam gdzie są jasno sformułowane odnośniki i wyjaśnienia, niektórzy komplikują to doszukując się pod treści. Tam gdzie są odniesienia wyrażone przy pomocy symboliki, niektórzy uważają, że tak należy to rozumieć. Chciałbym kochani dodać, że sprawy są na prawdę proste, ale tylko dla osób, które odznaczają się pokorą, dzięki temu duch Boży, zawarty na kartach Jego natchnionego Słowa, pomoże zrozumieć"Owocem pokory i bojaźni przed Jehową jest bogactwo i chwała, i życie"(Przysłów 22:4).

Nie można tego samego fragmentu natchnionego Słowa interpretować jak się chce. Bóg jest Bogiem Porządku, a nie bałaganu... "Albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, lecz pokoju.
Tak jak w każdym zborze świętych"(1 Koryntian 14:33).

Od pierwszego stulecia Bóg się posługuje zborem, a nie pojedynczymi osobami, gdzie każdy mówi tak jak rozumie...Nie trudno odnaleźć ten zbór, nawet pomimo tego zamieszania panującego tutaj na forum, czy gdzie indziej. Ale należy znaleźć właściwą, potrzebną do tego wskazówkę.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2013-07-29, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13