FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa ziemia
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-11-10, 10:53   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
A czemu czekasz? Przecież Królestwo Boże już przyszło na ziemię przez Jezusa Chrystusa. Ono rozwija się w ludziach, którzy uwierzyli Chrystusowi.

Tia…
Przyszło na ziemię… Do Ukrainy, do Izraela, do Kaszmiru…
Jest w Azji, Afryce...
Modlisz się czasem? - Jeśli tak, to tez prosisz słowami: "Niech przyjdzie Twoje królestwo, niech Twoja wola będzie czyniona na ziemi tak jak w niebie."
Wola Boża ma być realizowana na ziemi, a nie jedynie w sercu wybranej, Wiesławy, czy Henryka S.
Proszą o coś, czego zupełnie nie oczekują.
Hipokryci.

Wybrana pisze do Nike:
Cytat:
Nie napisałaś, że odziedziczą nową ziemię nie starą.

Tia…
Serca też dostaną „nowe”: ;-)
Ez 36:26 SNP "Dam wam serce nowe, nowego ducha włożę w wasze wnętrza. Usunę z was serce kamienne, a dam wam serce mięsiste."
Będą inne, czy jedynie odmienione? A te „Wasze” dusze nieśmiertelne też będą nowe? - Bo przecież dadzą Wam nowe dusze... - Taka wymiana na nowszy model :-D
Ziemia będzie inna, w innym miejscu, niematerialna- czy może jedynie odnowiona?

Nie ośmieszaj się. Taką retoryką doprawdy tylko pokazujesz, że jesteś daleki od zrozumienia Ewangelii Chrystusa i jedynie chcesz dokuczyć innym.
Po kolei więc.
Pan Jezus przecież powiedział, że Królestwo Boże już przyszło. Przyszło wraz z Jego narodzinami. Z narodzinami Boga Syna w ludzkim ciele. Było osobiście ponad 2 tysiące lat temu pośród ludzi, a potem, do teraz jest w sercach wierzących Jemu. Jest w nas i pośród nas swoim Duchem świętym.
O nowych sercach także Jezus mówił, a ty temu zaprzeczasz, jak jakiś antychryst zachowujesz się w tym wpisie :shock:
Nowe dusze nie będą nam dane, bo my jesteśmy duszami, chwilowo w ciele ludzkim.
Serce - mięsień sercowy nie jest siedzibą duszy, jak błędnie sugerujesz i wyśmiewasz.
A Jezus nie tylko mówił o nowym sercu, ale też o nowym narodzeniu. Wróć do sytuacji z Nikodemem i przemyśl, a nie wypisuj takich bredni.
Złośliwość przez ciebie przemawia i chęć dokuczenia wybranej, mnie i kilku innym, którzy nie podzielają twoich fanatycznych poglądów (od czapy, jak mawiał klasyk z webda :roll: ).
)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2023-11-10, 11:58   

Wiesława napisał/a:
Nie ośmieszaj się. Taką retoryką doprawdy tylko pokazujesz, że jesteś daleki od zrozumienia Ewangelii Chrystusa i jedynie chcesz dokuczyć innym.
Po kolei więc.
Pan Jezus przecież powiedział, że Królestwo Boże już przyszło. Przyszło wraz z Jego narodzinami. Z narodzinami Boga Syna w ludzkim ciele. Było osobiście ponad 2 tysiące lat temu pośród ludzi, a potem, do teraz jest w sercach wierzących Jemu. Jest w nas i pośród nas swoim Duchem świętym.
O nowych sercach także Jezus mówił, a ty temu zaprzeczasz, jak jakiś antychryst zachowujesz się w tym wpisie :shock:
Nowe dusze nie będą nam dane, bo my jesteśmy duszami, chwilowo w ciele ludzkim.
Serce - mięsień sercowy nie jest siedzibą duszy, jak błędnie sugerujesz i wyśmiewasz.
A Jezus nie tylko mówił o nowym sercu, ale też o nowym narodzeniu. Wróć do sytuacji z Nikodemem i przemyśl, a nie wypisuj takich bredni.
Złośliwość przez ciebie przemawia i chęć dokuczenia wybranej, mnie i kilku innym, którzy nie podzielają twoich fanatycznych poglądów (od czapy, jak mawiał klasyk z webda :roll: ).
)


Ależ skoro Wiesławie jest dobrze w "Królestwie", które istnieje już o od dwóch tysiącleci, niech tam pozostanie. :-/
Ja jednak oczekuję Takiego, gdzie zamieszka Sprawiedliwość, nie będzie śmierci, ani nikt nie powie "zachorowałem".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-10, 14:08   

Henryk napisał/a:

Wola Boża ma być realizowana na ziemi, a nie jedynie w sercu wybranej, Wiesławy, czy Henryka S.
Proszą o coś, czego zupełnie nie oczekują.
Hipokryci.
Henryk myśli że ot tak zostanie przeniesiony do KB z nie odmienionym sercem i tam wpadnie do maszyny czyszcząco odmieniającej i sprawa się załatwi ot tak sama w sposób techniczny i na końcu procesu wyskoczy nowy Henryk. Dalej śnij i bajajaj o przyszłości jaka to ona będzie piękna tracąc drogocenny czas , tak Henryku wszystko dzieje się samo siebie, Tylko nie wiem dlaczego skarpetki pozostawione na noc rano dalej śmierdzą,?? Poczekam jeszcze przyjdzie Pan Jezus to mi je wypierze
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2023-11-10, 14:29   

Henryk Suchecki napisał/a:
Henryk myśli że ot tak zostanie przeniesiony do KB z nie odmienionym sercem i tam wpadnie do maszyny czyszcząco odmieniającej i sprawa się załatwi ot tak sama w sposób techniczny i na końcu procesu wyskoczy nowy Henryk. Dalej śnij i bajajaj o przyszłości jaka to ona będzie piękna tracąc drogocenny czas , tak Henryku wszystko dzieje się samo siebie, Tylko nie wiem dlaczego skarpetki pozostawione na noc rano dalej śmierdzą,?? Poczekam jeszcze przyjdzie Pan Jezus to mi je wypierze

Nie masz najmniejszego pojęcia co myśli drugi Henryk- czyli Ja.
Ale cieszę się, że Suchecki Henryk odnowił już swoje serce. Szacunek! :lol:
Bajaj sobie ze skarpetkami...

Co za towarzystwo... :cry:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-11-10, 14:37   

Henryk napisał/a:
Nie masz najmniejszego pojęcia co myśli drugi Henryk- czyli Ja.

Ty nieustannie wmawiasz innym swoje własne wyobrażenia i wypowiadasz za każdego, co myśli, co wie, co rozumie...
To ty nie masz najmniejszego pojęcia o naukach Chrystusa, bo dla ciebie podstawą jest Stare Przymierze. Nie pojmujesz całościowo. Myślisz, że jak w ST coś podano, to basta.
Jezus właśnie po to przyszedł, aby wyprostować złe pojmowanie.
Złe pojmowanie zarówno o samym OJcu-Bogu oraz złe pojmowanie Jego nauk.
Czy nie widzisz, że zupełnie inna postać podaje się w ST za boga i działa, jak sam diabeł?
Jak Bóg miłości może jedną ręką dać zakaz zabijania, a drugą rozkazywać mordować w pień!. Nie, Henryk, nie tak wygląda sprawiedliwość (czym ciągle tłumaczycie te paskudne działania waszego boga). Nie tak wygląda sprawiedliwość Boga Ojca, o czym mówił Jego Syn. Tak nawet ludzka sprawiedliwość nie wygląda, no chyba, że psycholi.
Czy wy tego nie widzicie?
Jak możecie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-11-10, 14:45   

piękny, uśmiechnięty , wiecznie młody, zdrowy, mówiący same dobre rzeczy o wybranej, a jeszcze lepsze o Wiesławie, bez żółci do Fedorowicza, a i Markerów przytuli do serca ot tak bo ma taki kaprys i Żydów pogoni bo sikają na martwych Palestyńczyków oczywiście tych z Hamasu, bo nie chcą dobrowolnie opuścić ziemi na której się urodzili.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2023-11-10, 15:50   

Henryk Suchecki napisał/a:
piękny, uśmiechnięty , wiecznie młody, zdrowy, mówiący same dobre rzeczy o wybranej, a jeszcze lepsze o Wiesławie, bez żółci do Fedorowicza, a i Markerów przytuli do serca ot tak bo ma taki kaprys i Żydów pogoni bo sikają na martwych Palestyńczyków oczywiście tych z Hamasu, bo nie chcą dobrowolnie opuścić ziemi na której się urodzili.

Dziękuję Henryku Suchecki za wnikliwą ocenę mojej osoby.
Nie przejmuj się. Ważne, że jesteście "nowo narodzeni" i przebywacie już w Królestwie Chrystusa.
Nie rozumiem jedynie wstawki o oddawaniu moczu. - Ale nie kłopocz się- nie tłumacz.

- Co za towarzystwo. :shock:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-11-10, 16:15   

Henryk napisał/a:
Co za towarzystwo.

Tak, nie jesteś dobrym towarzystwem dla myślących, dla wierzących, dla ufających Chrystusowi.
Mało masz do powiedzenia, a dużo do zganienia. Brak ci tego, co najważniejsze i co jest wyróżnikiem chrześcijan: brak ci miłości bliźniego.
Temat ogromny, szeroki, wielopoziomowy i raczej nie do przedyskutowania tu i teraz. A szkoda.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7110
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5513/7220
 76%
EXP: 55/373
 14%
Wysłany: 2023-11-10, 21:35   

Wiesława napisał/a:
Tak, nie jesteś dobrym towarzystwem dla myślących, dla wierzących, dla ufających Chrystusowi.
Mało masz do powiedzenia, a dużo do zganienia. Brak ci tego, co najważniejsze i co jest wyróżnikiem chrześcijan: brak ci miłości bliźniego.

Faktycznie. Nie pasuję do Was. Gdzie mi równać się z Wami? :mrgreen:
Nie jestem tak bogaty duchowo jak Wy. Zadowolony z siebie, spełniony...
1Kor 4:8 PSZ "Wygląda na to, że już jesteście duchowo nasyceni, istni bogacze i królowie na swych tronach – ale bez nas. Chciałbym, abyście rzeczywiście królowali – wspólnie z nami."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-11-10, 22:25   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Tak, nie jesteś dobrym towarzystwem dla myślących, dla wierzących, dla ufających Chrystusowi.
Mało masz do powiedzenia, a dużo do zganienia. Brak ci tego, co najważniejsze i co jest wyróżnikiem chrześcijan: brak ci miłości bliźniego.

Faktycznie. Nie pasuję do Was. Gdzie mi równać się z Wami? :mrgreen:
Nie jestem tak bogaty duchowo jak Wy. Zadowolony z siebie, spełniony...
1Kor 4:8 PSZ "Wygląda na to, że już jesteście duchowo nasyceni, istni bogacze i królowie na swych tronach – ale bez nas. Chciałbym, abyście rzeczywiście królowali – wspólnie z nami."

Weź się pohamuj. Znowu tworzysz jakieś wyobrażenia własne i przypisujesz je innym. Nikt nie sugerował tego czym próbujesz nas obciążyć.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-18, 13:43   

"Niebo i ziemia przeminą "[Mat. 24:35; Obj. 6:14],-------

jak rozumieć te teksty,? Pytam chętnych do nieba?

Zapraszam do dyskusji !!!
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-01-18, 13:52   

nike napisał/a:
"Niebo i ziemia przeminą "[Mat. 24:35; Obj. 6:14],-------

jak rozumieć te teksty,? Pytam chętnych do nieba?

Zapraszam do dyskusji !!!


" Przeminąć” w Mat. 24.35 to zniknąć lub już nie być. Odnosi się to do fizycznego nieba i ziemi materialnego świata i wszystkiego, co zawiera.
W Ks. Objawienia 21.1 pisze o nowym niebie i nowej ziemi w stanie wiecznym, widząc, że pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-01-18, 23:38   

Markerów napisał/a:
Przeminąć” w Mat. 24.35 to zniknąć lub już nie być. Odnosi się to do fizycznego nieba i ziemi materialnego świata i wszystkiego, co zawiera.
W Ks. Objawienia 21.1 pisze o nowym niebie i nowej ziemi w stanie wiecznym, widząc, że pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły

Obj. BW--21: 1------
I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma.
Tutaj warto wspomnieć, że Księga Objawienia jest proroctwem, na przyszły czas
Ap.Jan to proroctwo widzi na wyspie Patmos gdzie był więźniem, około 100 roku n.e.---------
Widzenie to wypełni się według Pisma Św. w Tysiącleciu, czyli już niedługo.
Widziałem niebo nowe - duchowe, władza Chrystusa i Jego Oblubienicy.
Chrystusa i Jego wierna Oblubienica jako nowe władze duchowej kontroli Tysiąclecia (Dan. 12:3; Mat. 13:13,43).-
albowiem pierwsze=> poprzednie.- niebo=> fałszywe systemy religijne szatana.-
zostaną zniszczone „przeminą”
I ziemię nową => nowo zorganizowane społeczeństwo, jako Królestwo Boże, zbudowane na podstawie miłości i sprawiedliwości, zamiast na samolubstwie i uciemiężeniu.
Pierwsza ziemia => obecny układ społeczny pod władzą szatana, też zostanie zniszczony.
Morza już nie było => niespokojnych, anarchistycznych mas rodzaju ludzkiego,
zostaną zniszczone.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2024-01-19, 08:45   

nike napisał/a:

Pierwsza ziemia => obecny układ społeczny pod władzą szatana, też zostanie zniszczony.

Otóż to.
Nie będzie rajskiego życia na tej ziemi i zmartwychwstania ciał na tej ziemi - jak głoszą SJ.
Zbawieni budzą się do życia w nowych nieśmiertelnych ciałach do życia w Królestwie Bożym na nowej ziemi.
To wzbudzenie do źycia w Królestwie Chrystusa następuje od śmierci cielesnej i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa - pierwszego zmartwychwstałego człowieka. Nową ziemię zbawieni ludzie napełniają cały czas aż do wypełnienia czasu i sądu ostatecznego nad wszystkimi duszami ludzi żyjącymi na ziemi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13