FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla przypomnienia.
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-02-13, 10:37   

Fedorowicz napisał/a:
Drogi Henryku ! Jeżeli święty Kościoła katolickiego rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego Ks. Bp. Profesor doktor Józef Sebastian Pelczar i jego historyczne prace naukowe nie są dowodem, natomiast jakieś memy z wyszukiwarki niewiadomego autorstwa stanowią autorytet to mogę tylko życzyć Henrykowi dużo zdrowia i ..urody na co dzień. :lol:
:-D

Drogi Fedorowicz.
Fakt, że pisał to "święty" Kościoła katolickiego, automatycznie dyskwalifikuje teksty jako wiarygodne!
:-D
Dowodem nie są memy, a informacje wyszukiwane przez Sztuczną Inteligencję, które to dane z cała pewnością są wiarygodne, prawdziwe i nie zmanipulowane!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-02-13, 12:42   

Henryk napisał/a:
Dowodem nie są memy, a informacje wyszukiwane przez Sztuczną Inteligencję, które to dane z cała pewnością są wiarygodne, prawdziwe i nie zmanipulowane!

A skąd wyszukane? Proszę podać adres stron, autorów i wymienić te publikacje. Tak jak to ja uczyniłem. Albo przyznać się uczciwie, że nie można znaleźć, ale Henryk wierzy że istnieją. Taka odpowiedź mi wystarczy. :)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-02-13, 13:00   

Fedorowicz napisał/a:
A skąd wyszukane? Proszę podać adres stron, autorów i wymienić te publikacje.

1.  Noc św. Bartłomieja - rzeź hugenotów - Historia - polskieradio.pl, polskieradio.pl [dostęp 2023-12-06] (pol.).
2. ↑ Masakra w Paryżu. Rzeź hugenotów w noc św. Bartłomieja, Historia Do Rzeczy, 25 sierpnia 2021 [dostęp 2023-12-06] (pol.).
3. ↑ J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1281-1282.
4. ↑ J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1282.
5. ↑ J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1283.

https://historia.dorzeczy.pl/nowozytnosc/474285/noc-sw-bartlomieja-rzez-hugenotow-kto-za-to-odpowiada-przyczyny.html
Pozdrawiam.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-02-13, 16:32   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
A skąd wyszukane? Proszę podać adres stron, autorów i wymienić te publikacje.

1.  Noc św. Bartłomieja - rzeź hugenotów - Historia - polskieradio.pl, polskieradio.pl [dostęp 2023-12-06] (pol.).
2. ↑ Masakra w Paryżu. Rzeź hugenotów w noc św. Bartłomieja, Historia Do Rzeczy, 25 sierpnia 2021 [dostęp 2023-12-06] (pol.).
3. ↑ J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1281-1282.
4. ↑ J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1282.
5. ↑ J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1283.

https://historia.dorzeczy.pl/nowozytnosc/474285/noc-sw-bartlomieja-rzez-hugenotow-kto-za-to-odpowiada-przyczyny.html
Pozdrawiam.


https://historia.dorzeczy.pl/nowozytnosc/474285/noc-sw-bartlomieja-rzez-hugenotow-kto-za-to-odpowiada-przyczyny.html

"Tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w noc św. Bartłomieja w Paryżu były wynikiem wieloletnich sporów pomiędzy katolikami i hugenotami we Francji. Katolicy nie mogli zapomnieć hugenockich ataków, mordowania księży i zakonników."

Jak widać, jest maleńka wzmianka o zbrodniach hugenotów bardzo dziwnie skomentowana. Sugeruje autor (anonimowy) że katolicy o zbrodniach mordowania księży i zakonników powinni.. zapomnieć ! :shock:

Na łamach publikacji "Do rzeczy" piszą bardzo różni dziennikarze, między innymi Bronisław Wildstein. Był on aktywnym wolnomularzem, związanym początkowo z paryską lożą „Kopernik”, skupiającą osoby o polskich korzeniach w ramach Wielkiej Loży Narodowej Francji, a następnie z Warszawską lożą-matką „Kopernik” Wielkiej Loży Narodowej Polski oraz z Krakowską lożą „Przesąd Zwyciężony”, której był Wielkim Mistrzem. Oprócz tego pełnił funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży Narodowej Polski. :shock:

Cytat:
Nie jestem zainteresowany historią pisaną przez zwycięzcę. Adwokat nie może być sędzią w swojej sprawie!

Tu Henryk sam sobie zaprzeczył. Były dwie strony konfliktu: katolicy i hugenoci (protestanci).
Podał Henryk jedynie wersję wydarzeń hugenotów i ich zwolenników. Wersję katolicką podałem ja, bo Henryk o niej "zapomniał". A podstawowa zasada sądownicza mówi, ze należy wysłuchać obu stron (Audiatur et altera pars). Dopiero po zapoznaniu się z zeznaniami obu stron i z dowodami winy można wydawać jakieś wyroki. Choć Pan Jezus nauczał: "Nie sadźcie, abyście nie byli sądzeni". A co dopiero, gdy mamy do czynienia z sądem- samosądem którego zdanie przeciwnej strony nie interesuje. On już wydał wyrok jeszcze przed procesem ! :shock:

BTW. Dla wyjaśnienia. Nie jestem zwolennikiem mordowania kogokolwiek. Ale odmowa obrony zaatakowanego bliźniego, kobiety, dziecka, przyjaciela, krewnego przez agresora byłaby nie tylko tchórzostwem, a jeszcze i hańbą. W księdze Wajikra, w parszy Kedojszim (19:16): „Nie będziesz stał bezczynnie, gdy życie twojego bliźniego jest w niebezpieczeństwie. Ja jestem Bóg” (lo taamod aldam reecha ani Adonaj).
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-13, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-02-14, 09:39   

Fedorowicz napisał/a:
Podał Henryk jedynie wersję wydarzeń hugenotów i ich zwolenników. Wersję katolicką podałem ja, bo Henryk o niej "zapomniał".

Sugeruje Pan, że w redakcji tygodnika „Do Rzeczy”, a także redakcji Polskiego Radia w dziale „Historia”- zasiadali Hugenoci?! Również autorzy "Dziewiętnastotomowej Encyklopedii Katolickiej" wraz z wykazem skrótów- wydanej w Lublinie w 1993roku- to wyłącznie Hugenoci i ich zwolennicy?! :lol:
Nie żartuj Pan- Panie Fedorowicz.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-02-14, 10:47   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Podał Henryk jedynie wersję wydarzeń hugenotów i ich zwolenników. Wersję katolicką podałem ja, bo Henryk o niej "zapomniał".

Sugeruje Pan, że w redakcji tygodnika „Do Rzeczy”, a także redakcji Polskiego Radia w dziale „Historia”- zasiadali Hugenoci?! Również autorzy "Dziewiętnastotomowej Encyklopedii Katolickiej" wraz z wykazem skrótów- wydanej w Lublinie w 1993roku- to wyłącznie Hugenoci i ich zwolennicy?! :lol:
Nie żartuj Pan- Panie Fedorowicz.

Nie zasiadają tam hugenoci ( kalwini ) ale przeciwnicy tradycji katolickiej. Masoneria powstała w opozycji do Kościoła i monarchii, a zwłaszcza cywilizacji łacińskiej. Skala ich manipulacji, dezinformacji i fałszowania historii jest niewiarygodna.
BTW. Czy można prosić o podanie autorów tych dziewiętnastu tomów i miejsce w którym twierdzą że hugenoci nie mordowali ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-14, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7109
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5515/7220
 76%
EXP: 54/373
 14%
Wysłany: 2024-02-14, 11:28   

Fedorowicz napisał/a:
Czy można prosić o podanie autorów tych dziewiętnastu tomów i miejsce w którym twierdzą że hugenoci nie mordowali ?

Panie Fedorowicz- jest pan poważnym człowiekiem i traktujmy siebie tak samo.
Wszystkich autorów tego 19-to tomowego dzieła nie znam. Bo i na co mi ta wiedza?
Interesujące nas urywki, te które już podałem napisał (co było tam zaznaczone) niejaki J. Warmiński w 6 tomie w kolumnach 1281-1283.
Cytat:
J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1281-1282.
J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1282.
J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1283.

Nawet nie zająknąłem się stwierdzeniem, że Hugenoci nikogo nie zamordowali w odwecie.
Każda akcja wymusza reakcję. Normalka.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-02-16, 05:41   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Czy można prosić o podanie autorów tych dziewiętnastu tomów i miejsce w którym twierdzą że hugenoci nie mordowali ?

Panie Fedorowicz- jest pan poważnym człowiekiem i traktujmy siebie tak samo.
Wszystkich autorów tego 19-to tomowego dzieła nie znam. Bo i na co mi ta wiedza?
Interesujące nas urywki, te które już podałem napisał (co było tam zaznaczone) niejaki J. Warmiński w 6 tomie w kolumnach 1281-1283.
Cytat:
J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1281-1282.
J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1282.
J. Warmiński, Hugenoci, [w:] Encyklopedia Katolicka, t. 6, Lublin 1993, kol. 1283.

Nawet nie zająknąłem się stwierdzeniem, że Hugenoci nikogo nie zamordowali w odwecie.
Każda akcja wymusza reakcję. Normalka.

Ja jednak mam duże wątpliwości, czy protestantyzm był jak pisze Henryk "odwetem", czy raczej zorganizowanym spiskiem którego celem było przechwycenie kościelnego majątku i odciągnięcie wiernych od Kościoła.
Rezultaty są widoczne dzisiaj. Ateizm, komuno-faszyzm, rozwody, aborcja, LGBT, eutanazja, eksperymenty na ludziach, obozy zagłady , wojny w których ginie ludność cywilna na masową skałę.
Co do wybranych urywków są to tylko fragmenty wyrwane z kontekstu historii jako uzasadnienie z góry przyjętej tezy obwiniania katolików o wszelkie zło. Niewygodne fakty które temu przeczą zostały pominięte.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-16, 05:50, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-02-16, 12:02   

Fedorowicz ty ciągle tę jedną melodię śpiewasz, nie znasz innych melodii, a szkoda.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-02-16, 17:05   

nike napisał/a:
Fedorowicz ty ciągle tę jedną melodię śpiewasz, nie znasz innych melodii, a szkoda.

Savoir-vivre jest to znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności; umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach . Kiedyś przechodzenie na "ty" była to wiedza niezbędna, jeśli człowiek chciał uchodzić za kulturalnego. Nieraz obyczaje przekazuje się pokoleniowo, uczymy się od krewnych. Jak ktoś nie wie, jak się zachować to na wszelki wypadek powinien zachować się przyzwoicie. Dobrze wychowana osoba będzie w takich sytuacjach zwracać się kulturalnie do osób nieznanych i korzystać z tradycyjnych form grzecznościowych: "Pan i Pani". Dlaczego warto mieć savoir-vivre w przysłowiowym paluszku ? Osoba dobrze wychowana nie popełni towarzyskiej i zawodowej gafy, nie stanie się "burakiem" . Te zasady chronią nas przed żenującymi i czasem nieprzyjemnymi sytuacjami. Nienaganne formy zachowania oznaczają życzliwość dla ludzi, uprzejmość, tolerancję, opanowanie emocji. Okazując dobre maniery okazujemy szacunek innym, nawet obcym, anonimowym i nieznanym nam osobiście ludziom. Mam nadzieję, ze nie dojdzie na forum do zwracania się jak jawni komuniści per:
"Ty ziom, mordo, towarzyszu, itp." :-(
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-02-16, 17:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2024-02-18, 12:24   Re: Dla przypomnienia.

Henryk napisał/a:
Treść listu prezydenta Stanów Zjednoczonych Harry Trumana do papieża Piusa XII,napisany po zakończeniu II wojny światowej.
Cytat:
Szanowny Panie Pacelli.
Jako baptysta i jako głowa jednego z największych i najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do Pana Pacelliego.
Jestem przekonany, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako główną zasadę obowiązującą nasz rząd, by nigdy papież nie miał prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi doktrynami i politycznymi intrygami.
Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, powiedział jasno: "Historia nie dostarczyła nam ani jednego przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się zachować wolność religijną".
W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego kraju, Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w książce "Faith for Living" z 1940 r.: "Perfidia świata chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem".
Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata - wykonywał specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.
Nie udowodni mi Pan swojej niewiedzy o tym, że Hitler i naziści przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratował swoje życie, powiedział: "Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa".
Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego państwa zgodził się uznawać Pana jaki mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykańskiego.

List opublikował paryski miesięcznik "Sennaciulo" nr 647/1959

Wkrótce po zakończeniu konferencji poczdamskiej, prezydent USA zbrodniarz wojenny i ludobójca który nigdy nie odpowiedział za swoje zbrodnie jak Dr. Haupsturmfuhrer J . Mengele Harry Truman podjął decyzję o zrzuceniu dwóch bomb atomowych na Japonię. Pierwsza z nich została zrzucona sierpnia na Hiroszimę, a trzy dni później kolejną zrzucono na Nagasaki. W wyniku obu eksplozji zmarło łącznie około 160 tysięcy ludności cywilnej. Bomby atomowe „Little Boy” i „Fat Man” zrzucono na Hiroszimę i Nagasaki kolejno 6 i 9 sierpnia 1945 r. W wyniku ataku oba miasta zostały niemal doszczętnie zniszczone. Liczba ofiar jest jednak zdecydowanie wyższa z uwagi na chorobę popromienną, która dotknęła chwilowo ocalałych. Kobiety rodziły uszkodzone dzieci. Powodem, podanym przez Trumana do użycia broni jądrowej było zastraszenie Japonii i wymuszenie kapitulacji Japonii. Rok po rozpoczęciu drugiej kadencji przez podżegacza wojennego Trumana wybuchła wojna koreańska. Fajnych ma Henryk idoli ! :shock:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14