FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrzescijańska osobowosć.
Autor Wiadomość
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-19, 10:52   Chrzescijańska osobowosć.

Chrześcijanin jak wiadomo dostaje Ducha Świętego i staje się człowiekiem duchowym a nie cielesnym. Oczywiście ciało domaga sie swoich praw i chrzescijanin niestety musi cały czas walczyć.

Rz 7:14-25 bw "(14) Wiemy bowiem, że zakon jest duchowy, ja zaś jestem cielesny, zaprzedany grzechowi. (15) Albowiem nie rozeznaję się w tym, co czynię; gdyż nie to czynię, co chcę, ale czego nienawidzę, to czynię. (16) A jeśli to czynię, czego nie chcę, zgadzam się z tym, że zakon jest dobry. (17) Ale wtedy czynię to już nie ja, lecz grzech, który mieszka we mnie. (18) Wiem tedy, że nie mieszka we mnie, to jest w ciele moim, dobro; mam bowiem zawsze dobrą wolę, ale wykonania tego, co dobre, brak; (19) albowiem nie czynię dobrego, które chcę, tylko złe, którego nie chcę, to czynię. (20) A jeśli czynię to, czego nie chcę, już nie ja to czynię, ale grzech, który mieszka we mnie. (21) Znajduję tedy w sobie zakon, że gdy chcę czynić dobrze, trzyma się mnie złe; (22) bo według człowieka wewnętrznego mam upodobanie w zakonie Bożym. (23) A w członkach swoich dostrzegam inny zakon, który walczy przeciwko zakonowi, uznanemu przez mój rozum i bierze mnie w niewolę zakonu grzechu, który jest w członkach moich. (24) Nędzny ja człowiek! Któż mnie wybawi z tego ciała śmierci? (25) Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego! Tak więc ja sam służę umysłem zakonowi Bożemu, ciałem zaś zakonowi grzechu."

Tak właśnie opisał paweł podwójną naturę człowieka , ma on taka mimo ,że jest chrzescijaninem. Dlatego walczac z nasza cielesnością tu opisaną

Ga 5:19-21 bw "(19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą."

Powinnismy starać się usilnie o wyrobienie w sobie innych cech

Ga 5:22-24 bw "(22) Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość. Przeciwko takim nie ma zakonu. (24) A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami."

Właśnie to mamy robić , krzyżować ciało oczywiscie nie literalnie a walczyć i to z pomocą Ducha Świętego żeby być takim człowiekiem duchowym jak powyżej.

Biblia daje nam wiele rad w tej materii jak to robić i na co zwracać uwagę. Jak tu chociażby w moim ulubionym liscie Jakuba.

Jk 4:8 bw "Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie o rozdwojonej duszy."

Jk 1:5 bw "A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana."

Jk 1:19 bw "Wiedzcie to, umiłowani bracia moi. A niech każdy człowiek będzie skory do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do gniewu."


Jk 1:22 bw "A bądźcie wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie."

Jk 2:1 bw "Bracia moi, nie czyńcie różnicy między osobami przy wyznawaniu wiary w Jezusa Chrystusa, naszego Pana chwały."

Jk 2:8 bt "Jeśli przeto zgodnie z Pismem wypełniacie królewskie Prawo: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie."

Jk 2:14 bw "Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić?"Jk 2:17 bw "Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie."

Jk 3:1 bw "Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami, bracia moi, gdyż wiecie, że otrzymamy surowszy wyrok."

Jk 3:10 bw "z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak, bracia moi, być nie powinno."

Jk 3:16 bw "Bo gdzie jest zazdrość i kłótliwość, tam niepokój i wszelki zły czyn."

Jk 3:17 bw "Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna."

Jk 4:3 bw "Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich namiętności."

Jk 5:9 bw "Nie narzekajcie, bracia, jedni na drugich, abyście nie byli sądzeni; oto sędzia już u drzwi stoi."

Jk 5:16 bw "Wyznawajcie tedy grzechy jedni drugim i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."

No to tyle Jakub , to właśnie mamy mieć na uwadze walczac z pokusami ciała . Jest w całym piśmie swiętym dużo dobrych rad jak stać się dobrym chrześcijaninem, jakie cechy w sobie wyrabiać , co się Bogu podoba . Może jeszcze ktoś coś przytoczy.
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-12, 21:52   

Chrześcijanin jest też i człowiekiem. Dość nieporadnym, buntownikiem, chodzącym swoimi ścieżkami, jest człowiekiem różnych charakterów, wszelakich zainteresowań. Ale jest też a raczej powinien być też człowiekiem dla drugiego człowieka. Jak to rozumieć? Ano tak, że chrześcijanin powinien chcieć tylko dobra dla drugiego człowieka, szanować go za to kim jest, nie zmieniać go na siłę, nie mierzyć go swoją miarą, kochać go tak jak siebie.
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-09-27, 22:01   

wypowiedz Meni jest dosc ciekawa, nawet bym sie zgodzila, gdyby pod wyrazem "swoja miara" sie nie kryla miara Biblijna tak naprawde, ale to trzeba przyjac Slowo Boze za autorytet i jego przekaz, zeby zrozumiec. Menia wolala odejsc do swego swiatka... :-(
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-01-26, 14:53   Ochrona niepełnosprawnych.

_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2024-03-08, 12:18   

Za wady płodu odpowiada mężczyzna. Kobieta nie powinna ponosić odpowiedzialności za swoje decyzje. Za wszystko powinien odpowiadać mężczyzna. Jeśli Kobieta zdecyduje się na aborcję, konsekwencje prawne powinien ponieść mężczyzna

‭‭1 Koryntian 11:3 SNP‬‬
[3] Chcę więc, abyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, głową każdej kobiety jest mąż, a głową Chrystusa jest Bóg.

https://bible.com/bible/2095/1co.11.3.SNP

Bo miłosne uniesienie jest najcenniejszym etapem życia i nie powinno być postrzegane przez Świat jako gwałt, lecz Miłość powinna być udziałem całego Świata. To jest praca mężczyzny

‭‭Izajasza 42:1-4 SNP‬‬
[1] Oto mój sługa, którego popieram, mój wybrany, rozkosz mojej duszy. Złożyłem na Nim mego Ducha, On nada narodom prawo. [2] Nie będzie krzyczał, nie będzie się unosił, nie wydostanie się na ulice Jego głos. [3] Trzciny nadłamanej nie dołamie, knota gasnącego nie dogasi, w imię prawdy nada prawo. [4] Nie ustanie, nie ulegnie załamaniu, dopóki nie utrwali prawa na ziemi — Jego nauki wyczekują wyspy.

https://bible.com/bible/2095/isa.42.1.SNP
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-08, 14:43   

radek napisał/a:
Za wady płodu odpowiada mężczyzna. ........Za wszystko powinien odpowiadać mężczyzna. Jeśli Kobieta zdecyduje się na aborcję, konsekwencje prawne powinien ponieść mężczyzna
.
Czysta paranoja - ach ci Ludzie, co wam po głowach chodzi
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2024-03-09, 07:47   

małyfilozof napisał/a:
radek napisał/a:
Za wady płodu odpowiada mężczyzna. ........Za wszystko powinien odpowiadać mężczyzna. Jeśli Kobieta zdecyduje się na aborcję, konsekwencje prawne powinien ponieść mężczyzna
.
Czysta paranoja - ach ci Ludzie, co wam po głowach chodzi


‭‭Jana 18:23 SNP‬‬
[23] Jezus na to: Jeżeli uważasz, że odpowiedziałem niewłaściwie, uzasadnij to, a jeżeli właściwie, to dlaczego Mnie bijesz?

https://bible.com/bible/2095/jhn.18.23.SNP
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-09, 11:15   

Witaj Radek :-D , zapytam: Czy ja Ciebie biję? odpowiedziałem tylko obiektywnie, a TY wielkie słowa przedstawiasz publicznie, czuję sie troszeczkę urażony
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 790
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2024-03-09, 13:25   

małyfilozof napisał/a:
Witaj Radek :-D , zapytam: Czy ja Ciebie biję? odpowiedziałem tylko obiektywnie, a TY wielkie słowa przedstawiasz publicznie, czuję sie troszeczkę urażony


Witam. Jeśli czujesz się urażony to przepraszam. Jednak uważam, że na przyszłość komentując czyjś post słowem "paranoja" warto doprecyzować, bo opinia bubliczna nie koniecznie musi obiektywnie rozumieć Twój obiektywizm. Ja przykładowo, niejednoznaczne, lub kontrowersyjne wypowiedzi, staram się popierać fragmentem Pisma Świętego

‭‭Łukasza 12:58 SNP‬‬
[58] Gdy na przykład idziesz ze swym oskarżycielem do sądu, już w drodze dołóż starań, by dojść z nim do ugody. Nie chciej, aby cię oskarżyciel postawił przed sędzią, sędzia oddał komornikowi, a komornik osadził w więzieniu.

https://bible.com/bible/2095/luk.12.58.SNP

‭‭Objawienie 3:19 SNP‬‬
[19] Ja tych, których kocham, poprawiam i wychowuję(...)

https://bible.com/bible/2095/rev.3.19.SNP

;-)
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-09, 13:37   

Witaj Radek :-D , jeżeli uraziło moje stwierdzenie (paranoja) - serdecznie PRZEPRASZAM - (mea culpa) :oops:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-04-20, 17:45   

Ciekawostka ''mały test'' - sprawdź

_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13