FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy świat jest predestynowany ?
Autor Wiadomość
Biblia123

Potwierdzenie wizualne: 99
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Gru 2023
Posty: 257
Poziom: 14
HP: 85/426
 20%
MP: 64/203
 31%
EXP: 33/33
 100%
Wysłany: 2024-03-27, 11:36   Czy świat jest predestynowany ?

Czy Bóg realizuje przeznaczenie i nic nie dzieje się bez jego woli czy jednak człowiek ma wpływ na swój własny los i mimo że Bóg ingeruje w losy świata to wolna wola człowieka ma też wpływ na wydarzenia zachodzące w świecie.
To że Bóg stoi poza czasem i z góry zna wszystkie koleje rzeczy wcale nie musi oznaczać że wszystko dzieje się zgodnie z jego wolą a może jednak to znaczy ?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-03-27, 11:45   Re: Czy świat jest predestynowany ?

Biblia123 napisał/a:
Czy Bóg realizuje przeznaczenie i nic nie dzieje się bez jego woli czy jednak człowiek ma wpływ na swój własny los i mimo że Bóg ingeruje w losy świata to wolna wola człowieka ma też wpływ na wydarzenia zachodzące w świecie.
To że Bóg stoi poza czasem i z góry zna wszystkie koleje rzeczy wcale nie musi oznaczać że wszystko dzieje się zgodnie z jego wolą a może jednak to znaczy ?


jeśli jutro o godzinie 17.00 wybiorę pizzę a nie kebaba w restauracji, to Bóg wiedział o tym już przed stworzeniem świata i „nie mogę” zrobić inaczej. Jeśli zrobię inaczej to Bóg nie jest nieomylny. Jeśli jednak zrobię to co wie Bóg to nie mam wolnej woli i to co zrobię jest zależne w pełni od Jego wiedzy.
:lol: :lol: :lol: :lol:

oczywiscie to absurd paradoksu
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2024-03-27, 11:48   Re: Czy świat jest predestynowany ?

Biblia123 napisał/a:
Czy Bóg realizuje przeznaczenie i nic nie dzieje się bez jego woli czy jednak człowiek ma wpływ na swój własny los i mimo że Bóg ingeruje w losy świata to wolna wola człowieka ma też wpływ na wydarzenia zachodzące w świecie.
To że Bóg stoi poza czasem i z góry zna wszystkie koleje rzeczy wcale nie musi oznaczać że wszystko dzieje się zgodnie z jego wolą a może jednak to znaczy ?


Nawet jeśli usuniemy Boga z tego rozumowania to paradoks ten pozostaje nadal. Załóżmy, że Bóg nie istnieje a ja nadal mam wybrać czy zjem jutro o 17.00 pizzę czy kebeba. Coś przecież mussze wybrać. Bez względu na to czy istnieje Bóg, czy nie, wybiore tylko jedną z tych dwóch rzeczy i wyjdzie na to samo. :roll:
moj wybór można w obu tych przypadkach potraktować jako pozbawiony wolnej woli. Coś przecież jutro musi wydarzyć się.
Jeśli spojrzymy na to wstecz, już po dokonanym wyborze, to okaże się, że sytuacja wygląda identycznie, bez względu na to czy wmieszamy w to Boga, czy nie wybraliśmy tak a nie inaczej i „nie mogliśmy” dokonać innego wyboru, skoro wybraliśmy tylko jedną określoną opcję :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-03-27, 11:59   Re: Czy świat jest predestynowany ?

Biblia123 napisał/a:
Czy Bóg realizuje przeznaczenie i nic nie dzieje się bez jego woli czy jednak człowiek ma wpływ na swój własny los i mimo że Bóg ingeruje w losy świata to wolna wola człowieka ma też wpływ na wydarzenia zachodzące w świecie.
To że Bóg stoi poza czasem i z góry zna wszystkie koleje rzeczy wcale nie musi oznaczać że wszystko dzieje się zgodnie z jego wolą a może jednak to znaczy ?

Ostatnio dużo myślałam na temat wolnej woli i doszłam do wniosku, że człowiek jej nie ma. A na pewno nie ma żadnego wpływy (jego wola nie ma wpływu) na sprawy kluczowe i bardzo ważne dla ludzi. To czy włażę skarpetki białe czy czarne - tak, na to boża wolna wola zezwala. Tu mam wolność 100-procentową.
Natomiast np. modlitwy milionów ludzi o pokój na bogu nie robią żadnego wrażenia. W takich sprawach decyduje ZŁY. Łatwo się o tym przekonać obserwując sytuacje na świecie na przestrzeni stuleci, a nawet tysiącleci.
Bóg nie ukrywa, że oddał nasz świat i ludzkość w objęcia Złego, zrzucił go nam na łeb. I dzieje się na tym świecie wyłącznie wola Złego.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2024-03-27, 12:53   

Bóg stwarzając Człowieka, wiedział, jak z każdej sytuacji, w którą człowiek się wpląta, może go wyprowadzić na przysłowiową prostą, czyli do stanu satysfakcjonującego Boga. Bóg przed stworzeniem miał wizję, jak ono powinno wyglądać, Bóg wie lepiej co daje nam szczęście i dlatego jest zawsze o krok przed nami

‭‭Ewangelia według św. Mateusza 13:44-46 BW1975‬‬
[44] Podobne jest Królestwo Niebios do ukrytego w roli skarbu, który człowiek znalazł, ukrył i uradowany odchodzi, i sprzedaje wszystko, co ma, i kupuje oną rolę. [45] Dalej podobne jest Królestwo Niebios do kupca, szukającego pięknych pereł, [46] Który, gdy znalazł jedną perłę drogocenną, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

https://bible.com/bible/3490/mat.13.44.BW1975

Gdy będziemy w pełni podobni Bogu, problemu nie będzie

‭‭Ewangelia według św. Jana 8:34-36 BW1975‬‬
[34] Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu. [35] A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze. [36] Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

https://bible.com/bible/3490/jhn.8.34.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Biblia123

Potwierdzenie wizualne: 99
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Gru 2023
Posty: 257
Poziom: 14
HP: 85/426
 20%
MP: 64/203
 31%
EXP: 33/33
 100%
Wysłany: 2024-03-27, 13:31   

Cytat:
Bóg nie ukrywa, że oddał nasz świat i ludzkość w objęcia Złego, zrzucił go nam na łeb. I dzieje się na tym świecie wyłącznie wola Złego.

To nie prawda, wola Boża dzieje się każdego dnia na ziemi pośród ludzi, szatan jest potężnym kusicielem ale nie jest Bogiem i nigdy nie był, ma ograniczony wpływ na świat. Szatan nie zrobi więcej aniżeli pozwoli mu na to Bóg.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2024-03-27, 14:25   

Biblia123 napisał/a:
Cytat:
Bóg nie ukrywa, że oddał nasz świat i ludzkość w objęcia Złego, zrzucił go nam na łeb. I dzieje się na tym świecie wyłącznie wola Złego.

To nie prawda, wola Boża dzieje się każdego dnia na ziemi pośród ludzi, szatan jest potężnym kusicielem ale nie jest Bogiem i nigdy nie był, ma ograniczony wpływ na świat. Szatan nie zrobi więcej aniżeli pozwoli mu na to Bóg.


Skoro Stwórca Bóg jest wszystkim we wszystkim, ale i ponad wszystkim to szatan nie może uczynić nic więcej niż on może, ale na końcu i tak Bóg jest sędzią ponad wszystkim. Jednak z naszego punktu widzenia małe to znaczenie ma ta różnica, ponieważ cierpimy, znosząc niesprawiedliwość i różne inne tam w zależności od tego w której części świata żyjemy.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-27, 14:31   

Czyli z powyższego postu jesteśmy na smyczy, tylko różnica polega na tym, jaką ma długość
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-03-27, 15:46   

Biblia123 napisał/a:
Cytat:
Bóg nie ukrywa, że oddał nasz świat i ludzkość w objęcia Złego, zrzucił go nam na łeb. I dzieje się na tym świecie wyłącznie wola Złego.

To nie prawda, wola Boża dzieje się każdego dnia na ziemi pośród ludzi, szatan jest potężnym kusicielem ale nie jest Bogiem i nigdy nie był, ma ograniczony wpływ na świat. Szatan nie zrobi więcej aniżeli pozwoli mu na to Bóg.

Czytaj ze zrozumieniem. Ja nie twierdzę, że szatan jest bogiem, co sugerujesz tu:"ale nie jest Bogiem i nigdy nie był".
Skoro twierdzisz, że:"Szatan nie zrobi więcej aniżeli pozwoli mu na to Bóg", to ja wnioskuję, że oskarżasz Boga o współudzial w czynach szatana.
No i piszesz, że "to nie jest prawda", więc pytam: co nie jest prawdą zw zdaniu, które cytujesz; moim zdaniu.
To, że szatan został strącony na ziemię pisze w Ks.Henocha oraz w Obj.12,7 i dalej. Komentarz do Kol.1,13 oraz w innych fragmentach odnośnie tych spraw można poczytać na przykład tu https://www.komentarzbibl...l/kol_1_13.html
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-27, 17:26   Re: Czy świat jest predestynowany ?

Wiesława napisał/a:
Biblia123 napisał/a:
Czy Bóg realizuje przeznaczenie i nic nie dzieje się bez jego woli czy jednak człowiek ma wpływ na swój własny los i mimo że Bóg ingeruje w losy świata to wolna wola człowieka ma też wpływ na wydarzenia zachodzące w świecie.
To że Bóg stoi poza czasem i z góry zna wszystkie koleje rzeczy wcale nie musi oznaczać że wszystko dzieje się zgodnie z jego wolą a może jednak to znaczy ?

Ostatnio dużo myślałam na temat wolnej woli i doszłam do wniosku, że człowiek jej nie ma. A na pewno nie ma żadnego wpływy (jego wola nie ma wpływu) na sprawy kluczowe i bardzo ważne dla ludzi. To czy włażę skarpetki białe czy czarne - tak, na to boża wolna wola zezwala. Tu mam wolność 100-procentową.
Natomiast np. modlitwy milionów ludzi o pokój na bogu nie robią żadnego wrażenia. W takich sprawach decyduje ZŁY. Łatwo się o tym przekonać obserwując sytuacje na świecie na przestrzeni stuleci, a nawet tysiącleci.
Bóg nie ukrywa, że oddał nasz świat i ludzkość w objęcia Złego, zrzucił go nam na łeb. I dzieje się na tym świecie wyłącznie wola Złego.

Bóg JHWH, ma na wszystko swój czas, który został zaplanowany na początku stworzenia świata, i tego czasu dla naszej przyjemności nie zmieni, a to dlatego, że wszystko co Bóg robi jest DOBRE.
Więc jeżeli zrobił dobre rzeczy to dla jakiej przyczyny ma je zmieniać?
Owszem nam się dłuży, ten zły świat, prosimy Boga o KRÓLESTWO ŻEBY PRZYSZŁO JAK NASZYBCIEJ, szczególnie wtedy kiedy mamy jakieś poważne zmartwienie itp.
W jaki sposób Bóg nam wtedy pomaga? Pociesza nas w różny sposób, nawet np. w taki że jesteśmy rano bardzo szczęśliwi ojej jak się fajnie czuję, a wczoraj prawie dogorywałam. Bóg nic nie robi przed czasem zaplanowanym, dał nam obietnicę, że przyjdzie taki czas, że wstaniemy z grobów i będziemy mieli możliwość żyć wiecznie jeżeli tylko tego będziemy chcieć. A jak nie to zostaniemy unicestwieni umrzemy już na stałe.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Biblia123

Potwierdzenie wizualne: 99
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Gru 2023
Posty: 257
Poziom: 14
HP: 85/426
 20%
MP: 64/203
 31%
EXP: 33/33
 100%
Wysłany: 2024-03-27, 19:19   

A więc jeżeli Bóg ma wszystko rozplanowane ułożone w czasie to tym bardziej świadczy to o czym że istnieje predestynacja może nie całkowita ale w jakimś tam wymiarze tak.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2024-03-27, 20:02   

Gdzieś wam wolna wola umknęła.
Jeśli jest tak, jak nike i Biblia123 piszą to o "w.w." nie ma co gadać. Jesteśmy zaprogramowanymi biorobotami i wepchnięci w Matrix z szefem-szatanem jako głównodowodzącym - dopóki żyjemy. Wyrwać nas może po śmierci Bóg, ale tylko jeśli jesteśmy nie wiadomo według jakiego kodu wybrani i przeznaczeni do zbawienia od praczasów. Perspektywa porażająca i przerażająca.
nike napisał/a:
Owszem nam się dłuży, ten zły świat, prosimy Boga o KRÓLESTWO ŻEBY PRZYSZŁO JAK NASZYBCIEJ,

Nam się nic nie dłuży. Świat był zły od samego początku, chociaż pisze, że Bóg stworzył wszystko dobrze i dobre. No to nie wiem, jaką moc miał człowiek, że tak "pięknie" I SZYBKO TO WSZYSTKO DOBRE POTRAFIŁ odmienić w zło.
Popatrz jak to wygląda? Dokładnie tak, jakby Bóg nie miał żadnej mocy.
I już nie pisz o tym czekaniu na wychodzenie z grobów i kolejną szansę przez tysiąc lat. To się w ogóle kupy nie trzyma. Jest tyle pytań bez odpowiedzi, że lepiej tego nie ruszać, nawet kijem.
Skoro wszystko jest już pozamiatane to po co komu nowe królestwo? To albo jest predystynacja, albo po wstaniu z grobów (absolutnie wszystkich ludzi z każdego miejsca, czasu???)i kolejne szanse... No dajcie spokój. A przedtem jeszcze krwawa jatka. Błagam... :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2024-03-27, 21:18   

Wiesława napisał/a:

Gdzieś wam wolna wola umknęła.
Jeśli jest tak, jak nike i Biblia123 piszą to o "w.w." nie ma co gadać. Jesteśmy zaprogramowanymi biorobotami i wepchnięci w Matrix z szefem-szatanem jako głównodowodzącym - dopóki żyjemy. Wyrwać nas może po śmierci Bóg, ale tylko jeśli jesteśmy nie wiadomo według jakiego kodu wybrani i przeznaczeni do zbawienia od praczasów. Perspektywa porażająca i przerażająca.


Wolna wola nasza nam MNIE nie umknęła, i ja ją mam jak każdy człowiek i my wszyscy wolną wolę mamy.
Gdyby Bóg nam wolnej woli nie dał, to z kolei bylibyśmy robotami. Według naszej woli się rządzimy i dlatego tak dobrze na niej wychodzimy, że są wojny, morderstwa i wszystko co najgorsze.
Bóg nam dał wolną wolę po to żebyśmy nauczyli się postępować sami ze siebie doskonale,. J ja wiem na podstawie BIBLII ŚWIĘTEJ, że już wkrótce, dokładnie w Restytucji nauczymy się tą naszą wolą posługiwać, tak,że się to będzie podobać Bogu i w końcu pod koniec Tysiącletniego Królestwa dojdziemy do DOSKONAŁOŚCI. I będziemy wszyscy szczęśliwi razem z naszą WOLNĄ WOLĄ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-27, 21:27   

Posłużę linkiem - do rozważenia osobą z odpowiednim IQ

https://www.gotquestions....destynacja.html
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Biblia123

Potwierdzenie wizualne: 99
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Gru 2023
Posty: 257
Poziom: 14
HP: 85/426
 20%
MP: 64/203
 31%
EXP: 33/33
 100%
Wysłany: 2024-03-27, 21:59   

Warto do tego wszystkiego jeszcze dorzucić dodać ,ze Bóg nie kocha wszystkich tak samo i że w całym wszechświecie którego jest władcą jest hierarchia, nie każdy otrzyma tyle samo, to się wiąże właśnie bezpośrednio z predestynacją.
Na szczycie niebiańskiej hierarchii stoi Trójca Święta to jest Bóg Ojciec, Syn Boży Duch Święty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13