FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbawienie
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-03-29, 07:33   

Fedorowicz napisał/a:
Dlaczego zbroja Saula, który według apokryfów był olbrzymem, była za mała dla Dawida? Dlaczego Goliat (3 metry wzrostu) się przestraszył i wezwał wszystkich bogów na pomoc ? Zląkł się małego chłopca z procą ? Jak to możliwe, że mały chłopiec niesie ciężką głowę Goliata tak daleko do świątyni- przez góry ?

Co Pan wypisuje?!
Dlaczego Pan przedstawia nam tu baśnie z apokryfów?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2024-03-29, 11:56   

nike napisał/a:
Gdzie w Biblii o tym mogę przeczytać?

A gdzie w biblii mogę przeczytać co zrobić, jak mi się kontrolka od poduszki powietrznej zapala? Gorzej, bo zapala się i gaśnie w czasie nieprzewidywalnym, a o tym w apokryfie (instrukcji obsługi) nic nie pisze. :roll:
Sorki za złośliwość, ale naprawdę jesteś męcząca z takimi tekstami, tym bardziej, że jak ciebie prosi się o cytaty na wasze (badackie) sensacyjne nauczanie, to cicho sza... :-/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2024-03-29, 12:46   

Wiesiu do ciebie to ja chyba się nie zwracałam, tylko do usera piszącego te słowa.
po drugie jeżeli na jakieś pytanie ci nie odpowiadam, to może nie czytałam, więc powtórz je a nie przygaduj.
Ja mam jeszcze inne zajęcia niż forum, np. w tej chwili piekę pyszne 3 MAKOWCE. Dziękuję i pozdrawiam. :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2024-03-29, 14:15   

nike napisał/a:
Wiesiu do ciebie to ja chyba się nie zwracałam, tylko do usera piszącego te słowa.
po drugie jeżeli na jakieś pytanie ci nie odpowiadam, to może nie czytałam, więc powtórz je a nie przygaduj.
Ja mam jeszcze inne zajęcia niż forum, np. w tej chwili piekę pyszne 3 MAKOWCE. Dziękuję i pozdrawiam. :-D :-D :-D

Najmocniej przepraszam, że właćzyłam się do gadaniny :oops: :cry:
Ja nie piekę i nei świętuję, bo nie ma z czego się cieszyć. Baw się dobrze.
Wczoraj pytania zadałam i nie mów, że nie czytasz, bo dalej dyskutujesz w tych tematach. Może pytuję to...nie kumam.
Generalnie nie odpowiadasz cytatami gdy ci nie pasuje.
Przywyklam.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2024-03-29, 15:29   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesiu do ciebie to ja chyba się nie zwracałam, tylko do usera piszącego te słowa.
po drugie jeżeli na jakieś pytanie ci nie odpowiadam, to może nie czytałam, więc powtórz je a nie przygaduj.
Ja mam jeszcze inne zajęcia niż forum, np. w tej chwili piekę pyszne 3 MAKOWCE. Dziękuję i pozdrawiam. :-D :-D :-D

Najmocniej przepraszam, że właćzyłam się do gadaniny :oops: :cry:
Ja nie piekę i nei świętuję, bo nie ma z czego się cieszyć. Baw się dobrze.
Wczoraj pytania zadałam i nie mów, że nie czytasz, bo dalej dyskutujesz w tych tematach. Może pytuję to...nie kumam.
Generalnie nie odpowiadasz cytatami gdy ci nie pasuje.
Przywyklam.
ż
Ja nie mówię ,że nie czytam, ja powiedziała, że może nie czytałam, bo mogłam przeoczyć, makowce trzy superowo wyszły, teraz sernik z owocami w piecu, jestem padnieta. Coś niecoś należy dzieciom pomóc hehehe ale z to obiadu dzis nie robiłam ja.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2024-03-29, 18:59   

nike napisał/a:
Gdzie w Biblii o tym mogę przeczytać ? W bajkach się wszystko może zdarzyć, Fedorowicz gdzie mogę przeczytać, w Biblii o tych wymysłach ?

Zwróćmy może tym razem uwagę na źródło, czyli Stary Testament, nie na wtórne przekłady chrześcijańskie. Odnośnie króla Saula który był pokaźnego wzrostu : " Wzrostem o głowę przewyższał cały lud " (1 Sm 9, 2)
"Miał on syna imieniem Saul, wysokiego i dorodnego, a nie było od niego piękniejszego człowieka wśród synów izraelskich. Wzrostem o głowę przewyższał cały lud."
Teraz przyjrzyjmy się Dawidowi, przedstawianemu w chrześcijaństwie jako mały chłopiec z procą, ale bardzo wierzący w Pana Jezusa :
"34 Odrzekł Dawid Saulowi: Kiedy sługa twój pasał owce u swojego ojca, a przyszedł lew lub niedźwiedź i porwał owcę ze stada, wtedy biegłem za nim, uderzałem na niego i wyrywałem mu ją z paszczęki, a kiedy on na mnie napadał, chwytałem go za szczękę, biłem i uśmiercałem. 36 Sługa twój kładł trupem lwy i niedźwiedzie ".1 Księga Samuela, 17.
Odnośnie bajkopisarstwa, o którym pisze Nike, jak mały chłopiec z procą rozrywał szczęki lwów i niedźwiedzi ? :lol: :-D
Odpowiedź jest jedna. Tak samo, jak mały chłopiec z procą pokonał olbrzyma Goliata. :-D :lol:
Zbroja króla Saula. Jak to jest możliwe, aby mały chłopiec z procą ubrał zbroję olbrzyma i była na niego za mała, bo nie mógł się nawet w nie swobodnie poruszać ? :lol:
"38 Saul ubrał Dawida w swoją zbroję: włożył na jego głowę hełm z brązu i opiął go pancerzem. 39 Przypiął też Dawid miecz na swą szatę i próbował chodzić, gdyż jeszcze nie nabrał wprawy. Po czym oświadczył Dawid Saulowi: Nie potrafię się w tym poruszać, gdyż nie nabrałem wprawy. I zdjął to Dawid z siebie." 1 Sam. 17.
Dlaczego Goliat wzywał na pomoc swoich bogów przed walką z.. małym chłopcem z procą ? :lol:
"Złorzeczył Filistyn Dawidowi [przyzywając na pomoc] swoich bogów."1 Sam. 17:43
Po szybkim pokonaniu Goliata olbrzyma mały chłopiec z procą najpierw ocina mu głowę, a następnie zanosi ją do Jerozolimy.
"Dawid zaś zabrał głowę Filistyna i przeniósł ją do Jerozolimy .."
Przypomnijmy, że od Doliny Terebintu do Jeruszalaim było 30 km. Jakim sposobem mały chłopiec z procą, niosący ciężką głowę giganta filistyńskiego przebył tak długą drogę ? :lol:
Jakim sposobem ? Tak jak pisze Nike, w bajkach wszystko może się zdarzyć. :)
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2024-03-29, 19:01   

Henryk napisał/a:
Co Pan wypisuje?! Dlaczego Pan przedstawia nam tu baśnie z apokryfów?

A co to za agresywne napaści w Wielki Piątek Drogi Henryku ? Życzę Henrykowi dużo spokoju, panowania nad emocjami, zdrowia, pomyślności i wesołych Świąt ! :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2024-03-29, 19:04, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2024-03-29, 20:23   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesiu do ciebie to ja chyba się nie zwracałam, tylko do usera piszącego te słowa.
po drugie jeżeli na jakieś pytanie ci nie odpowiadam, to może nie czytałam, więc powtórz je a nie przygaduj.
Ja mam jeszcze inne zajęcia niż forum, np. w tej chwili piekę pyszne 3 MAKOWCE. Dziękuję i pozdrawiam. :-D :-D :-D

Najmocniej przepraszam, że właćzyłam się do gadaniny :oops: :cry:
Ja nie piekę i nei świętuję, bo nie ma z czego się cieszyć. Baw się dobrze.
Wczoraj pytania zadałam i nie mów, że nie czytasz, bo dalej dyskutujesz w tych tematach. Może pytuję to...nie kumam.
Generalnie nie odpowiadasz cytatami gdy ci nie pasuje.
Przywyklam.
ż
Ja nie mówię ,że nie czytam, ja powiedziała, że może nie czytałam, bo mogłam przeoczyć, makowce trzy superowo wyszły, teraz sernik z owocami w piecu, jestem padnieta. Coś niecoś należy dzieciom pomóc hehehe ale z to obiadu dzis nie robiłam ja.


Kilka razy pytałam, przy różnych dyskusjach, o cytaty w kwestiach waszych nauk, które wyrażasz np. takimi słowami: "my będziemy wstawać z grobów według woli BOGA NAJWYŻSZEGO a nie według woli naszej i będziemy mieli TYSIĄC lat do naprawy, w tym czasie będziemy SĄDZENI, pouczani, karani, wszystko będzie zależało od nas, czy będziemy chcieli się RESTYTUOWAĆ, czy nie i na końcu TYSIĄCLECIA okaże się kim na prawdę jesteśmy, "
Powyższy fragment jest stąd http://biblos.feen.pl/vie...a0497878#137872
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2024-03-29, 20:24   

Fedorowicz napisał/a:
A co to za agresywne napaści w Wielki Piątek Drogi Henryku ? Życzę Henrykowi dużo spokoju, panowania nad emocjami, zdrowia, pomyślności i wesołych Świąt ! :)

Pan Fedorowicz udowadnia swoje "prawdy Biblijne" apokryfami, a mnie zarzuca agresywną napaść.
Ale za życzenia dziękuję, życzę również zdrowia, smacznego jajka, szybko kicającego zajączka.
Ten Wielki Piątek to jedynie katolicki piątek.
Oby z koszyczka nie wypadła kiełbaska! ;-)
Pan, jako znawca religii żydowskiej pewnie wie, że ten rok ma dwa miesiące Adar, więc "wielki piątek" przed Paschą, to jeszcze wiele dni...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2024-03-29, 21:19   

Uważam, że pewni ''dygnitarze'' dla własnych celów ustalili co należny zaliczyć w skompletowaniu PS, aby nie zaistniała '' jakaś rozbieżność w ich autentyczności.
Ale proszę zwrócić uwagę, gdyby apokryfy zaistniały jako natchnione księgi to obecne byłyby na indeksie jak teraz apokryfy.
Uważam, że właśnie z tych ksiąg nie zamieszczonych w kanonie PS wiele one przemawiają i odsłaniają szersze spektrum, dlatego wgląd i zacytowanie nie świadczy o przekazaniu baśni, bajek czy legend.
Człowiek kieruje się rozumem i wyciąga odpowiednie wnioski na podstawie różnych faktów historycznych nawet ''poszlak'' a takimi są na indeksie apokryfy.
Istotne jest, to - aby, rzetelnie obiektywnie spojrzeć w dany temat
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2024-03-29, 22:15   

Fedorowicz jaki mały chłopiec z DAWIDA? Przecież po zabiciu Goliata Dawid w krótkim czasie został KRÓLEM?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2024-03-30, 13:15   

małyfilozof napisał/a:
Uważam, że właśnie z tych ksiąg nie zamieszczonych w kanonie PS wiele one przemawiają i odsłaniają szersze spektrum, dlatego wgląd i zacytowanie nie świadczy o przekazaniu baśni, bajek czy legend.

Niektóre z ksiąg, które my teraz uważamy za apokryfy i "baśnie, bajki, legendy, funkcjonowały przez kilka setek lat w zborach, gdzie głoszono Słowo Boże. Ponadto do dziś kanon Biblii nie jest taki sam dla wszystkich Kościołów (w obrębie Chrześcijaństwa).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2024-03-30, 16:32   

Wiesława napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Uważam, że właśnie z tych ksiąg nie zamieszczonych w kanonie PS wiele one przemawiają i odsłaniają szersze spektrum, dlatego wgląd i zacytowanie nie świadczy o przekazaniu baśni, bajek czy legend.

Niektóre z ksiąg, które my teraz uważamy za apokryfy i "baśnie, bajki, legendy, funkcjonowały przez kilka setek lat w zborach, gdzie głoszono Słowo Boże. Ponadto do dziś kanon Biblii nie jest taki sam dla wszystkich Kościołów (w obrębie Chrześcijaństwa).

Wiesiu możesz dokładniej opisać prawdę o zborach i apokryfach, bardzo proszę, bo to co mówisz nie zgadza mi się.
Nie zgadzam się z takim podsumowaniem.
Jak może nie być bajką apokryf, zamieszczony przez Fedorowicza, który mówi :-------
Fedorowicz napisał/
[ „Ciekawa prezentacja.. ja bym również nie lekceważył apokryfów, bo Pismo Święte powstało przez wybór niektórych z nich jako najbardziej dla ówczesnego duchowieństwa wiarygodnych. Np. zagadkowa jest historia walki Dawida z Goliatem. Dlaczego zbroja Saula, który według apokryfów był olbrzymem, była za mała dla Dawida? Dlaczego Goliat (3 metry wzrostu) się przestraszył i wezwał wszystkich bogów na pomoc ? Zląkł się małego chłopca z procą ? Jak to możliwe, że mały chłopiec niesie ciężką głowę Goliata tak daleko do świątyni- przez góry ?”]
Tu opis tego zdarzenia biblijny------- Sam. 17 38-39--
I ubrał Saul Dawida w szaty swe, i włożył przyłbicę miedzianą na głowę jego, a oblekł go w pancerz.
Przypasał też Dawid miecz jego na szaty swoje, i kosztował, jeźliby mógł chodzić (bo przedtem tego nie doświadczał). Tedy rzekł Dawid do Saula: Nie mogę w tym chodzić, bom temu nie przywykł. I złożył to Dawid z siebie.
Co Dawid mówi do SAULA, czy mówi, że zbroja jest za mała?
Jeżeli chodzi o wzrost Saula to nie czytałam w Biblii, że miał 3 metry. Czytałam chyba , że o głowę był wyższy od innych.
Żaden apokryf nie był przez Boga natchniony, przynajmniej ja się z tym nie spotkałam.
Ja też czytam apokryfy, ale nie wprowadzam je w czyn bo to bajki są,
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2024-03-30, 17:07   

nike napisał/a:
opisać prawdę o zborach i apokryfach

??
Przecież chyba wiesz, że np.Biblia używana przez Koptów i inne Kościoły (Bliski i Daleki Wschód) ma w kanonie np. Księgę Henocha.
Chyba wiesz kiedy "nasz" kanon był ustanowiony i w jaki sposób?
Chyba wiesz, że Biblia katolicka ma inne Księgi niż protestancka.
Dla nikogo nie jest tajemnicą, że we wczesnych zborach chrześcijańskich czytano wiele pism, listów, ksiąg, które zostały potem odsunięte. Do takich należy choćby Pasterz Hermasa, Didache, czyli nauczanie 12 Apostołów, również Listy Klemensa itp. To funkcjonowało bardzo długo, aż zakazano wprowadzając kanon.
A potem tylko gorzej; coraz więcej ograniczeń, zakazów, nakazów, dogmaty, wykluczenia dla niepokornych, ekskomuniki itd.

Ja odpowiedziałam, a teraz twoja kolej na odpowiedzi na moje pytania.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2024-03-30, 17:10   

nike napisał/a:
Jak może nie być bajką apokryf, zamieszczony przez Fedorowicza

Ja odniosłam się do wpisu małegofilozofa.
Nie przeszkadzają mi wnioski (całkiem spoko), jakie wyciągnął Fedorowicz. Nie znam apokryfu z którego czerpał informacje i średnio mnie tamte czasy interesują (obecnie, bo kiedyś ST był mi bliższy).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13